o a Medische dienstee de Kerkdiensten Andere adressen Campagne om meer mensen aan werk in metaal te helpen Foresters A2 nam succesvol deel aan Italy Cup in Verona Bysondere acties ivenementenagetMta tht4p*f>hr acties inHeflm -theek Bibli- Geen Uitkijkpost ontvangen? UITKIJKPOST 1 AUGUSTUS 1990 RICHTLIJNEN VOOR HUISVUILCENTRALE ALKMAAR - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en het Hoogheemraad schap van de Uit waterende Sluizen in Kennemerland en West Friesland heb ben onlangs de richtlijnen, waaraan het milieu-effectrapport over de Huisvuil- centrale Alkmaar moet voldoen, vast gesteld. In deze richtlijnen zijn de inspraakreacties en adviezen van 120 belanghebbenden verwerkt. Aan de hand van deze richtlijnen zal een inge nieursbureau, in opdracht van de Huis- vuilcentrale AVI, de milieueflectrap- portage van de nieuwe vuilverbran- dingsintallatie opstellen. De nieuwe Huisvuilcentrale AVI zal ge bouwd gaan worden in de Alkmaarse Boekelermeer en dient ter vervanging van de vuilverbrandingsinstallaties in Alkmaar (VVI) en het Afvalverwijde- ringsbedrijf IJmond-Zaanstad (AIJZ). De nieuwe installatie zal eind 1994 of begin 1995 in bedrijf gaan en een ver werkingscapaciteit van circa 385.000 ton per jaar hebben. Voor de bouw van de nieuwe installatie zijn verschillende milieuvergunningen nodig, die slechts mogen worden verleend nadat gerap porteerd is over de milieu-effecten van deze nieuwe installatie. Voor deze milieu-effectrapportage (MEB) zijn nu richtlijnen vastgesteld. In de notitie over de richtlijnen wordt aangegeven aan welke zaken de MER zal moeten voldoen. Zo zal uit de MER duidelijk moeten worden waarom de nieuwe Huisvuilcentrale noodzakelijk is, waarom gekozen is voor de Boekeler meer en hoe en welke afvalstromen ver werkt zullen worden. Een andere, belangrijke richtlijn betreft de milieu criteria waaraan de installaties (rookgas en stank) moeten voldoen. Enkele van de vele andere zaken die volgens de richtlijnen in de MER behandeld moe ten worden, zijn die rond de verwerking van reststoffen, aan- en afvoer van huisvuil en de maatregelen bij storingen en calamiteiten. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 4 augustus: maandelijkse ver koop tussen 10.00-13.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar. De opbrengst wordt besteed aan de bouw van een school in Buaetown in Ca- meroun. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Sonja's Originals In de maand augustus exposeren Anne ke Pak-Zijdel (acryl schilderijen) en Ivonne Baanen (gebruikskeramiek) bij Sonja's Originals aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen. Openingstij den: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur en maandag 13.00-18.00 uur. Gallerie Wimmcnum Tot en met 26 augustus exposeren Ruud van Zon (schilderijen) en Francis von Wahlde (beelden) in Gallerie Wimme- num, Heerenweg 270, Egmond aan den Hoef (tel. 02206-5135). Openingstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo In de bibliotheek, in zowel de jeugdaf deling als de afdeling voor volwassenen, is van 31 juli tot en met 26 augustus de tentoonstelling 'Eet jouw dokter ook patat?' te zien. Grafisch Atelier Tot en met 24 augustus kan men etsen van Hans Buining bekijken in het Gra fisch Atelier, Doelenstraat 23, Alk maar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 12.00-17.30 uur; toe gang gratis. Zaterdag 4 augustus Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school- werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: iedere laatste zaterdag van de maand na telefonische opgave op nummer 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 jiur. HEILOO/VERONA - Na afloop van het voetbalseizoen werden o.l.v. de heer J. Visser extra trainingsavonden inge last voor het A2-jeugdteam van Fores ters, waarna spelers en reservespelers met coaches en verzorgingsstaf (totaal 25 personen) op zondag 15 juli goed voorbereid naar Italië vertrokken om deel te nemen aan de Italy Cup die ge houden werd in Verona. Voorafgegaan door een ontvangst door het gemeente bestuur van Verona voor de 2300 voet ballers uit achttien landen werd aan het toernooi begonnen. In een temperatuur van ca. 35 graden werden door het Foresters-team een aantal uitstekende wedstrijden afge werkt, o.a. tegen teams uit Denemar ken, Amerika, en Italië. Zonder uitzondering werd er door alle spelers met veel inzet gespeeld, hetgeen ook bleek uit de enthousiaste reacties van andere teams, toeschouwers en offici als. Slechts twee doelpunten tegen, waaraan de foutloos keepende Martijn Veldheer geen schuld had, veelal tegen spelers in de leeftijd van 18 en 19 jaar, terwijl het Foresters-team zelf bestond uit spelers van 15 t/m 17 jaar, maakt voldoende duidelijk hoe sterk het elftal voor de dag kwam. Na winst tegen Deense en Amerikaanse teams werd met enige pech verloren met 1-0 van de uiteindelijke finalist, waar door zij toeschouwers werden i.p.v. te spelen in het grote stadion, waar enkele weken geleden nog werd gevoetbald voor het Wereldkampioenschap. Nadat het toernooi voor ons team was afgelo pen bleven er nog voldoende dagen over om Verona en omgeving te bekijken, waarbij vooral het Gardameer en een OPENBARE BIBLIOTHEEK „Eet jouw dokter ook patat: een kostelijk voorlichtingsproject voor peuter en kleuter HEILOO - Met dit project wordt op een geestige, het kind aansprekende wijze getoond en ook verteld wat er allemaal gebeurt, wanneer je als kleuter voor controle naar de huisarts moet, of als peuter naar het consultatiebureau. Wat vooral duidelijk wordt is dat je hele maal niet ziek hoeft te zijn om bij een dokter verzeild te raken. En dat dokters gewoon aardige meneren en mevrouwen zijn. In de wachtkamer ligt zelfs speel goed op je te wachten, soms een beer, dan weer blokken, bij een andere dokter een pop of een treintje. In dit voorlichtingsproject staat het boekje: „Eet jouw dokter ook patat?" centraal. Het werd geschreven door de huisarts Ignace Schretlen, die samen met zijn vrouw Mia een huisartsenprak tijk heeft. Beiden werkten voordien op consultatiebureaus. Beiden was het op gevallen, dat ze bij de uitoefening van hun vak te dikwijls op angstige peuters en kleuters stuitten. Wanneer de kinde ren dan verteld werd, wat de artsen gin gen doen en vooral waarom, dan werden zelfs de meest steigerende kleu ters handelbaar. Ignace Schretlen publi ceerde regelmatig in Medisch Contact en schreef onder pseudoniem o.a.: „Anatomie van het Gevoel" (1979) en „Op Uw Gezondheid" (1983). Met de free-lance illustratrice Sandra Klaassen, die o.m. in opdracht een aan tal illustraties maakte voor de Neder landse Spoorwegen vanwege het 150-jarige bestaan, maakte Ignace Schretlen het boekje „Eet jouw dokter ook patat?". Kleine Marlies van vier jaar zorgde met haar spontaniteit voor de titel van het boekje. Wanneer Marlies hoort dat ze de vol gende dag met vader naar de huisarts moet, is ze daar zo vol van, dat ze op school over niets anders kan praten. Van juf mag ze de volgende schooldag over het bezoek vertellen. „Dus Marlies luister goed". Dat heeft Marlies ge daan. Opgetogen vertelt ze op school het verhaal, dat eindigt met de vraag: „Eet jouw dokter ook patat?", en daar bij kijkt ze trots de klas rond. De onder toon in deze vraag is de kinderlogica die eruit spreekt: „Iemand, die hetzelfde lekker vindt als ik, die kun je volledig vertrouwen". En dat willen de sa menstellers met dit boekje bereiken. Vier gezonde kinderen, behoudens Se- bastiaan die snotverkouden is, worden in het boekje opgevoerd in gesprek met de arts. Op elke vraag die de kleintjes stellen, krijgen ze uitgebreid antwoord. Ook wordt hen verteld waarvoor bij voorbeeld de keelspatel dient. Naar aanleiding van dit kostelijke werkje (ru- briekno. J.603 schr.) kwam een grote tentoonstelling tot stand, waarbij de te keningen van Sandra Klaassen vergroot zijn weergegeven. Tevens wordt fleurig, op het kind ge richt foldermateriaal getoond. Materi aal van de Vereniging Kind en Ziekenhuis, die in haar vaandel de slo gan meevoert. „Het bevorderen van het welzijn van het kind voor, tijdens en na ziekenhuisopname". Het gehele project is bedoeld om peuters en kleuters net zo vertrouwd te doen raken met de arts en de artsenwereld als bijvoorbeeld met de juf uit de peuterspeelzaal en de wereld van de school. De tentoonstelling wordt ondersteund met lectuur over dit onderwerp voor zo wel kinderen als voor volwassenen. Zo als: „De patiënt en het recht op informatie"; „Bent u al eens opgeno men geweest"; „Je kind in het zieken huis, Wat kun je als ouders doen". Voor de jeugd: „Een boekje voor jou"; „Een reis door het ziekenhuis" door El- lis Andriessen en de kinderen van de ba sisschool in Nijmegen. Deze tentoon stelling is tot en met 25 augustus te zien. Carla van de bibliotheek LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Uitslag Wedvlucht Aalst op 14 juli: 1. M. P. Meijer, 2. M. P. Mei jer, 3. M. P. Meijer, 4. Adrichem, 5. H. J. Lases, 6. J. Telleman, 7. P. Hopman, 10. J. Pepping, 11. S. Leijen, 15. N. de Haan, 17. F. Kaandorp, 20. Comb. Molenaar, 33. M. Groenland, 37. P. Bakker, 38. A. Breed. Uitslag wedvlucht P. Maxence op 14 ju li: 1. N. de Haan, 2. J. Telleman, 6. Bruin/Wittebrood, 9. Adrichem/Kaan- dorp, 13. Hj. Lases, 14. Comb. Mole naar, 15. Mp. Meijer, 28. J. Pepping, 31. S. Leijen. HEILOO - Uitslag van de wedvlucht va nuit Roye op 21 juli: 1. N. Haan, 2. J. Pepping, 3. Bruin/Wittebrood, 4. M. P. Meijer, 5. J. Telleman, 7. Adrichepi, Kaandorp, 15. H. J.JLases. Uitslag van de wedvlucht vanuit Door nik op 21 juli: 1. J. Telleman, 2. M. P. Meijer, 5. H. J. Lases, 8. J. P. Pepping, 12. Adrichem/Kaandorp, 13. P. Hop man, 21. N. de Haan, 25. M. Groen land, 32. F. Kaandorp. GESLAAGD TEKSTVERWERKEN HEILOO - Op 2 juni werd door de As sociatie SMK examen afgenomen voor het door de Centrale Overheid erkende diploma tekstverwerken. Daarbij slaag den de dames J. Beentjes (Egmond Bin nen), D. Liefting (Egmond aan Zee), J. Louweret (Heiloo), E. Rusques (Heer- hugowaard), en de heren R. Bayer (Alk maar) en G. Schoon (Akersloot). Zij werden opgeleid door Instituut Domp- vloet te Heiloo. POLITIEBERICHTEN: VEEL AUTO INBRAKEN HEILOO - Deze week een zevental au toinbraken t.w. in Vrieswijk (2x), de Driestal, het Maalwater, Kenne- merstraatweg en de Dors (2x). Ook de kantines van HSV, de badmin- tonhal en Jongerencentrum Westpoint waren het doelwit van een stel grijpgra ge personen, die moeite met mijn en dijn hebben. Kratten bier, frisdrank, le ren voetballen en een voetbalpomp wer den meegenomen, terwijl een flipper kast werd opengebroken. In Termijen hebben vandalen de nodige vernielingen aangericht. Op de Stationsweg werd een onverze kerde auto met een vals kenteken in beslag genomen. Een inwoner van Heiloo kreeg een rij verbod van 3 uur opgelegd. Te diep in het glaasje gekeken! Een andere inwoner van Heiloo weiger de een blaastest na controle op alcohol. Hij kreeg een rijverbod opgelegd en een procesverbaal. Een witte poedel met groene halsband en oornummer OX215 werd loslopend aangetroffen op de Nic. Beetsweg. Hij werd naar het asiel in Alkmaar ge bracht. Aan de spoorbomen op de Zeeweg zijn vernielingen aangericht, een deel werd zelfs afgebroken. Op de Kanaalweg liepen een paar scha pen die uitgebroken waren. Ze werden teruggebracht in het weiland. Hetzelfde gebeurde met een stel paarden, die op de Kennemerstraatweg liepen. Er werden deze week 11 fietsen gestolen. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 4 en 5 augustus: W. Hartong, Tulpen- croftlaan 17, Heiloo, tel. 337883. Weekenddienst Apotheek 3-10 augustus: Apotheek De Bever, Em- mastraat 36, Alkmaar, tel. 112956. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 4-10 augustus: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 4 en 5 augustus: A.C. Wesseling, Oude gracht 263, Alkmaar, tel. 125940. Diëtiste Simone Ouwendijk, Noordergeeststraat 28, Heiloo. Telefonisch afspraken ma ken: dag. tussen 18.00-19.15c uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Voor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur, tel. 336606 (ledenadministratie: tel. 072-199222). Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 331073. Voor spoedeisende gevallen kunt u bel len 072-126482 (alarmcentrale). Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Velthoven, tel. 072-338027. Zwangerschapscursus is voor leden van de kruisvereniging kosteloos. Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.15 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, maandag tot en met vrijdag 9.00 uur. REGIO - „Zullen we samensmeden"? Onder die titel is op 30 juli een campag ne van start gegaan om meer mensen aan werk in de metaal te helpen. De ac tie richt zich op werkloze werkzoeken den. Initiatiefnemers zijn de Arbeidsbureaus in Noord-Holland het Centrum Vakopleiding en Uitzendbu reau Start. In met name het IJmond- gebied en de Zaanstreek doet zich een sterk stijgende vraag voor naar gekwali ficeerde lassers, pijpbewerkers, pijpfit- ters, constructiebankwerkers en ijzerwerkers. Het aantal vacatures is dermate groot, dat de Arbeidsbureaus belangstellenden verzekeren dat zij na afloop van hun opleiding aan de slag kunnen. In het wervingsgebied (behalve Noord- Holland behoren daartoe ook het noor den van Zuid-Holland, het noordwesten van Utrecht en de Flevopolder) doen zich jaarlijks niet minder dan 15.000 va catures m de metaal voor. Een steeds groter deel daarvan blijkt moeilijk ver vulbaar. Wie aan de opleidingseisen voldoet - en de deelnemers aan deze campagne doen dat straks - is een aan trekkelijke kandidaat voor metaalwerk- gevers die zitten te springen om vakmensen. Mocht er onverhoopt voor een cursist, die zijn opleiding met goed gevolg heeft afgerond, niet meteen een baan voor handen zijn, dan zal de betrokkene kun nen deelnemen aan een door Uitzend bureau Start te beheren arbeidspool, waarbij hun inkomen is gegarandeerd. Tijdens deze periode zullen de deelne mende werkzoekenden de gelegenheid krijgen praktijkervaring op te doen om zo alsnog hun kans op het verkrijgen van een vaste baan te verhogen. Voor werkloze werkzoekenden die zich hebben aangemeld, maar die om welke reden dan ook niet via de actie „Zullen De spelers van het Foresters A 2 jeugdteam, dat succesvol was tij dens het internationale toernooi in het Italiaanse Verona. groot zwem- en recreatiepark vanwege de temperatuur bij de spelers favoriet waren. Een voor het Foresters-team zeer geslaagd toernooi eindigde 24 juli 's morgens met de aankomst per bus op de Egelshoek. De organisatie was in han den van Euro-sportring en deelname werd mede mogelijk gemaakt door sponsoring van Brother International (Nederland) B.V. en H. Sarelse Assu rantiën. CHAKRA'S: BRONNEN VAN ENERGIE ALKMAAR - Chakra's zijn energiecen tra van het menselijk lichaam. Ze fun geren als kruispunten van verschillende soorten van energie. De acupunctuur maakt onder andere gebruik van deze kruispunten. Door het chakrasysteem te leren kennen, de werking ervan te erva ren en te onderzoeken kan men de ge zondheid van lichaam en geest bevorderen. In september start een cursus waarin de werking van het chakrasysteem zal wor den behandeld. Elk van de zeven hoofd- chakra's wordt besproken op functie, werking en symboliek. In deze cursus worden de chakra's ook op een creatie ve wijze zichtbaar en bespreekbaar gemaakt. De cursus wordt gegeven op twintig dinsdagmiddagen van 13.30 tot 15.30 uur in de Vigulantie aan het Verdronke- noord te Alkmaar. Voor opgave en in lichtingen kan men tussen 17.00 en 19.00 uur bellen met Margreet Schou- wenaar (072-332418). GEZONDE DINSDAG OP LOKATIE IN NOORD-HOLLAND ALKMAAR - Het radioprogramma Ge zonde Dinsdag van Radio Noord- Holland trekt er ook in de zomermaan den augustus op uit. De vakantietijd is reden voor een meer luchtig opgezet programma vanuit een zonnige lokatie in de provincie. In de vakantiemaanden staan thema's centraal die alles met va kantiebeleving te maken hebben. Aan vangstijd met de liveuitzendingen is: 12.00 uur. Normaal valt Gezonden Dinsdag tussen 14.00 en 15.00 uur op de zender te be luisteren. Omdat de uitzendingen iets korter zijn, vervalt in de maand au gustus het .Radiospreekuur', waarin luisteraars vragen op het gebied van de gezondheid kunnen stellen aan dokter Marion Wouts van Noord-Holland. In een nieuwsbrief worden de belangrijkste feiten en nieuwe ontwikkelingen in de gezondheidszorgd, zoals die in het pro gramma zijn behandeld, nog eens bon dig samengevat. De nieuwsbrief kan na de uitzending gratis worden aange vraagd bij Noord-Holland-Noord. Voor de maand augustus is gekozen voor de volgende thema's: 7 augustus: Voetproblemen. De voeten hebben het hele jaar door veel te verdu ren. En wie ervan houdt om tijdens de vakantie een stevige wandeling te ma ken, kan zeker geen eksterogen, plat voeten of zwakke enkels gebruiken. Welke voetproblemen zijn er en hoe kun je ze voorkomen? Daarover praten deskundigen in Gezonde Dinsdag op een toepasselijke lokatie: de Berenkuil in de Schoorlse bossen. 14 augustus: Insecten, kwallen en ander ongedierte. Zij kunnen een vakantie goed vergallen. In het minst erge geval zijn ze gewoon lastig. Soms zijn ze ook gevaarlijk voor de gezondheid. Welke voorzorgsmaatregelen kun je nemen als je op vakantie gaat? Is het verstandig om bepaalde medicijnen bij de hand te hebben? Gezonde Dinsdag besteedt er aandacht aan vanuit café Volendammer in Hoorn. 21 augustus: reisziekten. Gezond van huis. Maar dan is de vakantie nog maar net begonnen. Voor welke vorm van vervoer kies je? Veel mensen zien als een berg op tegen de reis. Het vliegtuig, de bus, een boottocht: elke manier van verplaatsen kan z'n problemen opleve ren. Misselijkheid, hoogtevrees of hy perventilatie; wat doe je eraan? Vanuit jachthaven Laamens in Akersloot praat Gezonde Dinsdag met deskundigen en 'slachtoffers over reisziekten. 28 augustus: vakantie voor gehandicap ten. Zomer dus: er even tussenuit. Voor gehandicapten worden speciale reizen georganiseerd. Mogelijkheden zijn er genoeg en de begeleiding is er speciaal op afgestemd om de risico's zo klein mogelijk te houden. Sommigen gaan op eigen initiatief. Is dit in alle gevallen verantwoord? Ook Gezonde Dinsdag werkt drempelverlagend. Een program ma vol informatie vanuit de 12 Balcken in Den Burg (Texel). Luisteraars van Radio Noord-Holland, die vragen willen stellen aan deskundi gen over de thema's, kunnen die instu ren aan Radio Noord-Holland, Gezonde Dinsdag, Hofplein 3, 1811 LE Alkmaar. Telefonisch kan men de vra gen ook stellen via nummer 06-0227200. MET D.V.O. OP STAP HEILOO - D.V.O. maakte alweer ver schillende vakantie-trips en met veel succes! Afgelopen week was de reis naar het mooie Valkenburg in Limburg. D.V.O. maakte de trips met busonder neming Hippo. Hiermee wordt het rei zen heel bijzonder, daar de chauffeurs de gave bezitten de mensen onderweg veel te vertellen. Zij weten de mooiste plekjes te vinden en geven daarvan alle wetenswaardigheden. De hotels die D.V.O. uitzoekt zijn van dien aard dat het voor iedereen de moeite waard is eens nadere inlichtingen over D.V.O. aan te vragen. U zult zeer tevreden zijn. BRIDGEN LEREN VOOR 50-PLUSSERS HEILOO - Het ligt in de bedoeling om eind september weer te beginnen met het bespreken van de spelregels van het bridgen. Gedurende een aantal woens dagochtenden wordt in 't Trefpunt in Heiloo aan de deelnemers datgene ver teld, wat nodig is om het spel te kunnen spelen. Er zijn voor deze lessen nog en kele plaatsen vrij. In verband met het bestellen van het lesmateriaal moeten wij over enkele weken weten op hoeveel deelnemers wij moeten rekenen. Wilt u erbij zijn of wilt u nog verdere inlichtin gen, bel dan 331676 (v.d. Zijden). we samensmeden?" kunnen worden ge holpen, zullen extra activiteiten worden ondernomen bijvoorbeeld door hen aan andere projecten van Arbeidsbureaus te laten deelnemen. Scholing Howel het aantal werkloze werkzoeken den groot is, sluiten kennis en vaardig heden in veel gevallen onvoldoende aan bij de eisen van het bedrijfsleven. Van daar dat veel Arbeidsbureaus bij hun lo kale wervingsacties steeds meer de nadruk leggen op scholing en bijscho ling om zo de kwalitatieve discrepantie op de arbeidsmarkt te verminderen. Deze acties zijn evenwel te kleinschalig om het toenemend aantal vacatures op korte termijn te vervullen. Daarom heb ben de genoemde partijen onder het motto „Zullen we samensmeden?" tot een bundeling van krachten besloten. Het actieplan voorziet in het vergroten van de opleidingscapaciteit en het aan bieden van een baangarantie. Boven dien wordt in het kader van dit project extra personeel door de Arbeidsbureaus beschikbaar gesteld. Een opvallend element van het project is de publiekscampagne. De doelstelling van de campagne is om in vier weken tijd tenminste 250 werkloze werkzoe kenden (mannen en vrouwen) voor een vakgerichte metaalopleiding te recrute- ren en hen na afronding van hun oplei ding een baan te garanderen. De Arbeidsbureaus verwachten daarvoor met circa 2.500 kandidaten een gesprek te zullen moeten voeren. Er wordt van uitgegaan dat een deel van de be langstellenden na een korte opfrissing scursus vrijwel meteen beschikbaar is voor een baan. Voor andere kandidaten is in ruime mate opleidingscapaciteit ge reserveerd. De eerste deelnemers kun nen reeds in september aan hun vakopleiding beginnen. Aanmelden Werkloze werkzoekenden die in aan merking willen komen voor een baan in de metaal worden uitgenodigd een voor lichtingsbijeenkomst bij te wonen. Deze worden gehouden in de vestigingsplaat sen van de deelnemende Centra voor Vakopleiding. Bij gebleken geschikt heid kan de opleiding snel beginnen. De vakgerichte opleidin vindt plaats in de Centra voor Vakopleiding in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Leiden. Zij zullen zorgdragen voor een door het be drijfsleven erkende scholing. De oplei dingsduur is, afhankelijk van de vakrichting en het niveau van de cursist, variabel. Werkzoekenden die geïnteres seerd zijn in een baan in de metaal kun nen voor meer informatie gratis bellen naar 06-0510. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. P. de Geeter uit Castricum. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. A. Boelhouwer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: evangelist J.O. Schouten; 17.00 uur: ds. J. Verhage. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind uit Heiloo. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: eerw. heer J.K. Schendelaar uit Den Helder. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen dienst. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: br. L.J. Degenaar. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: eucharistieviering. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Baptisten Gemeente Alkmaar 10.00 uur: br. W.J. v.d. Leer. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-1958. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649/622757. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zondag 11.00 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9.30 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.15 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zondag 10.30 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst m.m.v. de Schola. Zondag 9.30 uur: woord- en communie dienst met samenzang. Woensdag 16.45 uur: woord- en com muniedienst. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584. Bel's donderdags: 072-330175 Gemengd Koor Zingen Houdt Jong Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inl. via tel. 333645 of 332208. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur in de R.K. pastorie, Westerweg 267. Diabetes Ver. Nederland Telefonische hulpdienst: tel. 033-725083, dag en nacht bereikbaar. Ned. Ver. tot Integratie van Homosexualiteit-COC (NVIH-COC) Afdeling Regio Alkmaar en West- Friesland, Bierkade 14a, Postbus 268, 1800 AG Alkmaar. Hulp- en infotelefoon: 072-111650. Patiëntenplatform Buro informatie en klachtenbehande ling: 072-114147 (tel spreekuur: donder dag 9.30-11.30 uur). Secretariaat: 072-153885. Postadres: Postbus 354, 1800 AJ Alkmaar. Vrouwentelefoon Heiloo Iedere maandagmorgen bereikbaar van 10.00-11.00 uur onder nummer 072-337676. Ouders helpen Ouders Telefonische hulpdienst van de Lande lijke Stichting Ouders van Drugs verslaafden. Tel. 072-152244. Bereikbaar: maandag t/m vrijdag van 17.00 t/m 01.00 uur, zaterdag, zondag en op feestdagen van 9.00 t/m 01.00 uur. Stichting Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op fi nancieel gebied; informatie en advies. Sporeekuur na afspraak: donderdag van 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. Plaats: afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1.. Telefoon: 313186 (donder dag); op overige dagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt via tel. 313183. Regionaal Ziekenfonds Noord-Holland-Noord Spreekuur: dinsdag van 15.00-16.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. VTO Noord-Kennemerland Vroegtijdige Onderkenning van Ont wikkelingsstoornissen van kinderen van 0-7 jaar. Adres: Gasthuisstraat 2, Alk maar, tel. 072-199222. Bereikbaar van maandag tot en met donderdag tussen 8.45-11.45 uur. Ouders kunnen zelf bel len naar het VTO-team. Werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: Boomweijdt 15, Heiloo, tel. 332598. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluchtelingenwerk Heiloo. Patiëntenplatform Noord-Kennemerland Buro informatie en klachtenbemidde ling: 072-114147. Secretariaat: 072-153885. Postadres: Postbus 354, 1800 AJ Alkmaar. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 2