Heiloo gaat stedenband aan met Swietochlowice (Polen) Kindermusical-vereniging De Hanswij ckers in De Beun Kerkdiensten Wat doet de provincie voor de oudere Noordhollanders Medische diensten Aniert adressen HIER BLIJF JE VOOR THUIS! de Harry Sacksioni 072-338266 DEUTEKOM -theek Bibli- B0EKEN-TIP VAN: Geen Uitkijkpost ontvangen? N|UZIEK-TIP VAN: installatie techniek John Berger: 'De vrucht van hun arbeid' libris.Uw Complete Boekhandel. Harry sacksioni: 'Intimate Strangers' Heiloo, UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 1991 Boekenweek van 6 tot 16 maart HEILOO - De promotie-avond voor het boek ter gelegenheid van de Boeken week 1991, met als thema 'Schrijvers op reis', wordt dit jaar in de bibliotheek ge houden in samenwerking met boekhan del Zwaan-Terburg in Alkmaar. De bibliotheek is blij met die samenwer king. Want hoe zou de bibliotheek, in een tijd van als maar oplopende kosten en afkalvende inkomsten, anders een dergelijke avond kunnen organiseren. Trouwens, er blijft nog een fors gedeel te voor rekening van de bibliotheek. Daarom moeten wij de toegangsprijs voor deze boekenfeest-avond stellen op 7,50 per persoon. Maar u krijgt er dan ook wel wat voor. De in Heiloo veel gelezen en voor de le zers dus bekende schrijver Wim Horn- man komt op woensdagavond 6 maart in de bibliotheek om ons mee te nemen op een spannende tocht door Zuid- Amerika. Het werelddeel, waar de schrijver verscheidene jaren door bracht. En waar hij met zijn in de oor log in Korea scherp getrainde journa listenoog vele misstanden observeerde, waarvan hij de oorzaken en de gevolgen beschrijft in zijn romans. In zijn ro mans komt Wim Hornman naar voren als een uitermate geëngageerd schrijver, die in onze maatschappij, zoals zoveel bewogen mensen, de aanklagersrol ver vult. De schrijver illustreert zijn verhaal in de bibliotheek met een kundige, zelf gemaakte dia-reportage. Zuid-Amerika vormt het decor voor on der andere: 'Helden en dwazen', 'Riool- ratten', 'Verschopte jeugd in Brazilië' en 'Tranen van God'. De bibliotheek heeft voor deze avond als intermezzo een vrolijk kwartet gearrangeerd: De Barbers, een mannenkwartet uit Ber gen. Zij brengen een swingend repertoi re, dat a capella wordt gezongen. Op het eerste nationale close harmony festi val in 1986 behaalde het kwartet de der de prijs, hetgeen toch wel iets zegt over de kwaliteit van dit enthousiaste groep je, dat startte in 1983. Voor dit Boekenfeest in de bibliotheek kan men vanaf heden kaartjes kopen aan de balie 7,50. Verder willen wij even uw aandacht vra gen voor de tentoonstelling '5 jaar We reldwinkel in Heiloo', met veel uit India en Indenesië afkomstige, met de hand gemaakte kleding en andere gebruiksar tikelen, vervaardigd uit zelfgesponnen natuurlijke vezels, en zilverkleurige zelfgemaakte sieraden. Door de on dersteunende lectuur, die op uitermate pluriforme wijze is samengesteld, kan men voor zichzelf een beeld vormen over de noodzakelijkheid van de We reldwinkel. Carla van de Bibliotheek ANNE EN DE MANNE ZATERDAG IN BUK BUK HEILOO - Anne en de Manne, een kersverse band uit Amsterdam, die in 1990 bij elkaar is gekomen met het zelf de doel: het creëren van dampende en dansende menigten tijdens het optre den. De muziek van het vijftal is sterk beïnvloed door de ska en de rock roll. Zaterdag 23 februari vanaf 22.00 uur kan je komen luisteren bij Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg in Heiloo. De entree is vijf gulden. HEILOO - Maandagavond werd door de initiatiefgroep Stedenband een ver gadering belegd, waar uit allerlei groe peringen uit Heiloo vertegenwoordigers aanwezig waren. Het ging er om met welke Poolse stad Heiloo een steden band zal aangaan. Het lag voor de hand dat Swietochlowice hiervoor in aanmer king komt, daar verleden jaar een uit wisseling van gemeentebesturen heeft plaatsgevonden en dit bezoek over en weer goed is bevallen. De bedoeling is een werkgroep samen te stellen van ongeveer tien mensen uit ver schillende groeperingen, zoals sport, muziek, politiek, gemeente, mid denstand, onderwijs enzovoort. Elke groep heeft een afgevaardigde in de werkgroep, die zowel contact gaat on derhouden met de eigen achterban als met de mensen in Polen en zo probeert contacten tot stand te brengen. Deze avond kwam al een aantal leden naar voren, die in de werkgroep deel willen nemen. De eerste contacten met Swietochlowice werden gelegd door de werkgroep Hart voor Polen, die zorgt voor vakanties van Poolse kinderen in Heiloo en omge ving. Toen bij gelegenheid van de ge meenteraadsverkiezingen in maart 1990 een aantal Poolse gemeenteburen werd uitgenodigd naar Nederland te komen besloot men het gemeentebestuur van Swietochlowice uit te nodigen voor een bezoek aan Heiloo. Later werd ook een tegenbezoek gebracht. Swietochlowice is een industriestad in het zuiden van Polen en heeft ongeveer 80.000 in woners. De heer Hartog van de Werkgroep Hart voor Polen vertelde deze avond wat over deze stad en hoewel men de ver houding Heiloo (21.000 inwoners) te genover Swietochlowice (80.000 inwoners) wel erg groot vond - liever had men een gelijkwaardig dorp gehad - zijn de contacten reeds van dien aard dat men hiermee toch wil verdergaan. De initiatiefgroep bestaat vooralsnog uit de heren Rusch, Van der Woude en Kuin van het IKV en de heer Vleeming. Op 25 maart heeft de werkgroep haar eerste bespreking in gebouw 't Kruispunt, aanvang 20.00 uur. Daar de groep nog niet compleet is, is iedereen van harte welkom. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Tijdens een alcoholcontrole van 8 op 9 februari werden 45 auto's ge controleerd, tegen 4 bestuurders werd procesverbaal opgemaakt. Een vijfde bestuurder reed met zijn auto de sloot in langs de Heerenweg (Egmond a/d Hoef) in. Ook hij had een slok teveel op. Een zesde bestuurder kreeg een rijverbod. Bij een bedrijf op het Industrieterrein aan de Oosterzij werd twee keer inge broken. Er werd een ruit in de toegangs deur vernield. Binnen werd nog een tele foonleiding doorgesneden. Tot nu toe is niet bekend wat er werd ontvreemd. Op het parkeerterrein aan het Maalwa ter werd geprobeerd een personenauto open te breken. Er was alleen schade aan de auto. Op de Dors heeft men geprobeerd uit een touringcar een autoradio te stelen, het is niet gelukt. Iemand is er goed in geslaagd de ijspret van een aantal kinderen te verknoeien door een tas met drie paar schoenen, die aan de kant lag, mee te nemen, een mis selijke streek. Op 11 februari werd omstreeks 12.00 uur op de Kennemerstraatweg een gepar keerd staande auto aangereden. De ver oorzaker heeft bij de buurtbewoners ge probeerd de eigenaar te achterhalen. Dat lukte echter niet, nu de eigenaar be kend is wordt de betrokken chauffeur alsnog verzocht kontakt op te nemen met de politie Heiloo 072-333144. In de nacht van 12 op 13 februari werd ingebroken in een woning aan de Ege lenburg. Men kwam binnen via de ach terdeur. Vermist worden een fiets en een tas met inhoud. Er werd ook ingebroken in een woning aan de Fontein Verschuirlaan. Een 28-jarige Alkmaarder werd in de woning overlopen en aangehouden. Hij werd verhoord en bekende tevens nog een in braak in een school en twee inbraken in een kerkgebouw. Na het verhoor mocht hij weer naar huis. Ook op de Wilgenlaan werd ingebroken en wel op klaarlichte dag (13.00 uur). Kort tevoren werd een 35-jarige man op een zwarte damesfiets gezien. De dader werd overlopen en liet de (ontvreemde) fiets achter. Hij had echter wel twee schilderijtjes en zilverbestek bij zich. Wie heeft deze man ook gezien en kan de politie er meer over vertellen. Op de Holleweg werden in de nacht van 16 op 17 februari van een auto de ruiten wissers en de spiegels vernield kan dus in de analen van het inbrekersgilde als heldendaad worden vermeld. In een stuk land naast de Kenne merstraatweg waren twee honden achter de paarden aangegaan. Tevens beten zij enkele kippen en een haan dood. De honden zijn overgebracht naar het asiel. De eigenaar van de honden is waar schijnlijk bekend. Er werden deze week 13 fietsen gestolen. Gevonden voorwerpen: blauwe hand schoen, zwarte kunstschaatsen, zwarte swaeter, fietspomp, handschoenen zwart/rood, fototoestel Agfa optica, badlaken oranje, Vi leesbril donker bruin montuur, port.zwart/groen klit tenband, bankbiljet, horloge zwart Ca sio, port. grijs poederdoos, knuffeldier lammetje playskool, en diverse sleutels, paraplu oranje, paraplu grijs, groene handschoenen, blauwe wollen sjaal, want blauw, want wit wolkjes', fietsmand (rotan). CDA-LIJSTTREKKER VAN GELDER IN HEILOO HEILOO - Donderdag 14 februari was de lijsttrekker voor de provinciale sta tenverkiezing van het CDA, dhr. W. van Gelder in Heiloo. Hij was te gast op een afdelingsvergadering van het CDA en wist de goed gevulde zaal te boeien met een interessante beschouwing over een aantal actuele zaken. Hij begon zijn toespraak met de opmer king dat een zeer lage opkomst voor de Statenverkiezing wordt verwacht. Hij vond dat moeilijk te aanvaarden in een tijd dat elders in de wereld overheersing en oorlog plaatsvindt. Hij nodige dan ook iedereen uit om vooral gebruik te maken van zijn democratisch verworven stemrecht. Vervolgens ging hij in op het econo misch perspectief voor de regio Noord- Kennemerland. Hij verwacht dat de uit breidingsplannen van Schiphol en de woningbouwplannen van Heerhugo- waard, Alkmaar en Langedijk zeker een positieve impuls voor onze regio zullen betekenen. Datzelfde geldt voor een be tere ontsluiting door verbreding van de A9, aanleg van de Wijkertunnel en ver betering van het openbaar vervoer. Van Gelder toonde zich overigens een tegen stander van de aanleg van tolpleinen. Van Gelder vond het verheugend te constateren dat het provinciale beleid inzake recreatie zijn vruchten afwerpt. Veel mensen trekken in hun vrije tijd de duinen in of naar recreatiegebieden zo als Geestmerambacht en 't Twiske. Het is goed je te realiseren dat dit niet van zelf zo mooi is en blijft. Daaraan ligt een bewust provinciaal beleid ten grondslag. Met enthousiasme beantwoordde de heer Van Gelder de vele vragen die na de pauze door de aanwezigen gesteld wer den. Het CDA Heiloo ziet terug op een geslaagde afdelingsvergadering. Afde lingsvoorzitter Wesselius sloot de verga dering met de door het CDA in de ko mende statencampagne gevoerde leuze: Stem zeker, 6 maart, CDA! EGMOND/HEILOO - Kindermusical vereniging de Hans wij ckers bestaat in middels 20 jaar. De kinderen in de leef tijd van 9 t/m 14 jaar spelen dit jaar ,T\im Turn en de gouden roos'. De musi cal wordt geregisseerd door Mila de Vré en Jeanne Koopman. De repetitor is Jan Maarten Koeman. De musical speelt zich af in de Honing- vallei. Dat is het land van Koning Ule vel. De koning heeft zeven dochters. De ze dochters hebben allemaal een snoep- naam, zoals Bon Bon en Kandij. De mensen zijn best tevreden, maar wel ver drietig omdat niemand een huisdier mag hebben. Eén maal per jaar mogen de prinsessen naar buiten om de jaarmarkt te bezoeken. Het wordt slecht weer, iedereen is in rep en roer en dan gebeurt er iets heel spannends. Zes prinsessen komen in de macht van Ninda de tovervrouw en Josephus de wijze kater. Eén prinses weet te ontsnap pen. Prinses T\im Him gaat met Adriaan de speelman op zoek naar haar zusjes en wat er onderweg allemaal gebeurt moe ten jullie komen zien in theater De Beun in Heiloo op zaterdag 23 februari om 20.15 uur en zondag 24 februari om 14.00 uur. De kaarten k 10,00 zijn ver krijgbaar bij sigarenmagazijn Twisk in Egmond aan den Hoef, Zuivelhandel Lemmink in Egmond aan Zee of telefo nisch bij Jac. van Vliet, tel. 02206-6190. SPEELAVONDEN IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op woensdag 20 februari is er in de Muziekschool aan het Veld 1, een speelavond. De aanvang is om 19.30 uur. U bent daar hartelijk welkom. In het korte programma, dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen leerlingen van Peter Duinmeijer, docent gitaar. Niet alleen losse" gitaristen zullen zich la- ten horen. Ook het ensemble van Peter Duinmeijer komt voor het voetlicht. Op vrijdag 22 februari is er in de Mu ziekschool opnieuw een speelavond. De aanvang is om 19.30 uur. U bent daar hartelijk welkom. In het korte program ma, dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen leerlingen van Anke Lont, do cente dwarsfluit, en leerlingen van Wim Madderom, docent orgel, piano en elec- trisch orgel en keyboard. Een afwisse lend programma, waarin leerlingen van verschillende docenten ook samen zul len spelen. De moeite waard om even langs te komen. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 23 en 24 februari: H.H. den Engelsen, Het Wielemakersland 9, Heiloo, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek 22 februari-1 maart: Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 330200. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 23 februari-1 maart: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 23 en 24 februari: J. de Vries, Torenlaan 35, Heiloo, tel. 330712. Diëtiste Simone Ouwendijk, Noordergeeststraat 28, Heiloo. Telefonisch afspraken ma ken: dag. tussen 18.00-19.15c uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings-dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ N abevallingsgy mnastiek Elise Zonneveld-Kemper, 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrord, Kennemerstraat weg 464, Heiloo. VQor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114. W. Zonjee, Westerweg 128a, tel. 072-338114. tel. KT Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Holleweg 94, 1851 KK Heiloo. Spreekuur: ma. t/m vrij. van 12.00-13.00 uur, tel. 072-3 31073Bereikbaarheid wij k ver pleegkundigen na 17.00 uur en in het weekend: 072-126482. Uitleenmagazijn: Holleweg 94, 1851 KK Heiloo. Openingstijden: ma. t/m vrij. van 18.30-19.30 uur, tel. 072-331073. Kraamverzorging: Gasthuisstraat 2, Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. Ma. t/m vrij. van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222; na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-145454. Diëtist: lidmaatschap van Interkruis Noord-Kennemerland is noodzakelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Zwangerschapscursus/Nabevallings- gymnastiek: Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Velthoven, tel. 072-338027. Zwangerschapscursus is voor leden van de kruis vereniging kosteloos. Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en lïombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.00-8.30 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, maandag tot en met vrijdag 9.00-9.15 uur. Psychologenpraktijk Drs. H.P.M. Velu, Kleijne Olven 3, Hei loo, tel. 072-331644. KLEURENPRACHT HEILOO HEILOO - Vogels houden en kweken is een fantastische hobby, maar vraagt wel verantwoordelijkheid. U kunt die ver antwoordelijkheid best aan, maar toch is het niet verstandig om zo maar op uw eentje wat aan te vogelen. Het is niet al leen voor uzelf, maar vooral in het be lang van de vogels dat u lid van vogelvereniging Kleurenpracht wordt. Twee weten meer dan één en wat we we weten zeggen we ook. U wordt daar wij zer van, uw vogels beter! De maande lijkse contactavonden, waar via diale zingen uitgebreid over de vogelhobby wordt gepraat, de jaarlijkse vogelten toonstelling en de feestavond van Kleu renpracht geven u meer zicht op zaken als: u leert uw vogels beter kennen; ad vies voor een goede huisvesting, alle in formatie over de verzorging van vogels, inzicht over het juist te geven voedsel in goede verhoudingen; beschermingsad viezen tegen ongedierte etc. Bij aanmelding als lid van Kleuren pracht wordt u gelijk lid van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. U ontvangt maandelijks 's werelds mooiste en beste blad Onze Vogels. Voor de vogelliefhebber een zeer geliefd blad en u betaalt daar niets meer voor! Het lidmaatschap is voor volwassenen 38,00 per jaar. Jeugdleden tot 18 jaar betalen 19,00 per jaar. Er is een een malig inschrijfgeld van 5,00. Voor in lichtingen en/of opgave kunt u bellen: 02205-2372 of 072-335800, b.g.g. 072- 333348 of 072-336038. HEILOO - Miljoenen guldens ontvangt de provincie jaarlijks van het Rijk voor de uitvoering van het ouderenbeleid. Zij krijgt dit bedrag omdat de Wet op de bejaardenoorden de provincie bepaalde taken oplegt. De belangrijkste taak die de provincie heeft is toezien dat de ver zorgingstehuizen zorg van goede kwali teit leveren en dat de bewoners er veilig kunnen wonen. Aan deze zorgverlening hangt een prijskaartje. In 1990 kreeg de provincie maar liefst 335.543.812,00! Dit bedrag komt voor een groot deel te recht bij de ruim 200 Noordhollandse verzorgingstehuizenPersoneelskosten inkoop van materialen, onderhoud, re novatie en nieuwbouw worden betaald van dit bedrag. Zo'n slordige drie miljoen stelt de pro vincie in 1991 beschikbaar om knelpun ten in de zorg op te lossen. Want die zijn er nog volop! De problemen rond om de meerzorg zijn daar een goed voorbeeld van. Wanneer een bewoner van een verzorgingstehuis op een be paald moment een lichte vorm van ver pleeghuiszorg nodig heeft, dan kan hij die normaal gesproken niet in het ver zorgingstehuis krijgen. Verhuizen naar een verpleeghuis zou dan de oplossing zijn. De provincie vindt dit een slechte zaak. Zij is van mening dat deze bewo ner best in het verzorgingsthuis kan blij ven wanneer hij meerzorg krijgt. Dat kan wanneer zijn verzorgingstehuis goe de afspraken heeft gemaakt met een verpleeghuis dat deze meerzorg in het verzorgingstehuis levert. De provincie vindt dan ook dat samen werking noodzakelijk is en heeft er dus geld voor over om uiteindelijk te voor komen dat deze bewoner van het ver zorgingstehuis onnodig verhuist naar het verpleeghuis. Dat de provincie werk maakt van deze samenwerking blijkt ook uit het Aktieplan Verpleeghuiszorg Noord-Holland. In dit plan, de naam zegt het al, worden akties aangegeven die op korte termijn ondernomen moe ten worden om o.a. voldoende verpleeg huiszorg buiten de muren aan te bieden. Naast het bekostigen van de exploitatie van de verzorgingstehuizen en de meer zorg, is een deel van het rijksgeld be stemd voor het zogenaamde flankerend beleid. Dit beleid is erop gericht om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Zo subsidieert de provin cie de verblijfkosten van een zelfstandig wonende oudere in een verzorgingste huis, wanneer deze tijdelijk opvang no dig heeft. Dat kan zijn wanneer bijvoor beeld een verzorgende partner is uitge vallen. Ook dag ver zorging en nachtop- vang in het verzorgingstehuis van thuis wonende ouderen is voor rekening van de provincie. Ook wordt het rijksgeld gebruikt om wijksteunpunten te realiseren in die ge bieden waar een tekort is (of dreigt) aan verzorgingsplaatsen. Een wijksteunpunt is een voorziening die speciaal bedoeld is voor zelfstandig wonende ouderen. Vanuit het wijksteunpunt worden dien sten aangeboden die er op gericht zijn dat opname in een veerzorgingstehuis uitgesteld of voorkomen wordt. Behalve deze taken die betaald worden uit de rijksuitkering, voert de provincie ook een eigen ouderenbeleid dat met eigen middelen bekostigd wordt. Groot belang hecht de provincie bijvoorbeeld aan het werk van de ouderenbonden. Dit wordt gesubsidieerd. Het provincie- geld gaat ook naar instellingen die spe ciaal voor ouderen bestemde projecten opzetten. Het ouderenbeleid van de provincie Noord-Holland is terug te vinden in een vier jaren plan. Het huidige plan is nog geldig tot 1 januari 1993. Maar de voor bereidingen voor het nieuwe plan zijn al in volle gang. Op dit moment overlegt de provincie met alle instellingen die zich met ouderen bezighouden, over de uitgangspunten voor het nieuwe plan. Dit overleg vindt ook in de toekomst plaats. Zo wordt ook elk jaar de uitvoe ring van het ouderenbeleid kritisch doorgenomen en waar nodig bijgesteld. Op deze manier wordt voorkomen dat het beleid star wordt en te ver van de mensen komt te staan. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10.00 uur: ds. R.G.J. Timmers uit Castricum. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 en 19.00 uur: ds. A. Boelhouwer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: kand. P.W. Hulshof; 17.00 uur: ds. A.P. van Langevelde. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. B.J. Kruit uit Heiloo. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: eerw. hr. J.K. Schendelaar uit Den Helder. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: dhr. A. Rot uit Amersfoort. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H.Th. Ament. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: eucharistieviering. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uuf: ds. J. Luiten. Baptisten Gemeente Alkmaar Hofstraat 15, Alkmaar 10.00 uur: ds. A. van de Wetering. Pinkstergemeente Heiloo Zondagmorgen 10.00 uur dienst. Zon dagsschool 10.30-11.30 uur. Bijbelstu die: woensdag vanaf 20.00 uur. Kerkge bouw: Maas Geesteranusweg, Heiloo. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hans wijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-1958. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649/622757. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zondag 11.00 uur: eucharistieviering. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9.30 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Mogojoko. Zondag 9.15 uur: eucharistieviering. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zondag 11.00 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst'bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst. Zondag 9.30 uur: woord- en communié- dienst. Woensdag 16.45 uur: woord- en commu niedienst. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584. ntech - ONTWERP EN INSTALLATIE KOMPLETE BADKAMERS - LOODGIETERS WERKEN - VERWARMINGSTECHNIEK John Berger, geboren in Londen in 1926, kunstcriticus en essayist, publi ceerde in 1972 de geruchtmakende en met de Booker Prize bekroonde ro man 'G'. Sindsdien leeft Berger terug getrokken in de Haute-Savoie, aan de voet van de Franse Alpen en concen treert hij zich op verhalen, die alle het traditionele leven in een bergdorp, en de verdwijning of 'modernisering' van het landelijke leven tot onderwerp hebben. Deze verhalen zijn in de vorm van een trilogie verschenen, onder de verza meltitel 'De vrucht van hun arbeid'. Het eerste en tweede deel, respectieve lijk 'Het varken aarde' en 'Ver weg in Europa' verschenen reeds eerder in Nederlandse vertaling. Deel drie, 'Se ring en Vlag' ligt sinds kort in de boekwinkel. JohnBer. Seri» ln dering en Vlag' is het niet een klei ne plattelandsgemeente, wat als decor fungeert, maar de grote, fictieve we reldstad Troje. In deze stad, waarin onder anderen boeren opduiken, die in de twee eerste delen uit het dorp weg trokken, lijken de gebeurtenissen beïn vloed en vervormd door emoties en dromen. Troje blijkt een metafoor voor de moderne tijd. Hierin ontmoe ten Zjoezja en Soekoes elkaar, die een eigentijdse zwerftocht door de stad maken, een hartstochtelijke en wanho pige reis door de dromen, hersen schimmen en ruïnes van het moderne leven. Was 'Ver weg in Europa' een bundel verschillende liefdesverhalen tegen de achtergrond van het dorp, 'Sering en Vlag' is een liefdesepos, schitterend geschreven. De drie boeken van Berger laten zich zelfstandig lezen, maar voor het beste begrip begint met met 'Het varken aarde', vervolgens 'Ver weg in Europa' en ten slotte 'Sering en Vlag'. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo "Winkelho( 't Loo*' Tel. 072-331483 Bel 's donderdags: 072-330175 Gitaarvirtuoos Harry Sacksioni is uniek in de Nederlandse muziekwe reld. Stal hij ooit de show aan de zijde van Herman van Veen - van beide ar tiesten waren er fans in de zaal - al ge ruime tijd is hij zelf het middelpunt van de belangstelling. Hij schrijft mu ziek, arrangeert, componeert, organi seert en creëert alles zelf. Je kan je afvragen of er in zijn muzikale leven nog wel ruimte is voor anderen. Kan Harry Sacksioni eigenlijk wel met een band op toernee gaan? Het antwoord hierop is ja, hetgeen te genstrijdig lijkt met zijn egocentrische manier van muziek maken: 'Tijdens een optreden streef ik eerst naar mijn eigen artistieke hoogtepunt. De bevre diging van het publiek komt daarna'. Toch werkt Harry Sacksioni samen met anderen. De 41-jarige muzikant Deze samenwerking heeft een album opgeleverd dat gehoord mag worden. Het biedt de luisteraar, zo zegt Sacksi oni zelf, het beste wat hij kan voor schotelen. Schitterende instrumentale muziek van Nederlandse bodem. „De cd poogt een expressie van een impres sie te geven", zegt Harry Sacksioni, „Enerzijds gaan mensen intiem met el kaar om, maar aan de andere kant blijven we toch vreemden voor el kaar". De nieuwe cd biedt volop gele genheid nader kennis te maken met Harry Sacksioni, die bovendien op 14 april een optreden geeft in De Schakel in Heerhugowaard. deed voor zijn nieuwste cd 'Intimate strangers' een beroep op topmusici zo als Ton Scherpenzeel, Mark Stoop, Rens van der Zalm en Charles Schou ten, om er slechts een paar te noemen. c Winkelhof 't Loo 41 Heiloo Tel. 335535 Fiom Alkmaar Bureau voor hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Van der Meij straat 6, 1815 GP Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar op werkdagen van 9.00 en 17.00 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo Inspectie Heiloo e.o.: 072-337516. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Actie Vakantie Pleegdier: 072-336180. Honden en katten Akersloot: 02513-10079. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Unie van Vrijwilligers Kantoor: Stationsweg 92-C, Heiloo, tel. 335296. Secretariaat: mw. A.J. de Groot-Vos, Pijlemeeth 55, 1851 EG Hei loo, tel. 332626. Giro UW: 2400655. Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk (Stama) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spreekuur maandag, dinsdag en woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Ombudsteam Heiloo Spreekuur: elke maandag van 19.00-20.00 uur in het lokaal P. van Muijenweg 16. Telefonisch elke dag van de week van 10.00-22.00 uur te bereiken via 332212 of 337993. Adres: Postbus 89, 1850 AB Heiloo. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Opgave-formulieren verkrijgbaar bij de peuterspeelzalen Brammet je en Olleke, Pastoor van Muijenweg 18, en de Teddy beer, Slimpad 16b. Verdere inlichtingen bij mw. M. Vos-Ressing, tel. 334902 (uit sluitend tussen 19.00-20.30 uur). De peuters kunnen vanaf 2 jaar oud op de wachtlijst geplaatst worden. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur f 4,00. Contactadressen (uitsluitend te lefonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag) of 333340. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th.Delleman (tel. 072-313184). Spree kuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. Tevens dinsdag van 19.00-20.00 uur. Alg. Ned. Invalidenbond Secr.: H. van Weert, Visserlaan 8, 1815 VD Alkmaar, tel. 072-125852. Contact persoon Heiloo/Limmen: A. L. Belle- kom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Contactper soon Egmonden: P. Kool, Meidoorn laan 3, 1935 EX Egmond-Binnen, tel. 02206-4866. Stichting Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. af spraak: mw. Braids, tel. 331840. Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Stichting Werklozenbelangen Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (11.00-12.00 uur) in het onderkp- men aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-337196. Adviesburo VCN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied. Adres: De Gouwe Boom 32, 1851 TE Heiloo. Tel. 072-338640. Spree kuur na telefonische of schriftelijke af spraak. Gezinsverzorging Noord-Kennemerland/Noord-Holland- Midden. Voor hulp bij problemen in de verzorging van uw huishouden. Heiloo: Westerweg 294, telefoon: 072-127066; spreekuur: van 8.30-9.30 uur. Voor aku- te hulp na 17.00 uur en in het weekend: 072-156400.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 2