SM I Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO i/mmeo Akersloot Agendo Akersloot Verleende bouwvergunningen Nieuwe bouwplannen Verleende collectevergunningen Hinderwet Agenda raadsvergadering donderdag 1 november Vergaderingen raadscommissies in de maand november Burgerlijke stand gemeente Heiloo Elders geboren Elders overleden Raadhuisplein 1 Postbus I 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST 31 OKTOBER 1990 Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: De Loet 3, Maxima - plaatsen berging aan bedrijfspland. De Waard 25, K. Geldof - bouw berging. Heerenweg 226, L.R. Warnars - vergroten woning. Kennemerstraatweg 143, Rabobank - veranderen bankgebouw en GEA-ruimte. Limmerweg, Amstelland Vastgoed BV - bouw 8 woningen. De Sonneveld, Amstelland Vastgoed BV - bouw 26 woningen. Nijenburgerweg 8, H. Stam - bouw berging - jongveestal. Westerweg 90, Fa. Hink - gedeeltelijk vernieuwen woning. Ringweg 11, A.J. Dekker - vergroten woning. Het Zandstuk 9, W.J. Admiraal - bouw garage. Kennemerstraatweg 403, B. Sterkenburg - bouw garage. Baetenburg 17, H.B. van Meurs - vernieuwen/vergroten berging. De Rietvink 24, J.L. A.A. Jeysman - bouw woonhuis met garage. Breedelaan 38, C.M. Gaal - plaatsen dakkapel. Trompenburg 1, B. van Beek - plaatsen dakkapel. Rechte Hondsbosschelaan 17, S.P. Vader - plaatsen dakkapel. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Handelsweg 20, M.A.J. Sengers, bouw van een kantoorruimte met bedrijfswoning op het bestaande bedrijfspand. Stationsweg 13, Aannemersbedrijf Kops b.v., vergroten kantoorruimte. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 1 november 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: Nederlandse Brandwonden Stichting - 5 t/m 11 november. Nationaal Jeugd Fonds - 12 t/m 18 november. Diabetes Fonds Nederland - 19 t/m 25 november. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, bekend, dat op 17 september 1990 bij hen is ingekomen een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van de Firma Baas Meijsen voor het in werking houden van een aannemersbedrijf voor het uitvoeren van grond- en kabelwerken, gelegen aan de Westerweg 125, alhier. Tevens maken zij bekend, dat op 21 september 1990 bij hen is ingekomen een aanvraag van Kommer-Biopharm B.V. voor het in werking houden van een groothandel in diergeneesmiddelen c.a., gelegen aan de Handelsweg 28, alhier. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen gedurende een maand op de afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel vanaf donderdag 1 november tot en met maandag 3 december 1990, elke werkdag vanaf 09.00 tot 12.00 uur, alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavonden tot en met 3 december 1990 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling Openbare Werken een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 3 december 1990 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het college worden ingediend. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een openbare hoorzitting op woensdag 21 november 1990 om 10.00 uur (Baas/Meijsen) en om 11.00 uur (Kommer Biopharm) op de gemeentesecretarie van Heiloo aan het Raadhuisplein 1, alhier, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvragen. Degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen in te dienen. Heiloo, 31 oktober 1990, nrs. AZ-62 en -1a Burgemeester en wethouders van Heiloo, de loco-secretaris, de burgemeester, W. Knaap N.P.M. Schoof Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint anders dön gebruikelijk om 20.30 uur. De vergadering is openbaar. Naast .de gebruikelijke inleidende punten staan te behandelen onderwerpen op de agenda: Vaststelling voorbereidingsbesluit Ypestein III. Wijziging samenstelling en werkwijze welstandscommissie. Mandatering aanvraag op grond van Bijdragenregeling uitvoering gemeentelijk milieubeleid. N.V. Huisvuilcentrale i.o. Beschikbaar stellen krediet voor het opstel len van een volkshuisvestingsplan. Wijziging vergoedingsregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer (3e wijziging). Vaststelling Nota voorlichting. Vaststelling jaarrekening en subsidie 1989 Stichting Openbare Bibliotheek. Vaststelling subsidie 1989 Stichting Ouderenwerk Heiloo. Verkoop plantsoen achter de percelen Warmoezierslaan 12 t/m 30. Verkoop gemeentelijk deel laad- en loswal Noordhollandskanaal. Ruiling gronden bij Oosterzijweg 24. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. In de maand november zullen de raadscommissies volgens het volgende schema vergaderen: maandag 5 november - commissie openbare werken, beplantin gen en sociale zaken woensdag 7 november - commissie milieu, educatie, verkeer en vervoer, sport en recreatie; maandag 12 november - commissie welzijn, emancipatie, volks gezondheid en voorlichting; woensdag 14 november - commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. donderdag 15 november - commissie financiën en personeels zaken; De agenda's en de aanvangstijden voor deze vergaderingen zullen nog nader worden gepubliceerd. In ieder geval staat in al deze commissievergaderingen de behandeling van de begroting 1991 en het meerjarenbeleidsplan 1991-1994 op de agenda. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het gemeentehuis, ingang oude gemeentehuis Raadhuisweg 4. Geboorten t/m 29 oktober 1990 Suzanne d.v.: Moes, Batte en: van Baar, Maria V. Wiebe z.v.: Jeltsema, Johannes H. en: Coebergh, Brigitte C.H.M. Menno z.v.: Sanders, Paulus en: Coops, Renée Sam z.v.: Zonneveld, Johannes M.A. en: Kemper, Elisabeth M. Bas z.v.: Langkemper, Roland en: Oosterwijk, Yvonne P.M. Emiel P. z.v.: Schut, Paulus M. en: Slippens, Petronella V.M. Wouter z.v.: Klaase, Jacobus P. en: Reus, Afra M.J. Lars P. z.v.: Coebergh, Harmen en: Bosch, Catharina F.M. James z.v.: Kraakman, Johannes M. en: Koopman, Esther W.M. Sophie A. d.v.: Tromp, Tjerk J. en: Verbeek, Monica A.T. Raquel C. d.v.: Ranzijn, Petrus P.C.L. en: Heeremans, Geertruida J. Maria P. d.v.: Molenaar, Johannes en: Sombroek, Tecla E.M. Stephanie J. d.v.: Molenaar, Johannes C.S. en: Bakker, Judith R.C. Florence G. d.v.: Kerkhoven, Cornelis G. en: Hunting, Maria M. Elisabeth A. d.v.: Lamers, Wilhelmus J.J. en: Puts, Eleonora J.H.M. Huwelijken t/m 29 oktober 1990 van Leeuwen, Klaas J. en: Oud, Maria J. Latenstein, Marcel P. en: Smit, Cornelia E.A. Jonker, Laurens J. en: Burt, Sara A. Bes, Gerardus N.J. en: van Diepen, Lucia M.J. Kramer, Robertus R.A. en: Morsch, Catharina I.M. Ribberink, Willem G.M. en: Burgering, Yvonne M.J. Overlijden t/m 29 oktober 1990 van Bronkhorst, Pieter. Nanne, Petrus. Kabel, Simon A. Idema, Francina C. w.v. Dumont. de Boer, Johannes, van Dantzig, Leendert J.A. Kaandorp, Maria A. w.v. Schoorl. Rot, Willem. Kegel, Willem J.H.F. Karskens, Wilhelmina C. Wigard, Jan H. Heus, Pieter. Kuyper, Dirkje w.v. Mulder. GEZONDE DINSDAG ALKMAAR - Veiligheid in huis, de ziekte van Ménière, de overgang en klachten in de gezondheidszorg zijn de onderwerpen van de oktober- uitzendingen van het radioprogramma .Gezonde Dinsdag'. Het programma wordt vanuit Studio Alkmaar elke dins dagmiddag live uitgezonden. Elke uit zending begint om twee uur 's middags. Ook het .Radiospreekuur', waarin luisteraars vragen op het gebied van de gezondheid kunnen stellen aan dokter Marion Wouts van Noord-Holland- Noord, wordt weer als vanouds in het programma opgenomen. Wat blijft is de nieuwsbrief, waarin de belangrijke feiten en nieuwste ontwikkelingen in de gezondheidszorg, zoals die in het pro gramma zijn behandeld, nog eens bon dig worden samengevat. De nieuwsbrief kan na de uitzending gratis worden aan gevraagd bij Noord-Holland-Noord, te lefoonnummer: 06-0227200. Voor de maand november is gekozen voor de volgende thema's: 6 november: Veiligheid in huis. Wie kent ze niet? Die gevaarlijke huishoud trapjes, waar bijna iedereen wel een keer bijna óf helemaal van af is geval len. Dit is een veelvoorkomend risico in een huishouden. Maar je kunt ook den ken aan: giftige dampen in huis door een verstopte schoorsteen of brandbare of giftige stoffen die buiten het bereik van kinderen moeten blijven. 13 november: De ziekte van Ménière. De ziekte of het syndroom van Ménière is een binnenooraandoening. Mensen die aan deze ziekte lijden kunnen last hebben van gehoor ver lies, oorsuizenen aanvallen van draaiduizeligheid en evenwichtsstoornissen. De ziekte kan op elke leeftijd ontstaan. Er is nogal wat onbegrip over deze ziekte. De oor zaken zijn nog onbekend, maar de ziek te is niet levensgevaarlijk. 20 november: De overgang. Welke klachten zijn normaal of welke klachten zijn bijzonder voor vrouwen in de over gang of menopauze? Wat verandert er precies in het hormoonstelsel en welke invloeden heeft dat op de algemene ge zondheid. Vragen over de overgang zijn er legio, Gezonde Dinsdag besteed uit gebreid aandacht aan dit altijd actuele thema. 27 november: Klachten in de gezond heidszorg. Bij welke instantie kun je te recht als je een klacht hebt over een be handeling die niet goed is uitgevoerd. Want: klachten zijn er altijd. Tegen woordig ben je niet meer uitsluitend overgeleverd aan het veto van de arts. Er zijn tal van instanties waar je met klachten of andere vragen terecht kunt. Gezonde Dinsdag probeert ook over dit onderwerp helderheid te verschaffen. Luisteraars van Radio Noord-Holland, die vragen willen stellen aan deskundi gen over de thema's, kunnen die instu ren aan Radio Noord-Holland, Gezon de Dinsdag, Hofplein 3, 1811 LE Alk maar. 'Gezonde Dinsdag' is een pro- duktie van Radio Noord-Holland in nauwe samenwerking met Ziekenfonds en Ziektekostenverzekeraar Noord- Holland-Noord. ACTIEVE HERFST BIJ BEAKPOINT HEILOO - Nu het tennisseizoen defini tief voorbij is en de fiets alleen nog voor de strikt noodzakelijke boodschappen gebruikt wordt, is het belangrijk om uw conditie op een andere manier op peil te houden. Het regionaal aerobicinstituut Breakpoint, nu al actief met twee aero bicuren op dinsdag- en woensdagavond maakt dit voor u mogelijk. Laat u niet tegenhouden door argumen ten als: ,,Ik ben te oud" of ,,Ik ben te dik", etc. Iedereen traint namelijk op zijn/haar eigen niveau. Bovendien is het voor die mensen die extra begeleiding nodig hebben of vragen willen stellen over diëten, afvallen, e.d. mogelijk om advies te vragen tijdens het wekelijks medisch spreekuur, dat voor leden gra tis toegankelijk is. De dinsdagavondles wordt gegeven in de gymzaal aan het Slimpad van 20.30-21.30 uur door sportlerares Joa Stolk. De woensdagavondles wordt ver zorgd door Maura Bruins, tevens arts. Tijdstip van de woensdagavondtraining 19.00-20.00 uur. De eerste keer is een gratis proefles. Bel,voor informatie: Breakpoint, tel. 072-153683, tijdens kantooruren. GESLAAGD HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is onze oud-plasatsgenote Monique Stroomer geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. TEKENEN EN SCHILDEREN VOOR OUDEREN HEILOO - Nog dagelijks wordt door duizenden ouderen bewezen, dat er op elk gebied enorm veel talent en creativi teit aanwezig is. Steeds meer ouderen zijn bezig de vrije tijd op nuttige manier in te vullen, om zich dienstbaar te ma ken voor de medemens en ter verrijking van zichzelf. En waarom ook niet? Zo is er op het gebied van de teken- en schilderkunst in Nederland een enorme belangstelling ontstaan, waardoor dui zenden ouderen van 50 jaar en ouder dageüjks de tekenpen, penseel of kwast ter hand nemen om deze kunstvorm gestalte te geven. Uit resultaten blijkt, dat er bij deze leeftijdsgroepen verbor gen talenten zijn, die ware staaltjes van creativiteit tot stand weten te brengen. Daarom is het aan te bevelen om de op gedane ervaring en praktijken niet in de kast te bergen, maar actief te blijven, opdat de opgedane ervaring niet verlo ren gaat. Het tekenen en schilderen is nu eenmaal een vreugdevolle bezigheid die grote voldoening schenkt. Onlangs heeft men in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo kennis kunnen maken met het tekenen- en schilderen voor ouderen. Hier werd tijdens een keurig verzorgde expositie werken ver toond, die waardering ontvingen. Het is deze groep ouderen die iedere vrijdag middag bijeen komt om teken- en schil dertechniek zich eigen te maken. Omdat er geen sprake is van „cursus" is een ie der geheel vrij te werken met aquarel, olieverf of krijt. Voor de technische ad viezen en begeleiding is een academisch opgeleide docent aanwezig. Voor geïnteresseerden met enige erva ring en die bovendien in een plezierige werksfeer deze kunstbeoefening willen ervaren zijn momenteel nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingen tel. 336919, Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. CURSUS WERKEN MET DROOGBLOEMEN LIMMEN - In het Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen wordt de cursus Werken met droogbloemen' gegeven door Thea Koelemeij op 13, 20 en 27 november. Er worden o.a. leuke pre sentjes gemaakt voor de komende feest dagen. Ervaring is niet nodig, iedereen is welkom. Er zijn nog enkele plaatsen vrij! Inlichtingen en opgave: tel. 02205-1701, b.g.g. 1556. RAADSVERGADERING LIMMEN LIMMEN - Donderdag 1 november is er in Cultureel Centrum Vredeburg een openbare vergadering van de gemeente raad. Aanvang 16.00 uur. Op de agenda staan 21 punten o.a. straatnaamgeving van het plan d'Enterij. Een aantal voor stellen tot de verkoop van grond en het verzoek voor een aanvullend krediet voor bodem onderzoek. Let goed op de aanvangstijd, deze is 's middags om 16.00 uur. BIJZONDERE KUNSTVEILING IN EGMONDSE SLOTKAPEL EGMOND - Op zaterdag 3 november wordt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef (Slotweg 19) een bijzondere kunstveiling georganiseerd. Tientallen bekende kunstenaars stelden originele kunstwerken beschikbaar. Schilderijen, aquarellen, gouaches, tekeningen, gra fiek keramiek en metaalplastieken wor den onder toezicht van Mw. A. Bos, no taris, bij opbod verkocht. Het meren deel van de werken wordt ingelijst en zonder bijkomende kosten aangeboden. De netto opbrengst is bestemd voor de bekende theatergroep Horizon, die geluids- en beeldapparatuur moet aan schaffen om daarmee haar groot ge monteerde theaterprodukties te vervol maken. De kunstveiling begint zaterdag 3 november om 20.00 uur. Diezelfde dag wordt vanaf 10.00 uur de kijkdag gehouden evenees in de Slotkapel. Cata logus en toegang gratis. De grote ver scheidenheid (ca. 70 veilingnummers) maakt een bezoek op 3 november aan de Slotkapel de moeite waard. Alle in lichtingen 02206-1551. SV DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag schietvereniging De Vrijheid Limmen, clubavond 24 okto ber in de Lantaarn: Ere-klasse: 1. T. Vermolen 99, 2. K. Hooijboer 97, 3. F. Zonneveld 95; A- klasse; 1. W. Erkamp. 98, 2. C. Mooij 97, R. Schaft 97; B-klasse: 1. W. Verzij- lenberg 99, 2. W. Vaandrager 96, 3. E. Pepping; C-Klasse: J. v. Duin 91, A. Engel 91, J. Engel 91. ROMMELMARKT GROOT SUCCES HEILOO - De rommelmarkt die het af gelopen weekend in het winkelcentrum 't Loo door de muziekverenigingen Nij- enburg, FSH en Caecilia werd gehou den, is een groot succes geworden. Op vrijdag en zaterdag was het twee dagen lang zeer druk en gezellig in 't Loo. Veel mensen snuffelden rónd op de markt om te kijken of er iets van hun gading tussen zat. De organiserende verenigin gen willen graag alle mensen die spullen hebben gegeven voor de markt hartelijk bedanken. Zonder hun giften valt er tenslotte niets te verkopen. Zonder de medewerking van 't Loo zou er hele maal geen rommelmarkt zijn. Alle win keliers van 't Loo willen wij hartelijk bedanken voor hun medewerking. De prachtige opbrengst van de rommel markt zal door de verenigingen gebruikt worden voor de aanschaf van nieuwe in strumenten en uniformen. POSTZEGEL NIEUWS ALKMAAR - Zondag 4 november is er in de Brainbox aan de Kanaalkade in Alkmaar een filatelieloket geopend. Uw post wordt daar voorzien van een uniek zondag-stempel. Dit geschiedt tijdens een enorme postzegel-ruilbeurs van 10.00-16.30 uur. U kunt dan ook de. waarde van uw verzameling laten bepa len door deskundigen. Voor nieuwe le den is er een leuke attentie. Meer informatie: Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars afdeling Alk maar, tel. 072-115185 (voor meer in formatie). Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 3 november: maandelijkse verkoop aan het Victoriepark 2 te Alk maar van 10.00-15.00 uur. Dit is tevens de eerste Sinterklaas-verkoop. De op brengst is bestemd voor een kinderop vangcentrum in Lima (Peru). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Opbrengst nationale collecte Geestelijk Gehandicapten De onlangs in de gemeente Heiloo ge houden Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten heeft in totaal 11.753,70 opgebracht. De organisatie dankt iedereen (gevers en collectanten) die aan dit mooie resultaat heeft bijge dragen. GRATIS BANDEN- EN VERLICHTINGSCONTROLE HEILOO - Veilig Verkeer Nederland houdt in de maand november op elke zaterdag één of twee gratis banden- en verlichtingscontroles in of om Alkmaar. Omdat deze controles de laatste jaren goed lopen wil V.V.N. meer garages bij deze controles betrekken. Wat gebeurt er nu bij zo'n V.V.N.- controle. De profieldiepte van uw ban den wordt opgemeten, ine. reserveband. Daarna wordt uw verlichting nageke ken. Eerst of de verlichting goed werkt en brandt en of de verlichting goed af gesteld staat. Is dat niet zo dan wordt dit meteen verholpen. Mocht het niet ter plaatse verholpen kunnen worden dan krijgt u er een goed advies voor. De uit slag van de controle wordt vermeld op een controlekaart van V.V.N. en deze krijgt u mee. Ter plaatse zijn ook fol ders van V.V.N. verkrijgbaar over uw auto en de totale verkeersveiligheid. Mocht u vragen hebben over deze con trole dan kunt u deze stellen via tel. nummer 072-610450 of 02209-2250. Hieronder volgt de eerste garage die zich heeft opgegeven voor deze banden en verlichtingscontrole: Zaterdag 3 no vember van 9.30 tot 14.30 uur bij gara ge Barten, Het Zevenhuizen, Heiloo. Deze controles gaan van V.V.N. uit. Het automerkt is dus niet van belang. Iedere autobezitter is van harte welkom. De vrijwilligers van V.V.N. en de mon teurs van deze garage doen dit in het be lang van de verkeersveiligheid. Vooral in de wintermaanden is het van groot belang dat de banden en verlichting van uw auto in orde zijn. Denk maar eens aan het natte en gladde wegdek of aan tegenliggers met verkeerd afgestelde verlichting. Ga even langs, voor uw en andermans veiligheid. ZINGEN HOUDT JONG HEILOO - Zoals bekend wordt door het gemengd koor voor ouderen, te Hei loo, Zingen Houdt Jong, iedere dins dagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur een zangrepetitie gehouden in het Tref punt aan de Westerweg 294 te Heiloo. Nieuwel eden sopranen, alten, tenoren, bariton en bassen zijn van harte welkom. Op dinsdag 6 november zal echter de re petitie vervallen en worden vervangen door een ander muzikaal programma onder de titel „Hoogetpunten vijf eeu wen muziek". Onze plaatsgenoot J. Bosman is bereid gevonden om dit luister-programma voor ons te verzor gen. De aanvangstijd is 10.00 uur. Een ieder die samen met de leden van het koor naar dit programma wil komen luisteren en tevens wil kennis maken met het koor, is van harte welkom. De toegang is gratis. Informatie over het koor is te verkrijgen bij de bestuursleden onder telefoon nummer 337406, 335936 of 331671. CANDLELIGHT-CONCERT AKERSLOOT - Op zaterdgavond 3 no vember zal de bekende cellist Pieter Wispelwey het Candlelight-concert ver zorgen in de dorpskerk van Akersloot. Over Pieter Wispelwey valt veel te zeg gen, deze Nederlandse musicus heeft de afgelopen jaren al op verschillende ma nieren de aandacht van het concertpu bliek getrokken. Na zijn studie bij Anner Bijlsma en Paul Katz in de Vere nigde Staten ontwikkelde hij zich als een uitzonderlijk musicus. In 1986 kreeg hij de Elizabeth Evertsprijs, een prijs die om de twee jaar wordt toege kend aan de meest veelbelovende jonge musicus van Nederland. Ook na het behalen van deze prijs stond hij regelmatig in de belangstelling onder andere door zijn uitzonderlijke pro grammering: hij heeft al verschillende recitals gegeven waarin één componist centraal staat. Zo voerde hij op één avond de suites voor cellosolo van Ben jamin Britten uit, maar ook de sonates van Beethoven stelde hij zo aan het pu bliek voor. De luisteraar krijgt naar zijn mening op die manier beter de kans om op te gaan in de muziek en haar beter te begrijpen. Het programma van komende zaterdag vermeld de zes suites voor cellosolo van Johan Sebastiaan Bach. Een oude liefde die in een integrale uitvoering het best tot zijn recht komt. Het concert begint om 20.15 uur, de kerk gaat om 19.45 uur open. De toegangsprijzen bedragen: volwassenen 10,00, CJP/Pas 65 7,50 en kinderen tot en met 12 jaar 1,00. Ook bestaat de mogelijkheid om een abonnement of een knipkaart te nemen. Inlichtingen over concert en abonnementen kunt u krijgen op de vol gende telefoonnummers (02513) 12598, 13221 en 15047. POLDERTRIMLOOP AKERSLOOT - Zondag 4 november organiseert Handbalvereniging Erics Audio Meervogels een poldertrimloop. Deze lopen genieten een prima reputatie door de goede verzorging en gezellig heid. Er worden drie afstanden gelopen: 4, 8 en 14 km. De 4 en 8 km starten om 10.30 uur, vijf minuten later gaat de 14 km van start. Inschrijving vanaf 9.00 uur in de kanti ne op het handbalcomplex aan de Boschweg, Akersloot. Kleed- en dou chegelegenheid zijn aanwezig. Deze lo pen gelden voor het trimboekje van de KNAU en de 40+ veteranen. Voor de eerste drie, de eerste dame, de eerste ve teraan en de eerste jeugdige beneden 15 jaar ligt eremetaal gereed. Inschrijfgeld tot 16 jaar 1,50, 16 jaar en ouder 2,50; met aandenken betaalt men 1,00 meer. Voor meer inlichtingen: Rob Buur, tel. 02513-10718. Poppentheater Dibbes en Jeugdfilmhuis Akersloot In de maand november zijn er poppen- voorstellingen op 3, 10, 17 en 28 novem ber. Zaterdag 24 november: de film 'Kikker en de walvis' wordt vertoond voor kinderen van 8 tot 13 jaar in jeugd filmhuis Akersloot in Theater Dibbes, Wilhelminaplein 3, aanvang 19.00 uur. Entree film/theater: 5,00; inlichtin gen/reserveringen: 02513-13447.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4