LIMMEN Superloten Scouting Limmen na twee weken al uitverkocht Expositie 1250 jaar Limmen LU O Vegen (straat)goten Procedure bouwaanvragen Woningbouw D' Enterij Bouwplannen Hinderwet W ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Wijziging verordeningen De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland Diensten ia Umnm In weeknummer 50 zal op 12 en 13 december 1990 wederom de veegwagen in de gemeente Limmen komen om de (straat)goten te vegen. Wij verzoeken de autobezitters vriendelijk doch dringend op deze dagen geen auto's langs de weg te laten staan. Hierdoor kan de veegwagen opti maal zijn werk doen. Dit komt het onderhoud van de riolering en het uiterlijk van de gemeente ten goed. Vertrouwende op uw aller medewerking. Gemeentewerken Limmen Voor het verkrijgen van een bouwvergunning moet rekening worden gehouden met de hiernavolgende procedure en termijnen. In het algemeen start de aanvraag met mondeling overleg over een door u vervaardigd schetsplan met de behandelend ambtenaar van de afdeling Alge mene Zaken. Hij kan u vertellen of uw aanvraag in overeenstemming is met het bestemmingsplan en de bouwverordening. De indiening van de officiële bouwaanvrage ge schiedt door middel van het daarvoor vastgestelde aanvraagformulier, dat verkrijgbaar is ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken. De indie ning dient vergezeld te gaan van ten minste drie tekeningen. Bij de afdeling is een overzichtje be schikbaar op A4-formaat van de eisen, waaraan deze tekening ten minste moet voldoen. Leest u de ze voor de indiening goed door. Uw aanvraag wordt in eerste instantie globaal be oordeeld door de ambtenaar Algemene Zaken. Daarbij wordt met name gekeken naar de door u opgegeven raming van de bouwkosten. Op grond van de raming worden de leges berekend, die tege lijk met de indiening van de bouwaanvraag contant dienen te worden voldaan. Indien u de verschuldig de leges niet bij indiening voldoet, kan dit tot er nstige vertraging van de afhandeling leiden! Vervolgens wordt uw bouwplan in behandeling ge nomen. Het wordt ter beoordeling voorgelegd aan de plaatselijke welstandscommissie en door de ambtenaar Algemene Zaken wordt gekeken of het plan in overeenstemming is met het bestem mingsplan. Door de technische dienst wordt het plan getoetst aan de bouwverordening. Voorzien van het ambtelijk advies wordt uw bouwplan daar na besproken in de vergadering van burgemeester en wethouders. Indien het advies positief is, wordt in het algemeen besloten tot verlening van de ver gunning. In dat geval wordt direct de bouwvergun ning gereed gemaakt, ondertekend en verzonden. Is het advies negatief, dan volgt zo spoedig moge lijk een bericht. In het algemeen zal dit een formele weigering zijn, met vermelding van de beroepsmo gelijkheden en alternatieve oplossingen. De normale behandelingsduur voor eenvoudige bouwplannen, die in overeenstemming zijn met bestemmingsplannen en bouwverordening, be draagt ongeveer drie maanden. Gedurende de be handeling van uw bouwplan kunt u informeren naar de voortgang bij de afdeling Algemene Zaken. De behandelingsduur wordt langer, als er afwijkin gen zijn van bestemmingsplan of bouwverorde ning. Met name vrijstellingsprocedures kunnen veel tijd in beslag nemen. Voor kleine afwijkingen van het bestemmingsplan, zoals bijvoorbeeld de bouw van een garage, die iets groter is dan de plan voorschriften toestaan, kan door burgemeester en wethouders de vrijstelling worden verleend, be doeld in artikel 18A van de Wet op de ruimtelijke ordening. Gedurende een termijn van veertien da gen wordt uw bouwplan voor een ieder ter gemeen tesecretarie ter inzage gelegd. Tijdens deze termijn kunnen tegen het bouwplan worden ingediend. Als er geen bezwaren worden ingediend kan de vergun ning direct worden verleend. Als er wel bezwaren worden ingediend, wordt er een hoorzitting gehou den. Daarna moet door burgemeester en wethou ders een beslissing worden genomen. Uiteraard neemt deze procedure enige tijd in beslag. Als de afwijking van het bestemmingsplan groter is dan artikel 18A van de Wet op de ruimtelijke orde ning toestaat, kan artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening uitkomst bieden. Ook hier wordt het bouwplan veertien dagen ter inzage ge legd, gedurende welke termijn bezwaren kunnen worden ingediend. Na de termijn van ter visieleg ging moet echter ook nog een verklaring van geen bezwaar worden aangevraagd bij het college van Gedeputeerde Staten te Haarlem. Deze procedure vergt een termijn van afdoening van circa drie tot zes maanden. Voor nadere informatie over een bouwaanvraag kunt u altijd contact opnemen met de sector Alge mene Zaken (tel: 02205-1456 toestel 19 of 20). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen aan: Zeeman Vastgoed BV, Nieuwe Steen 5 te Hoorn, voor het bouwen van 16 premie A woningen op een perceel, gelegen ten westen van de School weg en ten zuiden van het gemeentehuis in de gemeente Limmen. Het bovengenoemde bouwplan ligt met ingang van 6 december 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het plan aan het kollege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Burgemeester en wethouders van Limmen zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 Wet op de ruimtelijke ordening vergunning te verlenen aan: 1. N.K. de Groot, Westerweg 120 te Limmen, voor het uitbreiden van zijn woning 2. W. de Bie, Hogeweg 118 te Limmen, voor het plaatsen van een hobbyruimte. De bovengenoemde bouwplannen liggen met in gang van 6 december 1990 gedurende veertien da gen voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Limmen, De burgemeester van Limmen; E.J.Th.M. Huisman Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend, dat zij voornemens zijn om positief te be schikken op het verzoek van Agrarisch Centrum Nuijens BV, Uitgeesterweg 1B te Limmen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de bewaring van bestrijdingsmiddelen, gele gen aan de Uitgeesterweg 1B te Limmen. Deze (tweede) ontwerp-beschikking en de overige stukken liggen met ingang van 6 december 1990 ge durende veertien dagen ten gemeentehuize ter inzage. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren heb ben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende bo vengenoemde termijn gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking Degene, die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college, Postbus 9 te 1906 ZG Limmen. Limmen, 5 december 1990 Burgemeester en wethouders van Limmen; de secretaris, de burgemeester, L. Andringa E.J.Th.M. Huisman Bij Koninklijk besluit van 21 november 1990 zijn de volgende verordeningen goedgekeurd: - 3e wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoerrecht; - de wijzigingen op de tarieventabel, behorende bij de legesverordening 1987; - 2e wijziging van de verordening op de honden belasting 1989. Bovengenoemde besluiten treden op 1 januari 1991 in werking en liggen tijdens de openingsuren van de sekretarie ter inzage bij de sektor Middelen. Hier is het Scouting Limmen om te doen bij de superloterij: de realisering van deze nieuwe accommodatie. LIMMEN - De superloterij die door Scouting Limmen is opgezet om een nieuw clubgebouw te kunnen realiseren, is een enorm succes geworden. Afgelo pen zaterdag, precies twee weken nadat burgemeester Huisman het eerste lot heeft gekocht, zijn de laatste van de dui zend loten aan de man gebracht. De ontzettend snelle verkoop heeft het hele organiserende team van Scouting Limmen totaal verrast. De vraag naar superloten is veel groter dan 't aanbod. Zelfs nu nog bellen regelmatig mensen die vragen of er nog loten te koop zijn. Door dit enorme succes komt het doel, het nieuwe clubgebouw, weer een hele stap dichterbij. Iedereen die een super- lot gekocht heeft, heeft daardoor een enorme rugge steun gegeven aan de nieuwe plannen. De Scouting hoopt binnen afzienbare tijd te kunnen mededelen dat deze plan nen inderdaad werkelijkheid worden. Inmiddels heeft zij zich de steun verze kerd van de gemeente, de kerk, het be drijfsleven, de middenstand en nu dus ook alle deelnemers aan de superloterij. Verrassend is te zien dat toch een hoog percentage van de verkochte loten in Limmen is gebleven, waardoor Limmen dit hele jaar al bewijst ongekende prestaties te kunnen leveren. Volgend jaar worden de feestelijkheden vrolijk voortgezet. De 11 trekkingen van de Superloterij gaan gepaard met een feestelijke avond in één van de horeca-gelegenheden: de Lantaarn, de Gastronoom en de Uitkomst. Elke avond dus vol spannin en gezelligheid, waarvan we vroegtijdig bericht zullen geven door middel van publikaties in de krant. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - Vredeburgs 10e ronde on derling bracht koploper O. van Buuren dicht bij zijn eerste nederlaag toen te genstander G. Hafkamp zich de voor sprong van een toren had weten te verschaffen. Er was intussen een on- dverzichtelijk slagveld ontstaan waarop „vergiftigde zetten mogelijk leken. Toen Hafkamp daar het gevaar van on derschatte kreeg hij een aanval over zich heen die voor zijn koning dodelijk was. In de B-groep behield N. Hageman de kop ondanks verlies tegen B. v.d. Heijdt. H. Druijven profiteerde slechts tenhalve door zijn remise met R. Lam- mers, maar is Hageman nu zeer dicht genaderd. M. Zuurbier won van P. Ves- sies en blijft kanshebbende derde. Vredeburgs Jeugd-achttal kwam met een puntenverdeling (4-4) terug van de Hoornse Vaart waar Lange Rokade de tegenstander was. De winstpunten wa ren voor R. Rommel, N. Hageman, R. Morcus, en O. Kaandorp. Overige uitslagen: A-groep:J. Krijt-G. de Graaf 1-0, J. LImmen-E. Kerkhof 1-0; G. Hes-J. Zentveld afgebr.; M. v.d. Himst-T. Morcus rem.; P. v.d. Heijdt-T. Schut 0-1; J. Admiraal-R. Rommel 1-0; C. Limmen-J. de Graaf rem.; R. Denekamp-ADuikersloot 0-1; H. Levering-R. v.d. Storm jr. 0-1; P. de Waard-R. Bakkum 1-0. B-groep; R. Hooijboer-J. Tebens 1-0, G. Pouw-B. de Waard 1-0; B. Dirkson- F. Nijman 0-1; R. Morcus-O. Kaandorp 1-0; C. Visser-G. Kaandorp 1-0. C-groep: W. Koenekoop-E. Hekkelman 1-0; M. Könst-L. v.d. Eng 0-1; M. Peek-F. Könst 1-0; W. Koenekoop-T. Dekker 0-1; D. de Wit-E. Hekkelman 0-1; L. v.d. Eng-M. Briefjes 0-1. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - De elfde ronde onderling was voor J. Krijt, die R. v.d. Storm sr. en onderhield, een goede. Kopman O. van Buuren speelde niet. T. Morcus en G. Hafkamp braken hun partij af. G. de Graaf, J. Limmen en M. Limmen, evenals R. v.d. Storm sr. en P. v. Buu ren, die hun partijen al vooruit hadden gespeeld in de strijd tegen Bergen II no teerden alle vijf een nul hetgeen in de onderlinge elfde ronde doorwerkte. Bergen won met óZz-VA. Slechts P. Vlaar, aan het achtste bord met een zege en M. v.d. Himst met zijn remise zorg den voo enig resultaat. In de B-groep speelde eveneens een bondswedstrijd een rol. Het Vredeburg- se Jeugdkwartet BI won de ontmoeting met Lasker met 2A-\Vi. Hier zorgden R. Rommel en N. Hageman voor over winningen en scoorde R. Bakkum het halve punt. Hageman blijft daardoor leider in de interne competitie. H. Druijven bleef op het goede pad met een zege op F. Nijman. M. Zuurbier en B. v.d. Heijdt wonnen eveneens van N. Admiraal en R. Lammers en behouden hun promotiekansen. De overige uitslagen zijn: A-groep P. v. Buuren-J. Zentveld, afgebr., T. Schut- C. Limmen 0-1, J. de Graaf - P. v.d. Heijdt 0-1, P. de Waard - A. Dui kersloot 0-1; B-gröep: P. Vessies - G. Pouw 0-1, E. v.d. Akker - G. Kaandorp 0-1, C. Visser - B. Dirkson 1-0, O. Kaandorp - B. de Waard 1-0; C- groep: R. Slob - A. de Waard 1-0, M. Briefjes- A. Kaandorp 0-1, L. v.d. Eng- H. Min rem., E. Hekkelman - M. Könst 1-0, T. Dekker - J. v.d. Vegte 1-0, A. Kaan dorp - D. de Wit 1-0. LIMMEN - Op zaterdag 8 en zondag 9 december is in Cultureel Centrum Vre- deburg een fototentoonstelling over de 1250 Jaar Limmen activiteiten. Op bei de dagen van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. De uitslag van de aan de tentoonstelling verbonden foto wedstrijd zal plaatsvinden op zaterdag om 11.00 uur. Tijdens de tentoonstelling kunnen de amateurfilmers hun video-opnames van de 1250 Jaar Limmen activiteiten verto nen op de daartoe opgestelde video- afspelers. Mogelijk kunnen gedeelten hiervan worden gebruikt voor de nog te vervaardigen overzichtsfilms van het ju bileumjaar. Als bijzondere attractie zul len Limmer kunstschilders experimen teren op een grafische computer. Ook zullen de bezoekers in de gelegen heid worden gesteld foto's te bestellen, die de fotograaf van het Comité, Wout Mooy, dit jaar heeft gemaakt. Deze fo to's a 1,50 moeten bij bestelling direct worden betaald en worden vervolgens gratis thuisbezorgd. Voor meer informatie: Jos Kramer, Dusseldorperweg 3, tel. 2571. CONQUISTA NIEUWS LIMMEN - Na de zeer geslaagde spookspeurtocht van afgelopen week is er dit weekend weer iets heel anders. Op vrijdag 7 december openen we de deu ren om 20.00 uur voor ons jongerencafé voor een gezellig avondje uit dicht bij huis. Zaterdagochtend draaien we voor de kleintjes van 4 tot 7 uur een komische Nederlandse film, aanvang 10.30 uur. 's Avonds is er een ouderwetse Happy Hour avond voor de tieners, waar tege lijkertijd de Nederlandse top 40 de re vue zal passeren. Voor volgende week staat de eerste kerstactiviteit al op het program. De film 'Scrooge' zal dan worden gedraaid, waarin een gierigaard niets met de kerst te maken wil hebben. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerk weg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur; donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00^4.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Diensten: Zaterdag 19.00 uur: heilige mis. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering. Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donderdag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776. UITKIJKPOST 5 DECEMBER 1990 Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. SCOUTt Nd LIMMIM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 13