College loodst aangepast voorstel door gemeenteraad KERMIS IN HEILOO Hofdijkschool jaar eerder dicht dan werd verwacht <k Hp A.J. vos NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 'Zuivelman' Henk Kaandorp vent 25 jaar langs Zevenhuizen C. HACHMANG Brand bij Scoutinggroep Victorie Stationsweg 85, Heiloo, 072-335465 56e JAARGANG NO. 27-3 JULI 1991 De laatste schooldag op de Hofdijkschool begon met het oplaten van honderden ballonnen.... OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur VAN VUUREN De bestelkosten nemen wij voor onze rekening DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis, Stationsplein 4, 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. De schade aan het Victorie-pand langs de Westerweg is enorm. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ia' MN") te bereiken onder nummer 072-330175 lllll X Redactie-adressen: IflyJlN W Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) HcjHJr j Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. E.H.B.O.-CURSUS HEILOO HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een cursus E.H.B.O. worden gehouden. De cursus bestaat uit 18 dinsdagavonden van 20.00 - 22.00 uur. De cursus start dins dag 1 oktober 1991 in het kruisgebouw aan de Holleweg 94 te Heiloo. De kosten bedragen/ 175,00 (dit is inclu sief hartreanimatie). De inschrijving gaat in volgorde van ontvangen beta ling. Het bedrag kan worden overge maakt op Rabobank rek.nr. 1205.83.194 onder vermelding van naam en adres. Voor nadere inlichtin gen kunt u bellen 337342. i-4 CONCERTEN VAN EGMOND KLASSIEK EEN MUZIKAAL EN VISUEEL SPEKTAKEL EGMOND - De Stichting Egmond Klas siek organiseert op 10 en 13 augustus twee concerten op een groot podium bij de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Van de opbrengst van de beide concer ten wil de Stichting Egmond Klassiek een Familiehuis realiseren in het Me disch Centrum te Alkmaar. Op het ter rein bij de Slotkapel wordt het theater gebouwd dat bestaat uit 2 lange tribunes van 45 meter die op de fundamenten van de slotruïne worden geplaatst. De tribunes worden volledig overdekt zo dat de concerten - ongeacht de weer somstandigheden - altijd door zullen gaan. Op de beide tribunes kunnen ruim 3000 bezoekers plaatsnemen. De bezoekers komen via 2 bruggen in het theater. Een van deze bruggen is door de genie aan te leggen baileybrug waarover een walkway' wordt ge plaatst. Tijdens de opbouw wordt deze brug gebruikt als toegangsweg voor de materiaalwagens naar het eiland. De tweede brug bestaat uit de oorspronke lijke brug die geheel vernieuwd en ver breed wordt. Het podium wordt op een groot drij vend ponton van 17 x 23 meter gebouwd en zal in de optimale hoek voor de twee tribunes worden verankerd. Het podi um zal als een romeinse tempel com pleet met zuilen het uiterst fraaie decor vormen voor de orkesten en de solisten. De podium-opbouw bestaat uit een ten- topbouw die is bespannen tussen 4 enor me pilaren van elk 10 meter hoog. Speciaal voor dit goede doel is het pano ramadoek van Rome beschikbaar gesteld. Dit decordoek meet 23 x 8 meter. Tijdens het Nationaal Opera Festival op zaterdag 10 augustus zullen enkele so listen hun operastukken ten gehore brengen vanuit een echte venitiaanse gondel die vaart in de slotgracht. De bosschages achter het podium zullen op een speciale wijze verlicht worden waar bij tevens een 20-tal witte plastieken van Bergense kunstenaar Klap het „natuur lijke" decor completeren. Verder zal de pauze opgevuld worden met overvloei- projekties en een imposant waterballet. Voor de bezoeker wordt dit dus een spektakel dat een onvergetelijke induk zal achterlaten. Het evenement wordt besloten met een exclusief banquet waarvoor een tijdelij ke luxe dinerruimte gebouwd zal wor den. De Nederlandse Club van Chefkoks presenteren hier belangeloos, De botswagentjes zijn ook tijdens de Heilooër kermis beschikbaar voor de liefhebbers. HEILOO - Reeds het eerste weekend van juli is het zover: kermis in Heiloo. De jarenlange traditie wat betreft de da tum van de kermis - voorheen het laatste weekend van juli - wordt hiermee weliswaar doorbroken, maar het kermis-spektakel zelf wordt geen ge weld aangedaan. Drie dagen lang zor gen de verschillende kermisexploitanten met hun speciale attracties voor vertier voor jong en oud. Vanuit De Bilt worden goede weers voorspellingen gegeven wat betreft de komende dagen. Mooi weer en kermis- vertier kunnen zo hand in hand gaan op het terrein aan De Omloop, waar ook dit jaar de kermis gehouden zal worden. Het begint allemaal op vrijdag 5 juli om 14.00 uur. Aan het slot van deze eerste dag bieden de exploitanten aan het ker- mispubliek een groot en schitterend het neusje van de zalm op culinair ge bied. Uiteraard is er ook muziek tijdens dit banquet en wel het quartet van Ad van der Hoed verzorgt de muzikale om lijsting. Op zaterdag 10 augustus treedt het Gel ders Orkest op onder leiding van Hans Lamers en de solisten Ellen van Haaren, Leonie Schoon, Anne Maria Dur, Adri- aan van Limpt, Pieter van den Berg en Ernst Daniël Smid. De prijzen van de entreekaarten bedragen 50,00 en 55,00. Dinsdag 13 augustus concerteert Acade my St. Martin-in-the-fields onder lei ding van Iona Brown. The Acddemy heeft een zeer uitgebreid repertoire met de „Die Vierjaargetijden" van Vivaldi als welhaast het meest bekendste werk, dat onder andere ook deze avond zal worden uitgevoerd. De entreekaarten kosten 67,50 en 75,00. Een loge plaats met ondermeer champagneservi ce tijdens de pauze, hostess-begeleiding, eigen toegangsweg en programmablad kost per avond 150,00. De logeplaats inclusief het slotbanquet kost per avond 250,00. Kaarten voor de concerten zijn te bestel len via de reserveringslij n van Stichting Egmond Klassiek dagelijks tussen 12.30 en 16.30 uur op telefoonnummer 02206-3469. Verder zijn de entreekaar ten voor de beide concerten zijn onder andere verkrijgbaar bij de plaatselijk VVV-kantoren, de Rabobanken in de Egmonden en Muziekhandel Disco Hei loo, Winkelcentrum 't Loo 41 te Heiloo. Henk Kaandorp tussen twee trouwe klanten van Het Zevenhuizen. HEILOO - Een niets vermoedende Henk Kaandorp reed vrijdagmiddag als gewoonlijk de ventweg aan het Zeven huizen op. Tot zijn verbazing hoorde hij draaiorgelklanken er stonden tuin meubelen op straat, er waren vlaggen en een heleboel mensen, een ongewoon beeld. Een van de bewoonsters me vrouw Tromp vertelde: „Zelf woon ik precies 25 jaar aan het Zevenhuizen en Henk Kaandorp kwam toen ook als melkboer in deze wijk venten vandaar dat ik precies weet dat hij 25 jaar in on ze buurt". Samen met mevrouw Reus werd besloten deze dag niet onopge merkt voorbij te laten gaan. In de buurt werd met de pet rond ge gaan en Henk Kaandorp kreeg een feest aangeboden, op straat van een stel dankbare klanten. Er werd voor een draaiorgel gezorgd er waren bloemen en vuurwerk aan. Dit wordt afgestoken op het terrein grenzend aan het kermisveld, is geheel gratis en begint om 22.30 uur. De kermis wordt vervolgd op zaterdag en zondag, telkens vanaf 14.00 uur. Op het terrein aan De Omloop zal geen alcoholhoudende drank worden ver kocht. Om alles zo goed mogelijk te re gelen heeft het gemeentebestuur van Heiloo aan organisator Cok Braak alle ruimte gegeven. Extra fleur krijgt de kermis door de aanwezigheid van een tweetal draaiorgels. Voor het publiek is een toiletwagen opgesteld. Na het Heilooër kermisweekend is het een week later feest in Egmond aan den Hoef. Daar zal Cok Braak met zijn vrouw voor de veertigste keer van de partij zijn. Ook een weekend om niet te missen. HEILOO - Het leek een makkelijke avond te worden voor het college vorige week donderdag tijdens de vergadering van de Heilooër raad. Onverwacht kwa men er echter toch bezwaren tegen één van de collegevoorstellen. Na een twee tal schorsingen en een aanpassing van het voorstel kon de raad zich tenslotte vinden in de plannen ten aanzien van het opstellen van een informatieplan en het doen van investeringen ten behoeve van de automatisering bij de gemeente. Het informatieplan was overigens niet het struikelblok voor de raadsfracties. Dat zo'n plan, waarin het verzamelen, vastleggen, bewerken, verstrekken en bewaren van gegevens centraal staat, er moet komen stond voor iedereen vast. Een goed systeem om met de informatie binnen het gemeentelijk apparaat om te gaan werd als is zeer gewenst om het doelmatig werken bij de gemeente te verbeteren. De discussie ontstond naar aanleiding van de middelen, die nodig zijn om met informatie om te gaan: de aanschaf dan wel vervanging van computers. Diverse fracties - met uitzondering van Groen Links - hadden er moeite mee dat het college al wil investeren in automatise ring voordat het gewenste informatie plan gereed is. De vrees bestond dat wanneer het plan er is de gedane in vesteringen wellicht overbodig zullen blijken te zijn. Het college deelde de mening van een meerderheid in de raad niet, maarmoest een keuze maken: geen besluit (en dus ook geen besluit over het informatieplan) of een aangepast besluit. Tot het laatste werd besloten. De vervanging van de huidige minicom puter (115.000 gulden) zal pas plaats vinden als het echt niet anders kan en de commissie financiën haar fiat heeft ge geven. Voorts werden uit het plan twee personal computers (brandweer en openbare werken) en de uitbreiding met twee werkplekken geschrapt. Met dit aangepaste voorstel stemden alle frac ties in. TV Het Vennewater De gemeenteraad verleende vorige week een gemeentegarantie aan de tennisvere niging Het Vennewater ter grootte van 225.000 gulden. Dit bedrag leent de club, naast een eigen bijdrage van 150.000 gulden, voor de aanleg van twaalf tennisbanen met kunstgras. (Volks)muziekschool Goedkeuring was er vorige week voor de begroting van de Volksmuziekschool Heiloo voor het cursusjaar 1991-1992. In de begroting wordt er vanuit gegaan dat de tarieven van de school gelijk blij ven. Voor een jaar later wil het college wel dat de mogelijkheid van tariefsver hoging wordt bekeken. Groen Links was het hier niet mee eens. „We kunnen het woordje 'volks' maar beter schrap pen", aldus de heer Pleizier. „De mu ziekschool is nu voor een aantal gezinnen nu al te duur". Bij de vaststel ling van de volgende begroting, medio 1992, zal de partij zonder meer op dit onderwerp terugkomen. Oud papier Zonder discussie stemde de gemeente raad er mee in dat de milieupremie voor ingezameld karton en papier op 0,10 per kilo blijft staan tot 1 oktober van dit jaar. Landelijk zijn er onderhandelin gen gaande over het vaststellen van sub sidies voor de inzameling. Ook regonaal is er overleg. Zodra er afspraken zijn gemaakt zal de Heilooër regeling wor den aangepast. Kinderspeelzalen Via een begrotingswijziging werd door enkele raadsfracties aandacht gevraagd voor de extra subsidie aan de Stichting Kinderspeelzalen. Door een navorde ring van de belasting en de uitbreiding van acht naar negen groepen peuters is de stichting in de financiële zorgen ge komen. Nadat de reserves verbruikt wa ren klopte men bij de gemeente aan voor een bedrag van bijna 10.000 gul den. VVD en Groen Links spraken de vrees uit dat de hulp nu wel eens struc tureel kan zijn. Het budget van 20.000 gulden voor nieuw beleid in de sector welzijn wordt daardoor dan al voor de helft gebruikt. De raadsleden wilden zich daartoe nu nog niet verplichten. Wethouder mevrouw Willemse sprak tegen dat men zich vastlegt voor de toe komst. Bij de behandeling van de be groting voor 1992 staat het de raad vrij om al dan niet te kiezen voor extra mid delen voor de Stichting Kinderspeelza len, was de strekking van de woorden als antwoord aan de raad; De partijen stemden overigens in met het verlenen van het krediet voor dit begrotingsjaar. een toast werd uitgebracht op de ju bilaris. Een totaal verbouwereerde Henk Kaan dorp wist niet wat hem overkwam. Zoi ets had hij nog nooit meegemaakt, hij was er helemaal een beetje ontdaan van. 25 Jaar geleden kwam hij nog alleen met melk, boter en eieren in de kar langs de deur, maar Heiloo groeide en de vraag werd groter. Dus ook de kar groeide mee. Nu wordt er in een grote auto gereden en draagt het bedrijf de naam Zuivelservice Heiloo. Het werk kan allang niet meer alleen gedaan wor den samen met P. Morsch en W. van Wijk vormen zij een drie manschap die een gedeelte van Heiloo van hem dage lijkse boodschappen voorziet. Dat dit naar volle tevredenheid gebeurt mag blijken uit de warme reaktie van de be woners van het Zevenhuizen. HEILOO - De Hofdijkschool is dicht. Vorige week werd de schooldeur voor de kinderen gesloten na een 'feestelijke' laatste lesdag. Een onvérwachte gebeur tenis voor de betrokken partijen, on danks het feit dat de sluiting van de school al wel was aangekondigd. Het onverwachte zit hem in het tijdstip. Het besluit van de gemeenteraad tot ophef fing van de Hofdijkschool in Heiloo- West, gelijktijdig met de opening van een basisschool in Ypestein, stond im mers op de kalender voor augustus 1992. Na het raadsbesluit in het voorjaar werd een werkgroep ingesteld, bestaande uit onderwijzend personeel, ouders, een ambtenaar en een vertegenwoordiger van de Onderwijs Begeleidings Dienst. Deze had als eerste taak te inventarise ren welke ideeën er leefden onder de ou ders van de leerlingen van de Hofdijk school. In de discussie werd al bepaald dat vanwege onderwijskundige redenen niet meer gestart zou worden met een groep 1 (jongste kleuters) en groep 3. Na dit besluit bleek dat de Hofdijk school in augustus '91 zou kunnen star ten met zo'n 80 leerlingen. Via inschrijfformulieren voor het ko mende leerjaar werd echter duidelijk dat dit aantal veel lager zou uitpakken. De achtste groep bleef weliswaar bijeen (24 leerlingen), maar voor de andere vijf groepen waren in totaal nog maar 23 leerlingen over. Veel ouders hadden in middels al besloten hun kind(eren) voor het schooljaar 1991-1992 in te schrijven bij een andere basisschool in Heiloo. Dit 'sneeuwbaleffect' was een tegenval ler voor de werkgroep, welke pas drie weken voor de laatste schooldag duide lijk werd. De ouders van de 23 kinderen werden bijeengeroepen en geconfron teerd met de situatie. Vanuit sociale en onderwijskundige aspecten was het in feite niet meer verantwoord om met de kleine leorlingengroep van start te gaan. In samenspraak met de werkgroep werd door de ouders besloten niet meer ver der te gaan in Hofdijkschool-verband. De 23 leerlingen werden alsnog aange meld bij andere basisscholen. Groep 8 blijft een uitzondering vormen. Deze groep wordt niet bij een andere school ondergebracht, maar zal als Hofdijkschool blijven bestaan. Welis waar niet meer in het zelfde gebouw, maar organisatorisch zijn het 24 Hof dijkers. Voor de werkgroep en de gemeente werd het na deze besluiten zaak om alles ....en werd besloten met het definitief sluiten van de school door directeur Kokgeassisteerd door de leerlingen. voor de leerlingen en het onderwijzend personeel zo goed mogelijk te regelen. Hofdijk-directeur de heer Kok heeft voor het volgend schooljaar een belan grijke rol in de begeleiding van zowel kinderen als personeel. Zij komen te recht op verschillende scholen, in hoofdzaak bij de Nieuwe Hoeve en de Zeskant. Onderwijs-wethouder mevrouw Wuijs- ter is net als anderen verrast door de snelle ontwikkelingen. Maar zij is tevre den over de manier waarop alles binnen een kort tijdsbestek voor de leerlingen en de onderwijskundigen is geregeld. „De gekozen manier is nu voor de kin deren pedagogisch de beste oplossing. Bovendien komt de werkgelegenheid voor de leerkrachten niet ip gevaar", al dus mevrouw Wuijster. Het doek voor de Hofdijkschool is ge vallen. In naam bestaat de basisschool nog een jaar, maar een eigen accommo datie is er niet meer. Op dinsdag 25 juni werd afscheid genomen van de school genomen, 's Ochtends werden ballon nen opgelaten en was er een toneelstuk opgevoerd door ouders en personeel. Aansluitend werd een minikermis ge houden in de school, compleet met een draaiorgel, huifkar, ijscoman en panne koeken eten. Voordat directeur Kok de Dinsdag 2 juli vanaf 1 uur (i.v.m. voorbereidingen 's ochtends gesloten!) BERGEN HEILOO HOORN 19 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 E£ N S*l.' VAN KI F j- ALKMAAR - BEVERWIJK HAARLEM HEEMSKERK HEILOO r xe\ 072-VaUA KanX0°Ju *eg 33< Tel07^?5°- DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 Makelaar Taxateur o.g. ^pothekeRn °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES school officieel sloot kregen alle kinde ren een beker met het Hofdijk-vignet en een schoolfoto. Op woensdag werd nog wat opgeruimd, waarna de grote vakan tie begon. Over zes weken zal het tot de meesten pas echt doordringen: nooit meer naar de school in Mariënstein, nooit meer naar de Hofdijkschool. HEILOO - In de nacht van zaterdag op zondag is er brand geweest in het ge bouw van de scoutinggroep Victorie aan de Westerweg, in Heiloo. Door deze brand is de gehele bovenverdieping ver woest en is de Victoriegroep ernstig ge dupeerd in haar spelaktiviteiten. Ook de verhuur aan andere scoutingroepen voor zomerkampen kan nu niet door gaan, wat tevens een financiële tegen valler is. De oorzaak van de brand is tot nu toe onbekend, de technische recherche heeft de zaak in onderzoek. Er is aan het geboud veel schade ontstaan on danks het snelle en accurate optreden van de brandweer. De ontstane schade zal door de verzekering worden gedekt, maar niet alle bijkomende (spel materialen zullen worden vergoed, daarom zal de Victoriegropp te zijner- tijd een actie op touw zetten, waarbij uw financiële hulp gevraagd zal worden. HEILOOS ECHTPAAR DOET UNIEKE VONDST HEILOO/WINTERSWIJK - Toen men de grond van steenfabriek de Vlijt in Winterswijk aan het afgraven was, de den onze plaatsgenoten Robert en Mary Sanstra een bijzondere ontdekking. Zij ontdekten de overblijfselen van een haai, de odontaspis-cuspidata, die 35 millioen jaar geleden heeft geleefd. De overblijfselen, vijf en dertig tanden en achttien wervels, worden door de ge ologische afdeling van museum Freriks in Winterswijk tijdelijk tentoongesteld. Het gaat hier volgens de Winterswijkse geoloog M. van den Bosch om een unie ke vondst, omdat nog nooit in Neder land zoveel delen van een zelfde haai zijn gevonden. De tentoonstelling is tot oktober te bezichtigen. GESLAAGD HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Mar- ja Kaashoek is aan de Universiteit van Amsterdam geslaagd voor haar docto raal examen rechtsgeleerdheid. Voor de speltakken, met name de wel pen en de verkenners, zal een tijdelijk, alternatief onderkomen worden ge zocht, zodat de opkomsten direct na de zomervakantie gewoon kunnen door gaan. BIJEENKOMST KBO HEILOO - Dinsdag 9 juli om 9.30 uur komen de leden van de K.B.O.-Heiloo bijeen in het trefpunt. De vakanties zijn aangebroken en ook de wisselende acti viteiten staan op een laag pitje. Maar vakantie of niet, wel of geen activitei ten, wij houden in 't Trefpunt onze tweemaandelijkse Eucharistieviering. Als u dat wilt mag u het noemen ter af sluiting van ons verenigingsjaar. Hierbij gaat Pastor Steins, Bisschop ons voor en gezamenlijk zingen we weer de ver schillende liederen. Jammer genoeg kan de Heer Groot ons niet begeleiden. U zult het wel vernomen hebben dat hij in het ziekenhuis is opgenomen. Mevrouw Kotterman was onmiddellijk bereid om ons dinsdag te helpen. Na de viering drinken we voor het weggaan nog een gezellig kopje koffie. U weet het: zit u met vervoer, belt u dan even 332892. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1