Trenchcoat TE HUUR GEVRAAGD!! Tweemaal toneel in De Beun Flats Kandelaar gerenoveerd Expositie leden 'Doorwerken' in ruimte van De Zevensprong GEEF ZO UW f f Ultkijkertje OP: KLOES B.v. fa K aguAsport Sifsméere acties BOSMAN TWEEWIELERS Gestoffeerde en/of gemeubileerde huur woningen in de prijs klasse vanaf f 1500,- per maand tot f 5000,- per maand excl. vaste lasten. Gewenste huurtermijn: minimaal een jaar met mogelijkheid van verlenging. L™ MAKELAARDIJ O.G. I UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 1990 SPEELAVOND IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO HEILOO - Op donderdag 22 november is er in de Muziekschool aan het Veld 1 een speelavond. De aanvang is om 19.30 uur. U bent daar hartelijk welkom. In het korte programma, dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen leerlingen van Fred Lodder, leraar piano, electronisch orgel en keyboard en leerlingen van Kees Wit, leraar klein koper (trompet etc.). We hebben niet zoveel koper leerlingen in de school. Dat betekent, dat we niet zo vaak een uitvoering van deze leerlingen kunnen beluisteren. Mis schien voor u een extra stimulans om naar de school te komen. DIERENBESCHERMING START CURSUS E.H.B.O. ALKMAAR - Deze cursus, die tevens de dieren verzorging behandelt, start op 10 januari en zal bestaan uit ca. 8 theorie- en 2 praktijklessen. Het geheel zal worden verzorgd door dierenartsen. Het doel van de cursus is de mensen meer inzicht te geven in het leven van het dier om zo in algemene zin het wel zijn van het dier te verhogen. Het kan heel nuttig zijn te weten hoe je moet handelen wanneer een dier in nood ver keert en hoe je de eerste ziekteverschijn selen of abnormaal gedrag kunt herkennen. Andere onderwerpen waar aandacht aan wordt besteed zijn o.a. voeding, het voorkomen van ziekte en levenswijze van veel gezelschapsdieren. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevr. M. v.d. Burg-Paijmans, tel. 072-613928. Bij geen gehoor bij het se- kretariaat, tel. 072-119998. DIERENBESCHERMING Inspektie Heiloo e.o.: na 18.00 uur 072-337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Honden en katten Akersloot: 02513-10079. Aktie vakantiepleegdier: 072-336180. Dierenbeschermingskalender 072-332759. Goed tehuis gevraagd voor: Honden: Bianca, bejaarde bastaard sta bij, gest. Roy, lichtbruin met witte bastaard pekingees (kortharige reu), 3 jr. Nadere informatie bij tel. 02205-2256. Katten: Macho, schildpadpoes met een lief karakter die graag op schoot zit maar even aan een nieuwe omgeving moet wennen, 2 jr. Een cyperse poes en een schildpadpoes van 6 jr. zoeken sa men een gezellig huis, een lief en gemak kelijk stel. Sindra, bontgekleurde perzische poes van 8 jr, een poes met karakter voor een adres zonder soortge noten. Gympie, zwart/witte kater (9 jr.), lief en nog heel speels zoekt een rustig huis. Billy is een gemakkelijke en tevreden witte kater met cyperse vlkeekn die alleen even moet wennen, 10 jr. Bobo, ook 10 jr., lieve cyperse schootzitter voor iemand zonder andere katten. Belt u gerust om meer informa tie 072-616106. Knaagdieren: Er zijn nog enkele konij nen. Inl. 072-331484. Vermist: Vrij grote gec. cyperse kater met witte snuit en buik, 12 jr., Visweg, Limmen. Gevonden: Grijze poes met lichtbruine vlekjes, wit te bef en buik, 1 wit sokje en 3 witte laarsjes, De Vang, Heiloo. Grote gec. witte kater met kromme linkervoorpoot en rechterachterpoot, Nic. Beetsweg, Heiloo. Driekleurig cypers poesje, ca. 7 maanden, Trompenburg, Heiloo. Johan Ooms (links) en Hans Cornelissen zijn te zien in de toneelvoorstel ling 'Scorenin theater De Beun. HEILOO - De komende weken staan er twee klasse-toneelvoorstellingen op het programma in theater De Beun. Alle reerst op vrijdag 30 november, wanneer de black-comedy 'Scoren' gespeeld wordt door ondermeer Johan Ooms, Hans Cornelissen en Kiki Classen. 'Scoren' geeft een onthullende blik ach ter de schermen van de film- en televi siewereld. Een grimmige satire over de drang om te scoren, maar ook een ge vecht om de waarden in het leven. Wanneer de uitzendkracht Karen op het filmproduktiekantoor van Bob in dienst treedt, daalt er een engel met orkaan kracht neer. De speelfilm, die Bob met zijn vriend en vroegere collega Charlie wil maken, is in de ogen van Karen een waardeloos project. Bob valt wel op Karen en raakt gebiolo geerd door haar charmes. Ze weet hem er dan ook van te overtuigen een ander verhaal, dat handelt over werkelijk be langrijke zaken, te verfilmen. Wanneer Charlie hier lucht van krijgt volgt er een keiharde confrontatie. Hoe kan Bob zich zo laten inpalmen? Eindelijk heb ben ze de kans om te scoren met een commerciële succes film en dan komt er een dame van een uitzendbureau roet in het eten gooien. Zal Bob kiezen voor zijn vriend Charlie en het Grote Geld of wint het idealisme van Karen? Kaarten voor deze voorstelling kosten ƒ25,00 (cjp/65 ƒ22,50). Deze zijn verkrijgbaar bij de voorverkoopadres sen van de Beun. De voorstelling begint om 20.15 uur. Moordspel Wat denkt u dat er gebeurt als een be drogen echtgenoot de minnaar van zijn vrouw uitnodigt in een verlaten land huis? En wat denkt u dat er gebeurt als dan die echtgenoot dezelfde minnaar in schakelt bij een misdadig, door hem op gezet plan? En wat zou er dan gebeuren als de minnaar, in het nauw gedreven en belust op geld, mee gaat spelen met de onbetrouwbare echtgenoot? Juist, hij wordt ongenadig door de echtgenoot af geslacht. Maar wat gebeurt er als de politie bij toeval op de hoogte komt van deze moord? En probeert de echtgenoot in de val te lokken? Dan wordt de echtge noot ingerekend, denkt u. In een nor male thriller zou dat zeker het geval zijn. Maar in de moorddadige thriller 'Moordspel', met in de hoofdrollen Ton Lensink en Huub Stapel, gaat alles an ders dan u denkt. Maar dan ook alles! Deze try-out voorstelling vindt plaats op zondag 9 december in theater De Beun, aanvang 20.15 uur. Kaarten kosten 22,50 (cjp/65 20,00) per stuk en zijn nog in beperkte mate ver krijgbaar bij de voorverkoopadressen van het Heilooër theater. EXCURSIE VAN CULTURELE COMPAGNIE HEILOO - Op zaterdag 24 november organiseert de Culturele Compagnie een dagexcursie naar de tentoonstelling "INCA PERU", met rondleiding door deskundige gidsen, in de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis te Brussel. De geheimen van het Incarijk worden in deze veelomvattende ten toonstelling uit de doeken gedaan. Ver trek 7.00 uur achterzijde station Alkmaar, kosten: 115,-. Inlichtingen: De Culturele Compagnie, Postbus 236, 1860 AE Bergen, tel. 02208-97718 en 072-334343. EXPOSITIE SCHILDERIJEN IN MOTEL AKERSLOOT AKERSLOOT - Zaterdag 24 november wordt in Motel Akersloot, Geest weg IA in Akersloot voor kunstliefhebbers een tentoonstelling gehouden van olieverf schilderijen. De tentoonstelling is geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. De tijd dat kunt alleen maar werd ten- gesteld in musea en daarbij slechts door een kleine groep mensen werd ge koesterd en verzameld gaat steeds meer tot het verleden behoren. Het blijkt nu anders te kunnert. Eén van de manieren om mensen en kunst samen te brengen is het houden van een verkoopexpositie van olieverfschilderijen van jonge schil ders uit diverse landen. Het is een col lectie, die is afgestemd op het Nederlandse publiek. Zo zijn er veel landschappen, zeegezich ten, stillevens, bloemen en bosgezichten in de traditionele kleuren en ook in pasteltinten, zodat ze in klassieke en moderne interieurs passen. Sommige schilderijen zijn zeer gedetailleerd ge schilderd. De schilderijen op deze tentoonstelling zijn niet voorzien van een lijst. Omdat men met de expositie door het hele land reist, zou dat problemen geven met het vervoer van de collectie. Daarom zijn ze voorzien van een tijdelijk wit kartonnen passe-partout. Op de tentoonstelling worden lijsten aangeboden, waaruit men een keuze kan maken. Zo is het mogelijk een lijst te zoeken, die niet al leen bij het schilderij, maar ook bij het eigen interieur past. De verkoopexposities trekken altijd veel belangstelling. Niet alleen vanwege het vrijblijvende karakter van deze gratis expositie, maar ook door de aantrekke lijke prijzen die voor de doeken worden gevraagd. Een ieder is welkom in Motel Akersloot vanaf 10.00 op 24 november. HEILOO - In april van dit jaar is het groot onderhoud voor 25 flatwoningen aan De Kandelaar, eigendom van wo ningbouwvereniging Sint Willibrordus, gestart. Onlangs heeft Bouwbedrijf Teerenstra uit Heiloo onder leiding van de BBA uit Heemskerk het werk voltooid. De werkzaamheden bestonden hoofdza kelijk uit het plaatsen van isolatieglas, combiketels en het betegelen van de douche: en toiletruimte. Het daardoor ontstane ongerief is niet aan de bewo ners voorbijgegaan. De woningbouwve reniging heeft hen daarvoor een bloemetje aangeboden. Daarnaast viel hen nog een geldelijke bijdrage ten deel om daarvan de kosten van eventuele herinrichting van de woning te kunnen financieren. Met de renovatie van dit complex wo ningen kan worden gesteld dat 'goed wonen - beter leven' weer voor jaren is gegarandeerd. HEILOO - Tafeltje Dekje is een warme maaltijdvoorziening voo thuiswonende ouderen in Heiloo. Aan deze voorzie ning nemen dagelijks 65 ouderen, die hiervoor geïndiceerd zijn door de indi catiecommissie Heiloo, deel. De maal tijden worden bereid in de verzorgingshuizen de Loet en Over- kerck en door vrijwilligers rondge bracht. In verband met een verhoging van de bereidingskosten met 1,20 per maal tijd is het noodzakelijk de prijs voor de gebruikers met ingang van 1 januari 1991 te verhogen tot 7,50 per maal tijd. De laatste k'èeT dat de maaltijdprijs werd vastgesteld was in 1986, sindsdien zijn personeels- en grondstofkosten wel toegenomen, maar niet in, de prijs door berekend. In overleg met bureau welzijn van de gemeente Heiloo zal de gemeen teraad voorgesteld worden hiermede ak koord te gaan. Tevens zal aan de gemeenteraad voor gesteld worden om in 1991 Tafeltje Dekje een subsidie te verstrekken van 20.000,00. Uit dit bedrag zullen de kosten van vervoer betaald worden. Volledigheidshalve vermelden wij, dat de Stichting Ouderenwerk Heiloo het tekort ad 15.000,00 dat ontstaan is door het met terugwerkende kracht in gaan van de verhoging van de berei dingskosten zal bijpassen. De stichting is voornemens in 1991 de roestvrij-stalen pannensets, welke nu nog bij verzorgingshuis de Loet in ge bruik zijn, te vervangen door maaltijd- distributiesets, in de wandeling .koffert jes' genoemd. Verwacht wordt door de ze vervanging de maaltijden op hogere temperatuur bij de gebruikers thuis kunnen worden bezorgd. Voor nadere informatie over Tafeltje Dekje kunt u contact opnemen met mevr. T. Huisman-Hoogeland, van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester- weg 294, te Heiloo, tel. 331297. Voor het aanvragen van een maaltijd van Ta feltje Dekje kunt u terecht bij mevrouw P. J. Balm van de Indicatiecommissie Heiloo, Afdeling Sociale Zaken van de Gemeente Heiloo, Raadhuisplein 4 Hei loo, tel. 313183. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 24 november: Sinterklaas verkoop van hoofdzakelijk speelgoed in het Kook-pand, Victoriepark 2, Alk maar tussen 10.00-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Brandwonden Stichting De collecte van de Nederlandse Brand wonden Stichting begin november heeft in Heiloo 10.094,05 opgebracht. Een woord van dank aan alle gevers en alle collectanten, wijkhoofden en PTT- mensen. Een pentekening zoals te zien op de expositie van 'Doorwerken Een voorbeeld van de schilderijen, die in Motel Akersloot te zien en te koop zijn. OOGMERK GEEFT ZIJN VISIE OVER DE KANT-EN-KLARE LEESBRIL HEILOO - De vereniging Oogmerk, een organisatie van 200 kwaliteitsopticiens, waar John Moen er één van is, kijkt de laatste tijd nogal vreemd aan tegen het onbeperkte aanbod van kant-en-klare leesbrillen. Zij vinden, dat het corrige ren van ogen een individule zaak is en afhankelijk van diverse factoren. Het is nu eenmaal zo dat bijna geen linkeroog gelijk is aan het rechter en bovendien is bij iedereen de pupilafstand ver schillend. Bij kant-en-klare leesbrillen is de sterkste links en rechts altijd gelijk en is de pupilafstand gegeven. Niet onbe langrijk is ook, dat zonder deskundig advies een overcorrectie vaak het geval is, wat de oogspieren sneller lui kan ma ken, wat weer onnodige sterkte toename in de toekomst tot gevolg kan hebben. Met de verkoop van de kant-en-klare leesbril wordt de klok een eeuw terugge zet. Toen zocht men immers ook naar een simpel vergrotend brilletje bij ron dreizende marktkooplieden om weer te kunnen lezen. Meer dan een leesloep met steeltjes is de kant-en-klare leesbril, volgens Oogmerk, niet. Vandaar dat de Oogmerk opticiën in de komende maand het gebruik van de kant-en-klare leesbril centraal stelt. Mensen, die moei te krijgen met de kleine lettertjes wor den in de gelegenheid gesteld gratis hun ogen te laten controleren op sterkte en oogdruk. Het constateren dat lezen moeilijker wordt, is vaak het moment, dat men voor het eerst te maken krijgt met een bril. Een goed moment om de ogen eens te laten controleren of men inderdaad nu alles wel zo scherp ziet en hoe het staat met de oogdruk. Te hoge oogdruk kan leiden tot oogaandoeningen, die bij tijdige onderkenning door de oogarts voorkomen kunnen worden. Bij afwij kingen van het normale verwijst de Oogmerk opticiën zondermeer door naar een arts. De Oogmerk organisatie stelt ook de prijs van de kant-en-klare leesbril ter discussie. Men vindt dat zo'n massa ar tikel niet meer waard is dan ongeveer 10,00. De eenvoud van het produkt, gefabriceerd uit een stuk kunststof en toenemend aanbod door massa produk- tie - meer en meer in goedkope produk- tielanden - rechtvaardigt geen hogere prijs, vindt Oogmerk. Zij vinden de kant-en-klare leesbril derhalve een han delsartikel en zeker geen gespecialiseerd aangepaste bril. Tot 1 januari 1991 heeft Oogmerk opti ciën een aktie waarbij uw ogen gratis ge controleerd worden en u een advies wordt gegeven. De Oogmerk Opticiën in uw omgeving is John Moen in win kelhof 't Loo. HEILOO - De Alkmaarse Schildersve reniging doorwerken houdt een exposi tie van werken van haar leden in De Zevensprong, Ewisweg 5 (hoek Het Ze venhuizen) te Heiloo. Deze expositie wordt gehouden op zaterdag 24 novem ber en zondag 25 november.. De ope ningstijden zijn van 11.00 tot 21.00 uur. De reeds meer dan 50 jaar bestaande vereniging Doorwerken heeft door de jaren heen vele bekende semi-beroeps- en amateurschilders voortgebracht en heeft haar artistieke, creatieve en tech nische peil weten te handhaven. De oprichters waren in Alkmaar bekende kunstenaars, o.a. Koos Stikvoort, Rein Bankert, Dirk Nap, Wim Koster, Jaap Kuiper, Johan de Wolf en Hein Heertjes. Doorwerken houdt om de twee jaar een expositie, waarbij van elk lid 2 a 3 wer ken komen te hangen. Eenmaal per week wordt er gezamenlijk gewerkt in het verenigingsatelier naar levend model en in de zomermaanden trekt men naar buiten. Verder gaat ieder zijn eigen weg. Op onderlinge kunstbeschouwingsavon den wordt eigen werk getoond en besproken. Een selectie uit deze werken zal op de expositie te zien zijn. Door de grote verscheidenheid van werken zal een bezoek aan de expositie zeker de moeite waard zijn. KERSTSHOW BIJ INTRATUIN HEILOO - Zoals elk jaar heeft Intra- tuin weer een schitterende presentatie van kerstartikelen. Elk jaar ziet Intra- tuin weer kans voor een originele pre sentatie. Na alle kleurige bomen en bonte ballen is de trend nu weer „na tuurlijke kleuren", zilver, goud, rood, groen en wit, groene bomen en vooral natuurlijke versieringen we zagen zelfs kransen van gevlochten brem takken. Van 29 november tot en met 2 december is er bij Intratuin een Vogeltentoonstel ling welke 29 november om 19.00 uur door burgemeester N. P. M. Schoof ge opend zal worden. Maar Intratuin doet nog meer, vind je het leuk een kijkdoos te maken? Ga dan naar Intratuin, daar krijg je dan een vel papier met figuren erop, die iets met kerstmis te maken hebben, kleur ze zo mooi als je kunt en maak er een kijk doos van. De mooiste krijgen een prijs, maar iedereen die een kijkdoos inlevert ontvarfgt een prijsje. Op 22 december zal de kerstman om 11.00 uur de win naars bekend maken. Lever dus een week eerder je doos in. Op 8 december en 15 december is ook de kerstman in hoogst eigen persoon aanwezig zijn bezoek wordt muzikaal omlijst door D. J. Ranzijn. Quilten Wie graag kreatief bezig wil zijn kan op 24 november een demonstratie zien van Quilten. In de kortste keren kunt u uw huis versieren met schitterend patch work en zelfs zonder naald en draad zijn er de leukste dingen te maken kerst ballen, beertjes, ganzen enz. U ziet dat Intratuin u op allerlei (leuke) manieren aan het werk zet en wie daar geen zin in heeft die kan van alles kopen er is een enorme keuze, het gaat Intra tuin erom dat u een fijne Kerst hebt. MAALTIJDPRIJS TAFELTJE DEKJE VERHOOGD Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een ,,Uitkijkertje" u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. Stuur uw tekst en betaalcheque of postgirobetaalkaart aan de Uitkijkpost", postbus 68, 1850 AB Heiloo of breng uw „Uitkijkertje" bij ons kantoor, Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo. „UITKIJKERTJES" DIENEN A CONTANT TE WORDEN VOLDAAN, telefonische op gave is niet meer mogelijk. De meest komptete regenjas Speciaal tussenstuk houdt van Nederland. broek ol rok lekker droog. Kompleet met originele Gemaakt van 100% "Rainbuddy" waterdicht Yotolon Makketi|k opvouwen en soepel en kreukherstellend meenemen door vernuftig materiaal, opbergsysteem. SPECIALE AANBIEDING alleen kleine maten van 189.75 voor 50 j" Verkrijgbaar bij: Westerweg 295, Heiloo Tel. 331241 2 regels f 7,— 3 regels f 7,— 4 regels f 7,— 5 regels f 8.— 6 regels f 9,— 7 regels f 10,— 8 regels f 11,- 9 regels f 12, 10 regels f 13,— 11 regels f 14,— 12 regels f 15,— 13 regels f 16,— 14 regels f 17, 15 regels f 18,— NAAM: ADRES: PLAATS: TELEFOON: (m.b.t. de antecedenten van huurder kun nen referenties en garanties overlegd worden) NVM*®%v Burg. Mooijstraat 20, Castricum Tel.: 02518-59004

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 12