Poolse kinderen drie weken op vakantie bij Heilooër gezinnen EGMOND OP Z'N KOP: STEEDS MEER BEZOEKERS intzatuin C. HACHMANG SEIZOEN OPRUIMING Nu alles 40- 50% korting Mr. Booze zaterdag bij JC Buk Buk De bestelkosten nemen wij voor onze rekening. DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis, Stationsplein 4, 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. Stationsweg 61 - Heiloo. 55e JAARGANG NO. 31 - 1 AUGUSTUS 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN OPENINGSTIJDEN: OPRUIMINGSRESTANTEN NU EXTRA AFGEPRIISD' ^GARDEN A SLANGE WAGEN PICCOLO GAZONSPROEIER heiloo i* Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Makelaar Taxateur o.g. Hypotheken °°P| Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-111895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68.- 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Limmen ziet de zeskamp vol verwachting tegemoet. HERDRUK FOTOBOEK 'LIMMERS OP SCHOOL' LIMMEN - Het boek met klassefoto's was in zeer korte tijd geheel uitver kocht. Omdat zoveel mensen moesten worden teleurgesteld heeft het bestuur van de stichting Oud Limmen tot her druk belosten. Daar dit slechts eenmaal zal gebeuren, is het gewenst het aantal boekjes te weten. Vóórintekenen is dan ook noodzakelijk. Uw opgave wordt verwacht bij: Albertine Min-Vos, Rijks weg 146, 1960 BL Limmen, of telefo nisch: 02205-3563. De sluitingsdatum is 31 augustus. EXCURSIE GROEI BLOEI HEILOO - Op zaterdag 18 augustus or ganiseert de excursiecommissie Groei Bloei van de Kon. Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde een excursie naar Loozen en Schuine Sloot, twee tuinen in Zuid-Drenthe. Het vertrek uit Heiloo is om 7.00 uur. Deelname kost voor leden 63,00 per persoon, niet-leden betalen 75,00. Opgeven kan op maandag 6 augustus vanaf 9.00 uur bij de heer C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 333523. HEILOO - De grote evenementen (Tor hout en kermis) zitten er voor de jonge ren van Buk Buk op. De twee weekends zomersluiting - het eerste en laatste wee kend van juli - dus ook. Vanaf het aan staand weekend is Buk Buk weer elke week geopend. In augustus eerst nog al leen op zaterdag, maar vanaf het laatste weekend van de maand op de vrijdag en zaterdagavond en op zondagmiddag. Aanstaande zaterdag (4 augustus) treedt in het café van Buk Buk dé formatie Mr. Booze uit Zwanenburg op. In de herfst van 1988 zag deze groep het eerste levenslicht. Het drietal muzikan ten deed echter wel de nodige ervaring op in andere bands, maar door muzika le meningsverschillen werden die ont bonden. De gemeenschappelijke voorliefde voor bluesrock bracht Bert Hollebeek (gitaar en zang), Bart de Wolf (bas en zang) en Ferdinand Schur (drums) samen in Mr. Booze. Het eerste jaar werd vooral gerepeteerd en opgetreden in de contreien van Zwa nenburg en Halfweg. Het repetoire werd steeds verder uitgebreid, met naast eigen werk de nodige covers om zo tot een solide en stevig optreden te kunnen komen. Deze aanpak was succesvol, on der andere tijdens het Ruigoordfestival en het recent gehouden Hemelpop in Egmond. Met nummers van eigen ma kelij en van o.a. Jimmi Hendrix, Frank Zappa en The Cream wordt het publiek prima vermaakt. Het optreden bij jongerencentrum Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 (in gang achterom) te Heiloo begint zater dag 4 augustus om ongeveer 22.30 uur. De entree is vijf gulden, leden van Buk Buk en houders van een cjp betalen een gulden minder. De deur van Buk Buk staat al vanaf 21.00 uur open voor be zoekers. PASTOR HARTE EN ZUSTER JULIETTE VERLATEN HEILOO HEILOO - Na ruim 13 jaar gaan pastor C.G.J. Harte en Zr. Juliette Leygraaff Heiloo verlaten. Pastor Harte is door de Bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor van de R.K. Kerk te Velser- broek en te Santpoort-Noord. Begin oktober zal hij naar Velserbroek verhuizen en zijn nieuwe functie aan vaarden. Zr. Juliette Leygraaff, de gast vrouw van de pastorie aan de Holleweg, zal eveneens naar Velserbroek vertrek ken. In het weekend van 21 en 22 sep tember zal na de vieringen in beide kerken gelegenheid zijn om van de ver- trekkenden afscheid te nemen en hen succes te wensen in de nieuwe werkkring. Pastor Herman Helsloot uit Bussum is benoemd tot pastoor van de beide paro chies in Heiloo. Hij neemt begin okto ber zijn intrek in de pastorie van de Moeder Godskerk. Zijn installatie zal op een nog nader te bepalen datum in oktober plaatsvinden. YOGA VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - De Yoga-cursussen worden wekelijks gegeven voor 12 groepen in het Open Huis en 't Trefpunt en is in aantal de grootste activiteit van de St. Ouderenwerk. Een zelfstandig bestuur regelt de organisatorische, administra tieve en financiële zaken. De lessen wor den verzorgd door vier leraressen. De oosterse klank van het woord yoga heeft iets mystieks en blijft daarom snel onbegrepen. Heeft men eenmaal kennis gemaakt, dan is de sceptische houding zo verdwenen. Yoga heeft alles te ma ken met simpele ontspanningsoefenin gen, zonder toestellen, zowel voor jong en oud. Het gros van de deelnemers heeft hard gewerkt en is thans in de ge legenheid aandacht aan het eigen li chaam en geest te besteden. Bij yoga leer je juist te ontspannen van vingerkootje tot hoofd. Kracht komt er niet aan te pas, waardoor spierpijn zel den of nooit voorkomt. Naast de ont spanningsoefeningen, staan buig- en strekoefeningen op het programma om alle gewrichten los te maken. Aan het einde van de les zijn sommigen zo ont spannen, dat ze bijna in slaap vallen. Yoga, dat is verantwoord bewegen, le ren hoe de ademhaling gaat en hoe dat op de juiste wijze voor je hele lichaam moet. Yoga is ook leren je spieren goed te oefenen, zodat ze zo lang mogelijk in goede conditie blijven. Wie eenmaal deelgenomen heeft aan de cursus blijkt een 'trouw lid van de club' te blijven. Er wordt weinig afgehaakt en het aantal dat yoga wil gaan beoefenen blijft stij gen. Voor deelname met ingang van het nieuwe seizoen kan men zich opgeven bij mw. Kuiper, tel. 332980, of mw. Te- rol, tel. 331825. BREAKPOINT MET FRANS EN SPAANS IN HEILOO HEILOO - Het regionale taleninstituut Breakpoint, gespecialiseerd in engels, frans, duits en spaans, breidt komend seizoen uit naar Heiloo. Het instituut geeft al cursussen in Alkmaar, Noord- Scharwoude, Koedijk, Schoorl, Heer- hugowaard en Castricum. Breakpoint zal zich in Heiloo gaan toeleggen op frans en spaans. De cursus spaans wordt gegeven door Judith Rokebrand, een jonge en en thousiaste lerares. In de cursus ligt de nadruk op het direct leren spreken van de taal. Spaans is de tweede wereldtaal en toch bij velen nog onbekend. Dat is jammer, want het is zo'n mooie taal en het is leuk als je in de vakantie bij de bakker zelf je woordje kunt doen. Breakpoint werkt voor alle talen met een moderne, praktische methode, die afgestemd is op volwassenen. De me thode is wezenlijk anders dan het taalonderwijs op de middelbare school. Op scholen wordt namelijk de nadruk gelegd op theoretisch onderwijs en bij Breakpoint gaat het hoofdzakelijk om het spreken van de taal. Breakpoint biedt zijn cursisten veel ex tra's, zoals gratis lezingen en weekend reisjes tegen een aantrekkelijke korting. Breakpoint wil zijn leerlingen net iets meer bieden dan het gemiddelde talen instituut. Wij doen dit door cursisten gratis lezingen aan te bieden, o.a. over Parijs, Praag en Berlijn, reisjes te orga niseren i.s.m. reisbureau Bak. Boven dien blijven de cursisten via onze clubkrant op de hoogte van de activi teiten. Breakpoint start in de week van 27 au gustus. De eerste les is een gratis proef les. Bel voor meer informatie naar 072- 153683, b.g.g. 330360. HEILOO - Ook al is het pools een moei lijke taal, zo zoetjes aan kennen we in Heiloo al aardig wat poolse kreten. Ook over de poolse gebruiken en tradities is al aardig wat bekend. De reden hiervan is dat deze zomer alweer voor het derde jaar een groep poolse kinderen een va kantie van drie weken in Heiloo door brengen. Vorige week woensdag kwam 's ochtends het telefoontje dat de groep kinderen met hun begeleiders onderweg en dus in aantocht was. 's Avonds om half negen stopte de bus voor de Moe der Godskerk, waar de leden /an de werkgroep en de gastouders klaarston den om de poolse kinderen te ver welkomen. Jan Hartog, voorzitter van de werk groep Hart voor Polen is zelf naar Po len gereisd om de kinderen uit het mijngebied op te halen. Samen met Urs- zula, de poolse leidster en onderwijze res, stapte hij als eerste de bus uit. Pastor Walstra luidt op dat moment de klokken van de kerk. Hierna ging de groep van 24 kinderen in de leeftijd van 11 tot 15 jaar en 4 volwassenen naar de koffiekamer om wat te drinken na de lange en vermoeiende reis. Met spanning wachtten de kinderen af wie hun vakantie-ouders zouden wor den. Je zag ze denken: 'Met wie zal ik straks naar huis gaan?' De gastouders komen dit jaar behalve uit Heiloo ook uit een aantal omringende plaatsen. Ter voorbereiding hebben zij al een half jaar les in de poolse taal van Teresa van de Loo, die dit geheel belangeloos doet. Nadat alle gasten een rood-witte bloe menhulde hebben gekregen - de kleuren van de poolse vlag - gingen zij met hun gastouders mee. Tijdens het drie weken durende verblijf is door de Werkgroep Hart voor Polen een aantal activiteiten georganiseerd. Onder andere staan op het programma: een bustocht naar Ponypark Slagharen, een sportmiddag, een creatieve morgen, een puzzeltocht met bowling en een af scheidsfeest met een gezamenlijke maal tijd in de Nicolaas Beetsschool. Daarnaast zijn er ook nog twee kerk diensten, waarbij een ieder van harte welkom is: zondag 5 augustus om 11.00 uur in de Willibrorduskerk en zondag 12 augustus om 10.30 uur in de Witte Kerk. Voor de poolse kinderen is de vakantie in Heiloo letterlijk een verademing. In Polen vergaat het de economie niet zo goed en de levensomstandigheden voor met name ook kinderen uit de vervuilde industriegebieden zijn slecht. Wilt u ooit als gastouder optreden of de werk groep Hart voor Polen financieel of an derszins steunen, dan kunt u voor informatie contact opnemen met de voorzitter van de werkgroep, Jan Har tog, tel. 02205-3403. Uw financiële bij drage kunt u storten op bankrekening nummer 1205.13.900 t.n.v. Hart voor Polen (het gironummer van de bank is 269978). p VAN w 07 VS&S- De groep Poolse kinderen met hun begeleiders gingen direct na hun aankomst in Heiloo op de foto bij de Moeder Godskerk. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 INGEZONDEN Levensgevaarlijk HEILOO - Voor bejaarden is het zo langzamerhand levensgevaarlijk gewor den in Heiloo nog aan het verkeer deel te nemen. In de verkiezingsperiode be loofden vrijwel alle politieke partijen véél aandacht te zullen schenken aan de verkeersveiligheid. Helaas: Mooie woorden, maar géén daden, want het blijkt nog steeds niet mogelijk te zijn om één of twee agenten vrij te maken voor een ouderwetse, maar zeer belan grijke straatcontrole in het centrum. En dus zijn de doorgaande wegen ware racebanen geworden voor de bromfiet sen met veelal opgevoerde motor en open knalpot. Ook te veel automobili- ten rijden onverantwoord hard, wel we tend, dat de „pakkans" vrijwel nihil is. Door deze te lakse houding van gemeen tebestuur en politie neemt de verloede ring hand-pver-hand-toe en dat gaat ten koste van de leefbaarheid in ons mooie dorp. Naam en adres bij de redaktie bekend. BERGEN HEILOO - HOORN (robuuste uitvoering) van voor EGMOND - Op 3, 4 en 5 augustus wordt het anders zo rustige Egmond- Binnen weer op een sportieve en gezelli ge manier "op z'n kop" gezet. Het is dit jaar de zestiende keer dat tijdens het laatste weekend van de Noordhollands bouwvakvakantie een groot aantal acti viteiten aaneengesloten plaatsvinden. Het organiserend comité, dat in decem ber vorig jaar al is gestart met de voor bereidingen, probeert ook dit jaar weer een aantrekkelijk programma voor de deelnemers aan de verschillende onder delen maar ook voor toeschouwers te presenteren. De wijze waarop het evenement wordt geopend is ieder jaar weer een verras sing, ook voor de Burgemeester van Eg mond, de heer Brommet, die de openingshandeling om 10.00 uur zal verrichten. De eerste dag van het evenement zal voor het grootste deel in het teken staan van de Vrije/Zwarte Markt. Meer dan 150 deelnemers hebben zich met hun koopwaar aangemeld. Ook zullen ver schillende verenigingen en organisaties op deze markt vertegenwoordigd zijn. Ook de plaatselijke ondernemers zijn dit jaar weer duidelijk aanwezig met hun speciale aanbiedingen. Om deze Vrije/Zwarte Markt nog meer aantrekkelijk te maken voor het publiek vindt er voor het eerst een compleet fa miliefestival plaats met topvermaak voor jong en oud. Tussen 10.00 en 17.00 uur worden op een speciaal op gesteld openlucht theater vijf grandiose shows vol vermaak en pret gegeven. Be halve goochelen, liedjes, en kinders hows worden er ook prijzen weggegeven! De eerste dag van het evenement „Eg mond op z'n kop" zal worden afgeslo ten met een autopedrace door Egmond-Binnen. Deze race zal ook het nodige spektakel geven, omdat loop groep De Klok zich heeft aangemeld met één autoped waarop maar liefst 35 deelnemers tegelijkertijd meedoen. De jeugd kan zaterdag via een klauter- berg klimmen naar het platform van de super snelle glijberg. Vanaf een hoogte van vijf meter glijden zij dan naar bene den naar het luchtkussen. Om 11.00 begint het eierengooien. De bedoeling is dat teams bestaande uit twee personen een ei over een zo groot mogelijke afstand gooien en dat ei ook weer heel opvangen. Deelname hieraan staat open voor iedereen. Er is een apar te competitie voor de jeugd tot 15 jaar. Het eieren gooien is tijdens Egmond op z'n kop weer één van de specta culaire onderdelen voor jong en oud. Inschrijving om 10.30 uur nabij café 't Haasje. Voor het vierde jaar is de zeskamp op genomen in het programma van .Eg mond op z'n kop'. Aan herenteams die zich voor deze zeskamp hebben aange meld is dit jaar géén gebrek. Deelne mende ploegen o.a. van Loopgroep Egmond, Brandweer Egmond en de winnaars van het vorig jaar 't Rode Hert. De vier damesteams zijn nog niet compleet. Eventueel damesploegen die nog mee willen doen aan deze zeskamp kunnen zich aanmelden bij Caroline Tromp (02206-4028), of Ab Boender maker (02206-1873). Super-sjoel kampioenschap: dit is een totaal nieuw onderdeel in het program ma. Het organiserend comité heeft beslag weten te leggen op de langste sjoelbak ter wereld. Deze zal opgesteld staan in de Abdij laan. De wedstrijd is niet alleen voor ouderen, ook de jeugd kan hieraan meedoen. In samenwerking met loopgroep De Klok wordt er op zondagmorgen 5 au gustus een prestatie/trimloop gehouden over twee afstanden. De 3,3 km start om 10.30 uur en de 9,1 km start om 11.00 uur. De inschrijving vindt plaats op 5 augustus in dorpshuis De Schulp vanaf 10.00 uur. Daar worden tevens de douche- en kleedruimtes be schikbaar gesteld. De winnaars kunnen aantrekkelijke waardebonnen en natu- raprijzen verdienen. Alle verdere infor matie betreffende deze lopen kunt u verkrijgen bij Siem Hopman (02206-4298), of Aad Admiraal (02206-5156). Al zestien jaar lang is de muziekvereni ging Eensgezindheid van de partij bij het evenement .Egmond op z'n kop'. Hun speciale afdeling .Egmonder muzi kanten' zal weer een leuk programma ten gehore brengen. Ook dit jaar ver leent Coca-Cola z'n medewerking aan het evenement .Egmond op z'n kop'. Kwam men het vorig jaar met de ski show dit jaar tonen zij de acrobatie show gepresenteerd door een keur van Nederlands beste trampoline springers. Ook dit is een werkelijk uniek schouwspel, dan vanaf 13.30 uur drie maal wordt opgevoerd. De zondagmiddag worden er traditiege trouw spelen voor de jeugd t/m 12 jaar gehouden. Dit jaar worden er wedstrij den gehouden op gemotoriseerde voer tuigen. De kinderen kunnen zich zondagmiddag vanaf 13.00 uur opgeven voor dit onderdeel. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Lucas Oud, zoon van J. A. M. Oud en P. Blomvliet; Joannita P. M. Verduijn, dochter van A. T. Verduijn en M. J. Verduin. Ondertrouwd: Joannes N. T. Hooge- boom en Maria J. A. Hollenberg; Lud- wig W. S. Claeys en Miriam J. P. van Driest. Met een sproeioppervlakte van 180 m2, van voor Vennewatersweg 15, 072-332727. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1