Medische dieestee KerMieestee Andere adressen Stieren vechten: martelen in de arena Dier€*bésc6ermi*f AFWEZIG H. D. Gransbergen, arts 23 juli t/m 13 aug. STOP HET STIERENVECHTEN I I A. L. DUIJVESTIJN huisarts AFWEZIG 23 juli-12 augustus Tandarts J. G. de Groot is AFWEZIG vanaf 19 juli t/m 12 augustus UITKIJKPOST 18 JULI 1990 KeiJto tfmmeu Cestricem DIERENBESCHERMING Inspektie Heiloo e.o. na 18.00 uur 072- 337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Honden en Katten Akersloot: 02513- 10079. Aktie vakantiepleègdier: 072-336180. Goed tehuis gezocht voor Honden: twee 13-jarigen verdienen een goede oude dag. Bianca, bastaard sta- by, gest. teef en Japie, kleine zwart met bruine bastaard reu. En verder: Raskin, glasharige middel grote zwarte bastaard, gec., reu, 11 jaar; Banjer, cockerspaniel, reu, 8 jaar, niet bij kleine kinderen; Trixie, kruising wetterhoun/staby, zwart/witte, teef, l'/2 jaar; Boris, kruising rottwei- ler/duitse herder, reu, 6 jaar; Boris, kruising boxer/bobtail, zwart met witte reu, 8 maanden. Belt u gerust om nade re inlichtingen 02205-2256. Katten: Droopy, wit katertje met zwarte vlekken, 12 weken, met een lief maar pittig karakter; donkercypers katertje van 8 weken een echte knuffel; enkele schuwe kleintjes, Sjors, en Sjimmie, een donkergrijs en een zwart/wit katertje en Mandy, een zwart/wit poesje; Puck en Poppedijn, broer en zus van bijna 8 we ken zijn wit met rode vlekken en wit met zwarte vlekken; Goof, lieve en aanhan kelijke donkergrijze kater (2 jr) die goed bij andere dieren kan zoekt een huis met een tuin; Dropje, heel heel klein zwart/wit poesje van 9 jaar, zoekt liefde en gezelligheid bij een baas met tuin maar zonder andere dieren. Verder in lichtingen: bij tel. 072-616106. Vermist Rode gec., kater met witte streep op neus, witte bef, buik poten en staart punt, 1 jr., witte vlooienband met ko kertje, Wilhelminaplein, Akersloot; cyperse gec., kater, witte streep op de neus, witte kin en voetjes, bruine vlooi enband, 7 jr, Van Aostastraat, Heiloo; Zwarte poes met witte neus, bef en po ten, 1 jr., De Spanring, Heiloo; cyperse poes met voor witte voetjes, lichtblauwe vlooienband, 8 jaar, Patrijsakkers, Hei loo; Egaal grijze kater, klein en slank, Kanaalweg, Heiloo; Ongec. cyperse ka ter met witte voetjes, 1 jr., De Blinken- laan, Heiloo; witte poes met donkergrijze staart en donkergrijze vlek op kop en flank, 9 maanden, Lijnbaan, Heiloo. Inl.: 072-616106. HEILOOËR BRIDGE CLUB HEILOO - Uitslagen van donderdag 28 juni: Oranje: 1. hr. Bader-Koster 64.58, 2. hr. Ranzijn-Rutgers 51.25, 1. ds. Löhr-Plas 65.83, 2. ds. Roos-Vogel 64.17; Blauw: 1. ds. Hopman-Matton 65.00, 2. mw. Haan-hr. Lange 63.50, 1. me. Imeson-hr. Tiel 59.00, 2. hr. Berkman-mw. v.d. Vlies 56.00. Start nieuwe seizoen dinsdag 14 en don derdag 16 augustus. Afzeggen voor dinsdag en donderdag bij de heer Löhr, tel. 330052. CLUBS HEBBEN TAAK BIJ OUDERENSPORT HEILOO - Wandelen, fietsen, gym nastiek, zwemmen, trimmen en tennis zijn de sporten die ouderen het liefst be oefenen. Het gaat ze niet om de knik kers, maar om het spel. Voor sportverenigingen, die zich vooral op competitie-wedstrijden richten, moet die voorkeur van de ouderen een teken aan de wand zijn. De 50-plussers zijn een opgroeiende groep onder onze bevolking. Het aantal jongeren, waarop de sportclubs zich richten, zal in de komende jaren drastisch teruglopen. Wanneer de vere nigingen zich niet méér met de sportbe oefening door ouderen gaan bezig houden, dan kan dit voor hun toekomst funeste gevolgen hebben. Twintig percent van de 50-plussers doet aan sport. Slechts een gering aantal is lid van een vereniging. De meeste geven de voorkeur aan individuele sportbeoe fening. Zolang de sportclubs zich in de eerste plaats blijven richten op competi tiewedstrijden, mogen ze niet verwach ten dat ouderen zich bij een vereniging aansluiten. Met de verdere vergrijzing en ontgroening van de bevolking zal dit tot vermindering van het ledental leiden. Sfeer belangrijk Wie meedoet in een „Meer Bewegen voor Ouderen-groep', doet dit in de eerste plaats om de sfeer. Op de tweede plaats gaat het om de soort sport in zo'n groep. Ouderen zeggen dat ze aan sport doen, omdat het zo gezond is. Maar er zijn ook ouderen, die de gezondheid als argument gebruiken om niet aan sport te doen. Vaak komt dat, omdat ze met verkeerde gedachten over sport rondlo pen. Ze denken, dat sporters altijd enorme prestaties moeten leveren. Sportverenigingen zullen ouderen dui delijk moeten maken, dat het in de sport niet meer alleen om het winnen en presteren gaat. Sport en bewegen is op elke leeftijd .ge zond. Ook wanneer de botten wat bro zer worden. Natuurlijk kan niet elke 50-plusser zich aan elke sportsoort over geven. Regelmaat, duur en inspanning zijn de grenzen, die bepalen hoever een oudere sportbeoefenaar kan gaan. Een half uurtje joggen heeft bijvoor beeld meer effect op het uithoudings vermogen dan twee of drie uur achter elkaar tennissen. Bovendien kan dat soort training het cholesterolgehalte van het bloed verlagen. Dat betekent een vermindering van het risico op een hart en vaatziekte. Wie regelmatig in bewe ging blijft, helpt eraan mee, dat allerlei ouderdomskwalen niet zo gauw kans krijgen om toe te slaan. Keuze maken Eenvoudige sporten zijn geschikt voor ouderen. Aan wandelen, gymnastiek, watergymnastiek kan elke gezonde 50-plusser zonder voorbereiding deelne men. Hetzelfde geldt voor jeu de bou les, boccia, curling, beugelen, koersbal, klootschieten, croquet, golf en bowlen. Voor zwemmen, roeien, langlauf, ten nis, badminton en tafeltennis is enige technische voorbereiding op zijn plaats. Wie op oudere leeftijd gaat joggen, doet er goed aan zich eerst een goede loopstijl aan te leren. Het zullen de sportclubs moeten zijn, die de organisatie van het bewegen door ouderen op zich nemen. Dat is niet al leen goed voor hun eigen toekomst, maar ook voor die van de ouderen. Want in het algemeen zullen ze niet ver van huis hoeven om te sporten, ze heb ben een grote keuze uit betrekkelijk goedkope en goede sportmogelijkheden en ze komen met jongeren in aanraking. Alle partijen zouden geholpen zijn, wanneer de sportclubs wekelijks 2 tot 3 keer overdag een sportuurtje voor oude ren zouden organiseren. Wanneer er na afloop dan ook nog de mogelijkheid is om met z'n allen iets te drinken, dan zal het sociaal contact bevorderd worden en het heeft als voordeel, dat de li chaamstemperatuur zich weer in alle rust kan aanpassen. En daarmee voegt sport niet alleen meer jaren aan het le ven toe, maar ook meer leven aan de jaren. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Op de A9 reed een automo bilist met een flinke slok op, 1.25 pro mille. Hij kreeg een rijverbod opgelegd en een procesverbaal. De kantine van HSV moest het ook weer ontgelden, de deur werd gefor ceerd, maar er werd niets meegenomen. In Vrieswijk heeft men geprobeerd een auto open te breken, maar zonder re sultaat. Over brutaliteit gesproken. Op 8 juli werd er ingebroken in een woning aan de Kerkakkers. De goederen werden klaar gezet maar de heren werden gestoord en vertrokken onverrichterza- ke. Maar niet getreurd, dan probeer je het toch nog een keer. Dit gebeurde in de nacht van 13 op 14 juli. Men kwam binnen door een raam in de bijkeuken in te drukken en de stereoapparaat werd meegenomen. Aan de Oosterzijweg werd uit een auto een tas ontvreemd. In de omgeving wer den wel twee verdacht uitziende mannen gezien. De auto werd opengemaakt door een steen door de ruit te gooien. Ook de kantine van Trias ontkwam weer niet aan ongewenst bezoek. Men kwam binnen door het ingooien van een raam. Er werd gereedschap en frisdrank meegenomen. Twee dagen later werd er weer ingebroken en werden er eet en drinkwaren meegenomen. Bij Winkelhof 't Loo werd een auto aangereden, maar de dader ligt op het kerkhof. Een snelheidscontrole op de Zeeweg op 11 juli leverde 2 processen verbaal op, op de Belieslaan 22! processen verbaal. Aan het Zevenhuizen probeerde men ook een woning binnen te komen. Het houtwerk werd vernield maar er werd niets ontvreemd. Ook op de Heerenweg werd een auto vernield door een baksteen door de ruit te gooien. Twee bromfietsers, op weg naar hun va kantie bestemming, kwamen ter hoogte van de Kattenberg met elkaar in bot sing. Een werd licht gewond aan knie en teen. Gelukkig kon hij, na behandeling in het ziekenhuis, toch op vakantie gaan. Bij zwembad 't baafje werd uit een auto een damestasje gestolen. Er werden deze week 7 fietsen gestolen. HSV TENNIS HEILOO - Onder werkelijk fantasti sche weersomstandigheden zijn het af gelopen weekend op het H.S.V. tennis- complex te Heiloo de finales gespeeld van het 8e HSV dubbeltoernooi. In het begin had de organisatie nog wat te lij den van regenbuien, waardoor we even uitgeweken zijn naar de Dors, maar la ter in de week was het warm. Over publieke belangstelling hadden wij niet te klagen. Met grote getale kwamen de mensen elke dag weer naar het park en keken naar de in totaal 270 partijen die er gespeeld werden. De onderdelen waarvoor men zich destijds konden op geven waren de Dubbels in de E21/ D2 21/Dl en Heren C. De organisatie had maar in 2 groepen plaatsingen toege past, in de Heren C (le Buur-Nijhuis en 2e van Lyck-Bakker) en bij de Dames Dl (le Van Duin-Koopman en 2e Harreveld-Keeman). Alle 4 geplaatsten voldeden aan hun verwachtingen en ein digden ook in de veronderstelde volgorde. Bij de Heren Dl waren de Heren Van Doorn en Huysmans te sterk voor al hun tegenstanders en wonnen derhalve ook overtuigend in de finale tegen het sterk dus Rasch-Hottentot. Greet Kee- man stond tweemaal in de finale en on danks de hitte wist ze één onderdeel te winnen, nl. in GDD 1 waarbij ze met haar partner Limmen wonnen van het HSV koppel v.d. Molen-Dekker. Gezien het mooie weer en daardoor overgebleven ruimte in de schema's besloot de wedstrijdleiding om op de fi nale zondag ook wedstrijden te spelen om de 3e en 4e plaats. Een ieder die hieraan deelnam, deed dat vol overgave zodat ook vele leuke partijen te zien wa ren. Er was zelfs een deelnemer die tij dens de wedstrijd zijn enkelbanden scheurde, maar moest en zou de wedstrijd vervolgen desnoods met tape. Later op de middag nam deze deelne mer de 3e prijs in ontvangst met gips om zijn enkel. Tijdens de prijsuitreiking bedankte de voorzitter Jan Keppels alle vrijwillige medewerkers van de vereniging die zo veel inzet gegeven hadden om ook dit jaar het toernooi van HSV zo succesvol te laten slagen. Een speciale dank ging uit naar onze sponsors t.w. Herp/Per- rier, Sporthuis Johan Jansen en Henk v.d. Han Assurantiën. Na de formaliteiten ging wedstrijdleider Robert Slinger over tot het uitreiken van de prijzen aan de volgende deelne mers: HerenC le Buur-Nijhuis, 2e v. Luyk-Bakker 6-1 6-2; HDD1 le, v. Doorn-Huymans 2e Rasch-Hottentot 6-1 6-3; GDD1 le Keeman-Limmen, 2e v.d. Molen-Dekker 2-6 6-4 6-4; DDD1 le v. Duin-Koopman, 2e Harreveld- Keeman 6-1 6-2; HDD 2 le Apeldoom- de Ridder, 2e Heynis-Tuinhof 6-3 3-6 7-6; GDD2 le Faber 2x, 2e Krab-Zwart 6-2 6-2; DDD2 le Wenderholt-de Kort, 2e Mulder-Hoebe 6-4 6-1; HDE le Geest-Zelst, 2e Poel-Glorie 4-6 6-4 op gave; GDE le Toornburg-v.d. Meiden, 2e Wittebrood 2x 6-3 6-4. OUDEREN GINGEN MET VAKANTIE NAAR ITALIË HEILOO - De stichting vakantie Door en Voor Ouderen (D.V.O.) te Heiloo vertrok zaterdag 23 juni met een gezel schap van 50 personen voor 10 dagen naar Noord-Italië, met als standplaats Levico. Op de heenweg werd overnacht in Weibersbrunn, een dorpje in de buurt van Würzburg. Zondagmorgen vertrok ken we al vroeg en reden via Oostenrijk, de Brennerautobahn, Italië binnen. Omstreeks 18.00 uur kwamen we op de plaats van bestemming aan. We logeer den in het Parkhotel Du Lac aan het meer van Levico. Tijdens ons verblijf in Levico is een aantal mooie excursies gemaakt. O.a. een Dolemietentocht, een middag- en een dagtocht naar het Lago di Garda met bezoek aan Torbole, Riva, Sirimio- ne en Bardolino, met daaraan verbon den een fraaie boottocht. Ook werd een middagtocht gemaakt naar het Lago di Molveno. Om daar te komen maakten we een schitterende tocht door het Bren- tagebergte, natuur-beschermd gebied. Vervolgens maakte de groep nog een toch naar het Lago di Serraia en de Ca- scata di Ponte Alto, waar het water zich een weg baant door enkele bergspleten. Ons hotel was schitterend gelegen aan het meer, met strandbad en bootver huur. De tegen de zon beschutte teras- sen aan het meer waren een verademing voor onze groep. Zondag 1 juli moesten we Levico helaas weer verlaten voor een tweedaagse terugreis. Het is een schitte rende vakantie geweest met een heerlijk overgoten Italiaanse zon. D.V.O. kan terugzien op een zeer geslaagde eerste vakantiereis van dit seizoen. De reis werd geleid door de heer W. Otte. 50-PLUS-CURUSSEN ASTROLOGIE EN GRAFOLOGIE HEILOO - Wilt u wat meer weten over astrologie en uw persoonlijke horos coop leren kennen? Dan krijgt u nu de kans! Word ook enthousiast voor het verband dat er bestaat tussen de stand van de hemellichamen ten tijde van de geboorte en het karakter! U zult er geen spijt van hebben, als u op donderdag 20 september van 14.30 tot 16.15 uur in 't Open Huis, 't Loo 19 in Heiloo de eerste volgt! De cursus bestaat ui 10 wekelijkse lessen en eindigt op donderdag 29 november. De kosten bedragen 50,00. De ver volgcursussen beginnen eveneens in sep tember en wel op woensag 19 september en dinsdag 18 september, resp. om 19.45 en 10.00 uur. Ook deze worden in 't Open Huis gegeven. Nieuw dit jaar is de cursus grafologie. Kijkt u eens naar uw handschrift. Schrijft u de letters o en a dicht of niet? Weet u, dat dit een belangrijk karakter verschil aangeeft? Gebruikt u graag een brede linkermarge? Wederom toont dit een interessante karaktertrek. Als u wilt weten, wat voor karaktertrekken uw handschrift toont, geeft u zich dan op voor een reeks van 10 lessen in de hand schriftkunde, die op woensdag 12 de cember van start gaat. Plaats: 't Open Huis, tijdstip 9.45 tot 11.30 uur. Kosten 50,00. Informatie betreffende bovenstaande cursussen kunt u verkrijgen bij de do cent P. Kloos, tel. 330883. Bij hem kunt u zich ook aanmelden, maar dat kan ook bij de Stichting Ouderenwerk Hei loo, tel. 331297. De overige huisartsen nemen waar. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 21 en 22 juli: Th.E. Kempers, De Acht kant 19, Heiloo, tel. 330077. Weekenddienst Apotheek 20-27 juli: Apotheek De Eenhoorn, Koelmalaan 14-18, Alkmaar, tel. 401125. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is HEILOO - „Help ons alstublieft om in het buitenland de verkeerde indruk weg te nemen dat alle Spanjaarden van stie- renvechten houden!" Met deze nood kreet benaderen actieve Spaanse dierenbeschermers buitenlandse organi saties om hen te steunen in het verzet te gen deze barbaarse misstand. Bob Mayer, een Nederlander die net terug is van een 10-jarig verblijf in Spanje, werd ook op deze manier banaderd, toen hij zich vestigde in Spanje en daar actief werd in de Spaanse dierenbeschermings beweging. Sindsdien heeft hij veel ken nis opgedaan over stierenvechten via de tientallen contacten die hij daar heeft gelegd met actieve dierenbeschermers. Uit opiniepeilingen (van het internatio nale Gallup Instituut en het Spaanse Ministerie van Cultuur) blijkt dat 51% van de Spanjaarden tegen het stieren- vechten is. Daarnaast staat 31% er on verschillig tegenover en slechts 18% is voorstander. Er zijn zelfs provincies die helemaal vrij zijn van "corrida's de to ros", zoals Asturië, en bijvoorbeeld in Catalonië is maar liefst 95% er falikant tegen. Kortom: het is dus absoluut onjuist dat het stierenvechten onverbrekelijk ver bonden is aan de Spaanse volksaard, zoals maar al te vaak wordt beweerd. Wél juist is dat het bezoeken van stiere gevechten zo sterk is teruggelopen, dat van overheidswege financiëel flink bij gespijkerd moet worden. Dit resultaat is voor een groot deel te danken aan acties van Spaanse dierenbeschermers. Gebrek aan belangstelling De voorstanders van stierenvechten voelen de gevolgen van deze acties heel sterk en proberen verloren gegaan ter rein te herwinnen. Zo hebben zij bij voorbeeld scholen opgericht om de jeugd te interesseren voor stieregevech ten. Kinderen vanaf 9 jaar leren hier hoe ze kalveren af moeten maken. Ge lukkig is een aantal van deze scholen al weer gesloten wegens gebrek aan belangstelling. In de vakantiegebieden zijn de arena's voor meer dan de helft gevuld met toe risten. Als zij wegblijven, bloedt het stierenvechten al gauw dood, want Spanjaarden alleen kunnen deze in dustrie niet in stand houden. Aan deze "afmaakindustrie" verdienen slechts de fokkers en impressario's veel geld. Als iedereen wist welke afschuwelijke din gen er met de stieren worden uitge haald, dan zouden zeer velen arena's de rug toe te keren. Ook mensen die maar één keer naar een stieregevecht gaan om het'gezien te hebben, helpen mee het stierenvechten in stand te houden. Onjuist beeld De voorstanders beweren dat de stier 4 jaar lang een leven leidt als een vorst en dat alleen het 20 minuten durende ge vecht in de arena vervelend is. Dit is een volstrekt onjuiste voorstelling van za ken. Zijn hele leven lang wordt het dier psychisch en lichamelijk gemarteld om hem agressief te maken. Als het dier 4 maanden oud is, wordt het al te grazen genomen door mannen te paard die het dier met lansen omverwerpen en ver wonden. Dit gebeurt d&n nog op een manier waarbij de stier blijft leven. Ge durende de overige 4 jaar gaat deze "training" door. Van de 100 kalveren die geboren wor den, komt er uiteindelijk maar één in de arena terecht. De overigen ontspringen echter de dans niet. Zij eindigen hun le ven op gruwelijke wijze bij "dorps feesten", waar de bevolking ze op verschillende manieren urenlang martelt en uiteindelijk dood maakt. De stier die wel geschikt wordt geacht voor de arena, wordt een aantal dagen van te voren afschuwelijk afgemat om minder gevaarlijk te worden. Daarbij wordt regelmatig van de volgende me- Prettige v Ga je op vakantie naar Spanje, maar ben je tegen stieren vechten? Je kunt dan nu je bijdrage leveren om aan deze dierenkwellerij een eind te maken. Ga om te beginnen in ieder geval niet naar stierenvechten toe. Maar je kunt nog meer doen. Vraag onze gratis anti-stierenvechten-stickers en -button aan en laat in Spanje zelf zien dat je er tegen bent. Je kunt kiezen uit Spaanse of Nederlandse tekst. Het helpt echt, want in 't Spaanse Tossa de Mar hebben dit soort aktivi- teiten al geleid tot een verbod. Ook als je niet naar Spanje gaat, kun je helpen het stieren vechten uit te bannen. Steun onze handtekeningen-aktie en vraag de gratis handtekeningenlijst aan. Vul de bon vandaag nog in, want het moet nu maar eens afgelopen zijn met het gemartel van stieren. JA, stuur mij de gratis stickers en button O met de tekst in het Spaans Nederlands Ik wil uw kampanje graag steunen. Stuur mij gratisx handtekenlijst(en) informatie. NAAM: STRAAT: POSTCODE: PLAATS: Stuur de bon naar: Comité Anti Stierenvechten, 1 Postbus 757, 3500 AT Utrecht. Giro 6131211 j HIT COMITÉ ANTI STIERENVECHTEN IS EEN SAMENWERKINGSVERBAND VAN WORLD SOCIETY FOR THE PROTECTION OE I ANIMALS NEDERLANDSE VERENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN EN STICHTING BUITENLANDSE ASIELEN rM STIERE NVEC HTEN thoden gebruik gemaakt. De stier krijgt bijvoorveel geen eten of drinken, maar wel handen vol zout, waarvan hij ernsti ge diaree krijgt en raakt verzwakt. Of het dier wordt vrijwel onbeweeglijk opgesloten in een donkere kist, die op een helling wordt geplaatst. De stier probeert door urenlang krabbelen tever geefs in normale horizontale positie te komen en verliest daarbij veel van zijn kracht. Soms wordt een deel van de ho rens afgezaagd, vaak te ver, zodat het dier bloedend in de arena verschijnt. Ook worden de ogen wel met hevig prikkelende glycerine ingesmeerd en worden drugs ingespoten. Als de dose ring te hoog is, moet de stier weer wor den opgepept. Dat gebeurt met naalden en electrische schokken in de testikels. Eenmaal uit de kist en op weg naar de arena komt het voor dat de stier be werkt wordt met slagen van zandzakken op de nieren. Een geraffineerde vorm van verzwakking die geen littekens na laat. Al deze dingen en nog veel meer, gebeuren op verzoek van de „dappere" matador of torero. Spieren Eenmaal in de arena gaat het afmatten verder door vanaf een paard met lansen de stierenek te bewerken. De lansen ver dwijnen zo'n 30 centimeter diep in de nek en worden rondgedraaid om de spieren door te snijden. Hierdoor heeft de stier minder kracht bij zijn pogingen om zijn martelaars op de hoorns te ne men. Dan zijn er nog de „banderillo's, gekleurde stokken van een paar kilo met daaraan vlijmscherpe punten, die in de rug worden gestoken en hevige bloedin gen veroorzaken. Ook dit is weer om de stier af te matten. De in de arena gebruikt paarden zijn slechts beschermd door een gewatteerde deken. Regelmatig worden zij door de stier op de hoorns genomen, waarbij er ribben breken en waarbij ze worden opengereten. Het gegil van het paard zou onaangenaam kunnen zijn voor de toeschouwers en daarom zijn de stem banden doorgesneden. Na afloop van een gevecht worden veelal de gewonde paarden zonder verdoving dichtgenaaid om opnieuw misbruikt te worden in het volgende gevecht. Verboden Mensen laten zich om de tuin leiden als ze geloven dat zo'n "schouwspel" cul tuur is. Het is niet meer dan een bar baarse traditie, die met veel propaganda aan de man gebracht wordt door een stierenvechtersmafia. In Spanje winnen de dierenbeschermers gelukkig steeds meer terrein op deze lieden. Heel soms worden stieregevechten zelfs verboden. Nederlandse toeristen moeten natuur lijk nooit naar een stieregevecht gaan, omdat ze daarmee de martelpraktijken blijven steunen. In Nederland voert het Comité Anti Stierenvechten campagne om het pu bliek voor te lichten, om de campagne Europees te maken en om fondsen te werven voor steun aan de dierenbe schermingspioniers in Spanje. Hun werk èn een boycot door vakantiegan gers zijn de wapens in een strijd die ze ker gewonnen kan worden. Maar dan alleen als u een handje meehelpt. Steun daarom het Comité Anti Stieren vechten. Overige coilega's nemen waar. VERENIGING HANDREIKING ALKMAAR - De Vereniging Handrei king in Alkmaar biedt hulp bij rouwver werking, welke door vrijwilligers wordt verleend. Op korte termijn zoekt de ver eniging mensen die zich hierbij betrok ken voelen en zich beschikbaar willen stellen om iemand in haar/zijn rouw proces te bezoeken. Voor hen staat een gesprekstraining op het programma. Door de groei van de vereniging is uit breiding van het bestuur noodzakelijk. Hiervoor zoeken bij belangstellenden. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot mevr. v.d. Aakster, tel. 072-119266, of mevr. Beerda, tel. 072-125140. uit uit te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige HeHoo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 21-27 juli: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 21 en 22 juli: H.J. Haarsma, Asse- lijnstraat 36, Alkmaar, tel. 401770. Diëtiste Simone Ouwendijk, Noordergeeststraat 28, Heiloo. Telefonisch afspraken ma ken: dag. tussen 18.00-19.15 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Voor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Stichting Interkruis N oord-Ken nemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur, tel. 336606 (ledenadministratie: tel. 072-199222). Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 331073. Voor spoedeisende gevallen kunt u bel len 072-126482 (alarmcentrale). Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Velthoven, tel. 072-338027. Zwangerschapscursus is voor leden van de kruisvereniging kosteloos. Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.15 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, maandag tot en met vrijdag 9.00 uur. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. G.J. de Vries Heemskerk. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds.„ H.R. Hummelen Egmond-Binnen. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: evangelist J.O. Schouten; 17.00 uur: ds. J. Verhage. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: drs. J. Bouma uit De Bilt. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: ds. J. Mostert uit Leiden. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen dienst. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: br. C. Booy. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: eucharistieviering (Maria Magdalena). Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: M. de Vries uit Winsum-Obergum. Baptisten Gemeente Alkmaar 10.00 uur: br. W.J. van der Leer. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-1958. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649/622757. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zondag 11.00 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9.30 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.15 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zondag 10.30 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst. Zondag 9.30 uur: woord- en communie dienst. Woensdag 16.45 uur: woord- en com muniedienst. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584. Fiom Alkmaar Bureau voor hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Van der Meijstraat 6, 1815 GP Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar op werkdagen van 9.00 en 17.00 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo Inspectie Heiloo e.o.: 072-337516. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Actie Vakantie Pleegdier: 072-336180. Honden en katten Akersloot: 02513-10079. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheidsweg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Unie van Vrijwilligers Kantoor: Stationsweg 92-C, Heiloo, tel. 335296. Secretariaat: mw. A.J. de Groot-Vos, Pijlemeeth 55, 1851 EG Heiloo, tel. 332626. Giro UW: 2400655. Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk (Stama) Heiloo: Kennemerstraatweg 382, tel. 330984. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Afspraken buiten spreekuren: Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk, Nas- saulaan 5 te Alkmaar, tel. 072-110804. Gehele week. Ombudsteam Heiloo Voor schriftelijke vragen: Postbus 89, 1850 AB Heiloo. Tel. bereikbaar van 10.00-22.00 uur op 072-333935 of 337993. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Opgave-formulieren verkrijgbaar bij de peuterspeelzalen Brammetje, Olleke en Brolleke, Pastoor van Muijenweg 18, en de Teddybeer, Slimpad 16b. Verdere in lichtingen bij mw. M. Vos-Ressing, tel. 334902 (uitsluitend tussen 19.00-20.30 uur). De peuters kunnen vanaf 2 jaar en 3 maanden oud op de wachtlijst ge plaatst worden. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadressen (uitsluitend te lefonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag) of 333340. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th.Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. Tevens dinsdag van 19.00-20.00 uur. Alg. Ned. Invalidenbond Secr.: H. van Weert, Visserlaan 8, 1815 VD Alkmaar, tel. 072-125852. Contact persoon Heiloo/Limmen: A. L. Belle- kom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Contactper soon Egmonden: P. Kool, Meidoorn laan 3, 1935 EX Egmond-Binnen, tel. 02206-4866. Stichting Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Stichting Werklozenbelangen Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (10.00-11.30 uur) in het onder komen aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-337196. Adviesburo VCN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied. Adres: De Gouwe Boom 32, 1851 TE Heiloo. Tel. 072-338640. Spreekuur na telefonische of schriftelij ke afspraak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 2