Concerten voor familiehuis rond ruïne Slot op den Hoef KOM IN DE TUIN ullti-lto Intra-tip... intratuin 14.95 LAAGSTE PRIJZEN! Luifel boven voordeur terug C. HACHMANG 1 tfr A.J. VOS Voorbereidingskrediet bouw gemeentehuis in commissie 56e JAARGANG NO. 32-7 AUGUSTUS 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Winterprogramma van het Nivon verschenen LAATSTE NIEUWS Oude ansichten Heiloo nog twee weken te zien Yakuzi in Buk Buk De bestelkosten nemen wij voor onze rekening DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis, Stationsplein 4, 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. Opgevulde terracotta-pot heiloo VAN VUUREN Forse buit bij inbraak Karwei op Oude Werf OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur urn lil» Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. - Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■h' hk i te bereiken onder nummer 072-330175 ■fllH X/ Redactie-adressen: ■yjH\ V Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude. N ABééBLx (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. I Een tekening van het concertterrein in Egmond aan den Hoef. EGMOND - De Stichting Egmond Klas siek organiseert op 10 en 13 augustus 1991 twee concerten. De concerten zul len plaatshebben rond de ruines van het kasteel te Egmond aan den Hoef. Respectievelijk zullen optreden: het Gelders Opera Orkest en The Academy of St. Martin-in-the-Fields. De Stich ting Egmond Klassiek is in het leven ge roepen om een 'familiehuis' voor zieke kinderen en volwassenen te realiseren bij het Medisch Centrum Alkmaar. In het kader van het Nationaal Opera festival treedt zaterdag 10 augustus het Gelders Opera Orkest op onder leiding van Hans Lamers. De solisten van die avond zijn: Ellen van Haaren, Leonie Schoon, Anna Maria Dür, Adriaan van Limpt, Pieter van den Berg en Ernst Daniël Smid. Het tachtigkoppige Gel ders Opera Koor neemt de koorgedeel ten voor zijn rekening. Op het programma staan stukken van opera's van Verdi, Bellini, Donizetti en J. Strauss. Christina Deutekom ve.rzorgt de muzikale voorbereiding van deze avond. De toegangsprijzen bedragen 55,00 en 50,00. Aanvang 20.45 uur. Dinsdag 13 augustus is er een optreden van The Academy of St. Martin-in-the- Fields onder leiding van Iona Brown. Dit optreden in Egmond aan den Hoef is het enige in Nederland. Het orkest be hoeft nauwelijks aanbeveling. Het heeft meer dan 600 plaat- en cd-opnamen op zijn naam staan uit een repertoire dat van de zeventiende tot de twintigste eeuw reikt. Naast acht Edisons heeft het orkest talloze andere internationale prijzen in de wacht gesleept en heeft evenzoveel gouden platen op zijn naam staan. Uitgevoerd zullen worden wer ken van Corelli, Albinoni en Vivaldi (waaronder de Vierjaargetijden). De toegangsprijzen bedragen 75,00 en 67,50. Aanvang 20.45 uur. De entourage Op de fundamenten van het voormalige Slot op den Hoef zal tijdelijk een amfi theater verrijzen dat plaats biedt aan ruim 3000 toeschouwers. Het podium heeft de vorm van een Romeinse tempel en drijft op de slotgracht. Het decor bestaat uit een enorme projectie op doek van de stad Rome. Tijdens het concert op 10 augustus zullen enkele so listen hun voordracht al varend in een Venetiaanse gondel ten gehore brengen De bomen achter het podium zullen worden belicht; een twintigtal plastie ken van de Bergense kunstenaar Mari- nus Klap geeft het natuurlijke decor een ander accent. Tijdens de pauze kan men kijken naar een waterballet. Ook bij minder goede weersomstandigheden kunnen de voorstellingen doorgang vin den. Zowel het podium als de tribunes zijn geheel overdekt. Kaarten voor de concerten zijn te bestel len via de reserveringslijn van de Stich ting Egmond Klassiek, dagelijks tussen 12.30 en 16.30 uur, tel. 02206-3469. Het familiehuis Voor ernstig zieke kinderen en sommige volwassenen is het van belang dat oude ren dan wel andere dierbaren in hun di recte omgeving verblijven. Het Medisch Centrum Alkmaar is het grootste niet- academische ziekenhuis in Nederland en vervult niet alleen een locale maar ook een belangrijke regionale functie. Dit impliceert dat velen ver van huis behan deld worden. Zowel voor zieken als voor hun naaste familie en vrienden is dit een zware belasting. Daarom is het belangrijk dat het Familiehuis op korte termijn gerealiseerd wordt. De op brengst van de concerten in Egmond aan den Hoef gaat rechtstreeks naar de verwezenlijking van dit doel. De Stich ting Egmond Klassiek is in het begin van 1991 immers opgericht met als enig doel het verzamelen van gelden ten be hoeve van het Familiehuis bij het Me disch Centrum Alkmaar door middel van het organiseren van concerten. Een sfeervolle tuin aan de Bergeonstraat. HEILOO - Het was vorig jaar, te oorde len naar de vele reacties, voor tuinlief- hebbers een grote teleurstelling dat het evenement 'Kom in de tuin' geen door gang vond. Dit jaar is de vaste tuinkeu- ringscommissie van de KMTP er weer in geslaagd een aantal tuineigenaren ervan te overtuigen, dat hun tuin voor velen een bron van inspiratie zal kunnen zijn. Bij hen bent u dan ook welkom op za terdag 10 augustus tussen 10.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis en wij rekenen erop dat u bij het betreden van deze lustho ven de grootste voorzichtigheid zult be trachten. Vooral in de kleine tuinen is een grote toeloop moeilijk te verwer-» ken. Wij vragen uw begrip hiervoor. Wilt u bij al te veel drukte voor de in gang wachten op uw beurt? Alleen met die hulp zijn evenementen als deze te realiseren. De volgende gastvrouwen en gastheren zullen u graag ontvangen: Castrcium: C. de Wit, Beverwij kerstraatweg 166; Limmen: Th.C. Wester, Achterweg 21; P.A. van den Velden, Pagelaan 27; J.S.M. Boersen, Visweg 46; Heiloo: A. Klaase, Kennemerstraatweg 121 (fuchsia's); C. Klaasse, Spanjaards laan 14 (s.v.p. parkeren op de Zeven- huizerlaan); A. Rotteveel, Boekelermeerweg 17a; Chr. Heeres, Laan van Muys 40; A. Spaans, Berge onstraat 11; A.M.H. Smit, Blinkenlaan 31; P. Groot, Trompenburg 32. HEILOO - Het programma voor het seizoen 1991-1992 van de afdeling Hei loo van het Nivon is verschenen en aan de leden toegezonden. Ook dit keer is he't bestuur er weer in geslaagd een aan trekkelijke en afwisselende keuze aan activiteiten samen te stellen. Naast de lezingen en andere bijeenkomsten zijn er excursies, wandelingen en museum- bezoek; over de verschillende cursussen is reeds eerder een afzonderlijke bro chure verschenen en ook de geologie- groep is weer actief. Begonnen wordt met een wandeling door de duinen bij Schoorl en een be zoek aan het bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer op 22 september. In oktober volgen een bezoek aan een dia mantslijperij in Amsterdam en een klankdiaserie over een voettocht in de Himalaya. November brengt de lande- navond, ditmaal gewijd aan Spanje: 'Meer dan zon alleen', en een lezing over het ontstaan en onderhoud van on ze duinen. In januari komt het houden van bijen aqn de orde en in februari het verslag van een reis door centraal Azië. In april gaan we kijken naar films over vogels en in mei wandelen in en om Edam. Het seizoen sluit traditiegetrouw af met een wandeling over gras: ditmaal de Wou derpolder bij De Woude. De geologie- groep organiseert, naast de determi neer- en praktijkavonden, weer enkele cursussen en lezingen. In september en oktober worden in het Open Huis ten toonstellingen gehouden van werkstuk ken, die gedurende het afgelopen seizoen door de deelnemers aan de teken- en aquarelleercursussen werden gemaakt. Het winterprogramma is op aanvraag verkrijgbaar bij de secretaris van de af deling: Jaap Klunder, Sandecamplaan 1, Heiloo, tel. 333255. Alle leden van de afdeling krijgen het, zoals gezegd, auto matisch in de bus. 3 n u T/ I Q U E R O U T/ I Q U E BERGEN HEILOO HOORN Heesters en gazon geven glans aan een tuin langs de Laan van Muijs. INLEVEREN KOPIJ »rH;i t I T Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing cm 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 GESLAAGD HEILOO - De heer P.J.F. Heemskerk uit Heiloo is onlangs geslaagd voor de examens behorend bij het vakdiploma uitvaartverzorger, afgenomen door de Stichting Vakexamens Uitvaartverzor ging te Den Haag. HEILOO - In de Oudheidskamer in de Oude Pastorij is nog tot en met zaterdag 17 augustus een expositie te zien van ou de ansichten. Het gaat om kaarten van de gemeente Heiloo, in totaal 350 stuks, vervaardigd in de periode tussen 1900 en 1970. De kaarten zijn door de vereni ging Oud-Heiloo, die de expositie heeft ingericht, gerangschikt per straat. De openingstijden zijn dinsdag van 19.00- 21.00 uur en zaterdag van 14.00-17.00 uur. De Oudheidskamer vindt men aan de Nicolaas Beetsweg, tegenover de Witte Kerk en het gemeentehuis. HEILOO - Na enkele weken van rustige café-avondjes is er zaterdag weer live muziek bij jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Vanaf 22.00 uur staat dan de Alkmaarse formatie Yakuzi op het podium. Yakuzi bestaat uit een viertal maffe, niet-macho mannen, welke garant staan voor een vrolijke, swingende en stevige avond. Hun muziek laat zich niet ge makkelijk omschrijven: Yakuzi brengt een mengeling van de meest uiteenlo pende stijlen ten gehore. Je bent nog niet tot rust gekomen van een sfeervol soulnummer of je wordt alweer lui druchtig /Wakker geschud met stevige rock. Om deze muzikale veelzijdigheid mee te maken moet je op 10 augustus bij Buk Buk zijn. De entree is 5,00. Keuze uit verschillende potten met diverse planten. Compleet, voor HET GROENE WARENHUIS Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 DAKDEKKER - LOODGIETER [Holleweg 19 072-335085 idend'. 3 ^\Kmaar ALKMAAR - BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK - HEILOO Makelaar Taxateur o.g. S?^ekeRn °°P ffl Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES l"""" HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag is er bij Karwei aan de Hoefsmid in Ypestein een wel zeer bru tale inbraak geweest. Nadat de daders op vakkundige wijze het alarm onklaar had gemaakt, heeft men de deuren ge forceerd en is men met een vrachtwagen naar binnen gereden. Daar werd de slag geslagen. Vitrines werden gesloopt en er werden autoradio's, boormachines, bij na alles op het gebied van elektriciteit, maar ook dure kranen en - heel typisch - parket (misschien voor eigen ge bruik?!) gestolen. Men moet enkele uren in het pand aanwezig zijn geweest. De politie heeft de zaak in onderzoek. De meeste artikelen en goederen zijn in tussen weer aangevuld. POLITIEBERrCHTEN HEILOO - In Alkmaar werden een 19-jarige jongen uit Egmond en een 20-jarige Alkmaarder aangehouden, die ondermeer een diefstal van een autora dio in Heiloo bekenden. Aan de Kanaaldijk werd een inbraak ge pleegd in een bedrijfspand. Via een ruit aan de achterzijde kwamen de daders binnen, waarna een tussenmuur naar het kantoor werd bewerkt. De daar aan wezige kluis kon echter niet worden meegenomen. Aan de Holleweg werd de spiegel van een auto vernield. Van een uit het verkeer genomen brom fiets werden diverse onderdelen gede monteerd. De bromfiets had een te groot vermogen en maakte te veel lawaai. Op de Kennemerstraatweg ontstond een aanrijding doordat een geparkeerd staande personenauto plotseling de weg op reed. Hij kwam hierdoor in aanrij ding met een achterop komende perso nenwagen. Doordat deze auto moest uitwijken, botste deze nog tegen een derde auto, die aan de overzijde van de weg geparkeerd stond. Het bleef bij ma teriële schade. Op de Heerenweg voor de kruising met de Stationsweg-Zeeweg ontstond een aanrijding tussen èen personenauto en een bromfietser. Deze laatste haalde de auto voor de kruising rechts in en wilde de kruising recht oversteken. De auto sloeg echter rechtsaf. De auto werd licht beschadigd. Vanaf het Slimpad werd in de nacht van donderdag op vrijdag een Alfa Romeo personenauto gestolen, type 164, kleur donkergroen, kenteken YL-79-GD. In winkelhof 't Loo werd in een winkel een zwarte portemonnee gestolen. In zwembad 't Baafje werd ook een por temonnee gestolen terwijl de betrokke nen even hun kleding alleen lieten op het grasveld. In een woning aan de Zeeweg werd inge broken. De daders verschaften zich toe gang door het forceren van een kelder raam. Er werden drie waardevolle klok ken, een zilveren theeservies, een zilve ren koffiestel, diverse zilveren voorwer pen en een videorecorder ontvreemd. Op zaterdag 3 aiigustus werd op de spoorwegovergang van de Schuine Hondsbosschelaan een personenauto door een passerende trein aangereden. Bij het oprijden van de overgang sloeg de motor van de auto af. De bestuurster kreeg de auto niet direct aan de praat en bleef gedeeltelijk op de overweg stilstaan. Daar de auto niet meer startte, stapten de inzittenden uit en trachtten de auto van de spoorwegovergang te du wen voor de naderende trein. Met gerin ge snelheid raakte de treeplank van de trein de voorzijde van de auto. In de nacht van zaterdag op zondag werd getracht een VW-Golf persone nauto te stelen op de Hofdijkweg. De daders probeerden het alarm te sabote ren, maar dit ging toch af, waarna de daders de benen namen. Vorige week werden acht fietsen als gestolen aangegeven. Zeven vermiste rijwielen werden teruggevonden. GYMNASTIEKVERENIGING DOVES HEILOO HEILOO - Vanaf 12 augustus gaan de gymuren bij Doves weer van start. De uren worden gehouden op dinsdag, donderdag en zaterdag. Dinsdag: 8.45-9.45 uur damesgym in de zaal aan de Driestal; 10.00-11.00 uur en 11.00-12.00 uur (bij voldoende deelna me) damesgym in het Open Huis; 16.00- 19.00 uur meisjesgym in de zaal aan de Kerkakkers; 19.00-21.30 uur damesgym in de zaal aan de Kerkakkers. Donderdag: 16.00-17.00 uur kleuter- gym in de zaal aan de Burenweg; 17.00-18.00 uur meisjesgym in de zaal aan de Burenweg; 16.00-17.00 uur jon- gensgym in de zaal aan het Slimpad. Zaterdag: 11.00-13.30 uur keurploeg- training in de zaal aan de Kerkakkers. Het huidigete kleine gemeentehuis van Limmen. V, HEILOO - Ruim zes jaar geleden wer den de huurders van woningen aan Het Zevenhuizen, de Ewisweg en de Patrij sakkers onaangenaam verrast door een besluit van het vorige bestuur van de woningbouwvereniging Sint Willibror- dus. Men besloot namelijk tijdens het vernieuwen van de kozijnen, zonder overleg met de huurders, om de luifels boven de voordeur niet meer te laten te rugkeren. Tegen deze ingreep hebben de bewo ners, vertegenwoordigd door hun belan gengroep en de landelijke huurdersvereniging, jarenlang strijd ge voerd. Het nieuwe bestuur heeft de on juistheid van deze beslissing ingezien en zo werd eind vorig jaar overeen geko men dat er weer luifels boven de voor deuren zouden komen. Inmiddels is dit tot opluchting van de bewoners uit gevoerd. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 De luifels boven de voordeuren zijn terug in het straatbeeld. NIEUWS VAN TINTORETTO HEILOO - Het programma van teken en schildervereniging Tintoretto voor het komende seizoen ziet er als volgt uit: maandagochtend: verder gevorderden, start 9 september; maandagavond: ver der gevorderden, start 16 september; maandagavond: gevorderden, start 9 september; dinsdagavond: gevorder den, start 17 september; dinsdagavond: beginners basistechnieken, start 10 sep tember; donderdagochtend: instructie groep olieverf, start 12 september; donderdagavond: wekelijkse vrije clu bavond met afwisselend portretmodel, naaktmodel, stilleven, etcetera. De groepen op maandagachtend tot en met donderdagochtend zijn tweeweke lijks. Voor het deelnemen 'aan de ver schillende groepen kunnen nog enkele nieuwe leden ingeschreven worden. Na dere inlichtingen en inschrijfformulie ren zijn verkrijgbaar bij de secretaris, de heer A. Zoon, Oosterzijweg 4, 1851 PA Heiloo, tel. 331191, of bij de voor zitter, de heer J. Hoek, Eilandswal 30, 1821 AA Alkmaar, tel. 129262. Oud leden dienen zo snel mogelijk het in schrijvingsformulier voor het nieuwe seizoen in te leveren. Op 5 september, aanvang 20.00 uur, is de openingsavond met introductie en het bespreken van vakantiewerk in De Zevensprong aan de Ewisweg, hoek Het Zevenhuizen te Heiloo. 40-JARIG PRIESTERFEEST PATER WIM BEENTJES CASTR1CUM - Pater Wim Beentjes viert op zondag 11 augustus in de Pan- cratiuskerk te Castricum zijn 40-jarig jubileum als priester. Al tientallen jaren is hij werkzaam op een missiepost in het Afrikaanse land Zaïre. Zijn jubileum- kado is bedoeld ter ondersteuning van dit werk, ten behoeve van melaatsen. Wie een bijdrage wil leveren kan daar voor een bedrag overmaken op bankre keningnummer 84.62.55.723 (gironum mer bank 5180) o.v.v. Pater Beentjes. Het kado wordt op 11 augustus tijdens de viering van 9.30 overhandigd. HSV DOET BEROEP OP DONATEURS HEILOO - Nog een paar weken en ook voor het pas gepromoveerde HSV gaat de voetbalcompetitie dan weer van start. Daarbij is de steun van belangstel lenden voor al het werk dat deze vereni ging op het sportieve vlak voor de Heilooër gemeenschap doet onmisbaar. Wordt daarom donateur. Uiteraard geeft dat vele voordelen, zoals gratis toegang bij de thuiswedstrijden van HSV (bekerwedstrijden uitgezonderd) en verder toegang op feestavonden en zovoort. Maar wat nog belangrijker is, is dat HSV haar mooie werk vooral ten opzichte van de jeugd kan voortzetten. Bel dus nu even naar de heer G. Bolten (332071). Ook de vaste donateurs zullen zo mogelijk nog deze week bezocht wor den voor het innen van het jaarbedrag. LIMMEN - Limmen is voornemens een nieuw gemeentehuis annex bibliotheek te gaan bouwen. Behalve, de Limmer Gemeenschap is de raadscommissie hiermee accoord gegaan. De vakantie- tijd is gebruikt om de voorbereidende werkzaamheden te bekijken. Voor de projectbegeleiding van de bouw van het gemeentehuis wordt een extern bureau ingeschakeld. Zo'n pro ject vereist een grote deskundigheid en Limmen heeft die niet in huis. De keus is gevallen op het Bouwcentrum in Rot terdam. Zij zullen onder andere*een voorstel moeten doen met welke archi- tekt men in zee wenst te gaan. Ook zal het bureau behulpzaam moeten zijn bij het maken van de keuze uit de ontwer pen. Er is al wel een ruimteberekening gemaakt, maar de technische vertaling moet aan derden worden overgelaten. Voor het bovenstaande is een bedrag nodig van bijna 44.000 gulden. Aan het stedebouwkundig bureau VHP te Rotterdam is gevraagd, uitgaande van de locatie aan de noordkant van de Kerkweg, een ruimtelijk indelingsplan te maken. Dit hebben de architekten no dig voor hun schetsontwerpen. Ook zal het stedebouwkundig bureau die werk zaamheden moeten verrichten, die te zijner tijd, vooruitlopend op het bestemmingsplan Kerkweg-Noord, een bouwvergunningsprocedure voor ge meentehuis en bibliotheek te kunnen volgen. De kosten voor het inschakeling van het stedebouwkundig bureau bedra gen 17.500 gulden. In de begroting van 1991 is voor het eerst budget-ruimte gemaakt van 100.000 gulden voor de dekking van toekomstige lasten als gevolg van de bouw van het gemeentehuis. Voor de voorbereidingskosten van gemeentehuis en bibliotheek zal een krediet van ruim 61.000 gulden worden gevraagd. Dit wordt besproken in de commissieverga dering op 13 augustus in cultureel cen trum Vredeburg, aanvang 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1