/Mascotte Net wat meerMode C. HACHMANG Gezinsverzorging neemt actie Werk van M. Bood te zien in de Oudheidskamer Heiioo Administratiekantoor van G. Blomberg naar Ypestein Ook Oudheidskamer in nieuw jasje SB Wethouder bijna als eerste bij de chemokar 12 SEPTEMBER 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN OPENINGSTIJDEN: P. VAN ®2te van 55e JAARGANG NO. 37 - Deze week: Volgende week: Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. Loodgietersbedrijf gas, c v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen éSê A I 1IAC Makelaar Taxateur o.g. SOpothekTn °°P f®, IRM L4 «J Postbus 95,1850 AB Heiioo Tel 072-331895 ASSURANTIËN "UT m w Kantoor Zeeweg ?0.1852 CR Heiioo TAXATIES D VEILING EN ROMMELMARKT AAN MAAS GEESTERANUSWEG HEILOO - Op zaterdag 15 september zal er van 10.00-16.00 uur van alles te doen zijn in en om het Ontmoetingscen trum aan de Maas Geesteranusweg, de vroegere Kruiskerk. De meest uiteenlo pende artikelen zullen er worden ge veild. Een Rad van Avontuur strooit mooie prijzen. Kinderen kunnen hun geluk beproeven in een grabbelton. Buiten wordt er een veelzijdige rommel markt gehouden waaraan de jeugd haar medewerking verleent. Er zijn ook stands met kaarten, bloemstukjes, sala des, taarten, met lepeltjes van de Witte Kerk. De opbrengst is voor het Ontmoeting scentrum, een trefpunt voor binnen- en buitenkerkelijken, dat deze maand in gebruik wordt genomen. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Advertenties en administratie Uitkii Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiioo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiioo (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. ONDERZOEK NAAR UITBREIDING WINKELSTAND HEILOO HEILOO - Op korte termijn wordt in Heiioo een onderzoek gehouden naar het winkelbestand. Dit onderzoek, dat mede op verzoek van de winkeliersvere nigingen wordt ingesteld, moet aanto nen of en zo ja waarer in de gemeente behoefte is aan uitbreiding van de win kellocaties. Het onderzoek, dat naar schatting rond de 45.000 gulden gaat kosten, wordt door de gemeente met 10.000 gulden gesubsidieerd. Van het restant betaald het rijk tweederde deel, de ondernemers een derde. Hoewel het initiatief voor het onderzoek vooral uit winkelhof 't Loo afkomstig is, wordt het onderzoek toch zo breed mogelijk opgezet. Vanuit de gemeenteraad, die vorige week donderdag over dit punt sprak, werd nadrukkelijk hierom ge vraagd. Ieder jaar komt een aantal openbare speelterreintjes in aanmerking voor re constructie. Voor 1990 zijn dat de speel plaatsen in Vrieswijk west en zuid, De Ronge, Boswijk zuid en Baetenburg midden. Met de reconstructie van deze terreintjes is een bedrag gemoeid van in totaal 26.500,-. In 1991 wordt een bedrag van bijna 60.000 gulden uitgetrokken voor basis educatie. Deze vorm van volwassenen onderwijs wordt voor de gemeente Heiioo uitgevoerd door de Stichting Educatief Werk Alkmaar. In de eerste helft van 1991 worden in Heiioo twee cursussen Nederlands en algemene ont wikkeling (le en.2e jaars) gehouden. De tweede helft van het jaar staan een twee dejaars cursus Nederlands en algemene ontwikkeling en een eerstejaars cursus Nederlands/Engels op het programma. De CDA-fractie drong er tijdens de raadsvergadering wel op aan dat de leer lingplaatsen, waarvoor Heiioo subsidie geeft, ook door mensen uit Heiioo wor den bezet. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiioo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 De mooiste en de beste - New Generation Classics. Winkelhof't Loo 12 - Heiioo Rvwt cs Tel 072-3305^ o Heiioo 'e i_--- 1— Stationsweg 85,1851LJ Heiioo DIA-LEZING OVER PADDESTOELEN CONCERT VAN HET REICHA QUINTET IN DE WITTE KERK - Pastor Harte en Zr. Juliette verlaten Heiioo - Bezoek aan Poolse stad Swietochlowice - Foresters wint weer - Eindelijk burgermeester voor Limmen - Tien jaar Limmer telefooncirkel - Nieuw onderkomen voor Meervogels - Uitbreiding bij De Oosthoek - Nota Kinderopvang Heiioo gepresenteerd HEILOO - De zomer is nagenoeg voor bij en de herfst in aantocht. Het jaarge tijde waarin we kunnen genieten van de prachtige herfsttinten in de natuur. Maar ook de tijd dat we weer vele soor ten paddestoelen kunnen bewonderen. Vele mooi van vorm en kleur, sommige giftig en andere, mits goed bereid, 'n smakelijke delicatesse. Het is voor de leek niet eenvoudig de verschillende soorten uit elkaar te houden. De Culturele-Commissie van de A.N.B.O. en K.B.O. en de Stichting Ouderen Werk, heeft daarvoor uitgeno digd Wia Zijp van het I.V.N. Zij zal daarover vertellen en doormiddel van dia's vertonen wat voor verschillende kenmerken bepaalde soorten pad destoelen hebben. Wij verwachten u daarvoor donderdag 20 september om 14.00 uur in 't Trefpunt aan de Wester- weg 294 in Heiioo. De toegangsprijs is 2,50 p.p. Aansluitend hierop gaan wij dinsdag 25 september onder haar leiding gratis een wandeling maken in het Heilooër Bos, om de paddestoelen in hun natuurlijke omgeving te zien. Wij verwachten u daarvoor om 10.00 uur bij de Kat- tehberg. Het was de bedoeling dat wethou der mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom als eerste het klein chemisch afval uit haar huishouden zou inleveren bij de chemokar, die gisteren en vandaag Heiioo voor de eerste keer aandeed. Een aantal buurtgenoten was haar echter voor en bracht de spullen naar de par keerplaats nabij De Loet, de eerste halteplaats van de chemokar. Ter ondersteuning van de gescheiden in zameling was ook hét nationale symbool - Max Milieu - in levende lijve aanwezig bij de eerste rond gang van de chemokar door Heiioo. Over twee maanden kan men op nieuw terecht bij de 'kar'. Meer in formatie hierover ter zijner tijd in de gemeentelijke informatierubriek op pagina 4 in de Uitkijkpost. Burgemeester Schoof (rechts) krijgt uit handen van woordvoerder A. Pleizier een paraplu als symbool voor het begin van de campagne van de gezinsverzorging. HEILOO - Een afvaardiging van de Stichting voor Gezinsverzorging Noord-Kennemerland/Noord-Holland- Midden stond gisterochtend om vijf voor twaalf op de stoep van het gemeen tehuis om het startschot te geven voor een landelijke campagne van de gezins verzorging. De heer A. Pleizier, voorzit ter van de stichting en tevens raadslid voor Groen Links in Heiioo, voerde daarbij het woord. De campagne heeft tot doel om meer bekendheid te geven aan het veelzijdige werk van de gezinsverzorging en daar mee het beroepsbeeld opvijzelen dat men heeft van die gezinsverzorging. En meer bekendheid heeft de gezinsverzor ging dringend nodig, om mensen duide lijk te maken dat werken in de gezinsverzorging boeiend is, afwisse lend, maar vooral heel zinvol. Ook in Heiioo is de gezinsverzorging van Noord-Kennemerland Noord- Holland-Midden actief. In 1989 is er in Heiioo 75.000 uren hulp gegeven door de gezinsvqrzorging aan gezinnen, al leenstaanden en ouderen, voor een loonbedrag van 1.230.000,00. ,,Het is nu vijf voor twaalf. Het klinkt als een waarschuwing. En dat is het ook", aldus de heer Pleizier. ,,De aan vragen om hulp nemen toe. Men wil zo lang mogelijk in eigen omgeving büjven wonen. Maar helaas blijft het aanbod van personeel achter op deze toenemen de vraag. De instellingen voor gezins verzorging hebben steeds meer moeite om met geschikte en gemotiveerde men sen hulp te verlenen aan de doel groepen". Met de landelijke campagne wil de ge zinsverzorging vooral de aandacht vesti gen op het personeelsprobleem. De gezinsverzorging heeft part-time ar beidsplaatsen beschikbaar voor vrou wen, die weer aan het werk willen. In een aantal gevallen zijn echter haar jon ge kinderen een belemmering om aan een parttime baan bij de gezinsverzor ging te beginnen. „Misschien kan ook Heiioo een bijdrage leveren aan het per soneelsprobleem door een deel van de gelden van de sociale vernieuwing te besteden voor een aantal plaatsen voor kinderopvang van kinderen van gezins verzorging. Wij hopen dat de campagne een succes zal worden. Een campagne ter verbetering van het imago van de ge zinsverzorging en daarmee het makke lijker kunnen werven van gemotiveerde mensen voor het werk van de gezinsver zorging", aldus de heer Pleizier. Burgemeester N.P.M. Schóof gaf een korte reactie: „Wij hebben graag mee- ,gewerkt aan het begin van de campag ne, daar hoefden wij niet lang over na te denken. Heiioo heeft een ouder wor dende bevolking en krijgt dus veel met uw werk te maken. U vindt het gemeen tebestuur aan uw zijde". Ook aan de kinderopvang zal aandacht moeten worden besteed, maar het hangt mede af van de aanvraag. „Gesprekken zijn altijd mogelijk", aldus burgemeester Schoof. Bij het verlaten van het gemeentehuis kreeg elke bezoeker een potje met zaad van een klavertje vier. HEILOO - In de Witte Kerk te Heiioo zal op zaterdagavond 29 september 20.15 uur het Reicha Quintet een con cert geven. Het Reicha Quintet (fluit), hobo, klarinet, hoorn, fagot) heeft sinds de oprichting in 1969 een zeer om vangrijk repertoire opgebouwd en geeft concerten in Nederland, België, Luxem burg, Duitsland en heeft in juli succes vol een derde tournee in Tsjechoslovakije gehad. Tijdens het concert in Heiioo worden werken ten gehore gebracht uit verschil lende stijlperioden: een klassiek quintet van Franz Danzi (1763-1826), een quin tet van Jurriaan Andriessen (1925) ge baseerd op de 16e eeuw italiaanse dansen, van György Ligeti (1923) de be faamde Sechs Bagatellen, en een quintet van de 'deense Brahms' Carl Nielsen (1865-1931). Êen der spelers zal de wer ken toelichten. De toegangsprijs is 10,00 (7,50 voor 65+ en CJP) incl. programma. Plaatsreservering is moge lijk via tel. 072-331721 en 072-332882. NIERSTICHTING VRAAGT DRINGEND COLLECTANTEN! HEILOO - Van 24 tot 29 september is de jaarlijkse collecte van de Nierstich ting. In verband met enig verloop bin nen het trouwe collectantenbestand wordt naarstig gezocht naar mensen die enkele uren per jaar met de bus willen rondgaan. Uiteraard kunnen overal nieuwe collectanten worden geplaatst (veel collectanten kleine wijken!) maar de nood is het grootst in de vol gende wijken: Zuid-West, wijkhoofd: mevr. Bak ker, Westerweg 354, tel. 331315. Blockhove-Boekelermeer, wijk hoofd: mevr. Polen, Rector Frederik- laan 21, tel. 151938. Ypestein, wijkhoofd: mevr. v.d. Werff, de Waard 99, tel. 336803. Oost, wijkhoofd: mevr. v. Dijk, Schapenweijdt 2, tel. 337829 (tot 16-9: 332815). Voor algemene informatie en aanmel ding (of b.g.g. bij de wijkhoofden): fam. Affourtit, Torenlaan 37, tel. 3328)5. ZIEKEN THUIS VERZORGEN HEILOO - De wijkverpleegkundigen van Kruisvereniging Heiioo geven infor matiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of omgeving te maken hebben met ernstig of langdu rig zieken. De informatiemiddagen zijn ook bedoeld voor hen die hiermee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te verzorgen worden aangeleerd, o.a. gebruik van hulpmid delen, tiltechnieken, medicijngebruik, voeding en waar de kruisvereniging u verder mee kan helpen. De data van de ze middagen zijn 3, 10, 17 en 24 okto ber, van 14.00-15.30 uur in het wijkgebouw aan de Holleweg 94 te Hei ioo. Aan deze bijeenkomsten kunnen maximaal 12 personen deelnemen. Als u lid bent van de kruisvereniging zijn hier aan geen kosten verbonden. Opgeven kan bij de wijkverpleegkundigen tussen 12.00-13.00 uur via tel. 331073, voor 21 september. INFORMATIE-AVOND VAN BRANDWONDEN STICHTING HEILOO - De Nederlandse Brandwon den Stichting, geeft op woensdag 26 september een informatie-avond. Aan de hand van een Film en enkele dia's zal mevr. Dorst, drie onderwerpen behan delen. Hoe voorkom je en hoe behandel je verbrandingen en het werk in Be verwijk. Heeft u belangstelling en denkt u ,Ja', stel het is mijn eigen vel' dan bent u van harte welkom en kunt u zich opgeven bij onderstaande adressen. Aanvang 20.00 uur. Plaats: Ontmoetingscentrum (Kruiskerk). Toegang gratis! Opgave: N. Bakker, tel. 332074, en G. Zeeman, Holleweg 68, tel. 338272. EEN PREMIEWONING KOPEN OF (BLIJVEN) HUREN IN HEILOO HEILOO - ïn de regio Heiioo wordt in 1990 een groot aantal premie koopwoningen gebouwd. Om aspirant kopers zo goed en objectief mogelijk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een huis vastzitten, heeft de 'vereniging Eigen Huis' voor komen dat de koper zich in een ongewis avontuur stort. Goed geïnformeerd zijn en precies weten waaraan je begint zijn absolute voorwaarden om een verant woorde koopbeslissing te kunnen nemen. Met deze cursus komt de Vereniging Ei gen Huis naar Heiioo, en wel op 24 sep tember, 2 en 9 oktober. De cursus wordt gehouden in sporthal het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 te Heiioo. De ge meente ondersteunt dit initiatief en heeft besloten hiervoor een subsidie te verstrekken. Op de eerste avond komt de vraag .Ko pen of huren?' aanbod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond in welke situatie kopen en in welke situatie huren voordeliger is. De tweede avond gaat over de Financiële kant van de koop van een premiehuis: de ingewik kelde subsidieregeling, de hypotheek, gemeentegarantie, belastingen, enzo voorts. Tijdens de laatste avond komen juridische zaken aanbod: het contract, de garantie, de oplevering en dergelijke. Iedere deelnemer krijgt uitgebreide schriftelijke informatie. Het bijwonen van de cursus kost, inclusief de schrifte lijke documentatie, 10,00 per persoon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een De heer Bood, omringd door zijn schilderijen. HEILOO - Vanaf zaterdag 15 septem ber zullen er een maand lang schilderij en van onze plaatsgenoot M. Bood (82) te zien zijn. Wie kent hem niet, schilder Bood, vroe ger huisschilder maar al 45 jaar enthou siast kunstschilder. „Ik weet het nog goed, dat Jan Dekker bij me kwam en premiewoning in de regio Heiioo en de cursus van de 'vereniging eigen huis' wil bijwonen, kan zich daarvoor vóór 19 september aanmelden bij Buro Welzijn van de gemeente Heiioo, tel. 313165. Bij de aanmelding graag even vermel den meti hoeveel personen men denkt te komen. Deelnemers ontvangen een schriftelijke bevestiging met details over de cursus en over de wijze van betaling van het cursusgeld. voorstelde een groepje op te richten om met elkaar wat te gaan schilderen" zegt Bood. Dat was het begin van Tintoret to, later kwam daar Cor Heeck toen Jaap Dekker en nu Kees Broerse. Tot op de dag van vandaag tekent en schil dert de Heer Bood nog: „Van de week zag ik zulke mooie rozebottels, die moest ik nog even schilderen". Hoewel alleen nog ere lid van Tintoretto is de Heer Bood nog zeer aktief met zijn gro te hobby. Maar niet alleen daarmee in Huize de Loet maakt hij zich ook nog verdienstelijk, als iemand niet meer weet waar z'n kamer is ach dan breng ik ze daar even naar toe". Fietsen houdt de bejaarde schilder nog goed in konditie „Ik heb eigenlijk ner gens meer tijd voor zo druk ben ik met van alles". De expositie is geopend op de tijden van de Oudheidskamer. Dins dagavond en zaterdagmiddag. Het moderne interieur van adminstratiekantoor G. Blomberg en Zn. op de Oude Werf in Ypestein. HEILOO - In een modern gebouw, naar een ontwerp van Kees Hoope, heeft ad ministratiekantoor G. Blomberg en Zn., een nieuw kantoor geopend, samen met buurman STI Engeneering BV. Blomberg en Zn is al 65 jaar een begrip in Heiioo. „Mijn opa is in 1925 met dit werk begonnen, mijn vader en nu ik hebben de traditie voortgezet", vertelt Ger Blomberg, die zelf ook al weer 22 jaar in het vak zit. „Mijn opa stond bekend om zijn klan ten uit de smederij. Dat was indertijd een hele ingewikkelde affaire m.b.t. de omzetbelasting, allemaal verschillende tarieven. Z'n klanten zaten door heel Noord-Holland. De hele administratie werd nog met de hand in een schrift ge schreven en er werd met centen gere kend. Wij werken nu met 4 man personeel, elk heeft een eigen beeld scherm, alles zit in de computer". Het eerste kantoor van G. Blomberg was gevestigd aan de Laarmanstraat 14, 1925-1978, het tweede aan de Oud Bur gerlaan 14, 1978-1990 en nu aan de Hoefsmid 1-3 (Ypestein). Maar het ge tal 14, dat een belangrijke rol speelt in het leven van Ger Blomberg, komt ge lukkig wel in het telefoonnummer terug (331428). Het 65-jarig bestaan is vorige week feestelijk gevierd. Zo'n 130 bedrij ven laten hun administratie door Blom berg en Zn. verzorgen, en 300 particulieren laten maar al te graag hun aangiften door dit kantoor in orde brengen. NATUUREXCURSIE HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondagmorgen 16 sep tember houdt het Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie (IVN) afd. Noord Kennemerland, haar maande lijkse rondleiding in het Heilooër Bos. De excursie begint om 11.00 uur bij de Kattenberg (aan de Kennemerstraatweg in het bos), duurt anderhalf uur en wordt geleid door erkende natuurgid- sen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Een nieuw 'behangetje' voor de Oudheidskamer. HEILOO - Het ziet er net uit of de Oud heidskamer van buiten behangen is. Wij vroegen dus aan Schilder Kraakman die met het werk belast is, wat er nu gebeurt is. „Om het gebouw van een nieuwe verf laag te voorzien moest eerst de oude laag verwijderd worden. Er zaten wel 6 lagen op, dat is geen kleinigheid", aldus Kraakman. Gritstralen kan niet op deze muren. „Nu kun je tegenwoordig een pasta gebruiken, die op de muur wordt gesmeerd, deze wordt beplakt met een soort folie en dan ontstaat een broeief- fekt. Na verloop van tijd trek je dan het folie eraf met de oude verflaag. Je kunt op deze manier wel 20 lagen oude verf verwijderen", vertelt Kraakman. Als al les schoon is komt er dezelfde verf op als op het Witte Kerkje. De kozijnen worden straks weer in de originele kleu ren van vroeger geschilderd, okergeel met groen. Dan zal de Oudheidskamer er weer als nieuw uitzien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1