SAIL A'DAM m m Voorkom reflecties Water kan op foto's voor reflecties zorgen. Gebruikt u een polarisatiefilter voor de lens van uw camera, dan heeft u daarvan geen last. Door aan het filter te draaien, kunt u reflec ties eenvoudig uit het beeld halen. Bij de rechter opname werd geen polarisatiefilter ge bruikt en bij de foto hieronder wel. Telelens toont details Tijdens Sail kunt u schepen met een lengte van meer dan 100 meter bewonderen. En op die enorme zeilschepen pronken huizehoge masten, waarop matrozen met veel souplesse en gemak het nodige werk verrich ten. Een boeiend schouwspel dat u door de zoeker van uw fotocamera van dichtbij kunt volgen. Zeker als u een telelens of zoomlens op uw camera heeft. Zo'n lens werkt min of meer als een verrekijker. Let bij het fotograferen wel even op de stand van de zon. Valt het licht rechtstreeks in uw camera-lens, dan zullen uw foto's te donker worden. Voor een goed resultaat kunt u het best met de zon opzij of in uw rug fotograferen. 'Beeldige' plaatjes Er is een overeenkomst tussen masten en boegbeelden. Het zijn beiden gedetailleerde scheepsonderdelen, die zich af tekenen tegen de lucht. En daardoor vaak in hun eigen schaduw staan. Bevindt zo'n onderwerp dat u wilt fotografe ren, zich binnen het bereik van uw flitser (meestal 3 tot 5 me ter), dan kunt u met flitslicht het onderwerp 'in het zonnetje' zetten. Bevindt het foto- onderwerp zich op grotere af stand dan biedt een camera met een tegenlichtcorrectieknop uit komst. De fotozaak kan u daarover alle informatie geven. Binnenkort vindt in Amsterdam een grootscheepse manifestatie plaats, die de moeite van het bezoeken én fotograferen meer dan waard is: Sail 1990! Reden voor de redactie van dit blad, om in sa menwerking met Bureau Voorlichting Foto Film Video een pagina vol Sail informatie en fototips samen te stellen. Groothoeklens voor de Parade of Sail Het Sail evenement gaat don derdag 9 augustus van start met de Parade of Sail over het Noordzeekanaal. Een feestelijk gebeuren waaraan zeer grote schepen met een roemrijk Zeil- verleden deelnemen. Heeft u een compactcamera? Dan zet u deze grote schepen vanaf de wal meestal moeite loos op de foto dankzij de wijde blik (groothoek) die lenzen op dit type camera veelal hebben. Heeft u een camera met zoom lens, kies dan voor de wide- stand. In twijfelgevallen kunt u met uw camera even langs de foto zaak gaan en kijken welke ac cessoires de 'blik' van uw camera kunnen verruimen: voorzetlenzen, groothoeklen zen of zoomlenzen. Nostalgische plaatjes met sepia-filter Sail bezoekers zullen bij het zien van het VOC-schip 'De Am sterdam' en andere befaamde schepen, ongetwijfeld denken aan de tijden van weleer. Wilt u bij het kijken naar uw foto's dezelfde gedachten oproepen, maak dan bij het fotograferen gebruik van een sepia-filter. Een filter dat u met een filter houder voor de camera-lens kunt zetten en dat uw foto's een nostalgisch bruin tintje mee geeft. Informeer er naar bij uw fotohandelaar. UITKIJKPOST 1 AUGUSTUS 1990 donderdag 9 augustus Parade of sail van de Tall Ships van Umuiden naar Amsterdam. vrijdag 10 augustus Pieremachocheltocht dóór de Amsterdamse grachten zaterdag 11 augustus Aquacorso (stoomschepen opgetuigd met bloemen) door Amsterdam naar het U zondag 12 augustus Roeitocht, Admiraalzeilen maandag 13 augustus Vertrek kleine schepen dinsdag 14 augustus Vertrek grote schepen Alle camera's aan dek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8