Oud papier acties in êteifaa de Intratuin-troef intratuin m NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Tentoonstelling schilderijen 1900 -1940 Net wat meerMode /Mascotte C. HACHMANG (ty A.J. VOS 9 april eerste schoonmaakbeurt vuilcontainers Mevrouw A. Roos slaat eerste mijlpaal voor Het Alternatief "Berend Botje" 56e JAARGANG NO. 14 - 3 APRIL 1991 Renée Smithuis Kunsthandel FALKLANDTONEEL f v"" tel. 072-330175 <3 OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur VUUREN De reconstructie van de Rechte Hondsbossche laan vordert gestaag. Vanaf deze week is Drukkerij Uitkijkpost weer bereikbaar vanaf de Holleweg. Vanaf de Spoorlaan is ons bedrijf voorlopig niet (per auto) te bereiken. Directie en redactie Drukkerij Uitkijkpost Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Hn i Redactie-adressen: ■li lw Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) m ■sBJ 1 Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. nKIpr (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Uitsluitend van kunstenaars van wie het werk in museumkollekties werd opgenomen. De tentoonstelling wordt extra verrijkt door de zeer gevoelvolle beelden van Bert Jonk. Open: vrijdag en zaterdag 14.00-18.00 uur Gratis uitgebreide catalogus. Stationsweg 83 - Heiloo - Tel. 072-337766 b.g.g. 02518-55903 KOM IN DE KAS 1991 Een feest van kijken, ruiken en proe ven. Dat is Kom in de Kas. Dit jaarlijk se door de Vereniging van Nederlandse Tuinbouwstudiegroepen (NTS) georga niseerde evenement wordt deze keer op zaterdag 6 april gehouden. Een dag lang gaat in bijna alle tuinbouwgebieden van Nederland een aantal kassen open voor bezoekers. Wie maar wil kan urenlang rondwandelen en genieten van de over vloed aan bloemen, potplanten en groenten die in de glazen tuinen worden geteeld. Kom in de Kas is een schitterende gele genheid om eens rond te neuzen in de bonte wereld waar de spullen 'groeien die we bij de groenteman en de bloemist aanschaffen. Techneuten kunnen hun hart ophalen aan de verfijnde staaltjes van techniek die de tuinders helpen bij hun werk. Wie het koud laat of het kas- klimaat door een computer wordt gere geld, kan zich helemaal concentreren op wat er groeit en bloeit. Maar waar de aandacht ook op is gericht, het zal nie mand ontgaan hoeveel werk en zorg worden besteed aan ook het eenvoudige kropje sla en aan het vertrouwde plantje voor de vensterbank. Bij alle techniek, bij alle verscheidenheid van gewassen, kleuren en geuren, zijn het toch mannen en vrouwen die de hoofdrol spelen in de kassen. Het zijn vakmensen die graag ingaan op vragen van hun bezoekers en uitleg geven over het levende materiaal waarmee ze dagelijks omgaan. De deelnemers aan Kom in de Kas stel len hun kassen open van 's ochtends tien uur tot 's middags vier uur. De toe gang is gratis. Over het algemeen is er voldoende parkeerruimte, maar het is wel zo plezierig om per fiets naar de gla zen stad te gaan. De bedrijven langs de route zijn goede bereikbaar. Waar mo gelijk zijn voorzieningen aangebracht voor rolstoelers. Hier en daar is gelegenheid om wat te drinken en te proeven van de kaspro- dukten. Wie iets wil kopen van de kers verse voortbrengselen van onze glazen steden krijgt daartoe de kans, al neemt de commercie een heel ondergeschikte plaats in op dit evenement. In de tuinbouwgebieden zijn de Kom in de Kas-routes duidelijk aangegeven. Voor de bezoekers zijn in de kassen teksten geplaatst met informatie over wafer is te zien. Wilt u meer weten, dan is er altijd wel iemand van het tuin bouwbedrijf in de buurt aan wie u iets kunt vragen. Voor meer informatie kunt u contact openemen met de NTS, telefoon: 01740-27241. Noord Holland - Heerhugowaard (De Noord): 6 bedrij ven kontaktpersoon: P. Tesselaar, Al tenstraat 1, 1704 CC Heerhugowaard, tel.: 02207-15566. - Regio Aalsmeer (Rijssenhout): 8 be drijven, kontaktpersoon: A. Buskermo- len, Herenweg 17, 2451 VP Leimuiden, tel.: 01721-8317. Voor kinderen vanaf 4 jaar Entree f 5,- Theater "De Beun" 13 april om 13.30 en 16.00 uur 14 april om 14.00 uur. Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Boekhandel "Het Hoekstuk" Boekhandel "Avis" Het Open. Huis Vele basisscholen Stationsweg 85,1851LJ Heiloo MILIEUCONTROLE IN HEILOO HEILOO - De maand april staat bij de politie in het teken van het milieu. In de gehele regio zal door de politie een milieu-surveillance project worden uit gevoerd. Wat betekent dit? Dit houdt in, dat de politie extra surveillance's zal inzetten, om de zogenaamde kleine' milieu-overtredingen op te sporen. Wordt een overtreding gesignaleerd, dan zal de overtreder worden aan gesproken en in de meeste gevallen di rect een schikking (boete) worden aangeboden. Met het openbaar ministe rie is hierover overleg geweest. -Waar moeten we aan denken als gewo ne burgers, die niet bedrijfsmatig bezig zijn? -welke milieuovertredingen kun nen zij zoal plegen? - aan welke milieuo vertredingen zal de politie extra aandacht besteden? Enkele voorbeelden: - geluidsoverlast door bijv. machines, muziek, brom mers, recreatie enz. enz., - autowrakken op de weg en/of in de natuur, - illegaal kappen van bomen, - hondenpoep op de stoep, - weggooien van afval op de weg of in de natuur, denk bijv. aan het legen van een autoasbak, of vuil achterlaten - afgewerkte olie in putten lozen. Met wat goede wil, kunt u zelf nog vele overtre dingen invullen. Bedrijfsmatige overtredingen kunnen o.a. zijn: - niet op de juiste wijze uitrij den van mest, illegaal stoken/verbran den van vuil, - oppervlaktewater verontreinigen, opslag van lekkende va ten, voor 1 juni mogen slootkanten niet worden bespoten enz. enz. U ziet een uitgebreide werkterrein waar de politie zich de komende maand extra voor zal inzetten. Denk niet dat na april alles weer geoorloofd is, dat zou een verkeer de wijze van inschatting zijn. April zal gelden als een startmaand, met extra aandacht en extra patrouilles, maar het zal zaker de bedoeling zijn om het toe zicht op het milieu permanent door te laten gaan. U kunt altijd bellen naar: 072-333144. GESLAAGD MACHINESCHRIJVEN HEILOO - Op het in februari j.l. afge nomen examen door de Associatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma machine- schrijven de dames D. van der Blij, C. Boersen (Heiloo), M. op den Brouw (Alkmaar), M. Bruin-Spaans (Heiloo), A. van Hattem-den Das (Koedijk), H. Kuipers (Bergen), I. Mailander, M. van der Meer (Heiloo), F. Meinster (Alk maar), J. Oerlemans-Beekes (Heiloo), E. Oorthuis (Egmond aan Zee), J. Pe perkamp (Castticum), E. Stam-Wijker (Egmond aan Zee), M. Swart (Heiloo), A. Krom-de Winter (Akersloot), W. Witte (Heiloo) en de heren M. Willems (Alkmaar) en R. Zonneveld (Egmond Binnen). Het praktijkdiploma werd be haald door de dames P. Hemmekam (Castricum), J. Janken en D. Taylor (Heiloo). Zij werden opgeleid door In stituut Dompvloet te Heiloo. FALKLAND TONEEL MET HET KINDERSTUK BEREND BOTJE HEILOO - Jullie kennen vast en zeker wel het liedje van Berend Botje die naar Amerika ging. Maar wat betekend nu de zin: ,De weg was recht, de weg was krom'?.Wij weten het! Want het is echt niet zo gemakkelijk geweest voor meneer Botje om in dat grote verre Amerika te komen. Botje om in dat gro te verre Amerika te komen. Voor het eerst in de geschiedenis kunnen wij jul lie laten zien hoe alles is gegaan. Jullie geloven het niet? Nou ja het is ook ei genlijk wel een beetje een gek verhaal. Maar het schijnt echt gebeurd te zijn. Of niet?? Vraag het meneer Botje an ders zelf meer.Veel plezier! Dit leuke kinderstuk kunnen kinderen vanaf 4 jaar gaan zien in Theater de Beun, za terdag 13 april om 13.30 en 16.00 uur en zondag 14 april om 14.00 uur. Als je ja rig bent is het een leuk idee met j vriend jes te komen kijken. De jarige krijgt nog een kadootje ook! Kaarten zijn a 5,00 verkrijgbaar bij: Reisburo Hol land Internnational, boekhandel Avis,, Boekhandel 't Hoekstuk, Het Open Huis en op vele basisscholen, allen te Heiloo. Tevens één uur voor aanvang aan de kassa Theater De Beun, inl. 072-119737. INLEVEREN PAKKETTEN VOOR POLEN HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. In leveren kan geschieden bij fam. Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, op don derdag 11 april, tussen 13.00-20.00 uur, tel. 072-331802. En bij fam. Beers, Ho venierstraat 39, Alkmaa, op donderdag 11 april, tussen 16.00-20.00 uur, tel. 072-613196. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Tevens dient het adres van geadresseerde en af zender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het ipaximale gewicht van pakket is 25 kilo. De kosten bedragen 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. BUK BUK THE SCENE HEILOO - In de zomer kan je ze zien op Torhout/Werchter, als voorproefje komen ze op 6 april alvast langs Buk Buk... The Scene. De sterkste troef van The Scene is het optreden zelf. Live weet The Scene van elk optreden weer iets speciaals te maken. De muziek wordt gebracht zonder het contact met het publiek te verliezen, bijgestaan door een mooie lichtshow en (natuurlijk) een voortreffelijk geluid! De muziek is niet onder één noemer te zetten, de band speelt verschillende stijlen, nederlands- en engelstalig, maar altijd met een spe ciaal Scene-geluid. De cd Blauw' die dit jaar uitkwam (en geproduceerd is door Rick de Leeuw van de Tröckener Kecks) heeft al een paar single successen gehad, o.a. Blauw en Rigoreus, deze singles werden blauw' gedraaid en dan vooral bij de VARA. De band bestaat nu onge veer 10 jaar en ze werden bekend met hun single S.E.X. De band heeft ver schillende bezettingen gehad. De kern (o.a. Thé Lau) wordt steeds aangevuld met enige anderen, dit moet steeds een verrassing zijn. Ben je benieuwd wat voor verrassing de band voor ons in pet to heeft of vind je The Scene gewoon goed, zaterdag 6 april speelt ze in Buk Buk, de aanvang is 22.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar voor 10,00 bij Po- peye in Alkmaar, Centerdisc in Heiloo en in Buk Buk. BIO-RELEASE MASSAGE CURSUS HEILOO - Aanraken en aangeraakt worden is van levensbelang. Via aanra king worden wij op een bijna magische manier bevestigd. Met woorden en ge dachten hebben wij geleerd onszelf en de omgeving te beheersen. De aanra king gaat daaraan voorbij en brengt je terug naar je lichaam. Meestal zijn wij opgegroeid in een atmosfeer waarin ex pressie via je lichaam eerder werd on derdrukt dan aangemoedigd. Schreeuwen, hollen, boos zijn en dan sen hebben wij leren onderdrukken; aanraken en voelen was maar vreemd. Dit heeft in ons gevoel en in ons lichaam een aantal pantsers opgebouwd, waar wij soms moeilijk achter vandaan kun nen komen. De bio-release reikt een aantal oefenin gen en massages aan om deze pantsers langzaam te laten smelten. Op een nieu we manier kom je weer in kontakt met je lichaam. Vandaar uit kun je voelen wat je nodig hebt om weer in je eigen centrum te komen. In veiligheid en rust kun je oude gevoelens beleven en losla ten. Zachtheid en respect zijn dan ook de basis-gegevens in de massages. Je leert de bio-release massages voor o.a. het hoofd, de buik, de rug en de'nek en een vitaliserende en een rustgevende li chaamsmassage. Voor informatie bel len: Maria en Niek Kuijs, tel. 072-336226, de cursus start donderda gavond 11 april. De redactie van de Uitkijkpost is van maandag tot en met vrijdag dagelijks tus sen 10.00-12.00 uur bereikbaar op maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 (DAKDEKKER iHolleweg 19 LOODGIETER 072-335085 8 Coniferen ca. 30 cm hoog per stuk 6.50 per 8 assorti slechts H E TG ROEN E WAREN H U IS heilOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P I Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ^gSl IRANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Donderdag 4 april: De Duif, Mariënstein 180. Tussen 8.30-16.30 uur. Halen op verzoek: 330051. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag 11.00-17.00 uur; vrij dag en maandag 20.00-22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10,30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Zaterdag 6 april Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Dage lijks onder schooltijd kan oud papier gebracht worden. Ook gebruikte kleding. Handbalvereniging Foresters, parkeer terrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Iedere maandag (mits schooldag) Volleybalvereniging Effect, container nabij ingang van sporthal Het Venne water. Tussen 18.00-22.00 uur. Maandag 8 april Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Dinsdag 9 april W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15-14.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 3 april Fanfare-showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Ypestein. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Halen op ver zoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook ge bruikte kleding. Maandag t/m vrijdag (schóól-werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Wester weg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Volksmuziekschool, het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Mallevoort 9. Bren gen tijdens schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Wester weg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. EEN STIJL VAN MEDEN Aanstaande dinsdag zijn de vuilcontai ners zo'n twee maanden in gebruik en zijn toe aan een schoonmaakbeurt. Wilt u ze deze dag daarom iets langer buiten laten staan omdat de schoonmaakauto achter de vuilniswagen aanrijdt. Nadat dat er eerst nogal wat weerstand was tegen het invoeren van de vuilcon tainer blijkt. Nu, na twee maanden is de ervaring zeer positief. Zowel de gebrui kers en ook de vuilhuisophaaldienst zijn uiterst tevreden. Dankzij de goede voor lichting verloopt alles volgens plan. Toch nog een enkele opmerking! Wilt u geen dingen naast de emmer zet ten, deze kunnen niet meegenomen wor den daar de auto met een mechanisme voor de containers is uitgerust is er geen mogelijkheid voor iets anders. Wilt u ook het gebruik van plastic zak ken tot een minimum beperken, deze gaan nl. slechts eenmaal in de recycling en komen dus toch in het milieu terecht. Er is ook vrij veel vraag naar een kleine re grijze emmer toch is het raadzaam hier nog even mee te wachten. Het is nl. de bedoeling dat er ook wat grof vuil met deze container mee gaat een kleine emmer beperkt u daarin in de moge lijkheden. Ook wordt er nog wel eens gevraagd of de containers niet per huis opgehaald kunnen worden, dit kost de gemeente 150.00,- extra. Degenen die een ver- zamelplaats voor de dpur hebben zijn daar niet altijdveven blij mee, maar mensen die de hele dag weg zijn kunnen hem natuurlijk niet snel binnen «halen, maar met een vriendendienst is er mis schien wel een oplossing te vinden. De vraag werd ook gesteld of wie het eerst zijn/haar container op de verza melplaats neerzet, deze achteraan neer wil zetten, dan kunnen degenen die later komen er ook bij. Graag met de wielen naar de weg. Zet u hem n.l. andersom dan denkt de vuilnisman dat hij al ge leegd is, soms worden er plastic zakken in de groene emmer aangetroffen, dat mag NIET. Met een krantje onderin houdt u de container goed schoon. Door de bank genoemn, houden de meesten zich goed aan de voorschriften. De ouderen hebben in de regel de meeste klachten maar het begint al te wennen. De nieuwe wijken die binnenkort met de containers gaan beginnen kunnen hun ijzeren emmer bij de eerste ophaaldag ook op de verzamelplaats zetten. De ge meente neemt deze dan mee. Denkt u straks aan luilak, zet de emmer uit het zicht. Om de kinderen al vroeg op de hoogte te brengen van de belang rijk van gescheiden vuil ophalen is er een kinderkrant ontwikkeld deze wordt in de groepen 5 t/m 8 verspreidt en geeft spelenderwijs veel informatie. Met het slaan van deze paal is een begin gemaakt met de bouw van de woonge meenschap voor 50 plussers het alterna tief in plan Ypestein, mevr. A. Roos, voorzitter van de vereniging Groepswo nen voor ouderen zei: vandaag hebben we een „mijlpaal" geslagen na viere- neenhalfjaar zware arbeid". Opder de vele aanwezigen deze middag waren o.a. wethouder J.J. Dekker, afgevaar digden van de verzorgingstehuizen en dames van de vrouwen adviescom missie. Wethouder Willemse-v.d. Ploeg zei: ,,Het kan toch maar vandaag, het alter natief is begonnen met lang zelfstandig wonen. Het heeft veel tijd-, energie in- ventiniteit en kreativiteit gekost. De wethouder ging nogmaals in op de rumoerige voorgeschiedenis: „we heb ben degens gekruist maar we zijn er goed uitgekomen. Het begin van de Ypesteinerlaan wordt straks gevierd door een boegbeeld waar je niet om heen kunt, laten we hopen dat daar al leen overgelukkige mensen wonen". De heer Strik van de Humanistische Bouwstichting Bejaarden Huisvesting (HBB) vertelde iets over de zorg op maat. Kleine huisvestingsprojekten met algemene ruimtes. „Afhankelijk van de mensen een bepaalde zorg te realiseren met kleinschalige voorzieningen. De heer Fris van de Landelijke Vereni ging Groepswonen voor ouderen vertel de dat sommisge woongroepen in de problemen komen doordat deze zelfde woningen willen toewijzen. „Toch is het belangrijk dat dit recht elke keer op nieuw bevochten wordt". Men hoopt over een klein jaar met de bouw gereed te zijn. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 ALKMAAR 8 E R W4 - A A 8E M HEEMSKERK - - E .CC- GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenoot Marja Blom is op 28 maart j.l. geslaagd aan de Pedagogische Academie Basis Onder wijs te Alkmaar met als afstudeerscrip tie Nederlands als 2e taal. JAZZSOCIËTEIT HEILOO BESLUIT WINTERSEIZOEN HEILOO - Zondagmiddag 7 april - weer of geen weer - kunt u de daverende slotsessie van onze jazzsociëteit meema ken. Uitgenodigd is een solist van zeer grote klasse. Als u die gehoord hebt, kunt u met een gerust hart de zomer in! Dit is dan de laatste keer dat 11 natgere gend, uitgewaaid, moe gesport of ge woon na de brunch bij ons wat kunt bijpraten en ondertussen naar oorstre- lende jazzmuziek luisteren. Van de win ter misschien weer? Foyer Open Huis vanaf 15.00 uur op 7 april a.s.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1