WIJ Uitkijkpost ziektekosten verzeker je dicht bij huis. Falkland speelt 'Eva Bonheur' Jan Paul van der Meij Band te gast bij jongerencentrum de Buk Virtnigin^sagenVe UITKIJKPOST 31 OKTOBER 1990 Dit is eigenlijk net zo vanzelfsprekend als het dicht bij huis onderbrengen van uw ziektekostenverzekering. Daarom is het prettig om Noord-Holland-Noord in de buurt te hebben. Een ziektekostenverzekeraar die uw regio op z'n duimpje kent En zodoende uitstekende contacten heeft met uw artsen, zieken huizen en overige hulpverleners. De zekerheid van Noord-Holland- Noord vindt u dus nagenoeg om de hoek. Wilt u graag meer weten over onze PlusMinusPolis of de volledige GezinsPlusPolis? 06-0227200. U kunt natuurlijk ook de bon opsturen. Zodat u straks ook kunt zeggen: Noord-Holland-Noord, ziektekosten zonder zorgen. Ik wil graag meer informatie over: PlusMinusPolis GezinsPlusPolis Naam: m/v Adres: Postcode: Gezinssamenstelling (leeftijden): Plaats: Telefoon: Deze bon in een ongefrankeerde envelop zenden aan: Noord-Holland-Noord Verzekeringen, Antwoordnummer 170,1800 VB Alkmaar. NOORD HOLLAND NOORD De decemberfeesten komen er aan. Drukkerij Uitkijkpost BV heeft voor u een prima en voordelig geprijsde kaöotip: briefpapier, enveloppen en/of correspondentiekaarten bedrukt met naam en adres. Diverse uitvoeringen mogelijk. Informeer nu en bestel voor woensdag 28 november a.s. en u heeft uw drukwerk voor 1 december in huis. drukkerij Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Briefpapier of correspondentiekaart enveloppen bankpost Linnen (meerprijs) 50 ex 65,00 5,00 100 ex 75,00 7,50 150 ex 85,00 10,00 200 ex 95,00 12,50 250 ex 108,00 15,00 Briefpapier corresp. kaart enveloppen bank linnen 100 vel 50 krt 150 env 95,00 10,00 200 vel 100 krt 300 env 125,00 15,00 Alle prijzen exclusief 18,5% BTW en een minimale afname van 50 exemplaren. voor een bevalling op Texel rij je toch ook niet naar'n ziekenhuis in Breda. OHH Een huiselijk tafereel in 'Eva Bonheur', door Falkland Toneel vertolkt in het Heilooër theater De Beun. HEILOO - Falkland had dit keer de keus laten vallen op het uit 1916 date rende stuk van Herman Heijermans „Eva Bonheur". Jasper Mop en Miep vormen een gezin, keurig en braaf. Maar inwonend bij hen is Eva Bonheur, Eva Geluk, zij zorgt voor de nodige reu ring in het gezin. Als de keurige Mop echter gaat speculeren met het geld van de zuinige Eva.en de verloofde van dochter Miep tot de ontdekking komt dat de familie niet zo welgesteld is als hij eerst dacht dan zijn er genoeg ingre diënten voor een avond boeiend toneel. De voorstelling stond onder regie van Loes Heijligers. De titelrol was voor Puck Koomen, een rol die haar op het lijf geschreven was en die zij dan ook met veel allure, prachtig gestalte wist te geven. Niet minder waren de prestaties van Jaap Schuuring als Jasper en Mari an Scholte als zijn vrouw. Lia Bais en Mike Kuijt, speelden met jeugdig elan, ALKMAARSE ORATORIUM VERENIGING ZOEKT LEDEN De Alkmaarse Oratorium Vereniging heeft haar 65-jarig bestaan gevierd met een gezellige avond, die werd ingevuld met verrassende zang- en spreekvoor- drachten door de eigen leden. Inmiddels heeft het koor haar repetities op de woensdagavond werd hervat. Op het programma voor 1991 staan de Mat- thaus Passion van J.S. Bach (traditio neel op de zaterdag voor Palmzondag) en in het najaar de „Elias" van Men delssohn. Voor velen blijkt dit hèt mo ment om de stap naar een koor defini tief te zetten en te ontdekken dat zingen een eerste klas vorm van ontspanning is. U - en vooral tenoren en bassen - kunt u voor informatie terecht op tel. 072-123106. STICHTING OUDERENWERK HEILOO VERNIEUWT BESTUUR HEILOO - Het bestuur van de Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft de afgelopen tijd enige veranderingen in personele bezetting gekend. Het Algemeen Bestuur is nu als volgt sa mengesteld: dhr. A. Derriks (namens ouderenbonden); mw. M. Faber-Eikel- hof (vrijwilligersorganisaties), dhr. W. Koek (persoonlijke titel), mevr. J. Molenaar-Dekker (Vrijwilligersorgani saties), de heer C. M. Wijnkoop (Ka tholieke Bond van Ouderen). Bovenge noemde leden zijn tevens lid van het Da gelijks Bestuur. Mevr. P. A. C. Beers-Vlek (woning bouwverenigingen); de heer W. C. van Syack (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen); de heer G. Steenhuis (verzorgingshuizen); mevr. J. Wessels- Gankema (Rode Kruis); mevr. A. M. Worm-de Moei (gemeenteraad). Het secretariaatsadres van de Stichting Ouderenwerk Heiloo blijft onveran derd. Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 072-331297. De Stichting Ouderenwerk Heiloo is een intelling voor ouderenwerk in de ge meente Heiloo. Haar doel is de zelfstan digheid en maatschappelijke integratie van ouderen te bevorderen. De stichting houdt zich onder andere bezig met: het verstrekken van informatie en advies, de organisaties van Tafeltje Dekje, be middeling bij huisvesting, de organisa tie van sociaal-culturele, sportief- recreatieve en eduactieve activiteiten, en het ontwikkelen van voorzieningen. het verloofde stel. De kleinere rollen van Cees Poeze, Cor Veen, Theo Bak ker en Marianna Lampe waren bij hen in goede handen. Over de keuze van het stuk kan men van mening verschillen, maar zeker is, dat Falkland er voor zorgde dat er een avond prima toneel te zien was. SCOUTINGGROEP RURIK HEILOO - Scouting Rurik blijft bezig, hadden we twee weken geleden nog de Jota, nu willen we de aandacht vestigen op een reünie voor oud-begeleiding. En dan niet alleen van de huidige Rurik groep, maar ook van groepen uit het verleden. Al rond 1934 werd een soortgelijke ver eniging opgericht, de Kruisvaart ge naamd. Dit was onder leiding van, zoals dat vroeger hoorde, een kapelaan. Tot aan het begin van de Tweede wereldoor log heeft de kruisvaart bestaan, maar wegens het uniformverbod was het on mogelijk om verder te gaan. Na de oor log was er behoefte aan een jeugdvereniging zoals scouting nu is. Een aantal leden van de Kruisvaart heb ben toen samen met een kapelaan Scou ting in Heiloo (destijds de verkennerij) nieuw leven leven in geblazen, met de oprichting van de Clemens Willi- brordgroep. In de loop van de jaren zijn er natuur lijk veel dingen veranderd, er kwam een meisjesgroep bij, groepsnamen veran deren, de begeleiding wisselde en de lo catie van het clubgebouw is ook menig maal veranderd. Zo heeft er een clubge bouw gestaan waar nu het Stationsplein in Heiloo is, aan de Zeeweg, achter het Brunogebouw en de nieuwe huidige lo catie is aan de Kistemaker. In 1986 zijn de Kaninefaten- en de St. Theresia- groep, respektievelijk een'jongens- en een meisjesgroep, samen gegaan en dat is de Scouting Rurik van nu. Het idee voor een reünie is spontaan ontstaan, en oud-(bege)Ieiding van de Clemens Willibrord, de Agnesgroep, de St. Theresia, de Kaninefaten en de Scouting Rurikgroep hebben enthousi ast gereageerd op de reünie. Deze vindt plaats op zondag 4 november, van 13.00 tot 18.00 uur in het Scoutinggebouw van Scouting Rurik Heiloo aan de Kistemaker. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN HEILOO - Hoewel de heer H. van Ton geren in dienst van het promotieteam van de N.S. is zorgde hij ervoor dat het dinsdag 25 oktober een leuke, niet com merciële avond werd, waarbij algemene voorlichting over de Nederlandse Spoorwegen centraal stond. Na een algemene diaserie, waarbij aller lei facetten van de spoorwegen werden belicht, werd er in de pauze een kleine quiz gehouden. Na de pauze kwam er een korte filmprojectie over de N.S. in relatie tot het milieu, wat uitmondde in het plan rail 21. Dit plan heeft tot doel om de reiscapaciteit te verdubbelen. Natuurlijk werden er veel kritische vra gen gesteld. Toen een vraag heel kritiek werd, kam de heer van Tongeren met de zgn. gele kaart. Op deze kaart kun je se rieuze nalatigheden van de N.S. op schrijven en opsturen. De N.S. zal hier dan zelf werly/an maken. Door de pret tige manier j^an vertellen werd het een leuke avonden zijn we ons bewuster van het belang van de trein in Ne derland. NIEUWS VAN TINTORETTO HEILOO - Op zaterdag en zondag 4 no vember houdt de Schildervereniging Tintoretto een expositie in haar atelier De Zevensprong, E wis weg hoek Het Ze venhuizen te Heiloo. Op deze ten toonstelling zijn werken te zien die tij dens de afgelopen zomer op diverse lo caties door de leden gemaakt zijn. Er zijn verscheidene zogenaamde schil- derdagen gehouden, waarop een groep Tintoretto-leden erop uittrok om vast te leggen wat boeiend is. Bij het bekijken van dit werk zal het u zker niet ontgaan dat er met intens plezier getekend en ge schilderd i$. Tussen 14.00 en 17.00 uur bent u op beide dagen van harte welkom in De Zevensprong. WAO-AAW BELANGEN VERENIGING HEILOO HEILOO - Op 15 oktober hielden wij een bingo-ochtend. Tijdens deze druk bezochte morgen werden ook de prijzen voor de winnaars van onze viswedstrij den, die samen met de Stichting Anders Actieven-Egmond werden gehouden, uitgereikt. Als eerste viel in de prijzen met een mooie beker de heer Borburg, tweede mevrouw Groen en derde me vrouw Kaandorp. Een aantal prijsjes werden ons geschonken door Handy Fish. Op maandagmorgen 12 november is er een klaverjasdrive in het Trefpunt, in schrijving om 9.30 uur, kosten 2,50 p.p. Verder is er op maandag 5 novem ber vanwege werkzaamheden geen soos. De Jan Paul van der Meij Band is een welkome gast aanstaande zaterdag bij Buk Buk aan de Pastoor van Mui jen weg 12. drukken het voor u HEILOO - Hij wordt in de Popencyclo pedie van muziekkrant Oor gemakshal ve ondergebracht in de categorie zonderlingen, omdat deze veelzijdige muzikant in geen ander vakje zou pas sen. Hij maakte drie cassettes, twee el pees en een cd en bereikte in het voorjaar van 1990 de Nederlandstalige top 20 met zijn single ,De tijd/Silvia'. Hij was via vele omroepen op de radio te beluisteren en de belangstelling mag dus enorm genoemd worden. Jan Paul van der Meij werkt nu met een band vanaf 1990 keihard om een live reputatie op te bouwen. Succesvolle op tredens waren er ondermeer in Gronin gen en Zaandam, welke door de KRO en de VARA werden uitgezonden. In de band zitten naast Jan Paul nog meer be kende namen voor Buk Buk: Wout Fol- mer op bas, Paul Bruijn achter de drums en Jaap Casticum op gitaar. Ge vieren namen zij in juli 1990 een demo op in JP's eigen studio. Het repertoire van de band bevat naast ludieke sonds als „Silvia", steviger werk ("Scratch me"), waarin Jaap Castricum duidelijk maakt nog steeds tot de beste gitaristen van ons land te behoren. De teksten gaan vaak over persoonlijke, herkenbare dingen, maar zijn altijd origineel. Het idee dat Neder landstalige muziek per definitie slechts is, wordt door de J.P. van der Meij band volstrekt belachelijk gemaakt. De J.P. van der Meij band is hard op weg een nieuwe norm te stellen in de Neder landse rock- en popwereld. En dat zal je horen op zaterdag 3 november in de Buk! Het optreden begint rond 22.30 uur en de entree is 7,00. Voor het optreden van Jules Deelder in Buk Buk op zaterdag 10 november zijn nog kaarten in de voorverkoop aanwe zig. Deze zijn te halen bij Buk Buk en bij Centerdisc aan de Heerenweg in Hei loo. Haast je, want het aantal kaarten is beperkt. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 5 november: mw. Vos-Hartog vertelt over westfriese klederdrachten. Maandag 19 november: sjoel- en spel letjesavond. Beide avonden in het Open Huis, aan vang 20.00 uur. Inlichtingen: 02205- 2216. Avond voor alleenstaanden Woensdag 14 november: open avond voor alleenstaanden bij de Fiom, buro voor alleenstaande ouders, met als the ma 'Weekend-ouders'. Adres: Van der Meijstraat 6, Alkmaar; aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 072-118812. Stichting Multiple Sclerose Zaterdag 17 november: contactochtend van de afdeling Alkmaar van de MS- stichting en de MS-belangenvereniging in De Blije Mare, Kajakstraat 60, Alkmaar-Noord, aanvang 10.00 uur. Centraal onderwerp: het rode kruis. In lichtingen/vervoer: 072-620067 of 152836. Bond van Plattelandsvrouwen Heiloo Dinsdag 6 november: mw. L. Ham ver telt over en demonstreert via de tech niek van colurdraping de keuze van de beste kleuren voor een bepaald persoon. Aanvang 14.00 uur in het Open Huis. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 2 november: klaverjasavond, aanvang 20.00 uur in de Hasebroek- school aan de Sluijsweijdt. Opgave woensdag 31 oktober na 19.00 uur bij J. Zwart (331644) of G. de Ruijter (336702). Zondag 25 november: volleybaltoer nooi in de zaal aan de Burenweg, aan vang 12.00 uur. Opgeven- per team tot uiterlijk 22 november, via tel. 337947. Inschrijfkosten per team: 10,00. Diabetes Vereniging Maandag 5 november: ledenavond in het Elizabeth Ziekenhuis te Alkmaar, aanvang 20.00 uur in het personeels- restaurant. Dr. Henneman verzorgt een lezing over hart- en vaatziekten. Bij ver voersproblemen kunt u bellen: 02207- 40965 of 072-333828. Hervormde Vrouwen Dienst Woensdag 7 november: mw. D. Purmer-Sluimer, hoofd van een pro testants gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten, verzorgt woensdag een lezing in het Ontmoeting scentrum aan de Maas Geesteranusweg in Heiloo, aanvang 9.45 uur. Een ieder is welkom. Genootschap Physica Maandag 5 november: prof. dr. J.J. Woltjer spreekt over verdraagzaamheid in Nederland en Frankrijk in de 16de eeuw bij het natuur- en letterkundig ge nootschap Physica, in een bijzaal van de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Inlichtin gen: 072-333134. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO HEILOO - Op woensdagavond 24 okto ber hield de heer R. Weiman uit Scha- gen een lezing over de Lofoten en Nordland. Ruin dertig dames en enekel heren waren naar de Gereformeerde Kerk gekomen om zich mee te laten ne men naar één van de Scandinavische landen: Noorwegen. De heer Weiman heeft met zijn vrouw en kinderen een reis van vijf weken naar Noorwegen ondernomen. Het grootse landschap, de ruige bergwereld en de eeuwige sneeuw waren voor hem intense ervaringen die hij vakkundig heeft vast gelegd op dia's. De speciale muziek bij de klankdiareeksen creëerde een bijna bovennatuurlijke sfeer, die zeer goed aansloot bij de fantastische bergwereld. De overvloeiprojektie gaf soms het idee van een vogelvlucht door de ongerepte natuur. Natuurlijk ontbrak ook de ma gie van middernachtzon en poolcirkel niet: de zon die bijna ondergaat en met zijn oranje schijn de nacht blijft ver lichten. Verre horizons en indrukwekkende wol kenluchten, eindeloze rotsijslandschap- pen, houten vissershuisjes aan de Lofotenkust. Opvallend was de totale afwezigheid van menselijke drukte op de getoonde diabeelden. Voor zoekers naar rust en ongerepte natuur is er in het hoge noorden zeker plaats genoeg. Al met al was het een geslaagde avond, waarbij we nog even konden genieten van onze Noorse vakantie of ons voor bereiden op een mogelijke toekomstige reis naar noordelijker streken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6