LLI LU LU LU Limmen De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland Bouwplan Gemeentelijk meerjaren stads- en dorpsvernieuwingsplan Boerderij Visweg 2 V erkeersmaatregelen Zuideinderweg Haazelaantje V oorbereidingsbesluit Limmen heeft een nieuwe burgemeester Limmen heeft nieuwe burgemeester Agenda Limmen Agenda Akersloot UITKIJKPOST 12 SEPTEMBER 1990 Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Het college van burgemeester en wethouders van Limmen heeft het voornemen om: 1 aan R. Hoolwerf, Dotterbloem 2 te Uitgeest, in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Strandwal" vergunning te verlenen voor het bouwen van een serre op het perceel Dampegheestlaan 15 te Limmen; aan J.G. Telling, Dusseldorperweg 136, te Lim men, in afwijking van het ter plaatse geldende uitbreidingsplan in onderdelen, vergunning te verlenen voor het bouwen van een caravanstal ling bij zijn woning; aan J. Leek, Visweg 38 te Limmen, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Strandwal", vergunning te verlenen voor het uitbreiden van zijn woonhuis. De bovengenoemde bouwplannen liggen met in gang van 13 september 1990 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schrif telijk zijn bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Limmen, 12 september 1990. De burgemeester van Limmen; H. van het Kaar STRAKS IN DE GLASBAK KAN JE /ALLEN OP WIE JE WILT. IK VAL ALLEEN OP GROTE STERKE FLESSEN. Op woensdag 12 september a.s. komt in raadskom missie III aan de orde het gemeentelijk meerjaren stads- en dorps vernieuwingsplan. Het is een vrije diskussie omdat het kollege van burgemeester en wethouders onvoldoende tijd heeft gehad het rapport van een standpunt te voor zien. Het gemeentelijke plan is van groot belang en zal ongetwijfeld financiële gevolgen hebben. Het gemeentelijke plan is de basis voor het aanvra gen van gelden ten behoeve van objekten, werken en saneringen van bedrijven e.d. Het bestrijkt de periode 1991-1995. De aanvraag voor dit plan moest voor 1 september jl. zijn ingediend. Dit is ook gebeurd, doch een af geronde diskussie heeft niet plaatsgevonden. In deze rubriek zullen wij binnenkort meer infor matie over dit gemeentelijk plan verstrekken. Over de boerderij Visweg 2 te Limmen is veel te doen geweest. Dit zal ook nog wel een tijdje duren. Door een architektenbureau te Alkmaar was een aanvraag ingediend om deze oude vervallen boer derij te slopen en op de vrijkomende plek enkele woningen te bouwen. De raadskommissie was met de voorgenomen plannen niet ingenomen. Ook de bewoners in de direkte omgeving hebben aktie ge voerd voor met name het behoud van de boerderij Het is een karakteristieke boerderij van omstreeks 1850. Aangepaste plannen werden voorbereid, waarbij de raadskommissie enkele aanwijzingen had gege ven. Van een behandeling van deze plannen door de raadskommissie is het nog niet gekomen, want het KNOB (Koninklijke Nederlandse Oudheidkun dige Bond) heeft een verzoek ingediend om deze boerderij aan te wijzen tot beschermd monument. De minister van WVC zal over het al dan niet aan wijzen tot beschermd monument een uitspraak die nen te doen. Vanaf de start tot de beslissing door de minister rust er op de boerderij een zgn. voorlo pige bescherming. Er mag niets aan gebeuren. De gemeenteraad van Limmen dient binnen een wette lijke termijn aan de minister een advies uit te bren gen. Dit zal voor half oktober dienen te gebeuren. Burgemeester en wethouders hebben een externe deskundige gevraagd een advies over deze boerde rij uit te brengen. Inmiddels was ook een hoorzit ting gehouden over de aanwijzing tot monument. Het kollege van burgemeester en wethouders heeft zich beraden over het uit te brengen advies. In het voorstel van burgemeester en wethouders wordt gezegd, dat dit verzoek tot aanwijzing tot monument te vroeg komt. Het aanwijzen tot mo nument van de boerderij Visweg 2 is een 'ad hoe' beslissing. De gevolgen voor andere en soortgelijke boerderijen, panden en woningen en leuke plekjes zijn niet bekeken. Het integrale kader ontbreekt. Burgemeester en wethouders stellen zich tot taak voor 1 april 1991 de besluitvorming over een integraal gemeentelijk monumentenbeleid te hebben' afgerond. Het inte grale beleid zal de basis moeten zijn voor de beslis sing door de minister van WVC over de boerderij Visweg 2. Dit voorstel zal aan de minister worden gedaan. Dit betekent, dat op dit moment geen advies wordt uitgebracht aan de minister van WVC over de boerderij Visweg 2. De raadskommissie III verga dert over deze zaak op woensdag 12 september 1990 om 20.00 uur in Vredeburg. Wat houdt het gemeentelijk integraal monumen tenbeleid in? Er wordt een inventarisatie gemaakt en beschrij ving gemaakt van beeldbepalende, monumentale boerderijen, panden en woningen en andere ele menten in het dorp Limmen, die het behouden waard zijn. Op basis van deze inventarisatie zal een weging plaatsvinden wat belangrijk is beschermd te worden en wat niet. Verschil kan ook nog worden gemaakt tussen het aanwijzen van beschermde rijksmonumenten en gemeentelijke monumenten. Een gemeentelijke monumentenlijst kan ook nog worden overwogen. In de beleidsnota over het integrale monumenten beleid willen burgemeester en wethouders de rech ten en plichten van eigenaren van die potentiële monumenten op een rij zetten. De konsekwentie van een monumentenbeleid zal ongetwijfeld zijn, dat er in de gemeentebegroting financiële ruimte vrijgemaakt moet worden voor het in het leven roe pen van subsidieregelingen c.q. stimuleringsrege lingen. Het maken van een beleid op dit gebied zonder daarvoor financiële middelen beschikbaar te stellen wordt door het kollege van burgemeester en wethouders niet voorgestaan. Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend, dat het fietspad aan de Zuideinderweg ter hoogte van de Uitgeesterweg voor al het gemotori seerd verkeer wordt afgesloten door middel van het plaatsen van enkele palen. Het op de hoek Zuidein- derweg/Uitgeesterweg geplaatste onderbord aan gevende dat landbouwverkeer is toegestaan wordt verwijderd. Ter hoogte van het Haazelaantje zal het fietspad Zuideinderweg opengesteld blijven voor landbouwverkeer. Thans zullen burgemeester en wethouders daad werkelijk uitvoering geven aan het raadsbesluit van 26 oktober 1988 waarbij besloten werd tweerich tingsverkeer in te stellen op het Haazelaantje. De burgemeester van Limmen maakt ter vqldoe- ning aan het bepaalde in artikel 22, lid 2, van de Wet op de'ruimtelijke ordening bekend, dat de raad van de gemeente Limmen in zijn openbare vergadering van 30 augustus 1990 heeft besloten te verklaren, dat een (herziening van het) bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel, plaatselijk bekend Visweg 38, kadastraal bekend gemeente Limmen, sectie ^C, nrs. 2212 en 2213 (ged.). Het besluit van de raad, dat in werking is getreden op 6 september 1990, ligt met de bijbehorende te keningen) met ingang van heden voor een ieder ter inzage ten gemeentehuize. Limmen, 6 september 1990 De burgemeester van Limmen, H. van het Kaar Na lang wachten heeft de gemeente binnenkort weer een burgemeester. Na het vertrek van de vori ge burgemeester naar Heiloo per 16 november 1989 is de vakature naar het burgemeesterschap van Limmen opengesteld. Bijna 50 sollicitanten hebben gereageerd. De ge meenteraad van Limmen heeft een vertrouwens- kommissie ingesteld. De vertrouwenskommissie speelt een belangrijke rol in de benoemingsproce dure van een burgemeester. Deze kommissie brengt via de Commissaris van de Koningin aan de mi nister van Binnenlandse Zaken een advies uit. Toen de vertrouwenskommissie door de gemeente raad is ingesteld heeft de raad ook een zgn. profiel geschetst. Het profiel is een opsomming van ver eisten en kwaliteiten, waaraan een burgemeester van Limmen zal dienen te voldoen. Het profiel is een toetsingskader voor de vertrouwenskommissie en de anderen, die over de benoeming gaan. Begin april 1990 heeft de vertrouwenskommissie 8 sollicitanten ontvangen. Die sollicitanten zijn niet door de vertrouwenskommissie uitgezocht, maar worden door de Commissaris van de Koningin ge- selekteerd. De niet uitgekozen sollicitanten krijgen van de Commissaris een briefje. Niettemin kunnen dezen zich spontaan wenden tot de vertrouwens kommissie om gehoord te worden. Bij de vertrou wenskommissie in Limmen heeft één sollicitant zich spontaan gemeld. Eind april 1990 heeft de vertrouwenskommissie over de benoeming van de burgemeester een advies uitgebracht. Dit rapport is ook nog eens met de Commissaris van de Koningin, de heer R.J. de Wit, besproken. Duidelijk werd dat Limmen weer een burgemeester zou krijgen. Verzocht is de in gangsdatum te bepalen op 1 september 1990, om dat het nieuwe kollege van burgemeester en wethouders een paar zaken op de rails wilde zetten. Na lang wachten was het 3 september 1990 dan zo ver en de ingangsdatum is 1 oktober 1990. Per 1 oktober 1990 is benoemd de heer E.J.Th.M. Huisman te Heerhugowaard. De heer Huisman is gehuwd en heeft twee kinderen. De heer Huisman is jarenlang wethouder van Heerhugowaard ge weest en heeft daardoor ruime bestuurlijke erva ring opgedaan. De door hem opgedane specifieke ervaring op het gebied van ruimtelijke ordening en financiën kan de gemeente Limmen van pas komen. De nieuwe burgemeester zal tijdens een buitenge wone raadsvergadering op 2 oktober a.s. om 14.30 uur in Vredeburg worden geïnstalleerd. Deze in stallatie zal - gelet op de beperkte ruimte in Vrede burg - alleen door speciaal genodigden kunnen worden bijgewoond. Voor de besturen van verenigingen en inwoners van Limmen bestaat na afloop gelegenheid met het burgemeestersechtpaar kennis te maken. Van deze receptie wordt in deze rubriek nader kennis gegeven. Limmen is ingenomen met de benoeming van deze nieuwe burgemeester. Door deze benoeming komt een einde aan het tijdperk van waarnemend burge meester, de heer H. van het Kaar. Na afloop van de raadsvergadering op 27 september a.s. bestaat gelegenheid om afscheid van de heer Van het Kaar te nemen. Een turbulente periode, waarin door bestuurders en ambtenaren hard gewerkt is, wordt afgesloten. Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. TELEFOONCIRKEL LIMMEN 10 JAAR LIMMEN - Op 15 september bestaat de telefooncirkel van het Rode Kruis Lim men tien jaar! In maart 1980 werd tij dens een bestuursvergadering van het Rode Kruis besloten publiciteit aan de telefooncirkels te geven, daar gebleken was, dat er onder de Lrmmer bevolking wel mensen waren, die hieraan wilden deelnemen. Na een voorbereidingsperi ode, waarin deelnemers en begeleiders werden gevraagd, startten wij op maan dag 15 september 1980 met onze tele fooncirkel met vijf deelnemers en - in wisseldienst - vijf begeleiders. Tot op de dag van vandaag, draait deze cirkel nog elke dag, dus ook op zon- en feestdagen. In de loop van de jaren is zeker gebleken, dat de telefooncirkel ook in Limmen een functie heeft, het geeft de deelnemers niet alleen een zeker gevoel van veiligheid, elke dag wordt men op een vaste tijd gebeld, maar door het regelmatig bellen met elkaar en de wisseling van volgorde in de cirkel, leert men elkaar kennen, krijgt men wat meer contacten. De werking van de telefooncirkel: de begeleider start de cirkel op een af gesproken tijd door deelnemer no. 1 te bellen, maakt een kort praatje en daar na belt deelnemer no. 1 de tweede, ver volgens belt de tweede deelnemer de derde enz. De laatste belt de begeleider en dan is de cirkel rond. Iedereen is die dag bereikt en mocht er verontrustende mededelingen zijn gedaan, dan kan de begeleiding maatregelen treffen. Nieuwe deelnemers en begeleiders zijn van harte welkom! Wij kunnen ons geen beter kadootje bedenken voor ons tweede lustrum dan de aanmelding van nieuwe deelnemers en enkele begelei ders. Heeft u belangstelling als deelne mer of als begeleider, neemt u dan even contact op met mevrouw W. Segerius, Meidoornlaan 21, tel. 1772. STEM VOOR DE PUBLIEKSPRIJS EN WIN EEN VLIEGREIS LIMMEN - Tot 20 oktober kunt u iets terugdoen voor de buitenlandse auteur die u het meest bewondert. Een auteur die u misschien net ontdekt heeft of van wie u al jaren de boeken verslindt, op hem of haar kunt u uw stem uitbrengen voor de Publieksprijs 1990. De Stich ting CPNB nodigt u uit om mee te doen met de bijzondere editie 1990 van de Publieksprijs van het Nederlandse B oek. De prijs die dit jaar wordt toege kend in het genre Vertaalde Romans en Verhalen. Een internationaal gebaar van erkenning, uniek in de wereld van het boek. In dc Openbare Bibliotheek Limmen, Kapelweg 6a, kunt u uw keus kenbaar maken op een dcelnameformulier. U stemt op één van de twaalf genomineer den of op uw eigen lievelingsauteur. Voorwaarde is wel dat de auteur op 1 augustus 1990 nog in leven was en zijn haar werk in het Nederlands vertaald en uitgegeven is. Per persoon kan slechts één deelnameformulier worden ingele verd in de daarvoor gereedstaande stembus. Onder alle inzenders, of u nu wel of niet voor de uiteindelijke winnaar hebt ge kozen, worden 33 prijzen verloot. Als hoofdprijs een 5-daagse vliegreis voor 2 personen naar Boedapest t.w.v. 3000,00. De prijsuitreiking geschiedt door notaris J. C. Y. Roze, op 2 novem ber te Amsterdam. LIMMEN - Na vijf jaar krijgt Limmen eindelijk weer een eigen burgemeester. Ed Huisman (CDA), nu nog wethouder in Heerhugowaard, zal Limmen gaan besturen. In Heerhugowaard deed Huisman financiën en had hij economie in zijn portefeuille, beide zeer belang rijk voor Limmen. De mensen die hem kennen, noemen hem een "integer" mens. Burgemeester Molhoek was de laatste, eigen, burgemeester van Lim men. Toem kwam Schoof als waarne mend (uit Akersloot) en daarna Van het Kaar (uit de Schermer). De keuze heeft lang genoeg op zich laten wachten, men mag dus veronderstellen het een goede keus is geweest. SCHAAKSTART IN LIMMEN TEN BATE VAN RODE KRUIS LIMMEN - Vrijdag 14 september start S.V. Vredeburg te Limmen het nieuwe seizoen met een ongebruikelijke maar daarom niet minder interessante simul taan seance, die zal aangegeven worden door Thomas Broek uit Egmond. Tho mas was lid van de S.V. Vredeburg van 1982 t/m 1985, werd in die periode 3x clubkampioen en houdt nog steeds con tacten met de Limmer schaakvereni ging. De simultaanwedstrijd, die voor iedere schaker toegankelijk is tegen een kleine bijdrage, 1,00) start omstreeks 20.30 uur. De totale opbrengst van de schaakhap pening stelt Thomas ter beschikking van het Rode Kruis te Egmond aan Zee als bijdrage voor een nieuw onderkomen van deze stichting. S.V.Vredeburg staat deze avond garant voor een basisbe drag, maar hoopt vele, vooral Limmer- schakers te begroeten in haar gezellig clublokaal in het Cultureel Centrum Vredeburg. Naast de simultaan wedstrijd wordt er ruimschoots de gelegenheid gegeven om een schaakpartij te spelen, als opwar mer voor het nieuwe seizoen, waarvan de eerste ronde gespeeld zal worden op vrijdag 21 september. Voor de aanvang van de simultaan wedstrijd vindt de prijsuitreiking plaats aan de prijswinnaars van het vorige sei zoen. Clubwinnaar werd J. Krijt ge volgd door G. Hafkamp en J. Admiraal. Jeugd-resp. Adspiranten winnaars werden R. Bollweg (voor de derde keer) en R. Rommel. S.V. Vredeburg is nog steeds groeiende (±90 leden) en blijft uitzien naar nieu we leden, vooral senior-leden en dames zijn uiterst welkom. De geringe contri butie 45,00 jeugd tot 21 jaar 22,50) behoeft geen beletsel te zijn. Heeft u interesse kom dan vrijdag 14 september naar het Cultureel Centrum of informeer bij J. Admiraal, Kerkweg 21, tel. 2391, of P. v.d. Heydt, 't Kief- tenland 23, tel. 1977. LEZING IN BIBLIOTHEEK OVER VERZEKERD SPAREN LIMMEn - Ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum van de Openbare Bi bliotheek Limmen zal onze plaatsge noot J. C. Schut op 24 september een lezing houden over (belasting vrij) ver zekerd sparen. De heer Schut zal diverse vormen van verzekerd sparen doorne men. Zo is het niet alleen mogelijk te sparen voor de oude dag, het pensioen, ook is het mogelijk een eigen VUT- uitkering te creëren teneinde eerder met werken te kunnen stoppen. Voorts kun nen belastingsvrij de de toekomstige studiekosten van de kinderen bijeen- gespaard worden. De heer Schut behan delt tevens de wijzigingen in fiscaal opzicht die de regering voornemens is per 1 januari 1991 in te voeren. Ook zal hij ingaan op de ontwikkelingen met het oog op Europa 1992. Het belooft een boeiende avond te wor den, waarvan met name jonge volwasse nen veel nut kunnen hebben. Belangstellenden zijn van harte welkom bij de lezing op 24 september om 20.45 uur in de Openbare Bibliotheek Lim men, Kapelweg 6a. LIMMER IJSCLUB LIMMEN - Zondag 9 september werd de 10e kater loop gelopen. De uitslag hiervan is als volgt: Heren 8 km 1. Piet Kuys 26.08, 2. Friedjof Komen 26.53, 3. nico Bijman 26.56. Dames 8 km 1. Ria Illiopoulos 34.02, 2. Ern Hopman 34.41, Ans Koot 35.47. Meisjes t/m 15 jr. 4 km 1. Janneke Beu geling 18.32, 2. Louise Vonk 20.08, 3. Leonieke Zomerdijk 22.28. Jongens t/m 15 jr. 4 km. 1. Jorg Lief- ting 15.26, 2. Bram de Waard 17.12, 3. Erik Zomerdijk 17.13. Klompenloop 4 km 1. Jan Veldt 15.52, 2. Theo Al 19.16, 3. Jan de Graaf 23.15. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 18 september: ledenavond van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Limmen, aanvang 20.00 uur in 'Ons Huis'. Mw. H. Koo- ter houdt een lezing over het Joodse le ven. Ook niet-leden zijn welkom. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 19 september: het Katholiek Vrouwengilde Limmen heet G.P.M. Geukers, vicaris-generaal van het bis dom Haarlem welkom bij de seizoenso pening. Aanvang 20.00 uur in het parochiehuis. Thema: 'Wat is er toch met de kerk van vandaag aan de hand?' Meervogels handbal Programma zaterdag 15 september: jeugdwedstrijden om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Programma zondag 16 september: 10.30 uur dames junioren A - CSV; 11.45 uur heren junioren A - Aalsmeer; 13.00 uur dames senioren 1 - CSV; 14.15 uur heren senioren 1 - HVH. TENNISCLUB HOGEDIJK EGMOND - Op zondag 16 september worden de finalewedstrijden van het clubkampioenschappen gespeeld. I.v.m. de overvloedige regenval van het afgelopen weekend kon het programma niet volgens planning worden afge werkt. Een enkele finalepartij zal voor uit gespeeld worden op zaterdag 15 september. Op deze zaterdag zal er vol op ruimte zijn om vrij te spelen. Op zondag, de finaledag, daarentegen niet. De finale bij de heren in de hoogste af deling, Al zal gaan tussen Richard Spit en Erik Kingma, bij de sterkste dames gaan Marion Baltus - al eerder club kampioene bij de jeugd - en Marieke van Zoonen, regerend clubkampioene, onderlinge uitmaken wie de wisselbeker in ontvangst mag nemen. De finales be ginnen om 9.00 uur na afloop - vermoe delijk 17.00 uur - vindt de prijsuitreining plaats. Belangstellenden zijn van harte welkom op het gezellige tennispark aan de Hogedijk. FOTOCLUB DEFA EGMOND - Op vrijdag 19 september opent de Egmondse fotoclub Defa het seizoen 1990-1991. Deze avond is voor een ieder die belangstelling heeft voor de fotografie vrij toegankelijk. Het pro gramma van deze avond is: voor de pauze zal het lid van Defa Armando Jongejan modefoto's, laten zien, na de pauze is er een diaserie samengesteld uit de opnamens van enkele leden, met als onderwerp de storm van 1990 en de daaruit voortvloeiende zandsupplettie te Egmond aan Zee. De avond is in het Patronaatsgebouw aan de Wilhelmi- nastraat te Egmond aan Zee (naast de Kerk). Aanvang om 20.00 uur voor meer inlichtingen: S. Zwart-Wartena, Jacobscholplantsoen 3 te Egmond aan Zee, tel. 02206-3895. LIMMEN GLASBAK

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 13