LIMMEN Equipe Coiffures DISCO, vanaf 16 jaar HEADLINE min Plannen nieuw gemeentehuis in Limmen krijgen vorm Bouwvergunningen Comité 1250 jaar Limmen ontbonden JWPöOg ,e motfe SLAGERIJ W. KROM Pijnappel Prima resultaat chemokar in Limmen! Bouwplan Raadsvergadering De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland foi/ na*r de I 500 gram Schouderkarbonade6.00 Parasolkorting ^05^ Nu slechts 3.95 W.A.-PREMIE gezin 59.50 UITGEBREIDE GEVAREN OPSTAL 0.75%o INBOEDEL 1.40°/oo Vakantie? Denk om een reisverzekering! O.V.M.SCHERMEERv 1813 r UW KERASTASE-KAPPER Vrijdag 14 juni, aanvang 20.00 uur Zondag 16 juni, aanvang 20.00 uur Iedere zaterdagavond voor alleenstaanden LIMMEN Gezellige accommodatie voor bruiloften en partijen. RIJKSWEG 121 02205-1383 GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOST ZAND MEST GEBR. Hoogeweg 94 - Vfsweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 UITKIJKPOST 12 JUNI 1991 1250 Jaar Limmen-voorzitter Piet van der Steen overhandigt het positieve saldo aan Stichting Oud Limmen-voorzitter Piet van der Steen. LIMMEN - Op woensdag 5 juni is het comité 1250 jaar Limmen voor de laatste maal bijeen geweest voor de op heffingsvergadering. Tijdens deze ver gadering werd met genoegen teruggeblikt op het grandioos verlopen feestjaar. Penningmeester Jos Zomer dijk presenteerde het financieel verslag dat een positief resultaat liet zien van 9.923,00. Ten overstaan van de ga rantstellers, de heer Kees Admiraal van de Fa. G.P. Groot en de heer Jan Dries- sen van de Fa. Driessen, werd dit be drag overgedragen aan de Stichting Oud Limmen. Het Comité 1250 Jaar Limmen had juri disch gezien onderdak gevonden bij de Stichting Oud Limmen. Om die reden, maar ook omdat de Stichting Oud Lim men door vrijwel het gehele dorp wordt gedragen en zij zich bekommert om het verleden van het dorp, was al bij de start van het feestjaar besloten dat een eventueel positief saldo bij hen terecht zou komen. De laatste bestuurlijke daad van 1250 Jaar Limmen - voorzitter Piet van der Steen was het overhandigen van dit saldo aan de gelijknamige bestuurder van de Stichting Oud Limmen. Dat de Stichting Oude Limmen zich zee- er verguld toonde, laat zich denken, het bedrag brengt hun grote wens ,de oud heidskamer' weer een stukje dichterbij. Ook de garantstellers toonden zich en thousiast bij deze afloop van het jubi leumjaar. De genoemde bedrijven waren grote sponsors van 1250 Jaar Limmen, maar hadden zich ook ver plicht een financieel tekort op te van gen. Zo ver is het gelukkig niet gekomen en ook in financieel opzicht is het feest jaar geslaagd. Naast het bedrag ontving de Stichting Oud Limmen een schilderij voor de Oudheidskamer met het thema ,het feestjaar' gemaakt door de Limmer kunstschilder Siem van Bleisem. Het feestjaar is nu echt geschiedenis ge worden. OP NAAR HET VOLGENDE JUBILEUM MET CONQUISTA LIMMEN - Het zit er weer op, het 15-jarig jubileum is gevierd. Hebben de kinderen zaterdagochtend volop geno ten van de goochel- en buikspreek kunsten van de geweldige Mr. Magic. Zaterdagavond zijn we met de jongeren feestelijk ,back to the sixties' gegaan onder leiding van de perfect op dreef zijnde band The Porcupines. Een avond die menige bezoeker niet snel zal verge ten dankzij de heerlijke sfeer en muziek. Zondagmiddag is weer gebleken dat Conquista op veel belangstelling van de Limmer bevolking kan rekenen gezien het grote aantal mensen dat ons tijdens ons open huis met een bezoek heeft ver eerd. We willen dan ook iedereen be danken voor de belangstelling en de vele positieve reacties die we mochten ont vangen. Tijd om de slingers weer in de kast te hangen en terug te keren naar de orde van de dag. Ook na ons jubileum blij ven we actief voor de Limmer jeugd. Het komende weekend ziet er alleen wat anders uit dan jullie gewend zijn. De vrijdagavond blijft ongewijzigd voor de jongeren. Met enkele veranderingen in ons interieur is het weer een stuk gezelli ger geworden, kom dus zeker even kij ken aanstaande vrijdag. Zaterdag 15 juni gaan we met onze me dewerkers feestvieren en zijn dan ook voor publiek gesloten. Maar tieners niet getreurd, de zondagmiddag is geheel voor jullie met de geweldige film ,The Gremlins II'. Lachen en huiveren met de avonturen van de alomceliefde, wol lige Gizmo vanaf 14.00 uur, de entree bedraagt 1,00 en hiervoor zal de tie nerwerkgroep je weer een paar gezellige uren bezorgen. Kom komend weekend dus weer naar Conquista en ga samen met ons op weg naar de volgende 15 jaar! POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Vanaf een bedrijfsterrein aan de Rijksweg werd een aanhangwa gen gestolen. Dit gebeurde op woensdag 29 mei tussen 18.00 en 23.00 uur. Op vrijdag 31 mei werd tussen 19.30 en 19.40 uur een dameshandtas met in houd uit een woning weggenomen. Eén der bewoners van de woning was nog thuis, waardoor de achterdeur niet was afgesloten. De dader is vermoedelijk langs deze weg binnengekomen en heeft de in de keuken staande tas weg genomen. In de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 juni omstreeks 0.50 uur, reed een 17-jarige jongen als bestuurder van een personenauto. Hij raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt en reed enkele tuinen in. Hij kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. De jongen bleek onder invloed van alcohol. De au to was van de moeder van een vriend, die tijdens de rit naast hem zat. Tegen de onrechtmatige bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. Het bureau van Limmen van de rijkspo litie is maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Buiten deze tijden is het beste om eerst even een afspraak te maken. LIMMEN - Dat het geen overbodige luxe is dat Limmen een nieuw gemeente huis krijgt daar is iedereen het over eens. Hoe en waar het komt staat nog ter discussie. Het college van burge meester en wethouders heeft echter een aantal zaken bekeken en komt met het volgende plan. Wens De wens is een gemeentehuis, met alles onder één dak. Inclusief raad en trouw zaal plus nog de bibliotheek. Zou dit plan verwezenlijkt worden dan rijst me teen de vraag: „Wat doen we met het cultureel centrum Vredeburg", dit wordt nu voor 65% voor gemeenteza ken gebruikt en dat zou dan nog maar 10% gaan bedragen. Men wil voorlopig de raad en trouwzaal echter in Vredeburg houden, maar bij de bouw van een nieuw gemeentehuis wel rekening houden dat deze aange bouwd kunnen worden. Vredeburg Voor de vrij gekomen ruimte in Vrede burg komt dan eventueel plaats voor de SWOL (Stichting Welzijn Ouderen Limmen), de peuterspeelzaal en het Ro de Kruis. Deze zijn nu ondergebracht in de oude school de Wollewei en hebben ook dringend vervangende ruimte nodig. Konsekwenties Het is natuurlijk belangrijk te weten wat de financiële konsekwenties voor Vredeburg zijn. Nu bedragen de kosten ongeveer 185.000,00 per jaar maar lo pen de aktiviteiten werkelijk terug naar zo'n 10% bezetting dan is dat een heel groot bedrag. Bovendien wordt het te kort alleen maar groter geschat, en zal oplopen tot zo'n 200.000,00 per jaar. De gemeente is echter bereid een bedrag van 100.000,00 te betalen voor de in standhouding van Vredeburg. Als de raad en trouwzaal in Vredeburg blijven dan kan men voorlopig volstaan met een gemeentehuis van 1880 m2, zou den mettertijd de raad en trouwzaal aangebouwd worden, dan moet de ruimte tweemaal zo groot zijn. Lokatie Een volgende vraag is, waar moet het nieuwe gemeentehuis komen. Zo'n 8 lo- katies zijn bekeken en via een punten systeem beoordeeld. Een lokatie in de elleboog aan de noordkant van de Dus- seldorperweg/Kerkweg noord komt als meest geschikte plaats naar voren. An dere lokaties waren nog het voormalige kermisterrein, de Corneliusschool, elle boog d' Enterij en de plek van het Paro chiehuis. Op de plaats van het huidige gemeente huis zou men dan vrije sektorwoningen willen bouwen. Bibliotheek De bibliotheek aan de Kapelweg ligt niet erg centraal en is ook dringend aan ver nieuwing toe. De bibliotheek heeft in de nota huisvesting te kennen gegeven in de toekomst in het nieuwe gemeentehuis ondergebracht te willen worden. In principe is dat een goed idee, een defini tieve beslissing kan echter pas in een la ter stadium worden genomen. De bouw van een bibliotheek samen met het ge meentekantoor past goed in de plannen van het groeimodel, totale kosten 5.4 miljoen. Het is nu aan de raad deze plannen na der te bestuderen en te bekijken wat fi nancieel haalbaar is. TENTOONSTELLING POPMUZIEK IN BIBLIOTHEEK LIMMEN LIMMEN - Popmuziek: wie luistert er niet naar? Voor jong en oud, of je wilt of niet. Je hoort het overal, in super markten, in kledingzaken, op straat, op het werk of gewoon thuis in je eigen ka mer. Popmuziek hoort bij ons dagelijks leven. Je zou je haast niet meer kunnen voorstellen hoe het zonder popmuziek zou zijn. Er heeft zich echter heel wat moeten af spelen voordat het zover heeft kunnen komen. Mensen van 50 zullen het zich nog wel uit hun eigen tienertijd kunnen herinneren. Elvis Presley, Jerry Lee Le wis, en Little Richard, de rock 'n roll op haar hoogtepunt. De ouders waren ge schikt en spraken er schande van. Pro testacties en openbare grammofoonplaatverbrandingen waren aan de orde van de dag. De oudere generatie probeerde de jeugd te beschermen tegen de verloedering van de maatschappij. De jeugd van toen, de ouders van nu, fronsen ook nu nog wel eens hun wenkbrauwen wanneer zij de vele clips en popgroepen op de televisie zien. Maar het is inmiddels wel duide lijk dat de popmuziek een niet meer weg te denken plaats in onze huidige cultuur inneemt. Dat de popmuziek ook de bibliotheek niet stil voorbij is gegaan, is te zien aan de tentoonstelling die daar tot 1 juli te bezichtigen is. Alles wat je over jouw popidool wilt weten kun je nu in de bi bliotheek opzoeken. Michael Jackson, U2, Bruce Springsteen, Prince en Geor ge Michael, ze zijn er allemaal. Natuur lijk zijn de boeken, platen, cd's en video's ook te leen, zodat je thuis op je gemak eens lekker kan gaan verdiepen in het leven van jouw favoriete popster. Op maandagavond 17 juni speelt Mar ja Kraakman op keyboard in de biblio theek van 19.15-20.15 uur. Tevens vindt dan de prijsuitreiking plaats voor het muziekkruiswoordraadsel. JEUGDVISCLUB SAMEN BEET LIMMEN - Uitslag van de viswedstrijd gehouden op 8 juni in de Schulpvaart: A-klasse: 1Arnoud Snijder 12 stuks, 2. Niels Terluin 10 stuks, 3. Ronny Zo merdijk 5 stuksd, 4. Willem Milten burg, Wouter Sloog 4 stuks, 5. Bram de Waard, Sander Snel 3 stuks; B-Klasse: 1. Barry Veldt 5 stuks, 2. Frank Snel 4 stuks, 3. Gertjan Borst, Nick Thijssen 2 stuks. In totaal werden door 48 vissert jes 63 vissen gevangen. Niet echt veel, maar veel beter dan de eerste wedstrijd. De volgende wedstrijd is op 6 juli. Voor inlichtingen over het jeugdvissen, tel. 2437. Vorige week reeds werd het bericht geplaatstmaar door ruimtegebrek ontbrak de foto. Op bijgaande foto ziet u de winnaars van de Rabobank- prijsvraag tijdens de Bedrijven ContactdagenCorné van Diemen, me vrouw Snel en Waldo Vriend. In hun midden bankdirecteur Admiraal. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - In het drie weken du rend zaalvoetbaltoernooi georganiseerd door E/A Meervogels begint na twee weken enig licht te komen. Bij de dames hebben zich voor de eindstrijd reeds 't Pontje en Kerssens Montage geplaatst. Bij de niet-recreanten plaatste zich Au toschade Zonneveld, terwijl de Lake Birds goede kansen maken door hun be ter doelgemiddelde. Bij de heren recreanten lijkt nog niets beslist. Bijna zeker heeft de Gemeente zich geplaatst. Wie gaan strijden om het eremetaal kunt u vrijdag en zaterdag in zeker spannende wedstrijden gaan zien. De prijsuitreiking is zaterdag om onge veer 18.00 uur, waarna u binnen of bui ten kunt genieten van een stukje live muziek. Met toch enige verwachtingen speelden de heren junioren het afgelopen week end tegen Jong Oranje. Deze eervolle uitnodiging was verdiend door de be kerfinale te winnen. Men kon van beide zijden genieten van technisch, snel en goed verzorgd handbal. Eervol gingen de junioren van Trainer-coach Arie Krom ten onder, maar het was waarde vol voor hun ervaring (10-29). RAADSVERGADERING LIMMEN LIMMEN - Morgenavond, donderdag 13 juni, vergaderen de leden van de Limmer gemeenteraad vanaf 19.00 uur in het cultureel centrum Vredeburg. Het belangrijkste gesprekspunt van de avond zal zonder meer het Financieel Meerjaren Perspectief 1992-1996 zijn, waarover enkele weken geleden in de Uitkijkpost werd gepubliceerd. Ander onderwerpen, die op de agenda vermeld zijn: verkoopprijzen bij verkoop van groenstrook jesverkeersmaatregelen Dampegheestlaan/Zuideinderweg en de bekrachtiging van een besluit inzake het milieubeleid. Belangstellenden kunnen deze raadsvergadering vanaf de publie ke tribune volgen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Bram, z.v. Antonius A. M. van den Brink en Pauli na W. v. Tol. Ondertrouwd: Jacobus Kloes en Jac queline A. M. de Ruijter. Gehuwd: op 7 juni: John M. G. Drost en Johanna G. Kabel. SCHAAKEXAMENS BIJ SV VREDEBURG LIMMEN - Vrijdag 31 mei heerste er in het Cultureel Centrum een begrijpelijke nerveuse sfeer. De jaarlijkse schaakexa mens, afgenomen door de NHSB, moesten de bekroning worden van een seizoen schaakonderricht. Hoewel en kele kandidaatjes niet slaagden, konden de instructeurs met voldoening terug zien op overwegend goede resultaten. De waarderingen waren van een hoog gehalte, waarbij negens en tienen geen uitzondering waren. De volledige lijst van geslaagden: Pionnendiploma: Wouter Pepping, Co lin Dekker, Daan Velseboer, Willem Thijsse, Sander Beentjes, Patrick Ver mast, Wim Castricum, Otto v.d. Ak ker, Brendan Dekker, Jelle Admiraal, Kristen Wokke, Bart Kos, Jacco Kra mer, Werner Beentjes. Torendiploma: Bas de Wit, Bas Oud, Fenneke v.d. Vegte. Koningsdiploma: Aad Kaandorp, Maarten Out, Tim Dekker. Voor de kandidaatjes, die op de exa mendag verhinderd waren of niet slaag den, is er op vrijdag 21 juni een laatste mogelijkheid om examen af te leggen en wel te Beverwijk in de Lichtboei aan de Luxemburgerlaan om 18.30 uur. Zij doen er verstandig aan om contact op te nemen met P. C. A. v.d. Heijdt, tel. 1977, of J. Admiraal, tel. 2391. Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, telefoon 3581. Geopend: 's middags van 13.30 tot 16.00 uur Dinsdag gesloten. Ook na telefonische afspraak. Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Oud papier Zaterdag 15 juni: inzameling van oud papier aan de oostkant van Limmen ten bate van de Dusselhoek en de Corneli usschool. Visweg 29 - Limmen Tel. 02205-1316 Textiel en mode, Kerkweg 44, Limmen. Tel. 02205-1256 Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Op 7 juni werd er weer huishoudelijk klein che misch afval opgehaald middels de chemokar. De resultaten waren zeer goed. In totaal werd er 710 kg opgehaald, ongeveer 200 kg meer dan in het vo rige kwartaal. Op de halteplaats Het Achtkant moest zelfs drie kwartier eerder worden gestopt, omdat de vrachtauto vol was. Heeft u de chemokar daardoor gemist, dan kunt u op werkdagen tussen 10.00 en 10.15 uur uw K.C.A. alsnog op de gemeentewerf aan de Hoge- weg 123 afgeven. Op uw gft-kalender staan de ophaaldata van de chemokar voor dit jaar vermeld. U kunt de juiste tijdstippen op de achterzijde van uw GFT-kalender vermelden: Bij het parochiehuis: van 13.20 tot 15.50 uur Op Het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg:van 15.55 tot 17.00 uur Met uw vragen en suggesties kunt u contact opne men met de afdeling milieu (02205-2174). Het college van burgemeester en wethouders van Limmen heeft het voornemen om aan de Stichting Hortus Bulborum, p/a Hogeweg 98 te Limmen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan Uitbrei dingsplan in onderdelen vergunning te verlenen voor het bouwen van een bollenschuur op het per ceel, plaatselijk bekend Zuidkerkenlaan, ka dastraal bekend, sectie A, nr. 1083. Het bovengenoemde bouwplan ligt met ingang van 13 juni 1991 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schrif telijk zijn bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Raadsvergadering van 13 juni 1991, aanvang 19.00 uur in cultureel centrum Vredeburg, Dusseldorper weg 64 te Limmen. 1. Opening. 2. Ingezonden stukken. 3. Besluitenlijst van 25 april 1991. 4. Overeenkomst tot verkoop van grond gele gen aan de Vuurbaak. 5. Notitie inzake te hanteren verkoopprijzen bij verkoop van groenstrookjes. 6. Overeenkomst tot ruil van strookjes grond Dampegheestlaan/Achter weg 7. Verkeersmaatregelen Zuidkerkenlaan/ Zuideinderweg. 8. Intrekking rekening-courantovereenkomst met Woningstichting "Li-Ak". 9. Bekrachtiging AB-besluit inzake Milieu beleid. 10. Financieel Meerjaren Perspektief 92 - 96 11Sluiting. Burgemeester en wethouders van de gemeente Lim men maken bekend dat navolgende aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend; - J.P. Valkering, Bogerdlaan 48 voor het plaat sen van een serre; - P.C. Driessen, voor het verbouwen van de boerderij aan de Westerweg 25; - W.M. Rotteveel, voor het bouwen van een woning met praktijkruimte aan de Hogeweg 43; - W.J.P. Kaandorp, voor de bouw van een wo ning aan de Oosterzijweg 11; - J.L.Th. Weda, voor het plaatsen van een er- fafscheiding en het oprichten van een bijkeu ken aan de Schoolweg 23; - R.C. Pronk, voor de bouw van drie wonin gen aan de Oudeweg; - A.J. Vlasman, voor het vergroten van een zo merhuisje aan de Kapelweg 36; - J.H. Bruinsma, Pageveld 32 voor het plaatsen van een berging. Burgemeester en wethouders hebben besloten de hieronder genoemde personen een bouwvergun ning te verlenen. - M.J. Metselaar, Bogerdlaan 23 voor de bouw van een berging; - F.C.C. Wester, Kapelweg 6 voor het oprich ten van een garage; - L.J.A. Rijs, voor het plaatsen van een bij keuken en dakkapel aan de Schoolweg 39; - Y. Wiersma, Brugstraat 17 voor het vergroten van het woonhuis; - N.G. de Goede, Enterij 13 voor het plaatsen van dakkapellen. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen 30 dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegenen, die door verlening van de bouwvergunning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 17