Informatierubriek van de gemeente Heiloo Hier blijf je niet voor thuis! de HEILOO De grote zomervakantie begint in de openbare bibliotheek TROOST Bibli- -theek „«.V.V hen dag van IS uii! re ij. m n Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot 6 juni 1991 Geboorten Schoonmaakbeurt 'dinsdagse' rolemmers Verleende collectevergunningen Vergadering commissie financiën en personeelszaken Verkeersaangelegenheden CHROMEOIOXID Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur C H 8 0 M E D i 0 X De grootste vaste lezerskring 'Wé'MaüS» f Ij BipupMil UITKIJKPOST - 12 JUNI 1991 Eline S, d.v.: Morsch, Bernardus M. Wognum, Maria E.C. en: Elders geboren Kelly d.v.: Scholten, Georgius C.M.F. en: Serné, Deborah P. Marieke E. d.v.: Gimbel, Hans en: Kruit Annie R. Marit d.v.: Sprenkeling, Cornelis en: Kist, Ingeborg E. Maria M.C. d.v.: van Heivoort, Andreas I.M. en: Bolten, Geertruida M. Kasper T. z.v.: Förch, Antonie D. en: Zinsmeester, Marlies Paul z.v.: Berenbroek, Marcel en: van Westerop, Johanna M.E. Laura d.v.: Verdonk, Martin P en: Schinkel Ariane Tim B z.v.: Ibink, Stephanus J.M. en: Singeling, Arja Huwelijksaangiften tot 6 juni 1991 van Zijl, Hendricus J.G. en: Baltus, Margaretha A.M. van Velzen, Michaël G. en: Baltus, Margaretha A.M. Schouten, Hendrikus M. en: Kuiper, Ilse IJ. Lageveen,' Frederik en: Corvers, Connie Godijn, Jacobus T. en: Spierings, Maria Huwelijken tot 6 juni 1991 Hopman, Petrus C. en: Hoogvorst, Sandra, M. Hart, Benjamin en: Overtoom, Catharina M.C. Overlijden tot 6 juni 1991 Keppel, Gerrit Willems, Pieternella Kuiper, Jan Steyn, Adriana wv Burger Koster, Aaldrik Elders overleden Visser, Willem D. Jacobs, Johannes G. Groot, Gerardus J. Roest, Helena M. ev Beekhuijsen In de wijken waar op dinsdag de rolemmers worden geleegd is het weer tijd voor een schoonmaakbeurt. Op dinsdag 18 juni aanstaande zullen de groene rolemmers in de wijk ten westen van de spoorlijn voor de tweede maal worden schoongemaakt. Het gaat om de wijk gelegen tussen de Belieslaan en het Zevenhuizen en van de Westerweg tot de Ringweg/Ewisweg. U wordt verzocht uw groene rolemmer deze dag wat langer buiten te laten staan om de schoonmakers in de gelegenheid te stellen hun klus te klaren. Per abuis is vorige week vermeld dat het Nationaal Epilepsie Fonds een vergunning is verleend voor het houden van een collecte van 1 tot en met 6 juni 1991. Dit moet zijn: 1 tot en met 6 juli 1991. Op donderdag 13 juni aanstaande om 20.00 uur vindt in de Raadzaal van het gemeentehuis de openbare vergadering van de raadscommissie financiën en personeelszaken plaats. De agenda zal er als volgt uitzien: 1. Notulen vergadering d.d. 13 mei 1991 2. Ingekomen stukken en mededelingen: A. Stand van zaken reorganisatie; B. Kwijtschelding rioolrechten en afvalstoffenheffing; C. Staat F (iiquiditeitspositie) juni;1 D. Overzicht schades 1990. 3. Regiozaken: A. Jaarverslagen/-rekeningen 1990 werkvoorzieningsschap Noord-Kennemerland en De Klompenhoeve; B. Concept begroting 1992/jaarverslagen 1990 van de Onderwijsbegeleidings dienst Noord-Kennemerland. 4. Krediet opstellen informatieplan en investeringen automatisering 1991. 5. Krediet vervanging 3 rioolpompen ad. f. 54.800,--. 6. Krediet vervanging verkeersregelautomaat Kennemerstraatweg/Stationsweg/Kanaal- weg. 7. Voorstel aangaan overeenkomst met NV Bank voor Nederlandse Gemeenten inzake geïntegreerde dienstverlening. 8. Bestrijding overlast door honden (kostendekking via hondenbelasting). 9. Vaststelling jaarrekening en subsidie 1990 St. Openbare Bibliotheek. 10.Vaststelling begroting en tarieven volksmuziekschool cursusjaar 1991/1992. 11 .Begrotingswijzingingen: A. Vervanging bluspomp voertuig brandweer; B. Vandalismeschade bijz. basisschool De Duif; C. Opstellen rekening (in een oogopslag) 1990; D. Aanvulling subsidie 1991 St. Kinder speelzalen Heiloo. 12.Garantie geldlening Tennisvereniging Het Vennewater i.v.m. renovatie/aanleg tennisbanen. 13.Wijziging (13e) bezoldigingsregeling gemeentepersoneel 1981. 14.Vaststellen meerjarenprogramma restauratie monumenten 1991-1997. 15.Grondruil met A. Zoon. 16. Rondvraag. De stukken liggen ter inzage in de hal van het gemeentehuis. Vastgestelde verkeersmaatregel: Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende verkeersmaatregel en het plaatsen van de vermelde borden: Door plaatsing van borden 60 (het zwarte bord met het woord 'fietspad', zie illustratie) van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens worden de volgende fietspaden aangewezen als onverplichte fietspaden: - de fietspaden langs de Ypesteinerlaan tussen de Oosterzijweg en Het Brugstuk; - het fietspad langs de zuidkant van Rosendaal tussen de Ypesteinerlaan en Oesdommerveen; - het fietspad langs de oostkant van Rosendaal vanaf Het Zandstuk; - het fietspad vanaf de Ypesteinerlaan tussen de appartementengebouwen aan De Sonneveld en Het Brugstuk; - het fietspad aan de westkant van Het Malevoort tussen de Zeeweg en de Harrelaers onder intrekking van het raadsbesluit van 6 april 1989, sub I 2b, waarbij dit fietspad is aangewezen als verplicht fietspad, met verwijdering van borden 59 van bijlage II ys|n het Reglement verkeersregelen verkeerstekens; Om het geheugen op te frissen: Wat is het verschil tussen een onverplicht en een verplicht fietspad? Op een onverplicht fietspad (het zwarte bord met het woord 'fietspad') mag de bromfietser niet rijden; bromfietsers moeten de rijbaan volgen. Een fietser is niet verplicht van het onverplichte fietspad gebruik te maken, maar omdat deze voorziening er toch is ligt het voor de hand dit wel te doen. Het woord verplicht fietspad (het ronde blauwe bord met daarin het witte f ietssymbool) geeft al aan, dat zowel de bromfietser als de fietser het verplichte fietspad moeten volgen. »WC«PE 'i V DE GESCHIKTE BANKPAS UIT EEN VEELHEID AAN PLASTIC GELD In de afgelopen jaren is het aantal soor ten plastic geld enorm toegenomen. Ook in de gebruiksmogelijkheden kwam steeds meer variatie. Als gevolg van die ontwikkeling is het voor consu menten erg moeilijk om de voor hen meest geschikte bankpas te kiezen. Een ordening van de gebruiksmogelijkheden van bankpassen maakt die keuze een stuk gemakkelijker. De Rabobank heeft recent die ordening in haar passen en creditcards aangebracht. Zij zijn nu bo vendien voorzien van een aantal ge bruiksmogelijkheden, die alleen door deze bank worden aangeboden. Oplopende gebruiksmogelijkheden. Afhankelijk van de soort pas nemen de gebruiksmogelijkheden toe. Aan de hand van de wensen van de gebruiker kan zo op eenvoudige wijze worden be paald welke pas het meest geschikt is. Wie een pas wil die alleen in Nederland te gebruiken is, kan volstaan met een Rabopas. In zijn eenvoudigste vorm is deze pas alleen te gebruiken bij de eigen plaatselijke bank. Bij betalingen en geldopnames in het buitenland is één van de andere passen een betere keuze. Voor het gebruik van geldautomaten in Europa of euroche ques is de Europas het meest geschikt. Voor wie het gemakkelijk vindt grotere uitgaven met het plaatsen van een hand tekening te betalen, ligt de aanschaf van een Rabocard voor de hand. Deze cre ditcard biedt de mogelijkheid om we reldwijd te betalen bij bijvoorbeeld winkels, hotels en restaurants en geld op te nemen bij banken of geldautomaten. Voorwaarde is wel dat zij de card accep teren. Dit blijkt uit het aangeplakte Eu- rocard/Mastercard-vignet. Met de card kan ook een auto worden gehuurd zon der daarvoor een borgsom te betalen en is de hotelreservering gegarandeerd. De Rabobank heeft ook een Topcard. Dit is een creditcard, die uitermate ge schikt is voor mensen die veel reizen en regelmatig in het buitenland verblijven. Deze card is onder meer voorzien van een doorlopende reisverzekering en het lidmaatschap van de internationale ver eniging van vliegtuigpassagiers (het IA- PA Associate Membership). Daarmee kunnen flinke kortingen bij hotels en autohuur worden verkregen, kan ge bruik worden gemaakt van kantoorfaci liteiten op vliegvelden en wordt hulp geboden als bagage zoek is. Bij beide creditcards wordt ook een Europas ge leverd. Museumjaarkaart en InterHelp Europas- en creditcardbezitters ontvan gen een gratis museumjaarkaart. Die is tot eind 1992 geldig en geeft gratis toe gang tot zo'n 400 Nederlandse musea. Dit extraatje vertegenwoordigt een waarde van 80,-. Pashouders van de Rabobank die in het buitenland in problemen komen, kun nen InterHelp inschakelen. InterHelp organiseert personenhulpverlening. Dit kan variëren van het blokkeren van ver miste passen tot het organiseren van re patriëring van mensen. Binnenkort breekt het zomervakantie seizoen weer aan. Naast het uitzoeken van een vakantiebestemming zal ook het nodige op financieel terrein moeten worden geregeld. De juiste bankpas kan nu al worden besteld, zodat deze ruim schoots voor de vakantie beschikbaar is. BIG': FILM BIJ BUK BUK HEILOO - Het overkomt iedereen wel eens, je kijkt 's morgens in de spiegel en je schrikt je rot. Zo overkomt het de hoofdrolspeler in de film ,Big' ook, al leen is hij i.p.v. ongeveer 10 jaar nu 20 jaar. Op een kermis heeft hij een keer deze wens gedaan en die nu uitgeko men. Er gebeuren doldwaze dingen, maar toch verlangt de jongen weer terug naar zijn jeugd. Samen met een vriend je, die hij met moeite heeft weten te overtuigen dat hij het is, gaat hij op zoek naar de kermis om te proberen om zijn wens weer te laten vervallen. De film begint om 21.00 uur, bij Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg in Hei loo, op vrijdag 14 juni. SLOT-SPEELAVOND IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op dinsdag 18 juni is er in de Muziekschool aan het Veld 1 een speelavond. De aanvang is om 19.30 uur. U heeft aan de hoge frequentie van de speelavonden kunnen merken, daf het seizoen er bijna op zit. Dinsdag dus de slotavond van de samenspelgroepen. In het programma, dat ongeveer een uur duurt, spelen enkele ensembles van onze school. We vinden dat het spelen in een samenspelgroep erg belangrijk is voor de muzikale en persoonlijke ont wikkeling van de leerlingen. Daarom besteden wwe vrij veel uren daar aan. De school heeft 16 ensembles. Sommige daarvan beginnen pas, andere spelen al geruime tijd samen. Dat is dan goed te horen. Op de speciale ensemble speelavond komen niet alle groepen aan bod. Dan zou het programma te lang duren. In elk geval kunt u luisteren naar ensembles van Peter Duinmeijer, do cent gitaar, en Roel Steeman, docent vi ool. Maar er is meer. U bent van harte welkom. KNIPPING IN 'T LOO HEILOO - De bekende mobiele show room van de firma Knipping staat deze week weer opgesteld op het marktplein bij winkelhof 't Loo. Vanaf vandaag tot en met zaterdag kan een ieder er terecht voor deskundige voorlichting op het ge bied van de toepassing van kunststof materialen in de eigen woning. Maar er is veel meer waarover de mede werkers van Knipping u geheel vrijblij vend adviseren. Bijvoorbeeld over één van de toppers op dit moment: dubbel glas, waartussen jaloezieën zijn gemon teerd. Dit leent zich zeer goed voor toe passing in de badkamer. Een ieder is welkom om eens rond te kijken in de showroom. Kijken ver plicht tot niets. Maar wellicht ziet u er de oplossing voor uw woning, waarnaar u al lang op zoek bent. KABELTELEVISIE VIA DE GLASVEZELKABEL ALKMAAR - DEN HELDER als glas. Bijna 200.000 abonnees van de geza menlijke kabelexploitanten in de kop van Noord-Holland kunnen vanaf 17 juni rekenen op een beter beeld en een beter geluid. Dankzij het gebruik van de glasvezelkabel, verbetert de kwaliteit van de Duitse en Belgische televisie- en radiostations aanzienlijk. Op dit moment komen deze stations nog via straalverbindingen naar Noord- Holland. In Alkmaar worden de buiten landse stations uit de ether gehaald, waarna ze via de kabel aan de abonnees worden aangeboden. Vanaf 17 juni ko men de Duitse en Belgische stations "ondergronds" via de glasvezelkabel. De verbinding die in samenwerking met PTT Telecom tot stand is gebracht, be tekent naar verwachting een aanmerke lijke verbetering van de beeld- en geluidskwaliteit. Atmosferische storin gen behoren tot het verleden. Voorlopig komen alleen de Duitse en Belgische sta tions kan verbeteren. De betere ontvangstkwaliteit dankzij de glasvezelkabel leidt tot een aantal aan wijzingen voor de ontvangst van radi ostations. Alleen in Hoorn blijven de radiofrequenties ongewijzigd. De overi ge kabelexploitanten geven hun abon nees bericht over de veranderingen. Dankzij het feit dat gezamenlijk onder handeld is met de PTT, is een relatief gunstig tarief uit de bus gerold voor het gebruik van de glasvezelverbinding. De kosten die met deze kwaliteitsverbete ring zijn gemoeid, worden niet doorbe rekend aan de abonnees. GEVONDEN VOORWERPEN HEILOO - In de eerste week van juni zijn bij de rijkspolitie in Heiloo de vol gende voorwerpen als gevonden aange bracht: gouden oorbel, zilveren ring met inscriptie Marco', zilveren serve thouder in rood mapje, spijkerjack met drie sleutels in borstzak, diverse sleu tels. Inlichtingen: politiebureau Heiloo, 333144. HEILOO- begin juli gaian velen in Hei loo met vakantie. Eventjes de ingesleten gewoonten van ons dagelijkse doen doorbreken. Er op uit trekken. Ver weg, dicht bij huis, of misschien zelfs thuis blijven, maar dan wel met een to taal andere dagindeling. In een vakantie trachten we immers, door een vokomen andere leefwijze, de dingen om ons heen weer met schoongespoelde ogen te zien. Zoals kinderen, die kijken, zien iets en vragen dan met verwondering in hun ogen: ,,Hoe kan dat nou?" Onze sleur- ogen, beslagen en gekleurd door de een tonigheid, van als maar weer hetzelfde: hetzelfde werk, dezelfde mensen, de zelfde sport, dezelfde omgeving, zelfs dikwijls dezelfde wintersport- en voor jaarsvakantie, kijken wel en reageren daarop, maar verwonderen zich niet meer. Want ons gezichtsvermogen is beslagen door het overbekende. Daar om moet het dagelijkse ritme worden doorbroken en dat gebeurt, tenminste als het goed wordt uitgekiend, in de gro te zomervakantie. Het onbekende neemt ons dan in beslag. We beginnen onze omgeving, zelfs onze familie, met andere ogen te zien. Zonder de stoflaag van het alle daagse. Letterlijk in een ander licht. Enje begint je weer te verwonderen. Het is natuurlijk fantastisch dat wijzelf op eigen initiatief de prikkel van het on bekende kunnen gaan opzoeken. Aan de andere kant is een beetje bekend zijn met wat je elders verwachten kunt, ze ker wat klimaat, enz. betreft, belist noodzakelijk. En daarvoor zijn nu de bibliotheken zulke unieke instellingen. Daar staan planken vol met lectuur over onze pro vincies, over landen in Europa, West en Oost-Europa, over de andere wereld delen, en deze weer onderverdeeld in de afzonderlijke landen. Reisgidsen o.a. A.N.W.B. en Cantecleer. Landen en streken achtergrondinformatie: geschie- kundig, geografisch, archeologisch, ethologisch, kortom veel lectuur over de natuur en cultuur van de bewoonde en de nog weinig stukken onbewoonde we reld. Veel platenboeken hiervan met be schavingen. Maar ook videobanden en dia-series. Verder wijzen we nog op de camping- gidsen, gidsen voor kanovaarders, gid sen voor fiets- en wandeltochten, en de speciale cultuurgidsen. Deze gidsen vindt men op de planken van de betref fende landen. En voor de thuisblijvers is er de toer-inwijzer 1991 voor Noord- Holland. Ter verhoging van hun vakantievreugde lezen we in de Toer-in Wijzeer: Tussen de 300 kilometer kust aan drie kanten, vind je hier een land van duizend ge zichten". Drfiftige binnensteden, naast verschillende dorpen. Uitgestrekte na tuurgebieden, hoge duinen- en ruime, weidse polders. Ruim 1100 monumen ten, en 120 musea als spiegels van het verleden". Alles in programma ge bracht voor fiets-, auto-, bus- en trein- tochten met vermelding van wat, wanneer en waar, er iets te genieten valt. Wanneer u de vakantielectuur langer dan 3 weken wilt houden, wilt u dit dan even melden voordat de materialen wor den geregistreerd. Zo voorkomt u een boete achteraf. De vakantieperiode loopt van 1 juli tot en met 10 augustus. Vakantierooster: de bibliotheek is gesloten op woensdag en zaterdag. De andere dagen is de bibliotheek volgens het normale rooster geopend. Carla van de bibliotheek HEILOO - Een vaste rubriek in de Uit kijkpost is wekelijks te vinden onder de titel 'Hier blijf je voor thuis'. In deze rubriek wordt door Boekhandel Deute- kom een leestip en door Disco Heiloo een luistertip gegeven. Een gevarieerd aanbod uit de letteren en klanken voor wie belangstelling heeft. Met de zomer op komst en natuurlijk de vakantieplannen zal menigeen zich ook beraden welke boeken en welke muziek er in de reisbagage gepakt moeten wor den. De een wil de opgelopen leesach- terstand inhalen, de ander wil lui aan het strand genieten van zijn of haar fa voriete muziek. De redactie van de Uit kijkpost vroeg bij Boekhandel Deute- kom en Disco Heiloo om enkele sug gesties. Dus titels van boeken en vanwe ge het gemak onderweg cassettes, waarvoor je niet thuis hoeft te blijven. nen tegenwoordig beter hun best doen: ze nemen af en toe een stofdoek ter hand, brengen het kind twee keer per week in een draagzak naar de crèche en stellen zich soms zelfs eventjes kwets baar op. Welke eigenschappen vinden vrouwen eigenlijk echt aantrekkelijk in een man. Wat zien vrouwen in mannen? Uit de verhalen van ondermeer Renate Dorrestein, Pamela Koevoets, Olga Ro- denko en Yvonne Kroonenberg komt een aantal antwoorden naar voren. - -"-Tv W - Sgkngjgjp üctevan y Chansons formidables Frankrijk is en blijft een topper onder de vakantiebestemmingen. De zangers en zangeressen uit dit land stelen vele harten. Op deze cassette zijn bekende stukken bijeen gebracht van onder an dere Joe Dassin, Jacques Brei, Georges Moustaki en Michel Fugain. In totaal 16 schitterende staaltjes van Franse muziek. Dikkertje Dap Kinderen worden makkelijk vergeten als het gaat om muziek en leeswerk tij dens de vakantie. En dat is nergens voor nodig! Er zijn zoveel leuke muziekcas- settes voor hen. Bijvoorbeeld die met bekende tv-liedjes van Annie M.G. Schmidt. In de uitvoering van VOF de Kunst - onder andere in Sesamstraat - klinken ze schitterend. Behalve Dikkert je Dap komen ook Meester Van Zoete, Beertje Pippeloentje, Het Fluitketeltje en vele andere bekende personen en voorwerpen langs op de reis naar de va kantiebestemming Een schrale troost Een bundel van verhalen van vrouwen over mannen. Het lijkt erop dat man- Een dag van 48 uur Hans Bouman schreef dit boek en gaf het de ondertitel 'Reizen in vier conti nenten'. Een echt reisboek derhalve, waarin de schrijver een bezoek brengt aan Groot-Brittannië, Ierland, de Vere nigde Staten, Canada, Japan, Hong kong, Indonesië en Egypte. Geen opsomming van bezienswaardigheden, maar een zoektocht naar allerlei vragen, waarbij de werkelijkheid en literatuur elkaar voortdurend versterken. Behalve door zijn eigen publicaties is Hans Bou man ook bekend als medewerker van de VPRO en de Volkskrant. Collezione Amore Temperament, dat is wat iedereen denkt als gevraagd wordt naar een sterke ei genschap van de Italiaanse muziek. Van tijd tot tijd scoren de Zuideuropeanen grote hits in het koelere Nederland. De goed ogende artiesten doen menig hart sneller kloppen, de vibraties in hun stem voeren je mee naar hartstocht en diepe gedachten. De Amore-collectie van Ar- cade is een verzameling van tempera mentvolle liederen in de Italiaanse taal. Voor een groot deel bekend. Wellicht door de namen van de artiesten of de ti tels van de songs, maar zeker door het regelmatig horen via de Nederlandse ra diozenders. Recht uit het hart komt de muziek naar je toe. LI Lfiy Atlas Atlas is een drie keer per jaar verschij nend tijdschrift van Uitgeverij Contact. Het is scherp geprijsd en het jongste nummer is een bundeling van tien ver halen over reizen en literatuur. Het zijn zeker niet de minste schrijvers, die je meevoeren naar onherbergzame streken en een stukje van hun bezieling bloot leggen. De openhartigheid van Boude- wijn Büch mag als algemeen bekend beschouwd worden, maar ook Jan Don kers, Geert Mak, Redmond O'Hanlon en zes anderen maken samen met de le zer prachtige reizen. Turn your radio on De muziek uit de zestiger jaren is van daag de dag misschien wel populairder dan het in haar eigen tijd was. Zoveel popgroepen grijpen nu terug naar be kende hits van toen en oogsten daarmee veel succes bij hun publiek. Ook op nieuw uitgebrachte nummers van bij voorbeeld de Rolling Stones bestormen moeiteloos de hitparades. Deze cassette herbergt zestien juweeltjes uit de tijden van weleer. Ike Tina Turner, Steve Miller Band, Jefferson Airplane, Diana Ross, Lou Reed en Canned Heat: het zijn er slechts een paar. Muziek die staat als een huis, of je nu met een walkman door de bergen loopt of in de auto over de snelbaan gaat. *L4 Verre verlangens De beste reisverhalen, zo noemt de sa mensteller van deze bundel - Rudi Wester - deze fikse bundel. Op de ach terzijde lezen we: 'Gerard Reve heeft zijn reizende landgenoten nog zo ge waarschuwd: Waarom blijven ze niet gewoon thuis? Maar nee, niemand luisterde. Doorgewinterde en minder doorgewinterde reisauteurs zwierven weer over de hele aardbol uit en kwa men terug met bloedstollende en ont roerende verhalen. Ze werden gepubliceerd in de meest uiteenlopende periodieken.' In 'Verre verlangens' zijn ze nu bijeengebracht: de beste reisver halen uit 1990 van Nederlanders en Vla mingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4