/Mascotte Witte Kerkje krijgt opknapbeurt Opnieuw benefietconcert in Heiioo door de Dutch Swing College Band 1 C. HACHMANG Cursussen kunstgeschiedenis, nieuw in Heiioo Opening Karwei in Heiioo vastgesteld op 6 september Bamboe-expositie bij Intratuin DRI ESSEN Drukkerij Uitkijkpost B.V. v&gss****- PRAATMIDDAG EENZAAMHEID 55e JAARGANG NO. 34 - 22 AUGUSTUS 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Sport Verenigingen OPENINGSTIJDEN: m m Makelaar Taxateur o.g. hypotheken .£^3; I U I VI 1^ Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel 072-331895 assurantiën [nvm! W Kantoor Zeeweg20.1852CR Heiioo TAXATIES Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Het zal u niet ontgaan zijn, dat het Witte Kerkje al een aantal we ken in de steigers staat. Schildersbedrijf Tervoort is bezig de groene aanslag te verwijderen en het kerkje van een nieu we witte laag verf te voorzien. Met drie man is Tervoort bezig het kerkje schoon te maken. Eerst werd met een hogedrukspuit de oude vuile laag er af gespoten. Daarna kreeg het een be handeling tegen alg en mos en werd alles VERENIGING HANDREIKING OP ZOEK NAAR ASSISTENTIE ALKMAAR - De Vereniging Handrei king biedt hulp bij rouwverwerking. Deze hulp wordt door vrijwilligers ver leend. Op korte termijn zoekt Handrei king mensen, die zelf iemand verloren hebben en die door middel van huisbe zoeken anderen tot steun willen zijn in hun rouwproces. De vrijwilligers krij gen een gesprekstraining. Belangstellen den kunnen contact opnemen met mw. B. van Lienen (tel. 072-119745) of met mw. M. van der Aakster (tel. 072- 119266). in de sealer gezet, dat is beter voor de hechting. "De uiteindelijke gevelverf is vermengd met seflon", zegt Tervoort. „Alles ge beurt om het zo lang mogelijk uit te houden en de strijd tegen de groe- naanslag aan te binden! We hebben in totaal zo'n 150 liter verf nodig". Eind volgende week hoopt men het werk klaar te hebben. VROUWENGEZONDHEIDSCEN TRUM ZOEKT VRIJWILLIGSTER ALKMAAR - Het vrouwengezondheid scentrum aan de Wielingenweg 235 in Alkmaar is op zoek naar een vrijwil ligster, die zich wil storten op de admi nistratie. Het gaat om onbetaald werk. Wie belangstelling heeft kan schrijven naar het vermelde adres of telefonisch contact opnemen onder nummer 072-624001. ZINGEN HOUDT JONG HEILOO - Op dinsdag 28 augustus om 10.00 uur vangen de repetities aan van Zingen Houdt Jong, gemengd koor voor ouderen te Heiioo. Het koor staat onder deskundige leiding van mevr. An ke Drees. Het heeft een veel omvattend en uitgebreid repertoire. Op concoursen .werden vele trofeeën behaald en tijdens optredens in verzorgingstehuizen of bij andere concerten heeft men de kwalitei ten van het koor kunnen beluisteren. Het koor gezelschap bestaat uit onge veer 35 dames en heren leden. U wordt van harte uitgenodigd om geheel vrij blijvend een repetitie bij te wonen. De repetities vinden plaats in het Trefpunt aan de Westerweg 294 te Heiioo. Infor matie kunt u verkrijgen bij de bestuursleden onder telefoonnummer 337406, 335936 of 331671. TELEFONISCHE HULPDIENST ZOEKT NIEUWE MEDEWERKERS ALKMAAR - De telefonische hulp dienst is 24 uur per dag bereikbaar voor iedereen die met vragen of moeilijkhe den zit en daarmee op dat moment in de eigen omgeving niet terecht kan. De gesprekken aan de telefoon gaan over de meest uiteenlopende onderwerpen. Voor het aannemen van de telefoontjes en het voeren van de gesprekken is de hulpdienst op zoek naar nieuwe mede werkers. Gedacht wordt aan mannen en vrouwen boven de 23 jaar, die zich circa zes uur per week willen inzetten. Iedere nieuwe medewerker krijgt een trai ningsperiode van vier maanden. Op donderdag 6 september wordt 's avonds om 20.00 uur een informatiebijeen komst gehouden. Voor meer informatie over deze vorm van vrijwilligerswerk en over de bijeenkomst kan men op werk dagen tussen 9.00 en 12.30 uur bellen naar het kantoor van de hulpdienst, tel. 072-621044. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. HEILOO - Half september starten voor het eerst in Heiioo de cursussen kunst geschiedenis die door de Vrije Acade mie voor Kunsthistorisch Onderwijs in samenwerking met de Openbare Biblio theek worden georganiseerd. Komend seizoen worden een 'Overzichtscursus Kunstgeschiedenis' gegeven, een cursus 'Moderne Kunst van de 20e eeuw en een cursus 'Meesters van de 16e en 17e eeuw'. Daarnaast kan men zich ook en kel opgeven voor losse excursies. Zowel op de dag als 's avonds worden er cur sussen gegeven. De Vrije Academie De interesse van veel mensen in kunst geschiedenis is de afgelopen jaren fors gegroeid. Stond voorheen de eigen crea tieve ontwikkeling voorop in de vorm van zelf aquarelleren, pottenbakken en macrameeën, nu blijken veel mensen juist geïnteresseerd te zijn in het hoe en waarom van kunst. De groeiende inte resse blijkt overduidelijk uit de enorme bezoekersaantallen die de groots opge zette tentoonstellingen als 'La Grande Parade', 'Nederlandse 17e eeuwse land schapsschilders' en natuurlijk heel re cent 'Van Gogh' trokken. Het publiek neemt niet langer genoegen met het enkel vrijblijvend kijken naar kunst, maar wil ook weten waarom een bepaald kunstwerk er nu juist zo uitziet en wat de bedoelingen van de kunste naar zijn geweest. En waarom de ene kunstenaar belangrijker genoemd kan worden dan de andere. Kortom, er is bij het in kunst geïnteresseerde publiek be hoefte aan kennis en begrip van kunst. De vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs sluit direct aan bij deze be hoefte. De Vrije Academie is een stich ting zonder winstoogmerk die zich toelegt op het verzorgen van kunsthisto rische cursussen en excursies door erva ren kunsthistorici. Zij werken in alle plaatsen waar men cursussen organi seert samen met de openbare bibliothe ken, om een zo breed mogelijke ondersteuning van de lessen te kunnen waarborgen. Nieuw voor Heiioo is, dat deze cursus sen nu ook hier georganiseerd worden in samenwerking met de Openbare Bi bliotheek. Omdat de bibliotheek zelf geen geschikte lesruimte bezit, worden de lessen gegeven in een cursusruimte van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, achter winkelcen trum 't Loo. De cursussen hebben geen elitair karak ter en voor deelname zijn geen diplo ma's vereist. De opzet is om kwalitatief degelijke en wetenschappelijk verant woorde cursussen te geven, die evenwel toch voor iedereen toegankelijk en be grijpelijk zijn. Daarnaast is het ook be langrijk dat de lessen leuk en gezellig zijn. De lessen duren een kleine twee uur en worden onderbroken door een korte pauze voor koffie of thee. De les wordt gegeven in de vorm van een le zing, aan de hand van dubbel geprojec teerde dia's. U dient zich vóór 10 september in te schrijven via het aanmeldingsformulier in de brochure. De inschrijvingen wor den behandeld op volgorde van binnen komst. De gratis brochure met het cursus- en excursieaanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek van Hei ioo, Alkmaar en Castricum of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, Levantkade 8 Amsterdam, tel. 020-249348 of 020-205982. COLLECTE KANKERBESTRIJDING HEILOO - De jaarlijkse collecte ten ba te van de Nederlandse Kankerbestrij ding wordt gehouden in de periode tussen maandag 27 augustus en zondag 9 september. Het zakje waarin u uw gift kunt doen is deze week bij de Uitkijk post gevoegd. De collectanten halen het de komende twee weken huis aan huis op in Heiioo. ALKMAAR - Op donderdag 30 au gustus van 13.30-15.30uur wordt in het Vrouwengezondheidscentrum aan de Wielingenweg 235 te Alkmaar gepraat over eenzaamheid. Vrouwen kunnen zich eenzaam voelen doordat hun kin deren het huis zijn uitgegaan, het laatste kind naar school ging, ze pas in een nieuwe omgeving zijn komen wonen, ze hun partner verloren, ze niet in de gele genheid waren contacten op te bouwen en om nog vele andere redenen. Tijdens de bijeenkomst krijgen zij de gelegenheid te vertellen wat deze een zaamheid voor hen betekent en hoe ze er mee omgaan. De toegang is gratis. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiioo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiioo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis m een oplage van 13.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Karwei is een doe-het-zelf zaak van een dermate grote omvang, dat het inrichten ervan niet zomaar in een weekje te regelen is. En zeker niet de Karwei-vestiging die aan de Hoefsmid 2 op het industrieterrein De Oude Werf in Heiioo haar poorten zal openen. Maar liefst 15.000 verschillende doe-het-zelf artikelen zullen daar onderdak vinden op een oppervlakte van bijna tweedui zend vierkante meter. Dat is meer dan een aantal forse supermarkten bij el kaar. Bovendien komt daar nog een fors buitenterrein bij voor onder andere tuinartikelen. Bij het inrichten van een Karwei- vestiging komt echter heel wat meer kij ken dan het vullen van een ruimte met doe-het-zelf artikelen. Die inrichting ge schiedt geheel volgens een uniek con cept dat er van uit gaat dat het winkelen zelf een plezier dient te zijn. Doe-het- zelven houdt in dat je je eigen woonom geving verbetert en naar eigen wensen en smaak aanpast. Dat is op zich een heel plezierige bezigheid en het kiezen en aanschaffen van de produkten daar voor dient dan ook in een plezierige sfeer te gebeuren. De doorgewinterde doe-het-zelver in zijn werkplunje moet zich bij Karwei net zo thuis kunnen voe len als mevrouw de doe-het-zelver in haar keurige mantelpakje. Hoge eisen Om dat te bereiken worden hoge eisen gesteld aan presentatie, indeling, infor matie en totale winkelsfeer. Zo was Karwei de eerste doe-het-zelf organisa tie in Nederland die alle stellingen en verlichting ging voorzien voor een bete re keuzemogelijkheid en overzicht. Daarnaast heeft Karwei waar mogelijk zoveel mogelijk produktinformatie di- rekt bij de artikelen zelf aangebracht. Hetgeen overigens niet wil zeggen dat de klant het daarmee maar moet doen, want hoewel Karwei veelal op zelfbedie ning is ingericht, is er altijd wel vakkun dig personeel in de buurt om op alle vragen antwoord te kunnen geven. Andere doe-het-zelf ketens adverteren tegenwoordig dat ze in de winkel duide lijk aangeven waar wat te vinden is. Karwei heeft dat vele jaren toegepast, zonder dat als extra pluspunt naar bui ten te brengen, omdat zoiets toch volko men logisch is. Sterker nog, niet alleen duidelijk aange ven, waar wat te vinden is, maar ook in een bepaalde volgorde. Niets is lastiger dan thuis té bemerken dat je iets verge ten bent. Daarom zult u bij Karwei de grote en constructieve artikelen, die u zeker niet zo gauw vergeet, achter in de winkel aantreffen, de dekoratieve en keuze-artikelen in het midden en alles om het af te maken voorin en in de buurt van de kassa's. Het klinkt alle maal logisch en simpel, maar gek ge noeg is Karwei één van de weinige die daar allemaal rekening mee houdt. Op 6 september wordt de Karwei-vestiging in Heiioo geopend. Uw advertentie-opgave dient uiterlijk maandag 3 september om 17.00 uur in ons bezit te zijn. Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiioo Telefoon 072-330175 - Fax 072-335644 HEILOO - Na het enorme succes van vorig jaar zal de Dutch Swing College Band ook nu weer een grandioos con cert in Heiioo verzorgen. Deze feestelij ke happening, op initiatief van de Rotary Club Heiioo, zal plaats vinden op donderdag 27 september in de Moe der Gods Kerk, aan de Holleweg. Pre cies dezelfde uitstekende muzikale locatie als een jaar geleden waar een praktisch volle bak ademloos meeleefde op de swingende tonen van Peter Schil- peroort en zijn mannen. De opbrengst van dit unieke concert, dat in Heiioo eenmalig door de DSC- band wordt gegeven, komt geheel ten goede aan het Gasthuis bij het Neder lands Kanker Instituut Anthony van Leeuwenhoek Ziekenhuis te Amster dam. Dit is een huis dat aan familiele den van langdurig zieke mensen de mogelijkheid biedt om dicht bij hun verwanten te zijn als deze poliklinisch behandeld worden. Het is een veel beter alternatief dan een hotel; sterker,-zo'n huis is een absolute uitkomst. Zeker voor die mensen die van ver naar Amsterdam moeten reizen. Het gaat hierbij om rond de 60% van het totaal aantal patiënten dat in het Anthony van Leeuwenhoek Ziekenhuis behandeld moet worden, waaronder patiënten uit de eigen regio. Inmiddels is de eerste paal van dit hoogst noodzakelijke Gast huis vorig jaar op 9 oktober geslagen, maar er ontbreekt nog rond de één mil joen gulden ter financiering van dit project. De Rotary Club Heiioo probeert met het oganiseren van het exclusieve DSC- concert een steentje bij te dragen en dat het weer zal lukken staat vast. De DSC- Band garandeert namelijk de beste kwa liteit op muziekgebied dat ligt tussen dixieland, blues en jazz. Het is op zijn gebied de topband in ons land. De DSC- Band is trouwens enorm gevraagd in binnen- en buitenland hetgeen moge In september komt opnieuw de Dutch Swing College Band naar Heiioo voor het geven van een benefietconcert in de Moedergodskerk. blijken uit de jaaragenda van 1990 van deze muzikale professionals. Een greep: februari-toernee in Australië en Nieuw- Zeeland; april-tournee door Engeland, Schotland, Noord- en Zuid-Ierland; mei-toernee door Zwitserland en televi sieoptreden voor alle duitstalige landen in Europa; juli-toernee door Finland, gevolgd door trip in Duitsland. Klarinetist Bob Kaper enthousiast: "Op 18 mei bestond de band 45 jaar en daar waren we best een beetje trots op. Net zoals we trots zijn op het wederoptreden in Heiioo, waar we de beste herinnerin- pVANOEBn^e°- De Laghe Tel' .072-330550^ NATUUREXCURSIE HET MAALWATER HEILOO - Op dinsdag 28 augustus houdt het Instituut voor natuurbescher mingseducatie (IVN) afd. Nrd. Kenne- merland, een gratis rondleiding voor belangstellenden rond het Maalwater. De excursie begint om 19.00 uur vanaf het zwembad Het Baafje, duurt ander half uur en wordt geleid door erkende natuurgidsen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. gen aan hebben. Vorig jaar was ons eerste benefietconcert hier een enorm succes. Heiioo kan van ons weer een heerlijk swingende avond tegemoet zien in de Moeder Gods Kerk". Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten voor dit bijzondere concert zijn a 17,50 verkrijgbaar bij: Rook- en bar bershop Braam in 't Loo, Bruna boek handel Avis op het Stationsplein en bij drogisterij Jef Letschert op de Heeren- weg 148. De kaarten kunnen ook ver kregen worden bij de adressen waar een affiche voor het raam hangt. HEILOO - Bij Intratuin Heiioo wordt van donderdag 23 augustus t/m zater dag 1 september een bamboeten toonstelling georganiseerd in samenwerking met de Nederlandse bamboespecialisten van B C Bamboo, een jong bedrijf in Noord-Holland dat zich heeft toegelegd op het kweken van bamboe. De naam bamboe doet wat oosters aan. Dat klopt ook wel, want het overgrote deel van de bamboesoorten is afkomstig uit China en Japan. Voor de oosterse tuinkunst bestaat een toenemende be langstelling en dat uit zich onder meer in de aandacht voor bamboe. Bamboe behoort tot de familie der grassen, maar wijkt daarvan af door de houtige sten gels. Bij Intratuin Heiioo worden uit sluitend de bamboesoorten tentoongesteld en verkocht die voor tuinbeplanting zijn getest voor het Ne derlandse klimaat en die in de winter blad houden en groen blijven. Van die winterharde en groenblijvende bamboesoorten bestaan er overigens nog een heleboel. Zo zijn er soorten die tot 5 meter hoog worden zoals de Phyl- lostachys Nigra, een bamboe met een decoratieve zwarte stengel, en soorten die laag blijven zoals de zich snel uit breidende en bodembedekkende Pleio- blastus Fortunei Variegata met zijn bonte bladeren. Er zijn grootbladige bamboes zoals de Sasa Cernua Nebulo- sa Palmata, waarvan de bladeren bij contra-licht een schitterende blauwgroe ne glans geven en kleinbladige zoals de Sinarundianria Murilea, een sierlijk groeiende bamboe die ook goed te ge bruiken is als haagplant. Verder zijn er snel- en langzaamgroeiende soorten. Om het publiek wegwijs te maken van een keuze uit al deze mogelijkheden zul len de specialisten van B. C. Bamboo uit Noord-Holland op zaterdag 25 au gustus de gehele dag bij Intratuin Hei ioo aanwezig zijn om voorlichting, advies en informatie te geven over de verschillende soorten bamboes en hun mogelijkheden en eigenschappen. Te vens zal er door middel van een dia-serie getoond worden hoe de diverse bam boes het in de Nederlandse bodem doen en hoe ze er in volwassen staat uitzien. De openingstijden van deze tentoonstel ling zijn: maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. INFORMATIEMARKT VOOR 50-PLUSSERS HEILOO - Om de twee jaar wordt er in Heiioo een Infomarkt gehouden voor 50-plussers. Dit houdt in een presentatie van alle maatschappelijke instellingen in onze gemeente. Onder het motto "Aktief en Vrij" wordt de markt dit jaar gehouden in twee gedeelten. Op 8 september in winkelhof 't Loo met een presentatie van bovengenoemde vereni gingen en groepen, waarvan er al meer dan vijf en twintig hun medewerking hebben toegezegd. Op 22 september in het Trefpunt aan de Westerweg, waar men kennis zal kunnen nemen van de educatieve en creatieve activiteiten van de beiden ouderenbonden en de Stich ting Ouderen Werk. Op 8 september wordt er tevens open dag gehouden in diverse woningcom plexen voor ouderen. Ook zal het ver zorgingshuis Overkerck die dag worden opengesteld voor belangstellende bezoe kers. Nadere mededelingen over loka- ties en openingstijden worden de komende week in deze krant bekend gemaakt. Het Heilooër schildersbedrijf Tervoort zorgt ervoor dat de Witte Kerk ook daadwerkelijk weer een witte kerk zal worden. Stationsweg 85,1851LJ Heiioo Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiioo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Iedere vereniging kan nieuwe leden gebruiken. Daarom biedt de redactie van de Uitkijkpost (sport)verenigingen uit Heiioo, Limmen, Akersloot en De Egmonden op woens dag 5 september ruimte voor het plaatsen van een artikel en/of advertentie. Bijdragen (maximaal 40 regels; getypt) dienen woensdag 29 augustus in het bezit van de redactie te zijn. Eventueel kan een foto bijge voegd worden. DRIESSSEN Aircraft Interior Systems, vraagt voor de Galley (vliegtuigkeukens) Division in Limmen met spoed wfrs ""/v guft» */v maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag' 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Met LTS-opleidingen en ervaringen in deze richtingen. Wil je werken in een snelgroeiend bedrijf waarin je een grote kans maakt m^e te kunnen groeien, bel dan met mevrouw L.K. de Kaijser-Hengeveld, telefoon 02205-25 44 AIRCRAFT INTERIOR SYSTEMS RIJKSWEG 61,1906 BD LIMMEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1