Verhalen uit Heiloo (2): Wat een poepie van een hondje £venementenagenda I Andere adressen Kerkdiensten Medische diensten Oud papier acties inHeiiaa Geen Uitkijkpost ontvangen? DRINGEND VERZOEK C.W. WILLEBOORDSE, huisarts AFWEZIG van 22/7 t/m 8/8 UITKIJKPOST 17 JULI 1991 Heilooënaars zijn dol op huisdie ren. Bijna overal tref je in huis wel een konijn, cavia, kat of hond aan. Vooral dat laatste dier geniet een grote populariteit. Een wille keurige zondag gaan wandelen in het Heilooër Bos komt min of meer overeen met hondjes kijken. Een trimmer, die achter z'n vier voetige huisgenoot aan holt, een gezin met twee kindvriendelijke, wild dartelende exemplaren, een ouder echtpaar met een onmisken baar naar de laatste mode gescho ren en geknipte zwarte poedel: je komt ze allemaal tegen. Boven dien fungeert de hond als een legi tieme manier om een praatje met een volslagen onbekende aan te knopen. Er is immers een geza menlijke liefhebberij en wie weet wat daar in de toekomst uit kan voortkomen. Maar de veelheid aan honden in de gemeente heeft ook een keerzij de. Recreatiegebieden en bermen, stoepen en straten worden bezaaid met de uitwerpselen van onze be minde, trouwe viervoeters. En wat de gemeente ook aandraagt aan mogelijke oplossingen hiervoor, na enige tijd is het 'poep-aan-je- schoen'-gevaar weer onvermin derd aanwezig. Posters werden ge drukt en verspreid, een aanlijn- gebod werd van kracht, er kwam zelfs een onbezoldigd ambtenaar om als parkwachter toezicht te houden, maar niets heeft voor een langere periode geholpen. Van tijd tot tijd laait de aversie jegens be zitters van honden en de dieren zelf, vanwege de vervuiling van de woonomgeving, weer op. Inge zonden stukjes in de krant, besprekingen en discussies in de gemeenteraad, maar alles met als uiteindelijk resultaat dat de aan dacht na enige maanden geluid loos wegebt en de situatie ongewijzigd blijft. Van de laatste jaren wept ik dat er uitgebreid gesproken is over de in voering van hondenbelasting om de overlast door hondenbezit te beteugelen. Aan de ene kant was de maatregel preventief bedoeld. Als iemand voor het bezitten van een hond moet betalen, dan denkt hij wel even na voordat-ie er aan begint. Zeker wanneer men over weegt een tweede, derde of zo veelste hond aan het huishouden toe te voegen. Aan de andere kant zouden de belastinggelden ge bruikt worden voor de bestrijding van de directe overlast, de poep. Hondentoiletten, schepjes en plastic zakken, meer toezicht op het ongeoorloofd los laten lopen van honden, enzovoort. Helaas - voor de voorstanders van deze be lasting wel te verstaan - vielen de ideeën samen met de noodzaak bij de gemeente om te bezuinigen dan wel de inkomsten te verhogen. Hondenbelasting werd door de publieke opinie en de meerderheid van de raad gezien als een ordinai re belastingtruc, die de gemeente een extra potje zou verschaffen voor uitgaven, die met hondepoep niets van doen hebben. Geen be lasting voor het hebben van een hond was de conclusie en aldus ge schiedde. Wij hadden vroeger thuis ook een hond. Toen hij net tien weken oud was, gingen mijn vader en broer hem ophalen bij een fokker in Hil versum. Mijn broer werd zijn baas, dat was voor iederen, inclu sief de hond, vanaf het begin dui delijk, maar gelukkig bleek het een allemansvriend. Iedereen be leefde de lusten en doorstond de lasten van onze luid blaffende huisgenoot. Wandelen in de stro mende regen met harde wind doet bijna geen mens voor z'n plezier, maar die gevoelens van onlust heeft een hond niet, dus dan ga jp met hem naar buiten. Werd er naar zijn kandrang te weinig met hem gelopen, dan ging-ie er zelf wel vandoor. Uren zijn we te voet of per fiets op pad geweest om hem te vinden na een geslaagde ontsnapping. Wat hij tijdens zijn escapades uit spookte, daar konden we slechts naar gissen. Alarmerend was ech ter op een dag een boze boer bij ons aan de deur, die onze hond be schuldigde van de dood van een aantal van zijn schapen op een weiland aan de westkant van Hei loo, waar in die tijd nog geen wo ningen waren gebouwd. Dit bleek loos alarm. Vervelend en smerig, dus niet loos, was het wanneer on ze hond zich had vermaakt door het nemen van een bad in de verse mest van allerlei vee. Vooral de uitwerpselen van kippen en koeien vond hij zo aanlokkelijk, dat hij er uren op z'n rug doorheen kon rollen. Een vacht vol stront en een dito geur betekenden voor ons de onplezierige taak van de hond in het bad stoppen. Je was boos op hem en vervloekte het rot werk, maar de droeve ogen van het dier, wanneer je de shampoo afspoelde of hem met een doek stevig droog wreef, maakten je toch weer mild en binnen minuten was je weer de dikste maatjes met elkaar. Dik aan was het tussen de hond en mij wanneer mijn broer en de rest van de familie er een paar dagen niet waren. Enkele zomervakan ties nam ik de honeurs van 'het baasje' waar. 's Ochtends vroeg uit bed en naar buiten, eten geven, aandacht schenken en je niet zon der trots inbeelden dat het dier toch nog beter naar mij luisterde dan naar m'n broer. Dat laatste sloeg natuurlijk nergens op, maar gedurende de dagen of weken dat m'n menselijke huisgenoten elders verbleven, voelde ik me meer en nadrukkelijker verwant met de hond. We moesten het samen rooien die tijd, samen naar buiten, samen eten en samen waken over het huis. De intimiteit die ik beleefde met onze eigen hond, die ontbreekt op dit moment geheel ten aanzien van de honden van anderen. Ik ben eerder bang dan aanhalig. Hoe dat zo gekomen is, daarvan heb ik geen flauw idee. Maar telkens als ik op straat een hond zie aanko men heb ik de neiging om over te steken. Het lijkt ook wel of hon den mijn terughoudendheid en angst op grote afstand kunnen rui ken. Ik zie hun kop omhoog gaan, ze versnellen hun pas, de lijn wordt strak getrokken en met een als het ware minachtende en grijn zende uitdrukking komen ze in mijn richting. Natuurlijk overwin ik m'n angst, maar ik ben me er steeds weer van bewust dat ik bang ben. Wellicht heb ik teveel naar reportages over de kwaad aardigheid van opgefokte pitbulls gekeken, wie zal het zeggen. Ik herinner me twee ontmoetingen met honden, waarbij het zweet van angst me daadwerkelijk uit brak. De eerste keer gebeurde dit op Mallorca, waar ik met een ou de klasgenote twee weken van de voorjaarszon genoot na een druk ke wintertijd vol stress. Ik kwam er heerlijk tot rust. Terwijl mijn vriendin zich op het strand of el ders vermaakte overeenkomstig de ongeschreven wetten van het vakantie-eiland, maakte ik op een dag een wandeling door de 'ach terkant' van El Arenal, in de hoop dat daar ook iets te zien zou zijn dat niet met op toeristen gerichte geldklopperij te maken had. Zo struinend en flierefluitend om me heen kijkend lette ik minder op wat en wie er nog meer in de straat liepen. Zo lang het niet het geluid van gemotoriseerd verkeer betrof had ik geen gevaar te duchten, dacht ik. Agressief grommen, vals janken bijna, haalde me uit m'n overpeinzingen. Nog geen tien me ter bij me vandaan stond een schurftige hond, een bastaard van flinke proporties. Naast hem lag een berg huisvuil, afkomstig uit enkele bakken. Kennelijk zag het beest me als een directe bedreiging voor zijn bijeengeschraapte maal tijd. Ik stond doodstil en pas na een tiental secondes merkte ik vlak bij me een lotgenoot op. Een Duit se Mallorca-ganger, die het net zo min op het schrikwekkende dier bekeken had als ik. We maakten ons, de hond geen tel uit het oog verliezend, uit de voeten en door onze gemeenschappelijke .angst en de afkeer van het voorkomen van dergelijke gore, zwervende vier voeters in het algemeen, raakten we aan de praat. Het werd nog een leuke middag. De tweede ontmoeting met een angstaanjagende hond is van re center datum. Enkele maanden geleden moest ik een opdracht bespreken met een goede klant. Meestal ontmoetten we elkaar op neutraal terrein, maar om de een of andere reden was dit nu niet mogelijk en spraken we af in zijn kantoor, dat hij aan huis houdt. Via de voordeur van de woning moest ik naar binnen, dat had hij me verteld. Op het moment dat ik met mijn vinger de knop van de bel aanraakte, verschenen twee rijen geel-wit glimmende tanden van niet geringe omvang en scherpheid voor het raam naast de deur. Ik schrok enorm en deed snel een paar stappen naar achter. De man des huizes was inmiddels komen aanlopen, hij keek naar me door het zelfde raam en riep: 'Wacht maar even, dan breng ik de hond wel naar de bijkeuken'. Had-ie dat niet gedaan, dan had ik rechtsomkeer gemaakt. Maar nu stond ik enkele minuten later in de hal en op weg naar de kantoor ruimte keek ik vanuit m'n ooghoe ken nauwlettend om me heen of het dier niet dwars door een deur direct naar mijn strot zou sprin gen. Wat kan een mens ongenuan ceerd bang zijn en zich als een angsthaas, volgestopt met fo bieën, gedragen. Hoe anders was de verhouding met onze eigen hond. Hij is al ja ren geleden gestorven. Oud en ziek was-ie, maar tot de laatste da gen was het 'onze hond'. Het is opvallend hoe vaak ik nog aan hem terug denk. Bijna iedere an dere hond, in ieder geval rasgeno ten, maken de herinnering levend. En soms denk ik er wel eens over om mezelf een hond aan te schaf fen, de vele plezierige belevenissen helder voor de geest. Maar de wens van dat moment wordt over schaduwd door allergie en gebrek aan tijd om voldoende aandacht en zorg aan het dier te besteden. Ik hervat dan andere bezigheden en dagen, soms weken, sta ik niet stil bij de lasten en lusten van het hebben van een hond als huis genoot. Onlangs kochten kennissen een 'poepie-van-een-puppie'. Dagen achtereen zag ik die twee in de wolken verkeren, alsof het hun eerste kind was - wat eigenlijk in overtrokken zin niet van de waar heid verschilde. Dan ga je toch twijfelen en heb je maling aan no ta's over hondepoep, belasting voorstellen en milieuvervuiling. Dan wil je maar één ding Jaap-Wim van der Horst NLP PRAKTIJK IN EGMOND EGMOND - Medio juni is in Egmond de consultatieve praktijk voor NLP gestart. NLP (neuro-linguïstisch pro grammeren) is een verzamelnaam voor een aantal technieken, afkomstig uit verschillende stromingen, zoals non- verbale communicatie, hypnotherapie, psychologie, taalkunde en cybernetica. Deze technieken zijn toepasbaar bij een aantal klachten op geestelijke basis, zo als slaapstoornissen, depressies, angsten en fobieën, verslaving, negatief zelf beeld, etcetera. De behandelingswijze is in vele gevallen kort: drie tot vijf sessies van elk een uur. Gemiddeld is er binnen vier weken een positief resultaat. Er zijn geen lang durige gesprekken over bijvoorbeeld ne gatieve jeugdervaringen of trauma's. Bij de NLP-behandeling gaat het niet om de mogelijke oorzaken, maar om hoe mensen problemen innerlijk ver werken. Er wordt afhankelijk van de klacht besloten om NLP te combineren met hypnotherapie. De praktijk is ook 's avonds en op zaterdag voor behande ling open. Voor nadere informatie of een oriënterende afspraak: 02206-4667, tussen 15.00-20.00 uur. Adres: Prins Bernhardlaan 3, Egmond aan den Hoef. INGEZONDEN Inventarisatie HEILOO - In het artikel dat over de monumenten die tussen 1850 en 1940 ontstonden en nu provinciaal worden geïnventariseerd, viel mij in de opmer king van de gedeputeerde Van Diepen bijzonder op dat daarmee de bescher ming van de betreffende monumenten totaal de mist in gaat. Hij zegt name lijk': 'Het plaatsen van een monument op een lijst is slechts een schijnzeker heid. Vernieuwing is vaak goedkoper dan herstel'. Dan vraag ik me af wat dan nog de waarde is van de kostbare inventarisatie en het beheer als daarin het grote gat is opgenomen waardoor vrij baan voor willekeur mogelijk wordt. Vernieuwing na sloop betekent natuurlijk dat daar mee het monument verdwenen is ten gunste van nieuwbouw, die niet meer op een monumentenlijst kan voorkomen. Zo blijft in het beheerssysteem het be houd of de sloop van monumenten in deze orde even onzeker als het altijd al was. Als niet de willekeur nu reeds heeft toe geslagen, is ons raadhuis van 1927 op de nieuwe monumentenlijst geplaatst, maar blijft het met wat economische nonsens van gemeente en provincie mo gelijk tot de sloop over te gaan en dan te zeggen dat met de nieuwbouw het monument behouden is gebleven. C. Admiraal, Heiloo. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo In de muziekafdeling van de bibliotheek is een presentatie van materialen over New-age muziek. Op de thematoren (voor in de biblio theek) is het onderwerp 'historische romans'. Expositie Peter de Rijcke Tot en met 26 juli zijn er aquarellen en olieverfschilderijen van Peter de Rijcke te zien bij het Noordhollands Land schap, Dorpsstraat 65 te Castricum. Openingstijden dinsdag tot en met za terdag van 13.30-17.00 uur. Beter is het van te voren even te bellen: 02518- 59750. TC Hogedijk Vrijdag 19 juli: racketavond voor be ginners en gevorderden, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 20 en 27 juli: extra racketa vonden vanaf 19.30 uur; inlichtingen: Alie Overtoom, tel. 02206-1051. Stedelijk Museum Onder de titel 'Wakkere Burgers' is in het stedelijk museum Alkmaar tot en met 1 september een expositie te zien over de Alkmaarse schutterij in de Gou den Eeuw. Adres: Doelenstraat 5, Alk maar, tel. 072-110737. Galerie Nu Tot en met 11 augustus is in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat te Castrcum (open donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur) werk te zien van Mar- ga Zijp (keramiek) en van Jeanet en Jan van Wel (monotype-aquarellen en SoUu^es}.Alleenstaanden Heiloo Woensdag 7 augustus: midgetgolf in Egmond aan Zee, aanvang 20.00 uur. Vertrek per fiets vanaf het postkantoor Heiloo om 19.15 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 18 juli: inleveren van pak ketten voor Polen tussen 13.00 en 20.00 uur bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo. Voor inlichtingen over kosten, maten en wijze van verpakken, etc., kunt u bellen: 331802. Wijkvereniging Plan Oost Zaterdag 10 augustus: driekamp (16.00 uur) en barbecue (19.00 uur). Kosten driekamp per team van 4 personen 5,00. Kosten barbecue: leden 15,00, niet-leden 20,00. Opgeven voor 6 au gustus bij N. Komen (337947) of P. Pes- ser (335179). De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. Bel 's donderdags: 072-330175 Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 17 juli Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Ook gebruikte kleding. Halen op verzoek: 331783 (tussen 17.00-18.00 uur). Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Fiom Alkmaar Bureau voor hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Van der Meijstraat 6, 1815 GP Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar op werkdagen van 9.00 en 17.00 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo Inspectie Heiloo e.o.: 072-337516. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072- 331484. Actie Vakantie Pleegdier: 072-336180. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Unie van Vrijwilligers Kantoor: Stationsweg 92-C, Heiloo, tel. 335296. Secretariaat: mw. A.J. de Groot-Vos, Pijlemeeth 55, 1851 EG Heiloo, tel. 332626. Giro UW: 2400655. Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk (Stama) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spreekuur maandag, dinsdag en woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. J.A.G. Delhaas uit Mid- denmeer. 17.00 uur: service in English, sermon by rev. R. Bagott. Further information: 072-333396 or 02518-58758. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. G.J. van Kamp. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: ds. A.P. van Langevelde; 17.00 uur: evang. br. J.O. Schouten. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: dhr. T. Viezee uit Alphen aan de Rijn. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: dra. mw. M.Th.W. Siregar- Emck uit Amsterdam. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen dienst. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: br. R. Schoufour. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: eucharistieviering. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Glas uit Curacao. Baptisten Gemeente Alkmaar Hofstraat 15, Alkmaar 10.00 uur: br. B. Bakker. Pinkstergemeente Heiloo Zondagmorgen 10.00 uur dienst. Zon dagsschool 10.30-11.30 uur. Bijbelstu die: woensdag vanaf 20.00 uur. Kerkge bouw: Maas Geesteranusweg, Heiloo. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-1958. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zondag 11.00 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9.30 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.15 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten:, zondag 11.00 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst. Zondag 9.30 uur: woord- en gebeds dienst. Woensdag 16.45 uur: kleine kapel. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584. is wegens vakantie Aanwezige huisartsen nemen waar. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 20 en 21 juli: W. Hartong, Tulpencroft- laan 17, Heiloo, 337883. Weekenddienst Apotheek 19-26 juli: Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 330200. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 20-26 juli: E. Wiegering, tel. 02513- 12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Telefoon 072-123889 (doorkies- nummer). Diëtiste Simone Ouwendijk, Noordergeeststraat 28, Heiloo. Telefonisch afspraken ma ken: dag. tussen 18.00-19.15c uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak,-tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrord, Kennemerstraat weg 464, Heiloo. Voor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114. W. Zonjee, Westerweg 128a, tel. 072-338114. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Holle- weg 94, 1851 KK Heiloo. Spreekuur: ma. t/m vrij. van 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Voor spoedgevallen na 17.30 uur en in het weekend: tel. 072-126482 (alarmnummer). Uitleenmagazijn: Holleweg 94, 1851 KK Heiloo. Openingstijden: ma. t/m vrij. van 18.30-19.30 uur, tel. 072-331073. Kraamverzorging: Gasthuisstraat 2, Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. Ma. t/m vrij. van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222; na 17.00 uur en in het wee kend: tel. 072-145454. Diëtist: lidmaatschap van Interkruis Noord-Kennemerland is noodzakelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Zwangerschapscursus/Nabevallings- gymnastiek: Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Veltho- ven, tel. 072-338027. Zwangerschap scursus is voor leden van de kruis vereniging kosteloos. Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.00-8.30 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, maandag tot en met vrijdag 9.00-9.15 uur. Ombudsteam Heiloo Spreekuur: elke maandag van 19.00-20.00 uur in het lokaal P. van Muijenweg 16. Telefonisch elke dag van de week van 10.00-22.00 uur te bereiken via 332212 of 337993. Adres: Postbus 89, 1850 AB Heiloo. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Opgave-formulieren verkrijgbaar bij de peuterspeelzalen Brammetje en Olleke, Pastoor van Muijenweg 18, en de Ted dybeer, Slimpad 16b. Verdere inlichtin gen bij mw. M. Vos-Ressing, tel. 334902 (uitsluitend tussen 19.00-20.30 uur). De peuters kunnen vanaf 2 jaar oud op de wachtlijst geplaatst worden. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadressen (uitsluitend te lefonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-333043 (tot 5 augustus). Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th.Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. Tevens dinsdag van 19.00-20.00 uur. Alg. Ned. Invalidenbond Secr.: H. van Weert, Visserlaan 8, 1815 VD Alkmaar, tel. 072-125852. Contact persoon Heiloo/Limmen: A. L. Belle- kom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Contactper soon Egmonden: P. Koel, Meidoorn laan 3, 1935 EX Egmond-Binnen, tel. 02206-4866. Stichting Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, .Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Stichting Werklozenbelangen Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (11.00-12.00 uur) in het onder komen aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-337196. Adviesburo VCN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied. Adres: De Gouwe Boom 32, 1851 TE Heiloo. Tel. 072-338640. Spreekuur na telefonische of schriftelij ke afspraak. Gezinsverzorging Noord-Kennemerland/Noord-Holland- Midden. Voor hulp bij problemen in de verzorging van uw huishouden. Heiloo: Westerweg 294, telefoon: 072-127066; spreekuur: van 8.30-9.30 uur. Voor akute hulp na 17.00 uur en in het wee kend: 072-156400.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 2