Heiloo straks voor de helft grijs °l Informatierubriek van de gemeente Heiloo Medische diensten dn Andere adressen ,<c>. HEILOO Bijzondere acties Kerkdiensten Geen Uitkijkpost ontvangen? Vervallen spreekuur Huisvesting Afsluiting voor het verkeer van een gedeelte Nijenburgerweg Contacten met Oosteuropese landen Nieuw bouwplan Goedkeuring wijziging bouwverordening Verleende bouwvergunningen Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072 - 31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Dokter SCHWAGERMANN UITKIJKPOST 8 AUGUSTUS 1990 HEILOO - Volgens de nota over het be jaardenbeleid zal tegen het jaar 2000 de helft van de bevolking van Heiloo ouder dan 55 jaar zijn. In die nota geeft het gemeentebestuur aan wat gedaan moet worden om aan de behoeften van die grote groep ouderen te kunnen voldoen. Die behoeften liggen op het terrein van de huisvesting, maar ook sportactivitei ten zijn nodig. Er zal meer aandacht moeten komen voor ouderen, die drei gen te vereenzamen, wat ook wel het maatschappelijk functioneren wordt ge noemd. Het hoeft geen betoog dat de zorgverlening met zo'n groot deel van de bevolking in de hogere leeftijdsklas sen on een andere benadering vraagt. In de nota wordt opgemerkt dat niet alle inwoners van 55 jaar en ouder voldoen de gebruik maakt van het recht hun stem te laten horen. Het is van groot be lang dat deze groep zich laat horen wan neer het om hun belangen gaat. Mondigheid of emancipatie kan je het noemen. De Stichting Ouderenwerk Heiloo orga niseert vele activiteiten, waaraan bijna duizend inwoners van 55 jaar en ouder deelnemen. In de komende weken zul len we in de Uitkijkpost een aantal men sen aan het woord laten, die actief zijn in het ouderenwerk. Ze vertellen wat ze als vrijwilliger voor hun leeftijdsgeno ten doen. Naast het geven van informa tie wil de Stichting Ouderenwerk Heiloo met deze artikelen een bijdrage leveren aan de meningsvorming van ouderen over onderwerpen, die hen speciaal raken. De man die geen nee kan zeggen Zijn collega's bij het spoor verklaarden hem voor gek. Want wie neemt er nou 's avonds werk mee naar huis zonder dat het betaald wordt. „Maar ja, als ik dat niet deed, kon ik niet slapen. Dan moest ik steeds aan het werk denken, dat lag te wachten. In die tijd was ik dienstindeler voor een paar honderd man in het rayon Alkmaar. De collega's vonden dat ik het moeilijk maakte voor m'n opvolger. En dat ik na m'n pensio nering in een diep gat zou vallen. In 1982 heeft de NS mij afgekeurd. Over mijn toeren geraakt. Mijn functie is daarna over een aantal mensen ver deeld. Nu zit ik in het vrijwilligers werk". Aan het woord is B.M. Dekker uit Heiloo. Hij vraagt om liever niet zijn naam te noemen, „want dan denken ze: wat heeft die Dekker een verbeelding". Hij is afdelingssecretaris van de Bond van Gepensioneerd Spoor-, Tram- en ander Vervoerspersoneel. Die functie vraagt om het uitschrijven en notuleren van vergaderingen. De functie van se cretaris van de afdeling van de Katholie ke Bond van Ouderen heeft hij moeten opgeven. Het werd hem teveel. Hij is nu tweede secretaris, wat betekent dat hij de ledenlijst bijhoudt en contact heeft met de zestien bezorgers van het KBO- verenigingsblad. Culturele commissie Voorts verzorgt hij de boekhouding van de Culturele Commissie in Heiloo, die door de ouderenbonden is opgericht. „We hebben elke maand een activiteit. De meeste belangstelling gaat daarbij uit naar lezingen over verre landen, ge neeskunde en Oud-Heiloo", aldus de heer Dekker. Dan is er nog de 50 -markt, die elke twee jaar in 't Trefpunt van de Stichting Ouderenwerk wordt gehouden. Er moet dan van alles gebeuren: expositieborden voor de deelnemende verenigingen, een vergunning van de gemeente voor het houden van een loterij. De heer Dekker neemt dit soort taken op zich. Al met al is hij niet in het gat terecht gekomen, waarin de NS-collega's hem na zijn pen sionering zagen verdwijnen. Zangkunst Naast het verenigingswerk heeft de heer Dekker nog zijn liefhebberijen. Op maandagavond zingt hij bij het man nenkoor Orpheus en op de vrijdaga vond in het kerkkoor van de Moeder Godskerk. „Ik zorg ervoor, dat de bi bliotheek wordt bijgehouden. We heb ben namelijk verschillende muziekboeken, die het Willibrordus- koor ook gebruikt. Ja, we vergrijzen en dan moet je meer samenwerken". Op de woensdagavond wordt er gebil-' jart bij de sporrwegen in Alkmaar. „Van die club ben ik secretaris. Maar ook in Heiloo, in 't Trefpunt, biljart ik. We hebben daar drie biljarttafels staan". Tenslotte is er op woensdag nog de wekelijkse pandoermiddag, die er voor zorgt dat de heer Dekker maar weinig tijd heeft om zich te vervelen. „Het abonnement op Denksport heb ik maar opgezegd. Aan het oplossen van doorlopers kwam ik nauwelijks meer toe". Naar Rotterdam De heer Dekker kan moeilijk nee zeggen als hem iets gevraagd wordt. De Stich ting Ouderenwerk vroeg of hij niet af en toe een kopje koffie wilde drinken met Willem, een 70 jaar oude bewoner van het gezinsvervangend tehuis De Stolp aan de Pastoor van Muijenweg in Hei loo. „Willem mag met zijn 60 -kaart eenmaal in de twee maanden gratis rei zen. De vorige keer zijn we naar Rotter dam geweest, waar Willem vandaan komt. We hebben daar een rondvaart door de havens gemaakt. Prachtig vond hij dat. Ik probeer eenmaal per week bij hem in De Stolp een kopje koffie te drinken. Als dat een keer niet lukt, dan laat hij bellen waar ik blijf". De helft van de inwoners van Heiloo zal over enkele jaren ouder dan 50 jaar zijn. Aanleiding genoeg om bij de in maart van dit jaar gehouden verkiezin gen voor de gemeenteraad aan de poli tieke partijen te vragen welk beleid ze voor ouderen denken te voeren. Oud- Heilooënaar en oud-staatssecretaris C. Egas was de gespreksleider tijdens de gehouden bijeenkomst. „Er is de oude ren veel in het vooruitzicht gesteld. Ik hoop dat het niet bij die beloftes blijft. Want ondanks het vele vrijwilligerswerk van ouderen voor ouderen in onze ge meente, moet er nog veel gedaan wor den. Daarvoor is de steun van de gemeente nodig. Denk maar aan goede busverbindingen en aangepaste wonin gen voor ouderen". Kans voorbij Kritiek heeft de heer Dekker, zoals zo vele 50-plussers, op de bouw van wonin gen voor ouderen in Heiloo. „De gemeente heeft een kans voorbij laten gaan, toen ze de grond waar nu De Kreek staat aan een projectontwikke laar verkocht. Wie kan er meer dan twee ton voor een apartement betalen? Zeker niet de meeste ouderen in Heiloo. Zij willen dicht bij het spoor, de winkels en de kerk wonen. Die plek was er uiter mate geschikt voor geweest. En dan hadden er meer mensen kunnen wonen dan nu het geval is", aldus de heer Dekker. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Inzameling rommelmarkt muziekvere nigingen FSH, Nijenburg en Caecilia. Bel 331713 (tot 13.00 uur) of 331783 (na 13.00 uur). De spullen worden de eerst volgende zaterdag bij u opgehaald. BUK BUK ZATERDAG 18 AUGUSTUS HEILOO - Henderson werd opgericht in januari 1988 door Hennie Henderson (gitaar) en Martin Vestering (drums), die beiden afkomstig zijn uit de band Quotation, een band die zich vooral in het begin van de 'eighties' wel bewezen heeft met ruim "150 optredens, waaron der ook in het voorprogramma van de band Status Quo. Ook namen zij de single '20 rockin' years' op, die airplay kreeg bij KRO en de TROS (als polder- poptip). Sylvia Banen (vocals) is eind 1988 bij Henderson gekomen om met haar heldere, krachtige stem de vocalen te versterken. In maart 1990 werd de band verrijkt met Tom Everell (lead vocals) en Stu Vandenakker (bas), ook zij komen sa men uit één band, namelijk Wolfshead, die in 1989 enkele tientallen optredens door het land heeft verzorgd. Kortom, Henderson's muzikanten beschikken over een flinke dosos ervaring en vak kennis. De band staat garant voor een spette rende avond, waarbij entertainment hoog in het vaandel staat. Zij beshikt over een flink repertoire, bestaande uit eigen composities en een groot aantal covers, uiteenlopend van Alvin Lee's Ten Years After tot en met ZZ-Top. Degelijke rock roll and a whole lotta shakin', dat is Henderson. Vanaf een uur of 23.00 zaterdagavond te zien in BukBuk aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Voor het con cert van de Tröckener Kecks op zater dag 1 september a.s. zijn nu reeds kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Buk. EXPOSITIE BIJ SONJA ORIGINALS BERGEN - Aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen zullen in de maand au gustus, Anneke Pak met acryl schilde rijen en Yvonne Banen met gebruiks- keramiek exposeren. De expositie is bij galerie Sonja's Origi nals. U kunt hier van dinsdag t/m vrij dag terecht van 10.00-18.00 uur. Zaterdag van 10.00-17.00 uur en maan dag van 13.00-18.00 uur. Met ingang van 1 september wordt deze galerie overgenomen door Marjeta Met van den Kommer uit Heiloo. Op maandag 13 augustus a.s. vervalt het spreekuur voor huisvestingszaken. In verband met reconstructie werkzaamheden aan wegdek en bermen, zal de Nijenburgerweg aan de westzijde van het viaduct Nijenburgerweg, voor alle verkeer worden afgesloten met ingang van 13 augustus 1990. De werkzaamheden zullen naar verwach ting ongeveer 2 weken in beslag nemen. Wij zijn voornemens om in samenwerking met plaatselijke particuliere initiatieven de mogelijkheden van een jumelage met één of meer gemeenten in Oost-Europa te onderzoeken. Het is ons bekend dat er in Heiloo reeds enkele bestaande contacten met Oosteuropese landen zijn. Alvorens de mogelijkheden van een jumelage verder te onderzoeken zouden wij graag een totaaloverzicht van die contacten hebben. Wij verzoeken u dan ook vriendelijk ons te informeren over deze reeds bestaande of voorgenomen contacten. U kunt uw reaktie schriftelijk richten aan ons college (Postbus 1, 1850 AA Heiloo) of telefonisch doorgeven aan de afdeling Algemene Zaken, de heer K. van 't Veer (tel. 313125). Wij danken u bij voorbaat voor uw mede werking. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer P. Poot, Termijen 7 te Heiloo, voor het bouwen van een woonhuis met praktijk ruimte op het perceel De Rietvink 20. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 9 augustus 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 22 mei 1990 goedkeuring hebben verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 4 januari 1990 tot wijziging van de bouw verordening. Deze wijzigingsverordening en het goedkeuringsbesluit liggen met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie van Heiloo (afdeling Algemene Zaken). De gewijzigde verordening treedt in werking op 11 augustus 1990. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Spillaan 22, L. van Eek - bouw carport. Rosendaal 20, P. Warren - uitbreiding woning. Hoogeweg 61, J. Kroon - bouw 2 dak kapellen. Het Zandstuk 72, A. Roodbo! - bouw garage/berging. Zeeweg 9, G. Kuit - bouw carport/berging. Heerenweg 127, A.J. Sengers - bouw garage. Zevenhuizerlaan 6, C. Mol - bouw dakkapel. De Blinkenlaan 31, A. Smit - vergroten woning. De Blinkenlaan 12, T.H. Honig - veranderen en vergroten woning. Stationsplein 6, J.H. Zoon - bouw 2 dakkapellen. Kennemerstraatweg 338, P.A. v.d. Weide - bouw woonhuis. Boekelermeerweg 7, Th. Schouten - bouw kas. Heerenweg 100, A.P.M. Winder - bouw garage/berging. Het Zandstuk 4, J.F. Bennik - plaatsen aanbouwtuinschuurtje. Brasemcroftlaan 10, P. Houtzager - bouw dakkapel. Westerweg 409, E. Niesert - bouw garage annex berging. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekeningen liggen ter inzage bij de afdeling Openbafe Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld, tel. 313217 of 313240. H.S.V. DONATIE HEILOO - Mede dankzij de vele dona teurs die de nu 60 jarige Heilooër Sport Vereniging in haar midden heeft kun nen de veelomvattende taken nog steeds worden uitgevoerd. Niettemin is het van het grootste belang, juist i.v.m. de steeds stijgende onkosten als nieuwe do nateurs zich bij de vereniging aanslui ten. De voorrechten hieraan verbonden zijn, gratis toegang tot de voetbalvelden op het HSV sportpark aan de Bayers- hoffweg en toegang tot de feesten. Wat dat laatste betreft hebben de huidige do nateurs al kunnen genoeten tijdens de viering van het 60 jarig bestaan. Sluit u dus aan en bel even de heer G. Bolten, 332071 voor nadere informatie. De huidige donateurs zullen binnenkort worden bezocht voor het innen van het donatiegeld voor het seizoene '90/'91. De praktijk van is van 13 t/m 17 augustus GESLOTEN Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-1958. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649/622757. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.15 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9.30 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zondag 11.00 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zondag 10.30 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst. Zondag 9.30 uur: woord- en communie dienst. Woensdag 16.45 uur: woord- en com muniedienst. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. F.J. van der Wind. Dienst met de Poolse kinderen. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. A. Boelhouwer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: ds. J. Verhager; 17.00 uur: ds. A.P. van Langevelde. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. H. Kwakkelstein uit Heemskerk. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: ds. M.W.S. Cramer (H.A.). Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.30 uur: mw. M.I.E. Boon-Giltjes uit Alkmaar. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. W. de Jong-Dyrbye. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: eucharistieviering. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Baptisten Gemeente Alkmaar 10.00 uur: ds. A.J. v.d. Wetering. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 11 en 12 augustus: H.H. den Engelsen, Het Wielemakersland 9, Heiloo, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek 10-17 augustus: Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 11-17 augustus: C. Motzo, tel. 02513-12895. OPZIENBARENDE ONTDEKKING! Cederolie weert insekten Muggen: Wie ruikt als een buffel zal geen last hebben van muskieten. Daar om ruiken buffels en woudlopers in Ca nada zo, als we tenminste Karl May mogen geloven. Toch hebben we die er varing ook, pas onder de douche van daan en muggen komen in drommen op ons af. Bezweet na een lange vermoeien de dag lusten ze ons niet. Cederolie: Ruiken of lekker ruiken is maar betrekkelijk voor muggen, want enkele Indiase wetenschappers deden de opzienbarende ontdekking, dat muggen een ontzettende hekel hebben aan de voor de mens heerlijke lucht van ce derolie. Het is zelfs zo, dat muggen, die in aan raking komen met een oplossing van slechts een procent cederolie sterven en voor vliegen blijkt cederolie een dode lijk vergif te zijn. Oudheid: Ook de oude Egyptenaren maakten gebruik van cederolie vanwege de insektenwerende eigenschap. Toen al werden de kledingkisten van cederhout gemaakt, net als scheepsbetimmeringen met dezelfde doelstelling. Cedercreme: Cederolie wordt sinds kort met de eveneens insektenwerende lavendel- en eucalyptusolie verwerkt in creme. Deze MUG-WEG cedercreme kan men op de huid aanbrengen, op ko zijnen van ramen en deuren of op hou ten latjes verspreid door het huis. Zo houdt men op een verantwoorde manier met een natuurlijk produkt muggen en vliegen buiten de deur met een voor de mens aangename geur. Bel 's donderdags: 072-330175 POLITIEBERICHTEN HEILOO - Er is aangifte gedaan van mishandeling dit gebeurde op de Kapel laan, een onderzoek wordt ingesteld. Een breuk in de waterleiding op de Sta tionsweg zorgde voor grote waterover last en een verzakking van het wegdek. Aan de Maria Lidwinaschool werden vernielingen aangericht. Er is een visserijwetcontrole gehouden bij het Maalwater, Noord- Zuiderneg, Egmondervaart, het Zevenhuizen, en Plan Oost. De meeste vissers hadden de juiste papieren bij zich. Er is ingebroken op de Kerkelaan, men kwam binnen door het forceren van een raam. Het is nog niet bekend was er ontvreemd is. Ook op de Curtiuslaan probeerde men een woning binnen te komen. Op de Kanaalweg werd de ruit van een woning vernield. Op de Stationsweg botste een brommer tegen een boom. Bestuurder en passa gier moesten naar het ziekenhuis. Op de Blomhof werd bij een auto een ruit ingegooid, er werd niets ontvreemd. Er werden deze week 4 fietsen gestolen. Ingezonden Op maandag 30 juli j.l. werd tussen half twee en twee uur, mijn auto, die gepar keerd stond bij het parkeerterrein van het winkelcentrum 't Loo, naast de in gang van Albert Heyn/Beentjes, aange reden door een auto, die achteruit rijdend de parkeerplaats verliet. Ik ver zoek deze automobilist, alsmede even tuele getuigen contact op te nemen met de Politie (tel. 333144) of met mij (tel. 333189). Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 11 en 12 augustus: W. Jie, Arendsweg 84, Alkmaar, tel. 619909. Diëtiste Simone Ouwendijk, Noordergeeststraat 28, Heiloo. Telefonisch afspraken ma ken: dag. tussen 18.00-19.15c uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Voor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur, tel. 336606 (ledenadministratie: tel. 072-199222). Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 331073. Vo;or spoedeisende gevallen kunt u bel len' 072-126482 (alarmcentrale). Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Velthoven, tel. 072-338027. Zwangerschapscursus is voor leden van de kruisvereniging kosteloos. Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.15 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, naandag tot en met vrijdag 9.00 uur. Nederlandse Rode Kruis afd. Heiloo Secretariaat: ir. J. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 072-332545. Welfare: mevr. N.C. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 VB Hei loo, tel. 072-335427. Verkoop van handwerken iedere woensdag van 10.00-12.00 uur Slimpad 16c, Heiloo, tel. 072-333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o- theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan diegenen die speciale aandacht nodig hebben. Adres: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 072-333399. Openingstijden: donderdag 15.00-17.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Inl.: mevr. M.H. Post-Stuve, Het Brugstuk 43, 1851 WD JHeiloo, tel. 072-334152. Telefooncirkels: Inl.: J. van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. Stichting Ouderenwerk Heiloo Instelling voor gecoördineerd werk voor 50-plussers. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks (9.00-10.30 uur). Voor: bemiddeling huisvesting ouderen, meer bewegen door 50-plussers, Vrijwilligers autovervoer. Tel: 332307, b.g.g. 331390. individuele belangenbehartiging, vormings- en ontspanningsactivitei ten, Graag Gedaan. Tel: 333921 of 332892. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt aan de Wester weg 294. Inlichtingen: mw. C. Hooge- boom (330578) of mw. A. Kooyman (333927). Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: mw. H. Dekker (332528) o? dhr. A. van der Hulst (332892). Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Raadhuisplein 1 Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m vrijdag 8.30-10.30 uur, dinsdag ook 19.00-20.00 uur, tel. 313184. Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. Inlichtingen en afspraken: tel. 331902 (b.g.g. 336570). De Rolbus is dagelijks beschikbaar. Stichting Onderdak Alkmaar Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Koelmalaan 196, Alkmaar, tel. 072-400234. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Secretaris: mw. L. van der Valk, Tulpstraat 7, 1738 CA, Waarland. Con tactpersoon: mw. A. Pereboom, tel. 02260-17448. Woningbouwvereniging Sint Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. of 02205-2216. Gezinsverzorging Stichting voor gezinsverzorging Noord- Kennemerland/Noord-Holland- Midden voor tijdelijke hulp, langdurige hulp en Alpha-hulp. Werkzaam in de gemeenten: Alkmaar, Akersloot, Beemster, Egmond, Graft-De Rijp, Heiloo, Limmen, Schermer en Zeevang. Afdelingskantoor: Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072-127066. Spree kuur van 8.30-9.30 uur. Hoofdkantoor: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, telefoon 072-127066, be reikbaar van 8.30-17.00 uur. Voor akute hulp 's avonds en in het weekend kunt u bellen: 072-156400. Openbare Bibliotheken Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, openingstijden: Dinsdag 9.30-11.30 Vrijdag 9.30-11.30, Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 2