tte de Andere adressen Medische diensten Kerkdiensten Oud worden is geen kunst, maar wel om ervan te genieten' Calibra: nieuw bij HAB Opel Drukkerij Uitkijkpost B.V. Geen Uitkijkpost ontvangen? UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 1990 Sport Verenigingen Iedere vereniging kan nieuwe leden gebruiken. Daarom biedt de redactie van de Uitkijkpost (sport)verenigingen uit Heiloo, Limmen, Akersloot en De Egmonden op woens dag 5 september ruimte voor het plaatsen van een artikel en/of advertentie. Uw advertentie-opgave dient uiterlijk maandag 3 september om 17.00 uur in ons bezit te zijn. Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175 - Fax 072-335644 Dokter H. Schwagermann AFWEZIG 6 september Praktijk gesloten 19 t/m 28 september Overige huisartsen nemen waar. Bel 's donderdags: 072-330175 U kunt niet zonder <9 FISCAAL AANTREKKELIJK SPAREN KAN OP VERSCHILLENDE MANIEREN Sparen voor onvoorziene omstandighe den is belangrijk. Dit kan plotseling op komende financiële problemen voorkomen. Dat is ook een van de rede nen dat voor de belasting een behoorlijk bedrag aan rente is vrijgesteld. Zit u aan de grens van de fiscale vrijstelling en wilt u voor later toch geld -dat u voor langere tijd kunt missen- opzij zetten, dan is het toch mogelijk een aardige re serve op te bouwen. Dat kan zelfs op een fiscaal aantrekkelijke manier. Spa ren met een verzekering heet dat. Sparen met een verzekering Wilt u nu sparen voor voorzieningen in de toekomst dan kan het zinvol zijn een spaarprodukt met een verzekering te kiezen. Kunt u bijvoorbeeld een van de twee volgende vragen bevestigend beantwoorden, dan biedt zo'n produkt voor u interessante mogelijkheden: - U wilt later een aanvullende oude dagsvoorziening, omdat u de hoogte van de A.O.W. onvoldoende vindt? U bent één- of meermalen van baan verwisseld en heeft daardoor te ma ken met pensioenbreuk? Wilt u ver vroegd uittreden? - U krijgt later te maken met hoge uit gaven of lagere inkomsten? Uw kin deren gaan bijvoorbeeld studeren of u of uw partner stopt (tijdelijk) met werken? Afhankelijk van uw fiscale situatie kunt u kiezen voor een produkt dat u nu be lastingvoordeel oplevert. Het is ook mogelijk dat voordeel naar de toekomst te verschuiven. Wilt u nu een aftrekpost voor de be lasting hebben, dan is een spaarprodukt met een verzekering voorzien van een lijfrenteclausule een goede mogelijk heid. De Rabo Pensioen Premiepolis met lijfrenteclausule en de Rabo Lijfrente Koopsompolis zijn daarvan twee voor beelden. De toekomstige uitkering is dan wel belastbaar inkomen. Sluit u voor 1 januari 1991 zo'n polis af, dan mag u dit jaar maximaal 17.116,- op uw onzuiver inkomen in mindering brengen. Beide vormen kennen een mi- nimuminleg van 3000,-. Wilt u het belastingvoordeel later heb ben dan behoren de Rabo Pensioen Pre miepolis zonder lijfrenteclausule en de Rabo Termijn Spaarpolis tot de moge lijkheden. Deze verschaffen u bij uitke ring een onbelast en vrij besteedbaar vermogen. Eeh Termijn Spaarpolis is al mogelijk bij een inleg van 53,- per maand. Advisering is maatwerk De grootte van het belastingvoordeel hangt uiteraard af van uw persoonlijke situatie. Met behulp van de computer en een adviescalculator kan tevens bere kend worden welk eindkapitaal na af loop vrijkomt. Datzelfde geldt voor het verzekerd kapitaal dat bij voortijdig overlijden wordt uitgekeerd. Wilt u we ten wat voor u een goede keuze is? Loop dan eens binnen bij de Rabobank. PONYCLUB HEILOO E.O. HEILOO - Uitslagen Concours Hippi- que Heiloo op 26 augustus. Rijbaan 1, B-dressuur: 1 Madeion Roo seboom 132 pnt., 2 Carla de Graaf 124 pnt. Rijbaan 3, B-dressuur: 2 Eric Groot 117 pnt., 3 Mireille Sengers 117 pnt., 5 Gerie Peeters 116 pnt.; Rij baan 4, B-dressuur: 1 Madeion Roose boom 132 pnt.. Rijbaan 6 L2-dressuur: 3 Gitte Mole naar 125 pnt., Rijbaan 7, Ml-dressuur: 1 Chantal Hoebe 120 pnt.. B-springen: categorie B en C: 2 Renske v. Vliet; categorie 2 Wendy de Koning; L-springen categorie D: 2 Marie-Chr. Hoedjes. Bij de rubriek bestgaande rijpony viel Chantal Hoebe in de prijzen. Tevens kan Ponyclub Heiloo met trots meede len dat het viertal uit de afdelingsdres- suur is uitgenodigd om met de Leva de - Nederlandse kampioenschappen - in Ermelo mee te doen. Dit omdat ons viertal reserve-kampioen is geworden bij de Provinciale Kampioenschappen. De Levade vindt plaats op zaterdag 2 september. HEILOO - Opel heeft het begrip Gran Turismo automobiel nieuw leven inge blazen met de introductie van een nieu we aërodynamische coupé, de Calibra. Er is keuze uit een acht- of zestienklep- penmotor en voorwiel- of vierwielaan- drijving. Sinds 1983 is de vraag naar coupé's af genomen, doordat de wensen van de klant meer uitgingen naar snelle, hoog presterende modellen met achterklep. Ook Opel haakte in op deze trend, maar gelooft nu dat er een nieuwe markt ont staat voor coupé's, die de nieuwste tech nieken en rij-eigenschappen combineren met een luxe kwaliteit, wat de essentie was van de traditionele Gran Turismo- stijl. Om de kwaliteiten van deze auto en zijn nieuwe markt te benadrukken werd een nieuwe naam - Calibra - ont wikkeld. Lage luchtweerstand De vorm van de Calibra werd ontwik keld in de modernste windtunnels van Europa. Deze nieuwkomer heeft met een cw-waarden van slechts 0.26 het laagste luchtweerstandscoefficient van alle produktie-vierzitters ter wereld. De Calibra biedt plaats aan vier volwasse nen. Hij is uitgerust met een grote ach terklep en een gedeelde achterrugleuning, zodat ook grotere ob jecten en langere artikelen zoals ski's kunnen worden vervoerd. De kofferin- houd bedraagt 300 liter. De Calibra heeft een zeer laag front met slanke koplampen en onopvallende luchtsleuven onder en boven de bum per. De moderne koplamphuizen, waa rin de nieuwste verlichtingstechnieken zijn verwerkt, hebben een hoogte van slechts 7 cm. Zij bieden plaats aan de hoofdverlichting, mistlampen, verstra- lers en richtingsaanwijzers. Het glas van de achterlichten is in rookkleur uitge voerd. De voor- en achterbumper zijn in de kleur van de carrosserie. De Calibra heeft een zeer schuin ge plaatste voorruit, een duidelijke wig- vorm met glad afgewerkte zijpanelen en vlak aansluitende zijruiten, die de mid denstijl geheel bedekken. De Calibra's geheel onafhankelijke wielophanging zorgt voor een goede stabiliteit en veel comfort. De vering maakt een sportief rijgedrag mogelijk zonder iets van het reiswagencomfort op te geven. Acht- of zestien kleppen Voor de Calibra zijn twee motoren le verbaar die beide zijn uitgerust met een 3-wegkatalysator en dus voldoen aan de nieuwe emissie-eisen in de EEG, name lijk de achtkleppen twee liter motor en de twee liter motor met zestien kleppen en twee bovenliggende nokkenassen. Een vijfversnellings-close ratiobak is standaard; daarnaast is de nieuwste viertrapsautomaat leverbaar op de acht- kleppenuitvoering De andere belangrijke optie is Opel's derde generatie vierwielaandrijving. In dit compate systeem wordt gebruik ge- HEILOO - Volgens de nota over het be jaardenbeleid zal tegen het jaar 2000 de helft van de bevolking in Heiloo ouder dan 55 jaar zijn. In die nota geeft het gemeentebestuur aan, wat gedaan zal moeten worden om aan de behoefen van die grote groep ouderen te kunnen voldoen. Die liggen op het terrein van de huis vesting, maar ook van sportactiviteiten. Er zal meer aandacht moeten komen voor ouderen, die dreigen te vereenza men, wat ook wel het maatschappelijk functioneren wordt genoemd. Het hoeft geen betoog, dat de zorgverlening met zo'n groot deel van de bevolking in de hogere leeftijdsklassen om een andere benadering vraagt. In de nota wordt opgemerkt, dat niet al le inwoners van 55 jaar en ouder vol doende gebruik van het recht hun stem te laten horen. Het is van groot belang, dat deze groep zich laat horen, wanneer het om hun belangen gaat. Mondigheid of emancipatie kun je het noemen. De Stichting Ouderenwerk Heiloo orga niseert vele activiteiten, waaraan bijna duizend inwoners van 55 jaar en ouder deelnemen. In de Uitkijkpost willen we een aantal mensen aan het woord laten, die actief zijn in het ouderenwerk. Ze vertellen wat ze als vrijwilliger voor hun leeftijdgenoten doen. Naast informatie wil deze artikelenreeks een bijdrage le veren aan de meningsvorming van ou deren over onderwerpen, die hen speciaal raken. Deze week de laatste af levering, waarin de heer Wout Koek aan het woord komt. Oud worden is geen kunst - wel ervan genieten Onder de 55-plussers van Heiloo bestaat veel belangstelling voor de geschiedenis van het eigen verleden en voor verhalen over verre landen. Die conclusie mag getrokken worden na een gesprek met de heer Wout Koek, voorzitter van de Culturele Commissie van de Stichting Ouderenwerk. Enkele jaren geleden ver huisde hij van Haarlem naar Heiloo. In de krant las hij, dat de Culturele Coin- missie een bezoek zou brengen aan het Kaas- en Biermuseum in Alkmaar. "Het bleek, dat mijn vrouw en ik de enige deelnemers waren. Dat was voor de organisatoren teleurstellend. Ze vroegen me over die ervaring een stukje voor de Uitkijkpost te schrijven. En zo ben ik in de Culturele Commissie te recht gekomen", vertelt de heer Koek. Elke 55-plusser kan aan de activiteiten van die commissie deelnemen. Je hoeft geen lid te worden. Elke bijeenkomst kan bezocht worden, zonder dat men zich vooraf opgeeft. Stelregel "Oud word je vanzelf. De kunst is om er ook van te genieten", dat is de stelre gel van de heer Koek. "Dat houdt in, dat je dingen kunt gaan doen, waartoe je niet in de gelegenheid was, toen je nog werkte". De Culturele Commissie is een nog jon ge loot aan de stam van activiteiten, die de Stichting Ouderenwerk in Heiloo uit voert. "Hoewel deelneming aan onze bijeenkomsten een vrijblijvend karakter draagt, willen we toch proberen om in onze werkzaamheden wat meer lijn te brengen. Het is tot nog toe wat romme lig geweest. Er moet meer duidelijkheid komen, wat we in een seizoen gaan doen", zegt de heer Koek. Daardoor wordt voorkomen, dat deze commissie hetzelfde organiseert, als de Ouderenbonden of het Activiteitenover- leg in Heiloo. Tot nog toe ging de groot ste belangstelling vooral uit naar bijeenkomsten over Oud-Heiloo, de West-Friese taal en reizen naar landen als Australië. Mozart De Culturele Commissie onderzoekt aan de hand van de opgedane ervarin gen op welke wijze meer ouderen voor haar wrk geïnteresseerd kunnen wor den. "Iets minder belangstelling, maar altijd nog zo'n 40 bezoekers, was er De Opel Calibra, een nieuw topmodel van Opel, staat nu in de showroom van HAB in Heiloo. maakt van een tussenbak met visco- koppeling en een electronisch gestuurde meervoudige platenkoppeling om vanaf de voorin gemonteerde transmissie ook de achteras aan te drijen. Dit arrange ment is ontworpen om het koppel tus sen voor- en achterwielen automatisch aan te passen om de beste grip op de weg te krijgen. Het verbreekt ook de aandrijving naar de achterwielen bij remmen tijdens lage snelheid om de sta biliteit in dergelijke situaties te ver beteren. Interieur De belangrijkste instrumenten: toeren- teller, snelheidskoelwatertemperatuur- en brandstofmeter zijn in het gezichts veld van de bestuurder opgesteld. De schakelaars op het instrumentenpaneel liggen gemakkelijk onder handbereik. De middenconsole bevat de bediening van verwarming en ventilatie, een klok, ruimte voor de radio en een asbajc. Aan de passagierszijde bevindt zich een groot open vak met antislipmat een af sluitbaar handschoenenkastje. De portieren zijn bekleed met dezelfde stof als de stoelen en zijn voorzien van grote portiervakken. Electrisch bedien de zijruiten zijn standaard evenals elec trisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels. Airconditoning, centrale deurvergrendeling met anti-diefstal- alarmsysteem is als optie leverbaar eve nals een schuifdak dat bij het openen over het dak schuift. De Calibra heeft onafhankelijke wie lophanging rondom en combineert een sportief rijkarakter met reisauto- comfort. De optimale afmetingen van wielbasis en spoorbreedte zorgen voor een maximum aan stabiliteit. De Cali bra heeft de langste wielbasis in de couple-klasse. Bescherming De bescherming tegen corrosie kreeg vanzelfsprekend grote aandacht. De spoilers voor en achter zijn van kunststof en dus ongevoelig voor steenslag. De wielkasten zijn voorzien van een kunststof binnenbak, die het plaatstaal beschermt tegen vocht en vuil. Veel carrosseriedelen zijn in ver zinkt staalplaat uitgevoerd. Naast deze omvangrijke antiroestmaatregelen tij dens de constructie van de auto onder gaat de carrosserie een uit acht onderdelen bestaande fosfaterings- en dompelbadprogramma. Na het aflakken krijgen de binnenzijde van de portieren, spatborden en koker- balken nog een extra behandeling met een beschermende laag op polymeer- wasbasis. Voordat de auto de assembla gelijn verlaat, wordt de motorruimte en onderzijde van de carrosserie nog van een beschermingslaag voorzien. De Opel Calibra is vanaf september le verbaar. Voor meer informatie over dit nieuwe model van Opel kunt u terecht bij H.A.Bi Opel aan de Pastoor van Muijenweg in Heiloo. DIERENBESCHERMING Inspektie Heiloo e.o. na 18.00 072-337516. Katten Heiloo en Limmen 072-616106. Honden Heiloo en Limmen 02205-2256. Honden en Katten Akersloot 02513-10079. Aktie vakantiepleegdier 072-336180. Goed tehuis gezocht voor Honden: Thijs, crème poedel, reu van 11 jaar; Bobby, wit/bruin gevlekte bastaard terriër, reu van 11 maanden; Jody, bastaard Drentse patrijshond, gest. teef, gladharig grijswit met zwarte vlekken, 5 jaar; verder Bianca, Banjer en Raskin die al heel lang op de lijst staan. Meer informatie bij tel. 02205-2256. Katten: voor Sjimmie, zwart/wit katert je van 3'/2 maand, zoeken wij iemand met tijd en geduld, hij is schuw maar heeft wel een lief karakter; Mia, don- kercyperse poes met rood (1 Vi jr.) zoekt een rustig huis, ze is lief en aanhankelijk maar wat schuw; een perzische schild padpoes, 6 jr., lief en graag op schoot voor een huis zonder andere dieren; cy perse poes en een schildpadpoes van 6 jr., een lief stel voor een gezellig huis waar ze bij elkaar kunnen blijven; Go- fie, lieve donkergrijze knuffelkat met wat wit voor een huis met een tuin, 2 jr. Er zijn er nog meer, bel gerust om nade re informatie, tel. 072-616106. Vermist Zwart/witte poes, witte vlooienband, 8 jr, Vredenoord, Heiloo, grote zwarte gec. kater, klein wit vlekje op de borst, bruine vlooienband, 2 jr., Termijen, Heiloo; cypers katje, witte streep op de neus en witte sokjes 12 weken, Barti- goon, Limmen; zwarte gec. kater met rood bandje met bel, Baafjeslaan, Hei loo; schuwe donkercyperse poes met wit befje en witte pootjes, 2 jr., Midden weg, Limmen; zwarte gec. kater, bruine vlooienband, 12 jr., Meeuwenlaan, Egmond-Binnen; witte poes met 2 ver schillend gekleurde ogen en blauwe vlooienband, 5 jr. Pauweydt, Heiloo; zwart/witte gec. Perzische kater, witte vlooienband, 5 jr., Vredenoord, Hei loo. Inl. tel. 072-615580. De prachtige Dierenbeschermingskalen der 1991 is verkrijgbaa bij mevr. I. van Beek-Nicolaï, Slimpad 9, tel. 332759. POLITIEBERICHTEN HEILOO -Zeven aanrijdingen de afge lopen week, gelukkig zonder lichame lijk letsel. Op 21 augustus werden er snelheidscon troles gehouden t.w. op de Zeeweg, 10 processenverbaal en de Dors 4 proces sen verbaal. Op de Bakkersweg werd een ruitje van een auto vernield en een radio cassetterecorder meegenomen. Een overstekende vrouw (84) werd aan gereden op de Kennemerstraatweg, met een schedelbasisfraktuur werd zij naar het ziekenhuis gebracht. In Vrieswijk werd een tas met gereed schap ontvreemd. W Uit een school in Mariënstein werd op 24 augustus tussen 11.30 en 11.55 een portemonnee gestolen. Bij de Benedictusschool in Plan Oost, uur werd een lichtkoepel vernield. Aan de Westerweg werd tweemaal'inge broken in een geval is nog niet bekend wat er is ontvreemd. In het andere geval werd de voordeur opengebroken om 17.00 uur en een videorecorder gesto len. Door een getuige werden twee don kerkleurige mannen bij de voordeur gezien. Willen eventuele andere getui gen zich' melden bij de politie, tel. 333144. Aan de Kerkakkers werd in een tuin een sierboom vernield, in dezelfde straat moest ook een antenne van een auto het ontgelden. Een groep jongeren is in de nacht van de 27e augustus bij zwembad 't Baafje bin nen gedrongen. Zij kwamen via de hek ken van het bouwterrein. Zij kwamen niet om te zwemmen maar gooiden daar plantenbakken om, ook op de bouw plaats zijn hekken omgegooid. Er werden deze week 10 fietsen gestolen. Nederlandse Rode Kruis afd. Heiloo Secretariaat: ir. J. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 072-332545. Welfare: mevr. N.C. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 VB Hei loo, tel. 072-335427. Verkoop van handwerken iedere woensdag van 10.00-12.00 uur Slimpad 16c, Heiloo, tel. 072-333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o- theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan diegenen die speciale aandacht nodig hebben. Adres: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 072-333399. Openingstijden: donderdag 15.00-17.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Inl.: mevr. M.H. Post-Stuve, Het- Brugstuk 43, 1851 WD Heiloo, tel. 072-334152. Telefooncirkels: Inl.: J. van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. Stichting Ouderenwerk Heiloo Instelling voor gecoördineerd werk voor 50-plussers. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks (9.00-10.30 uur). Voor: bemiddeling jiuisvesting ouderen, meer bewegen door 50-plussers, Vrijwilligers autovervoer. Tel: 332307, b.g.g. 331390. individuele belangenbehartiging, vormings- en ontspanningsactivitei ten, Graag Gedaan. Tel: 333921 of 332892. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten Het eerste huwelijk dat burgemeester N.P.M. Schoof als ambtenaar van de bur gerlijke stand van Heiloo mocht sluiten was toch wel iets bijzonders. Het gebeurt immers niet alle dagen dat je het huwelijk sluit van de (vrouwelijke) wethouder, A.A.M. Willemse-van der Ploeg. Corinne Willemse en Michel Jansz gaven elkaar het ja-woord in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Hier bestaat de mogelijk heid om zowel het burgerlijk huwelijk als het kerkelijk huwelijk te sluiten. Voor de Heilooër burgemeester een uniek begin als ambtenaar in deze functie. voor 'Het leven van MozartAan de hand van geluidsbanden werden verge lijkingen getrokken tussen zijn turbe- lente leven en de muziek, die hij geschreven heeft. Dat was er interes sant. Maar misschien komt er volgende keer meer bezoek, als we erin zouden slagen om iets over een componist te vertellen en zijn werk tegelijkertijd door zangers of musici te laten vertolken". Een groot succes was de middag, waa rop een alternatieve arts over zijn ge neeswijze vertelde. "Omdat we geen vaste leden kennen, willen we proberen een programma op te stellen, dat aangeeft wat men in de komende periode van de Culturele Commissie verwachten kan. Wanneer we iets verder weg willen dan Heiloo, dan moeten we mensen aantrekken, die tegen een redelijke vergoeding voor het vervoer kunnen zorgen. We kunnen dan aan een reismiddag denken, maar ook aan een muziekmiddag, een bezoek aan een museum ergens in Noord-Holland en aan een bijeenkomst over gezond heid. Het moet wel educatief zijn, maar we moeten er ook voor waken, dat we een élitair groepje worden", aldus de heer Wout Koek. Rondwandelingen Intussen is er al weer een bijeenkomst geweest over het ontstaan van Heiloo en omgeving, gevolgd door een rondwan deling in Het Maalwater. Er staat een inleiding op het programma over het koningshuis, er komt iemand vertellen over paddestoelen met daarna een tocht door het Heilooër Bos en er is een be zoek aan het museum Parnasia in Ber gen met strandwandeling om meer te weten te komen over het duinbloempje. "We zoeken naar mensen, die op cultu reel gebied iets te vertellen hebben. Ik zou best de Alkmaarse schilder Jan Makkes willen horen over zijn bezoek aan Rusland, zijn tentoonstelling in Moskou en zijn ontmoeting met de vrouw van Gorbatsjow. Maar of je die krijgt, dat is de vraag", zegt de heer Koek. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 1 en 2 september: A.L. Duijvestijn, Obriglaan 52-53, Heiloo, tel. 333100. Weekenddienst Apotheek 31 augustus - 7 september: Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar, tel. 112684. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 1 - 7 september: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 1 en 2 september: W. Ooms, Slotlaan 2, Alkmaar, tel. 123926. Diëtiste Simone Ouwendijk, Noordergeeststraat 28, Heiloo. Telefonisch afspraken ma ken: dag. tussen 18.00-19.15c uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ N abe vallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrórd, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Voor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, Westerweg 128a, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur, tel. 336606 (ledenadministratie: tel. 072-199222). Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 331073. Voor spoedeisende gevallen kunt u bel len 072-126482 (alarmcentrale). Kruisvereniging Heiloo Uitieenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Velthoven, tel. 072-338027. Zwangerschapscursus is voor leden van de kruisvereniging kosteloos. Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.15 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, maandag tot en met vrijdag 9.00 uur. Psychologenpraktijk Drs. H.P.M. Velu, Kleijne Olven 3, Heiloo, tel. 072-331644. voor 50+ in 't Trefpunt aan de Wester weg 294. Inlichtingen: mw. C. Hooge- boom (330578) of mw. A. Kooyman (333927). Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: mw. H. Dekker (332528) of dhr. A. van der Hulst (332892). Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Raadhuisplein 1 Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m vrijdag 8.30-10.30 uur, dinsdag ook 19.00-20.00 uur, tel. 313184. Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. Inlichtingen en afspraken: tel. 331902 (b.g.g. 336570). De Rolbus is dagelijks beschikbaar. Stichting Onderdak Alkmaar Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Koelmalaan 196, Alkmaar, tel. 072-400234. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Secretaris: mw. L. van der Valk, Tulpstraat 7, 1738 CA, Waarland. Con tactpersoon: mw. A. Pereboom, tel. 02260-17448. Woningbouwvereniging Sint Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. of 02205-2216. Gezinsverzorging Stichting voor gezinsverzorging Noord- Kennemerland/Noord-Holland- Midden voor tijdelijke hulp, langdurige hulp en Alpha-hulp. Werkzaam in de gemeenten: Alkmaar, Akersloot, Beemster, Egmond, Graft-De Rijp, Heiloo, Limmen, Schermer en Zeevang. Afdelingskantoor: Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072-127066. Spree kuur van 8.30-9.30 uur. Hoofdkantoor: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, telefoon 072-127066, be reikbaar van 8.30-17.00 uur. Voor akute hulp 's avonds en in het weekend kunt u bellen: 072-156400. Openbare Bibliotheken Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, openingstijden: Dinsdag 9.30-11.30 Vrijdag 9.30-11.30 Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. tel. KT Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. B.J. Kruit. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. A. Boelhouwer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: ds. A.P. van Langevelde; 17.00 uur: ds. J. Verhage. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind uit Heiloo (HA). Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: mw. ds. K. Hage uit Wierin- gerwerf. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.30 uur: mw. A.J. van Dongen- Meijer uit Gorssel. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H.Th. Ament. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: eucharistieviering. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J.Luiten. Baptisten Gemeente Alkmaar 10.00 uur: br. Z. Pannenman. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-1958. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649/622757. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zondag 11.00 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9.30 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.15 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zondag 10.30 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrórd Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst. Zondag 9.30 uur: woord- en communie dienst. Woensdag 16.45 uur: woord- en com muniedienst. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 2