Tennisclub Heiloo 25 jaar Hockeyvereniging De Terriers Bibliotheek Limmen is een oriëntatiepunt Squashvereniging De Voetel Volleybalvereniging Effect Heiloo A quarium-sociëteit Tropica Het NIVON: ook in Heiloo Vereniging Groepswonen van Ouder Het Alternatief Caecilia zoekt ervaren leden A tletiekvereniging TRIAS Start seizoen Het Goede Veld Falkland Toneel Fanfare Showband Heiloo UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 1990 Sport Verenigingen HEILOO - Afgelopen jaar werd zowel het dames- als het herenteam van Ne derland wereldkampioen hockey. Zoiets trekt de aandacht van sportminnend Nederland en verhoogt de populariteit van de sport. Ook de Terriers hebben van deze verhoogde populairteit gepro fiteerd. Wij stellen ons prachtige complex graag open voor een ieder die hockey wil gaan spelen. Vanaf de leeftijd van 6 jaar kan men reeds beginnen. Onder goede bege leiding van gekwalificeerde trainers be gint men eerst te trainen, alvorens wedstrijden te spelen. Ook voor dames en heren, senioren en veteranen biedt de vereniging vele mogelijkheden. U kunt de sport beoefenen op kunstgras en na- tuurgras. Kom eens kijken op het com plex aan Het Vennewater of bel mevr. C. de Goede, tel. 330230, voor meer in formatie of een inschrijfformulier. ACAPELLA MUSISCALA HEILOO - De vakanties zijn voorbij, de scholen weer begonnen. Menig koor vangt weer aan met zingen, zo ook wij. In huiselijke kring zingen wij op iedere woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur te Heiloo. Wie van oude muziek houdt is van harte welkom om ons een bezig te zien en om mee te zingen en misschien wel om bij ons te blijven. Met ruim 10 mensen zin gen wij tot 4-stemmige werkjes uit de periode 1500-1750. Dit jaar beginnen we met een nieuw repertoire. Verschil lende talen passeren zoals de revue. En kele componisten zijn: Josquin Desprez, W; Byrd, J. Haydn, H. Oosterhuis. Volksliederen uit andere landen komen incidenteel aanbod en natuurlijk ontbreekt het kerstlied ook niet. Een ieder die interesse heeft, kan vrij blijvend een woensdagavond meema ken. Zoals 'gewoonlijk' wensen ook wij vooral nog mannenstemmen er bij. Voor vérdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Machteld de Wit- Merckens, tel. 072-334394. LIMMEN - Welke sport zal ik gaan be oefenen? Duizelt het u ook te moeten kiezen uit het aanbod? Om te weten welke sport goed is voor u persoonlijk? Wat zijn eigenlijk de spelregels? Het wordt nog moeilijker als je gehandicapt bent. Waar kun je hier in de omgeving terecht en voor welke tak van sport? Dat is een hele rij vragen. Om een antwoord te vinden op al deze vragen kunt u het beste naar de openba re bibliotheek gaan. Daar heeft men alle achtergrondinformatie: adressen voor gehandicapten, boeken over alle moge lijke sporten, maar ook tijdschriften. U kunt vrijblijvend komen om bovenge noemde informatie te krijgen of in te zien. Voor één hobby kunt u daar in ie der geval uitstekend terecht en dat is: lezen! De openingstijden in Limmen zijn: maandag 14.30-17.00 uur, 19.00-20.30 uur. Woensdag 14.00-17.00 uur. Vrij dag 14.30-20.30 uur. LIMMEN - Squash is in Nederland een explosief groeiende sport. Dat blijkt wel uit de vele centra, die als paddestoelen uit de grond schieten. Ook in Limmen kan al jaren gesquasht worden bij tennis- en squashcentrum De Voetel aan de Kapelweg. Dit centrum beschikt over 4 squashbanen, waarop o.a. de leden van Squashvereniging De Voetel gere geld hun balletje slaan. Wat is nu het leuke van squash? Squash is een razendsnelle sport, die gemakke lijk te leren is. Het is een trimsport bij uitstek en kan met iedere andere sport gecombineerd worden. Veel Nederlan ders kampen met een tekort aan li chaamsbeweging en met een half uurtje spelen, liefst tweemaal per week, hef je dit tekort op. Je kunt het ieder moment van de dag spelen, 7 dagen per week. Het is echter niet alleen een prima ma nier om fit te blijven, maar ook een spannend spelletje, waarbij je alle frustraties van een drukke werkdag kunt afreageren. Ook beginners beleven veel plezier aan het spel, omdat je al heel gauw rally's van zes, zeven slagen speelt, hetgeen bij tennis bijvoorbeeld veel moeilijker is. Squashvereniging De Voetel kan zowel senior- als juniorleden gebruiken. De activiteiten, die dit jaar gepland staan, zijn uitwisselingen met spelers van an dere verenigingen, een beginnerstour- nooi, de laddercompetitie en de clubkampioenschappen. De Voetel speelt met een heren- en damesteam in de landelijke competitie. Ieder lid heeft de mogelijkheid om les te nemen; er is o.a. een introductiecursus van 5 lessen met gebruik van materiaal. De contributie voor het seizoen 1-10-90 tot 1-10-91 bedraagt: 325,00 voor een volledig lidmaatschap; 225,00 voor dagleden en winterleden en 130,00 voor jeugd-winterleden tot 18 jaar. Voor nieuwe leden, die eerst kennis wil len maken met squash is er een maand- lidmaatschap voor 60,00. Bij omzetting in een ander lidmaatschap wordt dit bedrag in mindering gebracht op dat andere lidmaatschap. Voor in lichtingen of aanmelding nieuwe leden kunt u bellen: 02205-1862. HEILOO - Voor de volleyballiefheb bers is het seizoen '90-'91 begonnen. De eerste trainingen zitten er weer op. Dit verenigingsjaar wordt voor volleybalve reniging Effect een bijzonder jaar. De vereniging bestaat namelijk op 25 april 1991, 25 jaar. Op gepaste wijze zal aan dit zilveren jubileum vorm worden ge geven. Ter zijner tijd worden onze leden en de Heilooënaren daarover geïn formeerd. Volleybalvereniging Effect is een dyna mische vereniging en telt momenteel on geveer 190 leden. Een groot deel van deze leden zijn onze jeugdleden. De jeugdafdeling is de laatste jaren geluk kig weer gegroeid, mede dankzij de in spanningen die we ons getroosten bij het jaarlijkse (lagere) scholentoernooi in Heiloo. Desondanks kunnen we al tijd jeugdleden gebruiken. Vooral bij de jongensafdeling zou aanvulling geen kwaad kunnen. De mogelijkheid bestaat om of competitie te spelen of al leen te trainen. Effect heeft elke maan dagavond een trainingsavond in sporthal Het Vennewater. In principe traint de jeugd tussen 18.00 en 20.00 uur. Voor de senioren zijn er twee mogelijk heden; of men speelt (en traint) in de re creatiecompetitie of in de gewone competitie. In de recreatie-afdeling gaat het er iets moeilijker aan toe en men speelt eens in de drie weken op dinsda gavond in de sporthal het Vennewater de wedstrijden. Voor beginners hebben we een instroom-groep gecreëerd, waa rin nieuwe recreatieleden worden opge vangen. Deze groep traint van 19.00-20.00 uur op maandagavond in sporthal Het Vennewater. Wil men gewone competitie spelen dan houdt dit in dat men op maandagavond traint en de wedstrijden in speelcentrum Alkmaar op de dinsdag- of woensdaga vond speelt. In de gewone competitie speelt men bijna wekelijks. Tenslotte hebben we nog een ploegje van 50-plus-leden. Deze dames en heren zijn geen 18 meer, maar willen toch ge zellig een uurtje volleyballen. Deze trai ningen vinden plaats in de gymzaal aan de Dors bij de St. Jan Mavo/Kennedy Mavo. Ook hiervoor kunnen we nog enige enthousiaste volleyballers/sters gebruiken. Bent u nieuwsgierig geworden en wilt u kennismaken met deze boeiende zaalsport, schroom niet, trek de gym nastiekschoenen aan en stap de sporthal binnen. Ieder adspirant-lid mag om de sfeer te proeven een paar maal gratis meetrainen om vervolgens daarna over een lidmaatschap te beslissen. Voor verdere informatie kunt u terecht bij: Afdeling jeugd: Alie de Jong, Pr. Irene- laan 22, Egmond aan den hoef, tel. 02206-3397; Afdeling recreatie: Vrony Dijkstra, Rechte Hondsbosschelaan 5, Heiloo, tel. 072-335175; Afdeling competitie: Harry van Gelder, Termijen 188, Heiloo, tel. 072-335776; Afdeling 50-plus: Eltjo Rijks, Kelder- croftlaan 26, Heiloo, tel. 072-334767. HEILOO - Als het nu eens niet zo goed zou gaan met uw aquarium. Als u met een aquarium zou willen beginnen maar er eerst iets meer van wilt weten. Als u met andere liefhebbers van gedachte wilt wisselen over uw hobby. Als u zich wilt laten raden door medeliefhebbers met langere ervaring. Als u gespeciali seerde boeken op het gebied van de aquaristiek wilt lezen zonder dure aan schaffingen te doen. Als u maandelijks een prachtig maandblad wilt ontvangen met een schat aan informatie over aqua ria, terraria en tuinvijvers, maar ook als u andere wilt laten profiteren van uw kennis en ervaringen. Ja, dan moet u wel lid worden van een aquariumvere niging. De aquarium-sociëteit Tropica is opge richt op 16 februari 1966. De vereniging is aangesloten bij de Nederlandse bond Aqua-Terra. Het doel van de vereniging is het bevorderen van het aquarium houden en zij tracht dit doel te bereiken door het houden van lezingen, excursies en praatavonden, het geven van advies bij moeilijkheden op aquariumgebied, het geven van cursussen en het in de ge legenheid stellen boeken te lenen uit ei gen bibliotheek. De vereniging heeft een eigen clubge bouw, genaamd Aqua Home, dat is ge- légen op het sportcomplex Roos wijk te Velsen-Noord. De vereniging heeft een eigen bibliotheek met een groot aantal boeken, welke tot uw beschikking staan. Eenmaal per maand wordt door de vereniging in de maanden september tot en met mei een avond georganiseerd in de vorm van een lezing. Deze lezingen worden gegeven door specialisten uit het gehele land. Ook wordt bij voldoen de deelname jaarlijks een beginners- en een gevorderden cursus gegeven. Wilt u meer informatie over Aquarium sociëteit Tropica, kom dan gerust eens langs in ons clubhuis, wij zijn elke week open op maandag- en donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur, of bel een van de onderstaande telefoonnummers: in de regio Heiloo: R. Boelhouwer, 072-334182; in de regio Akersloot: C. van der Est, 02513-13257. HEILOO - Het NIVON - voluit: Neder lands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk - bestaat al meer dan 60 jaar. De maatschappij is veranderd, maar de problemen zijn er in veel opzichten niet kleiner op geworden. Het NIVON wil de mensen samenbren gen, want we worden in de huidige maatschappij steeds weer op onszelf te ruggeworpen. Om méér te zijn dan con sument of arbeidskracht moet er een mogelijkheid zijn elkaar te ontmoeten en over andere dingen te praten. Een eigen mening vormen, dingen on dernemen, daarvoor staat het NIVON. Dat is wat wij verstaan onder een zin volle besteding van onze tijd. Het NI VON kijkt kritisch naar de maatschappij. Er worden discussie- en scholingsbijeenkomsten gehouden. Po litieke en culturele onderwerpen komen aan de orde, zoals het milieuvraagstuk, mensenrechten en andere actuele pro blemen. Maar er is ook volop ruimte om zich te uiten in creatieve zin. Van tekenen tot fotografie, van handenarbeid tot doe- het-zelven. Tal van groepen doen aan één of andere vorm van culturele ex pressie. En niet in de laatste plaats de actieve recreatie: voor elk wat wils, zo lang het maar anders dan anders is. In het NIVON wordt veel gewandeld; in de omgeving en over de lange-afstands- wandelpaden, waarvan in ons land het NIVON de voortrekker is. En ook de fietsers komen aan bod. Speciale kam pen enz. worden gehouden voor jonge ren en voor 50-plussers. En niet in de laatste plaats zijn er dan de 15 natuur vriendenhuizen en kampeerterreinen die de vereniging rijk is: solide vakantiever blijven op mooie plekjes in ons land. Afdelingen In meer dan 100 plaatsen in ons land zijn er NIVON-afdelingen. Heiloo be hoort al jaren tot de zeer actieve afde lingen; steeds weer zorgt het bestuur met steun van de leden voor een afwis selend programma zoals creativiteit- scursussen, lezingen, excursies, enz. Veel belangstelling trekken altijd de lan- denavonden in het Open Huis. Die acti viteiten zijn niet alleen voor de leden toegankelijk, maar iedereen kan daar van profiteren. In de Uitkijkpost wor den ze regelmatig aangekondigd. De contributie bedraagt momenteel per jaar 36,00; gezinsleden en jongeren betalen minder. Leden ontvangen het twee- maandelijkse verenigingsblad 'Toorts' en het 'Maandbericht' van de afdeling. Kortom: het NIVON is een ontmoetingsplaats voor progressieve mensen en een vereniging voor vor ming, recreatie en creativiteit en per soonlijke ontplooiing. Wilt u meer weten over het NIVON en zijn werk? De secretaris verschaft u graag alle gewenste inlichtingen: J. Klunder, Sandecamplaan 1, 1851 XJ Heiloo, telefoon 072-333255. HEILOO - Naar het voorbeeld van an dere plaatsen in ons land is in 1987 in Heiloo de Vereniging Groepswonen van Ouderen (50 Het Alternatief opge richt. Al spoedig bleek dit initiatief weerklank te vinden en de vereniging telt momenteel ongeveer 70 leden. De bouw van de woongemeenschap start in de loop van 1990 in het uitbrei dingsplan Ypestein in Heiloo. Het ge bouw wordt omstreeks augustus volgend jaar opgeleverd. Het wordt drie verdiepingen hoog en bevat 52 twee- en driekamerwoningen en een aantal ge meenschappelijke ruimten. De huur prijs zal ongeveer 580,00 (excl. servicekosten) bedragen. Dit houdt in dat de bouw wordt gerealiseerd binnen de sociale huursector, waardoor de be woners zo nodig een beroep kunnen doen op de huursubsidieregeling. Bij de toekomstige bewoners staan twee zaken voorop: behoud van zelfstandig heid en bereidheid tot onderlinge hulp wanneer dat nodig is. Enerzijds voor komt het samenwonen op deze manier de dreiging van vereenzaming; ander zijds maakt het de mensen mogelijk lan ger zelfstandig te blijven wonen. Leven in een woongemeenschap vanuit deze benadering vereist dus niet alleen een bewuste keuze, maar het heeft ook be paalde consequenties. Een bewoner moet bereid zijn zich in te zetten vóór en deel te nemen aan de groep als geheel. Het vereist van alle bewoners de nodige aanpassing en goede wil. Maar de prak tijk elders heeft al bewezen dat dat mo gelijk is wanneer iedereen er naar streeft in goede harmonie met elkaar om te gaan. Het Alternatief is bewust opgezet als een vereniging, waarin de leden zowel tijdens de ontwerpfase als daarna volle dige inspraak en medezeggenschap heb ben. Op de maandelijkse bijeenkomsten wordt voortgang van de bouw en inrich ting behandeld. Voor nadere informatie kunt u de volgende personen bellen: mevr. Roos (331566), mevr. Polling (330329), dhr. Oppelaar (335010) of fam. Spier (331363). Verder zal op 8 september de Vereniging Het Alterna tief aanwezig zijn met een stand op de Ouderenmarkt in 't Loo. Daar zijn de bouwtekeningen ter inzage en lectuur beschikbaar voor wie zich verder wil verdiepen in het hoe en waarom van de ze woonvorm: samenwonen in vrijheid, zelfstandigheid en vriendschap. HEILOO - Het Heilooër Harmonie Or kest Caecilia is een orkest dat bestaat uit een A-orkest, een jeugdorkest en een dansorkest. Hét A-orkêist heeft ruim 50 leden en het jeugdorkest ruim 30. Het pas opgerichte dansorkest bestaat uit een twintigtal leden van het A-orkest. Al met al is Caecilia een jonge, bruisen de vereniging met veel muzikale én niet- muzikale aktiviteiten zoals ons jaarlijk se nieuwjaars- en voorjaarsconcert en de rommelmarkt. Voor ons A-orkest zoeken wij nog ervaren slagwerkers en klarinettisten. Mocht u dus denken: 'Ei genlijk zou ik mijn instrument weer eens moeten gaan bespelen', schroom dan niet, maar kom op dinsdagavond naar het Brunogebouw aan de Pastor van Muijenweg. Daar repeteert het A- orkest elke week van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met het secretariaat: Bea Kunst, telefoon 072-129326. HEILOO - AV Trias is de atletiekvere niging in Heiloo die aan het eind van dit jaar zijn 25-jarig bestaan gaat vieren. Bij deze actieve vereniging kan je op tal van manieren aan je conditie werken en of prestatief en recreatief bezig zijn. Bij Trias kan je al gaan sporten als je 7 jaar bent. De jongste leden kunnen on der deskundige begeleiding op een speelse manier kennis maken met een aantal onderdelen van de atletieksport. In het winterseizoen is er bijvoorbeeld een veldloopcompetitie. In het zomer seizoen zijn er baanwedstrijden, waar je zoal kan sprinten, verspringen, hoogspringen, kogelstoten en bal- werpen. Op 12-jarige leeftijd ben je in de atletiek junior. Ook voor deze groep geldt dat ze tweemaal per week kunnen trainen onder leiding van gediplomeerde trai ners. De training voor deze groepen wordt al wat steviger en ook komen er een paar onderdelen bij, zoals speerwer pen, discuswerpen en hordelopen. Va naf 16-jarige leeftijd kan je je gaan specialiseren, wat wil zeggen dat je je kan gaan toeleggen op één of meer nummers, waar je goed in bent. Maar er blijft alle gelegenheid voor diegenen die gewoon lekker willen sporten. Een aparte tak bij Trias is de trim- en recreatie-afdeling. Het trimmen is een gevarieerde manier om niet prestatiege richt wat aan je conditie te doen. Dit zijn afhankelijk van het weer zaal of bostrainingen. Voor de recreatie- atletiek is er ook op de donderdagmid dag een groep waarin je op een recrea tieve manier atletiek kan beoefenen. In het laatste weekend van september zijn er voor de Triasleden de Clubkam pioenschappen, wat ieder jaar weer een hoogtepunt is en afgesloten wordt met een barbecue. Waarbij we gelijk toeko men aan het sociale contact wat bij Tri as ook aan bod komt. Zo is er o.a. een jeugdweekend en Sint Nicolaasfeest en voor de oudere leden feesten, uitwisse ling en klaverjassen. Heeft u interesse voor een van de vele mogelijkheden die Trias biedt, dan kan u zonder verplichting eens mee trainen om de sfeer te proeven. Voor inlichtin gen: N. van Baar, 072-126254, of B. Brouwër, 072-332647. ALKMAAR - Iri-Tenniscentrum 't Goe de Veld is inmiddels het nieuwe seizoen weer van start gegaan. Er worden deze winter volop competities georganiseerd. Op de dagen door de week is er de da- mesdubbelcompetitie, die uniek is voor Noord-Holland, want er doen meer dan 550 dames mee uit de hele regio. Het leuke van deze competitie is, dat er op sterkte wordt gespeeld. Blijkt een da- mesdubbel te sterk of te zwak voor een poule dan kunnen zij na ongeveer 5 we ken promoveren dan wel degraderen. Op dezelfde wijze is er een competitie op de zaterdagen voor herendubbels. Kring Alkmaar organiseert in 't Goede Veld een koppel-competitie op de zon dag voor leden van de verenigingen van Kring Alkmaar. Toernooitjes worden er ook georganiseerd in het Tenniscen- trum, maar tennissers kunnen ook zelf de hal huren om er een leuk familie- of zakelijk toernooi te organiseren. Hier voor is de zaterdagavond beschikbaar van 20.00-24.00 uur. Voor informatie: tenniscentrum 't Goe de Veld, Terborchlaan 311, Alkmaar, tel. 072-124667 (b.g.g. 072-330230). BADMINTONVERENIGING XINIX AKERSLOOT - Woensdag 29 augustus zijn de trainingen voor de jeugd en com petitiespelers weer begonnen. Omdat er helaas nog geen trainer is voor de re creanten (het bestuur is druk bezig) konden die vrijspelen. Heb je ook zin om te komen badmintonnen dan ben je van harte welkom. Trainingstijden in de sporthal de Lelie zijn: jeugd 7 t/m 12 jaar; 19.30-20.30 uur; jeugd 12 t/m 18 jaar; 20.30-21.30 uur; seniorencompetitie en recreanten vanaf 18 jaar 21.30-23.00 uur. Elke zondag is er van 19.00 tot 20.00 uur vrijspelen voor de jeugd en voor de seni oren van 20.00 tot 22.00 uur. Inlichtingen secretariaat Joke Duin, Hoocamp 80, tel. 14658. LANDELIJKE CAMPAGNE OVER WERKEN IN DE GEZINSVERZORGING HEILOO - Op dinsdagmorgen 11 sep tember start om 5 voor 12 de „Dag van de Thuiszorg". Op dat moment bieden vertegenwoordigers van de instellingen voor gezinsverzorging aan de burge meesters van de gemeenten in hun werk gebied een symbolisch geschenk aan. Daarmee wordt het startsein gegeven voor een landelijke publiciteitscampag ne om het werken in de gezinsverzor ging meer aandacht en bekendheid te geven. Deze campagne zal tot halverwe ge 1991 voortduren. Nog steeds wordt de gezinsverzorging geconfronteerd met onbekendheid bij de mensen met deze mogelijkheid van hulp. Maar ook met een onjuist beeld van het werk van de thuiszorg. Dit on danks alle ontwikkelingen en politieke aandacht die de gezinsverzorging de laatste jaren krijgt. De thuiszorg helpt mensen die proble men ervaren bij de noodzakelijke ver zorging van hun huishouden als gevolg van ziekte, handicap of ouderdom. De HEILOO - Falkland is een toneelvereni ging uit Heiloo, die al meer dan 65 jaar bestaat en ongeveer 25 leden telt. Jaar lijks brengen zij 4 toneelprodukties, waarvan 2 kinderstukken en 2 avondstukken. Deze professioneel ge richte toneelvereniging heeft door de ja ren heen bewezen, dat ze verscheidene produkties aan het publiek durft te pre senteren. Tot op de dag van vandaag brengt Falkland zowel kluchten als dra- maprodukties voor een dikwijls volle zaal in het gezellige theater de Beun. Bent u inmiddels nieuwsgierig geworden en wilt u nader kennismaken met Falk land, hou dan de volgende data vrij in uw agenda: de eerst volgende kinder voorstellingen van ,,De Koninklijke grappen" geschreven door Falkland-lid Maarten Schols vinden plaats op zater dag 17 november om 13.30 uur en 16.00 uur en zondag 18 november nog een keer om 14.00 uur in theater de Beun. De eerstvolgende avondvoorstellingen van ,Eva Bonheur', geschreven door Herman Heijermans, vinden plaats op vrijdag 26 oktober en zaterdag 27 okto ber om 20.15 uur, eveneens in theater de Beun. Toneelvereniging Falkland kan nog mannelijke leden gebruiken. Ook dona teurs zijn van harte welkom. Voor dit en meer informatie en reserveringen rond de genoemde voorstellingen kunt u contact opnemen met Connie Keijsper, telefonisch te bereiken ondernummer 072-119737. HEILOO - Voor Fanfare Showband Heiloo is september een drukke maand. Dankzij de tweede prijs tijdens het We reld Muziekconcours in Kerkrade vorig jaar en het succes dat het korps met haar optredens heeft, neemt het aantal aanvragen nog steeds toe. De afgelopen weekends werd al opgetreden in Lim men (taptoe) en Waarland (optocht). Voor de komende weken staan nog op tredens in Dirkshorn (straatfestival), Nieuwe Niedorp (Floralia), Winkel (Bloemencorso) en Heiloo (opening Ro de Kruis gebouw) op het programma. Daarna wordt het voor wat betreft de optredens iets rustiger. De muzikanten en majorettes van FSH hebben dan de tijd om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Dat betekent allereerst dat nieuwe muziek voor het donateur sconcert in februari ingestudeerd gaat worden. De muziek die dirigent Ruud Peerdeman daarvoor geselecteerd heeft bestaat naast enkele marsen o.a. uit ty pische big-band muziek, jazz en popu lair werk. Wat dit laatste betreft zal zeker de Lambada menigeen vertrouwd in de oren klinken. Behalve de band zijn ook de majorettes alweer druk doende om voor het concert een wervelende show in te studeren. Daarnaast zullen ook de voorbereidin gen voor het nieuwe zomerseizoen al weer beginnen. En daarbij wordt al wat verder gekeken dan alleen komende zo mer. In '93 vindt in Kerkrade opnieuw een Wereld Muziekconcours plaats. Fanfare Showband Heiloo heeft zich ten doel geteld om zich opnieuw voor deelname te kwalificeren. Het liefst wil len de mannen en vrouwen van FSH niet alleen bij de mars-, maar ook bij de showwedstrijden meedoen. Daarom wordt er op dit moment gewerkt aan het ontwerp van een heel nieuwe show. Een show die volgend jaar al op nationale concoursen getoond en beoordeeld zal worden. Want wil een korps voor het WMC geselecteerd worden, dan moeten op nationale concoursen al diverse eerste prijzen behaald zijn. Fanfare Showband Heiloo komt tijdens concoursen uit in de eredivisie. Het korps bestaat momenteel uit 45 muzi kanten en 15 majorettes. Voor een opti male bezetting zou het korps echter zo'n 60 muzikanten en 25 majorettes moeten hebben. Er is dus nog voldoende plaats voor nieuwe leden. Zowel leerlingen als ervaren muzikanten en majorettes zijn van harte welkom. De opleiding van leerlingen wordt verzorgd in samenwer king met de volksmuziekschool. Majo rettes worden door eigen instructrices opgeleid. Instrumenten, batons en uni formen worden door de vereniging gra tis aan de leden in bruikleen gegeven. Er hoeft dus zelf niets aangeschaft te worden. Verde informatie wordt graag verstrekt door de voorzitter van FSH, de heer Piet Tromp, tel. 336249. Bij tennisvereniging Heiloo wordt alles in gereedheid gebracht voor de viering van het 25 jarig bestaan. Joop Hekker (voorzitter), de jeugdleden Patrick Boukens, Jeske Schouten en Esther Koot, als ook Cees Koeman, de voorzitter van de jubileumcommissie, hebben er zin in. HEILOO - Komende zaterdag is het groot feest op en rond het tennispark de Dors. Dan namelijk viert de Tennisclub Heiloo zijn 25-jarig bestaan met een knetterend feest. Daar zullen naast het showorkest Silversea ook speciaal voor de feestgangers Saskia en Serge optre den en vormt de trekking van de loterij om 22.00 uur één van de vele hoogte punten van deze avond die om 20.30 uur in het clubhuis annex feesttent be gint. Een exclusieve ballonvaart voor twee personen en toegangskaarten voor het beroemde ECC proftennistoernooi in Antwerpen inclusief diner en over nachting in het Antwerpse Cresthotel zijn slechts een paar van de meest aan trekkelijke prijzen die te verdienen zijn via de loten die voor 25 gulden per stuk nog steeds kunnen worden gekocht. Maar natuurlijk staat tijdens de feeste lijkheden, waar vanzelfsprekend ook al le oud-leden op zowel de receptie als de avond zelf van harte welkom zijn, het 25-jarig bestaan centraal. Een stuk ge schiedenis waar Heiloo trots op kan zijn omdat de TC Heiloo al vanaf de start garant staat voor kwaliteit, ontspan ning, gezelligheid en sportiviteit. Voorzitter Joop Hekker kijkt dan ook liefdevol terug in de historie van zijn TC Heiloo als hij stelt: ,,Er was 25 jaar te rug een stel razend enthousiaste mensen dat ervan overtuigd was tennis in Hei loo te moete introducuren. Er was hier in het dorp nog geen enkele officiële baan of club en het werd volgens die en thousiastelingen de hoogste tijd dat daarin verandering kwam. Na veel gesprekken kreeg men de gemeente over de drempel en werd begonnen met de aanleg van zes banen, achter elkaar. De dug-outs van nu waren er toen ook al, dus je kunt wel zien hoe zuinig we hier met de spulletjes omgaan. Al snel dama werd voor 28.000 gulden het clubhuis gebouwd, een stukje kleiner dan ons ontmoetingspunt van nu, maar hoe dan ook, het ontwerp van architekt Jaap van Steeg kon er heel goed mee door. Hoewel de gemeente niet in het ten- nisproject geloofde was er na vijf jaar al een wachtlijst en die is er nu nog. De enorme behoefte aan zo'n park is daar mee wel het beste bewezen". De actieve TC Heiloo begon op gravel, maar heeft vanwege praktischer beheer, als sinds 15 jaar por-plastic-banen. De laatste zijn aan vernieuwing toe en daar over wordt na de feestdagen een belis- sing genomen. Maar datziet Joop Hekker wel. Belangrijker vindt hij het om nog eens duidelijk te maken dat 'zijn' TC Heiloo een bijzonder levendi ge clug is die een grote toekomst heeft en waar iedereen die lid wordt zich al snel thuisvoelt. „Dat komt", zegt Joop Hekker, „om dat we een uitstekende mixture hebben van jong en noüd. In percentages geme ten hebben we bij onze TC zelfs de meeste jeugd van alle tennisclubs in Heiloo spelen. Verhoudingsgewijs dan. Het imago van een oud-ballenclub is dus volstrekt onjuist. Sterker, juist om dat gezelligheid een van onze belan grijkste kenmerken is, komt jong en oud hier graag, ook al vanwege ons ge zellige clubhuis waar Sjaak en Gé Hooi veld op een ontspannen en gezellige wijze de scepter zwaaien. Daarmee le vert dit beheerders-echtpaar een heel be langrijke bijdrage aan het clubleven dat mede door hen verder barst van de acti viteiten". Joop Hekker raakt bijna niet uitgepraat over de TC Heiloo die ooit daar begon waar de Heilooër wereld ophield, maar waar zaterdag in het clubhuis De Hoes en in de feesttent het grote jublieum- feest zal losbarsten aan de Omloop. De jeugd vanaf 6 t/m 17 jaar krijgt een zeer gevarieerd binnen- en buitenprogram ma voorgeschoteld terwijl gezamenlijk wordt gegeten. Daarna begint om 16.30 uur de grote officiële receptie die wordt aangeboden aan alle leden, oud-leden en genodigden. De gezellige feestavond gaat om 20.30 uur van start, en die zal onvergetelijk worden, weet Joop Hek ker nu al. thuiszorg stelt mensen in staat om (lan ger) zelfstandig te blijven wonen en functioneren in eigen omgeving. Een wens van velen, die wél algmeen erkend wordt. Het onjuiste beeld dat men heeft over de gezinsverzorging en daarmee over het beroep gezinsverzorgende, leidt tot problemen bij het aantrekken van mensen met voldoende motivatie voor dit zinvolle werk. Het voldoen aan die toenemende vraag wordt niet zozeer be moeilijkt door gebrek aan financiële middelen, als wel door een toenemend gebrek aan voldoende (gekwalificeerd) personeel. Hulp Op dit moment werken bij de instellin gen voor gezinsverzorging in de regio (Interkruis/Noord-Kennemerland, West-Friesland-West en Noord- Kennemerland/Noord-Holland- Midden) ongeveer 1100 helpenden en verzorgenden, die wekelijke hulp geven aan ongeveer 3000 gezinnen en al leenstaanden. In veel gevallen gaat het om hulpverlening aan ouderen, maar ook aan mensen die chronisch ziek zijn, gehandicapt zijn, opgenomen in het zie kenhuis of om een andere reden niet (voldoende) voor hun huishouden kun nen zorgen. Omdat geen enkele cliënt gelijk is aan de andere en ook de gevraagde hulp heel verschillend kan zijn, heeft de thuiszorg werkvormen ontwikkeld, die „hulp op maat" garandeert, zoals tijdelijk hulp, langdurige hulp, alpha-hulp, wijkbe- jaardenhulp, avond- en weekendhulp en terminale hulp. Soms is er sprake van een wachtlijst omdat er niet voldoende personeel beschikbaar is. De gezinsver zorging, tegenwoordig vaak thuiszorg genoemd, helpt bij die taken, of neemt die taken over, die normaal door huis- CLUBKAMPIOENSCHAPPEN BIJ TV HEILOO HEILOO - De clubkampioenschappen vonden plaats onder zeer wisselende weersomstandigheden, alle denkbare weer-typen deden zich voor regen aan het begin, later veel wind, vervolgens tien dagen hitte, die tropische vormen aannam en op de finaledag (2 sept.) he laas regen. Gelukkig konden de nog te spelen partijen worden ondergebracht in de sporthal De Dors. De finale heren BC kon 's avonds toch nog op eigen terrein gespeeld worden. Gadegeslagen door een talrijk publiek speelden Jan Zuurbier en Niels Poland een prachtige partij. Jan werd de win naar en daarmee clubkampioen 1990. Enkele uren eerder speelden moeder Ina van Duuren tegen dochter Nathalie de - finale dames enkel be. Ina van Duuren won en werd daarmee clubkampioen 1990 bij de dames. Ons eindtoernooi kenmerkte zich - zoals bij tv Heiloo gebruikelijk mag wel gesteld worden - door sportiviteit, strijdlust en niet te vergeten gezellig heid, goede sfeer, goede mentaliteit. De vergrijzing, die bij onze vereniging toeslaat, manifesteerde zich in ieder ge val niet in het tennisniveau. Er werd goed gespeeld. Vaak waren er verras sende uitslagen: tennis blijft uiteindelijk een sport die afhankelijk is van vele (menselijke)factoren. Leuk waren de speelcombinaties: een moeder en doch ter speelden tegen elkaar, een vader en zoon (fam. Ram) speelden met elkaar. Jong en oud en ouder kon in dit toer nooi tot zijn recht komen. Wie ook tot hun recht konden komen waren de genoten worden verricht, maar die daar niet (meer) toe in staat zijn. De thuis zorg helpt bij het verrichten van die huishoudelijke en verzorgende taken of neemt ze over. Campagne Op dinsdag 11 september begint met de Dag van de THuiszorg een landelijke publiciteitscampgane om het werken in de gezinsverzorging meer bekendheid te geven. Want het gebrek aan bekendheid met dat werk wordt gezien als de voor naamste reden van het tekort aan perso neel. Te weinig is men op de hoogte van de vele aantrekkelijke kanten die het werken in de thuiszorg biedt. Het werk is weliswaar soms zwaar, maar ook heel afwisselend en uitda gend. Het werken in de gezinsverzor ging doet een groot beroep op de zelfstandigheid en de eigen verantwoor delijkheid van de helpende en de verzor gende. Echter wel met veel steun en scholing vanuit de instelling. Men heeft vele mogelijkheden om een opleiding of cursussen te volgen. Werken in de ge zinsverzorging, de thuiszorg, betekent: met mensen omgaan ze helpen, ze ver zorgen, maar vooral: nodig zijn. Voor meer informatie over werken in de ge zinsverzorging kan men zich wenden tot Gezinsverzorging Noord- Kennemerland/Noord-Holland- wespen: er waren er veel en gedurende dit toernooi werden zes spelers gesto ken. En natuurlijk waren er weer de no dige zweepslagen, knie- en enkelblessures. En tenslotte weer als ie der jaar een groot compliment voor de Technische Commissie die door vindin grijkheid op de regendagen, en souples se gedurende de hele speelperiode dit toernooi opnieuw tot een groot succes heeft gemaakt. Enkele uitslagen: DE: BC 1. Ina v. Duuren, 2. Nathalie v. Duuren, HE: BC 1. Jan Zuurbier, 2. Niels Poland, DE Dl, 1. Suzanne Ram, 2. Christel Meu- lenberg; HE Dl, 1. Bob Koot, 2. Mar- tijn Bakker, DE D2, 1. Dina Brouwer, 2. Trudy Pos, HE D2, 1. Hans Kramer, 2. Joost Snoep, DE E 1. Tiny Visser, 2. Ari v.d. Zee; HE E 1. eric Wijnbeek, 2. Bill Duursma. DD BC 1. Nathalie v. Duuren/Yvette Spaans/2. Ina v. Duren/Mariska Zuur bier; HD BC 1. KI. Jan v. Leeu wen/Niels Oud; 2. Jan Zuurbier/Toine v.d. Veldt; DD Dl, 1. Annelies Groot/Christel Meulenberg, 2. Gonny KI. Schiphorst/Annette de Ruiter; HD Dl 1. Wim Brouwer/Bob Koot, 2. Joost Snoep/Folkert Berghuis; DD D2, 1Annie Landman/Dorothee Zuyd- geest, 2. Hetty Sprenger/Ank de Jong; HD D2, 1. Jaap Poldervaart/Hans.Kra- mer, 2. Herman en Paul Knong; DD El 1. Sylvia Endt/Marina ten Hoope, 2. Marian Ackermans/Kuna de Moor. HD E 1Arend-Jan Kleyn/Nico Coesel, 2. Jaap Maaskant/Keith Marshall. GD BC 1Annemarie Mankjoe- ro/Klaas-Jan v. Leeuwen, 2. Patrick Boukens/Yvette Spaans, GD Dl, 1. Nils Oud/Suzanne Ram, 2. Nicolette Burger/Toine v.d. Veldt; GD D2, 1. Emmy v.d. Most/Jaap Poldervaart, 2. Frank en Liesbeth Schaap, GD E 1. Jan de Vries/Marja Koeman, 2. Greetje en Frits Linck. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenoot Paul Stroomer heeft 29 augustus met lof zijn doctoraal examen afgelegd in de fysi sche chemie. Hij studeerde aan de Uni versiteit van Amsterdam. GESLAAGD HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is op 29 augustus onze oud- plaatsgenote Sandra J. Lantinga af gestudeerd in het Nederlands Recht met als specialisatie Gezondheidsrecht. GESLAAGD HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Lies beth Schneider is onlangs afgestudeerd aan de lerarenopleiding van de Hoge school Holland in de vakken Huishoud kunde en Gezondheidskunde. Midden, Nassaulaan 30, 1815 GL Alk maar, tel. 072-127066, werkzaam o.a. in de gemeenten Akersloot, Heiloo, Limmen en Egmond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 14