Nieuw programma en nieuw onderkomen Volksuniversiteit Lease-week bij de Amrobank Open huis Noordhollands Landschap Feest in snackbar Dirk van Kuilenburg M UITKIJKPOST 12 JUNI 1991 GESLAAGDEN JOHN. F. KENNEDY MAVO HEILOO - Geslaagd voor het mavo diploma aan de John. F. Kennedy- school voor mavo te Heiloo: Angelo Alecci, Egmond aan Zee, Marianne Bakker, Heiloo, Rienk Barendsma, Heiloo; Taco van den Bergh, Heiloo; Irene de Boer, Heiloo; Niels de Boer, Heiloo; Rita van Buijsen, Heiloo; Dimi- tri Druiven, Egmond aan Zee; Martijn Goedegebuure, Heiloo; Cindy de Graaf, Egmond aan Zee, Sandor Griessler, Egmond aan Zee, Astrid de Groot, Egmond aan Zee, Melanie Gul, Egmond aan Zee, Karen Habold, Hei loo; Taroola Hout, Limmen; Ciska de Jong, Heiloo; Jon Kalter, Heiloo; Tim Kalter, Heiloo; Ron de Lange, Heiloo; Sandra Ooyevaar, Heiloo; Mark van Os de Man, Egmond aan de Hoef, Digna Sarelse, Heiloo; Barry Smit, Heiloo; Boris Smit, Egmond aan den Hoef, Dennis Veldmans, Castricum; Tim de Vries, Egmond aan Zee; Margriet van Vuure, Heiloo; Dennis de Waard, Eg mond aan den Hoef en Mark Zwart, Egmond aan Zee. GESLAAGDEN JAC. P. THIJSSE CASTRICUM - Geslaagd aan het Jac. P. Thijsse College voor het m.a.v.o. di ploma met 7 vakken: Marielle Kerssens te Akersloot, Simone Genet en Christel Pater te Egmond-Binnen; Linda de Groot, Rebecca Jacobs en Femke Rood te Limmen. Geslaagd met 6 vakken: Reindert-Jan Antoons, Lisette Balm, Edwin Beukers, Mariska Geluk, Harald Kippersluis, Sonja Singh, Victor Snip en Lieke Zijp allen te Akersloot; Jasper van Beuse- kom en Vincent Smit te Heiloo; Karin Lindeman uit Limmen. Geslaagd voor het h.a.v.o diploma met 7 vakken: Lenneke Kerssens, Esmee Verouden en Ilja Wichers te Akersloot Miriam Boom, Paulien Logchies te Limmen; Paula Bos te Heiloo. Geslaagde met 6 vakken: Frank Ger ming en Jessica Toman te Akersloot, Tamar Grahmbeek, Mick Henneman, Sandra Kool en Angela Waakhuijsen te Egmond-Binnen; Ilana Groen, Laura Hijmans, Alex Thijssen te Egmond aan den Hoef; Elise Geutskens te Heiloo; Inke Admiraal, Marije de Block en Ma rielle Weijers te Limmen. Geslaagd voor het v.w.o. diploma met 8 vakken: John Twisk te Egmond- Binnen, Tanja Monker te Egmond aan Zee. GESLAAGDEN SINT JAN MAVO HEILOO - Geslaagd voor het Mavo examen aan de St. Jan Mavo te Heiloo: Brita Andersson, Kirsten Belleman, Martine Blakborn, Saskia Bos, Lawren ce Bosschaart, Mirian Eleveld, Louise de Gier, Annemiek de Groot, Brigit Ha- genouw, Shaula Hemmer, Marco Hink, Danielle Hoebe, Brenda Hoogeland, Kristel IJpelaan, Sharon Jongkind, John Kaandorp, Mark van Kempen, Jacco Klaase, Maaike Klaase, Corinne Knaap, Marcel Koppes, John Kops, Christine van der Krans, Ruben Lange- dijk, Dasja Kosters, Joris Levie, Stefan Meijer, Paul Mens, Kathalijne Oud- hoff, Sandra Pater, Niels Poland, San- der van Rijnsoever, Brenda Ruiter, Nienke Rupert, Jan Schoorl, Emiel Schotvanger, Pieter Smit, Sandra Ster- kenburg, Selma Stet, Franca Veer kamp, Jeroen Veldt, Martijn Velseboer, Lonneke van Velzen, Marcel van Vel- zen, Mathijs Vleeming, Esther de Wolf, Arlette Zoon, Loek Zoon, uit Heiloo. Sandra Paulus, Mark van der Poel, Ka rin Verdegaal, Marieke Wildschut, Lin da Wittebrood uit Egmond aan den Hoef. Marcel Kaper, Jacko Weijers, André Zentveld, Carola Zentveld uit Egmond- Binnen. Tristan Koopman, Remco de Vries, De- nise Woltering uit Egmond aan Zee. Emil van der Aar, Anouk van Andel, Marco Beentjes, Sven Dullemans, Bren da Glas, Will Hoebe, Kelly Huisman, Renate Kaandorp, Ingrid Kroon, Lenny Kroone, Pieër levering, Kristel Teb- bens, Richard Verver uit Limmen. Paula Morssink uit Alkmaar. Wim Swart uit Akersloot. GESLAAGDEN DE SLUYS HEILOO - Geslaagd afdeling Mechani sche techniek: John Wijn, Egmond aan Zee. Geslaagd extra vierde leerjaar: Bernd Groot, Egmond aan Zee, Hans Terpstra, Heiloo. Geslaagd afdeling administratie: Geor ge Jones, Heiloo, Jeroen Kaandorp, Limmen. Geslaagd afdeling verzorging: Martin Hammink, Heiloo, Sander van Klin ken, Heiloo, Mireille Struving, Egmond aan Zee, Sander Visser, Heiloo. INTERKRUIS NOORD- KENNEMERLAND GEEFT CURSUS HOOFDPIJN TE LIJF ALKMAAR - Interkruis Noord- Kennemerland organiseert voor de tweede keer de cursus hoofdpijn te lijf" gebaseerd op de Teleac-cursus. De ze cursus omvat acht avonden en start op 29 augustus van 20.00 tot 22.00 uur in het kruisgebouw, Willem Buyte- wechstraat te Alkmaar. Leden van In terkruis Noord-Kennemerland betalen 50,00 een niet-leden 75,00. Deze bedragen zijn exclusief het Teleac- cursusboek. De vorige cursus was een groot succes. Het voldeed duidelijk aan een behoefte. In de meeste gevallen verminderen de hoofdpijnklachten. De deelnemers be reikten dit door inzicht te krijgen in hun eigen gedrag en door ontspanningsoefe ningen. Het bereikte resultaat was ho ger dan de meeste deelnemers hadden verwacht. Het praten met lotgenoten droeg ook bij tot vermindering van klachten, aldus deelnemers. Net zoals de vorige keer geven twee spe ciaal daarvoor opgeleide wijkverpleeg kundigen deze cursus. Zij geven informatie over het verschijnsel hoofd pijn, aanwijzigingen om te ontspannen en mogelijkheden om de hoofdpijn te verminderenInformatie/aanmelding bij het secretariaat stafbureau van In terkruis Noord-Kennemerland, telefoon 072-159100. De aanmeldingstermijn sluit op 2 augustus. Vele vriendenfamilie en bekenden waren van de partij tijdens het verras- singsfeest voor Dirk van Kuylenburg. HEILOO - Een totaal verraste Dirk van Kuijlenburg kreeg vorige week dinsdag van zijn personeel een mooi feest aange boden. De zaak bestond 12/2 jaar en dat mocht niet ongemerkt voorbij gaan. Het personeel had een feestcommissie in het leven geroepen en toen de zaak dins dagavond sloot, stonden daar zo'n hon derd mensen, klaar om feest te gaan vieren en Dirk van Kuijlenburg was feestvarken. Vaste klanten, leveran ciers, familie en bekenden waren van de partij. Van Kuijlenburg kreeg schitte rende kadoos: een eigen barkruk en een Ajax-voetbal met alle handtekeningen van de spelers erop, voor zijn vrouw waren er bloemen en kaarten voor Les Miserables. Van Kuijlenburg begon in Amsterdam en later in Castricum, ook zijn vrouw komt uit de horeca. Toen kwam het mo ment dat hij als bedrijfsleider bij Paul Sengers in dienst trad en later eigenaar werd van de snackbar in het Hoekstuk. De zaken gingen goed, barklanten, mee- neemklanten, plus restaurant, waar vooral 's zomers veel camping gasten gebruik van maken. Het potzitten heeft ook altijd veel publiek getrokken. Een schaduw over het geheel, hoewel dat in dit verband wat vreemd klinkt, was de brand, die het hele pand in de as legde. Maar een nieuw gebouw herrees en de klanten bleven komen. Van Kuijlenburg heeft veel zelf gemaakte produkten, saté en ijs zijn van zijn hand dus altijd vers. Wie snakt er niet naar een snack van snackbar Dick Kuijlenburg? KAART- EN KOMPASDAGEN IN SCHOORLSE DUINEN SCHOORL - In het weekend van 15 en 16 juni en van 22 en 23 juni kunt u op zaterdag en zondag in de Schoorlse dui nen weer een spoedcursus kaart- en kompaslezen volgen. Onder deskundige leiding van de heren Berghuis en Swarts leert u de grondbeginselen van het ge bruik van kaart en kompas. Met de Pinksterdagen werd de crusus voor de eerste keer georganiseerd. Met groot succes. Per begeleider kan een groep van 6 personen deelnemen. Vooral voor wandelaars die in hun va kantie niet de platgetreden paden willen bewandelen een uitgelezen mogelijkheid het avontuur in hun wandelingen te be trekken. De kaart en kompasdagen worden tegen een kleine vergoeding ge organiseerd onder auspiciën van Kom pas Buitensport in Heerhugowaard. Het is een nieuw initiatief van deze speciaal zaak voor avontuurlijke bergsportersl wandelaars en kampeerders. Hoe kunt u meedoen? Tot en met woensdag voorafgaande aan beide wee kenden, respectievelijk 12 en 19 juni, kunt u zich voor deelname opgeven bij Kompas Buitensport in Heerhugo- waard, telefoon 02207-14342. U hoort dan ook waar u zich moet melden en hoe laat. Hoewel het terrein waar u kaart en kompas leert lezen de Schoorl se duien is, is het niet noodzakelijk een duinkaart te bezitten. De dag begin met een kopje koffie en kennismaking. Onderweg in het veld wordt er een lunch voor u verzorgd. U krijgt de kompas en kaarten van Kom pas Buitensport in bruikleen. Boven dien ontvangst u voor gebruik later een handig naslagwerkje zodat u de belan grijkste zaken niet zult vergeten. De kosten zijn 22,50 per persoon per BEELDHOUWEN VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - Met ingang van donderdag 19 september, van 10.00-12.00 uur, or ganiseert de Stichting Ouderenwerk in de Hobbyfarm, Pastoor van Muijenweg 14 te Heiloo, een cursus beeldhouwen voor beginners. In deze beginnerscursus wordt aandacht gegeven aan: tekenen van het model; gebruik van gereed schap; het bewerken van zachte steen soorten als albast, speksteen en mergel; het maken van een gietmodel uit was voor bronsgieten. De cursus duurt tot medio mei 1992. Docent is de heer W. J. Visser. De cur- suskosten bedragen 5,00 per week. Dit bedrag is exclusief de te bewerken materialen. Wij gaan ervan uit, dat de cursisten zelf het benodigde gereed schap aanschaffen en meebrengen. Voor nadere informatie en/of opgave de heer W. J. Visser, tel. 333383, of de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. PONYCLUB HEILOO HEILOO - Uitslagen CTJB. Zaanse Ruiters op 8 juni: Rijbaan 2, Ml-dressuur: le Nicoletta Kanakis 130 pnt., 2e Sandrina van Rees 129 pnt., 5e Chantal Hoebe 126 pnt.; Rijbaan 5, Ll-dressuur: 5e Carla de Graaf 122 pnt., 6e Elvira van Houten 121 pnt.; Rijbaan 6, Ll-dressuur: 2e Janneke Peeters 125 pnt.; Rijbaan 8, B-dressuur: 3e Sandra Buur 122+ pnt.; Rijbaan 9, B-dressuur: 5e Nathalie Schuurman 127 pnt. B-dressuur, 2e proief; le Nathalie Schuurman 130 pnt.; 3e Sandra Buur 126 pnt.; B-Springen, categorie D: 2e Hedwich de Groot; L-Springen, catego rie C: le Soraya Groot; 2e Gitte Mo lenaar. CASTRICUM - Iedereen is zaterdag 15 juni welkom in Castricum. De jaarver gadering van het Noordhollands Land schap is aangegrepen om iedereen kennis te laten maken met deze organi satie. Een natuur- en milieumarkt, een lezing en tentoonstelling over otters, open huis op het kantoor en aquarellen van mooie plekjes in de provincie. Bo vendien kan men aan de hand van een wandel- of fietsroute een schitterende tocht maken door omgeving van Castricum. Het aankopen en beheren van natuurge bieden is de belangrijkste taak van Het Noordhollands Landschap. In de pro- vincier beheert de Stichting zo'n 30 ge bieden met een oppervlak van 1300 ha. Ruim 23.000 Noordhollanders steunen dit werk en dit aantal groeit nog steeds. Op de jaarvergadering a.s. zaterdag worden veel van deze begunstigers ver wacht. Speciaal voor begunstigers zijn er excursies door de duinen. Na de jaarvergadering worden er twee lezingen gehouden. Evert Boeve ver toont zijn film ,,Veen" en in een tweede lezing staat de otter centraal. Hiervoor is gekozen omdat het Noordhollands Landschap zich de komende tijd volop met het leefgebied van deze soort gaat bezighouden. De Noordhollandse wate ren vormen nu geen geschikt leefgebied voor deze soort, de otter is dan ook en kele jaren geleden uitgestorven. Verbetering van het leefgebied, het doel van het Noordhollands Landschap, ver hoogt de kans dat deze soort ooit terug keert. Onderwijl profiteren vele andere soorten van de verbeteringen. Wanneer u deze lezing wilt bijwonen kunt u zich opgeven bij het Noordhollands Land schap, tel. 02518-59750. De lezing be gint om 11.00 uur in het Dorpshuis de Schakel. Natuur- en milieumarkt Op deze markt geven een aantal organi saties informatie over hun werk en er is van alles te koop op het gebied van natuur- en milieu. Zo zijn de Wadden vereniging, het IVN, Natuurmonumen ten en het Noordhollands Duinreservaat vertegenwoordigd. Ook zijn er milieu vriendelijke voedingsmiddelen te koop. De markt wordt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur langs het Kerkpad bij de Dorpsstraat, vlakbij het kantoor van het Noordhollands Landschap. Tussen 11.00 en 16.00 uur is er voor ie dere geïnteresseerde het kantoor van het Noordhollands Landschap open. Dit karakteristieke pand was voorheen raadhuis. Sinds juli 1990 wordt dit ge bouw bevolkt door een aantal organisa ties die werkzaam zijn op het gebied van natuur- en milieu. Tijdens de open dag kan er gesnuffeld worden in de Winkel van bet Landschap, er worden aquarel len van Peter de Rijcke tentoongesteld en er is een tentoonstelling over otters. Maar het is ook een goede gelegenheid om eens kennis te maken met de mede werkers van het Landschap. Men kan deze dag ook aangrijpen om de omgeving van het fraai gelegen Castricum te verkennen. Er zijn routes voor wandelaars en fietsers. Een wan delroute voert door de vlakbij Castri cum gelegen duinen van het Waterlei dingbedrijf Noord-Holland. Er zijn nu volop bloeiende bloemen te zien en veel vogels laten zich horen. Langs de route kunnen nachtegalen gehoord worden. Een leuke fietsroute (de pontjesroute 2,00) begint ook in Castricum. In het waterrijke gebied rond het Alkmaarder- meer kan men tijdens de tocht van 4 pontjes gebruik maken. Natuurgids Tijdens de open dag kan men lid wor den van de Stichting. Men krijgt dan de onlangs uitgebrachte Natuurgids als we- komstgeschenk. In de Natuurgids staan alle natuurgebieden in Noord-Holland beschreven. Het lidmaatschap kost 20,00 per jaar. Het kantoor van het Noordhollands Landschap bevindt zich aan de Dorpsstraat 65 te Castricum. Dit is op 5 minuten lopen van het station Castricum. Voor nadere informatie, of om zich op te geven voor de lezing over otters, kan men bellen met 02518-59750. De laatste donderdag van mei werd voor de leerlingen van de meeste Hei- looër basisscholen een gezamenlijke sportdag gehouden op de velden van De Egelshoek, het terrein van De Foresters. Bijzonder dit jaar was de me dewerking van het sportteam van de Verenigde Spaarbank. De leden hier van deden diverse spellen en wedstrijden met de kinderen. Daarnaast kon de jeugd zich ook uitleven met verschillende toestellen en werktuigenzo als dit enorme springkussen. Het werd - mede door het prachtige weer - een grandioze dag. EVANGELISATIEFILM 'FURY TO FREEDOM' HEILOO - Zaterdag 15 juni wordt in het kerkgebouw aan de Maas Geestera- nusweg in Heiloo-Oost de evangelisatie film 'Fury to freedom' vertoond. Deze film is bestemd voor iedereen vanaf 14 jaar en duurt 75 minuten. De organisa tie is in handen van de Pinkstergemeen te Heiloo. Vanaf 20.00 uur is iedere belangstellende welkom. 'Fury to freedom' is het waar gebeurde verhaal van Raul Ries, een jongen die zich al snel ontwikkelt tot een driftig, onhandelbaar, explosief persoon. De conflicten beginnen in zijn ouderlijk huis, waar hij na een fikse ruzie met zijn vader te horen krijgt dat hij vertrekken kan en niet meer terug hoeft te komen. De film volgt Raul tijdens zijn verdere 'carrière'. Dit houdt een leven in van vechten en flirten. Soms lijkt het een tijdje aardig goed te gaan, maar deze periodes zijn van korte duur. Totdat Raul in een situatie terecht komt, waar hij niet verder kan. Hij besluit er maar een eind aan te maken. Zover komt het gelukkig niet. Raul mag opnieuw begin nen, maar dan op een manier, waar hij zelf nooit op gekomen zou zijn. 'Fury to freedom' boeit vanaf de eerste tot de laatste minuut. Een fantastische film, bedoeld voor zowel jongeren als ouderen. VRIJ WILLIGERSVERV OER IN HEILOO HEILOO - Het vrijwilligersvervoer is bedoeld voor een ieder die minder goed ter been is of anderzins geen geregeld gebruik kan maken van openbaar ver voer of taxi. Het wil mensen helpen hun sociale contacten te onderhouden. Wilt u een bezoekje aan kennissen of fa milie brengen, wilt u ergens een kaartje leggen, wilt u boodschappen doen in 't Loo of Hoekstuk, wilt u ziekenhuisbe zoek, altijd staan vrijwilligers voor u klaar met hun auto om u waar dan ook heen te brengen. Auto's lopen niet op water, dus er wordt u wel een kleine on kostenvergoeding in rekening gebracht. Bel gerust naar 331390 (dhr. C. Nieu- wenhuis) of naar.335898 (dhr. C. Wijn- kóop). VVI ALKMAAR START PROEFSTOKEN ALKMAAR - Op 3 juni werd de VVI Alkmaar e.o. weer opgestart. In de daaropvolgende proefperiode zal de nieuwe rookgasreinigingsinstallatie uit gebreid worden getest. De proefperiode zalafhankelijk van de resultaten, onge veer twee maanden in beslag nemen. De nieuwe rookgasreiniging bestaat uit drie filterinstallaties, waarmee de uitstoot van schadelijke stoffen binnen de thans geldende normen moet blijven. De uitgebreide proefperiode wordt ge- bruiktt om eventuele kinderziektes van de nieuwe rookgasreiniging op te sporen en op te lossen. Ook worden metingen verricht die zullen uitwijzen of de instal latie optimaal funtioneert. Tijdens de proefperiode (begin juli) zal de zoge naamde garantiemeting' plaatsvinden, die aan moet tonen dat de uitstoot vol doet aan de normen. Pas wanneer dit zeker is, zal de VVI Alkmaar e.o. offi cieel in gebruik worden genomen. In de installatie is meetapparatuur aan gebracht, waarmee continu metingen zullen worden verricht. Ook worden metingen gedaan in de omgeving van de verbrandingsinstallatie. Deze metingen zijn onderdeel van een groter onderzoek dat werd gestart iri de tijd dat de VVI Alkmaar e.o. nog in bedrijf was. Toen is de uitstoot van de VVI gemeten (geen rookgasreiniger). De resultaten van de ze meting zullen worden vergeleken met de resultaten van de meting die onlangs is verricht, toen de VVI niet in bedrijf was, en met de meting van de positie (neerslag) mèt rookgasreiniging. Dit on derzoek zal duidelijkheid verschaffen over de invloed die de VVI Alkmaar e.o. heeft op het milieu. GRAFOLOGIECURSUS HEILOO - Weet u, dat uw handschrift sterk met uw karakter is verbonden? Mensen die groot schrijven, bezitten een andere aard dan zij die kleine letters op papier zetten. Als u uw letters a en o niet gesloten schrijft, bent u wezenlijk anders dan wanneer u ze open laat. Een grote ruimte aan de linkerkant van uw brief toont uw economisch inzicht en laat veelal zien, dat u een royale instel ling heeft. Zo kan men nog enige tijd doorgaan, maar daarvoor is hier geen gelegenheid. Wilt u horen, wat uw handschrift aan karaktertrekken verraadt, geeft u zich dan op voor deze cursus, die op woens dag 25 september om 10.00 uur in het Open Huis, Heiloo start. Op een een voudige wijze wordt u verteld welk ka rakter er achter uw handschrift schuilgaat. De cursus bestaat uit 10 lessen. De kosten bedragen 50,00 exclusief een boekje vna 9,75. U kunt zich aanmel den bij de Stichting Ouderenwerk Hei loo, tel. 331297, of bij de docent P. Kloos, tel. 330883, bij wie u ook inlich tingen kunt verkrijgen. Heeft u be langstelling? Wacht u dan niet te lang met zich op te geven, want de groep mag niet te groot worden en er bestaat al een lijstje met aanmeldingen. SPREEKUUR VVD HEILOO HEILOO - Was de opkomst van de kie zers bij de verkiezingen voor de Provin ciale Staten zorgelijk, de plaatselijke politiek mag zich nog steeds in een goe de belangstelling verheugen. Begrijpe lijk, want de gemeentelijke bestuurslaag 'staat het dichtst bij de kiezer. Dat blijkt ook uit de interesse voor het maandelij- ke spreekuur van de VVD-Heiloo, waar belanghebbende en belangstellende in gezetenen hun wensen, op- en aanmer kingen over het beleid in Heiloo met de VVD-gemeenteraadsfractie en afde lingsbestuur kunnen bespreken. Op woensdag 19 juni om 19.30 uur hou den fractie en bestuur weer zitting in 't Open Huis. Opgave vasn het te bespre ken onderwerp vooraf aan de fractiese cretaris drs. E. M. I. ten Hacken (tel. 330316) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. Overigens blijven de leden van de VVp-gemeente- raadsfractie en het afdelingsbestuur na tuurlijk steeds voor een ieder aan spreekbaar. Immers, ook de VVD is er voor de burger! DOK KAMPIOEN ZAALVOETBAL HEILOO HEILOO - De nieuwbakken hoofdklas ser DOK deed goede zaken tijdens de strijd om H®t', zaalvoetbalkampioen schap van Hfeiloo in sporthal Het Ven- newater. Nadat eerst Crawford werd verpletterd met 6-1 (drie doelpunten van Dik Norder), werd vervolgens HSV aan de zegekar gebonden. In een schitteren de wedstrijd werd de ploeg van Jan Zoon op een 3-2 nederlaag getrakteerd. HSV, vorig jaar winnaar van de beker, wist ook haar tweede wedstrijd niet in winst om te zetten. Crawford was met 5-1 de sterkste ploeg. Bij de reserves was er een zeer spannen de strijd. HSV 2 had in de poule EMJ 2 en DOK 2 beide verpletterd met 10-1. In de finaleronde speelde eerst Aris de Wit 2 tegen Crawford 2, welke door de laatst genoemde ploeg met 2-0 werd ge wonnen. HSV 2 versloeg net aan club genoot HSV 4 met 5-4. In de finale was Crawford een maatje te groot voor HSV. Weliswaar kwamen de roodwit- ten terug van 3-0 tot 3-2, maar Craw ford gaf de winst niet uit handen. De wisselbekers hebben voor een jaar een nieuwe eigenaar gekregen, DOK en HSV 2. De uitreiking hiervan werd kun dig verricht door de heer Bijkerk, die ook de scheidsrechters, de heren Piet Haanraads, Jan Oosterling, Bonnie Ruiter en Edwin Baltus, nog op een bloemetje trakteerde voor de uitsteken de wedstrijdleiding. De heer Bijkerk merkte bij de gelegen heid overigens nog op dat in de periode van 20 tot en met 30 augustus nog ruim te in de sporthal van Heiloo bestaat voor het spelen van oefenwedstrijden. Informatie en reservering: tel. 333152 (sporthal) of 332043/333909 (dhr. Bijkerk). LUCHTPOST HEILOO HEILOO - De stemming onder de leden van Luchtpost Heiloo is niet vrolijk. De prestaties van de hun duiven blijven het hele seizoen in regionaal verband uiterst mager. Oorzaak zal vermoedelijk zijn dat er een virus of bacteriële besmetting onder de duiven heerst. Postduivenhou- ders, die andere jaren met hun duiven goed presteerden, komen er dit jaar niet aan te pas, hun duiven arriveren veel te laat. De leden Fred Kaandorp, Simon Leyen, en Henk Lases korfden hun dui ven helemaal niet in terwijl de duiven van Jan Ranzijn helemaal niet in vorm kunnen komen. Afgelopen weekend gooiden de weer somstandigheden ook nog roet in het water. De duiven in Strombeek (196 km) werden pas om 14.30 uur gelost ter wijl de koninginnevlucht vanaf Orleans (550 km) werd afgelast. Desondanks blijven de leden de slogan „postdui vensport fijne hobby" trouw. De uit slag van Strombeek: totaal aantal duiven mee 146, le prijs Comb. Mole naar, 2e Co de Haan, 4e Jan Teileman, 5e Sjaak Bakker, 7e Edwin Maat, 12e Johan Pepping, 14e Rien Meijer, 23e Kees van Schooten. ALKMAAR - De Volksuniversiteit Alk maar en omstreken (VUA) beleeft op het ogenblik een dynamische ontwikke ling. Niet alleen steeg het aantal cur sisten van 1100 in het seizoen '89/'90 naar 1400 in het nu afgelopen cursus jaar, ook voor de cursisten zelf komt er een grote verandering. Om tot een betere behuizing dan het ou de schoolgebouw van De Waegh aan de Krelagestraat te komen, is de VUA met de Rijksscholengemeenschap Noord- Kennemerland een overeenkomst aan gegaan waarbij de cursussen van de VUA reeds met ingang van het komen de seizoen (de lessen beginnen vanaf 23 september '91) in het schoolgebouw aan de Robonbosweg zullen worden gege ven. Deze overgang betekent voor de VUA-cursisten een enorme verbetering, ook al ligt het schoolgebouw niet in het centrum van Alkmaar. De VUA krijgt namelijk de beschikking over moderne, ruime en goed ingerichte leslokalen, een grote kantine en er is volop parkeergele genheid, mede omdat 's avonds ook de parkeerplaatsen van de naastliggende Hogeschool en het Belastingkantoor kunnen worden benut. Bovendien biedt Noord-Kennemerland uitstekende mogelijkheden tot diversifi catie en uitbreiding van het cursusaan bod van de VUA. Vandaar dat nu ook bijvoorbeeld cursussen als computer- kunde, tekstverwerking, kantklossen, schilderen en tekenen, kinderpsycholo gie, modern Hebreeuws, creatieve foto grafie, eigen muziekcursussen en zelfverdediging voor vrouweti/meisjes aan het reeds bestaande pakket zijn toe gevoegd. Daarnaast zal het vooral ou deren die 's avonds liever thuis blijven, prettig zijn te vernemen, dat de Volksu niversiteit in het nieuwe seizoen ook start met een aantal middagcursussen voor Engels, Frans, Italiaans, Spaans en Kunstgeschiedenis. Voor de talen zijn het cursussen voor beginners, voor Engels, en Frans echter ook conversa tiecursussen. Ondanks de kostenstijgingen waarmee ook de VUA te maken heeft, blijven de cursusprijsen, op een enkele aanpassing na, gelijk aan die van het vorige sei zoen. Dit niettegenstaande de VUA van geen enkele zijde subsidie ontvangt. Men kan stellen dat de cursussen ook voor de kleinere beurs betaalbaar zijn en dat dit mogelijk is, is de verdienste van het korps vrijwilligers, inclusief het bestuur, dat zich geheel belangeloos voor de VUA inzet. Dat het hier niet om holle frasen gaat, bewijst het nieuwe programma van de VUA; dit gebied een scala van mogelijk heden voor de leergierigen. Het boekje is nu verschenen en kan door belangstel lenden gratis afgehaald worden, bij de Openbare Bibliotheken en diverse boe kwinkels in ALkmaar en wijde omge ving, van Limmen tot Schagen. Uit het programma kan men verder zien dat ook voor de lezingen in Alkmaar een nieuwe lokatie is gekozen, en wel de Vrijheidskerk aan de Hobbemalaan. In Schagen blijven de lezingen plaatsvin den in de Technische School voor Scha gen e.o., in de Hofstraat. Men kan kiezen uit een keur van lezingen, met en zonder excursie, voor elk wat wils. Ook voor de lezingen zijn de prijzen niet ver hoogd. Wil men van een plaats verze kerd zijn, dan is het aan te bevelen vooraf op een lezing en/of excursie in te schrijven. HEILOO - Deze week zal de Amrobank extra aandacht schenken aan leasen, een ander woord voor huurkoop. Het gaat om de Amrobank aan de Kennemer- straatweg. Buiten ziet u een grote truck staan en bovendien is er een leuke prijs vraag waar wat moois mee te verdienen valt. De lease-week duurt t/m 14 juni en u kunt binnen alle informatie en folder materiaal verkrijgen. De bank is open van 9.00-17.00 uur. Wat is leasen? De scherper wordende concurrentie en de snelheid waarmee ontwikkelingen in de markt plaatsvin den vragen een bedrijf soms grote fi nanciële investeringen. Maar zo'n investering mag geen te zwaar beslag leggen op het werkkapitaal van de fir ma. In zo'n geval kunt u gaan leasen. De lease maatschappij, in dit geval de Amrobank stelt u dan definanciële middelen ter beschikking, in van te vo ren afgesproken termijnen lost u dit be drag dan weer af. Vaak wordt gehoord dat leasen duur is; dat daar allerlei vormen in bestaan en dat dat dan best anders uit kan pakken dan u in eerste instantie dacht kunt u deze week (en ook daarna) allemaal aan de weet komen als u even langs de Am robank aan de Kennemerstraatweg gaat. TRIMMEN VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - Met ingang van woensdag 4 september organiseren de Stichting Ou derenwerk Heiloo trimmen voor 55- plussers in het Heilooër Bos. De 55- plussers van vandaag zijn jonger dan de 55-plussers van gisteren. Ze zijn gezon der, want ze doen meer aan sport. Ge zondheid eri lichaamsbeweging hebben alles met elkaar te maken. U kunt op la tere leeftijd met veel dingen minder toe, maar lichaamsbeweging hebt u even hard nodig als vroeger. Goede en ver antwoorde lichaamsbeweging houdt u jong en u blijft er energiek door. Helemaal alleen aan sportieve lichaams beweging doen is moeilijk. Er is altijd wel iets om af te haken. Dat doet zich minder voor, wanneer een groep leef tijdsgenoten op je wacht. Gezamenlijk recreatiesport beoefenen is gewoon veel leuker dan trimmen in je eentje. Zeker als daar een sportdocent bij is. Elke woensdagmiddag van 14.00-15.00 uur. Een uur lang oefeningen en stukjes trimmen', maar wel in uw eigen tempo. Verzamelpunt: Katine van tennisvereni ging Heiloo, De Dors 1 te Heiloo. (Op de hoek van de Dors en de Belieslaan). De kosten bedragen 7,50 per maand. Voor inlichtingen en opgave dhr. S. Lichtenbelt, Debussystraat 96, Alk maar, tel. 119839. TENNISVERENIGING HEILOO HEILOO - De competitie is voorbij. In de damesdistrictscompetitie heeft het eerste team zich keurig gehandhaafd in de eerste klasse door een derde plaats. Op de laatste dag van de competitie werd het tweede team onverwacht toch nog kampioen en promoveert naar de derde klasse. Het net gepromoveerde derde team behaalde ook bijna de titel, wat voor volgend jaar perspectief biedt. Het vierde team blijft net zoals de ande re jaren spelen in de vijfde klasse. In de districtscompetitie op zaterdag be leefde het eerste herenteam een span nende laatste speeldag. Nog zes ploegen in de derde klasse konden mogelijk de graderen, maar gelukkig ontsprong TV Heiloo de dans. Het tweede team ein digde in de vijfde klasse op een keurige derde plaats, terwijl het nieuwe' derde herenteam in de zesde klasse niet onver dienstelijk meedraaide in de mid denmoot. De twee eerste veteranenteams houden hun plaats in de resp. tweede en derde klasse. Het derde team vergaarde te wei nig punten in de derde klasse. In de vier de klasse kwamen teams 4 en 5 niet tot promotie, terwijl de zesde ploeg het door te weinig beschikbare mensen ze ker in het begin erg moeilijk had. In de loop van de competitie is er wel een leuk team ontstaan, dus wellicht zit er vol gend jaar voor deze ploeg meer in. Het gemengde veteranenteam heeft op de laatste competitiedag met verve nog de nodigde punten bijeen geslagen om ook volgend jaar weer te mogen uitko men in de tweede klasse. In de districtscompetitie op de zondag waren de gemengde wedstrijden voor de senioren. De sterkte in de 4e klassepoule van het eerste team liep sterk uiteen. TV Heiloo kon zo heel gemakkelijk kampi oen worden en het is te hopen dat zij volgend jaar op wat meer tegenstand zullen stuiten. Een nieuwe ervaring werd ook opgedaan in de competitie voor heren 18 Het Heiloo-team had nog maar wenig routine en eindigde on deraan in de derde klasse. FANFARE SHOWBAND HEILOO WINT CONCOURS HEILOO - Afgelopen zondag vond in Landsmeer onder auspiciën van de ANUM een nationaal muziekconcours plaats. Aan dit concours werd deelgeno men door in totaal 31 majorettepelo tons, drumbands en drumfanfares uit het westen van het land. Het concours kende een slechte start. De eerste majo rettes war en nog maar nauwelijks op NOORDHOLLANDS KAMERKOOR EGMOND - Op zaterdag 15 juni geeft het Noördhollands Kamerkoor o.l.v. Klaas Venneker een zomeravondconcert in Egmond aan Zee. Er zullen a cappel- la werken te beluisteren zijn van o.a. Bruckner, Bardos, Rachmaninov, Schütz, Shostakovitsj en Vass. Dit con cert vindt plaats in de sfeervolle, pas ge restaureerde Oud Katholieke Kerk aan de Voorstraat in Egmond aan Zee. Het concert begint om 20.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 7,50; CJP/jeugd 5,00. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk of telefonisch te bestellen via tel. 02209-2459. DIPLOMA/WEMMEN ZWEMBAD LOOS HEILOO - Lange afstandzwemmen, 3000 meter borstcrawl: Bianca Otto, Annet Morsch, Ester Visser, Mirjam Visser, Ernst Wijdeman. Medailles KNZB brons, Jan Willem Hekman. Medailles zilver, Joris Verbruggen, Jo han Stienstra, Linda Mannes, Manon Perk, Vivian Epskamp, Saskia Dantzig, Reinoud van der Zee, Kirsten Hes. Basisdiploma voor de eerste maal afge zwommen bij ons zwembad, een prach tig vervolg op diploma B van de nationale Raad Zwemdiploma's: Ronny Groot, Christa Valkering, Jorrit Musters, Manon Rokebrand, Yanto Boeren, Yanti Boeren, Heieen Kleijn. het veld of de regen kwam met bakken uit de lucht. Daardoor liep het hele pro gramma zo'n drie kwartier vertraging op. In de categorie muziekkorpsen kwam de Fanfare Showband Heiloo als beste uit de bus. Het korps, datt uitkomst in de eredivisie, heeft dit jaar een tweetal prachtige concoursmarsen weten te be machtigen. Stilstaand werd ,,A sign of Friendship" gespeeld. Dit nummer is verleden jaar gecomponeerd door de Nederlander Ruud Böhmer en is een ode aan zijn leermeester, Joop van Wa keren. Deze mars is specifiek voor drumfanfare gecomponeerd en laat dan ook zowel het lichte als het zware koper in volle glorie weerklinken. De jury, bestaande uit vader en zoon Smits, waardeerde de uitvoering van ,,A sign of Friendship" met 110 punten. Lopend werd de mars On Parade van Rob Bal- foort gespeeld. Balfoord is zelf dirigent van één der beste Nederlandse drumfan fares en het is dan ook niet verwonder lijk dat hij in zijn composities in staat is om alle accenten van de drumfanfare te laten weerklinken. De jury waardeerde de uitvoering door Fanfare Showband Heiloo met 108 punten. Opmerkelijk was dat het onderdeel marsorde en dis cipline in de juryrapporten nog een fraktie hoger scoorden dan de muzikale onderdelen. Andere jaren was dit meestal andersom en het bewijst voor FSH dat de extra inspanningen op het gebied van mars en show ook beloond worden. Via een nieuwe omrekeningsformule kwam het eindtotaal van de band op 90,8 punten. Daarmee werd een eerste prijs met lof van de jury behaald. Dit puntentotaal was tevens het hoogste van de dag en daarmee behaalde Fanfare Showband Heiloo dan ook^de fraaie concoursbeker binnen. Voor de vereni ging is dit opnieuw een hoogtepunt, im mers de laatste concoursbeker werd meer dan 10 jaar geleden gewonnen. Een persoonlijk succes werd behaald door de Heilooër tamboer-maitre, Erik Michielen. De wijze waarop hij de Fan fare Showband leidde werd door de jury beloond met het toekennen van de be ker voor de beste tamboer-maitre van het concours.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6