I Informatierubriek van de gemeente Heiloo I r HEILOO HOV viert 40-jarig jubileum met Orpheus in de onderwereld I Knipkapper Tom Beentjes vernieuwt zaak a« Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten tot 22 april 1991 Elders geboren Huwelijken Overlijden tot 22 april 1991 Elders overleden Verleende collecte vergunningen Wijziging openingstijden gemeentehuis Commissies op andere dag Nieuwbouwplannen Agenda raadsvergadering voor donderdag 2 mei 1991. Vakantieregeling schooljaar 1991/1992 onderwijs Heiloo ttr Raadhuisplein! Postbus! 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Jupiter (Frits Hogerheyde) samen met de Musch). godin van de jacht (Iepje Boven: Jan Visser, de scheidende fractievoorzitter en onder Anne Marie Worm-de Moei en Wim Swart. foto Kees Blokker) UITKIJKPOST 24 APRIL 1991 Wam». Bart z.v.: Oudhoff, Gerardus C. en: de Winter, Alice E.M. Ruben z.v.: Visser 't Hooft, Steven W. en: van Houts, Solveig E. Wessel B. z.v.: Bronstring, Bernardus M. en: Mooij, Ingrid. Daniël A. z.v.: Tjemkes, Stephen A. en: Venema, Petra W. Helena M. d.v.: Nuijens, Maximiliaan L.H. en: Kabel, Geertruida C. Joran T. z.v.: Hays, Peter J. en: Kooiman, Margaretha A. Huwelijksaangiften tot 22 april 1991 de Winter, Martinus M.J. en: van Raaij, Stephanie M. Jordens, Simon en: van Kleef, Wilhelmina C. Gouwerok, Leonardus J.P. en: Overmeer, Maria C. de Waard, Pim en: Schouten, Petronella H.M. Appel, Wilhelmus J. en: Reinders, Kirsten Terol, Theodorus G.A. en: van Westerhoven, Yvonne M. Bos, Eric H. en: de Vries, Nathalie Brouwer, Wim G. en: Migas, Gabriela M. Apeldoorn, Simon en: de Winter, Maria A.W. Nice, Ian P. en: Langedijk, Maria B.E. van der Geest, Theodorus M.N. en: Zoon, Petronella J.M. Bakker, Arnoldus J. en: Adrichem, Ingrid M.J. van Schaijck, Willy C. Tervoort, Maria e.v. Spaans Eijking, Alida C.C. w.v. Groeneveld. Rompa, Antonette A. ev. Dekker Meijer, Catharina w.v. Kuijper. de Lange Wendels, Ida P.J. e.v. Lust Aberkrom, Pieter A. van de Reep, Cornelia ev. Dopheide. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Nederlandse Hartstichting 14-20 april 1991. 2. Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten 21-27 april 1991. 3. UNESCO-Centrum Nederland 5-11 mei 1991. 4. Nederlands Astma Fonds 12-18 mei 1991. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Op maandag 29 april aanstaande zal het gemeentehuis de gehele dag gesloten zijn. Dit betekent dat ook het spreekuur van wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg niet doorgaat. Tevens zal haar spreekuur vervallen op maandag 6 mei aanstaande. De raadscommissie Milieu en Educatie zal niet aanstaande woensdag 1 mei vergaderen, maar dinsdag 7 mei. De vergadering van 3 juli wordt verschoven naar 14 augustus. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Rector Frederiklaan 21a, T.H. Korthouwer - uitbreiden woning en kantoor. De Blinkenlaan 33, E.M. Harteveld - vergroten slaapkamer. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 25 april 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad, de heer W.M. Swart en besluit tot toelating als lid van de raad. Vaststelling bestemmingsplan Zuid-Oost II. Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel grond aan de oostzijde van de Ypesteinerlaan (noordzijde) in het toekomstig bestemmingsplan Zuid-Oost II. Beroep fam. Theunisz tegen weigering vergunning voor het plaatsen van een dakkapel op de woning De Wildtlaan 10. Verzoek perceel Butterlaan 17 aan te wijzen tot rijksmonument. Vereenvoudiging procedure ex. artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs. Nota minimabeleid. Delegatiebesluiten m.b.t. woonruimten 1991 o.g.v. normkostensysteem. Principe-besluit financiering wijkcentrum Ypestein. Verkoop ondergrond bedrijfswoning en instructiebad Loos aan De Omloop 9. Krediet vervanging materieel afdeling Beplantingen. Krediet reconstructie buitensportaccommaties i.v.m. toekomstige herschikking. Krediet aanbrengen traplift en aanvullende voorzieningen gemeentehuis. Krediet uitbreiding en machtiging verhuur schoolgebouw Nicolaas Beetsschool. Reconstructie speelterreinen 1991. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Afscheid raadslid J. Visser. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 2 mei 1991 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 8.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. FREINETSCHOOL VAKANTIE RK BASISONDERWIJS OPENBAAR BASISOND. PC BASISONDERWIJS J.v. RIJCKENBORGHSCH. VOORTGEZET ONDERWIJS HERFST 14-10-91 t/m 18-10-91 idem KERST 23-12-91 t/m 03-01-92 idem KROKUS 02-03-92 t/m 06-03-92 idem FAAS 17-04-92 t/m 20-04-92 idem VOORJAAR 30-04-92 t/m 08-05-92 idem HEMELVAART 25-05-92 t/m 29-05-92 idem PINKSTER 08-06-92 idem ZOMER 13-07-92 t/m 21-08-92 13-07-92 t/m idem idem idem idem idem 28-05-92 t/m 29-05-92 08-06-92 t/m 12-06-92 13-07-92 t/m 21-08-92 Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag 11.00-17.00 uur; vrij dag en maandag 20.00-22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Zaterdag 27 april Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Zuid. Dozen en/of bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.oo uur. Ook gebruikte kle ding. Halen op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Tus sen 10.00-12.00 uur. Iedere maandag (mits schooldag) Volleybalvereniging Effect, container nabij ingang van sporthal Het Venne water. Tussen 18.00-22.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 1 mei Fanfare-showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Ypestein. Dozen en/of Tom Beentjes met zijn staf voor de vernieuwde zaak HEILOO - Als je 10 jaar in dezelfde zaak werkt, dan wil je weieens iets an ders. Dat was de gedachte van Tom Beentjes. Hij heeft het plan rigoureus aangepakt en z'n zaak helemaal ver nieuwd tot en met de vloer aan toe. Het is nu ook weer modern ingericht maar bundels gereed zetten langs de kant van *°ch iets gezelliger, intiemer zegt de weg voor 18.00 uur. Halen op ver- BeentjeS. Maandag 29 april iS de offrcre- zoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook ge- le opening van 19.00-22.00 uur en 1 mei bruikte kleding. Maandag t/m vrijdag (school-werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Volksmuziekschool, het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Mallevoort 9. Bren gen tijdens schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. COLLECTE NEDERLANDSE HARTSTICHTING HEILOO - De collecte voor de Neder landse Hartstichting heeft het mooie be drag van 14.750,-- opgeleverd. Dit is 600,- meer dan het afgelopen jaar. Alle gulle gevers en ook al de collectan ten hartelijk bedankt voor deze steun aan het werk van de Nederlandse Hartstichting. GESLAAGD TEKSTVERWERKEN HEILOO - Op de in maart jl. afgeno men examens door de Associatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende examen tekstverwer ken de dames A. Bal (Akersloot), J. Bolten-Bakker (Heiloo), C. v. Dijk- Schuursma (Akersloot), W. Griffioen, B. de Groot-v. Veen (Alkmaar), I. Hagen-Tebben (Heiloo), W. Huijg (Zd. Scharwoude), A. Kaandorp, C. Kaan dorp (Bergen), H. Klaver (Koedijk), K. Mannes-Ossen (Heiloo), R. Schot (Ou- dorp), E. Theissling (Alkmaar), I. v.d. Velden-Baltus (Limmen) en M. Winder (Alkmaar). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. kunnen de klanten zich weer laten knip pen, let echter even op de openingstij den, deze zijn iets gewijzigd. Voortaan gaat de deur om 8.30 uur open en om 17.30 uur dicht. Mocht de naam knipkapper misschien een beetje misleidend overkomen, he ren, dames en kinderen kunnen elke ge wenste behandeling krijgen, van coupe soleil en permanent tot een aardig kleurtje. U wordt alleen geholpen door eerste klas personeel. Bij de opening is iedereen van harte welkom en de eerste drie dagen na de opening is er voor elke klant een aardige attentie. Voor wie het nog niet weet de zaak van Knipkapper Tom Beentjes is aan de Westerweg 234 tegenover het B.P. Station. JAARVERGADERING ANBO HEILOO - In 't Trefpunt werd vorige week woensdag de jaarvergadering ge houden. Van de bijna 25.000 leden die deze ouderenbond telt waren er maar 20 mensen aanwezig. Op zichzelf een goed teken, want als alles op rolletjes loopt valt er weinig te mopperen en komen de mensen niet naar een vergadering. Jammer alleen voor de bestuursleden die toch veel werk moesten verzetten. Doordat er een zuinig beleid is gevoerd is er iets geld overgebleven. Bijna al het werk wordt door vrijwilligers gedaan en daarop heerst enige onvrede omdat het meeste werk op de ouderen neerkomt. De 55 plussers laten het aardig afweten en eigenlijk is dat niet eerlijk. De heer de Haan van de beheerscommissie noemde een lange lijst van werkzaamhe den die door vrijwilligers het laatste jaar zijn gedaan. Wonen De heer van Baar direkteur van Huize de Loet kreeg het woord en sprak zijn onvrede uit over de woonmogelijkheden voor ouderen. De mensen moeten ook kleinere woningen kunnen kopen. Van Baar wilde ook meer informatie naar de ouderen over wat de mogelijkheden zijn m.b.t. het wonen. De gemeente heeft hier onderzoek naar gedaan en zal binnenkort met een rap port uitkomen. Soos Men is van plan de soos van half juni tot half augustus op zondag te sluiten. De belangstelling is meestal erg klein in die periode. De voorzitter, mevrouw Hogeboom sloot de vergadering waarna nog een ge zellige bingomiddag volgde. D.V.W. - JEUGD HEILOO - De jeugdcommissie van D.V.W. is alweer druk bezig geweest om wat te organiseren voor de jeugd. In dit geval gaat het ook om de jeugd van Heiloo die nog geen lid zijn van deze grote visvereniging. We gaan namelijk een jeugdmiddag organiseren voor zo wel leden als niet-leden. Deze middag is op woensdag 8 mei 1991. We gaan die middag eerst met z'n allen een uurtje lekker vissen (wedstrijd). Daarna gaan we naar de aula van de Be- nedictusschool, alwaar de prijsuitrei king plaatsvindt. Als aanvulling worden er een paar mooie visfilms vertoond, die zeker de moeite waard zijn. Ook kan je die middag natuurlijk lid worden van de jeugdvereniging D.V.W. De kosten hieraan verbonden zijn maar 7,50. Je mag hiervoor het hele seizoen vissen in alle mooie wateren van D.V.W. in Hei loo. We verzamelen, die dag, op het parkeerterrein van ,De Loet' (plan Oost) en wel om 14.00 uur. Deelname is gratis. Zie ook de diverse raambiljetten. IRON FIST HEILOO - Het vorige optreden van Iron Fist stond helemaal in het teken van het wereldkampioenschap voetbal, te weten de wedstrijd Engeland- Nederland. Ondanks deze concurrentie speelden ze na de wedstrijd toch een uit stekende set. Het repertoire bestaat uit hardcore muziek met eigen nummers, echter beïnvloed door Motörhead, Slay er en Metallica. Met een drummer be kend als snelste en hardste drummer van Nederland, een zanger/bassist met vocale kwaliteiten a la motörheadzan- ger Lenny, en een van de beste hardcore gitaristen van deze tijd een optreden om niet over te slaan. Café Buk Buk 27 april 22.00 uur, entree 5,00. STARLET ALKMAAR - De prikpunten van Star let zullen op maandag 29 april en vrij dag 10 mei gesloten zijn! HEILOO - Als je 40 jaar bestaat wil je dat natuurlijk vieren. De HOV deed dit met de spektaculaire operette Orpheus in de onderwereld van J. Offenbach, een stuk met een grote bezetting waar bijna alle leden aan mee kunnen doen. Gré van Halm, die al jaren de regie voert, had wederom een schitterende voorstelling gemaakt. Fantasievol en een mooi kijk- en luisterspel, kortom het publiek kreeg het volle pond. Zij werd muzikaal bijgestaan door Wim Noteboom met het Zaans Opera en Operette Orkest. De aankleding die vee lal door de HOV zelf was gemaakt zag er heel goed uit. Een jubileum voorstel ling waardig. Lida van Zijl had weinig moeite met de moeilijke rol van Eurydice, haar ge schoolde stem en akteertalent kon zij hier in alle toonaarden laten zien en ho ren. Gré Olbers, die De Openbare Me ning voor haar rekening nam deed daar niet voor onder. Jaap Nieuwland en Robbert Overpelt waren vertrouwde ge zichten die het aanzien en horen altijd dubbel en dwars waard zijn. Overpelt zag zich geplaatst voor de niet eenvou dige rol van Pluto, god van de onderwe reld maar maakte daar een hele goede kreatie van. Frits Hogerheyde, de jubi lerende voorzitter van de HOV, maakte van oppergod Jupiter weer een zeer geestige figuur. Het knappe van Hoger heyde is dat hij een charisma heeft dat meteen voelbaar is zodra hij op het to neel komt. De overige zangers, Marry Danko, Maria Molenaar, Nel Putter, Iepje Musch, Jan Winkelaar, Rein Kruyer, Albert van Ommen, Henk Her- logs, Cor v.d. Velden, Aad van der Kolk en De Hellehond leverden een pri ma muzikaal aandeel. En dan de nimfen, de gemeenteraad, de bijtjes en de schapen, de leerlingen, het godenrijk, de godinnen, de muzen en de jury. Zij lieten zien dat het niet alleen om muzikale kwaliteiten gaat maar hoe belangrijk daarnaast ook de fantasie van de regisseur is. Zij zijn als het ware de omlijsting van de akteurs. Laten we hopen dat de HOV nog vele operettes voor ons mag spelen, de volle zalen is een blijk van waardering van wat de HOV allemaal doet. Bloemen waren deze avond hun deel en zo hoort het ook bij een jubileum. WOUW WIJZER OUDER WORDEN HEILOO - Op zaterdag 27 april a.s. zal van 10.00-16.00 uur een kennismakings dag plaatsvinden, waarop alle vrouwen van 50 jaar of ouder, die öf maatschap pelijk aktief zijn öf dat willen worden hartelijk welkom zijn. Behalve ruimte voor ontmoeting zal er die dag informatie gegeven worden over het WOUW-vlechtwerk- de filosofie er van - het ontstaan en het groeiproces. Vrouwen met zeer verschillende achter grond qua politiek, godsdienst en oplei ding zullen elkaar die dag ontmoeten. De dag wordt gehouden in ZENIT, Spoorstraat 62a te Alkmaar. Opgave tot deelneming aan de dag: sekretariaat van WOUW teRotterdam. Postbus 33163, 3005 ED. tel 010-4186573. 30 APRIL 1991 YPESTEIN IN DE BAN VAN ORANJE HEILOO - Het wordt zo langzamer hand traditie, want ook dit jaar wordt op 30 april een grandioos oranjefeest georganiseerd. En dit keer nog grootser dan de voorgaande jaren! Kinderoptocht Om half twaalf zullen de kinderen van Ypestein op vrolijke wijze de festivitei ten openen. Vanaf het bedrijventerrein trekken ze, onder begeleiding van mu ziek, in een bonte stoet van versierde steps en fietsen door de wijk. Eind bestemming is het spelletjesterrein op de Waard (nrs. 65 t/m 99). Deelname aan de optocht staat los van de spellet jesmiddag en is gratis. Versier je step of fiets en doe mee! Spelletjesmiddag Van twaalf tot drie zal de Waard omge toverd worden in één grote speeltuin. Naast de bekende spelletjes, kunnen de kinderen nu ook spijkerspoepen, sjoe len, kegelen en steltlopen. Omdat spelen hongerig maakt, krijgen alle deelnemers drinken, snoep en bovendien nog een pannekoek. Bij alle maaltijden hoort een toetje en dat zal natuurlijk weer een ijsje zijn! Muzikale omlijsting De muziekvereniging Eensgezindheid' zal van 12.00 tot 13.00 uur een open lucht optreden verzorgen. Inschrijven Als vanzelfsprekend zal de deelnemers aan de spelletjes een kleine bijdrage ge vraagd worden. Tot en met 21 april be draagt de entree voor leden van de wijk- vereniging 2,50 en voor niet-leden 3,50. Na 21 april zal de entree voor ie dereen verhoogd worden met één gul den. Alle deelnemers krijgen bij inleve ring van de onderstaande bon een mooie kleurplaat kado. Op koninginne dag worden de drie mooist gekleurde te keningen beloond met een leuke prijs. De kinderen tot 12 jaar kunnen zich op geven bij de volgende adressen: De Waard 34 en de Waard 28. Graag bij opgave het entreegeld meenemen. mam tysXVM :i fFt'F- ■x/' -- liiii NIEUWE FRACTIEVOORZITTER CDA HEILOO HEILOO - Op 2 mei a.s. neemt Anne- Marie Worm-de Moei in de gemeente raadsfractie van het CDA te Heiloo de voorzittershamer over van Jan Visser. Jan Visser treedt op die datum terug uit de raadsfractie. De opengevallen plaats zal worden vervuld door Wim Swart. Wim Swart heeft het CDA ook in de ge meenteraad van Heiloo vertegenwoor digd van '86 tot '90. Jan Visser zal het fractievoorzitterschap en het lidmaat schap van de gemeenteraad te Heiloo neerleggen omdat hij de veelheid van activiteiten niet meer kan verenigen met zijn leeftijd. Anne-Marie Worm stelt zich voor de lijn die de fractie onder voorzitterschap van Jan Visser heeft uitgezet voort te zetten. Zowel Anne-Marie Worm als Wim Swart zijn al sinds jaren actief voor het CDA en ook in andere functies in de samenleving. Zo is Anne-Marie Worm voorzitter van de Kamerkring- commissie Positieve Actie van het CDA die zich er voor beijvert om meer vrou wen in bestuurlijke functies te plaatsen. Wim Swart is actief geweest in landbou worganisaties en thans in het Hoog heemraadschap. Beiden geven ze aan hun nieuwe taak met veel enthousiasme op te pakken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4