6 minuten uindt er een olifant de dood. GIRO 25 ZEIST. I Denk dit jaar eens aan de kinderen van UNICEF hunt het moorden stoppen Oranje-Wit ontvangt nationale volleybalploeg in d'Enterij December-postzegels voor kerst- en nieuwjaarskaarten Receptie en reünie Uylenspieghels i Adverteren Is naamsbekendheid De helpt daarbij Voor Noordhollandse kaas, zelfgetapte melk en echte karnemelk tevens biologisch dynamische produkten Dienste» in Limmen Steunt u alstublieft het Wereld Natuur Fonds. Voordat het te laat is... WW F i rten. ^oor reemgmg UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 1990 HOOFDPIJN VERDWIJNT MET ACUPUNCTUUR LIMMEN - Hoofdpijn: moet je er mee leren leven? Bijna iedereen heeft er wel eens last van. Kloppend, borend of snij dend, maar in ieder geval altijd erger lijk. Hoofdpijn is geen ziekte. Het is een verschijnsel dat alleen de kop opsteekt bij een verstoring in het lichaam. Gewoon een keer hoofdpijn hebben bij een kou of griep, daar zullen we ons geen zorgen over maken. Komt hoofd pijn regelmatig terug of is de pijn lang durig of zeer hevig, dan moeten we zeker de huisarts raadplegen. Pijn in het hoofd kan in combinatie met een groot aantal aandoeningen optre den. Bij klachten van ogen of neus, in fectieziekten of hoge bloeddruk. Bekend is bijvoorbeeld hoofdpijn die ontstaat bij mensen die eugenlijk een bril zouden moeten dragen. Veel vrouwen kennen een regelmatige terugkerende vorm van hoofdpijn voor, tijdens of na de menstruatie, periodieke hoofdpijn. Andere vormen van hoofdpijn zijn: hoofdpijn door stress en nerveuze span ning en migraine. Deze uiten zich in de vorm van een chronisch proces, met aanvallen die wisselen in aantal en he vigheid. Migraine treedt aan één zijde van het hoofd op. Een aanval komt in veel gevallen met duizeligheid, soms misselijkheid of rillerigheid. Bij iemand die kennelijk overbelast is, vermoeid, of het slachtoffer van een langdurige ziekte, is de pijn pulserend en geeft een dof gevoel in het hoofd. Be geleidende verschijnselen kunnen zijn: het overgeven van vocht of galbraken, ijskoude ledematen. De pijn is klop pend, borend, barstend of snijdend en begint meestal nadat lichtflitsen en vlek ken voor de ogen worden waar genomen. Tijdens de aanval ontstaat een grote be hoefte aan slaap, men heeft het koud en warm. Hoofdpijn door stress bevindt zich aan beide slapen, in het achterhoofd, of in de achterzijde van de nek. Het geeft daar hardheid en spanning. De pijn gaat naar de achterkant en naar het hoofd. Deze hoofdpijn komt erg veel voor bij voorbeeld als gevolg van een verblijf in een oververhit vertrek, vochtigheid, zorgen, te veel denken, of door het eten van een te rijke maaltijd. Is de pijn zeu rend of geeft het een bandgevoel om het hoofd, dan hebben mensen vaak ook een zwaar gevoel over het hele lichaam, vooral in de benen. Periodieke hoofdpijn hangt samen met het premenstruele syndroom, het vindt plaats in de ovulatie periode. Men is dan prikkelbaar, overgevoelig, heeft last van nervositeit en huilbuien, soms ook hartkloppingen en pijnlijke gespan nen borsten. Hoofdpijn in al zijn vormen, soorten en maten baren velen van ons letterlijk en figuurlijk behoorlijke kopzorgen. Er nstiger is het als de pijnen zo hevig zijn dat zelfs het dagelijks leven ontregeld raakt. Soms biedt de reguliere genees kunde geen oplossing: behandeling van migraine en andere vormen van hoofd pijn zijn niet eenvoudig. Misschien krijgt u te horen dat u maar met uw klachten moet leren leven. Wellicht kunt u acupunctuur proberen. Het effect van de behandeling is van mens tot mens verschillend, omdat ieder lichaam anders is. Zo is het na de eerste uren van de therapie bijvoorbeeld mo gelijk dat de behandeling aanslaat. Uit eindelijk zal de klacht na iedere behandeling verder afnemen. Op welk moment de best mogelijke verbetering bereikt wordt, is van het (chronische) karakter van de hoofdpijn afhankelijk. Mocht na enige behandelingen geen ver andering optreden, dan is de kans klein dat de klacht verholpen kan worden. Toch zijn er mensen van wie bekend is dat de werking van de behandeling pas veel later kwam. In ieder geval is acu punctuur bij de behandeling van migrai ne en hoofdpijn door stress bij een groot aantal mensen effectief gebleken en gebleven. Meer informatie over de behandeling van hoofdpijn door acupunctuur bij M.C. Frankfort (acupuncturiste), prak tijkadres: Ons Huis, Zuidkerkenlaan 23, Limmen, tel. 02205-1639 (privé: 03240-63786). Gebruikt u de december-postzegels voor de gewone post of »oor post naar het buitenland, dan moet u bijplakken Dat geldt ook voor de wensen die u na 1 januari 1991 verstuurt. Post tijdig en gebruik de postcode. soffiu 1990 apoojsod ap ipruqaS ua Sjpjij jsoj uaraijuerj a] jaqwaoap pueeui ap suapli) - pue|japajj uauujq dO|SAua uaa ui jjeeij uaa jo peeij baa - uasu^aasjeefMnaju ua -)sj3)| /v\n uio apuaopion uljz siaSazisod-jaquiaaap azaa HEILOO - Vanaf donderdag 29 novem ber is de nieuwe decemberpostzegel ver krijgbaar op de postkantoren. Het gaat om een postzegel van 50 cent die ge bruikt kan worden voor de frankering van kerst- en nieuwjaarskaarten binnen Nederland. Met het gebruik van deze postzegel krijgt de verzender van kerst en nieuwjaarskaarten een korting van 5 of 15 cent op de verzendkosten. Overi gens raadt PTT Post aan de kerst- en nieuwjaarswensen zo vroeg mogelijk te versturen in verband met de postdrukte in december. Het is de vierde maal dat PTT Post een decemberpostzegel uitgeeft en daarmee een kortingsregeling creëert voor haar klanten. De afgelopen jaren is gebleken dat er massale belangstelling bestaat voor het gebruik van de decemberpost zegel. Vorig jaar werden 160 miljoen decemberpostzegels verkocht. Dit jaar zijn 11 miljoen velletjes aangemakt (220 miljoen postzegels). De postzegel geldt alleen als voldoende frankering voor kerst- en nieuw- jaarspost met bestemmingen binnen Ne derland. Eigenlijk gaat het om een soort kwantumkorting. Reden daarvoor is dat veel mensen in de kerst- en nieuw- j aarsperiode meer kaarten verzenden dan gewoonlijk. Daarom wordt de de cemberpostzegel alleen verkocht in vel letjes van 20 stuks. De korting geldt in de periode van 29 november tot en met 31 december 1990. Na 31 december kan de postzegel nog wel worden gebruikt, maar moet tot het normale tarief aan postzegels worden bijgeplakt. Voor an dere post kan de postzegel ook worden gebruikt, maar ook dan moet tot het normale tarief worden bijgeplakt. Het Nederlands heren volleybalteam 1990 dat begin december naar Lim men komt voor een spectaculaire clinic en demonstratie GASTOUDERPROJECT LIMMEN LIMMEN - Op 26 november gaat het gastouderproject van de gemeente Lim men officieel van start. In het voorjaar van 1990 is er een behoeftepeiling ge houden onder de bevolking van de ge meente Limmen. In overleg met de organisatie Hop Marjanneke en de Werkgroep Kinderopvang Limmen is de gemeente tot de conclusie gekomen dat een gastouderproject voor de gemeente Limmen voorlopig de meest aangewe zen vorm van kinderopvang is. Gastouderopvang is flexibel van aard. Het is een kleinschalige vorm van kinde ropvang en benadert het meest de ge zinssituatie. Gastouderopvang is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 0 -12 jaar, zodat buitenschoolse opvang hierin eveneens is opgenomen. Een professionele coördinator zal vraa- gouders (ouders, die opvang voor hun kind zoeken) "koppelen" aan gastou ders (ouders, die tegen betaling één/meerdere kinderen willen opvan gen). Gastouders worden geworven door de coördinator. De Gemeente Limmen neemt, voorlopig voor de duur van één jaar, de organisa tiekosten van de gastouderopvang voor haar rekening. Daarnaast betaalt de vraagouder de gastouder een vast uurta rief voor de opvang. Om de kwaliteit en continuïteit te bewaken en te waarbor gen heeft de Gemeente Limmen beslo ten het beheer van het gastouderproject in handen te geven van Hop Marjanne ke, een professionele organisatie, die zich bezighoudt met bedrijfsegerichte kinderopvang. Hop Marjanneke werkt landelijk en haar werkterrein omvat alle vormen en facetten van bedrijfsgerichte kinderop vang in de ruimste zin van het woord: naast het verrichten van haalbaarheid sonderzoek en advisering, realiseert Hop Marjanneke tevens alle vormen van kinderopvang. Tot 1 februari 1991 is Annemiek Frede- riks coördinator van de gastouderop vang voor de gemeente Limmen. Zij is orthopedagoge Mevrouw Frederiks is tevens coördinator van het gastouder project dat Hop Marjanneke beheert voor het Medisch Centrum Alkmaar. Vanaf 1 februari 1991 zal Anke Vlietstra het coördinatorschap overne men. Zij is de vaste inval-coördinator voor het gastouderproject van het Me disch Centrum Alkmaar. Evenals me- LIMMEN - Het Nederlandse herenvol leybalteam, komt op maandag 10 de cember naar Limmen. Op uitnodiging van volleybalvereniging Oranje-Wit geeft de voltallige nationale herenselec tie een spectaculaire volleybalde monstratie in sporthal d'Enterij. Het bezoek van de ploeg die in oktober 1990 op een zevende plaats eindigde tijdens het Wereld Kampioenschap te Brazilië, maakt deel uit van de Clinictour 90/91, waarin de spelers in drie maanden tijd 20 clinics geven, op plaatsen verspreid over heel Nederland. Een clinic is een drie uur durende vol leybalshow van wereldformaat. Een show waarin topspelers als Ron Zwer ver, Edwin Benne, Henk-Jan Held en Avital Selinger in een hoog tempo laten zien hoe de volleybalsport op topnivo in elkaar zit. De hoofdcoach van het Ne derlandse team, Harry Brokking, bena dert de clinic ook als zodanig: „Dit team heeft de kwaliteit om topvolleybal van de bovenste plank te laten zien. Bij en wedstrijd speel je om de punten: zo effectief mogelijk. Dat betekent dus, dat je je taktiek helemaal richt op een goed resultaat. Bij een clinic trekken we het volle register open omdat we het pu bliek willen boeien met fantastische vol leybalacties". De cijfers van voorgaande jaren bewijzen, dat de for mule aanslaat. Het gemiddeld aantal toeschouwers ligt boven de 1500 per cli nic, waarbij vermeld dient te worden, dat het merendeel van de clinics in de voorverkoop al was uitverkocht. Programma Het spreekt voor zich, dat de internatio nals, die niet uitkomen in de landelijke competitie, een enorm zwaar program ma afwerken. Wekelijks trainen de he ren ongeveer 20 uur, terwijl gedurende het jaar diverse interlandwedstrijden, toernooien en Wordl Volleyball Leaque-wedstrijden, het schema vullen. Brokking: „Om hoog te komen en te blijven moet je trainen, trainen en trai nen. Vastheid inslijpen is absolute noodzaak, want een enkel foutje bete kent aan de wereldtop het verschil tus sen winnen en verliezen. Daarom zie ik ook trainingswaarde in een clinic, alleen is dat geen uitgangspunt bij het sa menstellen en uitvoeren ervan". Ook de spelers zelf zien het belang van de clinics voor het Nederlandse volleybal. „Er zijn dagen, dat je 's morgens een zware training hebt gehad en vervolgens 's middags in de auto 200 kilometer moet rijden voor een clinic. Dat zijn zware dagen. Maar op het moment dat je in de zaal staat en je merkt de reacties van het publiek, of je ziet hoe spelers van de plaatselijke vereniging reageren op aanwijzingen, dan is het fantastisch om er weer te staan", aldus Edwin Ben ne. Het feit, dat de clinics aanslaan wordt het beste gedemonstreerd door de wachtlijst van clubs die zich kandidaat stellen voor de organisatie van de clinic. Met de toewijzing, probeert de NeVoBo ook rekening te houden met de geogra fische spreiding. Harry Brokking denkt ook hierbij aan de promotionele waarde van de clinic: "Wij vinden, dat de sport bij iedereen terecht moet komen. De lokale uitstra ling van de clinic blijkt zo groot te zijn, dat diverse verenigingen leden overhou den aan een clinic. Daarbij geeft de or ganisatie van een dergelijke evenement een duidelijk belasting op de leden van een vereniging, die gezamenlijk voor een flinke klus komen te staan. Dat zijn toch zaken die goed zijn voor de sport en de vereniging". - sw«\\vv .o De deelnemers aan de Uylenspieghel-reünie vijf jaar geleden. Van deze groep lieden is negen man nog steeds actief bij de vereniging. LIMMEN - Op zondag 25 november is iednereen die de Uylenspieghels een warm hart toedraagt van harte welkom op de receptie in het parochiehuis, aan vang 12.00 tot 13.30 uur. De Prins, Raadsleden, muzikanten, adjudant, se cretaresse, oud-Prinsen, zij zullen er al lemaal zijn om de gelukwensen in ontvangst te nemen en een toast uit te bregen op de jubilerende vereniging. Later op de middag en avond houden de Uylenspieghels een reünie welke be doeld is voor alle oud-Prinsen, Raadsle den, -hofnarren, -adjudanten, -muzikanten, -fotografen, - secretares sen, enz. Het feest dus van de organisa toren van 25 jaar Carnaval in Limmen. Zij zullen op dit feest de herinneringen ophalen over de streken van weleer. Deze feestelijke dag wordt begonnen met een H. Mis om 10.00 uur in de Cor- neliuskerk. De Uylenspieghels zijn een algemene vereniging, maar Limmen is een overwegend katholiek dorp, dus de meeste leden behoren dan ook tot de Corneliusparochie. Daarom een mis uit dankbaarheid voor al het fijne dat de Limmers de afgelopen vijfentwintig jaar hebben beleefd en ter nagedachte nis aan de leden die de Carnavalsvereni ging zijn ontvallen. Iedereen is hierbij van harte welkom. RAADSVERGADERING EGMOND EGMOND - Maandag 26 november om 19.30 uur begint de maandelijkse verga dering van de gemeenteraad van Eg- mond in het raadhuis aan de Zwarten dijk. Bij deze openbare vergadering staan ondermeer de volgende zaken op de agenda: een aantal voorbereidings- besluiten en het verlenen van een extra subsidie ten behoeve van de Jongere norganisatie Egmond-Binnen (JOEB). SUPERLOTERIJ ZEEVOGELS EGMOND - Nu de toestemming van het Ministerie van Justitie binnen is kan be gonnen worden met de verkoop van de loten ten bate van de uitbreiding van de kleedakkommodatie en vernieuwing van de kantine. Vrijdag 23 november worden de eerste loten te koop aangebo den aan de voorzitter en de oud- voorziter van de voetbalvereniging Zee vogels. De loterij heet niet voor niets Superlote rij. De prijs van een lot is super, te we ten 150,-. Het lijkt veel geld, maar u kunt er ook superprijzen mee winnen. Er zijn 251 prijzen voor 1000 loten, met als hoofdprijs een Mazda 323. Vanaf fe bruari is er iedere maand een trekking, waarbij telkens 25 prijzen worden uitge loot. De maandelijkse hoofdprijzen hebben een waarde van ongeveer 1000,--. De prijzen zijn zoveel mog- leijk bij de Egmondse ondernemers gekocht. Er worden elf trekkingen gehouden, waarvan de eerste zal worden gehouden op 6 februari en de laatste op zondag 3 november 1991, de dag waarop Zeevo gels 60 jaar bestaat. Voor informatie en bestelling van de loten kunt u terecht bij Hans Ursem, tel. 072-335061, of bij Jos Twisk, tel. 02206-5944. Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-12.30 uur 13.30-18.00 uur zaterdag 8.30-14.00 uur Dusseldorperweg 40 Limmen, tel. 02205-3344. vrouw Frederiks is ook mevrouw Vlietstra orthopedagoge. Inlichtngen en aanmeldingen vanaf 26 november: Mw. A. Frederiks. Bereik baar Spreekuur elke woensdag 9.30-10.30 ur, gemeentehuis, Midden weg 3a, Limmen, tel. 02205-1456. Op werkdagen tijdens overige kantooruren: Tel. 072-156771. Op maandag 26 november om 20.00 uur zal in cultureel centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64, Limmen een informatie-bijeenkomst worden gehou den voor zowel belangstellende en/of belanghebbende inwoners van Limmen als - potentiële - gastouders. Tijdens de ze bijeenkomst zullen werkwijze en ach tergrond van het gastouderproject worden besproken, en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ter verduide lijking wordt de film „Maatwerk in Kinderopvang" vertoond. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerk weg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-) 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Diensten: Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Zondag 10.00 uur Hoogmis. Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donderdag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8