A krobatiek-cursus in Alkmaar Postzegelvereniging Heiloo Volleybal bij Rapide Klaverjassen voor het goede doel Bridgeclub Sans A tout imo HSV is er ook voor jou Volleybalvereniging Oranje- Wit Scoutinggroep Rurik Heiloo Foresters handbal Honk- en softbal bij Double Stars Heiloo Postduiven vereniging Luchtpost Heiloo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Schermeneen sport die je moet doen Foresters gaat het maken Padden werkgroep Heiloo Tintoretto Heiloo UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 1990 ALKMAAR - Dinsdag 11 september start in het gebouw van de stichting JTW aan de Druckerstraat 1 te Alk maar een cursus akrobatiek voor vol wassenen. De cursus wordt gegeven door Tineke Veeken, Marga Langver en Willem Koet. Het is de bedoeling één groep nivo 1 en één groep nivo 2 van start te laten gaan. Akrobatiek is een uit het circus overge waaide discipline, die thans door velen wordt beoefend. Dit kan zuiver recrea tief of wat meer doelgericht zijn. Bij voorbeeld de toepassing van akrobatiek in vele vormen van theater. Akrobatiek blijkt voor veel mensen een prettige manier van bewegen en je li chaam te trainen. Bijna iedereen kan er aan meedoen; je hoeft geen bodybuilder of slangenmens te zijn om toch op een heel leuke manier met elkaar trucs te oe fenen. Het is spannend om met mensen trucjes te leren. Elkaar vertrouwen, het gevoel voor tempo, hard werken maar ook lachen, elkaar steunen en de span ning of een truc lukt of niet, zijn de in grediënten die akrobatiek zo leuk maken. Tineke, Marga en Willem hebben 5 jaar les van Mustafa gehad bij Kindertheater Kwinkel. Hier werden ook de lessen in praktijk gebracht o.a. door theater voorstellingen en workshops te geven. Willem heeft daarnaast enkele jaren les van de Como-brothers in Amsterdam en twee jaar akrobatiek les gegeven sa men met Marcel Horsthuis in Heiloo. De cursus wordt gegeven op dinsdaga vonden. Nivo 1 van 19.15 uur en nivo 2 van 21.00 tot 22.45 uur. Nivo 1 is voor beginners, mensen die kennis willen ma ken met akrobatiek of ze nu wel of geen ervaring hebben met enige vorm van be wegen. Nivo 2 is voor die mensen die al enige lichaamsbeheersing hebben opge bouwd, bijvoorbeeld al eerder een cur sus akrobatiek, turnen of fitness hebben gevolgd. Dinsdag 11 september is een gratis open les. Kosten bedragen 75,00 voor 10 lessen. Aanmelding en informatie: Mar ga Langver, 072-128098, of Willem Koet, 072-337551. HEILOO - Gedurende de wintermaan den gaat de postzegelvereniging Heiloo weer draaien. Woensdag 19 september wordt gestart met de algemene ledenver gadering in Het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Dit jaar zullen weer vier ruil en verkoopavonden worden gehouden. De contributie bedraagt nog steeds 8,00 per jaar. Wij hopen dat vele nieu we leden zich zullen aanmelden. Alle verdere inlichtingen kunnen worden verstrekt door de secretaris op on derstaand adres. De belangrijkste tak van de vereniging is het rondzendverkeer, waaraan alle le den kunnen deelnemen. Heiloo is hier voor in secties gedeeld zodat het doorsturen zo snel mogelijk kan plaats vinden. Boekjes voor de rondzending worden vanaf heden verwacht bij de se cretaris en hoofdrondzendverkeer, de heer R.A. de Wijs, De Laghe Weijdt 56, tel. 072-332985. EGMOND - Volleybalvereniging Rapi de is een gezellige vereniging in Egmond aan Zee, waarin jong en oud plezier be leven aan het volleybalspel. Binnen de vereniging wordt zowel recreatief als in competitieverband gespeeld. Mocht u ook zin hebben, om al dan niet competi tie te gaan spelen, kom dan eens kijken of meedoen op de maandagavond in de sporthal van Egmond aan Zee, als er wordt getraind. De heren trainen van 19.00 tot 20.30 uur en de dames van 20.30 tot 22.00 uur. Over het algemeen worden de wedstrijden op de dinsdag- of de woensdagavond gespeeld. Wilt u meer informatie hebben, schrijft u dan naar v.v. Rapide, p/a D. Hooning, De Schokker 7, 1931 DB Egmond aan Zee, of komt u naar de training. HEILOO - Maandag 10 september a.s. is het zo ver, dan gaat de klaverjasvere- niging Wij en Zij weer van start. Er wordt gekaart voor de gezelligheid, maar ook voor leuke prijzen. Daarnaast is er altijd een verloting, waarvan de op brengst, na aftrek van de onkosten, wordt besteed aan het werk van Theo Borst die werkzaam is onder de arme bevolking van Santiago in Chili. In verband met de ruimte kunnen er maximaal 44 koppels deelnemen dus wie het eerst komt, wie het eerst maalt. De kaartavonden zijn eens in de veer tien dagen, altijd op maandag en begin nen om 20.00 uur. Ze worden gehouden in Het Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo. De organisatie is in handen va G. Bakker. HEILOO - Onze club is opgericht in no vember 1936 en bestaat derhalve bin nenkort 55 jaar. Ons ledental schommelt rond de 144 personen als ge volg van het feit dat de grote zaal van het Open Huis maximaal 144 bridgers kan herbergen. Enige jaren geleden was er zelfs een wachtlijst, doch de laatste jaren zijn er bij het begin van het sei zoen ongeveer evenveel afmeldingen als aanmeldingen. Dit is ook een reden dat er niet zoveel aan de weg wordt getim merd. Toch zou wat meer bekendheid nuttig kunnen zijn, gezien het bekende gezegde 'Uit het oog uit het hart'. De doelstelling van de vereniging kan in 't kort worden samengevat: de kennis en de vaardigheid in het bridgespel te vermeerderen. Hiertoe zijn wij aan gesloten bij de Nederlandse Bridgebond via het district Noord-Holland-Noord. Wij kunnen deelnemen aan interne competities, districtscompetities, bondswedstrijden en vele open toer nooien. Als leden van de Nederlandse Bridgebond (N.B.B.), met méér dan 80.000 leden, ontvangt iedereen een zeer goed uitgevoerd maandelijks tijdschrift 'Bridge', waarin alle wetenswaardighe den over bridge zowel nationaal als in ternationaal aan de orde komen. Het bridgeseizoen loopt bij ons van 1 sep tember tot de tweede week van mei. Competitieavond is maandagavond, aanvang 20.00 uur in de grote zaal van het Open Huis te Heiloo. Maandag 3 september was de algemene ledenvergadering en maandag 10 sep tember begint de competitie. Op het moment dat dit wordt geschreven is er nog plaats voor een enkel paar. Indeling geschiedt naar sterkte in zes groepen van 12 paren op basis van de einduitslag van de competitie 1989/90. Eventuele nieuwe paren worden door de techni sche commissie ingedeeld naar te ver wachten speelsterkte. Eventuele nadere informatie bij de Technische commis sie: mevr. G. Roozen, tel. 331396. Sport Verenigingen JAAR Bij HSV voetbal wordt ook veel aandacht besteed aan activiteiten voor de jeugd, die weinig of niets met voetbal te maken hebben. HEILOO - Bij de Heilooër Sport Vere niging kunnen ze de vlag wel blijven uit steken. Was het een paar maanden terug voor de viering van het 60-jarig bestaan, waarover dankzij het enorme succes hiervan nog steeds wordt nage praat, nu wordt de vlag weer uitgehan gen omdat er weer groei zit in het ledenaantal. Hoe is het mogelijk, daar waar elders een daling wordt geconsta teerd gaat het bij HSV juist beter. Met 12 senioren- en 22 jeugdteams wordt nu een start gemaakt met het sei zoen 1990-1991. Een duidelijk teken van goede sfeer, organisatie en positieve instelling van zowel leiding als leden, werd onlangs binnen de H.S.V. kring opgemerkt. Dat er naast het voetbal onder deskun dige leiding, bij HSV juist voor de jeugd nog veel andere dingen worden gedaan, hebben de talloze bezoekers aan het HSV sportpark tijdens de festiviteiten zelf kunnen zien. Wat heeft de jeugd van die spannende 12-kamp de gehele dag genoten. Maar ook het HSV- zomer-sportkamp op Texel was voor de 35ste keer een groot succes. Daarnaast worden er nog verschillende toernooien gehouden, zowel in de zaal als op het veld. Waarbij we ook de filmmiddagen en het St. Nicolaasfeest niet willen vergeten. Wilt u, ouders, dat eens met eigen ogen aanschouwen, gan dan op een zaterdag naar het HSV-sportpark aan de Bayers- hoffweg. Nee, geen opgepoetste open dag, maar gewoon de jeugd en leiding in actie zien zoals altijd. Zeker weten dat u uw kind daarna laat inschrijven bij H.S.V. Maar ook voo de 'niet gebon den' senior geldt hetzelfde, dus niet wachten nü doen. Bel Mevr. Pronk, 336558, voor meer informatie. LIMMEN - Volleybal, een allround sport voor jong en oud. Voor al diege nen die zich in teamverband eens willen uitleven op wedstrijd- of recreatief ni veau is er Oranje-Wit in Limmen. We zijn inmiddels gestart met de trainingen en de competitie start eind september. Dit jaar beginnen 4 heren- en 4 da mesteams hun wekelijkse wedstrijd op dinsdagavond en woensdagavond. Onze vaste thuisavond is op dinsdag om 20.00 uur in d'Enterij. Mede door de aansprekende resultaten van het nationale herenteam is volleybal een groeiende sport wat wij dan ook duidelijk merken bij de mini's. Enthou siaste begeleiding en training zorgen in dit geval voor een nog steeds groeiende groep jeugd. Als er soms jongens en meisjes zijn die eens willen komen kij ken hoe hun klasgenootjes trainen zijn ze welkom, iedere woensdag van 19.00 tot 20.00 uur in de sporthal aan de Ho- geweg. De senioren trainen in dezelfde hal op donderdagavond tussen 19.45 en 22.45 uur. Voorts hebben we nog een groep die iedere dinsdagavond vanaf 20.00 uur in d'Enterij gezellig recreatief volleybal speelt. Inmiddels bent u natuurlijk ons jaar lijks terugkerende Straten-Familie- Vrienden Toernooi gewend. Dit giganti sche gebeuren staat op 28 oktober op de kalender en u kunt vanaf nu de ploeg aanmelden bij Frans Groot, Keizers kroon 17, tel. 3030. Het team moet mi nimaal bestaan uit 2 dames en maximaal 2 Nevobo-spelende leden. Het inschrijfgeld is een geringe bijdrage van 17,50 per team. Via de Limmer feestgids heeft een ieder kunnen lezen dat Oranje-Wit bezig was om het nationale heren volleybalteam naar ons dorp te halen. Alle volleybal liefhebbers uit Limmen en omgeving opgelet! Maandagavond 10 december om 18.45 uur treden de boomlange smashkanonnen aan in d'Enterij ia Limmen voor een wervelende show. Ruim op tijd zult u geïnformeerd wor den over de verkoopadressen en kosten van de plaatsbewijzen voor deze drie uur durende demonstratie. Mochten er vragen zijn over Oranje-Wit dan kunt u contact opnemen met mevr. N. Kaandorp, Middenweg 28, tel. 02205-2348. HEILOO - Scouting? Dat zijn toch pad vinders, die de natuur intrekken en elke dag een goede daad verrichten? Men van die uniformpjes en korte broeken en dasjes, en in de houding springen voor de hopman? Vroeger was het in derdaad zo, echter iq^de=afgelopen tien jaar is Scouting veranderd, maar het algemene beeld is gebleven. Wat is Scouting tegenwoordig dan wel? Scouting is voor jongeren van 6 tot een jaar of 23, verdeeld in verschillende leeftijdsgroepen. Voor jongens en meis jes tot en met 10 jaar zijn er de Welpen en Kabouters. Op een speelse manier le ren ze samenwerken d.m.v. activiteiten zoals toneel spelen, geheimschrift ont- cijfern, grimeren, enzovoort. Vanaf hun tiende jaar zijn de jongens welkom bij de Verkenners en de meisjes bij de Gidsen. Onder toeziend oog van de leiding zijn ze bezig op een wat HEILOO - Foresters bezit al jaren een handbalafdeling voor dames. Vorig sei zoen leek zij haar langste tijd gehad te hebben en dat ondanks de successen in het verleden. Door de terugloop van het ledenaantal kon men geen seniorenteam meer op de been brengen. Daarnaast moest het bestuurlijke werk door te wei nig mensen worden opgeknapt. Kor tom, de vereniging verkeerde in een impasse. Omdat het grootste deel van de jeugdle den met erg veel plezier de handbalsport beoefenen, trokken vele ouders zich de teloorgang van de eens zo sterke club aan. Eén van hen, Cor Koppes, werd benaderd om te proberen een nieuw bestuur te formeren. Koppes kan bogen op een grote bestuurlijke ervaring. Hij vond een tiental ouders bereid een taak in de vernieuwde vereniging te vervul len. Ad Bos moest als voorzitter de kar gaan trekken. Hij slaagde erin zijn me debestuursleden nog enthousiaster te krijgen. De inzet van de leiding wierp vruchten af. In het seizoen '90-'91 telt Foresters Handbal weer 2 seniorenteams. Die da mes worden tweemaal per week onder handen genomen door Jan-Willem Warnier, de nieuwe trainer. Behalve de seniorenteams heeft de club de beschik king over één A-juniorenteam, drie B- juniorenteams, één A-adspirantenteam en één B-adspirantenteam. Vooral in die laatste leeftijdscategorie (8 t/m 9 jaar hoopt Foresters nog enkele jeugdle den te kunnen begroeten. Maar ook in de leeftijdsklasse daarboven (van 12 t/m 15 jaar) zijn nieuwe leden meer dan welkom. Welke voordelen biedt handbal boven vele andere, eveneens mooie sporten? In een handbalseizoen speel je twee com petities. In het voor- en najaar wordt de buitencompetitie afgewerkt en van be gin november tot ongeveer eind maart wordt de indoorcompetitie gespeelt. De thuiswedstrijden van De Foresters vin den plaats op het knusse handbalveldje op DeEgélshoek. Hoe gezellig het daar kan zijn hebben de in de vorige lente in allerijl georganiseerde school wedstrij den wel bewezen. De Forestershandbal- afdeling is op de goede weg. Tweedehonkman Job Peters van de A-adspiranten tikt een honkloper van Cromtigers uit. HEILOO - In november 1989 is de Base- en Softbalclub Double Stars Hei loo ontstaan. Dit is sinds dat moment de enige honk- en softbalclub in Heiloo. Dit seizoen nam Double Stars Heiloo met 10 honkbalteams van senioren tot pupillen aan de competitie deel, aan de softbalcompetitie werd met 4 dames een junioren- een twee herenteams deel genomen. Alhoewel de competitie er al weer voor een groot gedeelte opzit, is er nog veel te beleven bij Double Stars Heiloo. Zo wordt er op 8 september op het Ven- newater gespeeld om het kampioen schap voor Nederland door adspiranten rayonteams (in het team van Noord- Holland zijn niet minder dan 5 spelers van Double Stars Heiloo geselecteerd), zijn er op 15 september softbaltoernooi- en voor softbal 3,4 en het 2e herensoft- balteam; op 22 september toernooien voor softbal 2, het junioren softbalteam en herensoftbal 1. Op 14 oktober is het afsluitende mixed-toernooi. Daarnaast gaan de adspiranten A honk bal, die als eerste van Noord-Holland geëindigd zijn, spelen om het kampi oenschap van Nederland; hiervan zijn de exacte data nog niet bekend. Andere ploegen die kampioenskansen hebben zijn de adspiranten B honkbal en pupil len A honkbal. Tenslotte is er ook nog de jaarijkse jeugdsportdag die Double Stars Heiloo zoals gebruikelijk openstelt voor alle jeugd in Heiloo. Overigens ook het mixed-toernooi staat open voor iedereen die wel eens een bal letje wil vangen en slaan. Zoals u ziet een bruisende vereniging die ook vol gend jaar haar aktiviteiten verder wil uitbreiden. Het jaar 1991 zal in het kader van de jeugd staan. Double Stars Heiloo wil trachten volgend seizoen wederom een junioren softbalteam op de been bren gen (van de huidige junioren gaan de meeste meisjes naar de senioren) en Double Stars Heiloo wil starten met een pupillen softbalteam. Reeds nu is erbij de peanuts een aantal meisjes, echter nog onvoldoende om hiervan een team te formeren. Deze aktiviteiten zullen reeds nu een aanvang nemen. Mocht u hierin geïnte resseerd zijn of mee willen doen aan het mixed-toernooi dan wel de jeugdsport dag, dan kunt u contact opnemen met Annelies Peters, Brasemcroftlaan 11, telefoon 333788, of met Jan Vermeer, Termijen 179, telefoon 335690. Overi gens is er tijdens bovengenoemde aktivi teiten altijd een bestuurslid aanwezig die u gaarne nadere informatie zal ver strekken. zelfstandigere manier met kaarten en kompas, knutselen, pionieren, kampe ren en E.H.B.O. De meisjes en jongens tussen 15 en 18 jaar kunnen bij de Sher pa's en de Rowans terecht, die sinds een jaar samendraaien. In deze speltak be palen ze zelf wat voor activiteiten er ge daan worden en zijn ze zelf verantwoordelijk voor een goed ver loop, en de begeleiding staat ze met raad en daad terzijde. De oudste groep binnen Scouting Rurik zijn de Pivo's, die de grotere projecten als de jaarlijkse weekends organiseren en zonder leiding hun eigen programma's draaien. Als u nieuwsgierig bent kunt u bellen 072-333340 of 072-120016, en u bent van harte welkom op de avond/midda gen dat de speltakken draaien om eens een kijkje te nemen. HEILOO - Postduiven houden een hob by of een sport? In ons dorp staan onge veer 30 hokken, waarin postduiven zijn gehuisvest. Elke dag verzorgen de post- duivenhouders hun beesten en bereiden ze voor op het leveren van topprestaties. Van medio april tot en met september brengen de postduivenhouders weke lijks hun duiven naar hun verenigingslo kaal. Daar worden duiven in alluminium boxen gedaan die door een speciale vrachtwagen worden opge haald. De vrachtwagen brengt de dui ven weg naar een plaats waar alle duiven op een zelfde tijdstip worden ge lost. Elke week wordt de afstand, die duiven af moeten leggen groter, van 120 km. tot 900 km. Omdat de afstand tussen de los singsplaats en het hok van de duiven- houder precies bekend is en d.m.v. een klok de tijd van aankomst bekend is, kan bepaald worden welke duif de af stand het snelste overbrugde. Afhanke lijk van de windrichting kunnen postduiven een afstand overbruggen met een snelheid die tussen de 60 en 110 kilometer per uur ligt. De wekelijkse vliegwedstrijden zijn slechts één aspect van deze hobby en sport. Het kweken van duiven, zodat at letisch vermogen en doorzettingsvermo gen worden vastgelegd is evenzeer een boeiende bezigheid. Vele wetenschappe lijke onderzoeken hebben niet kunnen aantonen waarom duiven het vermogen hebben altijd terug te keren naar hun ei gen hok. Groot voordeel van deze hobby is dat veel rondom de eigen woning kan wor den uitgevoerd. Ook gezinsleden raken vaak op een positieve manier bij de sport betrokken. Besluiten om aan de postduivensport deel te gaan nemen is niet gemakkelijk, omdat de hobby nog al eens in een negatief daglicht werd ge plaatst. Juist de afgelopen jaren lijkt daar een verandering in te komen. Wilt u meer over onze hobby en sport weten, neem dan contact op met de secretaris, de heer J. Pepping, tel. 334323. HEILOO - De Bond is landelijk georga niseerd met provinciale en plaatselijke afdelingen. De plaatselijke afdelingen hebben een eigen bestuur en-stellen hun eigen programma op. De Bond staat open voor vrouwen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partijpolitiek. Hoewel het de Bond van Plattelands vrouwen wordt genoemd, zijn vele da mes niet afkomstig van het platteland of uit de agrarische sector. Iedere vrouw kan dus lid van deze vereniging worden. Dit seizoen zijn er 9 avondbijeen komsten, 2 middagbijeenkomsten en 1 ochtendbijeenkomst. Het bestuur heeft getracht een zo gevarieerd mogelijk pro gramma op te stellen. De heer J. de Vries komt een lezing houden met als onderwrp: 'Het leven en werken van Vincent van Gogh'. De heer M. Baron komt praten over de Ned. Spoorwegen in relatie tot milieu en mobiliteit. De heer K. Molenaar komt het een en ander vertellen over antiek. De kerstavond wordt verzorgd door mevr. M.F. van Sluys-Bijl. De heer C. Booy komt pra ten over 'Rusland'. Verder komt mevr. L. Ham praten over kleuren-analyse en mevr. G. Tienhoven vertelt ons het één en ander over woordblindheid. Onze cursusleidsters hebben ook ver schillende cursussen samengesteld. Bij voldoende deelname denkt men aan: zijdeschilderen, ééndagscursus; kunst geschiedenis; bloemschikken; strover- werken; Franse conversatie voor beginners en gevorderden en origamie - Japanse vouwkunst. De reiscommissie neemt ons mee naar de Spellerij in Op meer; fietstocht richting Alkmaar en fietstocht naar de Reddingsbrigade te Egmond. Verder zijn er mogelijkheden om te zingen, te volksdansen, deel te ne men aan de Engelse lessen, het lezen en bespreken van gedichten, de leesclub, de toneelclub of het handwerken. Wilt u meer inlichtingen over onze Bond dan kunt u zich in verbinding stel len met S. de Vries-Ottes, tel. 072-331068. HEILOO - Wat is schermen? Schermen is vanuit de historie gezien een sierlijke, snelle en tactische vechtsport, waarbij de lichamelijke kracht niet voorop staat. Vroeger was het, vooral bij de adel, een pure noodzaak om te overle ven. En wie denkt hierbij niet aan Ivan hoe, de drie musketiers en dappere helden, die piraten verslaan. Een jongensdroom? Ik denk van niet, want met een floret, degen of sabel in de hand voel je je af en toe de nobele rid der, die de jonkvrouw bevrijdt. Of jonkheer. Jawel, jonkheer, want ook voor vrouwen is deze sport zeer ge schikt. Bij schermen wordt niet hard met de wapens geslagen. Het is de kunst om het wapen zo te leren beheersen, dat met kleine, snelle bewegingen treffers kun nen worden gemaakt. Slimheid, snel heid, reactievermogen, durf, handigheid, sierlijkheid en sportiviteit, dit alles ontwikkel je op de schermtrai- ningen. Wat betreft het gevaarlijk zijn van deze sport kan ik je geruststellen. Door middel van beschermende kleding (vest, broek, masker en handschoen) en een beheerst wapengebruik gebeuren er geen ongelukken op onze vereniging. Bij de Cascogner te Bergen is het moge lijk op woensdagavond vier weken gra tis mee te trainen en dan te beslissen of deze sport aan je verwachtingen vol doet. Want schermen moet je gewoon doen! Voor inlichtingen kun je bellen: J.G. Groot, Termijen 129, 1852 TH Heiloo, tel. 072-338299. HEILOO - Het nieuwe voetbalseizoen 1990-1991 staat weer voor de deur. De kater van het W.K. is nog maar net weg gespoeld of de amateurs hebben hun oe fencampagnes alweer achter de rug. Zo ook De Foresters. Onder leiding van Paul van Hogen is men enkele weken geleden fanatiek van start gegaan. Paul van Hogen is de nieuwe trainer van Foresters. Hij is 34 jaar oud, ambitieus en zal het eerste, het tweede team en de Al-junioren gaan trainen. Van Hogen heeft discipline hoog in het vaandel staan, iets wat men bij Foresters nodig heeft. De spelers van vooral het eerste team kunnen uitstekend voetballen, maar het is de taak van de trainer om er een eenheid van te maken. De begelei der van het eerste team is Anton Bertho- lee. De selectie is uitgebreid met enkele junioren en wat nieuwe leden, zodat de concurrentie alleen maar groter wordt. Het eerste elftal is inmiddels voor de be ker uitgeschakeld. In een goede en at tractieve wedstrijd wordt er van AZ 2 verloren met 2-0. AZ moest echter tot het uiterste gaan en het vertoonde spel geeft reden tot optimisme. Door insi ders werd al gerept over Foresters als ti telkandidaat. Dan moet er echter wel afgerekend worden met buurman H.S.V. De ouderwetse dorpsderby is weer terug en de eerste competitieronde was het meteen al raak, toen aangetre den worden bij de buren. Na een span nende wedstrijd trok Foresters met 0-1 aan het langste eind en liet de ploeg dus zien wat ze waard was en is. Kikkers en padden zijn de belangrijkste doelgroep van de Paddenwerk- groep Heiloo. HEILOO - Ook dit jaar (voor)jaar weer waren de leden van de Paddenwerk- groep Heiloo in touw, om onze amfi bieën de helpende hand te reiken. Dit geschiedde in de eerste plaats natuurlijk weer via de overzet-activiteiten op het traject Kuillaan-Zanderslootweg Rector Frederiklaan-Westerweg. Nieuw waren die activiteiten voor een gedeelte van de Nijenburgerweg. Omtrent het verloop van deze activiteiten werd u in deze ko lommen eerder al uitvoerig bericht. Toch willen wij u de resultaten niet ont houden: in totaal, werden in 1990 2514 amfibieën (vooral gewone paden) over gezet, 162 dieren vonden ondanks al on ze zorg de dood. De Paddenwerkgroep heeft daarnaast ook de handen vol (gehad) aan een aan tal andere zaken. In de eerste plaats wil ik hier noemen: het plan de Rietvink. Tijdens het afgelopen voorjaar zouden de voorbereidingen aanvangen voor het plan De Rietvink. Plan De Rietvink be helsde het volbouwen van de voormali ge ligweide van zwembad Het Baafje. Het plan trok van begin af aan de aan dacht van de Paddenwerkgroep, daar rondom zwembad Het Baafje zich zeer belangrijke leefgebieden van amfibieën bevinden. De amfibieën zouden ons in ziens gebaat zijn bij een aantal aanpas singen in nieuw aan te leggen sloten, zoals: plaatselijke verlaging (eventueel zelf plaatselijk achterwege laten van) beschoeiingen; aanplant rietzoom en het zoveel mogelijk sparen van de bestaande begroeiing. Onze wensen zijn aan de Gemeente kenbaar gemaakt d.m.v. een brief en nader toegelicht in een gesprek met de afdeling Openbare Werken. Zij werden grotendeels geho noreerd. Een ander probleem was het feit, dat de bestaande sloten rondom het zwembad tijdelijk moesten worden drooggelegd. Het was te vrezen, dat zonder hulp vele vissen en amfibieën hiervan het slach toffer zouden worden. Zover is het ge lukkig niet gekomen, ook hier zijn diverse leden van de werkgroep dagen lang met succes aan het overzetten ge weest. Zij waren tevoren reeds ingelicht omtrent het moment, waarop de sloten droog zouden gaan vallen. Een andere omstandigheid, die de werk groep veel werk bezorgd heeft, was van een minder plezierige aard. Alweer eni ge weken geleden werd de werkgroep getipt, dat in Heiloo kikkermoorder- naars aktief waren in de omgeving van Vredenoord. Ook hieraan werd via de pers de nodige aandacht besteed. In middels zijn de (zeer jeugdige) daders, door oplettenheid van de tipgevers, aan gehouden. Maar.bij het kikkers vangen om ze te doden blijft het niet. Er blijkt zelfs ook een aantal moeders met kinderen te zijn, die er genoegen in scheppen, zo veel mogelijk kikkers te vangen en enige tijd in emmers gevangen te houden. Men vraagt zich af: waarom? Laat deze wettelijk beschermde dieren toch ge woon met rust! Dan zal men er nog meer van kunnen genieten. De werkgroep heeft uit deze gebeurte nissen de conclusie getrokken, dat edu catie omtrent onze amfibieën nog steeds van groot belang is. Aan een juiste aan pak hiervan wordt inmiddels gewerkt. Hoe bedreigd de amfibieën overal nog steeds zijn en blijven is de afgelopen maanden weer eens goed duidelijk ge worden. De ruilverkaveling Limmen- Heiloo-Akersloot is momenteel nog in volle gang. Zoals u op vele plaatsen dui delijk kunt zien, worden in het kader daarvan zeer vele sloten rigoureus ge dempt. Weliswaar worden daarvoor in de plaats hier en daar wel anderen ge graven of verbreed, doch de gevolgen zijn alles bij elkaar toch zeer negatief. Temeer, daar het waterpeil weer verder verlaagdwordt en de grond geëgali seerd, wat ondermeer ook zeer nadelig is voor de weidevogels. Nee, we zijn er voorlopig nog niet met ons milieu. De spiraal gaat nog steeds verder naar beneden. Indien u daarte gen in uw eigen vertrouwde omgeving iets wil doen, is een lidmaatschap van de Paddenwerkgroep Heiloo daartoe een goede mogelijkheid. Het kost u niets, het verplicht u slechts tot één avond pa trouilleren per week op een door uzelf te bepalen dag gedurende zeven a acht we ken van het (voor)jaar. In ruil hiervoor krijgt u: het gevoel iets voor onze na tuur te doen, diepere kennis van die na tuur en niet te vergeten een flink brok oerhollandse gezelligheid. Indien u meer wilt weten omtrent het werk van de werkgroep kun u bellen naar: Nico Bakker, tel. 072-330646, Harry Tolsma, tel. 072-125962. Een exemplaar van het Padden verslag 1990 ligt voor u klaar. Uw hulp is meer dan ooit gewenst, voor 1991 hebben wij nogal wat plannen, maar drie werkgroe pleden zullen dat jaar om gezondheids redenen de werkgroep moeten verlaten. Zonder nieuwe vrijwillig(st)ers zal uit breiding van de overzetakties niet moge lijk zijn! HEILOO - Op donderdagavond 6 sep tember 's avonds om 20.00 uur, in de Zevensprong is de opening van het schilderseizoen van Tintoretto Heiloo. Het wekelijks programma van de vere niging ziet er als volgt uit: Maandagochtend vanaf 10 september om de veertien dagen van 9.30-12.00 uur: Instructie voor gevorderden met huiswerk opdracht. Maandagavond vanaf 10 september om de veertien dagen van 19.30-22.00 uur: Instructie voor gevorderden met huis werkopdracht. Maandagavond vanaf 17 september om de veertien dagen van 19.30-22.00 uur Instructie basistechnieken met huiswer kopdracht, voor beginners. Dinsdagochtend vanaf 11 september el ke week van 20.00-22.00 uur Instructie voor gevorderden en basistechnieken voor beginners, om de beurt. Donderdagavond vanaf 13 september elke week van 19.30-22.00 uur. Dit is de clubavond van de vereniging. Onder deskundie begeleiding wordt een ieder bijgestaan bij het beoefenen van zijn of haar schilder- of tekenaktiviteit. Alleen zij, die zelfstandig kunnen werken, kun nen zich voor deze avond opgeven. Nieuwe leden kunnen geplaatst worden op de maandagavond voor beginners. Voor de dinsdagavond zijn nog enkele plaatsen vrij voor beginners en gevor derden. Lidmaatschap bedraagt 160,00 per jaar.^nl.: secr. A. Zoon, Oosterzijweg 4, Heiloo, tel. 331191.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 17