Gymvereniging Tios Kleurenpracht Heiloo De Dierenbescherming De mat van dojo 't Loo is er klaar voor D.O.K. zaalvoetbal Pridini volksdansen: grenzeloos bewegen Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen TV Wimmenum Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Openbare bibliotheek Limmen is oriëntatiepunt Katholiek Vrouwengilde Duits voor beginners Cursus* brigami Katholieke Bond van Ouderen Bridgeclub Sans Atout Oppositie start het schaakseizoen Spaans voor 55-plussers UITKIJKPOST 21 AUGUSTUS 1991 Sport Verenigingen LIMMEN - Gymnastiekvereniging Tios start op 5 september een nieuw uur gymnastiek, dat bestaat uit een combi natie van traditionele oefeningen, calla- netic en aerobic oefenvormen. Het wordt gegeven door Lea Dam, van 9.15-10.15 uur in de gymzaal aan de Sportlaan in Limmen. De dames, die eens per week gymmen krijgen hierdoor de gelegenheid een tweede keer te ko men. Voor de spieren en de conditie is het beter om twee maal per week dan eens per week te trainen. Het resultaat komt sneller en de voldoening is groter. Doet u nog niet of weinig aan beweging, kom dan eens langs en doe een keer mee. De eerste twee lessen zijn gratis. De overige gymnastiek-/bewegingsuren voor dames bij Tios zijn: maandag 9.15-10.15 uur (Sportlaan), 19.00-20.00 uur (Hogeweg), 19.15-20.15 uur (Sport laan) en woensdag 19.00-20.00 uur (Sportlaan). Voor aanmelding en/of in lichtingen: Lea Dam, tel. 02205-2768. HEILOO - Vanaf 12 augustus kunt u weer gaan trainen bij sportvereniging Dodo 't Loo. Naast ons aanbod van ju do, karate, jiu jitsu, Hatha yoga en dames- en heren- conditiegymnastiek starten we vanaf 30 augustus met de les sen in de oosterse vechtsport nun-chaku do. Deze sport, bekend geworden door de films van Bruce Lee, is van oorsprong een verdedigingstechniek van de Chine se boeren. Met hun rijstvlegels wisten zij zich uitstekend te verdedigen. Tegen woordig is het een disciplinaire sport waarbij doorzettingsvermogen een ver eiste is. Een demonstratie van deze unie ke sport zal plaatsvinden op 23 augustus om half zeven in de dojo. Ook zal er dit jaar (bij voldoende deel name) weer gestart worden met de cur sus 'Sportief uw figuur te lijf' en de cursus skigymnastiek. Naast ons 'gewo ne' aanbod is er de exclusieve mogelijk heid voor de leden om aan krachttrai ning te doen (geheel gratis). Ieder nieuw lid (alle takken van sport) kan gratis twee lessen volgen om te kij ken of de door u gekozen sport bevalt. Voor meer informatie kunt u zich wen den tot de heer van der Linden (072- 111108) en mevrouw Zoon (072-336392) of kom eens langs bij de dojo aan de Bergeonstraat 22a in Heiloo. HEILOO - Voor de 22ste keer staan de ploegen van D.O.K. weer te popelen om aan de nieuwe competitie te beginnen. Het 1ste team start dit jaar in de hoofd klasse en wil proberen bij de top 5 te eindigen. Het 2de team speelt in de res. 3de klasse en hoopt dit jaar op de titel en dus promotie. De teams 3, 4 en 5 spe len in de res. 4de klasse en hopen op een goede klassering. Het veteranenteam speelt in de 2de klasse en hoeft geen kampioen te worden. Dit zijn de 6 teams van het ruim 22-jarige D.O.K. Ploegen, die echte vriendenteams zijn en dat niet alleen in de zaal. Natuurlijk speelt iedereen om te winnen, maar is de tegenstander echt sterker, dan wordt dit snel geaccep teerd. Jarenlang is er bijna geen verloop geweest, maar dit jaar moesten er ver schillende spelers stoppen. Een paar we gens blessures en een paar wegens studie elders. Daarom zijn de ploegen 2 en 3 nog niet maximaal bezet. Mochten er lezers on der u zijn, die denken in één van deze teams te passen, bel dan even 330934 (J. Oosterling). Het 3de team bestaat uit spelers van om en nabij de 30, het 4de team is van een jongere lichting. Eén ding is zeer belangrijk bij D.O.K. Het spel is belangrijker dan de knikkers. HEILOO - Er zijn van die onuitroeibare clichés: alle Schotten dragen rokken, bij dixieland hoort een strooien hoed, en alle volksdansers doen het op klompen. Onzin! Volksdans is in Nederland een internationaal festijn. Met bruisende dansen uit de Balkan, vurige csardas uit Hongarije, Russische reidansen, die als op rolletjes gaan, en uiteraard Holland se dansen. Volksdansen is lekker rit misch bewegen. Samen met veel andere mensen. Je hebt er niet meer voor nodig dan wat ritmegevoel en een goed humeur. Volksdansvereniging 'Pridini' uit Hei loo, biedt u de mogelijkheid om u aan te sluiten bij al die andere Nederlanders, die wekelijks volksdansen. Om de gezel ligheid, om nieuwe vrienden te maken, om nieuwe kuituren te ontmoeten, om zich fit te dansen, om de grote variatie in danspassen en muziek. Omdat volksdans geschikt is voor alle leeftiden, ook voor kleine kinderen, wil 'Pridini' dit seizoen starten met een kleutergroep, voor kinderen vanaf on geveer VA jaar. Deze groep start op woensdag 4 september, van 18.30 tot 19.00 uur, de kontributie bedraagt 50,00 voor het hele seizoen. Kinderen vanaf 6 jaar, kunnen vanaf 6 september elke vrijdag dansen in de gymzaal aan de Driestal, van 18.30 tot 19.30 uur. De kontributie voor deze groep bedraagt 95,00 voor het sei zoen. Volwassenen kunnen op woens dagavond van 19.30 tot 21.30 uur, hun beste dansbenen voor zetten, vanaf 4 september. Wilt u meer informatie, dan kunt u kontakt opnemen met Nel Coolegem, tel. 072-335427, en kom eens een keertje bij één van de groepen kijken, en u zult ?ien, je hoeft niet eens klompen aan! HEILOO - Vogels houden en kweken is een fantastische hobby, maar vraagt wel verantwoordelijkheid. U kunt die ver antwoordelijkheid best aan, maar toch is het niet verstandig om zo maar op uw eentje wat aan te vogelen. Het is niet al leen voor u zelf maar vooral in het be lang van de vogels dat u lid van vogelvereniging Kleurenpracht wordt. Twee weten meer dan één en wat we we ten zeggen we ook. U wordt daar wijzer van, uw vogels beter! De maandelijkse contactavonden, waar dialezingen zijn en uitgebreid over de vogelhobby wordt gepraat, de jaarlijkse vogeltentoonstelling en de feestavond van Kleurenpracht geven u meer zich op zaken als: u leert uw vogels beter ken nen; advies voor een goede huisvesting: alle informatie over de verzorging van vogels; inzicht over het juist te geven voedsel in goede verhoudingen: be schermingsadviezen tegen ongedierte etc. Bij aanmelding als lid van Kleuren pracht wordt u gelijk lid van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. U ontvangt maandelijks 's werelds mooiste en beste blad 'Onze Vogels' Voor de vogelliefhebber een zeer geliefd blad en u betaalt daar niets meer voor! Dat kun je toch niet laten vliegen? Het lidmaatschap is voor volwassenen 38,00 per jaar. Jeugdleden tot 18 jaar betalen 19,00 per jaar. Er is een een malig inschrijfgeld van 5,00. Voor in lichtingen en/of opgave kunt u bellen: 02205-2372 of 072-335800 b.g.g. 072- 333348 of 072-336038. HEILOO - De vereniging heeft tot doel door vorming en ontwikkeling van vrouwen, hun besef van verantwoorde lijkheid voor en deelname aan de sa menleving te bevorderen, in het bijzonder in de plattelandsgebieden. De vereniging staat open voor vrouwen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partij-politiek. In de vereniging zijn diverse groepjes dames aktief met b.v. handwerken, volksdanse, literatuur, gedichten, to neel of engels. Als u van zingen houdt, kunt u bij het zangkoor terecht. Maan delijks wordt er een uitstapje georgani seerd en éénmaal per jaar een dagtocht. De cursuscommissie organiseert diverse cursussen per jaar. Zo staan dit jaar o.a. elektrische klusjes in huis, zonne kindpoppen, pergamano en franse con versatie op het programma. De stro-groep werkt éénmaal pqr maand creatief met tarwe of rogge. Maar er is meer. Zo wordt er van sep tember tot en met mei 1 a 2 maal per maand een bijeenkomst verzorgd met een bepaald onderwerp. Voorbeelden van deze onderwerpen zijn: Algemeen maatschappelijk werk; Muziek door de eeuwen heen; Magnetronvoorlichting van de P.E.N.; Astrologie. Maar ook de sfeervolle kerstviering, een doe- avond en de verrassingsavond van het ééndagsbestuur vallen onder deze bij eenkomsten. Op provinciaal niveau is er ook een groot aanbod van aktiviteiten, zo wor den er diverse cursussen en reisjes aan geboden, waarin vorming meer of minder centraal staat. Het lidmaatschap is 46,50 per jaar. Aan de kortlopende cursussen kunnen (indien er plaats is) niet-leden voor een meer-prijs meedoen. Voor meer informatie kunt u terecht bij mevr. S. de Vries, Havercamplaan 2, tel. 331068. HEILOO - De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, kortweg de Dierenbescherming genoemd, is in 1864 opgericht en telt landelijk zo'n 125.000 leden. Omdat er op plaatselijk niveau veel werk verzet moet worden, heeft de dierenbescherming over het gehele land verspreid 135 afdelingen, die stuk voor stuk een eigen bestuur en een grote zelfstandigheid en verantwoordelijk heid hebben. In Heiloo en omstreken is de afdeling Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot actief. Ze telt ca. 800 le den. Wat doet deze afdeling zo al lemaal? Opvang van dieren In de eerste plaats wordt zij dagelijks geconfronteerd met de problemen in verband met huisdieren: honden, kat ten, knaagdieren, die zwervend of ge wond worden aangetroffen, al dan niet op straat zijn gezet of door allerlei men sen met problemen niet meer door hun eigenaren kunnen worden gehouden. Wij zorgen ervoor dat deze dieren wor den opgevangen, medisch verzorgd en weer aan een tehuis worden geholpen. De dieren worden hiertoe een tijdje bij particulieren opgevangen en verzorgd. Onze afdeling zelf vangt jaarlijks zo'n 1 50 knaagdieren, 150 honden en katten op. Daarnaast geven we jaarlijks hon derden inlichtingen over allerlei proble men in verband met huisdieren. Asiel Onze afdeling zorgt samen met de afde lingen Alkmaar en Bergen voor de in standhouding van het dierenasiel in Alkmaar. Dit asiel vangt jaarlijks uit de wijdere omgeving ca. 1.000 honden en katten op. Daarnaast steunt de dieren bescherming het vogelasiel in Kromme nie waarheen we jaarlijks een paar honderd in de problemen geraakte vo gels uit ons afdelingsgebied en andere in de vrije natuur levende dieren (egels bij voorbeeld) heenbrengen. Helaas worden ook in Castricum en Heiloo en omgeving regelmatig dieren het slachtoffer van mishandeling. Zo dra dit ons gemeld wordt sturen wij er een inspecteur op af. Deze heeft de be voegdheid om proces verbaal op te ma ken. Maar vaak is een vermanend woord en enige informatie al voldoende om de zaak te verbeteren. Landelijke activiteiten De afdeling doet actief mee aan de lan delijke acties van de Dierenbescher ming, bijvoorbeeld voor de promotie van scharrelprodukten, tegen het mis bruik van dieren voor bont en sportvis seri j, voor betere wetgeving enz. Zo wordt er nu aan een diervriendelijke winkelgids gewerkt waarin alle winkels, restaurants, bakkers en slagers in ons werkgebied die diervriendelijke produk- ten (dierproefvrije cosmetica, scharrel produkten, vleesloze gerechten) verkopen, zullen worden vermeld te neinde de verkoop ervan te bevorderen. Verder doen we nu mee met een Euro pese actie tegen het stierenvechten. Dit is slechts een deel van de zaken waarmee de dierenbescherming zich da gelijks bezighoudt. Het lidmaatschap bedraagt 28 gulden per jaar. Men ont vangt daarvoor 6x het landelijke blad DIER en lx de Dierenbode van de afde ling. Inlichtingen: tel. 072-337280. De accommodatie van TV Wimmenum. EGMOND - Aan de rand van de duinen en midden tussen de bollenvelden ligt het tennispark Wimmenum, een riante accommodatie met 12 banen. Tijdens het seizoen van 1 april tot 1 oktober heeft de tennisvereniging 7 banen in gebruik. De belangrijkste evenementen die de T.V. Wimmenum organiseert zijn het open toernooi de Trophy of the Dunes, medio juni, het open Egmonds Echte Echtparentoernooi, medio augustus, en de Clubkampioenschappen in septem ber. Voor de leden worden nog georga niseerd het openingstoernooi, het oranjetoernooi, het luilaktoernooi, de Ladies Day en het Warsteinertoernooi. Gemengde racketochtenden op woensdag- en zondagmorgen en racke tavonden op donderdag- en vrijdaga vond. Het seizoen wordt besloten met een gezellige feestavond op de laatste zaterdag van september. Er is geen le denstop, aanmelden en tennissen a la minute is bij Wimmenum mogelijk. Belangstellenden kunnen nadere infor matie verkrijgen bij C.J. van der Steen, voorzitter, 072-337830 en bij J. van der Ham, ledenadministratie, 072-336858 of kom eens vrijblijvend kijken op het park aan de Herenweg 272 te Egmond aan den Hoef, tel. 02206-4562. De seizoen-contributie is 175,00 of in ch winterkaart 220,00. En, dankzij de goed functionerende kantine en het zon nige terras is het goed toeven bij Wimmenum! HEILOO - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afd. Heiloo begint het seizoen 1991/92 op 26 september met een info-middag in het Open Huis, aanvang 13.45 uur. Op deze middag houdt mevr. N. de Vries uit Akersloot een lezing over 'natuurlijke geneeswij zen'. Verder kan men kennisnemen van onze activiteiten, zoals: beleggingsstudie-club, bridgeclub, handwerkclub, mah-jonggclub, toneel club, leeskring, zangkoor en fietscirkel. Men kan ook informatie verkrijgen over diverse cursussen: gymnastiek met muziek, div. engelse cursussen en mu seumcursus. Nieuwe cursussen dit sei zoen zijn: patchwork en quilten o.l.v. een medewerkster van de Dekenkist, oriëntatiecursus astrologie. Een programma-overzicht van onze lezingen in dit seizoen ligt op de info-middag voor u klaar. Bovendien zorgen onze excursieleidsters voor exclusieve uit stapjes. Dit jaar organiseert de N.V.V.H. lande lijk een ledenwerfactie. Voor u zeer aantrekkelijk, want wanneer u besluit lid te worden van onze vereniging, dan bent u tot 1 januari 1992 gratis lid. Tenslotte nog een uiteenzetting van de doelstelling van onze vereniging: - het behartigen van de belangen van de vrouw in de maatschappij; - het bevor deren van de emancipatie van haar le den door activiteiten op het gebied van vorming, ontwikkeling en creativiteit; - het stimuleren van het verantwoorde lijkheidsgevoel van de vrouw als lid van de samenleving; - het opkomen voor de belangen van de consument, mede door het geven van voorlichting, het doen verrichten van onderzoek en het voeren van een eigen keurmerk. De vereniging is toegankelijk voor elke vrouw. De Vereniging kiest geen partij op levens beschouwelijk gebied en onthoudt zich van partijpolitiek. LIMMEN - Welke sport zal ik gaan be oefenen? Duizelt het u ook te moeten kiezen uit het aanbod? Om te weten welke sport goed is voor u persoonlijk? Wat zijn eigenlijk de spelregels? Het wordt nog moeilijker als je gehandicapt bent. Waar kun je hier in de omgeving terecht en voor welke tak van sport? Dat is een hele rij vragen. Om een antwoord te vinden op al deze vragen kunt u het beste naar de openba re bibliotheek gaan. Daar heeft men alle achtergrondinformatie: adressen voor gehandicapten, boeken over alle moge lijke sporten, maar ook tijdschriften. U kunt vrijblijvend komen om bovenge noemde informatie te krijgen of in te zien. voor één hobby kunt u daar in ie der geval uitstekend terecht en dat is: lezen! De openingstijden zijn: maandag 14.30 - 17.00 uur, 19.00 - 20.30 uur. Woens dag 14.00 - 17.00 uur. Vrijdag 14.30 - 20.30 uur. LIMMEN - De vereniging stelt zich ten doel een bijdrage te leveren aan de ont plooiing van de vrouw, zowel wat be treft haar persoonlijke leven, als met betrekking tot haar plaats in de thuissi tuatie, kerk en samenleving. Deze doelstelling is er op gericht het zelfbe wustzijn van vrouwen te vergroten en een aktieve deelname te stimuleren aan geloofsgemeenschap en samenleving. Éénmaal in de maand is er op woensda gavond een bijeenkomst in het paro chiehuis. Iedere keer wordt er een ander onderwerp gekozen, bijvoorbeeld iets creatiefs, muzikaals of om wat te leren. In september starten we op woensdaga vond de 18e met een geheugentraining verzorgt door dhr. Bouwma. Op 23 ok tober gezamenlijke avond met de P.L.V. verzorgt door zangkoor Octa- via.. Op 20 november creatieve avond en wel papier-architectuur. Op 18 de cember kerstviering met medewerking van Marjo Valkering. De avonden be ginnen om 20.00 uur; wilt u een keer een avond meemaken u bent welkom. In lichtingen: M. v.d. Steen, 02205-3381. HEILOO - Met ingang van dinsdag 3 september organiseert de Stichting Ou derenwerk Heiloo een beginnerscursus Duits voor 55-plussers. De cursus wordt overdag ('s morgens) gegeven in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. De kosten bedragen 4,00 per keer. De cursus is bedoeld voor mensen die niets, of (nog maar) zeer weinig van de Duitse taal kennen. De cursus wordt ge geven door een bevoegde docent. De lessen duren een uur per week. De na druk ligt op de spreekvaardigheid, maar - helaas - zonder 'die moeilijke' gram matica wordt u nooit spreek vaardig, dus grammatica hoort er wel bij. Er wordt niet voor een diploma opgeleid. De lessen worden gegeven in uw eigen tempo en naar uw mogelijkheden en die van uw medecursisten. Dit zijn altijd leeftijdgenoten. Voor opgave en/of nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de Stich ting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. HEILOO - Vanaf donderdag 19 sep tember organiseert de Stichting Oude renwerk Heiloo van 10.00 - 12.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo een beginnerscursus origami voor 55-plussers. Deze cursus duurt acht we ken en wordt eenmaal per veertien da gen gegeven. Docente van de cursus is mevr. Karin Dojes-Scaf. Origami is de naam van de bekende Ja panse vouwkunst: met kleurig papier worden allerlei dieren en dingen gevou wen. De kunst daarvan is, dat er uitslui tend gevouwen wordt en er geen andere technieken als bijvoorbeeld lijmen of knippen gebruikt mogen worden. De kosten bedragen 50,00. Dit bedrag is exclusief het lespakket (lesboek en al le voor de cursus benodigde papier) van 25,00. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, telefoon 331297 (tussen 9.00 en 12.30 uur op werkdagen). HEILOO - De K.B.O. -Katholieke Bond voor Ouderen- is een vereniging van en voor mensen van vijftig jaar en ouder. Zij zorgt voor de vijftigers en zestigers en ouderen op velerlei terrein. Via de K.B.O. worden vele sociale con tacten onderhouden, vriendschapsban den geknoopt en versterkt, moeilijkheden overwonnen. Dit alles gebeurt door middel van sport: biljarten, bowlen, koersballen, wande len, fietsen, bridgen, klaverjas-drives, pandoeren; ontspanning: dansen, bin go, sjoelen, scrabble, rummicub, soosmiddagen, kerst- en sintviering; cultuur: land- en volken, natuur, mu ziek, museumbezoek; educatie: voe ding, geneeswijzen, tuinieren, erfrechten. Kadervorming voor de be langenbehartiging van de leden; poli tiek: vertegenwoordiging in commissies voor huisvesting, veiligheid, subsidie mogelijkheden; godsdienst: eucharistie vieringen en verdiepingsbijeenkomsten. Dit alles vindt plaats in het Trefpunt dat dan ook alle dagen bezet is. De meeste activiteiten worden gehouden samen met de algemene bond voor ouderen, de Anbo. Het lidmaatschap bedraagt 4,00 per persoon per jaar. Inlichtingen bij mevrouw H. Dekker-Idema, tel. 332528, of de heer A. van der Hulst, tel. 332892. HEILOO - Schaakvereniging Oppositie staat weer te trappelen om het nieuwe seizoen voor de senioren en de jeugd te laten beginnen. Dinsdag 27 augustus is het zover. Vanaf 20.00 uur staan de borden en de stukken klaar in het Open Huis boven Winkelcentrum 't Loo om de le seizoenhelft te beginnen. De Jeugd gaat traditiegetrouw op vrijdag 30 augustus om 19.30 uur beginnen. Een terugblik op vorig seizoen leert ons, dat de veelvoudig clubkampioen A. Slob een fantastisch seizoen had, en ook onbedreigd kampioen werd over beide helften gezien. Na Slob zien we de heren Rampen, v. Etten, R. Morrema en K. Jongkind op eerbiedwaardige afstand volgen. De verrassing in de A-poule M. Alleman eindigde uiteindelijk op een 8e plaats. Uit de A-poule degradeerden de heren Heeringa, Reyersen, v. Buuren, Manni en van Hoek. De A-poule zal worden aangevuld met de kampioen van poule B J. Langereis met de promo vendi te weten W. Blom, J. Hassing, W. v. Lienen en H. Horninge. Nieuwe leden zijn uiteraard van harte welkom, zowel bij de senioren als bij de jeugd. De jeugdafdeling kende een stor machtige groei vorig jaar en groeide uit naar 28 jeugdleden in de leeftijd van 6 tot 16 jaar. Vooral het tijdstip was der mate gunstig voor iedereen, dat vrijwel elke week wel nieuwe leden zich kwa men aanmelden. Er wordt de jeugd dan ook veel geboden: opleiding voor pionnen-, toren-, en koningsdiploma, deskundige leiding van 4 sterke Oppositie-schakers, onderlinge jeugd- competitie en voor de eerste vieren acht tallen externe competities, gunstige 'speelavonden in het Open Huis, elke vrijdagavond om 19.30 uur. De nieuwe senioren- en jeugdleden kun nen zich telefonisch opgeven bij dhr. Kracht, tel. 072-333569, of bij dhr. K. Jongkind, 072-337148. De gelegenheid voor inschrijving is natuurlijk ook mo- HEILOO - Deze bridgeclub (welke de oudste en grootste is van Heiloo) hoopt in november haar 11e lustrum (55jaar) te vieren, waarvoor de leden al 4 jaar ij verig gespaard hebben. De doelstelling van de vereniging kan in 't kort worden samengevat: 'De kennis en de vaardigheid in het bridgespel te vermeerderen'. Daartoe zal -bij vol doende belangstelling- een cursus gege ven worden ter verbetering van speel- en biedtechniek op Acolbasis, waarvoor (adspirant) leden van SA een korting ge nieten. De club bezit een bescheiden bridgebibliotheekje, waarvan de leden gratis gebruik kunnen maken. Tevens wordt, na elke periode van 6 weken, aan alle leden een periodiekje, 't Sans a toet je!, uitgereikt. Er wordt vanaf 9 september elke maan dagavond gespeeld van 20.00 tot 23.00 uur (6 maal 4 spellen) in Het Open Huis. De contributie bedraagt 90,00 per persoon per jaar, waarbij inbegre pen het lidmaatschap van de NBB (en dus gratis toezending van het voortref felijke maandblad 'Bridge'). Tevens kunt u hierdoor deelnemen aan dis trictsviertallen competities en vele open toernooien. Bovendien zijn er jaarlijks minstens 2 prijzendrives. Er wordt in 6 lijnen (A t/m F in afnemende speelsterkte) gespeeld. Door een aantal afzeggingen (verhuizing) is er nog plaats voor enkele koppels. Aanmelding bij de secretaris, de Hr. C. v.d. Velden, Span- ring 17, 1852 BG Heiloo (tel. 333682). JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN T.C. HOGEDIJK Egmond - De jeugdclubkampioen schappen van de T.C. Hogedijk zitten er op en dat betekent, dat ook de zo mervakantie ten einde is. Immers, tradi tiegetrouw worden deze kampioen schappen in de laatste week van de lage re schoolvakanties gehouden. De tradi tie wil ook, dat het in deze week mooi weer is. Er viel slechts een enkele regen druppel op het gortdroge gravel, dat door veel te sproeien uitstekend bespeel baar was. De ruim 110 deelnemende jeugdleden speelden hun enkel- en dubbelpartijen eerst in poultjes en vervolgens in een af- valsysteem. Ze waren door de jeugd commissie in hun eigen leeftijdscatego rie ingedeeld (t/m 10 jt/m 12 jt/m 14 j. en boven 14 j.), maar de finalisten van vorig jaar moesten in een hogere leeftijdsgroep spelen. In totaal werden meer dan 400 partijen afgewerkt. De kinderen beleefden een fijne week, waa rin uiteraard getennist werd, maar er ook spelletjes werden gedaan, in het fraaie zwembad in Egmond aan Zee werd gezwommen en op donderdag een koud buffet op het programma stond. Het tennisniveau was weer over de hele lini gestegen. De beide trainers, Ron Goedel en Peter Bruin, hebben daar een belangrijke bijdrage aan geleverd. Op zaterdag werd na de verloting - voor elk aan de kampioenschappen deelnemend kind was er een prijs! - afscheid geno men van de voorzitster van de jeugd commissie, Sjaan Koopman. De prijswinnaars: Clubsterren (jongste jeugd): Een gedeel de eerste plaats voor: Erlinde Kramer, Anne Castelijns, Stefanie Tromp, Bian- ca Weeteling, Jim Kreeftenberg, Kai v.d. Berg, Roel Haazelager en Daan Ver weel. t/m 10 jaar: JE 1. Niels Boertje, 2. Frank Jong. ME 1. Tessa Wamper 2. Leoniek Burger JD 1. René Hop man/Frank Jong 2. Rob Belle man/Roel Haazelager. MD 1. Leoniek Burger/Ilse Punt 2. Tessa Wamper/Pa- tricia v.d. Voort GD 1. Niels Boert- je/Renee Schuit 2. Pieter Horstman/Diana den Houdijker. t/m 12 jaar JE 1. Wouter Pos 2. Adri- aan Dorenbos ME 1Karen Heeremans 2. Linda van Denzen JD 1Ivo van Vliet/Adriaan Dorenbos 2. Tim Pieter- se/Thijs Kooy MD 1. Roos Ver weel/Karen Heeremans 2. Esmé Apeldoorn/Linda van Denzen GD 1. Ivo van Vliet/Linda van Denzen 2. Adriaan Dorenbos/Esmé Apeldoorn, t/m 14 jaar. JE 1. Frank Heeremans 2. Joris Liefting ME 1. Sophie Oud 2. Liz zy de Graaff JD 1. Koen van Zoo- nen/Wouter Pos 2. Victor de Leeuw/Jon van Wielink MD 1.Lizzy de Graaff/Eefje Pieterse 2. Susanne v.d. Poel/Nathalie Starink GD 1. Frank Heeremans/Susanne v.d. Poel 2. Edwin Spuijbroek/Sophie Oud. Boven 14 jaar JE Bastiaan Pos 2. Dave Holman ME 1. Inez Heeremans 2. Ma rion Baltus JD 1Robin Houtenbos/Sa- scha van Druten 2. Bastiaan Pos/Erik v.d. Poel MD 1. Jasmijn Apel- doorn/Inez Heeremans 2. Marion Bal- tus/Jusith Oud GD 1Robin Houtenbos/Lizzy de Graaff 2. Sascha van Druten/Inez Heeremans. Superfinale JE 1. Bastiaan Pos 2. Ca- miel van Druten. Voor de kinderen, die niet in de prijzen vielen, was er een vaantje. De sportivi- teitsprijs ging naar Mare Starink, ter wijl Nathalie Punt de pechprijs in ontvangst mocht nemen. De nieuwe wisselbeker voor de sterkste jongen werd verrassend gewonnen door de dit seizoen zeer sterk spelende Bastiaan Pos, die in de 'superfinale' tegen Ca- miel van Druten - reeds drie jaar achter een clubkampioen bij de jongens - in 3 spannende sets zegevierde. Clubkampi oen bij de meisjes werd Inez Heere mans, die in de finale clubkampioene van vorig jaar, Marion Baltus in 3 sets bedwong en daardoor de wisselschaal in ontvangst mocht nemen. BOEKEN VOOR BABY'S EN PEUTERS BIJ LIMMEN VERENIGD LIMMEN - Boeken zijn voor alle kinde ren van het grootste belang. Door lied jes zingen, plaatjes kijken, aanwijzen, praten, vertellen en voorlezen leren ze hoe de wereld eruit ziet. Het is gezellig en knus, i\ die aandacht, en wat valt er niet/op te/steken uit een boek. Een/boek is interessant, mooi, fascinerend of grie zelig, en dat besef kan al in de wfeg be ginnen. De meeste ouders weten dat door de vertrouwdheid met boeken het leren lp- ótraks /'gemakkelijker verloopt, HEILOO - Spaans is een wereldtaal. Nederlanders komen er meestal mee in aanraking als zij naar Spanje op vakan tie gaan. Om te overwinteren bijvoor beeld. Speciaal voor deze 'overwinteraars' organiseert onze Stich ting cursussen. Want is het toch maar gemakkelijk je (beter) in het Spaans te kunnen uitdrukken of te kunnen begrij pen wat er geschreven staat of gezegd wordt. Daardoor kom je bovendien meer van het land zelf en de bevolking ervan aan de weet. Ook als u niet 'overwintert' in Spanje, maar om een andere reden - U heeft kin deren of kleinkinderen in Spanje wo nen, U heeft familie of kennissen die Spaans spreken - deel wilt nemen aan deze cursus, kan dat natuurlijk. Er is een beginners- en een gevorderden groep. Iedere maandagochtend van 9.30 - 10.45 uur (licht gevorderd) en van 10.45 - 12.00 uur (gevorderd). De cursus- kosten bedragen 6,00 per week. De Spaanse lessen beginnen alle weer op eehik bij de eerste speelavonden op 27 'maandag 9 september. Stichting Oude en 30 augustus. Dan kunt u gelijk de renwerk Heiloo, Westerweg 294 te Hei- unieke schaaksfeer proeven in de loo, tel. 331297, dagelijks bereikbaar schaakvereniging in het Open Huis, van 9.00 - 12.30 uur. BEDDENRACE VAN AKERSLOOT AKERSLOOT - Zondag 25 augustus is het eindelijk weer zover. De Akersloter Beddenrace. Het overbekende Wilhel- minaplein zal dit jaar wederom het cen trum zijn van dit evenement vol sfeer, sportiviteit en gezelligheid. Op het 800 meter lange parcours zullen zestig bed denracers uit heel Noord-Holland hun rondjes afleggen in de strijd om de be kers, de bloemen, de premies en natuur lijk de hoogste eer: het kampioenschap van Akersloot. Bekende, plaatselijke coryfeeën als Fridtjof Koomen, Frank Kerssens, en Theo Krom kunnen dit jaar op geduchte tegenstand rekenen van buiten Akersloot. Bekende Noordhollandse beddenracers als Piet Brink, Dick Smit en Bernhard Germann zullen met hun racebedden aan de start verschijnen. Vooral Bernhard Germann (vorig jaar winnaar in Akersloot met Piet Bet) lijkt in goede vorm te zijn en wist recentelijk zowel de beddenrace van Schoorl als die van Kalverdijk te winnen. Maar natuurlijk verwachten we ook spektakel in de gemengde klasse en vooral de damesklasse, waarin Helma en Jeanette Krom hun vorig jaar vero verde titel zullen verdedigen. Ook zullen er dit jaar enkele bedden rond rijden voor het goede doel. Onder andere Henk Levering en Gerard Berkhout die, met de van hen bekende souplesse, hun rondjes zullen maken ter ondersteuning van de Nierstichting. De race, die na afloop van het Zilveren Lelie Handbaltoernooi, begint om 17.15 uur, zal tot 18.45 uur duren. Ge durende anderhalf uur zullen er behalve snelle bedden ook mooie, ingenieuze of idiote bedden aan uw oog voorbij trek ken. De organiserende Stichting Akersloot Promotie looft dit jaar we derom een prijs uit voor het meest crea tieve bed. Tezamen met de overige bekers wordt deze prijs uitgereikt tij dens het sensationele Beddenhal, dat plaats zal vinden in Café 't Achterom. Als hoogtepunt van de avond zal tenslotte de trekking plaats vinden van de S.A.P. donateurskaartenaktie. De winnaar zal een reischeque ter waarde van 500,00 krijgen, terwijl er ook nog twee smakelijke dinerbonnen te verge ven zijn. Inschrijven voor de beddenrace is nog steeds mogelijk. Vraag een inschrijffor mulier aan bij Mario Kerssens (02513- 10878) of Jan Sander (02513-12120) en doe mee. zen maar weet x( ook dat het omgaan met boeken - net als spelen - goed is voor de ontwikkeling van de taal, het gevoel en de concentratie? En dat het omgaan met boeken niet vroeg genoeg kan be ginnen? Op zondag 1 september zal de biblio theek Limmen aanwezig zijn bij de ma nifestatie 'Limmen Verenigd' in sporthal d'Enterij met een tentoonstel ling van peuterboeken. Vindt u het moeilijk geschikte boeken uit te zoe ken? U kunt bij onze stand boeken en voorlichtingsmateriaal inzien. Er zijn folders, keuzelijsten en cassettebandjes, die ouders kunnen kopen. Kinderen, die vaak met vader en moeder boeken be kijken of voorgelezen worden, leren be ter en vlugger praten. Voorlezen is leuk. Voor de kinderen, maar ook voor de ouders. H.S.V. LIMMEN LIMMEN - Zondag 18 augustus was al weer de laatste wedstrijd van de witvi- scompetitie. De 29 vissers kwamen bijeen om in het N.H. Kanaal hun hen gel uit te werpen. De resultaten waren, net al dit hele seizoen, weer zeer uiteen lopend. De vangsten varieërden van ruim 5 kg tot 0 gram. De kampioenen van deze competitie zijn in de A-groep. C. Bakker en in de B-groep T. Veldt. Vrijdag 23 augustus nemen we alvast een voorproefje op de baarscompetitie met een wedstrijd in het N.H. Kaneel te Akersloot. Opgeven tot woensdaga vond 21.00 uur. Uitslag 18 augustus: A-groep: 1. C. Bakker 5300 gr., 2. J. Jak 4175 gr.; 3. G. Dekker 3050 gr., 4. P. v.d. Heydt 2225 gr., 5. G. Tuyn (jr.) 1000 gr. B-groep: 1; G. Tuyn (sr.) 450 gr., 2. J. Baltus 400 gr., 3. G. Boer 350 gr., 4. T. Veldt 325 gr., 5. P/Boer 150 gr. MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN LIMMEN - Op maandagmorgen van 10.30 - 11.30 uur start er een nieuwe ak- tiviteit voor mannen en vrouwen boven de 55 jaar in de duinen van Castricum. Met een groep leeftijdsgenoten gaan we de duinen in, waar we afwisselend stevig wandelen, stukjes lopen, oefeningen doen, genieten van de natuur en ver schillende bewegingsopdrachten uitvoe ren. Het tempo en de route is afhankelijk van de conditie van de groep en de weersomstandigheden. Ge zamenlijk bewegen in de natuur is gezel liger dan je eentje. Het doen en bezig zijn met lichaamsbeweging is belangrij ker dan het maken van kilometers. Wie lekker sportief wil uitwaaien kan terecht voor inlichtengen en begeleiding bij Jeanne Gelsing, tel. 02205-3079. We starten maandagmorgen 26 augustus vanaf het parkeerterrein in de duinen aan de Geversweg, achter het station. MASSAGE IN VROUWENCENTRUM - Langzamerhand raakt de taboesfeer. Meer en meer mensen durven te genieten van het geven en ontvangen van deze woordelo ze vorm van communikatie. Men ont dekt het diepe energetische en ontspan nende effekt op lichaam en geest. Massage zit duidelijk in de lift. We zien dan ook een groot aanbod van allerlei technieken met oosterse of westerse achtergronden, ze zijn klassiek medisch of alternatief holistisch georiënteerd. In de cursus Masseren, hoe doe je dat?' willen we aandacht besteden aan het aanleren van diverse eenvoudige massa- ge- en ontspanningstechnieken, zelf- massage, hoofdpijn en menstruatiepijn. We streven ernaar een balans te zoeken tussen een gevoelsmatige intuïtieve be nadering enerzijds en een theoretische en praktisch weten anderzijds. De cursus omvat 10 lesmiddagen en er kunnen maximaal 6 vrouwen meedoen. De kosten bedragen 75,00 voor de he le cursus. De cursus zal beginnen op dinsdagmiddag 10 september, om 13.30 uur. Bel voor informatie 624001 of 02203-492 (Vrouwengezondsheidscen- trum te Alkmaar). ALKMAAR massage uit LELIETOERNOOI MEERVOGELS AKERSLOOT - Nu de vereniging weer over een representatieve accommodatie beschikt wordt bij Meervogels ook weer het traditionele Lelietoernooi gehou den. Dit vindt plaats op zondag 25 au gustus. Bij de dames komen tussen 10.30 en 14.00 uur naast de junioren en senioren van Meervogels de teams van Kolping, en Actief in actie. Bij de heren spelen tussen 14.00 en 17.30 uur de juni oren en senioren van Meervogels, Kol ping en Vido tegen elkaar. De gemeente heeft voor beide groepen een fair-play- cup beschikbaar gesteld. Na afloop van het toernooi, vanaf 19.00 uur, is er een barbecue voor spelers en andere be langstellenden (alleen na opgave). DESIRE ZONDAG IN AKERSLLOT AKERSLOOT - De populaire formatie Desire is aanstaande zondag weer eens te beluisteren in Akersloot en wel in dancing De Vriendschap alwaar de in middels zeer bekende formatie na af loop van de Beddenrace de muziek zal verzorgen. Het repertoire van Desire is veelzijdig, van U2 tot en met Golden Earring, van Garry Moore tot Rolling Stones. Een fantastische lichtshow maakt ieder optreden van deze formatie tot een absolute kraker en menige be zoekers, die hen al eerder ontmoet heb ben, zullen komende zondag wederom aanwezig zijn. De aanvang van dit wer velende optreden zal een uur of zes zijn, direkt na afloop van de plaatselijke bed denrace.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 10