limmen Limmen begint met een forse inhaalrace Akershot De Cgmonden Limmer Gemeenschap oneens met overeenkomst Levendaal Scouting Limmen ontvangt donatie van Zomerpostzegels Zestig jaar voetbal in Limmen Snackbar Wijers nu Stolps Snacks Agenda Akershot De heer Morsch heropende de snackbar, die nu Stolps Snacks heet. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. UITKIJKPOST 22 MEI 1991 LIMMEN - Limmen is klaar voor een forse inhaalrace hiervoor zijn zo'n 3 miljoen gulden nodig want het college van burgemeester en wethouder heeft ambitieuze plannen. Daar men jaren lang geen beroep heeft gedaan op het fonds stads en dorps vernieuwing hoopt men dit geld van de provincie te krijgen. Bedrijventerrein Een van de belangrijkste zaken is het bedrijventerrein, dat naar alle waar schijnlijkheid verplaatst wordt naar de zuid kant. Zo'n twaalf bedrijven zullen daar naar toe verhuizen omdat hun aan wezigheid in de bebouwde kom niet lan ger gewenst is, i.v.m. o.a. milieu problemen. De ruimte die daar dan vrij komt zou dan gebruikt kunnen worden voor woningbouw. Het stads en dorps- vernieuwingsprogramma legt ook het accent op woningverbetering en ver nieuwing. Verbetering van groen en re creatieve .voorzieningen, vernieuwing van de riolering. De oude dorpswegen voldoen ook niet meer aan de huidige eisen ook hieraan zal aandacht gegeven moeten worden. Hoewel de Rijksweg de belangrijkste ontsluitingsweg van Lim men blijft is een ingrijpende reconstruc tie nodig i.v.m. verkeersveiligheid. Op korte termijn moeten worden gewerkt aan de verbinding van plan d'Enterij met de Rijksweg en verbetering van het kruispunt Rijksweg/Kerkweg/Burg. Nieuwenhuizenstraat. Bovendien zal men ook nog een plek voor het nieuwe gemeentehuis moeten vinden. Huurwoningmarkt Er zijn in Limmen heel wat huizen die door particulieren worden verhuurd, hier heeft de gemeente geen invloed op, toch wordt hier soms huursubsidie voor gegeven. Het gaat om bijna de helft van de huurwoningen. De gemeente wil hier invloed op uit gaan oefenen. Men wil ook kijken naar de omstandigheden waarin de woning zoekenden verkeren en niet, zoals tot nu toe het geval was, kijken wie er het langst op de lijst van woningzoekenden staat. Veel jongeren staan op de lijst voor een eigen woning, sommigen staan zelfs tweemaal inge schreven b.v. samenwonenden waarvan elk apart zich heeft ingeschreven. De behoefte aan kleine woningen voor een of twee personen is het grootst en zal ook nog toenemen. Ouderen Met de woningen voor ouderen wil de gemeente ook bemoeienis krijgen. Stichting de Cameren heeft de meeste ouderenwoningen. De gemeente wil sa men met de Cameren gaan bekijken hoe zij samen tot een betere verdeling van de ouderen woningen kunnen komen. Inspraak Ouderen zullen meer betrokken worden bij de plannen van de gemeente er is een werkgroep Ontwikkeling Ouderenbeleid in het leven geroepen. Deze werkgroep heeft aanbevelingen gedaan voor het te ontwikkelen Ouderen beleid, waarbij natuurlijk de nodige prioriteiten zijn gesteld. Op 16 oktober 1990 is de rijks nota Ouderen in til" gepresenteerd. Wat betreft de warme maaltijd voorzie ningen moet er nogal wat gebeuren potten en pannen" zijn duidelijk aan vernieuwing toe en men denkt er ook over de medewerkers een vergoeding te geven. Dit zal zo'n 12.000 gaan kosten. De maaltijden zullen niet duur der worden. Ook wordt er gedacht de ouderen werker acht uur te laten wer ken, nu is dat drie uur, per week, kosten hiervoor ƒ11.000. Het gebouw van de Swol is ook hard aan vernieuwing toe, opknappen of iets nieuws moet nog be keken worden. Het uitbreiden van het aantal leunwoningen is van het grootste belang daar men tegenwoordig zolang mogelijlk zelfstandig wil blijven wonen. Bij de Cameren zijn al zo'n 65 aanleun woningen maar men wil graag meer be jaardenwoningen gaan exploiteren, de hoge grondprijzen maken deze plannen echter niet gemakkelijk. Verkeer Op verschillenden plaatsen in Limmen zijn nogal wat „moeilijke plaatsen" voor de ouderen. De gemeente is voor- w-mens hier zo snel mogelijk wat aan te gaan doen. Met name wordt gedacht aan de Dusseldorperweg en de Kerkweg. LIMMEN - Vrijdagavond werd in meerderheid besloten een overeenkomst aan te gaan met projektontwikkelaar Levendaal. Met een fel in de aanval gaande Limmer Gemeenschap en een rumoerige raadsvergadering kwam dit besluit tot stand. Vier jaar is er onderhandeld. Levendaal kocht indertijd 10 ha grond in plan d'Enterij, daar was de gemeente niet blij mee want die had die grond graag zelf gehad. Nu gaat Levenaal daar hui zen bouwen, plus de supermarkt, zal voor de wegen en het groen zorgen en mag ook nog het nieuwe gemeentehuis bouwen. Dit laatste kan omdat Leve naal het bedrag van twee miljoen in het fonds dorpsuitleg in een keer betaalt. Limmen houdt echt wel invloed op de invulling van het gebied. De Limmer Gemeenschap was het met deze gang van zaken helemaal niet eens en stak dat niet onder stoelen of banken. Bruschke: „blijven we baas in eigen huis, U heeft veel te veel ingeleverd, U geeft alle macht uit handen. Als het Levendaal niet lukt bepaalde gronden te verkrij gen, dan onteigent u het en verkoopt het aan Levendaal, dat doet echte Limmers pijn", aldus Bruschke. De L.G. vindt ook dat er veel te weinig sociale woning bouw wordt gepleegd en te veel vrije sector. Dat er bij de bouw van het nieuwe ge meentehuis geen Limmer aannemer aan te pas kwam kon in de ogen van de L.G. geen genade vinden. En dat de winkel van Nuijens ook nog moet verdwijnen omdat de Vredeburgerlaan moet wor den doorgetrokken deed de deur dicht. Burgemeester Huisman was het met de ze zienswijze absoluut niet eens en dien de de L.G. op niet mis te verstane wijze van repliek. „U haalt de zaken helemaal uit z'n verband, dit contract is geen ga tenkaas maar een brok beton, onder handelen dat is geven en nemen. Als» deze overeenkomst niet doorgaat, is dat slecht voor de gemeente, dan worden we 3 miljoen achteruitgezet". De andere partijen (P.v.d.A^ VVD, en CDA) hadden niet de minste moeite met het contract en complimenteerden het college met het behaalde resultaat. De L.G. wist zich ook de ergernis van me vrouw Marechal (P.v.d.A.) op de nek te halen! „Bij de vier onderhandelingen zonder publiek hebben ze hun mond ge houden, nu er wel publiek bij is laten ze zich horen. Ik verwacht van de L.G. een andere houding", aldus Marechal. Toen vonde L.G. het moment daar om drie amendementen in de dienen: 1. In dien de fam. Nuijens na overleg niet uit vrije wil bereid is te vertrekken zal niet tot sanering en onteigening worden overgegaan. 2. Betaling van Levendaal aan de ge meente Limmen t.b.v. het fonds dorp suitleg en zal geen gebruik worden gemaakt van een eventuele mogelijk heid tot terugvordering indien een wet telijke uitspraak op elk tijdstip partij Levendaal daar toe gerechtigd ver klaart. 3. De gemeenteraad in vergadering bij een op 17 mei wenst de voorgestelde on derhandse aanbesteding om te zetten in een open inschrijving. Geen van de Amendementen kreeg de steun van de andere partijen. Burge meester Huisman pleitte nog bij de L.G. het stuk alsnog te ondertekenen, waa rop de heer Hes (L.G.) zei nog lang niet alle amendementen te hebben in gediend. De symbolische overhandiging van een bijdrage van het Comité Zomer- postzegels voor de nieuwe Scouting-accommodatie. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Midden weg 26a, 1906 AR Limmen. Spreekuur ma. t/m vrij. van 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedgevallen en in het weekend: tel. 072-126482 (alarm nummer). Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Openingstijden: ma., wo. en vrij. van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtist: lidmaatschap van Interkruis Noord-Kennemerland is noodzakelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: Gasthuisstraat 2, Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. Ma. t/m vrij. van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222; na 17.00 uur en in het wee kend, tel. 072-145454. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en Ph.K.H. Juch, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel au tomatisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 72 (in de Pius), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donder dag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776. Kinderopvang Voor aanmeldingen voor en informatie over het gastouderproject: mw. A. Vlietstra; spreekuur op woensdag van 9.30-10.30 uur in het gemeentehuis. Zij is dan tel. bereikbaar onder nummer 1456. Tijdens de overige kantooruren kunt u haar bellen onder nummer 072- 332932. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). LIMMEN - Met wat pijn in het hart, maar wel vol vertrouwen in de nieuwe eigenaars nam het echtpaar Wijers na twee en twintig jaar afscheid uit hun snackbar aan de Rijksweg. De zaak is nu van de heer en mevrouw Stolp, dat werd bezegeld doordat de vader van me vrouw Stolp, de heer A. Morsch, een lint doorknipte en daarmee de zaak of ficieel in gebruik nam. De familie Stolp heeft 20 jaar lang een snackbar in Amsterdam gehad, maar de criminali teit neemt hand over hand toe en wie kan daar tegen? De heer Stolp is toen eerst wat anders gaan doen maar zijn hart verlangde terug naar zijn eigen zaak, een snackbar. Er wordt veel zelf gemaakt o.a. saté, hamburgers, gehaktballen, shaslik, noem maar op, er zijn in de snackbar zo'n 50 produkten te verkrijgen. Vroe ger was dat wel anders: „Een zakje pa tat een warm worstje en een verpakt ijsje en dat was het dan wel", vertelt mevrouw Wijers. De zaak is ook hele maal gemoderniseerd, licht van kleur, fleurige gebloemde gordijntjes, leuke schortjes in de bediening, het ziet er al lemaal fris en gezellig uit. Een zaak die er zijn mag. RODE KRUIS COLLECTE LIMMEN - In de laatste week van mei en de eerste week van juni zullen de col lectanten weer langs komen om uw bij drage voor het Rode Kruis-werk in ontvangst te nemen. Dat het Rode Kruis onmisbaar is, en behalve in ons eigen land ook overal in de wereld steun ver leent aan mensen in nood, wist u al. Maar toch vragen wij u om als het even kan de collecte dit jaar extra te willen steunen. Door de rampen als aardbevingen, overstromingen, hongersnood en oor log, die onze aarde dit jaar helaas teiste ren, is erg veel extra hulp nodig. Laat uw medemens in nood niet in de steek, maar help mee via het Rode Kruis, dan bent u er tevens van verzekerd dat uw hulp effectief is. Wilt u uw gift aftrek baar maken voor de inkomstenbe lasting, doe dan een cheque of overschrijvingskaart in de collectebus. JOC CONQUISTA LIMMEN - Na de succesvolle speur tocht in de bossen van Schoorl waar ie der zich kostelijk vermaakte zijn we zaterdag 25 mei gewoon open. Dit wil niet zeggen dat er dan niets te doen is. Gewoon gezellig dansen en swingen op je favoriete muziek onder het genot van een glaasje fris. Vanaf 19.00 uur zijn we open tot 23.00 uur. Maar zaterdag 25 mei is er ook nog iets heel anders te doen in en rond Con- quista. Want wegens de afsluiting van de activiteiten voor de kinderen houden we vanaf 13.00 uur een heuse mini- kermis voor alle leeftijden. Ballen gooi en, skippy ballen, alle facetten van een echte kinderkermis zijn aanwezig. Van 13.00 tot 16.00 uur is plezier voor kin deren van 4 tot 12 jaar verzekerd. Op zondagmiddag zijn we vanaf 16.00 uur uiteraard open voor alle leeftijden voor een gezellig ipiddagje uit. LIMMEN - Dit jaar viert de voetbalver eniging Limmen haar 60-jarig bestaan en, alsof dat nog niet genoeg is, viert ook de jeugdafdeling haar 40-jarig bestaan. Genoeg ingrediënten dus om er een geweldig feest van te maken. De gehele maand mei staat in het teken van deze viering, maar de week van 24 mei tot en met 2 juni is de echte feest- week. Op 9 mei heeft het onderlinge se- niorentoernooi plaats gevonden en op 18 mei waren de D, E en F-elftallen aan de beurt. Zij allen kunnen terugzien op een zeer geslaagd toernooi. Op vrijdag 24 mei komen 's middags Arnold en Gerry Muhren om, in samen werking met Voetbal International, een voetbalclinic te organiseren voor de jeugd van Limmen. 's Middags om 14.00 uur vangt deze clinic aan, het be looft een geweldige happening te wor den. Uiteraard is iedereen welkom om dit festijn te bezoeken. De toegang is gratis en voor de jeugd die misschien niet zo van voetballen houdt staat er een groot springkussen. Op 26 mei wordt dan het A, B en C- toernooi gehouden, 's Morgens zijn de B-junioren aan de beurt, 's middags de A en C-junioren. Natuurlijk zijn er ver schillende gasten uitgenodigd en de elf tallen staan borg voor goed en sportief voetbal. Op 27 en 28 mei komt er op het sport complex Damphegeest een groote feest tent te staan, zodat er op 29 mei aangevangen kan worden met een groot straten/familie-toernooi. Maar liefst 37 teams zullen hieraan deelnemen en dit geheel wordt georganiseerd door de supportersclub van Limmen. Iedere avond zal het toernooi om 18.00 uur aanvangen en uiteraard zal ook de tent iedere avond open zijn. Woensdaga vond zal hier ,Goud van Oud' gedraaid worden, donderdagavond komt het draaiorgel de Arabier en vrijdagavond zal er een grandioze slotavond plaats vinden m.m.v. Trio Hattrick. Woens dagavond wordt het toernooi geopend met een spectaculaire stunt door para chutespringers. Volop feest dus deze drie dagen voor heel Limmen en daar buiten. Iedereen is van harte welkom. Op zaterdag 1 juni vindt de officiële re ceptie plaats van 14.30 tot 16.00 uur voor genodigden. Daarna is er een open receptie van 16.00 tot 17.00 uur voor ie dereen. 's Avonds vindt de grote feestavond plaats in de tent voor alle leden, vanaf 20.00 uur. De muziek zal deze avond verzorgd worden door Poker, terwijl er ook een optreden zal zijn van Imca Ma rina. De inwendige mens zal niet verge ten worden: alles lijkt dus aanwezig om er een geweldig feest van te maken. Op 2 juni is er 's morgens een H. Mis in de kerk met aansluitend om 11.30 uur een brunch in de tent. Daarna zal de tent nog open zijn om even terug te kij ken op het feest. U ziet dus, een feestprogramma voor heel Limmen, ter gelegenheid van dit feest is er een jubileumboekje, samen gesteld door Hans Brandsma, welk een goed overzicht geeft van de geschiedenis van de club. Tevens zijn er caps, bier glazen en longdrinkglazen te koop, alles ter herinnering aan 60 jaar Limmen. LIMMEN - De afdeling Graft-De Rijp van het Fonds Zomerpostzegels heeft een bijdrage van 1750,00 overhandigd aan het bestuur van Scouting Limmen. Deze bijdrage is bestemd voor de aan schaf van materiaal voor het buitenter ras, een vlaggenmast en gordijnen. Geld voor dit soort activiteiten komt uit de opbrengst van de jaarlijkse verkoopac tie van het Fonds Zomerpostzegels. De overhandiging van het bedrag vond plaats tijdens de derde trekking in de su perloterij, die door Scouting Limmen is georganiseerd om voldoende geld bijeen te krijgen voor de bouw van een nieuw onderkomen. Mede door de donatie van het Fonds Zomerpostzegels werd het op 11 mei een gezellige avond in het Lim mer Parochiehuis. In totaal 25 prijswin nende lotnummers werden bekend gemaakt. De winnaars krijgen allemaal persoonlijk bericht over de door hen ge wonnen prijs. Na afloop werd er met muzikale medewerking van het trio Jo- han Sibum nog flink gefeest op het suc cesvolle verloop van de loterij tot dusver. JEUGDVISCLUB SAMEN BEET LIMMEN - Zaterdag 18 mei was het dan zover. Dol enthousiast vertrokken 45 vissertjes naar de waterkant om daar hun netten te vullen. Maar dat de vis niet altijd honger heeft, bleek ook nu weer. Alleen de allerbesten wisten nog één of twee visjes boven te halen. Slechts 9 vissen was de totale buit. De uitslag Roel Mooij en Jurriën Punt 2 st.; Ad de Waard, Jeroen Lute, Joost Rotteveel, Nick Thijssen, Rene de Swart 1 st. Zondag 26 mei is er vanwege het 10-jarige bestaan van de jeugdvisclub een grootse vis-feest-infodag in Cafe de Lantaarn. Omdat de vangsten slecht waren, is dit een prima kans om de tech niek wat bij te schaven. Er zullen video films getoond worden, je kunt zelf tuigjes maken, de geheimen van het lok- voer worden verleid, één van Limmens beste vissers: Dolf Struylaart, zal laten zien, dat er wel degelijk veel vis in het Stet zit, al je vragen over vissen zullen beantwoord worden. Aanvang van dit grote gebeuren: 13.00 uur. Alleen voor leden. Je hoeft niet je hengelspullen mee te nemen. Wil je nog lid worden? Dat kan altijd, bel 2437, b.g.g. 3107. GELDBILJETTEN TE ZIEN IN PAX CHRISTI SCHOOL LIMMEN - Op vrijdag 24 mei is er in de Pax Christi school een tentoonstelling te zien van bankbiljetten. De biljetten wer den ontworpen door de leerlingen van groep 8. De expositie gaat om 14.00 uur open en de toegang is gratis. Collecte gehandicaptensport De collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten, welke onlangs in Limmen gehouden is, heeft dankzij de vele gulle gevers en de inzet van enkele leden van de tafeltennisvereniging, de tennisvereniging en de Limmer IJsclub het bedrag opgebracht van 2337,35. Hartelijk dank voor uw medewerking. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Sophie A. en Esmee E., dochters van Jacobus M. Verduijn en Margaretha A.T. Hoogen- boom. Hodan F.S., dochter van Yusuf F.S. Ibrahim en Caasha A. Muuse. Stephanie K.J., dochter van Hendrik W.J. Egberts en Afra J.M. Dekker. Gehuwd: Pieter Waal en Divera E.M. Groot. Petrus A.C. Schouten en Ivönne C.P.M. Olgers. Ondertrouwd: Tim J. de Kramer en An drea Wierdsma. Marcus A.M. Gozeling en Renate van den Kommer. Jeugdfilmhuis Akersloot Zaterdag 25 mei: in het jeugdfilmhuis wordt de film 'De Stijfkop' vertoond voor kinderen van 8 tot 14 jaar. Dit ge beurt in theater Dibbes, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, aanvang 19.00 uur. De entree bedraagt 5,00. Inlichtingen en reserveren: 02513-13447. FEESTPROGRAMMA VAN ZIEKENOMROEP IN DE CAMEREN LIMMEN - Op dinsdag 28 mei - en niet op 16 mei zoals vorige week in de Uit kijkpost werd vermeld - zal de Ruaz zie kenomroep uit Beverwijk in bejaardenhuis De Cameren in Limmen een speciale live uitzending verzorgen. Deze uitzending, waarvan de presenta tie in handen is van de omroepsters Ans van der Steen en Yolanda Schoduer en de techniek wordt verzorgd door Arie van de Kruk, zal muzikaal worden om lijst door de band Op Herhaling. De Ruaz omroep, die dit jaar 40 jaar bestaat, heeft als jubileumgeschenk voor de aangesloten tehuizen en instel lingen gekozen voor een live program ma met artiesten uit de regio. De Ruaz ziekenomroep werkt volledig met vrij willigers. Op dit moment bestaan er va catures voor presentatoren en technici. Gegadigden kunnen hiervoor contact opnemen via tel. 02510-31107 of 02510- 31561. RAAD AKERSLOOT AKERSLOOT - Mevrouw N. H. Heijenga-van Geest werd benoemd tot ambtenaar van de burgelijke stand. Zij treedt 1 juni in funktie. De heer J. G. M. Beentjes, aan de Uiter dijk 4 heeft alsnog toestemming gekre gen voor het bouwen van een botenloods. Bij het vaststellen van het meerjaren programma Monumentenzorg vroeg de raad of het niet mogelijk was het Lim- merpolder gemaal en Huisje stoot je hoofd niet op de lijst geplaatst konden worden. Wethouder Veldt zei dat hier aan gewerkt wordt. Het bestuur van de „Stichting Sint Ja cobus" heeft medewerking gevraagd om de speelplaats op te knappen. De VVD en P.v.d.A. waren daar niet voor „er is jaren niets aan het plein gedaan, ze hadden gelden moeten reserveren. Bovendien is er geen enkele vorm van zelfwerkzaamheid", aldus de VVD. De heer Karst P.v.d.A. vond dat de open heid van zaken wel wat te wensen over liet en wilde de boeken wel eens zien. Bij stemming werd het voorstel met zes stemmen voor en vijf tegen toch aan genomen. De verkeerslichten bij de Kogerpolder- vaart heeft wel de veiligheid bevorderd, maar de file vorming is toegenomen. Men is nu bang voor sluipverkeerd op de Zuidervaart. Als de parallelweg langs de S10 tussen de Zuidervaart en de aan sluiting met de S12 in Zuidschermer klaar is zullen er toch maatregelen ge trokken dienen te worden om de drukke verkeersstroom wat af te remmen. De Groot CDA sprak hier zijn ernstige be zorgdheid over uit. Burgemeester Cornelisse beloofde te kijken wat hier tegen.gedaan kan wor den, geld speelt natuurlijk een belan grijke rol. Al enkele jaren was het college bezig met onderhandelingen met de heer C. Sander om zijn boerenbedrijf uit de kom van het dorp te verplaatsen naar een lokatie aan de Hoogegeest. De hin der en milieuwetten gingen het bedrijf steeds meer parten spelen. De heer Groot CDA was blij dat de gemeente geholpen had een passende oplossing te vinden. De andere partijen sloten zich daar graag bij aan. Mevrouw Heijenga VVD zei het aan een kant toch jammer te vinden dat zoiets rustieks verdwijnt, het hoort bij de charme van het dorp. „Maar ik ben blij met deze oplossing", aldus mevrouw Heijenga. De raad stamde de in met het verlengen van het voorbereidingsbesluit voor het plan Klaas Hoornpolder. Zo'n plan blijft een jaar geldig en deze tijd was nu voorbij. De bedoeling van dit besluit is om het in voorbereiding zijnde plan te beschermen. De volgende raadsvergadering is op 27 juni en zal gehouden worden op de Wouden. EXPOSITIE IN BIBLIOTHEEK AKERSLOOT - ïn de maanden mei en juni exposeren Gre Genet uit Heiloo en Wil Mantje uit Akersloot in de biblio theek in Akersloot. Gre Genet laat zich bij haar aquarellen inspireren door de natuur. Zij had al diverse exposities. Wil Mantje beoefent het architectoni sche origami en pergamano, onder an dere op geboorte- en verjaardagskaar ten. De werkstukken zijn te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. TC HOGED1JK EGMOND - In het Pinksterweekend werd de finaleronde van de jeugdkam pioenschappen van district Noord- Holland gespeeld. De TC Hogedijk jeugd heeft zich kranig geweerd. Bij de meisjes t/m 10 jaar wist Karen Heeremans beslag te leggen op de 2e plaats. In een spannende 3-setters ver loor zij de finale van de Inge van Wake ren (Helderse TC). Bij de meisjes t/M 14 jaar verloor Sophie Oud de kwartfi nale in de verliezersronde. FAMILIE-TOERNOOI BIJ ADELBERT EGMOND - Zondag 26 mei zal de sup portsvereniging van St. Adelbert Rood Zwart voor de tweede keer een groot fa- milietoernooi op het Adelbert-sport- park de Kwekerij organiseren. Vanaf 10.00 uur zullen 36 families de strijd aanbinden verdeeld over 6 poules waar van er één zal bestaan uit louter da mesteams. Voor de deelnemende teams zijn er geen hoofdprijzen te winnen, alleen is er een sportiviteitsbeker voor het team dat zijn wedstrijden het meest ordelijk weet te spelen. Ook is er een jokerprijs aanwe zig, en zal het team of speler die het meest pech heeft gehad in aanmerking komen voor de pechprijs. Verder staat het evenement in het teken van de gezel ligheid. Rood Zwart zal ook een grote verloting organiseren met tal van mooie prijzen, de trekking zal gelijk met de uitreiking van de bekers plaats vinden om 17.00 uur. Frank Heeremans behaalde bij de jon gens t/m 12 jaar de laatste acht. In de kwartfinale kon hij het niet bolwerken tegen Barry Westerveld (TV Westzaan), die op zijn beurt in de finale verloor. Bij de jongens t/m 14 jaar bereikte Robin Houtenbos de kwartfinale, waarin hij verloor van Wouter den Bakker (LTC de Poelstars). Sascha van Druten be reikte in de verliezersronde de halv£ fi nale waarin Maarten Heideman (BLTC Westerhout), de uiteindelijke winnaar, te sterk voor hem bleek te zijn. MUZIEK VOOR RESTAURATIE HERVORMDE KERK EGMOND - Op vrijdag 24 mei vindt er in het Dorpshuis de Schulp te Egmond- Binnen een fantastische muzikale avond plaats, aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal tevens door notaris Mr. A. L. W. Bos uit Egmond aan den Hoef de trekking plaats hebben van de grote lo terij die ten bate van de Restauratie van het Hervormde Kerkje in Egmond- Binnen is gehouden. Aan deze avond werken mee: Het Alk- maars Christelijk Mannenkoor o.l.v. dirigent Bert Rootmensen, het Jonge renkoor Egmond-Binnen o.l.v. Louk Seebold en de Egmondse Muziekvereni ging Eensgezindheid o.l.v. Karei Bruin. Zij allen hebben een uitgelezen repertoi re waarvan u zeker zéér zult genieten. De prachtige prijzen van de loterij staan in het Dorpshuis uitgestald en wie weet, wint u één van deze prijzen u bent allen van harte welkom en de toegang is ge heel gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12