Informatierubriek van de gemeente Heiloo KERMIS IN AKERSLOOT gP I FOTOHOME] Nou, dat kan bij: ZONNEVELD Bekende artiesten tijdens de kermis in café De Vriendschap Jaarlijks modderspektakel HEILOO Kwaliteit om in te lijsten. Hypotheekburo AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! De Winter Financieel Buro 072-335655 Verleende bouwvergunningen Nieuwe bouwplannen Vervallen spreekuur Huisvesting Burgerlijke Stand Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072 - 31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur 135/36 7.50 110/24 5.75 126/24 5.75 KLEURENFOTO'S RIA GIESBERTZ - wc. het HOEKSTUk 8 - heiloo J. M. STUIFBERGEN - kerkweg 42 - limmen BOEKENSHOP RONDO - voorstraat 69 - egmond aan zee AUTOSCHADE Rijksweg 40 - Limmen Telefoon 02205 - 3300 privé 02205 - 1980 FOCWA k /I UITKIJKPOST 1 AUGUSTUS 1990 Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: De Rietvink 9, C. Brandenburg - bouw woonhuis met garage. Westerweg 79, R.C.B. de Groot - vergroten dakkapel. Kerkelaan 26, R. Staartjes - bouw garage. Bayershoffweg 68, M. Bregman - gedeeltelijk veranderen voorgevel. Belieslaan 16, J. Mooy - plaatsen gierput. Spoorlaan 6, N.J. Duin-Glas - bouw 2 dakkapellen. Westerweg 210, M.A. Kaandorp - vergro ten garage en plaatsen scheidingsmuur. Westerweg 208, Th. Ursem - vergroten garage en bouw dakkapel en scheidings muur. Westerweg 85, J.H. en H.N. Bom - bouw woonhuis. De Rietvink 8, J.G.L. Rijnberg - bouw woonhuis met garage. De Rietvink 22, P.C. van Roon - bouw woonhuis met garage. Oosterzijweg 24, J.T. van Diepen - vernieuwen g^raqe annex bèrging. Groot Barlaken 54, P. Plank - bouw berging. De Waard 91, Polman - bouw schuur. Nic. Beetsweg 59, H.A.J. van Schenk Brill - bouw garage/berging. Groenelaan 13, F. op de Weegh - bouw keuken/bijkeuken. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekeningen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Slimpad 16, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld, tel. 313217 of 313240. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Breedelaan 107, I. Visser - uitbreiden woning. Jan Ruslaan 2, A.J.S.M. Oudejans - uitbreiden woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 2 augustus 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Op maandag 6 augustus a.s. vervalt het spreekuur voor huisvestingszaken. Geboorten t/m 30 juli 1990 Inge, d.v.: de Moor, Dirk M. en: van het Kaar, Hendrina Elders geboren Samantha d.v.: Willems, Jeroen H. en: van Dijk, Paola R. Frank z.v.: Brouwer, Theodorus N. en: Tuilenaar, Johanna M. Rosie J.G. d.v.: de Haan, Paulus F. en: Ruiter, Anna J.M. Mathieu z.v.: Scholtz, Paul L. en: de Leon, Caroline A.H. Peter z.v.: Bregman, Wouter J. en: Adair, Diane M.M. Jeroen N.C.A. z.v.: Bijvoet, Petrus A.N. en: Molenaar, Catharina A.M. Jasper J.P.N. z.v.: Bijvoet, Petrus A.N. en: Molenaar, Catharina A.M. Huwelijken t/m 30 juli 1990 Barka, Maurice en: de Groot, Carla A. Huwelijksaangiften t/m 30 juli 1990 Velzeboer, Johannes C.M. en: van Zijl, Sonja C. Zoon, Hendrikus A. en: de Backker, Angelique S.M. de Koning, Reinardus J. en: Zoon, Marlies Jansz, Michel J.W. en: Willemse, Cornelia A.M. Overlijden t/m 30 juli 1990 Kobes, Nantje wv Staartjes Komen, Catharina W. ev Jansen van der Roest, Dirkje P. wv Wetterauw Elders overleden: Steendam, Johanna wv Wever AKERSLOOT - Het jaarlijkse touw trekfestijn tussen getrainde en onge trainde dames- en herenploegen vindt plaats aan de Kerklaan, op zaterdag 4 augustus 't Slotje uit Egmond zal de wisselbeker moeten verdedigen tegen de verschillende getrainde ploegen, waar onder de plaatselijke favoriet 't Lamme Handje. De ploegen bestaan uit 5 perso nen, en een coach. Opgave Ear 't Ach terom, tel. 12120, aanvang 13.30 uur. Waterfeesten Voor de sportievelingen onder ons zijn het polsstok-verspringen en de prutrace niet meer weg te denken uit het kermis- gebeuren. De minder sportieve kermis- gangers kunnen natuurlijk ook een gokje wagen bij het springen en de prutrace, misschien halen zij droog de overkant. Akersloter Jim Buur kon vo rig jaar zijn wisselbeker niet verdedigen wegens een kleine kermisblessure, maar 5 aug. zal hij ongetwijfeld proberen de ze weer in zijn bezit te krijgen. Aanvang 13.00 uur. Kussengevecht en palingvangen Na het warme weer van vorig jaar kan dit evenement deze keer natuurlijk niet onbreken. Op het terrein achter bar 't Achterom wordt de waterbak weer geïnstalleerd en zal er weer een strijd plaatsvinden om dele plaats bij het kus sengevecht. Dames zijn ook van harte welkom om mee te doen! Hierna krijgt iedereen (die dan toch al een nat pak heeft) de kans om een paling te vangen en uiteraard zijn hier weer een aantal premies mee te verdienen. Aanvang 14.00 uur, op maandag 6 augustus. Katknuppelen Deze oude volkssport is weer terug van weggeweest, op het terrein van bar 't Achterom is het de bedoeling dat de deelnemers met knuppels de houten vaatjes stukgooien om zo de premies voor het aantal ringen wat kapotgaat te halen. De ,Kat' die in het vaatje zit le vert de hoogste premie op. Alles onder leiding van een deskundige scheidsrech ter. Aanvang 14.00 uur, op dinsdag 7 augustus. AKERSLOOT - De komende Akerslootse kermis die van zaterdag 4 tot en met dinsdag 7 augustus zal wor den gehouden, mag zich ook dit jaar weer verheugen in de komst van ver schillende bekende artiesten. Allereerst de beste kermisband van Nederland en daar bedoelen we natuurlijk de formatie Shoreline mee. Zij spelen dit jaar maar liefst vier dagen op deze populaire dorpskermis. Akersloot is een kermis die Shorline hoog in haar vaandel heeft, dit vanwege de enorme gezelligheid die er altijd heerst. Zaterdagavond vanaf negen uur en zon dagmiddag vanaf drie uur dus de for matie Shoreline. Maandagmorgen om elf uur start het bekende eerste deuntje, waarbij de entree geheel gratis is, met Shoreline en als speciale gast deze dag niemand minder dan René Froger. Pu bliekstrekker nummer één in Nederland op dit moment, die er alles aan zal doen om het publiek een onvergetelijke dag te bezorgen. Dinsdagmorgen vanaf elf uur het be kende eerste deuntje natuurlijk weder om met Shoreline met daarnaast een langdurig gastoptreden van Trio Manke Nelis. Deze Amsterdamse volkszanger bij uitstek komt graag naar Akersloot en zal ook dit jaar De Vriendschap weer op z'n kop zetten met zijn Amsterdamse humor en gein. 's Avonds zal Shoreline op passende manier de kermis afsluiten met deze avond het allerlaatste optreden van de gevreesde zeeroverskapitein Peer* de Schuymer. Deze rasartiest die zijn 'roots' heeft in de dorpen Akersloot en Schoorl heeft enige tijd geleden aange kondigd dat hij het vaste land weer zal verruilen voor de woelige baren om zo doende de enorme belangstelling rond om zijn persoon wat te temperen. Al met al dus een geweldig kermisprogram- ma in café de Vriendschap. AKERSLOOT - Op zondag 5 augustus vindt aan de Kerklaan in Akersloot om 13.00 uur het jaarlijkse waterfeest plaats. Als eerste onderdeel staat het polsstokverspringen op het programma. Elk jaar gaan weer veel polsstok verspringers de uitdaging met de 10 me ter brede moddersloot aan, voor velen Gezien op TV? "De mooiste foto voor Dat wil ik zien! Kwaliteit herken je zo. Fotohome beschikt over één van de grootste en modernste ontwikkelcentrales van Europa. En levert de mooiste foto's af. Tegen de scherpste prijzen. Fotohome ontwikkelt alle merken films. Voor maar f 4,50 per rolletje. Mb KLEINBEELD 135/24 0.25 100 ASA KLEINBEELD De mooiste foto's hebt u al vanaf 49 cent (9x13 cm) 30% groter? Dat kan voor 59 cent. En supergroot kost u slechts 69 cent. Nabestellingen v.a. 85 cent per stuk. Dus wie de mooiste herinneringen op z'n best wil bewaren, weet de Fotohome dealer wel te vinden! POCKET INSTAMATIC Als ongebonden adviseurs werken wij samen met vele banken, pensioenfondsen en verzekeringsmaatschappijen. Wij verzorgen: computervergelijking tussen diverse hypotheken uitgebreide informatie over voorwaarden begeleiding hele hypotheek procedure Bel voor een vrijblijvend advies: Hypotheken Pensioenen Assurantiën Financieringen Stationsplein 3 B 1851 LN Heiloo privé: 072-33 64 61 Fax 072-33 14 23 een bijna onmogelijke opgave. Iedere mislukte sprong zorgt ervoor dat de springer of sprmgster in een modderper- soontje wordt omgedoopt. Gerard En gel uit Sint Maartenszee, de houder van het NH-polsstokverspringrecord, zal zijn titel komen verdedigen en het onder meer opnemen tegen Henk Kuhl uit Tuitjenhorn, de nummer twee van vorig jaar. Verder wordt veel verwacht van de aanstormende talenten Redo Witten berg uit Noord-Scharwoude en Richard Groot uit Schagen. Uiteraard is er voor de kermisvierders uit Akersloot en omstreken een aparte klasse. De te kloppen man is hier Ri chard Hollenberg uit Uitgeest, die vorig jaar maar liefst tot een afstand van 10.82 meter kwam. Maar ook Jim Buur uit Akersloot, die vorig jaar door een kleine kermisblessure zijn wisselbeker niet kon verdegigen, zal hoogstwaar schijnlijk meestrijden om de titel. Ook is er, na het grote succes van vorig jaar, weer het kussengevecht boven het water. Vorig jaar waren er maar liefst 20 krachtpatsers die op de gladde balk onderlinge strijd gingen voeren. De ver diende kampioen werd toen Tom Buur uit Akersloot, die zo vast als een huis op de balk bleef zitten en zo nu en dan rake klappen uitdeelde. Richard Groot uit Schagen heeft echter al revanche aange kondigd, na zijn tweede plek van vorig jaar. JAARMARKT AKERSLOOT AKERSLOOT - De door Stichting Akersloot Promotie georganiseerde jaarmarkt op vrijdag 17 augustus krijgt langzaam maar zeker gestalte. Het stre ven van de Stichting om 300 kramen bij een te brengen, waardoor deze jaarmarkt één van de grootste van onze provincie zal worden, blijkt ook werke lijk haalbaar te zijn. Ruim 280 kramen staan nu al ingeschreven, zodat veron dersteld mag worden dat het aantal van driehonderd ruim gehaald zal worden. Rondom deze avondjaarmarkt zal een grote verscheidenheid van ander amuse ment plaatsvinden, zoals straator kesten, draaiorgels en ander plezier gebracht door straatkunstenaars. Na af loop van deze gigantische jaarmarkt zal er een fantastisch vuurwerk worden ontstoken, verzorgd door de firma MS vuurwerk uit Culemborg, een firma die vuurwerken verzorgd tijdens verschil lende grote evenementen. Wie interesse heeft in een standplaats tijdens deze avondjaarmarkt kan con tact opnemen met H. Levering, tel. 02513-12866, of met organisatieburo Groothuizen, tel. 023-390748. De organisatie heeft nu al maatregelen genomen om de te verwachten parkeer problemen die de stroom van bezoekers met zich mee zal brengen het hoofd te bieden en heeft in de nabije omgeving van de jaarmarkt verschillende stukken grasland beschikbaar voor de te ver wachten stroom auto's. Een onderdeel dat beslist niet meer is weg te denken uit het kermisprogramma is de alom bekende en gevreesde prut- polderloop. De deelnemers zullen dwars door de modderige sloten een parcours van ongeveer 1 Vz km afleggen. Alle moddercracks zullen aan de start ver schijnen, onder hen de winnaar van '88 en '89, Dirk Smit uit Heerhugowaard. Bij de dames was vorig jaar Jolanda Smit uit Alkmaar de overtuigende win nares. Hans Veld uit Akersloot was de beste jongeling. Een speciale prijs is voor de snelste dame en heer uit Akersloot. De prijzen zullen uitgereikt worden door een charmante moddermiss, die de prijswinnaars op gepaste wijze zal hul digen in het altijd gezellige café van de fam. Sander: Bar 't Achterom. Voor verdere informatie en voor opgave kunt u zich wenden tot ,Bar 't Achterom te Akersloot. De toegang tot dit middagvullende modderspectakel bedraagt 3,50 en voor kinderen 1,50. Op vertoon van het toegangsbewijs mag iedereen gratis meedoen aan alle onderdelen. U kunt zich vanaf 12.45 uur aanmelden bij de geluidswagen. De presentatie is in han den van Peter Velzeboer. Bij autoschade altijd rechtstreeks naar een FOCWA Garantiehedrijf. Dat zijn de enige gespecialiseerde scha- deherstelbedrijven die een vol jaar schriftelijke garantie^ geven, die de fabrieksgarantie op de herstelde delen volledig overnemen, die alles voor u regelen met de verzekering, en die nog een* ruilauto kunnen aanbieden ook. FOCWA GAR AN TIE BE DRIJF NEOERLANDSE VERENIGING VAN ONOERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF INGEZONDEN Snelle fietsers EGMOND - Zondag 15 juli. Een prach tige zonnige dag. Weinig wind, dus ideaal fietsweer, ook voor 65-plussers. Met een fietvakantie in het vooruitzicht, reden mijn vriend en ik een trainings rondje door de Egmondse duinen. Mooie fietspaden, waar je rustig en risi covrij kunt fietsen. Dachten we. Maar we vergisten ons. Want achter ons naderden twee pseudo- Tour de France rijders op racefietsen. We werden gemaand ruim baan te ma ken. Dat wilden we best, maar op onze leeftijd gaat dat niet zo snel. Althans, niet snel genoeg voor deze ,heer en da me'. Er was geen seconde te verliezen, het tempo moest gehandhaafd blijven. Met geschreeuw, scheldwoorden en elle bogenwerk passeerde men ons, hetgeen resulteerde in een valpartij, voor ons tenminste, want het .sportieve stel' reed door zonder zelfs maar om te kijken naar wat men had aangericht. Tempo, tempo!' Mijn metgezel belandde in het zieken huis en ondervindt nog de kwalijke ge volgen van zijn val. Onze fietsvakantie konden we vergeten. Jammer, mis schien volgend jaar. Misschien. Snelle fietsers, wij hopen dat u nog lang snel mag fietsen. Maar hou alstublieft een beetje rekening men hen die niet zo snel meer hoeven en kunnen. Naam bij de redactie bekend. EXAMEN MACHINESCHRIJVEN HEILOO - Op het examen dat 23 juni door de Associatie SMK werd afgeno men slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma machine- schrijven de dames F. van der Ark (Hei loo), B. Broek (Egmond aan Zee), J. Jansen (Heiloo),. H. Los van der Wijk (De WOude), E. Molenaar (Alkmaar), E. Schouten (Heiloo) en de heren S. Al les, J. Hennekens, M. Hennekens en J. van der Koogh (Heiloo). Het praktijk diploma machineschrijven werd be haald door mw. S. Kaandorp (Alkmaar) en de heer H. Plukker (Hei loo). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. DIERENBESCHERMING Inspectie Heiloo e.o. na 18 uur: 072-337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Honden en Katten Akersloot: 02513-10079. Aktie vakantiepleegdier: 072-336180. Goed tehuis gezocht voor Honden: Bianca, bast., stabij, gest., teef, 13 jaar; Raskin, gladharige mid delgrote zwarte bastaard, gec. reu, 11 jaar; Banjer, cockerspaniel, reu v. 8 jr, niet bij kleine kinderen; Boris, kruising rottweiler/duitse herder, reu, 6 jr.; Bo ris, kruising boxer/bobtail, zwart met witte reu, 8 maanden. Inl.: 02205-2256. Katten: Mia, donkersyperse poes met wat rood 1 Vz jr. samen met Sjimmie een zwart/wit katertje 11 weken, een leuk en lief stel voor een rustig huis; een lief en aanhankelijk zwart poesje 6 mnd., zoekt een huis met tuin en zonder ande re poesen; een schilpadpoes en een cy perse poe 6 jr., twee lieve schootpoesen blijven graag samen; Billy een stevige witte kater met cyperse vlekken 10 jr., is gemakkelijk en rustig. Belt u gerust om nadere inl. 072-616106. Vermist Witte poes met donkergrijze staart en grijze vlek op kop en flank, 9 mnd., Lijnbaan, Heiloo; zwarte gec. kater met enkele witte borstharen, 1 jr. De Kwe kerij, Heiloo; zwarte poes met witte bef en pootjes, blauwe vlooienband met bel en koker, 6 jr. Vredenoord, Heiloo; Een lapjespoes 8 jr. en een grijze poes met wit op neus, befje en sokjes 5 jr., van hetzelfde adres, Vredenoord, Hei loo; Muisgrijze gec. kater met witte staartpunt, grijs met witte neus en ge vlekte onderkant, bruine vlooienband, Warmoezierslaan, Heiloo; lapjespoes met wite poten en buik, 1 jr. lichtbruine vlooienband, Gr. Barlaken, Heiloo, inl. 072-616106. Zwarte kip, Kerkweg, Limmen, tel. 02205-2256. Gevonden Zwarte/witte poes, Heilooërbos, rode gec. kater met wit snuitje, bef, en po ten, ca. 2 jr., Bosboom Toussaintweg, Heiloo; beige/grijze gec. cyperse kater, wit snuitje en bef, witte vlekjes op de poten, Dompvloetlaan, Heiloo, inl. 072-616106. De dierenbeschermingskalender 1991 is verkrijgbaar a 6,75 bij mevr. I. v. Beek, Slimpad 9, tel. 072-332759.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4