Expositie Creatief Limmen Uylenspieghels rusten niet uit ^20% LIMMEN KACHELPARTY MUSIC MET DOLF Café-Dancing Limmen Equipe G j v Het wordt weer zaaitijd MARIAN ROOS CD Voorlichtingsbijeenkomst gescheiden inzamelen huisvuil Hinderwet Agenda Akersloot Wij hebben keuze uit: 164 soorten Groentezaden 384 soorten Bloemzaden 64 soorten Keukenkruidenzaden korting op deze zaden tot 1 maart a.s. HYPOTHEKEN LIJ H Z Lil LU LU AGRARISCH CENTRUM NUYENS B.V. I Centrale Volksbank TANDTECHNISCH LABORATORIUM D. LENS B.V. De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland uitkijkpost ?n februari 1991 V - KAPSALON SCHOONHEIDSSALON GEDIPL. VISAGISTE Dampegheestlaan 31 Limmen behandeling volgens afspraak 02205-1928 EEN HYPOTHEEK VOOR PLAN "D' ENTERIJ" Voor dit bouwproject geven wij een korting van 0,20/0 op alle vormen van Uitgeesterweg 1B; 1906 NW Limmen, Tel. 02205-2484, Fax 02206-1538. Vrijdag 22 februari 27,50 aanvang 21.00 uur Zondag 24 februari aanvang 20.00 uur Iedere zaterdagavond voor alleenstaanden Gezellige accommodatie voor bruiloften en partijen. Rijksweg 121 - Tel. 02205-1383 Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, tel. 2435 gedipl. tandtechnicus qedipl. tandprotheticus lid ONT Voor al uw tandtechnische werkzaamheden Nieuw: gebitsprothesen Tevens kunstgebitreparaties Filiaal: Dusseldorperweg 6, tel. 02205-3388, Limmen b-9 9 Tel. 02518-5 58 45 UW KERASTASE-KAPPER W.A.-PREMIE gezin 59.50 UITGEBREIDE GEVAREN OPSTAL 0.75%o INBOEDEL1.40°/oo Vakantie? Denk om een reisverzekering! O.V.M.SCHERMEER v. 1813 Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, telefoon 3581. LIMMEN - De inwoners van Limmen bruisen van creativiteit. Dat is bekend. Er wordt in de vrije tijd van alles ge daan. Eens per jaar wordt al dat moois te kijk gesteld op de expositie „Creatief Limmen". Het cultureel centrum Vre- denburg, Dusseldorperweg 64, wacht op zaterdag 23 en zondag 24 februari weer een druk weekend. Zo'n 40 Limmenaren exposeren in de gezellige ruimten daar hun creatieve uitingen in aller vormen en technieken, een waar eldorado voor mensen die ideeën op willen doen om hun vrije tijd in te vullen of om zo maar te genieten van mooie kijkdingen ge maakt door Limmenaren die best raad weten met hun vrije tijd. De expositie is een jaarlijks terugkerend evenement van de stichting Culturele Raad Limmen die veel bezoekers trekt, tot ver uit de regio. Er is een breed scala van creatieve uitingen te zien en soms ook te koop. Olieverfschilderijen, aqua rellen en tekeningen zijn er te zien van: John Droog, Frans W. Prins, mevr. M. Bakker, Sjaan Twisk-Mooij, Greetje Roelofszen, Jaap van der Dussen, Ria Pijnappel, J. A. M. Coppens-Tol, Inge van der Heïjdt, Jaap Krijt, J. Castri- cum, Simon van Duin en Theo Veeken. Fototwerk is er te zien van: Jan Dijkstra, Ria en Kees Hooijboer, Monique Droog en Jan Castricum. Poppen zijn er van cursisten van Brigitte de Wispelaere en een groepje van Joke Beentjes. Zelfgemaakte kleding is er ook te kust en te keur van: handwerk groep 't Gortzakje en Carla Beentjes. Verder ziet de deelnemerslijst er uit als volgt: Corrie Hoogeboom, keramiek en beschilderde kaarsen. Ans Beentjes-de Rooij, aquarellen, mevr. Wijnker, zijde- bloemen, sierkussen en wenskaartjes, mevr. Hout, demonstreert kantklossen, Nel Koppes en Clara Tuijn, keramiek, Willem Pepping, met z'n geweldig houtsnijwerk, mevr. B. Schol, sieraden, Anneke Hageman-Boddeke, origami, Riet Bloedjes, sieraden en zelfgemaakte hoeden, welke techniek zij ook de monstreert, Arent Koet, zilversmeed werk, M. Bakker, dierenfiguren ge maakt van sparre- en denneappels, mevr. R. Kolthof, boetseerwerk dieren figuren, mevr. van der Meer, fimo- kleifiguren, mevr. A. Bakker, keramiek, Welfare Rode Kruis, diverse handwer ken en tenslotte is er in de museumruim te werk uit ontwikkelingslanden te zien van de werkgroep ontwik kelingssamenwerking Limmen. Veel deelnemers demonstreren ter plaat se hun technieken, kortom een expositie die de moeite van een bezoek alleszins waard is. Vredeburg is geopend op beide dagen van 11.00 uur tot 17.00 uur en de toegang is gratis. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - Het door een groot aantal afzeggingen bescheiden programma van de onderlinge 19e ronde leverde weinig verrassingen op. R. van der Storm sr. en G. Hes, die C. Limmen en A. Dui- kersloot klopten, bevestigden hun goede vorm en de nog maar pas gepromoveer de N. Hageman behaalde een bemoedi gende remise op B. Kerkhof. In de B- groep gaf F. Nijman blijk zijn nog aan wezige promotiekans vast te willen hou den door één der grootste kanshebbers, R. Lammers, een vol punt afhandig te maken. De uitslagen waren: A: R. Rommel - T. Morcus 0-1, J. Zent- veld - E. Kerhof 0-1, P. v. Buuren - G. hafkamp 0-1, R. Bakkum - T. Schut 0-1, K. Aafjes - R. v.d. Storm jr. 1-0, P. de Waard - H. Levering 1-0. B: A. Kaandorp - R. Hooijboer 1-0, M. Custers - M. Bos 1-0, O. Kaandorp - J. Tebbens 0-1, E. v.d. Akker - R. Morcus 0-1, B. de Waard - B. Dirkson 1-0, N. Admiraal - G. Kaandorp 1-0. C: W. Miltenburg - H. Min 1-0, L. v.d. Eng - F. Könst rem., J.v.d. Vegte - T. Dekker 0-1, O. v.d. Akker - E. Hekkel- man rem., M. Briefjes - N. Min rem., D. de Wit - A. de Waard 0-1, W. Koene koop - A. de Waard 1-0, M. Könst - H. Min 0-1, D. de Wit - T. Dekker rem. Vredeburgs Jeugdachttal is nog steeds ongeslagen. Het won ook tegen Opposi tie, zij het met minimaal verschil. Het werd 41/2-31/i dankzij 4 bordzeges van R. Rommel, N. hageman, F. Nijman en A. Kaandorp en een remise van R. Morcus. Vrijdag 23 februari wordt er wegens de jaarlijkse kunstmanifestatie in Cultureel Centrum Vredeburg niet gestaakt. De eerste raad van de Uylenspieghels had zich dit jaar nieuw in het oude kostuum gestoken. Ze acteerden alsof ze nooit weg geweest waren. LIMMEN - Het carnaval is in Limmen al weer een week geleden afgesloten. Door de zeer vroeg vallende Pasen, viel het carnaval dit jaar ook heel vroeg. De Uvlenspieghels hadden bij gelegenheid van hun 25-jarig bestaan een aantal ex tra activiteiten op het programma staan zoals het uitstapje met de bewoners van de Cameren, de variété-middag voor de schooljeugd, de reünie, 'n receptie, de jublieumavond, de verenigingenavond en de alternatieve raadsvergadering met de gemeenteraad. Deze activiteiten kwamen bij het nor maal al vrij volle carnavalsprogramma van de Uylenspieghels. Het gevolg hier van was dat de Uylenspieghels vanaf het Prinsenbal op 10 november tot en met het boerenkielenbal vorige week dins dag, vrijwel iedere week een feestelijke activiteit op het programma hadden. Een programma dat van het begin tot het eind succesvol is verlopen. Dat suc ces stoelt op de 25 jaar ervaring van de Uylenspieghels en de inzet, creativiteit en steun van de zeer velen die de Uy lenspieghels een warm hart toe dragen en bovenal op de gemeenschapszin van de Limmers. Naast de 660 leden hebben ruim 2500 Limmers aan een of meerdere activiteiten van de Uylenspieghels deel genomen. Wie denkt dat de Uylenspieghels nu hun zomerslaap zijn begonnen, heeft het mis. De voorbereidingen voor het vol gende seizoen worden nu reeds getrof fen, want aan het toeval wordt bij de Uylenspieghels weinig overgelaten. Maar tot begin november merken de Limmers weinig van die werkzaamhe den. Alleen foto's herinneren nog aan het succesvolle verloop van het voorbije carnavalseizoen. Ze hangen te kijk bij Gerard Lute in de etalage. De wijze van bestellen staat er bij vermeld. Ze kosten 2,00 per stuk. SV DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag Schietvereniging De Vrijheid Limmen, clubavond 13 februa ri in de Lantaarn. Ere-klasse: 1. C. Hooijboer 99, S. Schil der 99, 3. T. Vermolen 98. A-klasse: 1. B. Metzelaar 98, 2. J. Drenth 97, j. Nuyens 97, R. de Ruyter 97. B-klasse: 1. C. Onderwater 99, 2. E. Pepping 98, C. Schol 93. CrKlasse: 1. J. v. Duin 93, 2. B. Veenstra 91, 3. P. Walbeek 90. LIMMER IJSCLUB LIMMEN - Uitslag van de marathon voor de jeugd op 13 februari, gereden op 't Stet. 6-7 jaar: jongens: 1. John Zomerdijk; 2. Andreas Koet; Meisjes: 1. Nathalie Hol- lenberg; 2. Monique v. Leeuwen; 3. Femke Wokke. 8-9 jaar: Jongens: 1. Jeroen Lute; 2. Ro nald den Breejen; 3. Nico Zomerdijk; Meisjes: 1. nathalie Nuyens; 2. Annema- rieke Al. 11-12 jaar: Jongens: 1; Rob Lammers; 2. Colin Dekker; 3. Bram de Waard; Meis jes: 1. Jessica Zomerdijk; 2. Martine Mooy; 3. Sandra van Vlimmeren. BLOEDAFNAME-AVOND VAN HET RODE KRUIS LIMMEN - De moderne geneeskunde is zonder de beschikbaarheid van bloed ondenkbaar geworden. Daarom is het een groot voordeel voor de patiënten in ons land dat gezonde mensen telkens weer bereid zijn één- of tweemaal per jaar een halve liter bloed af te staan. Elk jaar wordt de behoefte aan bloed en bloedprodukten groter, waardoor er ook steeds meer nieuwe donors nodig zijn. Iedere gezonde volwassene van 18 tot 65 jaar kan donor worden, men kan zon der risico gemakkelijk een halve liter bloed één- of tweemaal per jaar missen. Elk mens heeft 5 k 6 liter bloed en na de bloedafgifte maakt het lichaam snel - binnen enkele weken - weer nieuw bloed aan. Bovendien wordt bij elke donor vooraf nagegaan of zijn/haar gezond heid het geven van bloed toelaat door middel van een keuring, (o.a. bloed druk, Hb-gehalte). Iedereen zou zich moeten afvragen waarom hij/zij nog geen bloeddonor is, immers men kan plotseling zelf ook eens een transfusie met bloed of een bloedprodukt nodig hebben. Het Rode Kruis in Limmen stelt allen die bloed willen en kunnen geven graag in de gele genheid dit te doen op maandag 25 fe bruari tussen 18.15-20.45 uür in het pa rochiehuis. Informatie E. Admiraal, Dusseldorperweg 27, of fam. Segerius, tel. 1772. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Een inwoner van Limmen aan de Meidoornlaan is zeer boos over het feit dat er al zeven keer een merkje van zijn auto is afgebroken. Kennelijk is er een verwoed verzamelaar, die niet op een eerlijke wijze aan zijn verzame ling wil komen en andere mensen met een schadepost opzadelt. Begin februariwerd ingebroken bij twee woningen. Een auto en een mountainbi ke werden weggenomen. De auto werd in Alkmaar en de fiets in Limmen terug gevonden. Op 6 februari werden drie mannen be trapt toen zij inbraken bij een woning aan de Provinciale weg. Omstreeks 16.45 uur hadden zij een ruitje ingesla gen en waren de woning binnengegaan. Eenmaal binnen kwam de bewoner thuis. De mannen sprongen door het raam naar buiten en sprongen in een klaarstaande oranje personenauto. De politie is op zoek naar eventuele getui gen van deze gebeurtenis. Als gevolg van gladheid door de sneeuwval vond een aantal kleine aan rijdingen plaats met blikschade tot gevolg.- Vanaf het speelterrein van een school in Limmen werd het net van de zandbak gestolen. Tijdens een alcoholcontrole in de nacht van 8 op 9 februari werd één bestuurder een rijverbod opgelegd en kreeg één au tomobilist proces-verbaal wegens het rijden onder invloed. Een inwoonster van Limmen is vorige week dinsdag danig geschrokken van een hond. Deze sprong tegen haar aan en beet haar in haar bovenarm, waar door zij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De eigenaar van de welis waar aangelijnde hond wordt voor de schade aansprakelijk gesteld. In de vroege ochtend van 11 februari is in het Parochiehuis een jas zoek ge raakt. Deze jas werd met een bonnetje uit de garderobe gehaald en is daarna aan een onbekend persoon afgegeven. De eigenaar verzoekt of de persoon die de jas per vergissing heeft meegenomen deze wil afgeven bij het Parochiehuis of bij de politie. De komende weken zal door de politie extra worden gelet op de geldigheid van het kentekenbewijs deel 3, welke achter de voorruit is geplaatst. Sinds 1 februari moet dit deel 3 van 1991 zijn. Gevonden voorwerpen: een aantal sleu tels, zilveren armband met inscriptie en een paar handschoenen. Verloren voorwerpen: een leesbril in een brillekoker en een sleutelbos. Openingstijden politieburo Limmen: maandag 9.00-12.00 uur en donderdag 14.00-17.00 uur. Ook buiten deze uren is de politie telefonisch bereikbaar via nummer 1783. SCHMINKEN EN KLAVERJASSEN IN CONQUISTA LIMMEN - We openen het weekend op vrijdagavond met een klaverjasdrive. Vanaf 20.00 uur zijn we open waarna rond 20.30 uur de kaarten kunnen wor den geschud. We kaarten over rondes waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Zaterdagochend gaan we met de kleinsten van Limmen schminken. Van af 10.30 uur kunnen de 4- tot 7-jarige kinderen gebracht worden en rond de klok van 12.00 uur kunnen ze weer wor den opgehaald. 's Avonds is er voor de tieners een disco waarbij de consumpties tussen 20.00 en 21.30 uur tegen een gereduceerde prijs te verkrijgen zijn. En natuurlijk is ook de ze tieneractiviteiten zoals gewoonlijk al coholvrij. Voor de jongeren, die het nog niet we ten, sinds een week of drie zijn we ook weer op de zondagmiddag geopend. Vanaf 16.00 uur kan je terecht in het mooiste jongerencafé in Limmen. OEFENTHERAPIE MENSENDIECK GEVESTIGD IN LIMMEN LIMMEN - Met ingang van maandag 25 februari heeft Lia Kerssens-van de Bult een Mensendieck-praktijk in Lim men aan de Zuidkerkenlaan 21. De praktijk zal open zijn op maandagmid dag en donderdagochtend. Op vrijdag 22 februari is er van 19.00-21.00 uur open huis in de praktijkruimte. Het te lefoonnummer hiervan is 02205-2048. DUNKING LIMMEN LIMMEN - Vrijdag speelde Heren 2 uit in Haarlem tegen Typhoons 1. In een leuke wedstrijd werd met 65 tegen 56 ge wonnen. De Kadetten meisjes A hadden een zeer zware thuiswedstrijd tegen Akrides A, die aan de top van de com petitie staan. Dat de herindeling in deze poule door de bond gebaseerd was op onjuiste uitgangspunten, blijkt wel uit de cijfers: 12 tegen 80 punten. De wed strijd van Heren 3 tegen Tetteroo 4 ging niet door omdat de tegenstanders te weinig spelers in het veld kon brengen. Wel werd er (uiteraard) daarvoor in de plaats een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. Poppentheater Dibbes en filmhuis In de maand februari is er nog een pop- penvoorstelling op 24 februari. De voor stelling op 24 februari is een gastoptreden door poppentheater Toer malijn met het spel 'Het meloenmeisje' voor kinderen van 5 tot 8 jaar. De aan vang hiervan is 14.00 uur. Op zaterdag 23 februari: jeugdfilm 'Ake's wereld' voor kinderen van 8-13 jaar, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserverin gen (entree 5,00 per persoon): 02513-13447. Adres: Wilhelminaplein 3, Akersloot. Tennisvereniging Limmen Zaterdag 23 februari: eerste conditietrai ning o.l.v. Frans de Nijs, aanvang 9.30 uur op het Koekoeksveld. Toerclub Limmen Zaterdag 23 februari: hometrainavond in het Parochiehuis, aanvang 20.00 uur, met na afloop swingende muziek. In schrijven voor deelname per team of in dividueel voor dames en heren, leden en niet-leden. Opgave bij het bestuur tot en met 20 februari. Op 25 en 26 mei staat de rit naar Olden- broek op het programma (180 km heen, 130 km terug). Opgave voor deelname voor 1 maart via tel. 2608, 2287 of 3011. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 26 februari: ledenavond, ver zorgd door het eendagsbestuur, in Ons Huis, Zuidkerkenlaan 21, aanvang 20.00 uur. Gezichtsbe handeling 42, Mini Vaque f 57,- Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Vraag vrijblijvend een offerte en inkomens- toets aan: via de computer. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Schelgeest 1 -1901 HB Castricum Geopend: 's middags van 13.30 tot 16.00 uur Dinsdag gesloten. Ook na telefonische afspraak. Zoals inmiddels wellicht bekend, begint de gemeen te op 4 maart met het gescheiden inzamelen van huisvuil. Binnenkort krijgt elk huishouden twee minicontainers. Een groene voor het GFT-afval, een grijze voor het restafval. De groene minicontai- ner heeft een inhoud van 140 liter, de grijze 240 liter. Éénpersoons huishoudens èn tweepersoons huishoudens van 60-plus ontvangen een kleinere grijze minicontainer van 140 liter. De minicontainers worden vanaf heden huis aan huis bezorgd. Ook ontvangt elk huishouden een keukenemmertje, zodat het afval in de keuken kan worden ingezameld. GFT staat voor groente-, fruit- en tuinafval. Door het afval aan de bron te scheiden, kan een belang rijke bijdrage worden geleverd aan een schoner milieu. GFT-afval leent zich uitstekend voor de produktie van compost. Door het afval apart in te zamelen, behoeft bijna vijftig procent minder huis vuil te worden verbrand. Alle inwoners van Limmen ontvangen een krant met heel veel informatie over het gescheiden inza melen van huisvuil. Niet alleen wordt in deze krant aandacht besteed aan het 'waarom' van het geschei den inzamelen, ook komen allerlei praktische za ken aan de orde. Ook ontvangt men een ophaalkalender. Op deze kalender staat precies vermeld welk afval wanneer wordt opgehaald. De ophaaldagen voor het GFT- afval staan aangegeven, evenals de ophaaldagen voor het gewone afval, grof huisvuil en bedrijfs- vuil. Ook vermeldt de kalender welk afval in de grijze en welk afval in de groene bak thuis hoort. Het gescheiden ophalen van huisvuil vormt een be langrijke stap naar een schoner milieu. Natuurlijk, het zal in het begin even wennen zijn, maar het is meer dan de moeite waard om hieraan mee te werken. Via een uitgebreide voorlichtingscampagne wil de gemeente Limmen iedereen zo volledig mogelijk in formeren over de gescheiden inzameling van huis vuil. In dit kader is ook een voorlichtingsbijeen komst georganiseerd, die op 21 februari plaats heeft. De bijeenkomst van donderdag 21 februari heeft plaats in het Parochiehuis Limmen. De bijeen komst, die een informeel karakter heeft, begint om 16.30 uur en eindigt om 21.00 uur. Er is een doorlo pende filmvoorstelling en een expositie. Ook kan men met vragen terecht. Medewerkers van de ge meente zijn graag behulpzaam met het oplosser van allerlei praktische problemen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend, dat door hen op 8 februari 1991 een hin derwetvergunning is verleend aan Agrarisch Cen trum Nuijens BV, Uitgeesterweg 1B te Limmen, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de bewaring van bestrijdingsmidde len, gelegen aan de Uitgeesterweg 1B te Limmen. De betreffende stukken liggen met ingang van 21 februari 1991 gedurende één maand ten gemeente huize ter inzage. Tot en met 20 maart 1991 staat beroep open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig art. 20, 21 en 22, lid 2, of 28, lid 1, sub c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig één van de onder c genoemde artikelen be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van Bestuur, Postbus 20019 te 2500 EA 's-GRAVEN- HAGE. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, met gelijk postadres. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Limmen, 20 februari 1991 Burgemeester en wethouders van Limmen; de secretaris, de burgemeester, L. Andringa E.J.Th. M. Huisman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 13