SPECTACULAIR MUZIEKFESTIVAL ZONDAG 9 JUNI I I Wijkvereniging Ypestein organiseert groots Oranjebal WIN EEN MOUNTAINBIKE! Doe allemaal mee aan de ballonnenwedstrijd bp Hemelvaartdag! MINI-PLAYBACK WEDSTRIJD VOOR ALLE KINDEREN TOT 12 JAAR EN AANSLUITEND DISCO WEDSTRIJDDANSEN O HEILOO Veel speelterrein voor kinderen van Ypesteïrfr INTERESSE VOOR WONEN IN YPESTEIN Ruimte en groen scoren goed in Ypestein YPEFESTIJN! Waterfeest voor heel Heiloo Vraag de gratis Informatiemap! Werkgelegenheid en winkelen 'Ypestock belooft goede pop van Hollandse bodem Heiloo heeft dit jaar een spraakmakend muziekspek takel binnen z'n poorten. Op zondag 9 juni zullen op een podium in Ypestein, in de volksmond gemakshalve voor één dag omgedoopt tot 'Ypestock', 5 groepen acte de presence geven. Bands die grote en goede bekendheid relativerende uitstapjes naar een oerhollands klaagnummer van Les Zazous verwachten. Samen niet The Jack of Hearts, de top-act op 'Ypestock', is Les Zazous een keihard bewijs van de opleving van de Nederpop! 17.30 - 18.30 UUf. Weekend Warriors. Pure 'roots'- muziek v/d Meij heeft er geen moeite mee. Hij gaat z'n eigen gang en dat resulteerde tot nu in drie cassettes, twee lp's en één cd. Bovendien bereikte hij de Nederlandstalige top 20 met z'n single 'De Tijd/Sylvia'. De Jan v/d Mey Band deed op tredens voor radio en televisie en is vanaf 1990 hard bezig een live-reputatie op te bouwen. Dit moet je zien! 20.30 - 21.30 UUL The Jack of Hearts. Rock, rythm blues, pop. Amsterdammerse muzikanten in hart en nieren. In 1989 verscheen hun eerste LP met 12 eigen nummers. Op CD staan 13 eigen nummers. En op dit moment niets dan lovende kritieken, ook in de landelijke pers: ....een aanwinst voor het Nederlandse pop- circuit...origineel...vitaal...meest belovend...spontaan...feestelijk en krachtig...onbekommerd. Kortom. The Jack of Hearts verdient 't als hoofdact op te treden op 'Ypestock' en het belooft de regelrechte uit smijter te worden. genieten. Bands die ook al meerdere keren in BukBuk optraden. De Festivalleiding (in handen van Marcel Keet, oud-BukBuk) is er in geslaagd in korte tijd een ijzersterk programma in elkaar te zetten. Een programma waarin ver schillende muziekrichtingen zijn gecombineerd tot een uitgebalanceerd geheel. Opvallende nederpop in optima forma, Engels maar ook Nederlandstalig. Openluchtpodium Ypestein is de plaats van handeling. Op een open terrein wordt in de wijk een groot podium neergezet. Aan alles is gedacht. Toiletwagens, catering voor de musici, buffetten voor drankjes en happen. Want muziek maakt hongerig. Kortom, een professionele entourage zal klaar staan voor de vijf bands. Dat kan alleen maar leiden tot een perfecte performance. Het terrein is groot genoeg om een grote menigte fans aan te kunnen. De organisatie gokt op 500 bezoekers, maar af hankelijk van het weer kunnen dit er gemakkelijk tweemaal zoveel zijn. Veelbelovend programma Het festival biedt een uit stekend staalkaart van bands die momenteel in de regio, in Nederland en zelfs daarbuiten furore maken. De organisatie heeft ernaar gestreeft publiekstrekkers te contrac teren en is daar wonderwel in geslaagd. Een aantal.bands treedt reeds regelmatig op voor radio of tv en zelfs een kieskeurige popzender als MTV heeft het Nederlandse talent dat in Heiloo te zien zal zijn al ontdekt. In de loop van de middag gaat het festival van start met een onvervalste Heiloose act. Funk en Rock Roll 15.00 - 16.00 UUf. Swingin' Affair bijt de spits af. Deze puur Heiloose formatie is enige tijd terug ontbonden maar zal voor het festival van Ypestein nog één keer op treden. Inmiddels zijn ze al weer hard aan het oefenen om een puntgaaf optreden te ver zorgen. Swingin' Affair heeft een uitgebreid eigen funkrock repertoire, aangevuld met covers van o.a. Stones, Spring steen, Prince, Tina Turner e.a. 16.15 - 17.15 uur. Les Zazous. Rock Roll uit Katwijk. Geen imitatie Rock Roll maar zelfgecomponeerde pakkende melodieën, intense zangharmonieën en bijtende gitaarriffs. Meisjes, liefde en snelle auto's houden deze mannen in hun songteksten bezig maar ook kun je Schminken en aankleden Deelname Disco-danswedstrijd WÊY Welkom bij de Pieremachochelrace van de bovenste plank. Doo- Wop, Rythm Blues, Rock Roll. Diverse zijpaden worden muzikaal verkend en eigen werk neemt een steeds grotere plaats in. De Weekend Warriors zorgen voor een lach en een traan, voor swing en show en worden door een breed publiek gewaardeerd. Gimmicks en humor die in de nummers schuil gaan worden optimaal uitgebuit. Uitgebreid genieten dus bij de Weekend Warriors. Üür. Tan Paul v/d Meij vind je als bandleider in Muziekkrant Oor in de categorie 'zonderling'. Jan Paul Gastvrije uitnodiging aan alle inwoners van Heiloo! De wijkvereniging Ypestein biedt alle inwoners van Heiloo op Koninginnedag een gezellig Oranjebal aan. In een grote tent van 12 bij 20 meter wordt om 17.00 uur het bal geopend. De wijkvereniging heeft de Heillooër Porcupines gecontracteerd voor de muziek. Waarom dit gastvrije aanbod aan alle inwoners van Heiloo? Rob Bastiaanse, voorzitter van de wijkvereniging, vindt dat 'overig Heiloo' sterker bij de nieuwe wijk betrokken moet worden. Ypestein is het blad dat het klavertje-vier compleet maakt. Op een luchtfoto is goed te zien dat Heiloo zonder bebouwing in Zuid-Oost feitelijk uit balans is. Alle wijken zijn geconcentreerd aan de West - en Noordkant van het dorp. De bouw van Ypestein heeft die onevenwichtigheid opgeheven. 'De wijkvereniging zou het leuk vinden als de overige inwoners van Heiloo eens kennis komen maken met de nieuwe wijk. En met z'n bewoners. Hoe kan dat beter dan in een ongedwongen sfeer op een feestje?' zegt Rob, die vele uurtjes steekt in deze actieve wijkvereniging. Aan de muziek zal het niet liggen want de Porcupines spelen hitcovers uit de 60 en 70-er jaren. 'Omdat we vroeg beginnen kunnen we ook op tijd stoppen, zodat er zo weinig mogelijk geluidsoverlast voor de wijk is. Uiteraard zorgen we voor lekkere drankjes en hapjes, want dansen maakt hongerig en dorstig. Waar de tent precies komt te staan is nog niet helemaal bekend. Het zal in de buurt van de Grosmarkt zijn. Het lijkt me dus geen probleem de tent te vinden.' mm. Voor alle kinderen van Heiloo tot 12 jaar is er een ballonnen wedstrijd op Hemelvaartdag. Met een prachtige hoofdprijs! Een echte mountain-bike be schikbaar gesteld door de Grosmarkt. En het aardige is dat ook diegene die het kaartje terugstuurt een moun tain-bike kan winnen. Dat stimuleert om de kaart correct in te vullen en terug te sturen. Het evenement is gepland op Hemelvaartdag (9 mei) om de wijk Ypestein te promoten. De wedstrijd vindt plaats op hetzelfde terrein waar ook de hete-luchtballon demonstratie plaatsvindt en start om 18.00 uur. Wit-Rusland of Zuid-Frankrijk Felgekleurde ballonnen met het opschrift "t Woont fijn in Ypestein' en het logo van de Grosmarkt, zullen op Hemel vaartdag het luchtruim kiezen. De organisatie rekent op maximaal 750 deelnemers. Om dit grote aantal te bereiken zullen ook alle scholen in Heiloo worden benaderd. Des te meer kinderen er meedoen des te leuker het evenement en de wedstrijd. Hoewel de bal lonnen niet erg groot zijn kunnen ze, gevuld met het ultra-lichte helium, enorme afstanden overbruggen. De kaartjes die aan de ballonnen hangen zijn dan ook in drie talen bedrukt. Wit-Rusland, Hongarije, Zuid- Frankrijk zijn afstanden die moeiteloos worden overbrugd Dat iemand in die verre landen ook in het bezit kan komen van zo'n moderne mountain-bike, maakt de wedstrijd extra interessant. YPESTEINER FEfSTKRANT DE KRANT IS EEN UITGAVE VAN DE GEMEENTE HEILOO, RAADHUISPLEIN 1, 1815 JL HEILOO. 24 APRIL 1991 The Jack of Hearts Op 1 mei a.s. om 19.00 uur is de Ypesteiner-feesttent het toneel van een Mini-Playback wedstrijd voor alle kinderen uit Heiloo tot ongeveer 12 jaar. Het razend populaire pro gramma van Henny Huisman krijgt daarmee ook in Heiloo een vervolg. Spannend zal het in ieder geval zijn wie met de trofee naar huis gaat. Maar wellicht nog leuker zal zijn wie welke artiest ten tonele voert. De spelregels in Ypestein wijken een beptje af van die van de Henny Huismanshow. Van de kandidaten wordt nogal wat gevraagd. De deelnemers moeten zelf hun uiterlijk verzorgen, zowel de kleding als het grimeerwerk. Want ook deze zaken worden door de jury beoordeeld. Ook moeten de meisjes en jongens zelf zorgen voor attributen zoals (nep) microfoon, drumstel, eventueel achtergrondkoortje of ballet. Uiteraard zal de jury rekening houden met het leeftijdverschil. Kinderen tot ongeveer 12 jaar kunnen met de Mini-Playback wedstrijd meedoen. Zij kunnen zich persoonlijk opgeven op 26 april bij Annette Nieuwenhuis, Rosendaal 40, telefoon: 330739. De organisatoren willen graag gegevens over hun naam, adres, telefoonnummer, leeftijd en uiteraard de te imiteren artiest/groep en het lied. De kinderen die deel willen nemen moeten ruim van te voren de muziek aanleveren op LP/MC/Single/CD. Daarna wordt de muziek op band gezet en gereed gemaakt voor de wedstrijdavond. De verjongde uitvoeringen van Lee Towers, Cindy Lauper en Tina Tuner moeten natuurlijk wel kunnen rekenen op de support van hun ouders, grootouders, broers en zussen. De tent waarin het feest zich afspeelt biedt ruimte genoeg voor een grote schare, supporters. Na de prijsuitreiking barst voor de oudere jeugd een disco los, maar ook de kleintjes kunnen natuurlijk nog eventjes blijven. Een disco voor de lenige hip hoppers, house en acid, blues en rock en funkliefhebbers die hun kunsten ook kunnen vertonen in een danswedstijd. Met uiteraard leuke prijzen. Inschrijven is niet nodig. Ter plekke kunnen liefhebbers zich aanmelden. Wat speelterreinen voor kinde ren betreft zijn de plannenma kers ruimdenkend te werk gegaan. Uiteraard bestaat er een norm voor speelvoorzienin- gen in een wijk. Als uitgangs punt voor kinderen tot 6 jaar is genomen één speelterrein bin nen een straal van 600 meter van de woning. Ook zijn in de plannen trapveldjes opgeno men voor de grotere kinderen. Op dit moment zijn meerdere speelterreinen aangelegd, één aan de Waard, één aan het Zandstuk en twee trapveldjes. Een groot speelterrein wordt nog deze zomer gerealiseerd aan de Kuilenaar voor zowel de groep tot 6 jaar als oudere kin deren. Voor de kleintjes zal het speelterrein worden ingericht met speelhuisjes, glijbaan en andere plezierige speelattri- buten. Ook wordt een gedeelte betegeld om met een fietsje rond te rijden. Voor de grotere kinderen en voor de volwasse nen wordt een gedeelte van dit terrein gereserveerd voor een volleybalveld. De wijkvereniging Ypestein organiseert op zondag23 juni een kletsnat waterfestijn. De plek waar dit zal gebeuren is inmiddels bekend: in de vijver en waterpartij vlak voor de Grosmarkt. Het Ypefestijn houdt in dat er tussen diverse teams wedstrijden worden gehouden die met water te maken hebben. Uiteraard worden de kinderen bij dit gespetter niet vergeten. De plannen roepen herinnerin gen op aan het dorpsfeest in 1978 toen zo'n 4000 a 5000 toeschouwers getuigen waren van dat evenement. Zoiets gaat het Ypefestijn op 23 juni worden en als het kan nog veel leuker, ledereen die zin heeft in een nat pak en ook anderen bereid vindt om mee te doen kan zich als team van 5 tot 7 personen opgeven bij de wedstrijdleiding. Als u een team heeft van min der mensen of u individueel wilt opgeven geen probleem. De organisatie zorgt ervoor dat de teams compleet worden. Eén van de nieuwe speelterreinen Jan-Paul van der Meij Band Het Gemeentebestuur heeft «^samenwerking met de Wijk vereniging en het Bouwfonds een informatiemap samenge steld. De informatiemap geeft duidelijkheid over de toekom stige bebouwing van Ypestein, voorzieningen, groenaanleg, ontsluitingswegen etc. De map is gratis verkrijgbaar op het gemeentehuis en bij de makelaars en bouwers die in Ype stein betrokken zijn bij de verkoop van woningen. Ruim en groen opgezet. In ieder geval komt er een zeephelling voor een pierema chochelrace. (zelfgemaakte vaartuigen zoals in Te Land, Ter Zee en In de Lucht). Daarnaast zijn er spelletjes voor kinderen, een over het water gespannen kabel voor behendige deelne mers, een touwtrekwedstrijd over het water en een kussen gevecht. Er worden nog nieuwe spelle tjes verzonnen maar dat het een prima feest wordt, dat staat uiteraard reeds van de voren vast. Wilt u een middagje lachen? In Ypestein bent u van harte welkom. Doordat de Grosmarkt onlangs zijn nieuwe filiaal opende in de wijk, kan er voor de Ypesteiners heel dicht bij huis gewinkeld worden. Maar niet alleen de kruidenier zit om de hoek. Een handige klusser heeft in Ypestein een 'doe het zeiver' bij de hand. Trouwens, niet alleen voor het winkelen kun je dicht bij huis terecht. Werkgelegen heid in de directe nabijheid kan een pluspunt zijn om te wonen in Ypestein. Weekend Warriors 'Beschermd' wonen kan ook. De supermarkt ligt centraal in de wijk. In Ypestein, wijk Zuid-Oost in planners termen, wordt ruim baan gemaakt voor groen. Heiloo is dat ook aan z'n stand verplicht gezien de uitstekende reputatie op dit gebied met z'n lommerrijke wijken. In de groen planning voor Ypestein zal dat beleid worden voortgezet. Per woning zal minimaal 60 m2 worden gerealiseerd. Dit is niet alleen de aanplanting in de nabijheid van de woning, ook het centrale wijkgroen, waartoe het wijkpark hoort en de talluds en singels aan de rand van de wijk vallen onder dit getal. De wijk Ypestein scoort ook goed als het gaat om de bebouwings dichtheid. Vooral het wijkpark zorgt ervoor dat Ypestein in vergelijking met andere stedelijke uitbreidingsgebieden, zoals bijvoorbeeld het Alkmaarse Huiswaard, 20 to£ 50% lager scoort qua bebouwingsdichtheid. Cijfers die voor zich spreken. Veel groen wordt momenteel aan geplant. Binnen enkele jaren zullen de 'groencontouren' zichtbaar worden. Een prominente plaats gaat natuurlijk het wijkpark innemen. Centraal gelegen zal het als groen hart van de wijk de versnippering van het groen tegengaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 11