Informatierubriek van de gemeente Heiloo V Bijzondere acties Agenda raadsvergadering voor donderdag 4 april 1991 Markeren verzamelplaatsen Verleende bouwvergunningen Onderzoek ten behoeve van toekomstige mogelijkheden Waar winkelt de inwoner van Heiloo! Wegafsluiting t.b.v. Vennewatersweg Vergaderingen Raadscommissies Commissie Milieu en Edukatie c.a. Binnenkort boom verplantingen in Heiloo Hinderwet Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur i UITKIJKPOST 3 APRIL 1991 Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel Kennemerstraatweg 69. Benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand. Aanwijzing Witte Kerk tot huis der gemeente t.b.v. het voltrekken van huwelijken en wijziging legesverordening. Aankoop strook grond gelegen langs de Vennewatersweg. Wijziging milieupremieregeling inzameling oud papier. Garantie geldlening groot f 180.000,00 aan te gaan door de tennisvereniging "Heiloo" ter financiering gedeelte kosten renovatie tenniscomplex aan De Dors. Verzoek ex. artikel 74 Wet op het basisonderwijs inzake stormschade fietsenstalling R.K. basisschool "St. Radboud". Grondprijsberekening van het derde uitwerkingsplan van Zuid-Oost I (Ypestein III). Vaststelling jaarrekening 1989/1990 Stichting Open Huis. Vaststelling jaarrekening 1989/1990 Stichting Volksmuziekschool Heiloo. Voorlopige vaststelling rekening gemeentelijk grondbedrijf en gemeenterekening 1989. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en rrtet donderdag 4 april 1991 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 8.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Vanaf 17 april zal ook in ophaalwijk 3 een begin woYden gemaakt met het gescheiden inzamelen van huisafval. Deze wijk bestaat uit: het gebied omsloten door Pastoor van Muijenweg, de Ewisweg, het Zevenhuizen en het Malevoort; Boswijk; de Ronge; het gedeelte van de Westerweg tussen de Egelenburg en de Vennewatersweg; de Kwekerij; de Slootenslaan; de Vennewatersweg. De bewoners van "wijk 3" krijgen of hebben reeds een groene en grijze rolemmer en een keukenemmertje ontvangen. In de groene rolemmer behoort het G.F.T.- afval ingezameld te worden, en in de grijze het restafval. In de keukenemmer kan het groente- en fruitafval binnenshuis verzameld worden. De rolemmers zullen in de nieuwe situatie op de dag dat de afvalauto komt op verzamelplaatsen neergezet moeten worden, om geleegd te worden. In de komende week zal gestart worden met het markeren van de verzamelplaatsen met een gele cirkel. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Kennemerstraatweg 111, J. de Best - aanbouw portaal achter de woning. Kleijne Olven 2, C.F.W. Versteege - bouw dakkapel. Commandeurslaan 3, J. Ligthart - vernieuwen voorportaal. De Hoefsmid 33, U. Anema - bouw overkapping/berging. Vrieswijk 28, J.H.F. Stenneberg - bouw bijkeuken. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. De Ondernemersvereniging Heiloo en de gemeente Heiloo laten een onderzoek verrichten naar de toekomstige mogelijkheden van de detailhandel in de gemeente. Aanleiding voor het onderzoek is een aantal particuliere initiatieven die in Heiloo op het gebied van de detailhandel op stapel staan, waaronder bijv. een mogelijke uitbreiding van winkelhof 't Loo. Specifieke aandacht in het onderzoek zal gegeven worden aan de toekomstige verantwoorde omvang en samenstelling van de detailhandel. Nadrukkelijk zal hierbij worden ingegaan op de verhouding tussen de verschillende centra van het Heiloose winkelapparaat. Het onderzoek wordt uitgevoerd door BRO Adviseurs te Vught. Twee belangrijke onderdelen van het onderzoek betreffen een telefonische consumentenenquête onder de inwoners van Heiloo en een bezoekersenquête bij de winkelcentra 't Loo, het Stationscentrum e.o. en het winkelcentrum 't Hoekstuk. De telefonische enquête moet de ondernemers van Heiloo en de gemeente inzicht geven in het koopgedrag van de inwoners. In hoeverre is men op de verschillende winkels en centra van Heiloo georiënteerd en in welke mate gaat de Heiloose consument voor boodschappen naar concurrerende centra. Daarnaast wordt gepeild welke wensen er bij de consumenten leven op het gebied van de winkels. Zijn er voldoende winkels, wordt er voldoende kwaliteit, service en bediening geboden etc. Begin april zal gestart worden met deze telefonische enquête. In totaal zullen zo'n 300 huishoudens in Heiloo worden opgebeld door medewerkers van het bureau HUMA. De resultaten uit deze enquête blijven volstrekt anoniem. Om een indruk te krijgen over hoe de consument de verschillende winkelconcentraties in Heiloo waardeert, zal bij 't Loo, het Stationscentrum e.o. en het winkelcentrum 't Hoekstuk een enquête onder de bezoekers van deze centra worden gehouden. Volstrekt anoniem en willekeurig zal bezoekers worden gevraagd naar hun woonplaats, naar de reden van hun bezoek, naar bestedingen, naar hun waardering van deze centra, e.d. De bezoekersenquête bij de bovengenoemde centra zal worden gehouden op dinsdag 9 april en zaterdag 13 april a.s. De uitkomsten van beide enquêtes vormen belangrijke informatie voor de toekomstmogelijkheden van de detailhandel in Heiloo. Op uw medewerking doen wij graag een beroep. In verband met de werkzaamheden aan de Vennewatersweg zullen de volgende wegen tijdelijk zijn afgesloten: - Westerweg, tussen Egelenburg en Schipperslaan vanaf 3 april, 3 weken; - Hoogeweg, tussen Krommelaan en Kapellaan; heden tot 5 april a.s.; - Groeneweg, tussen Krommelaan en Spoorwegovergang Runxputteweg; heden tot 5 april a.s. In de nieuwe situatie zal de Groeneweg blijvend zijn onderbroken. Het verkeer wordt naar de Hoogeweg geleid via de nieuw aan te leggen parallelweg langs de Vennewatersweg; - Kennemerstraatweg; vanaf 3 april, 9 weken. Het verkeer zal middels een verkeersregelinstallatie over één rijstrook worden geleid. Tijdens de werkzaamheden zullen de aanliggende woningen/bedrijven zoveel mogelijk bereikbaar blijven. Voor informatie omtrent de uitvoering kunt u terecht bij de opzichter op het werk, dhr. H. Beke, tel.nr. 339141. Deze commissie vergadert deze maand op 3 april 1991. De belangrijkste agendapunten voor deze vergadering zijn: - Voorstel tot overdracht van bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen; - Brief van de Stichting Educatief Werk Alkmaar inzake deelnemerscontracturen (een vertegenwoordiger van de Stichting zal in de gelegenheid worden gesteld een nadere toelichting te geven; - Voorstel tot vereenvoudiging procedure ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs; - Stand van zaken nieuwbouw scholen Ypestein. De commissievergadering is openbaar en wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en begint om 20.00 uur. De agenda en de stukken voor deze commissievergadering liggen op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur voor het publiek ter inzage in de centrale hal. In de week na pasen worden er ca. twintig grote bomen verplant binnen Heiloo. Dit zijn vooral bomen die vanuit het Bomendunplan 1990-1991 op hun huidige standplaats voor verwijdering in aanmerking komen, maar dusdanig waardevol zijn, dat ze verplant kunnen worden. Vanuit het oogpunt van milieu en het leefmilieu wordt steeds meer aamdacht gegeven aan het belang en waarde van bomen. Vanuit het verleden wordt in Heiloo al steeds veel waarde aan bomen toegekend. Niet voor niets staat Heiloo tot in de verre omgeving bekend als een groen en bomenrijk dorp. Reden waarom ook bij het verwijderen van bomen beoordeeld wordt of bomen zijn te verplanten. Het bomendunplan heeft in november 1990 ter inzage gelegen op het gemeentehuis. De werkzaamheden daaruit voortvloeiende zijn in de afgelopen maanden uitgevoerd. Als laatste fase daarvan zijn nu dus de verplantingen ter hand genomen. De volgende verplantingen zullen worden uitgevoerd: 8 eiken van Pijlemeeth naar Kennemerstraatweg, tussen Raadhuisweg en Stationsweg. 3 linden op de Schuine Hondsbosschelaan, hoek Bergeonstraat. 3 linden van de Dompvloetlaan naar de Ronge. 1 linde van de Dompvloetlaan naar omgeving Freinetschool. 1 linde van de Dompvloetlaan naar het Zandstuk. 1 linde van de Dompvloetlaan naar het centrumgebied Ypestein. 3 platanen vanaf Nic. Beetsschool naar de Rietvink. Helaas gaat het verplanten van grote bomen niet zonder het gebruik van zware machines en transportmiddelen. U kunt dus enige hinder verwachten van deze werkzaamheden, maar hopen op uw medewerking en begrip. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met dhr. Hartland, tel. 313231. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieu hygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvraag van Corn Candies B.V. voor vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een inrichting, bestemd tot het vervaardigen en in opslag houden van zoetwaren aan De Hoefsmid 6, alhier, positief te beschikken on der 94 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerpbeschikking, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van donderdag 4 tot en met donderdag 18 april 1991 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 8 en 15 april 1991 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op het gemeentesecretarie een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvrager alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Heiloo, 3 april 1991, nr. AZ-59. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer N.P.M. Schoof Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 6 april: maandelijkse Kook- verkoop in het pand aan het Victorie park 2 te Alkmaar van 10.00-15.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de inrich ting van een meisjesinternaat in Irian Jaya, Indonesië. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt Wao-Aaw Belangenvereniging Heiloo Zaterdag 22 juni: jaarlijkse rommel markt van de Wao-Aaw Belangenvere niging. Wie voor deze markt spullen heeft, bijvoorbeeld overtollige huis raad, kan contact opnemen met mw. Braids (331840), mw. Groen (334861) of dhr. Zut (02206-3525). EERSTE KINDERBOEK VAN MAARTEN ROOD EN ADA VAN ZELM Deze maand is bij uitgeverij Terra te Zutphen het eerte kinderboek versche nen van Maarten Rood en Ada van Zelm. Hennie de Kip is een vrolijk lees- prentenboek worden allerlei begrippen, spreekwoorden en biologische feiten (le venswijze) over de kip op een originele wijze aangeboden. Hiervoor hebben ze verschillende dagen doorgebracht op een boerderij. Het boekje is bijzonder geschikt om aan kleine kinderen voor te lezen. De tekst en het lettertype zijn zo gekozen dat kinderen vanaf 7 jaar het heel goed zelf kunnen lezen. Het is een boek, waarin elk kind en ook menig vol wassene samen met Hennie de Kip zijn ei (fantasie) kwijt kan. Boekhandel Deutekom heeft er een eta lage aan gewijd. Tevens is van Maarten en Ada het romatische bloemeboekje wensbloemen verschenen. FORESTERS HEILOO - Het jeugdteam van de Fo resters o.l.v. H. Wiedemeijer is vrijdag in sporthal 't Vennewater kampioen ge worden in de hoofdklasse jeugd. Dit al les is tot stand gekomen door een overwinning op Ursem. De eer was aan Dennis Dijkhuis om 40 sec. voor tijd zijn ploeg winnaar van de competitie te maken. Dit alles was mede te danken aa nde ongelovelijke entaurage. De afgela den tribune moedigde door motiverende liederen de thuisploeg tot de overwin ning, zodat de bloemen en champagne in ontvangst genomen konden worden. Sponser Bowling Heiloo bood een ge zellige avond in het Bowling- Snookercentrum aan. Zaalvoetbalvere- niging en een anonieme sponser schen ken beiden een fics bedrag om het kampioensfeest in de kantine van de sporthal te financiëren, welke later in café va de Plaat werd voortgezet. Jacques Zoon speelt fluit bij het concert in het Witte Kerkje. BENOE MOEDER COURAGE Degene, die in het Appeltheater de dra maturgische verantwoording draagt, Watze Tiesema, komt naar Benoe, In stituut voor Kunst, Cultuur en Reizen om hier te vertellen over zijn taak in het gezelschap. Hij zal vertellen over alles wat vóóraf gaat aan de produktie van een stuk; het doorlezen, het zien van verschillende versies, het maken van de keuze van het stuk, het kiezen van de tekst, het doorspreken met de regisseur, zaalindeling; kortom-al datgene wat zich achter de schermen afspeelt, om het zo maar eens te zeggen. Datgene wat de spelers en makers met een stuk doen maakt een toneelstuk juist zo boeiend. Het is heel bijzonder dat de dramaturg van Het Appeltheater in Den Haag naar Benoe, Insituut voor Kunst, Cultuur en Reizen wil komen om ons over zijn werk en zijn ideeën te vertellen. Het be looft een bijzondere en boeiende avond te worden! Voornoemde lezing wordt gegeven in het kader van een cyclus van drie avonden gecombineerd met een be zoek aan het stuk zelf; de avonden vor men uiteraard een op elkaar afgestemd geheel, maar men kan ook gedeeltelijk deelnemen. Drs. F. Lucassen zal twee lezingen ver zorgen. In de eerste lezing zal hij over Brecht in het algemeen vertellen. Aan gezien Brechts ideeën baanbrekend zijn geweest voor de theaterwereld en stuk ken van hem ieder jaar in ons land wor den opgevoerd, is deze avond een 'must' voor iedereen die zich maar enigszins van het theatergebeuren op de hoogte wil stellen, om er meer van te kunnen genieten. De tweede avond zal gaan over 'Moeder Courage' speciaal. We hebben de bij deze produktie beho- rehde openbare repetitie gezien, de re gisseur gesproken, dit stuk gedurende tientallen jaren 'gevolgd' en bestudeerd. De avond, die speciaal aan 'Moeder Courage' is gewijd zal een bijzondere en leerzame avond worden. De data zijn: 9, 16 en 23 april. 25 Mei gaan we per bus naar Den Haag, naar het 'Appeltheater', dat voor deze gelegenheid weer op een geheel eigen en gedurfde manier is omgebouwd voor dit stuk. MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op donderdag en vrijdag 4 en 5 april 1991 zijn er in de Muziek school aan het Veld 1 speelavonden. De aanvang is om half acht. U bent daar hartelijk welkom. In het programma van donderdag, dat zoals altijd onge veer drie kwartier duurt, spelen leerlin gen van Inge te Velde, docente saxofoon, Christine van Oerle, docente hoorn en leerlingen van Kees Wit, do cent klein koper. Het aantal „koper"- leerlingen in onze school is niet zo heel groot. Daardoor zijn er ook niet zoveel speelavonden te verwachten. Als u dus^ geïnteresseerd bent in deze instrument ten, is het aan te bevelen om te komen; luisteren. Vrijdag om half acht laten leerlingen- van Wim Madderom zich horen. Wim; Madderom is docent klavierinstrumen ten (pijporgel, piano, keyboards en; elektronisch orgel). Nog eens vermeld ik. dat de Open Dag van de Muziekschool; wordt verzet naar 25 mei a.s. Deze dag" is namelijk uitgeroepen tot de Nationale Dag van de Muziek. POSTZEGEL VEILING HEILOO - Hebt u als postzegelverza melaar dat nog nooit meegemaakt? U hebt nu de kans om mee te doen met on ze veiling. Kom vrijdagavond van 7 tot 10 naar P.C. College in De Hoef kennis te maken. Nieuwe leden die zich melden ontvangen leuke attentie. Veilinglijst en info 072-611298. VAKANTIEREIZEN VOOR OUDEREN HEILOO - De Stichting vakantie door en voor ouderen te Heiloo organiseert ook dit jaar voor 50-plussers weer enige meerdaagse vakantiereizen, t.w. één binnenlandse en twee buitenlandse. De eerste reis is een 7-daagse reis naar Duitsland/Romantische-Strasse, met als standplaats UFFENHEIM. Vertrek zaterdag 15 juni. Terugkeer vrijdag 21 juni. De tweede reis is een 10-daagse reis naar Oostenrijk met als standplaats ARZL/Tirol. Vertrek zaterdag 6 juli. Terugkeer maandag 15 juli. De derde reis is een 7-daagse naar Noord-Limburg/Nederland. Vertrek zaterdag 24 augustus. Terugkeer vrijdag 30 augustus. Al onze reizen zijn com pleet verzorgt, inclusief excursies. We hebben voor onze drie reizen nog enkele 2-persoonskamers vrij. Voor nadere in lichtingen kunt u terecht bij onze secr./penningmeester. Mevr. G. Asjes- Oud, Droonecampstraat 8, 1851 T.H. Telef. 072-332827, Heiloo, Hr. W. Ot- te, Middelhof 31, 1851 B.V. Tel. 072-334213, Heiloo. Mevr. R. Dekker- Idema, Kennemerstraatweg 177, telf. 072-332528, Heiloo. Een uitgebreide reisgids ligt voor u klaar. Wij komen deze op verzoek bij u thuis brengen. CONCERT WITTE KERK, HEILOO JACQUES ZOON, FLUIT EN BERND BRACKMAN PIANO HEILOO - Op zaterdag 6 april a.s., 20.15 uur geven bovengenoemde kunstenaars een concert in de Witte Kerk te Heiloo. Dit duo kan gerekend worden tot de top van de Nederlandse musici. Jacques Zoon is eerste soloflui tist van het Koninklijke Concertgebou workest. Voorts treedt hij als solist op in binnen- en buitenland. Bernd Brack- mann studeerde af in 1985 bij Jan Wijn. Hij won inmiddels diverse prijzen. Hij treedt veelvuldig op zowel als solist als in ensembles. Er is een aantrekkelijk programma sa mengesteld: Sonate voor fluit en piano van Poulenc, Drie Romanzen opus 94 van Schumann, Joueurs de flute opus 27 van Roussel, Fantasie vöor fluit en piano van Fauré, Sonate voor fluit en piano in D opus 94 van Prokofieff, Bal lade voor fluit en piano van Martin. De toegangsprijs bedraagt 10,00 7,50 65 en CJP). Plaatsreservering is mogelijk: tel. 072-331721 of 332882. Dit concert wordt mede mogelijk ge maakt door de Rabobank te Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4