(666 py frJtJt/1 Sv i *bó «óf- yy Qxr&& b-d OPTICIEN Geslaagde reünie van de 2e klas RK-Jongensschool Gered Gereedschap sluit project voor Tanzania af Schrijfster 'De Aardkinderen' signeert bij Boekhandel Deutekom jj®ta lffÜ@©(Fil Raad Heiloo besluitvaardig Buk Buk start met tienerdisco ^3^ C\ycf>c-gr§ 66 66 ére? otcJ 0T>—v, 00 9 OPTICIEN Optometrist - Kontaktlensspecialist -Lid OV - Lid ANVC UITKIJKPOST 10 OKTOBER 1990 öevMmil HEILOO - De leden van de gemeente raad in Heiloo gingen vorige week zorg vuldig te werk: bijna alle agendapunten werden ter discussie gesteld. Maar in geen enkel geval werd afwijkend van het voorstel besloten. Na enige verduidelij king van de kant van het college werd overeenkomstig het betreffende raads voorstel besloten. Milieu Er komt een regionale vorm van samen werking op milieugebied. Een aantal ge meenten zal samen enkele specialisten in dienst nemen op dit gebied, die bij alle deelnemers ingeschakeld kunnen wor den wanneer dit gewenst en/of nodig is. Enkele fracties vroegen zich wel af wat de precieze kosten zullen zijn van de sa menwerking, en in welke mate Heiloo gebruik kan maken van de specialisten. De specialisten zullen, aldus wethouder mevrouw Wuijster-Schuddeboom, inge zet worden in moeilijke gevallen. Van te voren worden afspraken gemaakt hoe veel uur per deelnemende gemeente be schikbaar is. Over de kosten is moeilijk iets aan te geven, daar er nog geen apar te gemeentelijke milieu-begroting is. Maar om grote bedragen gaat het niet, aldus de wethouder. Westerweg/Kuillaan Alle fracties lieten zich positief uit over de voorgestelde maatregelen om de ver keerslast op de Westerweg en Kuillaan in de ochtend- en middagspits tegen te gaan. Tijdens de spitsuren (6.30-9.00 en 16.00-18.00 uur) zal de Kuillaan in oostelijke richting afgesloten worden voor alle motorvoertuigen, terwijl men vanaf de Westerweg die tijden niet link saf de Rector Frederiklaan mag inslaan, komend vanuit noordelijke richting. Bij het ingaan van de maatregelen zal de politie de eerste tijd scherp controleren, terwijl de raadsleden na verloop van tijd zullen nagaan of de maatregelen ook het beoogde effect hebben. Vennewatersweg Het verlengde traject van de Vennewa tersweg (zuidelijke wijkontsluitingsweg) zal van Kennemerstraatweg tot het Ma- levoort en van hier de aansluiting op Het Zevenhuizen een voorrangsweg worden. De weg wordt tevens niet toe gankelijk voor (brom)fietsers: voor hen is er tot het spoor (bezien vanuit Eg- mond) een verplicht fietspad, terwijl aan de oostzijde van het spoor een alter natieve route is via Groeneweg en Krommelaan. De raad stemde in over grote meerderheid in. Alleen de fractie van Groen Links was tegen: men ziqt liever dat het fietspad aan de oostzijde van het spoor voortgezet zou worden. Uitbreiding woning Bestemmingsplannen moeten duidelijk heid geven wat in een bepaald deel van de gemeente wel en niet mag, bijvoor beeld op het gebied van bouwen. Als de ze plannen eenmaal vaststaan, dan is het moeilijk om afwijkende besluiten te De klas van toen anno 1990, achterste rij v.l.n.r. Meester Kager, Kees Haaker, Hans Zonneveld, Ben Janson, Wim Swart, Piet Nanne, Toon Dekker, Piet Olgers, Ton Boersen, Joop Bolten, Kees Janken, Jan Kaandorp, Dries Bakker en Siem Admiraal. Middelste rij v.l.n.r. Jan Rozing, Kees de Waard, Ad Groot, Kees Beerse, TinuS Klaver, Jan Zonneveld, Kees Nooy, Cor Groefsema, Cor Zentveld en Henny Nuyens. Voorste rij v.l.n.r. Jan Out, Jan Laan, Aris Laan, Wil van der Steen, Cor Opdam, Ton de Zeeuw, Kees Poelsma en Nico Adrichem. HEILOO - De reünie van de tweede klas 1942-1943 van de toenmalige R.K. Jon gensschool mag zeker een unieke ge beurtenis genoemd worden. Kinderen van zeven jaar, die voor een deel elkaar na 48 jaar terug zien als midden vijftigers! De herkenning was soms moeilijk, maar het weer zien werd een groot succes. De organisatoren verdie nen een groot compliment voor hun maandenlange, hardnekkige pogingen om alle nog in leven zijnde klasgenoten op te sporen en over te halen deze ge beurtenis niet te missen. Bijzonder was ook, dat bij de voorbe reiding voor het maken van bijgaande groepsfoto de heer Kager aan de tele foon werd geroepen. Tot z'n stomme verbazing meldde zich aan de andere kant van de wereld in Australië Harry Overmars, één van de leerlingen destijds. Het was daar 10 voor 3, zon dagmorgen! Dat ook de heer Tom Kager als klasse onderwijzer aanwezig was, werd zeer op prijs gesteld en Jan Kaandorp van het organisatiecomité stelde in zijn wel- komstspeechje terecht, dat dit een apart tintje gaf aan de reünie, die een perfect organisatie kende. Zeer voldaan en met opgefrist geheugen toog ieder in de late avonduren huiswaarts. nemen. Dit bleek bij de behandeling van een beroep tegen de weigering van een bouwvergunning voor de uitbreiding van een woning aan de Van Doorn straat. Hoewel alle fracties begrip toon den voor de ruimtenood van de aanvra ger, steunde men toch het college. Wethouder Willemse-van der Ploeg: „Het is geen goede zaak om van een bestemmingsplan af te wijken bij inci dentele aanvragen". Aandeelhouder De gemeenten in Nederland hebben een gezamenlijke 'eigen' bank: de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Iedere gemeente kan hiervan aandeelhouder worden. Heiloo had hiertoe nog niet besloten, maar nu deed zich de gelegen heid voor om 180.000 aandelen aan te kopen. De aankoop betekent het lang durig vastleggen van geld van de ge meente met als 'tegenprestatie' de jaarlijkse uitkering van dividend. De raad steunde in meerderheid het voor stel, maar Groen Links en drie leden van de VVD-fractie waren tegen: uit principe zijn zij tegen het speculeren met gemeenschapsgeld, zelfs als het de 'eigen gemeentenbank' betreft. Belasting omhoog De gemeentelijke leges, de begraafrech- ten en de kade-opslaggelden gaan in Heiloo volgend jaar met drie procent omhoog. Enkele- fracties, met name het CDA, stoorden zich er (opnieuw) aan dat dit besluit weer enkele maanden voor de behandeling van de begroting voor 1991 genomen moet worden. Daarnaast pleitte Groen Links voor het geheel afschaffen van begraafrechten. Tenslotte stemde de fractie van Heiloo 2000 als enige tegen dit voorstel, de overige fracties gingen, zij het met te genzin, accoord. Kinderopvang Enige weken terug werd in de Uitkijk post aandacht besteed aan de Nota Kin deropvang van het gemeentelijk Bureau Welzijn. Nu was het aan de raad om te oordelen over de voorstellen uit de nota en de daaraan gekoppelde financiële consequenties. Heiloo 2000 en de VVD benadrukten dat kinderopvang naar hun mening kostendekkend zou moeten zijn. „We mogen geen gelden van de ge meente besteden om mensen een tweede inkomen te laten verwerven", aldus de heer Ten Hoope van Heiloo 2000. Hier tegenover stond de visie van de PvdA: „Kinderopvang is een basisvoorziening, het is reëel dat het de gemeente geld kost". Tenslotte kon wethouder me vrouw Willemse-van der Ploeg alle par tijen toch overtuigen en ging men - Heiloo 2000: 'We geven u de voordeel van de twijfel' - accoord. Er is een be drag van maximaal 35.000 gulden op jaarbasis beschikbaar voor de ex ploitatie. OPBRENGST COLLECTE VAN HET BEATRIXFONDS IN HEILOO HEILOO - Dankzij de inzet van de wijkhoofden en de vele collectanten is de collecte voor het Beatrixfonds in Heiloo weer prima verlopen. Dit jaar was de opbrengst opnieuw hoger dan het voorgaande jaar. Het bruto-bedrag was 10.516,75. Coördinatrice Gatha Verweel bedankt een ieder die bijgedra gen heeft tot dit resultaat en hoopt ook bij de volgende collecte weer een beroep te doen op de collectanten en natuurlijk de inwoners van Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 19 oktober gaat Jongerencentrum Buk Buk in Heiloo van start met een geheel nieuwe activi teit; een disco-avond voor tieners in de grote zaal van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. Swingende muziek uit de Top 40, flitsende lichten en veel gezelligheid zijn de ingrediënten van de avond. Deze activiteit is bestemd voor jongeren vanaf ongeveer 12 jaar tot en met 15 jaar. Achter de bar in de zaal staan medewerkers van Buk Buk. Tijdens de tienerdisco schenken zij al leen drankjes zonder alcohol. Vanaf 19.30 uur tot ongeveer 22.00 uur is het Brunogebouw alcoholvrij. Voor deze eerste tienerdisco wordt een prima drive-in discoshow ingehuurt, die de muziek draait, die de jeugdige bezoe kers leuk vinden. Buk Buk zorgt er voor dat de zaal er gezellig uitziet. En of het leuk wordt? De vrijwilligers van Buk Buk hebben er het volste vertrouwen in, maar de bezoekers hebben daarover het laatste woord. De entree voor deze avond is 2,50. Van te voren kan al een kaartje worden gekocht: op vrijdag 12 oktober kan men daarvoor terecht bij Buk Buk aan de Pastoor van Muijen weg 12 (ingang achterom) tussen 19.00 en 21.00 uur. Het is de bedoeling dat bij het slagen van de eerste editie van de tienerdisco veel vaker een dergelijk avond gehou den gaat worden bij de Buk Buk, bij voorbeeld eens in de twee weken of eens per maand. Het is dan de bedoeling dat de 12- tot 16-jarigen zelf gaan helpen bij de organisatie. Bijvoorbeeld het inrich ten van de zaal of helpen achter de bar. Jeugdigen die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich opgegeven bij Buk Buk, bijvoorbeeld als zij een kaartje ko men halen voor 19 oktober of op 19 ok tober zelf. JONGERENCENTRUM BUK BUK HOUDT OPEN HUIS OP ZATERDAG 20 OKTOBER HEILOO - Zaterdag 20 oktober bestaat Jongerencentrum Buk Buk in Heiloo precies 22 jaar en 15 dagen. Eigenlijk is dit niet zo belangrijk. Het gaat er om dat Buk Buk die dag iedereen een ,blik in de keuken van het jongerencentrum' gunt. Vanaf 's middags drie uur is er ,open huis' in het vaste onderkomen, het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Buk Buk heeft ieder seizoen vele activi teiten. De optredens van muziekgroe pen zijn het meest talrijk. Maar daarnaast zijn er filmvoorstellingen, theateruitvoeringenkinderactiviteiten in de vakanties (6-12 jaar), een tienerdi sco en ga zo maar door. Wie meer wil weten over deze activiteiten kan op za terdag 20 oktober terecht bij Buk Buk. Het bestuur en de medewerkers van het Heilooër jongerencentrum laten graag zien over welke accommodatie zij be schikken en wat daar door de vrijwilli gers zoal wordt georganiseerd. De open dag is niet alleen bedoeld voor jongeren vanaf een jaar of 16. Ook tie ners zijn welkom, evenals kinderen van de basisscholen. Voor die laatste groep is er op 20 oktober zelfs een activiteit; van 16.00 tot 16.30 uur wordt een pop penkastvoorstelling gegeven, terwijl er voor en erna geschminkt kan worden. Meedoen hieraan kost niets. Ook ou ders van jongeren worden van harte uit genodigd om tijdens het open huis een kijkje te komen nemen bij Buk Buk. Voor hen zal de bekende Heilooër kunstenaar Bert Jonk demonstraties pottenbakken verzorgen. Voorts is er in het café levende muziek. Kunnen zij eens zien en horen wat er in een jonge rencentrum anno 1990 allemaal gebeurt. Wethouder Willemse-van der Ploeg trekt het laken omhoog, waardoor de gereedschappen voor Tanzania zichtbaar worden. Om haar heen de leden van de werkgroep Heiloo van Gered Gereedschap. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in de Hobby-Farm een feestelijke bijeen komst gehouden. De Heilooër werk groep van de Stichting Gered Gereedschap sloot namelijk een project af met de overhandiging van herstelde gereedschappen ten behoeve van Tanza nia aan vertegenwoordigers van de lan delijke organisatie. Deze taak werd verricht door wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg in aanwezig heid van een aantal belangstellenden. De werkwijze van Gered Gereedschap is heel direct: oud gereedschap wordt via de Wereldwinkel aan de Stationsweg in gezameld. Een ploegje van ongeveer zes vrijwilligers gaat hiermee aan de slag: ontroesten, slijpen, oliën, verven enzo voort tot de gereedschappen weer goed bruikbaar zijn. Via de centrale organi satie in Amsterdam krijgt de werkgroep Heiloo een project toegewezen uit de Derde Wereld, bijvoorbeeld een school, instelling of werkplaats. De lijst van ge wenste gereedschappen wordt bij elkaar en in orde gebracht, waarna alles via Amsterdam naar de eindbestemming wordt verscheept. In het hele procédé is van persoonlijk gewin geen sprake: Ge red Gereedschap is louter vrijwilli gerswerk. De afgelopen zeven tot acht maanden heeft de werkgroep in Heiloo gewerkt voor een project ten bate van een revalidatie- en activiteitencentrum voor gehandicapten in Tanzania. De meeste materialen kwamen via inlevering bij een, slechts enkele stuks moesten wor den aangekocht. Mevrouw Willemse-van der Ploeg stak haar lof voor dit vrijwilligerswerk niet onder stoelen of banken. „Jullie wer ken in stilte, treden maar soms naar bui ten. Het gemeentebestuur is blij met zo'n groep in Heiloo". Het bewustma ken van de Heilooër bevolking met be trekking tot de nood in de Derde Wereld en de milieu-vriendelijke aspec ten van het werken werden evenzeer door de wethouder genoemd. Door het optrekken van een doek werden de ge reedschappen voor Tanzania zichtbaar en was de overdracht aan vertegenwoor digers uit Amsterdam een feit. Direct werd aan de Heilooër werkgroep een drietal nieuwe, kleinschalige projec ten voorgelegd voor de komende maan den. De vrijwilligers kunnen als land van bestemming kiezen uit Burkino Fas- so, Ghana en Nigeria. Om dit project ook weer tot een goed eind te brengen zou de inbreng van meer vrijwilligers op prijs worden gesteld. Zij kunnen voor meer informatie bellen met Jos Blom, tel. 335509. Ook kan Gered Gereedschap Heiloo fi nanciële bijdragen goed gebruiken. Bij voorbeeld voor de aankoop van gereed schappen, die niet of nauwelijks worden ingeleverd (rolmaten en dergelijke), of voor de herstel-materialen en -gereed schappen. Wethouder Willemse-van der Ploeg hield zaterdag wel de deur voor een gemeentelijke bijdrage open - „Er is sprake van een concreet project" - maar daarnaast zijn ook particuliere giften welkom. Men kan een bijdrage storten op gironummer 2908426, t.n.v. D. Ro zing te Heiloo, t.g.v. Gered Ge reedschap. PAKKETTEN VOOR POLEN HEILOO - Op donderdag 18 oktober tussen 13.00 en 20.00 uur is er weer gele genheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleveren kan geschieden bij: fam. Velthuis, Zeeweg 17, 1852 CN Heiloo. De pakketten moeten dichtge plakt zijn en voorzien van een stevig touw. Tevens dient het adres van gea dresseerde ën afzender duidelijk lees baar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten bedragen 7,50 per pak ket plus 2,50 per kilo. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. Nadere informatie072-331802. brilletje brilletje brilletje nog 'n brilletje 'n brilletje brilletje bril brilletje brilletje Schrijfster Jean Auel signeert morgen haar boeken in Heiloo bij Boek handel Deutekom. HEILOO - Van 8 tot en met 12 oktober bezoekt Jean M. Auel, schrijfster van de serie ,De Aardkinderen', Nederland. Op donderdag 11 oktober signeert zij haar boeken bij Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67/69 in Heiloo van 13.30 tot 14.45 uur. Gezien haar vele fans wordt een zeer hoge opkomst verwacht. Met het boek ,De stam van de holebeer' startte een serie, die als titel ,De aard kinderen' meekreeg. Niemand kon op dat moment vermoeden dat deze eerste serieuze schrijfpoging van een-toen nog onbekende Amerikaanse huisvrouw een ware zegetocht over de wereld zou inlui den. Inmiddels zijn er wereldwijd mil joenen exemplaren verkocht van de eerste drie delen: ,De stam van de hole- beer', ,De vallei van de paarden', en 'De mammoetjagers'. Zojuist verscheen bij Uitgeverij Het Spectrum ,Het dal der beloften', het yierde deel uit de serie ,De aardkinderen'. De romanserie brengt ons terug naar het begin van onze beschaving, ruim 35.000 jaar geleden. De hoofdpersoon is Ayla, die de toekomst van de mensheid in haar heeft. Het is het verhaal over het ontzagwekkende mysterie van het ont staan van de mensheid. Jean M. Auel (1936) pleegde jarenlang research in bibliotheken, maar niet al leen daar. Zij volgde overlevingscursus- sen, leerde jagen met primitieve wapens, verdiepte zich in kruidenge- neeskunde, bezocht stammen waar preshistorische gebruiken in zwang zijn en vele malen Europa en Rusland om de Cromagnon- en Neanderthalerbescha ving te bestuderen. In Amerika geldt Jean Auel thans niet alleen als een uit erst succesvol schrijfster, maar ook als een expert op haar terrein. Auel wordt door de wetenschap geprezen om haar gedetailleerde en waarheidsgetrouwe beschrijvingen van de situatie, zoals die ongeveer 35.000 jaar geleden was op on ze aarde. Dat de beschaving in de prehistorie toen al veel verder ontwikkeld was, dan wij volgens het standaardbeeld ooit ver moedden, blijkt uit de levendige en boeiende typeringen van de karakters uit Auel's romans. Haar hoofdfiguur Ayla, die in haar verschijning al geëvo lueerd is tot de mens zoals wij die thans kennen is voor velen model gaan staan voor een vrouw die het lot in eigen hand neemt, en daarmee taboe's doorbreekt en op vooroordelen stuit die 35.000 jaar later nog steeds door menigeen herkent zullen worden. De authenticiteit die uit haar boeken spreekt, maakt de IJstijd tot een meeslepende periode uit onze ge schiedenis. Zij is erin geslaagd om een zéér ver verleden tot leven te wekken en heefst daarmee over de hele wereld mil joenen fans gemaakt, die allen het ver schijnen van haar vierde deel nauwelijks konden afwachten. .weer'n brilletje brilletje brilletje bah brilletje nog'n brilletje fonds brilletje brilletje brilletje brrrrilletje brilletje brilletje senéwe brilletje brilletje brilletje brilletje briltje snelbrilletje brilletje brilletje brilletje brilletje nog 'n brilletje ejtellirb brilletje brilletje brilletje brilletje brilletje maf brilletje lensjes brilletjes vooruit brilletje nóg meer brilletjes brilletje brilletje brilletje brilletje billetjes brilletje brilletje brilletje huppekee-brilletje brilletje klein brilletje 'n brilletje hé'n brilletje lang brilletje zéééér lang brilletje brilletje bril 'bril hé die bril leuk brilletje brilletje brilletje brilletje stuk brilletje rot brilletje brilletje bril brilletje brilletje brilletje brilletje 'brilletjes brilletje' én 'n brilletje nog 'n brilletje en nog een 'brilletje laatste brilletje en nog véééééél meer brilletjes bij: Winkelhof 't Loo Heiloo Telefoon 072 - 33 25 95 Geesterduin 37 Castricum Telefoon 02518 - 5 66 95 mm WAARBORG VOOR OOGZORG EXPOSITIE IN ZEVENSPRONG HEILOO - De groep Different, bestaande uit zes vrouwen, exposeert op 12, 13 en 14 oktober in De Zevensprong aan de Ewislaan 5 te Heiloo. Het werk van de groep bestaat uit keramiek, bronzen beelden en schilderijen. Vrij dag 12 oktober wordt de expositie geo pend door mw. drs. M. de Vries, directeur van het stedelijk museum Alk maar. Het geheel wordt muzikaal om lijst door het kamerkoor Concord. De openingstijden op zaterdag en zondag zijn van 14.00-20.00 uur. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Naast een bakkersbedrijf werd een witte bestelauto gestolen. De wagen was niet afgesloten en de sleutels zaten in het contactslot. Op de Heerenweg werd een ruit van een woning vernield. In de NS-fietsenstal- ling werd een fiets vernield. In de badmintonhal werd van twee per sonen kleding gestolen. Tijdens een bromfietscontrole op de Westerweg werden 22 bekeuringen uit gedeeld: tweemaal geen helm, acht maal teveel vermogen, vier maal ontbreken gele plaat, zeven maal te veel lawaai en één bromfiets werd voor nader onder zoek meegenomen. Op de Westerweg kwam bij een auto plotseling rook onder de motorkap van daan. De brandweer moest er aan te pas komen voor bluswerk. De wagen is zwaar beschadigd. Een jeugdige fietser kwam op de Pastoor van Muijenweg ten val nadat hij was aangereden door een personen auto. Het bleef gelukkig bij materiële schade. Op het terrein van een stichting in Hei loo werd getracht een container met bouwmaterialen open te breken. Door oplettende getuigen, die de politie alar meerden, kon een diefstal voorkomen worden. De dader had echter argwaan gekregen en was al vertrokken toen de politie ter plekke arriveerde. Een botsing ontstond op de Kapellaan, toen een passerende wagen werd ge raakt door een uit parkeerstand wegrij dende auto. Op vrijdag 5 oktober rond 19.10 uur poogden twee negroïde mannen, onge veer 22 jaar oud met halflang rasta- haar, een bromfietsslot door te knippen met een grote betonschaar. Deze was verborgen in een witte linnen sporttas. De eigenaar van de bromfiets voor kwam diefstal, maar werd wel door één van de daders tegen de grond geslagen. Het tweetal sloeg op de vlucht, achterna gezeten door twee getuigen. Deze wer den echter vervolgens met de beton schaar bedreigd, waarna de daders alsnog konden ontkomen. De politie is op zoek naar eventuele andere getuigen: tel. 333144. Een snackbar aan de Heerenweg werd deze week tweemaal bezocht door het inbrekersgilde. De eerste keer bleef het bij een poging. De tweede keer werd een ruit ingegooid en een klein geldbedrag weggenomen. Een jeugdige bromfietster met duopas sagier werd op de kruising van Zeeweg en Malevoort geschept door een niet oplettende, afslaande automobilist. De bestuurster van de bromfiets werd met licht letsel aan de rug naar het zieken huis vervoerd. De afgelopen week werd acht maal aan gifte van diefstal van een fiets gedaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6