I Informatierubriek van de gemeente Heiloo is in de maand EFORMVOEDIIUG! RijSt 249 549 139 SUPER DISCOUNT Opnieuw vakantie-activiteiten bij Jongerencentrum Buk Buk Cr I HEILOO WERELDDIERENDAG Bloemen Müsli Haverkoeken Bloed wijn 3 pak WfSÉsSwuclrtenrepen ^S-hazemootrgpen [Profiteer van T' Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten t/m 24 september 1990 Elders geboren Huwelijksaangiften t/m 24 september 1990 Huwelijken t/m 24 september 1990 Overlijden t/m 24:september 1990 Elders overleden Hinderwet Agenda raadsvergadering donderdag 4 oktober Rioolreiniging plan Oost en in diverse andere wegen Vergaderingen raadscommis sies in de maand oktober. Nieuw bouwplan Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Slflli NU PROBEREN... pak 6 stuks per rol nu: ding voor't hele gezin Gezonde voe UITKIJKPOST 3 OKTOBER 1990 S Wout, z.v.: Wolven, Gerardus J.A.N, en: van den Heerik, Annelies. Maria M. d.v.: Tames, Bernardus G.M. en: Brandsma, Marjan. Mark z.v.: Slippens, Lucas G.M. en: Gelderblom, Agnes. Tomas z.v.: Donse, Ernst F. en: Bolten, Alexandra M.A.M. Kloots, Nicolaas A. en: Levering, Ingrid A. Kerst, Joop en: Kruit, Femma. van Leeuwen, Klaas J. en: Oud, Maria J. Tellekamp Booland, Frans R. en: Pancras, Anna J.M. Hemmer, Petrus J.G. en: Duin, Renate J.W. van Linden, Eric B.B.M. en: Zandstra, Sylvia M. van der Steen, Nicolaas W.J. en: IJpelaan, Renate M.A.T. Boonstra, Harrit en: van der Es, Pieterke M. Nap, Erik D. en: Groen, Cecilia J.C. Kat, Diana M. van Bentem, Jan. de Vries, Jacob. Bader, Anthonius A. van Santen, Bernardus. Broekhoff, Gijsbertha w.v. Jongkind. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 2 oktober 1990 op een aanvraag van de heer J.H. Zoon voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een opslagplaats voor industriegasflessen, gelegen aan de Kanaalweg 15, alhier, positief hebben beschikt onder 99 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikking op andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van 4 oktober t/m 5 november 1990 elke werkdag vanaf 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Ken nemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 8, 15, 22 en 29 oktober en 5 november van 19.00 tot 22.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 5 november 1990 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voc q lige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Heiloo, 3 oktober 1990, nr. AZ-12b Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester E. de Boer N.P.M. Schoof Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Regionale samenwerking op milieugebied. Verkeersmaatregelen Westerweg/Kuillaan. Overdracht van bevoegdheid tot het aanwijzen dan wel verwijderen van invaliden-parkeerplaatsen. Verkeersmaatregelen in verband met de aanleg van de Zuidelijke Wijkontsluitingsweg. Beslissing op beroep H.C.A. Kleemans tegen weigering vergunning uitbreiding woning Van Doornstraat 7. Beslissing op Arob-bezwaarschrift F. Haartman tegen raadsbesluit van 7 juni 1990 tot vaststelling voorbereidingsbesluit voor een perceel grond in de groenstrook aan De Oostkanter ten oosten van het perceel De Oostkanter 12 in verband met plaatsing wijkgebouw wijkvereniging Plan Oost. Inschrijving op aandelen N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Wijziging legesverordening, begraafrechten en kadegelden voor 1991. Wijziging "bezoldigingsregeling gemeentepersoneel 1981". (12e wijziging). Verlaging grondprijs 15 zorgwoningen bij De Loet. Nota kinderopvang Heiloo. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. In verband met het reinigen en inspecteren van het hoofdriool in of langs de wegen gelegen tussen de Laan van Zeeman, Öe Oostkanter, Dokterlaan en de W.J. Hofdijkweg is het mogelijk dat de bewoners van deze wegfen hiervan enige overlast ondervinden. Dit geldt ook voor de bewoners van de Nic. Beetsweg, Oude Ken nemerstraatweg, Kennemerstraatweg no. 145 t/m 207 (oneven), Kennemerstraatweg no. 470 t/m 516 (even), Groenelaan, Dompvloetlaan, Oosterzijweg (tussen Kennemerstraatweg en Industrieterrein Oosterzij), Nijverheidsweg, Handelsweg en Warmoezierslaan, waar eveneens rioolreinigingswerkzaamheden zullen plaatsvinden. Hoewel meestal overbodig, is het toch raadzaam ter voorkoming van schade, om de w.c. pot af te dekken indien u de spoelwagens in de nabijheid van uw woning signaleert. Ook indien u gedurende langere tijd afwezig bent verdient het aanbeveling deze werkwijze te volgen. Met het werk zal binnenkort worden begonnen. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen de werkzaamheden ca. twee weken duren. woensdag 3 oktober - comissie milieu, educatie, verkeer en vervoer, sport en recreatie. Provinciaal milieubeleidsplan. Nieuwbouw Onderwijsbegelei dingsdienst Div. stukken ter kennisneming commissie welzijn, maandag 8 oktober - emancipatie, volksgezondheid en voorlichting; dinsdag 9 oktober - commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Uitbreiding recreatiecentrum aan de Slootenslaan/Westerweg en de Groeneweg. Oprichten bebouwing op een perceel grond aan de Kanaalweg (vm. woonwagenkamp). Uitbreiding Nic. Beetsschool aan de Rechte Hondsbosschelaan 24. Vaststelling voorbereidingsbesluit Ypestein III. Aanwijzing speel- en trapveldje plan Oost. Notitie "Welstand in Heiloo". Donderdag 11 oktober-commissie financiën en personeelszaken; Deze vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in het gemeentehuis, ingang oude gemeentehuis Raadhuisweg 4. De agenda's voor deze vergaderingen zullen, voor zover nog niet bekend, later nog worden gepubliceeerd of in het gemeentehuis ter inzage worden gelegd. De agenda's en de stukken voor de commissievergaderingen liggen op werkdagen van 8.00-12.30 uur voor publiek ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan N.C. Kuijs te Heiloo voor de bouw van een praktijkruimte op het perceel Holleweg 163. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 4 oktober 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. HEILOO - We zijn al aardig gewend aan speciale dagen zoals Moederdag en Vaderdag en ook aan Dierendag. Ze zijn zo ingeburgerd, dat ze in hoofd zaak nog dienen als aanleiding om iets cadeau te geven. Een soort verplichte gift als teken van waardering. Als we maar één keer per jaar bewust aardig zijn is er ontzettend veel mis. Om ons te beperken tot dieren: wat is dierenliefde eigenlijk? Is het trots omdat het lieve lingsdier er zo goed uitziet? Is het ijdel- heid omdat het eigen dier mooier of groter is dan dat van de buren? Bete kent het het verkrijgen van persoonlijke voldoening? Zoals dat ook op het strikt menselijke vlak het geval is, zal een teken van lief de, zuiver omwille van de ander, even zeldzaam zijn als ijsbloemen op de ra men midden in de zomer. Dierenliefde betekent het zoveel mogelijk respecte ren van de eigen aard van het dier. Geen eten geven dat niet goed is voor een dier. Grote aandacht voor het welzijn van een dier. Het niet dwingen van een dier tot onnodige prestaties. Maar ook het voorkomen van ergernis over een dier. Zo schreef Jan Wolkers eens, dat je in Leiden kunt langlaufen over de honde drollen. Grappig om te lezen, maar het betekent wel dat er nodeloos ergernis wordt gegeven. De honden worden erop aangekeken, niet de bazen en vrouwt jes. Niet, dat die dieren daar individueel onder lijden, maar zo ontstaat onte recht afkeer. Als er, zoals onlangs, wordt gevlogen met 70.000 jonge duiven, en er vanwege de hitte 7.000 niet terugkeren, dan bete kent dat een onzeker bestaan voor die dieren, zo ze al niet zijn omgekomen. Het zoveelste bewijs van onzorgvuldig bedrag van mensen. Zolang er geen goede balans is tussen hoofd en hart, zal een juiste afweging van wat mag en wat niet mag eerder een toevalstreffer zijn, dan een kenmerk van menselijk handelen. De dieren heb ben niet om ons gezelschap gevraagd, integendeel. Nu wij hen op allerlei ma nieren aan ons dienstbaar hebben ge maakt, moeten we ons niet onttrekken aan de zedelijke verplichting er goed voor te zorgen. Wie dat te veel gevraagd vindt, kan het maar beter zoeken bij pluche dieren, of beter nog zijn heil zoe ken bij kunstmatige middelen. Tot slot mag worden opgemerkt, dat een constante, zorgvuldige omgang met dieren van gunstige invloed is op het omgaan met de medemens. Met deze ge dachte als leidraad moge Dierendag het startpunt zijn van een bewuster leven. Uit: Dier, september 1990. KLANT IS KONING BIJ MULTIKABEL HEILOO - Multikabel, exploitant van kabeltelevisie in Noord-Holland, gaat onderzoeken of de informatieverster king naar haar abonnees toe kan wor den verbeterd. In de afgelopen jaren heeft Multikabel een explosieve groei doorgemaakt. Sinds 1986 zijn er zo'n 80.000 woningen op het kabelnet aan gesloten. Nu het grootste deel van de kop van Noord-Holland is bekabeld, (met Akersloot, Limmen, Graft-de Rijp, Schermer en Wieringen nog in aanleg) is voor Multikabel de fase van exploitatie en beheer van het kabelnet aangebroken. Dit feit is voor Multika bel aanleiding geweest om de informa tieverstrekking naar de klant toe kritisch te bekijken. Uit navraag is ge bleken dat soortgelijke onderzoeken niet vaak worden uitgevoerd door ex ploitanten van kabeltelevisie. In oktober wordt een groot telefonisch onderzoek onder abonnees gestart waa rin dit onderwerp centraal staat. Onder zocht zal worden of de abonnees tevreden zijn met de informatie die hen momenteel wordt aangereikt en op wel ke punten die zou kunnen worden ver- REF0RMA r^-~onverhit,heer1ijk mild 1 ilifflTH van smaak, grote pot 900 gram REF0RMA MET CAUF. ROZIJNEN! 1 gezonde ontbijt met Biogarde of Kwark g M Hl //.-// A Müsli volkoren,j TarweWO}*1 -Zonder toevoeging van suiker -Zonder konserveermiddelen -tuchtig krokant -calorie-arm -lekker tussendoortje- -Rijk aan ijzer -Vitaliserend fles 1 lekkere gezonde-trek- tussendooflel Zevenhuizerlaan 3 - Heiloo HEILOO - In de Herfstvakantie, de derde week van oktober, organiseert jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo, wederom activiteiten voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. Op donderdag 18 oktober is er een filmmiddag, op vrij dag 19 oktober is er een creatieve en muzikale middag. Bovendien kunnen de kinderen op zaterdag 20 oktober, tij dens de open dag bij Buk Buk naar de poppenkast komen kijken en meedoen aan het schminken. Billy Turf contra Kwel Het dikste studentje ter wereld, Billy Turf, heeft op kostschool twee proble men: hoe zijn eeuwige honger te stillen en het altijd dreigende rietje van meester Kwel te vermijden. In zijn der de filmavontuur verzint Billy weer een aantal listen om aan beide problemen het hoofd te bieden. Hij vermomt zich als weldoenster van het internaat, die voor een feestelijk diner is uitgenodigd (maar loopt tegen de lamp), hij maakt zich de kunst van het hypnotiseren eigen (dat loopt uit de hand) en hij weet een spectaculaire diefstal op te helderen (dat loopt goed af). Maar ja, dat knorrende knagende gevoel in zijn maag gaat maar niet weg Dit is het verhaal van de film, die we op 18 oktober 's middags vanaf 14.00 uur draaien voor de kinderen van de basis scholen (6-12 jaar). Kaartjes voor deze voorstelling zijn te koop a 2,50 bij de Hobby-Farm (in het schoolgebouw naast Buk Buk aan de Pastoor van Mui jenweg) op de zaterdagen 6 en 13 okto ber tussen 10.00 en 12.00 uur en bij Buk Buk op de vrijdagen 5 en 12 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur. In het voor programma draaien we een aantal leuke tekenfilms. Muziekinstrumenten maken Muziek maken op een zelf gemaakt in strument. Dat gaan we bij Buk Buk doen op vrijdag 19 oktober, 's Middags om 14.00 uur zijn alle kinderen tussen 6 en 12 jaar (basisschool) welkom in het Brunogebouw aan de Pastoor van Mui jenweg. Eerst maken we dan in verschil- beterd. Ook de wijze waarop de informatie wordt aangeboden zal wor den onderzocht. De informatievoorzie ning wordt namelijk bemoeilijkt door het feit dat Multikabel programmma's levert aan abonnees, verspreid over 26 gemeenten die alle verschillende tarie ven hanteren. Ook de programmapak ketten zijn niet overal gelijk. Multikabel hoopt met behulp van de verkregen informatie haar abonnees op timaal te kunnen informeren, zodat zij steeds op de hoogte blijven van bijvoor beeld veranderingen in het programma aanbod, prijs veranderingen, de aanleg van nieuwe gebieden en het storings nummer. Naast een groep abonnees zal er ook een aantal mensen worden bena derd die weliswaar een aansluiting maar geen abonnement op de kabeltelevisie hebben, de zogenaamde gedogers. Alle mensen die benaderd zullen worden door Multikabel krijgen van tèvoren schriftelijk bericht. Het jongerencafé: de permanente ruimte van Buk Buk in het Brunoge bouw. Ook deze zal tijdens de vakantie-activiteiten gebruikt worden. lende groepjes en onder deskundige begeleiding allerlei verschillende instru menten. Als dat gedaan is gaan we sa men een lied instuderen. Als de ouders dan om een uur of vier komen om jullie op te halen, worden ze eerst getrakteerd op een uitvoering. Deze vakantie-activiteit bij Buk Buk is zeker de moeite waard. Je kan meedoen door, net als bij de film met Billie Turf op donderdagmiddag, van te voren eerst even een kaartje te kopen. Een kaartje kost 2,50. Ze zijn te koop bij Buk Buk op de vrijdagen 5 en 12 okto ber tussen 19.00 en 21.00 uur en bij de Hobby-Farm (in het schoolgebouw naast Buk Buk) op de zaterdagen 6 en 13 oktober tussen 10.00 en 12.00 uur. Het aantal kaartjes is beperkt, dus zorg dat je er snel bij bent! SCHAATSSCHOOL DE MEENT START VIERDE SEIZOEN ALKMAAR/LIMMEN - Kunstijsbaan De Meent is vanaf De Meent is vanaf 13 oktober weer geopend en dan kan een ieder weer volop genieten van deze leu ke en vooral gladde wintersport. Schaatsschool De Meent is dit jaar nu voor het vierde jaar aanwezig" op de Kunstijsbaan te Alkmaar en probeert hier op diverse nivo's de basistechniek van het schaatsen op stalen noren aan te leren. Als goedgeaarde Noordhollander bestaat er toch niets mooiers dan in ge val van natuurijs de ijzers onder te bin den en door onze mooie polders een tochtje van dorpje tot dorpje te maken. Schaatsen is een aktiviteit die je leert van je vader, broer of kennis is een veel gehoord motto in ons kleine schaatslandje. Dat hierbij veel afvallers ontstaan, is een voor u misschien be kend verschijnsel. Velen komen terug met blaren op de hielen of pijnlijke en kels als er een natuurijstochtje verreden wordt. Peinzend vraagt men zich dan af hoe het toch mogelijk is dat andere schaatsers zichtbaar probleemloos en zonder geluid langs komen glijden. Techniek is het juiste antwoord. Met een basiskursus van 11 lessen kunt u een redelijke opstap tot een betere techniek ontwikkelen. Het schaatsen op een kunstijsbaan wordt ook leuker als je niet alleen maar aan het rondjes maken bent maar als je je gericht kunt concen treren op de techniek. Hierdoor meet je niet alleen de afstand die je schaatst maar eerder ga je je afvragen: „Maak ik nu een goede of een verkeerde slag". De lessen die wij organiseren worden gegeven op de publieksuren waardoor je voor of na de les nog rustig kunt oefe nen. Als u het leuk vindt om aan een cursus deel te nemen is er nog ruimte op: woensdag, donderdag en vrijda gochtend, woensdag om 18.00 uur en zaterdag om 13.30 uur. U kunt zich aanmelden op tel. 02205-3795. De eerste les, 4 of 6 oktober wordt er een schaats-informatie-beurs gehouden waarin u allerlei informatie omtrent schaatsen kunt opdoen. Oud- kernploegcoach Leen Pfrommer zal hier een lezing houden omtrent de fijne kneepjes van de schaatssport. Op woensdagmiddag organiseren wij schaatslessen voor de jeugd vanaf 7 jaar. Schaatsschool De Meent, Schoolweg 13, 1906, AD Limmen, tel. 02205-3795. NIJENBURG NAAR SLAGHAREN HEILOO - Zondag 7 oktober treedt het tamboer en majorettenkorps Nijenburg uit Heiloo onder leiding van instructrice A. Nagelhout-Mulder op in het lande lijk bekende Ponypark Slagharen. De bedoeling van het optreden is de gasten in Slagharen muzikaal te onthalen. Het hele jaar door ontvangt 'de wereld van plezier' vele korpsen uit alle hoeken van het land. Voor Nijenburg wordt het de tweede maal dat in Slagharen wordt op getreden. Vorig jaar debuteerde Nijen burg in het familiepark.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4