Drie dagen lang kermis-plezier -- HALVE PRIJS /Mascotte /i/iode M ïw de 5? intrcxtuin Ito A. J. vos Tl NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ouderen en sport: naar een permanente sportbeoefening Kaartverkoop nieuwe seizoen De Beun loopt uitstekend Hoogwerker in Boekenstein Politie zoekt getuigen m Nieuwe actie Straatweg Mooi meenemen voor de of nog minder Morgen vanaf 9.00 uur de laatste restanten van onze zomerkollektie voor de halve prijs of nog minder Stationsweg 85 - Heiloo jit - JIïmL' jf Sfi Geen Uitkijkpost ontvangen? 55e JAARGANG NO. 30 - 25 JULI 1990 •«tSM OPENINGSTIJDEN: De bestelkosten nemen wij voor onze rekening. DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis, Stationsplein 4, 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■fSJ te bereiken onder nummer 072-330175 HL Redactie-adressen: '■SJH Y Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) I Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude MHHL/ (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Het aanstaand weekend is het Heilooër kermis. Traditioneel het laatste weekend van juli slaan de ker misexploitanten hun kamp op in onze gemeente. Na verschillende locaties in het verleden benut te hebben is er dit jaar een nieuw terrein aangewezen. Niet het Stationsplein, maar het terrein aan De Omloop biedt dit keer ruimte aan de verschillende attracties. Vrijdag, zater dag en zondag kan men er vanaf 14.00 uur terecht. De kermis heeft dit jaar meer attracties dan de afgelopen jaren. Natuurlijk zijn er botswagentjes en behendigheidspe- len, draaimolens en allerlei kramen met Tijdens de Heilooër kermis wordt op de Kapellaan bij 't Akertje het ringsteken gehouden. HEILOO - Onder deze titel heeft het In stituut voor Toegepaste Sociale Weten schappen een onderzoek uitgevoerd naar de sportbeoefening door ouderen (alle personen van 55 jaar of ouder). De aanleiding voor het onderzoek was het toenemende aantal ouderen, naast het besef dat sportieve activiteiten de kwali teit van het leven positief beïnvloeden. Bijna 60% van de 55- tot 75-jarigen houdt zich met een of andere vorm van sport bezig. Oudere mannen sporten in tensiever vrouwen. De frequentie waar mee men sport beoefent daalt naarmate de leeftijd hoger wordt. De meeste ou deren geven er de voorkeur aan om bin nen een vaste groep of sportvereniging te sporten. Dit terwijl men vooral onge organiseerd actief is. Dit leidt tot de ver onderstelling dat de huidige georganiseerde kaders niet voldoen aan de sportieve vraag van oudere sporters. Naarmate de leeftijd stijgt wordt de re creatiesport belangrijker dan de wedstrijdsport. Ook belangrijk is een niet te verplichtend karaker van de acti viteiten, en - indien er in groepsverband gesport wordt - dient de groep samen gesteld te zijn uit mensen met ongeveer dezelfde leeftijd en fysieke mogelijkhe den. Wandelen, fietsen, zwemmen en bowling zijn de meeste populaire spor ten bij ouderen. Per hogere leeftijdscategorie daalt de sportdeelname van ouderen. De verkla ring hiervoor is deels gelegen in de afne mende fysieke mogelijkheden en in het gegeven dat bij oudere generaties meer mensen zijn die nooit met sport in aan raking zijn geweest. Wanneer de huidi ge generaties 'oud' zijn, zijn zij bijna allen in aanraking geweest met sport. De beoefening van sport voor de toe komstige ouderen zal daarom hoger zijn. Verder blijkt dat het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd en het ver trek van de kinderen uit huis, waardoor men over meer vrije tijd beschikt, be langrijke momenten zijn die tot een an der sportgedrag aanleiding kunnen geven. Daarnaast oefent de sociale om geving van ouderen een belangrijke in vloed uit op het sportgedrag. Vaak worden sportieve activiteiten gezamen lijk ondernomen. Daarentegen blijkt ook dat minder gemotiveerde partners een belemmering kunnen vormen om aan sport te deel te nemen. Vooral als ontspanning De verwachting is niet dat veel van de niet-sporters van de groep ouderen als nog actief zullen worden. Ouderen zien zichzelf veel minder als sporter, dit on danks de hoge frequentie waarmee ze actief zijn. Het beeld dat ouderen van Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. een sporter hebben (de jonge, overwe gend mannelijke wedstrijdsporter), stemt niet overeen met hun eigen sport gedrag. Sportactiviteiten zijn voor ou deren vooral een middel tot ontspanning en sociale contacten. Al deze gegevens tonen aan dat ouderen een aparte benadering verdienen. Wordt in bovenstaand rapport ge noemd, dat activiteiten welke voor ou deren worden georganiseerd (ANBO) slechts een beperkte aantrekkingskracht hebben, gesteld kan worden dat dit voor Heiloo beslist niet opgaat. In totaal sporten in Heiloo via het Ouderenwerk meer dan 500 55-plussers. Zij nemen deel aan tennis, yoga, gym nastiek, fitness voor mannen, zwem men, badminton trimmen ontspannen bewegen en volksdansen. Deze in geor ganiseerd verband aangeboden activitei ten zijn afgestemd op de sportieve mogelijkheden van ouderen. Wat het organisatorisch kader betreft, is van be lang op te merken, dat het de deelne mers zelf zijn die de activiteiten besturen. Wat doen sportverenigingen Het verdient aanbeveling dat verenigin gen hun aanbod enigszins aanpassen aan de sportieve behoeften van oude ren. In de toekomst zijn er immers steeds meer ouderen die bekend zijn met het fenomeen sportvereniging en zij zul len eerder dan de huidige ouderen be reid zijn om op hoge leeftijd lid te blijven (c.q. te worden) van een sportve reniging, mits er sprake is van een aan gepast aanbod. Aspecten waaraan met name aandacht aan besteed dient te worden zijn een deskundige begeleiding en het recreatieve karakter van de acti viteiten. Gemeenten zouden door mid del van bijvoorbeeld een 'ouderensubsidie' sportverenigingen kunnen stimuleren sportieve activiteiten te organiseren. lekkernijen. Daarnaast is er ook een reuzerad, van waaruit men een over zicht over heel Heiloo heeft. Met de voorspellingen van prima zomerweer in het vooruitzicht is het reuzerad natuur lijk één van de publiekstrekkers. Maar ook de andere attracties zijn meer dan de moeite waard. Ballonnenwedstrijd Zoals vorige week al in de Uitkijkpost werd vermeld wordt er tijdens de kermis ook een ballonnenwedstrijd voor de jeugd -gehouden. Afgelopen zaterdag konden kinderen in winkelhof 't Loo een gratis deelnamekaartje halen. Aan staande zaterdag moeten de kinderen met hun kaartje om 14.30 uur op het kermisterrein zijn. Daar staat een grote kermiswagen vol met ballonnen. Met hun gekregen ballon moet de jeugd hier na even wachten. Om 15.00 uur wordt het startsein gegeven en worden de bal lonnen opgelaten. Hierna is het afwachten welke ballon het verste komt. Laatst was in de krant te lezen dat een ballon de halve wereld overwoei. Of het zover komt bij de wedstrijd vanuit Heiloo is natuurlijk maar de vraag. Het belangrijkste is dat de kaartjes aan de ballonnen worden te ruggestuurd. Degene van wie de ballon de grootste afstand aflegt ontvangt een waardebon van 50,00. Daarnaast zijn er nog tien waardebonnen van 25,00. Bovendien krijgt iedereen wiens kaartje wordt teruggestuurd een attentie van de winkeliersvereniging 't Loo. De ballonnenwedstrijd wordt aangebo den door de gezamenlijke kermisexploi tanten., Datzelfde geldt voor het vuurwerk, dat vrijdagavond tussen 22.00 en 22.30 uur zal worden ont stoken. Veel kinderen worden zaterdag om 14.30 uur op het kermisterrein aan De Omloop verwacht om deel te nemen aan de ballonnenwedstrijd. een gezellig Nederlands repertoire en worden nummers uit de hedendaagse top 40 gespeeld. Met dit brede repertoi re maakt Atlanta er graag een feest van bij d'Oud Inn. Het loont de moeite deze drie ervaren muzikanten eens te be luisteren: zeg maar ja tegen Atlanta. Café Bar d'Oud Inn Natuurlijk is er tijdens het kermisweek- end nog wel meer te beleven in Heiloo. Zo zal bij café bar d'Oud Inn aan de Heerenweg op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond èn ook op zondagmiddag het trio Atlanta optreden. Dit trio ge niet grote bekendheid in Noord- Holland en staat garant voor een gezel lige avond. Atlanta speelt voornamelijk muziek uit de jaren '50 en '60: nummers van Elvis Presley, Fats Domino, Paul Anka, Beatles, Cliff Richard en Buddy Holly passeren de revue. Daarnaast is er ook v tf jj r Zeg maar ja tegen Atlanta; drie avonden en een middag te beluisteren in d'Oud Inn aan de Heerenweg. HEILOO - De intekening op aoonue- menten en losse kaarten voor de profes sionele voorstellingen in Theater De Beun in het komende seizoen verloopt voorspoedig. Drie voorstellingen sprin gen er uit: „Moordspel" met Ton Len- sink en Huub Stapel, ,,En Ik Dan" met Henny Orri en Carol van Herwijnen en het concert van The Deep River Quar tet. Hiervoor is nog maar een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Tot 31 juli kan nog worden ingetekend. Hiervoor kunt u gebruik maken van het formulier op de achterzijde van de om slag van het programmaboekje. Mocht u het boekje niet meer in uw bezit heb ben, dan kunt u een nieuw exemplaar bij de bekende voorverkoopadressen af halen. De intekenlijst kan worden ge zonden aan de Programmacommissie van Theater De Beun, Postbus 221, 1850 AE Heiloo. Voor eventuele inlich tingen kunt u bellen: 331027. VLINDERS IN HET NOORDHOLLANDS DUINRESERVAAT CASTRICUM - Van 20 juli tot en met 29 september is in het bezoekerscentrum de Hoep de tentoonstelling „Vlinders in het Noordhollands Duinreservaat" te zien. In Nederland komen meer dan 2000 soorten vlinders voor. Verreweg het grootste deel behoort tot de groep van de nachtvlinders. Anno 1990 ko men nog zo'n 75 soorten dagvlinders voor. Een aantal van deze dagvlinders wordt bedreigd. Het Noordhollands Duinreservaat biedt vele vlindersoorten door de grootte (5000 ha) en de grote verscheidenheid in landschappen een goed leefgebied. De tentoonstelling geeft d.m.v. foto's, van landschappen en de daar voorko mende vlinders. Informatie over ver schillende bekende en onbekende vlinders. In de filmzaal kan een diaserie of een videoband worden bekeken. De Het is geen wekelijkse kost voor de redactie van de Uitkijkpost om stil te staan bij de manier waarop ie mand 'in de aandacht' wordt ge plaatst bij het bereiken van de 50-jarige leeftijd. Maar vorige week vrijdag pakten vrienden en beken den van Ans Groot in Boekenstein wel heel groot uit: een hoogwerker met pop en spandoek werd voor het huis neergezet. Het werd een ver jaardag waar geen passant makke lijk aan voorbij ging. diaserie behandelt naast de levensge schiedenis een aantal opmerkelijke vlin dersoorten. Bijvoorbeeld het Pimpernelblauwtje, welke als rups door mieren wordt vertroeteld. Er is een vide oband over de Atalanta, een bijzondere trekvlinder. Speciaal voor jongere kin deren is de band over het Koolwitje. De opgedane kennis kan getoetst worden door het invullen van een puzzel. Daar bij is het voor deze tentoonstelling ont worpen „Vlinderwiel" een nuttige hulp. Van nabij kunnen rupsen, poppen en soms vlinders bekeken worden in de vlinderkast. In de tuin bij het bezoeker scentrum kunnen op zonnige dagen vele vlinders gezien worden. Er is zelfs grote kans om in juli en augustus de Kleine Parelmoervlinder en de Duinparelmoer- vlinder te zien. Voor de rest van Neder land zijn deze vlinders zeer zeldzaam. In samenwerking met de Vlinderstichting is een deel van de Hoeptuin ingericht als vlindertuin. Diverse duinplanten waar vlinders graag op vliegen zijn daar geplant. De tentoonstelling wordt gehouden in het bezoekerscentrum de Hoep aan de Zeeweg te Castricum. De Hoep is dage lijks geopend van 10 tot 17 uur. De toe gang is gratis. PRIJSWINNAARS ACTIE OVOMALTINE EN AH HEILOO - In het kader van een geza menlijke actie tussen Albert Heijn en de fabrikant van Ovomaltine heeft het Al- bert Heijn-filiaal in Winkelhof 't Loo onlangs een gouden tientje uitgereikt aan mevrouw D. Koomans uit Akersloot. De prijs werd toegekend voor haar inzending die verbonden was aan een actie met Ovomaltine. Ringsteken Aan de zuidkant van Heiloo wordt ook kermis gevierd. Bij 't Akertje is het na tuurlijk traditioneel gezellig tijdens de avonduren. Maar ook op de zondag middag is er gezorgd voor een speciaal evenement: het traditionele ringsteken. Leuk om te zien hoe de deelnemers het er vanaf zullen brengen en over de mis sers breedvoerig te discussiëren, immers ook hierbij staan de beste stuurlui na tuurlijk langs de kant. Desalniettemin een aanrader: zondag 29 juli vanaf 14.00 uur op de Kapellaan in Heiloo. HEILOO - In de periode van 13 - 16 juli werden er flinke vernielingen aangericht in Mariënstein bij de school De Duif. Maar liefst 25 ruiten, 4 lichtkoepels en enkele ontluchtingspijpen werden ver nield. De schade is enorm. De politie vraagt uw medewerking. Heeft iemand wat gezien of kunnen er andere inlich tingen worden gegeven, alles is welkom bij de politie: tel. 072-333144. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenoot Ronald J.C.E. Spierings is op 5 juli geslaagd aan de Universiteit van Amsterdam voor het docoraal examen Economie met als afstudeerrichting Bedrijfseco nomie. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 p V/kN DEP van N~'lo Ter.072^0550, DE HEIDE BLOEIT! 3 Struikheideplanten (Calluna) in diverse^ 95 NU kleuren. Bel 's donderdags: 072-330175 heiloo Vennewatersweg 15, 072-332727. Makelaar Taxateur o.g. verkoop Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ^gSI IRANTIEN 1 Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Vanaf deze week presenteren de winkeliers van de Kennemerstraat- weg zich elke laatste uitgave van de maand gezamenlijk in de Uitkijk post. Op één pagina ziet u zo snel bij welke speciaalzaken u terecht kunt voor uw dagelijkse of andere inkopen. COMPUTERRUILBEURS HEERHUGOWAARD - De Regionale Computer Club Noord-Holland houdt op zaterdag 18 augustus een Computer ruilbeurs in het buurthuis Anton Bak ker aan de P. C. Hooftlaan 2a (tegenover sportcentrum De Horst) in Heerhugowaard. De openingstijden zijn van 9.30 tot 16.00 uur. De beurs is uniek voor de kop van Noord-Holland. Alles wat met computers te maken heeft zal er te vinden zijn. Op vrijdag 17 augustus van 14.00 tot 22.00 uur is er gelegenheid tot het in brengen vn computerspullen. Op deze dag zullen er verscheidene medewerkers van de computerclub in het buurthuis aanwezig zijn om met u de prijs van de verkoop vast te stellen. Op zaterdag 18 augustus zal de compu terclub tevens een open dag houden. De Compu-Club zal een grote demonstratie geven, waar getoond zal worden wat er zoal op de clubmiddagen wordt gedaan. Er zullen verscheidene computersyste men worden opgesteld waarop verschil lende pakketten gedemonstreerd worden. Voor meer informatie kan men bellen A. v.d. Kleij, 02207-43835 (na 19.00 uur), J. Anjewierden, 02265-3181 (na 19.00 uur), of R. Verburg, 02207- 42157. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1