intiatuin [M| van de ridder DAKBEDEKKINGEN-ZINKWERKEN C. HACHMANG Vrouwentelefoon in Heiloo stopt per 1 januari 1991 A.Borstl Groeiende belangstelling voor maandelijkse Jazz Sociëteit Installatiebedrijf Arie Borst gaat over in andere handen Nieuwe collectie SKN-kaarten HM A.J. VOS Oprichting belangenvereniging volkstuinders bijna een feit Prominente musici doceren tijdens jeugdmuziekdagen Huis verkopen? 55e JAARGANG NO. 49-5 DECEMBER 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN GUUS GERARD DE JONG OPENINGSTIJDEN: Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar Inleveren kopij en advertenties gTroSndade stad. De |eg naar een mooie We weg Taar sma/ vedfg^n be- vele rmgen. Bij ons dus. simon peek heiloo Cor Koymans SVH Meesterkok NVM1 BEL NU Makelaars GOED IN ONROEREND GOED 3 kantoren voor u gezamenlijk aktief Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool Advertenties en administratie Uitki[ Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: ps=— mhm I Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) PWIr Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Hoewel er regelmatig vrou wen bellen naar de Vrouwentelefoon Heiloo, is besloten om per 1 januari 1991 te stoppen met de vrouwentele foon. In verband met de kerstdagen is de Vrouwentelefoon Heiloo op 17 de cember voor het laatst bereikbaar. Dit besluit is om een aantal redenen ge nomen. Voor een goed funktioneren van de Vrouwentelefoon Heiloo zou het aantal uren, waarop de telefoon is opengsteld, moeten worden uitgebreid. De telefoon zou bovendien niet alleen overdag, maar ook 's avonds bereik baar moeten zijn. Dit is gezien het be perkte aantal inwoners in Heiloo naar verhouding te kostbaar. KOMST KUNSTSTOF BAAN VOOR TRIAS WELHAAST ZEKER HEILOO - De nieuwe baan voor atle tiekvereniging Trias kan aangelegd wor den. Dat althans is de conclusie van de gemeente nadat vorige week definitief werd vernomen dat de provincie de aan leg van een kunststof atletiekbaan met twee ton zal subsidiëren. De gemeente raad van Heiloo heeft al eerder dit jaar ingestemd met de aanleg van de baan, maar alleen wanneer de provinciale sub sidie werd Verkregen. Dat is nu dus het geval en zo spoedig mogelijk zal de gun ning van de opdracht gegeven worden, waarna de aanleg van start kan gaan. Bij een gunstig verloop kan dan in mei volgend jaar de toplaag van de kunststof baan worden aangebracht, zodat Trias in 1991 de eerste wedstrij den op de nieuwe baan aan Het Maal water kan houden. De vrouwentelefoon Heiloo is niet ver bonden aan een organisatie. Daardoor kan alleen hulp worden gegeven door één of meer telefoongesprekken. Voor het overige kan de Vrouwentelefoon Heiloo vrouwen, die meer hulp vragen, alleen doorverwijzen naar andere in stanties. Kort, na de start van de Vrouwentele foon Heiloo is in Alkmaar het Vrou wengezondheidscentrum eveneens gestart met een vrouwentelefoon. Deze instelling werkt regionaal. Heilooër vrouwen, die graag een gesprek willen van vrouw tot vrouw, kunnen dus ook gebruik maken van deze vrouwentele foon. Het telefonisch spreekuur van het Vrouwengezondheidscentrum is elke vrijdagmorgen geopend van 9.30-11.30 uur, telefoonnummer 072-624001. Ter informatie Het Vrouwengezondheidscentrum in Alkmaar, heeft naast de vrouwentele foon een open inloop op dinsdagoch tend, woensdagavond en donderdag middag. Het Vrouwengezondheidscen trum organiseert bovendien thema bijeenkomsten en cursussen. Er is een natuurgeneeskundig spreekuur en er ligt documentatiemateriaal ter inzage. In formatie is verkrijgbaar op het hierbo ven vermelde telefoonnummer. Daarnaast kan voor een gesprek van mens tot mens, iedere vrouw of man op elk moment van de dag of de nacht de SOS-Telefonische Hulpdienst bellen. Het telefoonnummer is 072-613614. Jazz in de foyer van het Open Huis: ook aanstaande zondag kunnen lief hebbers van deze muziek hun hart op halen. De hoofdrolspelers bij de overname van het installatiebedrijf HEILOO - Om precies drie minuten over drie werd het installatiebedrijf van Arie Borst aan de Heerenweg overgeno men door Guus en Gerard de Jong. Daar alle goede dingen uit drie bestaan, Arie, Guus en Gerard werd dit tijdstip gekozen. Sinds 1968 heeft Borst een loodgieters- bedrijf gehad samen met zijn vrouw hebben ze de zaak opgebouwd tot wat het nu is. Door problemen met de rug was Borst genoodzaakt dit gezonde be drijf over te doen. Gellukig heeft hij in Guus en Gerard de Jong twee ambitieu ze opvolgers gevonden. In een tent ach ter het huis werd op feestelijke wijze de overname gevierd. Vele klanten en vrienden gaven deze middag „acte de presence". Het bedrijf heet nu Installa tiebedrijf A. Borst, Guus en Gerard de Jong. Borst heeft in deze twee mannen, echte vaklui in huis gehaald, die al lange tijd in dit vak bezig zijn en over een grote en uitgebreide ervaring beschikken. Het ligt echtei wel in de bedoeling het werk terrein uit te breiden. Het Installatiebe drijf richt zich nu ook op verwarmings installaties en ze hebben het dealerschap van een nieuwe dakbedekking verkre gen. Met de woorden: „Jij hebt blinde lings vertrouwen in ons gehad. Jouw er varing zal ons van dienst zijn". Mocht Arie Borst het nieuwe bord onthullen. HEILOO - Zondag 9 december is het weer zover, dan kunt u in de foyer van het Open Huis 's middags weer genieten van een stel rasmuzikanten, te weten Mark v.d. Kloet piano, Peter Klipp, drums, Gerard Harms, bassist en klari net en sax Mart Cluwe. Vier jaar geleden zijn zij begonnen om van oktober tot maart elke maand een middag muziek te maken die ze zelf fijn vinden. Alle vier hebben een lange erva ring en maken ook nog steeds veel mu ziek. Maar zo nu en dan wil een mens zo graag alleen iets doen waar hij zelf zin in heeft. Zo begon de Jazzsociëteit met het geven van deze concerten in het Open Huis. „We spelen niet meer voor geld, alleen voor ons plezier", zegt Pe ter Klipp. „We vroegen het eerste jaar een kleine bijdrage, maar dat werkte niet. Nu vragen we 5,00 entree en dat is alleen om ook bijzondere solisten te kunnen vragen". Welke mensen gaan nu naar de Jazzso ciëteit? Dat zijn allerlei soorten mensen, wie'zich de gezellige feesten uit de jaren 50-60 herinnert, zal zich hier goed thuis- voelen. Maar ook mensen die zelf mu ziek maken. Er is altijd gelegenheid een praatje met een van de muzikanten te maken. Oud en jong vindt hier iets van zijn gading. Bij elk concert wordt ge probeerd twee solisten uit te nodigen. Dat brengt ook de grote variatie in de programma's. Veel tijd om met elkaar te studeren is er niet, maar het vakman schap laat toe dat er met gemak met el kaar gemusiceerd wordt. Er gaat ook wel eens iets mis, maar dat stoort nie mand, dan gewoon even over nieuw. p.VAN°E*ta2*ur va" WaKnroerènde goeder® ^»Ter.072*305* maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 1 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - De decembermaand is weer aangebroken. De maand waarin duizen den kerst- en nieuwjaarskaarten hun weg vinden naar familie, vrienden en bekenden. Dit jaar kunt u van uw kerst- post iets heel bijzonders maken: de Stichting Kinderpostzegels Nederland biedt u een uitgebreide collectie van 55 wenskaarten met originele ontwerpen van Nederlandse kunstenaars. U kunt kiezen uit kaarten in verschillende uit voeringen, formaten en prijsklassen. In Heiloo kunt u de kaarten en de Kin derpostzegels kopen in het postkantoor aan de M. Zonderhuisweg 1, waar de vrijwilligers van het Plaatselijk Comité voor Kinderpostzegels aanwezig zijn van 9.00 tot 17.00 uur. Wanneer u SKN-kaarten koopt, doet u iets extra's: u steunt de hulpprojecten van SKN. De opbrengst van de kaarten wordt verdeeld over projecten voor kansarme kinderen: kinderen die het slachtoffer zijn geworden van verwaar lozing, mishandeling of misbruik, ge handicapte kinderen, kinderen in slop penwijken in de Derde Wereld, Kinde ren in oorlogssituaties.Kortom, pro jecten voor kinderen die in hun welzjn of hun groei naar volwassenheid belem merd of bedreigd worden. Het is moeilijk om van te voren aan te kondigen welke solisten er komen, daar er vaak met beroepsmensen wordt ge werkt hangt het er vanaf wie die zondag vrij heeft. De charme zit ook, in de on gedwongen sfeer. Han Sondaar zorgt voor de drankjes, en er zijn gezellige zit jes. „Er zijn mensen die er alles voor op zij zetten, voetbal, kennissen, verjaar dagen", vertelt Peter Klipp. „Er zit meestal zo'n vaste kern van 50 men sen, maar dat mogen er meer zijn, des te betere solisten kunnen wij aantrekken". Wilt u graag persoonlijk geïnformeerd worden, dan kan dat ook bel dan even met Peter Klipp, tel. 334099. Maar u kunt ook kaarten in het Open Huis krij gen. Zondag, 9 december om 15.00 uur is er weer Jazz-Sociëteit in het Open Huis u bent van harte welkom. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Bij een inbraak in een wo ning aan de Kennemerstraatweg kwa men de daders binnen na het openbre ken van een schuifpui. Na inventarisatie bleek video-apparatuur, twee dure hor loges, een armband, alsmede waarde volle munten ontvreemd te zijn. Er blijken personen te zijn, die er ple zier in hebben om eenden en vissen te pijnigen. Er zijn reeds enkele malen eenden met haakjes en vislijn in hun bek aangetroffen en er worden tevens dode vissen in en buiten het water gevonden. Dit alles gebeurt bij de vijver in Boe- kenstein. Wij hopen dat er iemand is die ons iets meer kan vertellen over de mo gelijke dader(s) van deze dierenmishan deling. In de nacht van 26 op 27 november werd de bestuurder van een personenau to betrapt op het rijden onder invloed van alcoholhoudende drank. Na de ade manalyse bleek dat de Castricummer behoorlijk te veel gedronken had. Proces-verbaal zal tegen hem worden opgemaakt. Twee personenauto's kwamen op het tankstation van G.P. Groot met elkaar in botsing. Eén reed het terrein op en de ander reed eraf. Materiële schade was het gevolg. Op de Kennemerstraatweg werd een snel rijdende bestuurster van een snor fiets bekeurd. Het apparaat bleek na controle te zijn opgevoerd. In de vroege ochtend van 29 november bleken bij Motel Heiloo een witte VW bestelbus, alsmede een okergele VW bestelbus te zijn ontvreemd. Op 1 de cember werd de witte bestelbus aange troffen in Zaanstad, de gele bus werd gevonden bij het station in Uitgeest. Een jeugdige inwoonster van Heiloo werd bij een supermarkt betrapt op win keldiefstal. Bij De Boer aan de Stationsweg werd eveneens een inwoner van Heiloo be trapt op het wegnemen van drank. Hij bleek recidivist en tegen hem wordt proces-ver baal opgemaakt. Op de Rijksweg A9 verloor eeii vrach tauto een stuk ijzer. Hierdoor raakten drie achterop komende auto's behoor lijk beschadigd. Door lekkende carters kwam er zoveel olie op het wegdek, dat de brandweer dit moest schoonspuiten. De bestuurder van de vrachtauto reed niets vermoedend door, maar het kente ken van deze wagen is bekend. OMGAAN MET DEMENTERENDE OUDEREN HEILOO - De Kruisvereniging Inter- kruis Noord-Kennemerland wil in nau we samenwerking met het Riagg een gespreksgroep organiseren voor mensen die niet beroepshalve te maken hebben met dementerende ouderen. De directe omgeving van de demente rende vindt het vaak moeilijk om de geestelijke achteruitgang te begrijpen en te accepteren en er op een goede manier mee om te gaan. De druk op de omge ving van de dementerende kan daardoor zo groot worden dat de situatie uit de hand gaat lopen. Om deze problemen te voorkomen of uit te stellen, is het be langrijk het thuismilieu van de demente rende ouderen te ondersteunen en te be geleiden bij de dagelijkse gang van za ken rondom de betreffende oudere. De gespreksgroep is bedoeld voor part ners en kinderen van dementerende ou deren. Bij voldoende deelname start de eerste bijeenkomst (van de 7 middagen) in februari 1991. Deze vindt plaats in het kruisgebouw, Holleweg 94 te Hei loo. Opgave tot 1 januari via tel. 331073, tussen 12.00-13.00 uur. Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 YPESTEINERLAAN AAN GESLOTEN OP KENNEMERSTRAATWEG HEILOO - De officiële ontsluitingsweg voor Ypestein, de Ypersteinerlaan zal binnenkort definitief deze funktie kun nen gaan vervullen voor autoverkeer. Met ingang van dinsdag zal begonnen worden om de haofdader in de nieuwe wijk aan de noordkant aan te sluiten op de Kennemerstraatweg. Dat gebeurt door de huidige Ypesteinerlaan, die nu nog tot aan de Kuilenaar loopt, door te trekken tot aan de Oosterzijweg. Daar mee is de verbinding met de Kenne merstraatweg een feit. De Oosterzijweg komt dan via een T-kruising uit op de Ypesteinerlaan. De nieuwe ontsluitingsweg van de wijk Ypestein zal straks niet toegankelijk zijn voor vrachtverkeer. Hiervoor wordt halverwege de Oosterzijweg en de Kuilenaar een zogenaamde hoogtebe grenzer (2,50 hoog) aangebracht. In verband met de werkzaamheden die dinsdag starten zal het noordelijke ge deelte van de Oosterzijweg (vanaf de Groenelaan) tijdelijk gesloten zijn voor het verkeer. Dit betekent dat het auto verkeer van en naar de Oosterzijweg via de Groenelaan geleid zal worden. Het fietsverkeer waarvoor nu al wél een ont sluiting bestaat tussen de Ypersteiner laan en de Kennemerstraatweg, zal óók tijdens de werkzaamheden deze route kunnen blijven gebruiken. De werk zaamheden zullen, afhankelijk van het weer ongeveer drie weken in beslag nemen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer B. Groot, die te vinden is in de directiekeet in. Ypestein (hoek Oude Werf/Rosendaal), tel. 334008, of tel. 313204. juioelier Stationsweg 85A - Heiloo - Teletoon 072-335730 Vennewatersweg 15 072-332727. Makelaar Taxateur o.g. SypotheS°°P M Postbus 95 1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSi iraNTIEN "vm! Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Onlangs is in onze gemeente een Belangenvereniging voor Volkstuin ders opgericht. Dit is gebeurd naar aan leiding van de gemeentelijke plannen voor de herschikking van sportaccom modaties, waarbij ook sportpark Het Vennewater betrokken is. De tuinders van het volkstuinencomplex aan Het Zevenhuizen, grenzend aan het sport park, hebben min of meer uit vrees dat het complex moet wijken voor sportvel den het initiatief voor de vereniging ge nomen. Op dinsdag 11 december is de eerste vergadering, welke gehouden wordt in de kantine van het zwembad van Keuning op de Slootenslaan, aan vang 20.00 uur. Op 20 november heeft een delegatie van de vereniging gesproken met de gemeen te. Daarin hebben de tuinders hun standpunten naar voren gebracht. On dermeer hebben zij er op gewezen dat de tuin aan Het Zevenhuizen voor 50 ge zinnen een zinvolle vrijetijdsbesteding is, waarmee men nagenoeg dagelijks be zig is. Ook de situering van de tuinen nabij woningen is naar voren gebracht, wat zeker voor de ouderen onder de tuinders een plus is van de locatie aan Het Zevenhuizen. De tuinders maken zich ernstig ongerust dat hun complex moet wijken voor sportvelden. Zij hebben geruime tijd in arbeid en geld geïnvesteerd in hun tui nen, die van zware zeeklei omgewerkt zijn naar een vruchtbare bodem. Deze klus, die veel inspanning en tijd heeft gekost, is voor een groot deel van de volkstuinders niet nogmaals mogelijk. De belangenvereniging heeft de gemeen te verzocht rekening te houden met de bezwaren van de volkstuinders tegen het gedeeltelijk of geheel opheffen van het complex. Ook wil men qua huur een vergelijkbare behandeling als sportvere niging, waarbij vooral de looptijd van het huurcontract (nu telkens een jaar) langer moet worden. Tenslotte willen de tuinders betrokken worden in de gesprekken over de herschikking van de sportvelden, wanneer hun complex aan Het Zevenhuizen daarbij in het geding komt. Arnold Swillens heeft de muzikale leiding tijdens de jeugdmuziekdagen, die volgend jaar in april in Noord-Scharwoude gehouden worden. Samen met zeven andere koks, die afgelopen najaar het examen SVH meesterkok met goed gevolg heb ben afgelegd, ontving Cor Koy mans uit Heiloo, chef-kok van hotel-restaurant Die Port van Cle- ve in Amsterdam op maandag 26 november het diploma en de bij behorende versierselen. De titel SVH Meesterkok is de hoogste graad van vakbekwaamheid voor koks in ons land. HEILOO/NOORD-SCHARWOUDE - Op 20 en 21 april worden evenals voor gaande jaren weer jeugdmuziekdagen georganiseerd in de Sint Paulus Mavo in Noord-Scharwoude. De organisatie hiervan is in handen van de Stichting Muziekimpressariaat Allegretto. Aan de dagen, bestemd voor jongeren tussen 13 en 19 jaar, werken vele prominente musici mee. Het geheel staat onder mu zikale leiding van Arnold Swillens. Jonge musici krijgen tijdens deze dagen les van bekende musici: Stanislaf Lu- kowski (viool, altviool), Josef Conrath (viool, altviool), Victor Swillens (hobo, fagot), Anneke Mulder (klarinet), Holt- zir Kuhn (dwarsfluit), Frits Danrow (koper), Wim Sijpkens (cello, contra bas) en Bob Martens (slagwerk). Deze musici zijn allen verbonden aan het Ra dio Symfonie Orkest. Na de lessen spe len alle deelnemers samen in een groot orkest, samen met hun docenten, voor een groot publiek. Op het programma staan de volgende werken: Ouverture Light Cavalry van Franz von Suppé, Suite van Tannhauser van Richard Wagner, Slavonic Dance van Antonin Dvorak, Scenes Pittores- que van Jules Massenet en het le deel uit de 5e symfonie van Ludwig van Bee thoven. De muziek is aangepast aan het aantal jaren les en daardoor voor iede reen te spelen met een niveau van onge veer drie jaar les bij de muziekschool. Het is van belang dat jongeren, die aan deze dagen willen deelnemen, zich zo spoedig mogelijk opgeven De kosten bedragen 65,00. Voor informatie over en opgave voor deze unieke dagen in de kop van Noord-Holland kan men te recht bij de Stichting Muziekimpressari aat Allegretto, per adres C.A.J. Degenkamp-Vlotman, Volleringweg 30, 1738 BT Waarland, telefoon 02262- 2339 (tussen 19.00-21.00 uur). makelaar) 00É* HEILOO. KENNEMERSTRAATWEG 129, TEL.: 072-330332. ALKMAAR, GEESTERSINGEL 18, TEL.: 072-113504. NOORD-SCHARWOUDE, DORPSSTRAAT 589, TEL.: 02260-15341.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1