THE ACADEMY OF ST. MARTIN IN THE FIELDS de Kaarten bij alle VW-bespreekburo's NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Koninklijke Militaire Kapel geeft concert voor opvanghuis A. J. VOS 0P 1 JUNI! /Mascotte C. HACHMANG Happy China in het nieuw Vanavond om 23.30 uur op Ned. 2 13 augustus in Egmond Koster G. Bouberg Wilson nam afscheid van de Moeder Godskerk Ypestock-festival en spectaculair waterfeest voor iedereen in Heiloo UITNODIGING Net wat meerMode 56e JAARGANG NO. 22 - 29 MEI 1991 In memoriam: De heer G. Keppel OPENINGSTIJDEN: J.C. DE BUK PRESENTEERT THE PEPPERMINTS Open Hockey Zaterdag VAN -V VUUREN Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren \mm" «iRrpSJ te bereiken onder nummer 072-330175. ■n \WÊ M. J Redactie-adressen: tfBIIIBw Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op dinsdag 28 mei is de heer G. Keppel overleden. De heer Keppel was meer dan vijftig jaar eigenaar-directeur van Drukkerij Uitkijkpost BV. Hij werd 81 jaar oud. Al voor de tweede wereldoorlog vestigde de heer Keppel zich met zijn drukkerij in het pand aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. Zelf een grafisch vakman met gevoel voor precisie was hij bij tijd en wij len tot diep in de nacht aan het werk achter de zetmachine en bij één van de drukpersen. Maar ook haalde hij de advertenties op voor het aanvan kelijk betaalde, maar later gratis huis-aan-huis-blad Uitkijkpost. Van begin tot eind was hij bij de produk- ten betrokken. Het bedrijf groeide onder leiding van de heer Keppel uit tot een mid delgrote drukkerij. Een grote ver schuiving bracht in de jaren '50 het drukken van de eerste Nederlandse voetbal-totoformulieren teweeg: be kendheid in het hele land èn een nieuwe pers, die tot de dag van van daag in bedrijf is. Maar niet alleen de hulpmiddelen namen toe, ook het aantal personeelsleden steeg. De heer Keppel vergrootte het be drijfspand naar behoefte. Daarvan was zeker sprake toen de offset techniek haar intrede deed bij Druk kerij Uitkijkpost BV. In de loop der jaren veranderde er veel. Bijvoorbeeld werd de drukkerij van Deutekom - en daarmee het de kenaal blad Sursum Corda- over genomen. Maar de heer Keppel veranderde niet: vakmanschap en service bleven hoog in het vaandel. Tot ver in de jaren '80, zelf de leef tijd van 70 ruim gepasseerd, stond de heer Keppel 's avonds en in het weekend klaar voor het verzorgen van familiedrukwerk. Als de 'drukker van Heiloo' was de heer Keppel nauw verbonden met het wel en wee van de Heilooër mid denstand en het verenigingsleven in zijn woonplaats. De heer Keppel was sportliefhebber in hart en nieren. Zijn voorkeur ging uit naar voetbal. Als oud-speler van Alcmaria Victrix en oud-trainer van onder andere De Foresters en Koedijk volgde hij de verrichtingen op de voet. Tot het laatste moment volgde hij de sport- uitzendingen op de televisie. In 1984 vierde de heer Keppel, sa men met zijn familie, het personeel en vele relaties, het vijftigjarig bestaan van Drukkerij Uitkijkpost BV. Een jaar later, in 1986, werd de heer Keppel Koninklijk onderschei den. Dit gebeurde mede vanwege zijn werk voor het verzet in de jaren '40-'45 toen hij -hoe kan het anders- de druk en verspreiding van in die tijd illegale bladen ver zorgde. In 1988 trok de heer Keppel zich de finitief terug uit het bedrijf. Door ziekte getroffen heeft hij maar be perkt kunnen en mogen genieten van de jaren zonder bedrijfszorgen. Wij herinneren ons de heer Keppel als een krachtdadig directeur, een grafisch vakman en vooral een man, die open stond voor anderen. Op verzoek van de familie zal de crematie in besloten familiekring plaatsvinden. Directie en personeel Drukkerij Uitkijkpost BV, namens hen: Jaap-Wim van der Horst. FORESTERS BLIJFT IN 4e KLASSE HEILOO - Het eerste voetbalteam van de Foresters blijft in de vierde klasse.' Na het verlies tegen HSV werd in de na- competitie tweemaal verloren: tegen OFC met 0-1 en tegen Purmersteijn met 2-3. De laatste ploeg werd winnaar van de nacompetitie. Foresters is door deze resultaten buiten alle prijzen gevallen. De ploeg zal volgend jaar opnieuw moe ten proberen de derde klasse te be reiken. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Dirigent majoor Pierre Kuypers tijdens het benefiet-concert van de Ko ninklijke Militaire Kapel in de Heilooër sporthal. HEILOO - Donderdagavond gaf in sporthal het Vennewater de Koninklijke Militaire Kapel een concert, waarvan de opbrengst bestemd is voor een opvang huis bij het Medisch Centrum Alkmaar. Onze plaatsgenoot kolonel A. G. A. Ligteringen-Verstegen had ter ere van zijn koninklijke onderscheiding een concert aangeboden gekregen. Aan de gemeente werd gevraagd iets met de op brengsten van dit concert te doen. Deze schakelde op haar beurt de Lions in om de publiciteit en de kaartverkoop te ver zorgen. Een goed gevulde sporthal genoot van een avond uitstekende muziek. De Ko ninklijke Militaire Kapel, bestaande uit 56 blazers en 1 bassist kan bogen op een rijke historie en staat onder de bezielen de leiding van majoor direkteur Pierre Kuypers. Het programma bestond uit twee gedeelten; voor de pau^e wat moei lijker, maar niet minder plezierige mu ziek van Shostakovich, Vaughan Wil liams en Benjamin Britten, met als hoogtepunt het tuba concert van E. Gregson en als solist de tuba-speler ser geant Sietse Renema. De verschillende onderdelen werden toegelicht door ser geant I Fred Boelhouwer. Na de pauze lag de muziek wat makke lijker in het gehoor, daar dit allemaal film muziek was: ,,Once upon a time in the West", The untouchables", „Exo dus" en „Soldaat van Oranje". Na af loop bedankte burgemeester Schoof de kolonel en allen die mee hadden ge werkt deze avond tot stand te brengen. Makelaar Taxateur o.g. hypotheken°°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN |m Kantoor. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES De Jan-Paul van der Meij Band is één van deformaties - met roots in Hei loo - die optreedt tijdens het Ypestock-festival. HEILOO - Zondag 23 juni kan iedereen de borst nat maken. Letterlijk dan wel, want die dag wordt in het hartje van de wijk Ypestein een spectaculair water feest gehouden voor iedereen uit Hei loo. Op en rond het water tegenover- de Grosmarkt staan de verschillende activi teiten op het programma. Vanaf heden kan men zich inschrijven - bij voorkeur met een compleet team van vijf personen. Het is de bedoeling dat de deelnemende ploegen elkaar bestrijden op diverse on derdelen. Zo moet er een zeephelling ge nomen worden, moet men schotslopen, polsstokverspringen, een kussengevecht voeren, tobbedansen, kabelkruipen en touwtrekken. Een bijzonder onderdeel is wel de race voor zelfgebouwde piere- machochels, vaartuigen waarin men zich qua ontwerp geheel en al kan uitleven. De pieremachochelrace staat niet alleen op het programma bij de teams, die in schrijven voor het waterfestijn, maar ook individuele inschrijvingen zijn mo gelijk. Het meest belangrijke is dat men een zelfgemaakt vaartuig meebrengt. Bij het waterfestijn gaat de voorkeur van de organisatie, de wijk vereniging Ypestein, er naar uit dat men zich per team van vijf personen opgeeft. Voor kinderen is er een leuk program ma samengesteld, waarvoor zij zich in dividueel kunnen inschrijven. Dat ook zij de kleren niet zomaar droog zullen houden staat wel vast. Het wordt een groot feest in Ypestein voor de jeugd. In totaal kunnen zo'n 100 kinderen deelne men. Opgave is verplicht. Men moet zich opgeven voor zaterdag 8 juni. Het inschrijfgeld bedraagt per team 10 gulden, individueel 2 gulden en voor kinderen 1 gulden. Voor leden van de wijkvereniging geldt een korting op de vermelde bedragen. Voor opgave en inlichtingen over het waterfeest, dat met medewerking van de gemeente Heiloo en de Verenigde Spaarbank wordt gehouden, kan men terecht bij Rob Kramer, De Waard 95, Heiloo, tel. 338367. Ypestock nadert Heiloo heeft dit jaar een spraakmakend muziekspektakel. Op zondag 9 juni tre den vijf bekende formaties van Hol landse bodem op in Ypestein, voor die dag omgetoverd in Ypestock, wat te vens de naam van het festival is. Het HEILOO - Vorige week nam koster G. Bouberg Wilson afscheid van de zijn werkkring bij de Moeder Godskerk. Na bijna dertig jaar werkzaam geweest te zijn in Heiloo bereikte hij de leeftijd om met pensioen te gaan. Bij zijn afscheid, waarvoor veel belangstelling bestond, werd koster Wilson onderscheiden met de gouden parochie-medaille. Tevens werden aan hem een enveloppe met in houd (bestemd voor een reis naar Ro me) en een aquarel van de Moeder Godskerk overhandigd. In het blad 'Communicatie' werd voorafgaand aan het afscheid een interview gepubliceerd. Onderstaand dit interview, met dank aan de redactie van 'Communicatie'. Vraaggesprek met koster Wilson Koster G. Bouberg Wilson - een rustige, bescheiden man. Doet zijn werk met volstrekte inzet en toewijding. Hij hoeft niet zonodig voor het voetlicht, maar gaat accoord met dit vraaggesprek en blijkt dan een boeiend verteller, die be schikt over een schat aan ervaring en in zichten. Levensloop in vogelvlucht: Geboren 20 mei 1926 in een artistiek en muzikaal gezin. Gaat naar de Vrije School van Rudolf Steiner, leest als 11-jarig jongetje het leven van Franci- scus en wil dan katholiek worden. Bij de Jezuïeten krijgt hij zijn voorbereiding op het doopsel en eenmaal katholiek wordt hij misdienaar en later acoliet. Hij volgt de vakopleiding fotografie en wordt medefirmant van een fotografie zaak. Hij wil daar toch uitstappen, om dat hij voorziet dat de techniek in dit vak de overhand zal krijgen. Hij sollici teert op een vacature voor koster en komt in september 1962 in Heiloo op proef. In januari 1963 wordt hij offi cieel koster en blijft dit tot zijn pensio nering: 20 mei 1991. Is het uiit de fotografie weg willen niet een wat merkwaardige reden om koster te worden? „Maar ik was wel religeus gericht hoor! Dat blijkt wel uit het feit dat ik zo lang met dienen ben doorgegaan. Ik hielp één van onze kapelaans in Hilversum bij het woonwagen werk. Dat heb ik hier ook nog een tijdje gedaan". Kosters werken in het algemeen in de schaduw van anderen. De koster doet het werk, anderen krijgen het applaus. Wat geeft u voldoening aan het werk, wat is de motivatie erachter? „Voldoening geeft het als het goed ge daan is. De motivatie is, dat je iets doet ter ere Gods. Het devies van Ignatius van Loyola, dat sprak mij wel aan: Ter meerdere eer van God' Dan volgt een uitleg over alle aspecten van koster zijn: de liturgische taken, de opleiding van de misdienaars, de zang koren, de contacten, de koster avondschool, het koster-overleg, het be schikbaar zijn. Telkens weer komt de opleiding van de misdienaars ter sprake. Het is duidelijk dat dit werk veel voor hem betekent. Jonge mensen boeien hem. „Ik hoop ze iets mee te geven, te leren, dat ze iets van de liturgie begrijpen, dat ze weten hoe het kerkelijk jaar in elkaar zit - er vrienden van Christus van te ma ken". En met acolieten filosofeert hij over de moderne problemen en probeert voor hen moeilijk te verteren ge loofspunten toegankelijk te maken. Welke rol speelt de stilte in uw werk? „Oh, heel erg... Ergens in het Oude Testament zegt een van de profeten dat al... Die vraagt ook naar God en dan hoort hij zeggen: 'In de eenzaamheid zal ik tot u spreken'. En dat is waar. Dat is een gebedspraktijk, een ervaring. En ik zeg altijd: 'Als je God wil zien, moet je eerst je ogen dicht doen' Met welk deel van de geschiedenis, de cultuurgeschiedenis, heeft u de meeste affiniteit? „1200. Dat is mijn tijd. Ik zeg: Alles wat daarna komt is modern". Hij vertelt over zijn liefde voor de oude manuscripten, de Franse en Vlaamse miniaturen, het intieme van de Ro maanse bouwkunst. De middeleeuwse HEILOO - Voor de Buk zijn het geen onbekenden. Zelf zijn ze ook niet onbe kend met de Buk. De band The Pepper mints laat het café van de Buk schudden van rasechte funk-rock. Zaterdag 1 juni spelen The Peppermints een thuisoptre- den. Er zijn onlangs twee nieuwe band leden bij, die de bezetting op vijf man brengt. Deze - naar eigen zeggen - on ooglijke maar zéér swingende formatie is voor 5,00 te aanschouwen in het ca fé van de Buk, vanaf 22.00 uur. Vrijdag 21 juni speelt De Dijk in de zaal. De kaarten zijn uitverkocht. programma is veelbelovend en gratis te bezoeken voor iedere rechtgeaarde lief hebber van funk en rock roll. Vanaf 15.00 uur treden achtereenvolgens op Swingin' Affair, Les Zazous, The Wee kend Warriors, Jan Paul van der Meij Band en The Jack of Hearts. De organi satie heeft laten doorschemeren dat mo gelijkerwijs nog een zesde formatie het publiek zal vermaken. Een verrassings- act, met bekende Heilooër popmusici, waarover volgende week meer. In ieder geval belooft het een spectaculair festi val en feest te worden. mystieken, die hem inspireren: Franci- scus, Bonaventura, Ruusbroec, Ignati us, Teresa van Avila en Johannes van het Kruis. „Het spirituele en de theologie uit die tijd - dat is mijn theologie. Ik voel me niet thuis bij de modernë theologie. Maar ik ben wel blij, dat ik nu mag le ven... het was een ruwe tijd". Maar ook de latere periode heeft zijn belangstelling, zij het op een andere ma nier. Hij heeft zich grondig verdiept in de kerkgeschiedenis tijdens zijn loop baan en citeert moeiteloos uit bijbel of encycliek om een stelling te verduidelij ken. Er is bezorgdheid te beluisteren als we komen te praten over de tegenwoor dige tijd. De kosters van vroeger verdwijnen. Pa rochianen gaan het werk overnemen. Maar wie coördineert alle deeltaakjes, wie is uiteindelijk verantwoordelijk, wie is op 'onmogelijke' tijden aanspreek baar, wie begeleidt de misdienaars? Be zorgdheid ook over de vervlakking in het denken, de onwetendheid door te kort aan kennisoverdracht of katechese. Maar direct weer relativerend:. "Deze tijd vraagt misschien wel om een andere aanpak". Koster Bouberg Wilson trekt zich terug; wel bereid mensen nog een tijdje in te werken in hun deeltijd-kosterswerk, maar niet meer de altijd aanwezige man achter de schermen. Wij wensen hem heel veel geluk. Uit: Communicatie, mei 1991 (102) Een unieke kans om bewust voor een (hockey-)sport te kiezen tijdens de voor alle jongens en meisjes vanaf 7 jaar in Heiloo en omg. (je ouders mogen natuurlijk meekomen) bij de Hockeyclub 'De Terriërs' in Heiloo, naast de sporthal. Van 10.00 tot 13.00 uur. Inl. Mevr. S. de Graaff, 072-338469 Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo BOBDEN taxateur v-" W^rë^-eOeren EEN STIJL VAN KLEDEN ALKMAAR - BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK - HEILOO DAKDEKKER Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 Koster Wilson voor zijnMoeder Godskerk aan de Holleweg. SPORTADVIESBUREAU FIT DOOR BEWEGEN HEILOO - Rob Wuijster, gediplomeerd Cios-sportleider, heeft zich gevestigd als sportadviseur in Heiloo. Men kan bij hem terecht voor individuele en groeps- adviezen voor de meest uiteenlopende sportzaken, zoals het opstellen van indi viduele trainingsschema's en oefenpro gramma's toegespitst op de beoefende tak van sport. Ook kan hij de specifieke individuele trainingen begeleiden, even tueel gecombineerd met sportmassage en verzorging (tapen, bandageren), waarvoor hij in het kader van de Cios opleiding de benodigde diploma's bezit. Een ander facet is de blessurepreventie, het opstellen van herstelschema's na blessures en de begeleiding bij de uit voering daarvam Individuele en groeps- looptrainingen algemeen of gericht op een specifieke tak van sport behoren tot de mogelijkheden. Ook voor sport- en ontspanningsmassage kan men bij Rob Wuijster terecht, zowel voor wedstrijd sporters, recreatiessporters als niet- sporters. Daarnaast organiseert hij trimuren voor beginners en gevorderden, 's zomers buiten en 's winters binnen, voor jong en oud. Vanaf september start hij met skigymnastiek ter voorbereiding op het winterseizoen. Een andere activiteit van het sportadviesbureau 'Fit door bewe gen' is het organiseren van sportdagen en toernooien voor verenigingen, be drijven, organisaties en instellingen. Inlichtingen: Fit door bewegen, Rob Wuijster, tel. 072-332764. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 GOEDE OPBRENGST CONCERT VOOR BANGLADESH CASTRICUM- Zondag 26 mei heeft het Kleinkoor Castricum een actieconcert verzorgd, waarvan de opbrengst be stemd is voor de slachtoffers in Bangla desh. Door de inzet en bereidwilligheid van vele mensen is dit een concert ge worden, waar geen kosten voor ge maakt zijn. Het gevolg is hiervan der halve dat de hele opbrengst overge maakt kan worden op het gironummer (797) van de acie voor Bangladesh. Het bedrag dat gstort gaat worden is 381,00. HEILOO - Chinees Indisch Restaurant Happy China, in het Hoekstuk, heeft een flinke opknapbeurt gehad. Het inte rieur ziet er mooi uit, grijze beklede stoelen aan tafels met fleurige kleedjes. Nieuw is de scheidingswand in het mid den van het restaurant, deze is helemaal van glas, waarin allerlei voorstellingen geslepen zijn. Bovendien geeft het de bezoeker een gevoel van privacy. Happy China biedt ook gelegenheid voor grote gezelschappen. En u zult zich in deze omgeving echt een avondje uit voelen. De nieuwe kaart is uitgebreid met een aantal nieuwe Chinese gerechten. Er kunnen hier ook menu's afgehaald wor den. Wie voor 35,- besteed krijgt een portie kroepoek gratis. Wordt er voor 50,- besteed, dan krijgt u een portie Chinese loempia's en voor 70,- een portie saté kado. Maar het restaurant is zo mooi geworden dat het beslist de moeite waard is ter plekke te gaan eten. Happy China is dagelijks geopend van 11.30-22.00 uur. KLANKEN VAN DWARSFLUIT EN PIANO IN MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op woensdag 29 mei is er in de Muziekschool aan het Veld 1, een speelavond. De aanvang is om 19.30 uur. U bent daar hartelijk welkom. In het korte programma, dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen leerlingen van Corien Woestenburg en Martin Roze- ma, docenten dwarsfluit, en leerlingen van Doroté Crijns, lerares piano. Twee dagen later, vrijdag 31 mei, wordt de voorspeelavond gegeven door leerlin gen van Fred Lodder, docent klavie rinstrumenten (piano, elektronisch orgel en home-keyboards), en Christien van Oerle, docente hoorn. Omdat we niet veel leerlingen hoorn hebben, laten ze zich niet zo vaak horen tijdens speel avonden. Wanneer u geïnteresseerd bent in dit instrument, moet u beslist komen luisteren. Het schooljaar loopt ten einde en dat betekent meer speela vonden. Elders in deze editie staat al, dat wij maandag en dinsdag ook speela vonden hebben. Het vernieuwde interieur van Happy China in Het Hoekstuk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1