I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Westpoint opent seizoen met Gotcha u HEILOO Sijs Bakker Adviesgroep ondersteunt ondernemers Graduate Love bij Buk Buk mm Oud papier acties in fteifoa iuenementenapenda Bi/tondere acties Vervallen spreekuur huisvesting Vergadering raadscommissie milieu en educatie Hinderwet Onderzoek sociale zekerheid in Heiloo. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072 - 31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur ADRESSEN WERKGROEP HART VOOR POLEN UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 1990 Op maandag 27 augustus a.s. vervalt het spreekuur voor huisvestingszaken. De raadscommissie milieu en educatie vergadert woensdag 22 augustus om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang oude gemeentehuis, Raadhuisweg 4. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Concept-raadsvoorstel Overzicht Vermeerdering Huisvestingsvoorzie ningen basisonderwijs 1992-1994. 2. Concept-raadsvoorstel wijzigen status gymzaal Kerkakkers en onttrekken aan onderwijsbestemming van de gymzaal aan de Pastoor van Muijenweg. 3. Concept-raadsvoorstel vaststelling programma Basiseducatie 1991. 4. Verslag vergadering met directeuren openbare basisscholen. De agenda en de stukken voor deze vergadering liggen op werkdagen van 8.00-12.30 uur voor publiek ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvragen van de heer J.H. Zoon (AZ-12b) voor vergunning ingvolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een opslagplaats voor industriegasflessen aan de Kanaalweg 15, alhier, alsmede van Hemic Interieurbouw (AZ-44) tot het oprichten en in werking hebben van een meubelmakerij (machinale houtbewerking) en spuitinrichting op De Oude Werf 4, alhier, positief te beschikken onder 100 respectievelijk 71 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp beschikkingen, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van donderdag 23 augustus tot en met donderdag 6 september 1990 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 27 augustus en 3 september 1990 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesecretarie een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvragers alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Heiloo, 22 augustus 1990, nrs. AZ-12b en AZ-44. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer N.P.M. Schoof Binnenkort start een landelijk onderzoek onder mensen met een bijstandsuitkering. Het onderzoek moet onder andere inzicht geven in de financiële positie van bijstandsontvangers en hoe hun relatie is met de arbeidsmarkt. Heiloo is een van de ongeveer 100* gemeenten die meedoen aan het onderzoek. In totaal zullen uit deze 100 gemeenten ongeveer 4.000 mensen die bijstand ontvangen worden benaderd. Ook in Heiloo zal de sociale dienst binnenkort een aantal cliënten vragen om mee te werken aan het onderzoek. De initiatiefnemer is het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In 1987 heeft er namelijk een herziening van ons sociale zekerheidsstelsel plaatsgevonden. Met die herziening wilde de overheid het systeem van uitkeringen (WW, WAO, RWW, etcetera) aanpassen aan bepaalde veranderingen in de maatschappij. Er zijn bijvoorbeeld wijzigingen doorgevoerd om regelingen beter te laten aansluiten bij de sociale en economische zelfstandigheid van vrouwen en mannen. Ook de positie van de oudere werkloze en gehandicapten in de bijstand is verbeterd. Zij hoeven bijvoorbeeld in minder situaties hun eigen huis 'op te eten' voordat ze recht hebben op een bijstandsuitkering. De stelselherziening van de sociale zekerheid ligt alweer enige jaren achter ons. Mensen met een uitkering hebben inmiddels ruime ervaring met het nieuwe stelsel opgedaan. Daarom willen de regering en de leden van het parlement weten hoe mensen met een uitkering denken over de bijstand en met welke specifieke problemen ze te maken hebben. Om de veranderingen in de positie van bijstandsontvangers goed in beeld te kunnen brengen, duurt het onderzoek drie jaar. Degenen die aan het onderzoek jTieewerken zullen elk jaar worden geïnterviewd om te kijken of en hoe hun situatie is veranderd. Het onderzoek wordt uitgevoerd door medewerkers van de onderzoeksafdeling van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Alle gegevens van bijstandsgerechtigden die meewerken aan het onderzoek blijven vertrouwelijk en zullen anoniem worden verwerkt. Deelname aan het onderzoek geschiedt op basis van vrijwilligheid. Het wel of niet bereid zijn tot medewerking zal nooit gevolgen hebben voor de uitkering. De geïnteresseerde lezer kan voor nadere informatie terecht bij de afdeling sociale zaken van Heiloo, de heer G. van Hoek, telefoon 313195. HEILOO - Sinds 2 juli is Sijs Bakker Adviesgroep gevestigd op het bedrijven terrein Oosterzij in Heiloo. Sijs Bak ker is een groep van bedrijfsecono misch- en organisatie-deskundigen plus ervaren bedrijfsjuristen met vestigingen in Amsterdam Zuid-Oost en Heiloo. Bij Sijs Bakker Adviesgroep ligt de na druk op de pragmatische benadering van problemen en op het voorzien en voorkomen van problemen. In een relatief groot aantal gevallen wordt pas een adviseur ingeschakeld als er iets aan de hand is. Het voorkomen en in ieder geval voorzien van onplezie rige situaties is natuurlijk essentieel. Een voorbeeld uit de juridische hoek: herhaaldelijk is gebleken dat het niet opstellen van waterdichte leverings voorwaarden bedrijven in de problemen brengt; het maakt nogal wat uit of een afnemer op tijd betaalt! Wat organisatie betreft worden we vaak geconfronteerd met bedrijven waarin funktieverdelingentaaktoekenning, beslissingsbevoegdheden, etc. niet zijn vastgelegd. Vroeg of laat levert dat frustratie en problemen op met alle na delige gevolgen van dien. En hoeveel be drijven worden niet geconfronteerd met 'plotselinge' ontwikkelingen op finan cieel gebied? De kosten van tijdig advies wegen ruimschoots op tegen de kosten of verliezen van onplezierige of plotse linge ontwikkelingen. De kwaliteit Piet Sijs, één van de oprichters van de Adviesgroep, en bedrijfseconomisch adviseur: "De kwaliteit van een advies moet natuurlijk goed zijn. Maar je hebt ook de plicht om het advies, samen met de ondernemer in daden om te zetten. Anders lever je, hoe compleet je advies ook mag zijn, in feite maar half werk. En dat geldt voor grote en kleine op drachtgevers". Juridische, organisatorische en bedrijfs economische adviezen; dit kan een zeer uitgebreid en soms 'mistig' terrein aan duiden. Maar niet bij Sijs Bakker Ad viesgroep. Daar wordt per opdracht en per opdrachtgever gekeken naar het specifiek eigene van de onderneming of ondernemer en van daaruit wordt gead viseerd. Niet vanuit een ivoren toren, maar bij wijze van spreken vanaf de werkvloer. Uiteraard benaderen bedrijven Sijs Bakker Adviesgroep rechtstreeks. Maar een groot aantal opdrachten komt voort uit het advies dat banken, accountants en juristen aan hun relaties geven. Het onderstreept de waarde die deze externe deskundigen aan de werkzaamheden van Sijs Bakker toekennen. De opdrachten komen uit allerlei bran ches, van horeca tot aannemersbedrij ven. De opdrachten varieren van een adviesgesprek van enkele uren of het verzorgen van een subsidie-aanvraag, tot opdrachten die meerdere jaren lopen. Als u meer informatie wenst over Sijs Bakker Adviesgroep is een afspraak snel gemaakt: tel. 072-339700. U kunt vragen naar de heren P.C. Sijs of J.A.M. Duin. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Bij de spoorwegovergang Westerweg-Heerenweg kwamen twee auto's met elkaar in botsing. De bestuurders kwamen er goed af maar de materiële schade was groot. Vol trots liet een jongeman tussen de 15 en 20 jaar zien dat hij een jongetje was. De vrouwen die bij De Dors aan het ten nissen waren, waren daar niet van gediend. Bij de Hema werd een 77-jarige inwoner van Amsterdam aangehouden omdat deze zich zaken toeëigende en niet be taalde. Het was niet de eerste keer dat hij dat deed. Uit een woning aan de Kerkelaan werd een portemonnee ontvreemd. Een loslopende geit zorgde op de A9 voor problemen. Nadat het verkeer was stil gelegd lukte het de geit te vangen. Twee jeugdige inwoners van Heiloo werden betrapt bij het stelen van hout uit de wijk Ypestein. Ze kregen een pro cesverbaal. Snelheidscontroles leverden de nodige processen verbaal op. 15 Augustus: 13 maal op de Vennewa- tersweg, 3 maal op de Pastoor van Muijenweg. 16 Augustus: de Kanaalweg 9 maal, Zeeweg 10 maal, Rijksweg A9 52 maal, de snelste reed daar 171 km per uur. Op de Ringweg gedroeg men zich keu rig, daar viel niet één procesverbaal. Op de Westerweg, bij de Kerkakkers, gleed een auto van het natte wegdek af ep kwam tegen een geparkeerde auto aan. Er was een flinke materiële schade. Ook veel schade op de Kennemerstraat weg na een botsing tussen drie auto's en een vrachtwagen. In Vrieswijk verdween zomaar een bromfiets uit een voortuin. Op de Boswinde vond iemand het nodig een auto te bekrassen. Een jeugdige automobilist reed op het parkeerterrein van HSV te ver achteruit en kwam tegen een container aan, de auto raakte zwaar beschadigd. Veel schade was ook het gevolg van een botsing op de kruising Vredenoord- Malevoort. Van het parkeerterrein aan de Holleweg-Zeeweg werd een Ford Fiesta gestolen. Er werd deze week, gelukkig maar één fiets gestolen. De hoofdzakelijk uil Heiloo afkomstige formatie Graduate Love speelt zaterdag bij het net zo Heilooër jongerencentrum Buk Buk. HEILOO - Graduate Love is een band die uitsluitend eigen werk ten gehore brengt. In de regio is deze vijfmansfor matie reeds bekend en berucht, terwijl er ook buiten de regio flink aan de weg getimmerd wordt. De band bestaat ongeveer vijf jaar en ondanks een paar keer van ritmesectie te zijn veranderd, gaven de leden de moed niet op. Integendeel, nu was er ge noeg tijd nog meer aandacht te besteden aan de live act om het publiek nog ver baasder te doen staan. Als 'georgani seerde rock van de straat' omschrijft de band hun muziek. Ruig, puur en niet alsof, theater, melodieus, van alles wat. Natuurlijk zijn er ook weer nieuwe nummers geschreven, waarvan er 4 on langs op demo zijn vastgelegd. Perry de Jong, René v.d. Schinkel, Pep- pie Koopmans, Herman de Jager en Mick de Neeve gaan er aanstaande za terdag met hart en ziel weer tegenaan vanaf een uur of elf 's avonds bij Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. Entree 5,00, voor leden en CJP-ers een piek minder. MIDDENSTANDSDIPLOMA HEILOO - Vele kandidaten van de Middenstandavondopleiding Heiloo hebben dit jaar hun diploma behaald. Het percentage geslaagd ligt landelijk gezien op 65%. Bij de bovengenoemde middenstandsopleiding is 79% geslaagd. Een uitstekend resultaat. Bo vendien doen nog 2 kandidaten in één vak herexamen. De geslaagden zijn: P. van Baar, Th. Melker-Schoon uit Akersloot; J. v.d. Lem, M. Tervoort, M. Zwijnenburg- Beukers uit Egmond-Binnen; V. Note- boom uit Egmond aan de Hoef; J. de Rooy uit Egmond-aan Zee; M. Min uit Alkmaar; G. Piovano uit Limmen; J. Bakker, J. Berenbroek-van Westerop, J. Koeman, B. Kouwen, G. Mors, S. v.d. Velden en G. de Wit uit Heiloo. Op maandag 27 augustus begint het cur susjaar 1990-1991. Hebt u interesse, dan bent u welkom op de informatiea vond op donderdag 23 augustus. Die wordt gehouden in de aula van de St. Jan Mavo, De Dors 2 in Heiloo, van 19.00 tot 20.30 uur. Wilt u meer weten, dan kunt u kontakt opnemen met A. Boerhave, tel. 072-332768. HEILOO - In de Uitkijkpost van vorige week werd melding gemaakt van de adressen van de leden van de werkgroep Hart voor Polen. Helaas zijn daarin en kele foutjes geslopen. Bij deze nog maals de adressen van de werkgroepleden, bij wie u terecht kunt voor meer informatie: - Jan Pieter Hartog, Kapellaan 11b, Heiloo, tel. 02205-3403; - Gini Hartog-Frome, Kapellaan 11b, Heiloo, tel. 02205-3403; - Kees Hes, Breedelaan 111, Heiloo, tel. 072-332450; - Rina de Jong-Twint, Korte Kapellaan 18, Heiloo, tel. 02205-1981; - Cor Klaver, Oude Hoeverweg 69, Alk maar, tel. 072-157889; - Barbara Koenders-Kraanen, Breede laan 55, Heiloo, tel. 072-334885; - Jan Rood, Moestuin 19, Heiloo, tel. 072-335297; - Christine Rood-Brasseur, Moestuin 19, Heiloo, tel. 072-335297. Het bankrekeningnummer van de werk groep is (Rabobank Heiloo): 12.05.13.900; het nummer van de post giro van de Rabobank is 269978, o.v.v. het bankrekeningnummer van Hart voor Polen. Gotcha'uit Haarlem geeft vrijdagavond het startsein voor het nieuwe sei zoen van Westpoint met een optreden vanaf 22.00 uur in het Bruno- gebouw. EHBO-CURSUS HEILOO HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een cursus EHBO worden gehouden. De cursus bestaat uit 18 dinsdagavonden van 20.00-22.00 uur. De cursus start dins dag 2 oktober in het kruisgebouw aan de Holleweg 94 te Heiloo. De kosten be dragen 165,- (dit is inclusief hartrea- nimatie). Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. De inschrijving gaat daarom in volgorde van ontvangen betaling. Het bedrag kunt u overmaken op Rabo- banknr. 1205.83.194 onder vermelding van naam en adres. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen: 337342. WERKEN MET HOUT Als hobby-ist of knutselaar ben je vaak alleen bezig op werkkamer, in garage of schuur. Vaak is dat prettig, want je kunt je zodoende goed concentreren en ongestoord bezig zijn. Toch wordt soms het contact met andere hobbyisten gemist. Om deze reden organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met de hobbyfarm met ingang van sep tember "werken met hout". Geen cur sus maar een wekelijks treffen op de maandagmiddag in de aktiviteitenruim- te van de hobby farm. Met de bedoeling om mensen die met hetzelfde bezig zijn met elkaar in contact te brengen; om ge zamenlijk aan iets te werken; om ideeën uit te wisselen; om in de hobbyfarm sa men met anderen een middag aan de slag te gaan. Geïnteresseerd? Vraag dan vrijblijvend nadere informatie bij de Stichting Ou derenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Tel. (072) 331297. (Da gelijks van 9.00 tot 12.00 uur). De Stichting Ouderenwerk organiseert ook andere aktiviteiten voor 55-plussers on der andere: video werkgroep - astrolo gie - grafologie - calligrafie - tekenen/schilderen - talen - schaken - bloemschikken. GESPREKSGROEPEN VOOR FAMILIELEDEN VAN THUISWONENDE DEMENTEREDE OUDEREN Bij de zorg voor ouderen speelt demen tie vaak een belangrijke rol. De direkte omgeving van de dementerende vindt het moeilijk om de geestelijke achteruit gang te begrijpen en te accepteren en om er zelf op een goede manier mee om te gaan. De druk op de omgeving van de dementerende kan daardoor zo groot worden, dat de situatie uit de hand gaat lopen. Om deze problemen voor zo Wel de dementerende als voor de familie te voorkomen of uit te stellen, is het be langrijk het thuismilieu van demente rende ouderen te ondersteunen en te begeleiden bij de dagelijkse gang van zaken rondom de betreffende oudere. Vanuit de RIAGG Noord-Kennemer- land worden daarom elk voor- en na jaar gespreksgroepen gestart voor fami lieleden die betrokken zijn bij de zorg voor een thuiswonende dementerende oudere, (ook dagopvang- en dagbehan delingsmensen). Er wordt hierbij in eerste instantie gedacht aan partners en kinderen. Voor inlichtingen over deze gespreksgroepen kunt u contact opne men met het RIAGG, Drechterwaard 102 te Alkmaar. Tel. 072-618084. Concours Hippique Zondag 26 augustus: concours hippique op het terrein van Ponyclub Heiloo aan de Zeeweg te Heiloo, aanvang 8.15 uur, prijsuitreiking 14.00 uur. Toegang gratis. Double Stars Heiloo Vrijdag 24 augustus: herensoftbal 1 - Urbanus (19.00 uur). Zaterdag 25 augustus: honkbal senioren 1 - Caribe (14.30 uur). Zondag 26 augustus: honkbal senioren 2 - Beagles (10.00 uur) en softbal junio ren - Alcmaria Victrix (10.00 uur). Agenda sporthal Het Vennewater Woensdag 22 augustus: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Donderdag 23 augustus: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 24 augustus: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 25 augustus: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-13.30 Maandag 27 augustus: Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 28 augustus: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Woensdag 29 augustus: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Tennisclub Hogedijk Vrijdag 24 augustus: start eerste van drie finale weekends van de senioren clubkampioenschappen van TC Ho gedijk. STONES-DAG IN DE WAL EGMOND - Stichting Jongerenwerk Egmond organiseert op zaterdag 25 au gustus een Rolling Stones-dag in Jonge rencentrum De Wal, Sportlaan 7 te Egmond aan Zee. Het geheel is een pri meur voor Egmond. Voor al degenen die Stones-fan zijn, mag je deze dag niet missen. Maar ook andere geïnteresseer den zijn van harte welkom. Vanaf 13.00 uur tot ongeveer 24.00 uur zal De Wal omgetoverd zijn in een super Stones- gebeuren. Zodra de zaal open gaat zult u verwel komd worden door de liveband C.C. Rider, die op een zeer speciale manier het Stonesreportoire aan u ten gehore zal brengen. Vanaf ongeveer 15.45 uur tot 18.30 uur treden er drie bands op, die alle op hun eigen manier Stones- muziek zullen spelen. Deze bands zijn: Porcupines, Manray en Thombstone. 's Avonds vanaf 21.00 uur zal de bekende band Memphis de Stones-muziek laten horen. In de tussenliggende tijd worden er video-opnamen getoond. Onder andere de Stones-story, intervieuws, en live optredens. Dit alles wordt vertoond op levensgroot videoscreen. Tijdens deze dag is er voor de ingang van de Wal een platenbeurs. Bovendien is er in de Wal een grandioze foto-tentoonstelling van Cor Mooy. Deze foto-expositie bestaat uit door Cor Mooy gemaakte foto's van het Urban Jungle Europa 1990 tour in de Rotterdamse Kuip. Er is nog een beperkt aantal toegangs kaarten a 10,- te verkrijgen bij de Wal. Reserveringen en inlichtingen on der de telefoonnummers 02206-3793 of 5561. VROUWELIJKE ONDERNEMERS WILLEN NETWERK UITBREIDEN HEILOO - Nu steeds meer vrouwen zelfstandige en leidinggevende functies bekleden wordt de behoefte aan onder ling contact sterker, getuige de groeien de belangstelling voor vrouwennetwer ken. In een ontspannen sfeer werkerva ringen uitwisselen en elkaar verder hel pen: dat is het doel van het Netwerk Vrouwelijke Ondernemers in Noord- Holland. Na drie jaar is het netwerk toe aan schaalvergroting, zoals bleek uit een in januari met hulp van onder meer de provincie georganiseerde dag voor vrouwelijke ondernemers. "Circuit", Vrouwennetwerk Noord- Holland Noord, voorheen Netwerk Vrouwelijke Ondernemers, organiseert binnenkort een bijeenkomst waarbij ook andere vrouwen, welkom zijn. Be langstellenden in Noord-Holland, wo nend of werkend boven het Noordzee kanaal, kunnen zich wenden tot Nel Elstak (tel. 02290-37339), Niek van der Veen (tel. 02207-43555) of Marjolein Laroo (tel. 02981-1854). Zaterdag 25 augustus Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Zwem- en polo club De Spetters, par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Tus sen 10.00-12.00 uur. Fanfare TKH, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels oud papier gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 331783 (tussen 17.00-18.00 uur). Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school- werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: iedere laatste zaterdag van de maand na telefonische opgave op nummer 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Volksmuziekschool, het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malkevoort 9. Bren gen tijdens schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. HEILOO - De Haarlemse formatie Got cha! is een niet te stuiten gogo-trein, die zichzelf al voortrappend en funkend een weg baant richting Washington D.C., U.S.A., de geboorteplaats van de gogo. Eigen materiaal wordt afgewisseld met funk-klassiekers als 'Family Affair' (Sly-Stone);'Brick House' (Commodo res) en daarnaast eigentijdse hits als 'Shake your Thang' (Salt 'n Peppa); Overal waar Gotcha! speelt kan het pu bliek vroeg of laat niet om die swingen de GoGo-beat heen. Vrijdag 24 augustus, aanvang 22.00 uur, speelt Gotcha! in het Brunogebouw te Heiloo. Het wordt georganiseerd door jonge rencentrum Westpoint. De entree voor deze seizoenopening van Westpoint be draagt 5,-. CURSUS PSYCHOLOGIE IN ALKMAAR ALKMAAR - De Federatie van Zelf standige Psychologie-docenten (FZP) organiseert m.i.v. september 1990 een cursus Psychologie in diverse regio's in het land. Voor de regio Alkmaar wordt de cursus verzorgd door de psycholoog Drs. H. Velu. De cursussen zijn bestemd voor zowel beroepsmatig geïn teresseerden (verpleegkundigen, maat schappelijk werkers, alternatieve genezers, e.d.) als leken. Doel van deze cursus is een verdieping van het inzicht in menselijke problema tiek en de normale en abnormale reac ties erop. Aan de orde komen onder werpen als emoties, emotionele verwer king, emotionele geremdheid, normale en abnormale depressie, agressieproble- matiek, angsten en fobieën. Doordat veel voorbeelden gegeven wor den en moeilijk taalgebruik vermeden wordt, is de cursus door een breed pu bliek te volgen. Ontwikkeling of oplei ding op minimaal havo-niveau is echter wel gewenst. De cursus wordt gehouden op 10 dagen/avonden in het tijdvak sept./dec. in Alkmaar. Bij voldoende deelname uit andere plaatsen wordt al daar de cursus gegeven. Voor de geïnteresseerden is er aan het eind van de cursus een examen, waar aan een certificaat verbonden is. In het voorjaar van 1990 zal er een vervolgcur sus gegeven worden. De cursus wordt gegeven aan de hand van het boek "klinische Psychologie, deel A" van Drs. P. Prudon, coördina tor van de FZP. Het werk is losbladig (in een ordner) en werd de afgelopen ja ren speciaal voor deze cursus ontwik keld. De prijs van deze cursus bedraagt 295,- incl. b.t.w. Het cursusboek kost 45,- incl. ordner of verzendkosten. Inlichtingen en inschrijving bij de do cent Drs. H. Velu, Kleyne Olven 3, Hei loo, tel. 072-331644, Sonja's Originals In de maand augustus exposeren Anne ke Pak-Zijdel (acryl schilderijen) en Ivonne Baanen (gebruikskeramiek) bij Sonja's Originals aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen. Openingstij den: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur en maandag 13.00-18.00 uur. Gallerie Wimmenum Tot en met 26 augustus exposeren Ruud van Zon (schilderijen) en Francis von Wahlde (beelden) in Gallerie Wimme num, Heerenweg 270, Egmond aan den Hoef (tel. 02206-5135). Openingstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Tot en met 1 september wordt op de thematoren aandacht besteed aan 'film en filmsterren'. Grafisch Atelier Tot en met 24 augustus kan men etsen van Hans Buining bekijken in het Gra fisch Atelier, Doelenstraat 23, Alk maar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 12.00-17.30 uur; toe gang gratis. Platenbeurs Maandag 27 augustus: regionale platen beurs van verzamelvereniging The Gol den Oldie's in de bovenzaal van sporthal de Hoornsevaart in Alkmaar- Noord van 19.30-22.30 uur. Inlichtin gen: 072-620173. Voorlichting epilepsie Maandag 3 september: voorlichtingsa vond van de Epilepsie Vereniging Ne derland in café-restaurant Igesz, op de Markt in Schagen, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 02518-57870. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 2september: maandelijkse ver koop tussen 10.00-13.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar. De opbrengst wordt besteed aan de bouw van een multifunctioneel centrum in Sa lem in Zuid-Oost India. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Inzameling rommelmarkt muziekvere nigingen FSH, Nijenburg en Caecilia. Bel 331713 (tot 13.00 uur) of 331783 (na 13.00 uur). De spullen worden de eerst volgende zaterdagochtend bij u op gehaald.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4