Bestel nu uw kerstkaarten! 11^ Uitkijkpost Informatierubriek van de gemeente Heiloo GVj HEILOO Opmerkelijke etalage Deutekom 5% korting Modeman Abraham Bram Stationsweg 61 Heiloo Nieuw uitwerkingsplan Ypestein 3e Uitwerking (woningbouw Ypestein III) Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Vergadering raadscommissie Algemene Zaken Hinderwet drukkerij Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten tot 12 november 1990 Elders geboren Rectificatie: Huwelijksaangiften tot 12 nov. '90 Geluidszone "Aan Boekei" u™eli!kei?'ot 12 november 199° SHIRTS UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 1990 v)* ^ooeded°f \n\etnoV»ono\- r\00f ^e, rt\ VoWeVw poorten O.o- Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van 22 november a.s. gedurende een termijn van 14 dagen op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie en in de Openbare Bibliotheek aan Het Malevoort 13, alhier, ter inzage ligt het ontwerp van de 3e Uitwerking van het bestemmingsplan "Zuid-Oost I" (Ypestein III). Deze uitwerking geschiedt overeenkomstig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 5 van het bestemmingsplan "Zuid-Oost I". Dit plan is gelegen ten Zuiden van en sluit aan op het gebied van het deelplan B van de 2e Uitwerking van Ypestein (met o.a. het flatgebouw Ypehove) en loopt door tot aan de Oosterzijweg. Gedurende vorengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen het ontwerpplan schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op 26 november a.s. zal om 20.00 uur gelegenheid worden geboden om in de raadzaal van het gemeentehuis, Raadhuisweg 4, nadere toelichting op het ontwerp-plan te verkrijgen en eventuele bezwaren mondeling toe te lichten. Wanneer u voor 1 december kerstkaarten bestelt, krijgt u op het totaalbedrag. Onze kerstkaartencollectie bestaat o.a. uit Intercard, Mercard, Kennemer, Printhouse, RPI, Amco. De showboeken met kerstkaarten liggen voor u klaar ter inzage. Belt u even en wij leggen de boeken voor u apart of brengen ze bij u langs. De voor 13 november geplande vergadering heeft geen doorgang kunnen vinden en is thans verplaatst naar donderdag 22 november a.s. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Vaststelling korte aantekeningen vergadering 12 oktober 1990; 2. Herziening gemeentelijke organisatie; 3. Wijze van begrotingsbehandeling; 4. Huwelijksvoltrekkingen in de Witte Kerk; 5. Voortgang B.B.I. - projekt; 6. Enkele mededelingen en ter inzage gelegde stukken nl. omtrent: a. Kontakten Oost-Europa b. Regionale Volkshuisvesting Commissie c. Driehoeksoverleg 7. Rondvraag. Deze vergadering is openbaar en wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en beginnen om 20.00 uur. De agenda en de stukken voor deze vergadering liggen op werkdagen van 8.00-12.30 uur voor publiek ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvragen van Nidrac B.V. (AZ-56) voor vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een metaal- en plastificeerbedrijf (betreft zgn. revisievergunning) op het Industrieterrein Oosterzij 9-13, alhier, alsmede van de heer J. Wiebering (namens Karwei) (AZ)-57) tot het oprichten en in werking hebben van een doe-het-zelf-centrum aan De Hoefsmid 2, alhier, positief te beschikken onder 77 respectievelijk 110 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de HEILOO - 'Bram de knutselaar' was het opschrift bij de Abraham, die bij Bram Risson in de tuin aan de Zeeweg stond. Hij zal in de ach terliggende jaren al heel wat VW- kevertjes opgeknapt en rijdbaar ge maakt hebben. Samen met zijn vrouw Marry rijdt hij heel wat kilo meters in de huidige groene kever in Nederland en daarbuiten. Vorige week donderdagavond, pre cies om 00.00 uur ging de bel. Bram wist van niets: ,,Ze weten toch niet dat ik Abraham zie", dacht Bram. Buren en familie dachten er anders over. Met een bouwlamp werden Bram en de Abraham in het middel punt gezet, waarna gezamenlijk nog een paar gezellige uurtjes werden doorgebracht. VACCINATIES DTP/BMR HEILOO/LIMMEN - Voor kinderen woonachtig in Heiloo en Limmen en ge boren in 1981 die het afgelopen jaar een vaccinatie DTP/BMR gemist hebben is er een mogelijkheid deze alsnog te krij gen. Inhaalmogelijkheid voor Heiloo is op donderdag 13 december van 15.30 tot 16.30 uur in het wijkgebouw Heiloo, Holleweg 94. Inhaalmogelijkheid voor Limmen is op vrijdag 14 december van 15.30 tot 16.30 uur in het Kruisge- bouw/Limmen, Middenweg 26a. Ver zocht wordt eventuele oproepkaarten en inentingspapieren mee te nemen. Inlich tingen: GGD Noord-Kennemerland te Alkmaar, tel. 072-617974. POLITIEBERICHTEN HEILOO - In de Blinkenlaan kwam men een huis binnen door de deur te forceren. Het (stille) alarm werd ver nield, maar had toch zijn werk gedaan. Toch wist de inbreker een telefoon met adapter en een fototoestel mee te nemen. Een 41-jarige inwoner uit Heemskerk reed met te veel drank op over de Ken- nemerstraatweg dat kostte hem een proces-verbaal. Het gebouw West Point aan de Pastoor van Muijenweg werd met grijze verf besmeerd. Op de Harrelaers werd een verdacht persoon gezien. Hij had een deel van een schutting kapot gemaakt en droeg zware leger schoenen. Bij een andere woning heeft men ook voet afdrukken gevonden en stond het hek open. Er was een aanrijding tussen een auto en een motorrijder. De auto reed op de oude Kennemerstraatweg en wilde, wat niet mag, vanaf daar de Kerkelaan oprijden. Een motor die in de richting Alkmaar reed, botste op de auto. Zij kreeg een gebroken pols en jukbeen en een hersenschudding. Bij de winkelhof 't Loo werd vrijdaga vond een parkeercontrole gehouden dat leverde 12 bekeuringen op. Op Ypestein werd weer een groot aantal bouwmaterialen gestolen. Op 18 november werden 3 ruiten van een telefooncel vernield, de vorige week gebeurde dat ook al. Op de Westerweg werd van een auto de spiegel, spatlap en koplampen vernield. Op de Pastoor van Muijenweg kwamen een fietser en een auto met elkaar in botsing. De fietser liep mondletsel op. Vier auto's die richting Castricum reden botsten op elkaar omdat de eerste links af wilde en de anderen dat niet merkten. Op de Omloop werd een auto openge broken, maar er werd niets van hun ga ding gevonden. Op 12 september werd op het Raad huisplein een VW bus ontvreemd, op 18 november werd deze in Den Helder met chauffeur aangetroffen, het bleek ook de dader te zijn. Er was een ander ken teken op geplakt, maar aan de hand van het chassisnummer vond men de bus terug. Er werden deze week 9 fietsen gestolen. INGEZONDEN Gescheiden afval HEILOO - Juist nu er een nieuwe vuil niszak op de markt komt, die milieu vriendelijk is en aan alle eisen voldoet, komt Heiloo met het plan voor de in voering van rolemmers. Afgezien van het feit dat weinig inwoners van Heiloo daar blij mee zijn, tenminste in mijn kennissenkring, brengt dit plan voor de gemeente ontzettend veel kosten met zich mee. De rolemmers zelf, nieuwe vuilniswa gens, aanleg van zogenaamde parkeer plaatsen voor rolemmers en het schoonmaken van de rolemmers. Weegt dit alles op tegen het voordeel van schei den van alléén gft-afval? En wat komt daarvan terecht bijvoorbeeld bij oudere alleenstaanden, die op een bovenverdie ping wonen. Qeze bewoners krijgen pa pieren zakken en mogen deze in rolemmers deponeren. Zal dat afval ge scheiden worden? Nu wordt dus al het oud papier, kle ding, glas en klein chemisch afval ge scheiden, dat is een prima zaak en het gaat met betrekkelijk weinig onkosten gepaard. Maar voor alleen het gft-afval wordt een gigantisch bedrag aan on kosten gemaakt en dat terwijl het toch ook om g(i)f-t-afval gaat> want dat is het toch! Er mag namelijk maar weinig voor de compost gebruikt worden. Wei nigen zijn zich bewust van het feit dat je met het compostgif in de tuin strooit. In het programma 'Service Salon' vertelde immers een tuinarchitect dat bijvoor beeld snijbloemen niet op de compost- hoop mogen, daar ze met kunstmest worden opgekweekt. Tulpen en andere bollen zijn ook uit den boze, daar deze evenals vele groenten bespoten zijn. En als je zelf kunstmest in de tuin gebruikt is ook dat gif. Dus om het milieu te sparen geen gif in de grond door compost met kunstmest en bespoten groenten. Dit bij het gewo ne afval om te vrebranden. Het ver branden van afval gaat toch door en is het minst schadelijk voor het milieu. Het plastic scheiden van het gewone af val, dat zou wel zinnig zijn. H. Breen, Heiloo. BOMEN KLEIJN BARLAKEN BEDREIGING VOOR VEILIGHEID HEILOO - Het gemeentebestuur van Heiloo maakt zich ernstig zorgen om de bomen aan het Kleijn Bar laken. De zo genaamde Grauwe Abelen zijn door stormen in het verleden zodanig bescha digd dat ze gevaar opleveren voor de veiligheid. Gebleken is dat bij een lichte storm al zeer gevaarlijke situaties ont staan. Besloten is daarom een achttal bomen weg te halen. Afgelopen maan dag is hiermee begonnen, omdat de be dreiging van stormen in deze tijd van het jaar groot is. De ervaringen uit het verleden hebben geleerd dat de veiligheid ernstig in ge vaar komt doordat regelmatig forse tak ken naar beneden komen. De situatie is op dit moment zeer onvoorspelbaar. De gemeentelijke medewerkers houden er al rekening mee dat bij een lichte storm (windkracht 7) de straat afgezet moet worden. Een ontoelaatbare situatie. Het gemeentebestuur betreurt het dat deze karakteristieke en waardevolle bo menrij op deze manier wordt aangetast. Echter, hen rest geen andere keuze nu er zelfs bij lichte stormen zeer gevaarlijke situaties ontstaan. Aan de beslissing is wel de voorwaarde verbonden dat een waardevolle boombeplanting terug komt. De directe omwonenden zijn schriftelijk op de hoogte gesteld. WAT IS DE KERK? HEILOO - Het antwoord op die vraag kunnen we ontdekken in de Bijbel. We vinden daar de kerkordening waar we ons als christenen aan moeten houden. Het is heel Opvallend hoe weinig we bij het inrichten van kerk-samenkomsten van die beginselen gebruik maken. De evangelist B. Ottens uit Leeuwarden zal op vrijdagavond 23 november spreken over: „Hoe funktioneert de Gemeente in haar samenkomsten?" Plaats: Gere formeerde Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo, tijd: 20.Q0 uur, toegang is vrij. Inlichtingen: M. Oppen huizen, 02518-54596, of bij H. R. Smit, 072-337151. Jazeker, maar het is Kerst voordat u het weet. Bestel daarom tijdig uw Kerst kaarten uit onze uitgebreide en traaie Kennemer Kaarten Kollektie en... scoort!! Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 VERBAZEND! omgeving te ondervangen. De ontwerp beschikkingen, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van donderdag 22 november tot en met donderdag 6 december 1990 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 26 november en 3 december 1990 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesecretarie een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvragers alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Heiloo, 21 november 1990. nrs. AZ-56 en AZ-57. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester E. de Boer, N.P.M. Schoof Sharona, d.v.: Bart, Jan en: van Asperen, Karin C.M. Arend B. z.v.: Brandsma, Sijtze A. en: van Os, Benita Laurens C.H. d.v.: Korstanje, Hugo en: Wong, Siu C.L. lise E. d.v.: Hergaarden, Alexander J.J.M. en: Raadschelders, Cecilia E.M. Stan A. z.v.: van Teijn, Alphons M. en: de Nobel, Johanna M. Govert E. z.v.: Blom, René M. en: Luberti, Tanja Tim z.v.: Leeuwenkamp, Ronald en: Kroon, Ivonne C. Brenda d.v.: de Groot, Richard C.B. en: Huijsmans, Alida M. Alexander D.M. z.v.: van Duiken, Frederik R. en: Kaijser, Cecilia Angelique P. en: Timothy B. en: Rosalie A. kinderen van: Gerritse, Bernard J. en: Klooster, Yvonne M. Lars P. z.v.: Coehoorn, Harmen en: Bosch, Catharina F.M. Gimbel, Hans en: Kruit, Annie R. de Moor, Ernst F. en: Aarts, Mechelina C.E. Bakker, Jozef G. De burgemeester van Heiloo maakt ter en: Knegt, Marja R. voldoening aan het bepaalde in artikel 31 Karahan, Alparslan juncto artikel 23, 2e lid van de Wet op de en: Velthuis, Annette L. Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 22 november 1990 gedurende Overlijden tot 12 november 1990 een maand op de afdeling Algemene Zaken Blank, Robert R. 's morgens tussen 8.00 en 12.30 uur ter Hogenbrik, Wilhelmijntje M.M. w.v. Koeman inzage ligt een Koninklijk Besluit van 19 juli Kieberl, Siegfried F.A. 1990, nr. 90.016643 tot vaststelling van een geluidszone rond het industrieterrein "Aan Elders overleden Boekei" te Akersloot. Borst, Agatha A. wv Sombroek Hulst, Jacob CURSUS JOODS LEERHUIS HEILOO - De cursus bestaat uit vijf avonden, die verzorgd zullen worden door mevrouw Dodo van Uden. Zij heeft al eens eerder een leerhuis geleid. Dit keer zal zij „de Bergrede(s) in Joods Perspectief" plaatsen. Alle avonden worden gehouden in de Gereformeerde kerk. De data zijn 17, 24 en 31 januari en 7 en 28 februari. Kosten 25,00 voor 5 avonden. U kunt zich aanmelden bij: Bert van Engen, Goodeslaan 29, tel. 072-334948, of: Ellie Verplanke, Beste- vaerslaan 11, tel. 072-332726. OMBUDSTEAM HEILOO HEILOO - De Stichting Ombudsteam Heiloo is op zoek naar geïnteresseerden, die bereid zijn om op vrijwillige basis een aandeel te nemen in het werk van de stichting. Op dit moment is het team be zig met een reorganisatie. Wie voelt voor een zinvolle vrijetijdsbesteding in de vorm van meedenken en mee- organiseren op sociaal, maatschappelijk en financieel terrein is welkom. Reactie aan: Miep Bertram, tel. 337993. Schrif telijk aan: Stichting Ombudsteam Hei loo, Postbus 89, 1850 AB Heiloo HEILOO - Sint Nicolaas is in aantocht en dat ook te merken in de etalages van de Heilooër winkelstand. Heel fraai is in dit verband één van de grote etalages van boekhandel Deutekom. Uiteraard wordt daarin reclame gemaakt voor een boek, maar dit is op een erg originele manier aangepakt. Het gaat om het onlangs verschenen maritieme boek „Redden en bergen", een uitgave van Pirola in Schoorl. Hier in worden reddingen beschreven waarin de mannen van de KNZHRM-o.a. die van Egmond aan Zee, een grote rol spe len. Deze reddingmaatschappij bleek bereid een aantal interessante zaken voor de boekpromotie te willen afstaan. Vandaar dat Deutekom nu een comple te reddingsetalage heeft met, naast spec taculaire afbeeldingen van reddingsboten in actie, diverse soorten reddingsvesten, boeien, ankers, touw e.d. Alles qua kleur in harmonie met het boek „Redden en bergen" dat een fel oranje omslag heeft. Deze houtsnede siert de eerste bladzijde van het boek 'Redden en bergen Printshirts in diverse prints vanaf 39.95 Aktie duurt tot 28 november modische effen shirts in kleuren als: bordo, brike, geel lila, groen en wit vanaf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6