m ft ■XX. M Paddenwerkgroep Heiloo over padden, kikkers en salamanders *:r* m &êk Fcc De Boscrossers Heilooër Amateur Fotoclub H.A.F. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Badmintonvereniging 't Vennewater Jeugdbond Natuurstudie Handbalvereniging E/A Meervogels draait dankzij sponsor en veel vrijwilligers Scoutinggroep Victorie V oetbalvereniging De Foresters Toneelvereniging Falkland Klaverjasclub EHK Nivon: landelijk en regionaal actief Peanutbal, honkbal of softbal: dan naar Double Stars Heiloo Zingen houdt Jong Toonkunstkoor Alkmaar UITKIJKPOST 21 AUGUSTUS 1991 De paddentrek vraagt de inzet van veel vrijwilligers. HEILOO - De meeste mensen willen er liever nog niet aan denken maar na de zomer volgen weer de herfst en de win ter. In het najaar gaan veel dieren zich voorbereiden op hun winterslaap. Ook de passen, kikkers en salamanders doen mee aan dit verschijnsel. Deze dieren - amfibieën - zijn koudbloedig, d.w.z. hun lichaamstemperatuur en daarmee hun activiteit is afhankelijk van de bui tentemperatuur. In de zomer hebben zij zich lekker dik gegeten met insecten. Tijdens de winter functioneert het amfi- bieënlichaam op een heel laag niveau; de dieren kunnen met hun voorraad energie, weggekropen in een vorstvrije schuilplaats, de koude periode overleven. In het vroege voorjaar, bij het stijgen van de buitentemperatuur ontwaken ze weer uit hun winterslaap. Als de weer somstandigheden goed zijn (hoge lucht vochtigheid en temperatuur van 7 graden C of hoger) gaan de geslachtsrij pe dieren op liefdespad. Knorrend en fluitend, naast en op elkaar komen ze uit hun schuilplaatsen om massaal naar het water te trekken waar ze zich voor tplanten. Na de paring, waarbij de eie ren in het water worden afgezet, trekken ze veel gespreider dan op de heenreis weer terug naar hun zomerge- bied om te eten. De dieren zijn het meest actief vanaf de schemering tot omstreeks middernacht. De af te leggen afstand, soms enkele ki lometers wordt in trajecten afgelegd. Probleem is dat ze daarbij vaak allerlei drukke wegen moeten oversteken. Door de lage buitentemperatuur zijn de die ren in het begin nog erg traag en hebben dus veel tijd nodig om de weg over te steken. Op de hoopvolle reis laat dan ook menig dier helaas vroegtijdig het le ven, platgewalst door een autoband. Vooral op wegen met een hoge verkeers dichtheid worden grote aantallen dieren doodgereden. Amfibieën zijn al heel wat jaren wette lijk beschermde dieren, maar als je al die platgereden dieren ziet lijkt zo'n wet niet veel te helpen. Gelukkig zijn er steeds meer mensen die beseffen dat dit niet zo langer kan. In de biologische kringloop zijn ook de amfibieën een on miskenbare schakel. Om daadwerkelijk hulp te bieden kunt u zich aansluiten bij een werkgroep die plaatselijk amfibieën beschermt door ze te helpen bij het oversteken van wegen tijdens de paddentrek. In het vroege voorjaar treft de werkgroep bescher mende maatregelen in haar aandachts gebied: de weg wordt tijdelijk voor het verkeer afgesloten d.m.v. dranghekken; op plaatsen waar veel amfibieën over steken worden stroken gaas met aan beide zijden emmers ingegraven. Deze gaasstroken belemmeren de dieren de weg over te steken en al zoekend naar een doorgang komen ze terecht in de emmers. Bij toerbeurt zijn de leden van de werkgroep gedurende de paddentrek iedere avond en ochtend in het gebied aanwezig, om de dieren uit de emmers te halen en ze vervolgens aan de goede kant van de weg te zetten. Als hulpmid del bij het opsporen van amfibieën op de rijweg wordt gebruik gemaakt van een 'amfibiel', dit is een voertuig op twee wielen voorzien van een accu en een autolamp. Elk dier dat men tegenkomt, dood of le vend wordt geteld en gerangschikt naar soort. Deze gegevens gaan vervolgens naar de landelijke databank. Zo ver krijgt men inzicht in de verschillende populaties in ons land. Bij gunstige weersomstandigheden komt het voor dat honderden dieren op een avond worden overgezet. In het aandachtsge bied in Heiloo komen voor: Gewone pad, Rugstreeppad, Bruine kikker, Groene kikker, en de Kleine watersala mander. Een ander aspect van de bescherming is het adviseren van de plaatselijke over heid en particulieren. Ontwerpers hou den gelukkig steeds meer rekening met de dieren die al in een bepaald gebied le ven. Voor men in een gebied aan het werk gaat kan op die manier veel onheil voorkomen worden. Waterpartijen krij gen een lage beschoeiing zodat amfi bieën er makkelijk uit kunnen kruipen en niet verdrinken. Er worden - speciaal daarvoor gemaakte - amfibieentunnels ingegraven onder drukke verkeerswe gen. Particulieren kunnen vooral infor- mate krijgen over natuurvriendelijk tuinbeheer. Wat kunt u doen? Allereerst natuurlijk begrip opbrengen voor de plaatselijke actie. Als weggebruiker - zowel gemoto riseerd verkeer als fietser, wandelaar en trimmer - bijzonder attent te zijn op overstekende dieren. Wilt u ook daad werkelijk hulp bieden, sluit u dan aan bij de werkgroep om een avond behulp zaam te zijn bij het patrouilleren. Men heeft u echt nodig! Geven van financiële steun aan de Paddenwerkgroep Heiloo. Voor informatie over de paddenwerk groep kunt u terecht bij: N. Bakker 072-330646, M. de Jong 072-337829, E. Swart 072-330324, H. Tolsma 072- 125962. Rek.nr. 1205.13.811 Rabobank Heiloo, t.n.v. PWG Heiloo. (Giro bank 269978) 0* t* Altijd spanning tijdens de wedstrijden op de Boscrossers-baan. HEILOO - Fietscrossclub De Boscros sers is een gezellige en middelgrote sportclub van ongeveer 50 jongens en meisjes die het fietscrossen als hun fa voriete sport hebben gekozen. Wij heb ben de beschikking over een all-weather-fietscrossbaan van 332 me ter lengte en een eigen clubhuis, gelegen in het sportpark Het Vennewater te Hei loo. Het verenigingsjaar loopt van 1 ja nuari tot 1 januari. Het crossjaar loopt van 1 april tot 1 december buiten (out door) en van 1 december tot 1 april bin nen (indoor). Gewone leden betalen éénmalig in schrijfgeld en dan jaarlijks de contribu tie, krijgen het clubblad en kunnen op openingstijden altijd gebruikmaken van de crossbaan alsmede deelnemen aan al le clubaktiviteiten zoals trainingen, het verrijden van het baanrecord, club wedstrijden, barbeque en overige festi viteiten. Zij hebben hun licentie aangevraagd via onze club. Donateurs zijn bestuursleden, vrijwilligers, ouders, grootouders, begeleiders, sympathisan ten, kortom iedereen die De Boscrossers een warm hart toedraagt. Die sympathie is wederzijds, want donateurs hebben vrij entré bij thuiswedstrijden. Facili teitsgebruikers zijn geen leden als boven omschreven. Zij mogen 's winters mee doen aan de gymzaalsport en gedurende het outdoorseizoen alleen donderdaga vond deelnemen aan de buitentrai ningen. Alleen als je gewoon lid bent kun je ook een k.n.w.u.-licentie aanvragen. Het 'licentie-aanvraag-formulier' kun je ha- Sport Verenigingen Zomaar een foto uit het archief van de HAF-leden. HEILOO - De fotoclub H.A.F. stelt zich ten doel om in gezellige en zo des kundig mogelijke sfeer het peil van de door haar leden beoefende hobby te verhogen. Zij tracht dit te bereiken door het organiseren van lezingen, foto- en dia-avonden, werk- en discussieavon den, uitwisselingsbijeenkomsten met andere fotoclubs, onderlinge deskundig gejureerde foto- en dia-presentaties, deelname aan tentoonstellingen, club- tochten en in principe alle activiteiten, die dit streven kunnen bevorderen. De clubavonden zijn 2-wekelijks op dinsda gavonden in het Open Huis, duren van 20.15 tot 22.45, beginnen op 3 septem ber met de jaarvergadering en lopen tot 12 mei 1992. H.A.F. leden zijn automatisch tevens lid van de Bond van Nederlandse Ama teur fotografen (De Fotobond), waar van in het rayon Noord-Holland Noord 13 fotoclubs lid zijn, waarmee nauwe contacten bestaan. Naast de H.A.F. clubavonden kan nog worden deelgeno men aan een aantal rayon-avonden met goede sprekers, een rayon-foto- bespreekavond en een rayon-dia- bespreekavond, waarvoor H.A.F. leden hun beste werk kunnen inzenden. In de H.A.F. is niet alleen plaats voor gevorderde amateurs met hoge ambi ties. Drempelvrees is ongegrond. Ook amateurfotografen, die er alleen maar naar streven hun resultaten qua tech niek en visie wat op te vijzelen en in de club misschien in eerste instantie vooral zullen kijken en luisteren zonder direkt al werk te laten zien, zijn van harte wel kom als lid. Zij zullen profiteren van al les wat zij zien en horen en zullen ongetwijfeld beter gaan fotograferen. De contributie bedraagt momenteel ƒ50,- per jaar (jeugdleden tot 18 jaar be talen de helft), maar zal op de komende ledenvergadering mogelijk iets worden verhoogd. Het H.A.F. lidmaatschap is aantrekkelijk voor ieder, die met de grondbeginselen van de fotografie be kend is, er creatief mee bezig is en wil profiteren van de door de H.A.F. gebo den mogelijkheden en contacten'om be ter te gaan fotograferen. Wanneer het bovenstaande u aantrekt en u lid van de H.A.F. wilt worden of wel nog wat na dere informatie wilt ontvangen, dan ge lieve u zich te wenden tot onze secretaris, de Hr. H. Gihaux, tel. 072- 331207. Wanneer u nog twijfelt, komt u dan eerst eens als gast op een of meer clubavonden, waar u welkom zult zijn. HEILOO - Onze badmintonvereniging bestaat reeds vele jaren en is in het bezit van een schitterende hal met 6 speelvel den, gelegen aan het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Vooral voor nieuwe bewoners is het goed te weten dat er in alle catego rieën gespeeld kan worden. Jeugd vanaf 6/7 jaar, competitie landelijk le en 3e klas en afdeling Noord Holland Noord. Daarnaast is het ook mogelijk om als recreant overdag of 's avonds te spelen. Het nieuwe seizoen staat voor de deur vanaf 2 september tot 31 mei 1992. Een kennismakingsbijeenkomst wordt ge houden op zondag 1 september, aan vang 11.00 uur. In onze Shuttleshop kunnen allerlei benodigdheden tegen een redelijke prijs aangeschaft worden. Wij rekenen op een grote opkomst. Inlichtingen kunnen ingewonnen wor den bij Annemarie Dijst en Ronald Mel- gers, telefoon 338652 ('s avonds na 19.00 uur). CASTRICUM - Tijdens de zomerva kantie hebben veel jongeren van de na tuur genoten. De Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie (N.J.N.) blijft van de natuur genieten. Vanaf 24 au gustus gaan ze weer elk weekend op ex cursie, alle geïnteresseerde jongeren tussen de 12 en 23 jaar mogen dit wee kend gratis met de N.J.N. mee. De leden van de N.J.N. genieten niet al leen in de vakanties van de natuur, ze hebben elk weekend natuurexcursies. Tijdens deze excursies doen ze beheers- werk of ze onderzoeken welke planten en dieren een natuurgebied voorkomen. Op deze manier leren ze veel over de na tuur. In alle schoolvakanties zijn er kampen waar ze elke dag op excursie gaan. Deze kampen kosten tussen de ze ven en tien gulden per dag. Al deze activiteiten worden voor (en door) jongeren tussen de 12 en 23 jaar georganiseerd. Een lidmaatschap kost 40 gulden per jaar. Om alle jongeren, die geïnteresseerd zijn in de natuur, de kans te geven met de N.J.N. kennis te maken zijn de excursies op 24 en 25 au gustus gratis. Voor opgaven en/of in formatie kan worden gebeld naar Ruth de Groot, 02518-56528. vv De trainingen zijn in volle gang bij E/A Meervogels. AKERSLOOT - Overal gaan de vereni gingen weer aan een nieuw sportief sei zoen beginnen. De meeste leden hebben er echt weer zin in en staan te trappelen om het eerste balletje te gooien. Het lijkt allemaal heel gewoon, maar achter de schermen wordt er door vrij willigers veel en hard gewerkt om de vereniging draaiende te houden. Dit wat het organisatorische gedeelte betreft. Een sponsor is een al even belangrijke faktor. De E.A. Meervogels is dan ook heel blij met Eric's Audio die al zo'n vier jaar de verenigingssponsor is. We spraken met Tinus Kerssens, de voorzitter van E.A. Meervogels. „Ei genlijk ben je er constant mee bezig. Nu zijn we weer bezig een eigen'trainingshal te krijgen. Een enthousiaste bouwkom- missie is hard aan de uitwerking van de plannen bezig. We dachten eerst genoeg te hebben aan ,,de Lelie" maar de zaalsporten zitten flink in de lift en dat is niet meer voldoende", aldus Kers sens. Om voor deze hal de financiële midde len bij elkaar te krijgen, komt er bin nenkort een superloterij, maar dat is niet alles, er wordt van alles georgani seerd. Om toch maar geld bij elkaar te krijgen. Er komt een kienavond, chry- santenaktie en een trimloop, noem maar op, maar het zijn de vrijwilligers die weer in aktie komen. len bij ons secretariaat. Met zo'n start bewijs van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie ben je enigszins verzekerd bij een eventueel ongeval. Maar, waar het jouw natuur lijk om gaat is dat je vrijwel elke zater dag en zondag deel mag nemen aan fietscrosswedstrijden, waar je je krach ten en kunsten kunt meten met leeftijds genoten. Eigenlijk mag je zo vaak meedoen als je zelf wit. Rijd je veel en win je regelmatig, dan kun je zelfs uit genodigd worden om deel te nemen aan de Nederlandse-, Europese- of Wereld kampioenschappen. Je moet zelf zorgen voor een veilige en goedgekeurde crossfiets, helm met mondbeschermer, beschermende kle ding en schoeisel, welke moeten vol doen aan de eisen als gesteld in het Algemeen Wedstrijdreglement Fietsc- ross (AWF). Wil je nog meer weten of je opgeven als lid, neem dan kontakt op met: Els de Groot, Heerenweg 99, 1851 KM Heiloo, telefoon 072-334661. HEILOO - Windkracht 4, schuimkop pen op het water. De jongens en meisjes wachten vol spanning. Het spel kan be ginnen. Is de combinatie spel en zeilen iets dat jou aanspreekt? Denk dan eens aan Scouting. Als je 11 jaar of ouder bent dan zit je goed bij de zeeverken ners, maar ben je jonger dan kun je ook bij ons terecht. Je speelt dan spelletjes samen met leeftijdsgenootjes in het Hei looër bos en op ons troephuis. De leeftijdsgroep van 7 t/m 11 jaar heet 'de welpen'. Ze hebben een eigen hok waar ze spannende avonturen beleven. De avonturen staan in het teken van het junglebook. Ook gaan ze een keer in het jaar met z'n allen een week op kamp, dat dan in het teken staat van een the ma. Het laatste kamp was een goudzoe kerskamp. De welpen hebben naar goud gezocht en een schatkaart ontcijferd. Daarna werden ze overvallen door boe ven. Deze hebben ze gevangen genomen en naar de politie gebracht. De welpen komen op zaterdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur bij elkaar op troephuis 'De Bolder'. De zeeverkenners (11 t/m 16 jaar) draaien in de winter op zaterdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Dan werken ze met thema's, bijvoorbeeld muziek (in strumenten maken), vuur (koken op houtvuur) en luchtvaart (heteluchtbal- lonnen en vliegers maken). Andere acti viteiten zijn: botenonderhoud, speurtochten lopen, pionieren, droppin gen en kampeerweekenden. In de zomer liggen de boten bij het Scouting zeilcentrum 'de Stierop' aan het Alkmaardermeer. Hier gaan we ie dere zondag om 8.45 uur naar toe om dan op het meer te zeilen en waterspelen te doen. Op dit scoutingcentrum hou den we ook weekends en blijven we kamperen. Met pinksteren is er altijd een gezamenlijk weekend met de andere 6 groepen die daar zitten. Ook de zeeverkenners houden een keer per jaar een kamp. Het komend jaar zal De scouts van Victorie in hun element: op het water. dit in Roermond zijn met nog 6000 an dere scouts: het Nationaal Waterkamp. Voor de oudere leden zijn er twee spel- takken, de Wilde Vaart (16 en 17 jaar) en de Stam (18 t/m 23 jaar). Zij beden ken hun eigen programma's en voeren deze zelf uit. De Wilde Vaart krijgt hier bij begeleiding. De Stam draait zelfstandig. Mocht je geïnteresseerd zijn of vragen hebben dan kun je contact opnemen met onze groepsvoorzitter: Bas Swüste, tel.: 072-335521. HEILOO - Wie één dezer dagen eens langs het sportpark De Egelshoek gaat, zal direct begrijpen dat de voetbalvere niging De Foresters zonder meer trots is om op dit complex te spelen. Een royaal opgezet complex waar de vereniging volledig kan floreren. De gestage groei van de vereniging heeft zich ook dit jaar voortgezet met als gevolg dat voor het komende seizoen met tien senioren teams aan de competitie wordt deel genomen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dat geldt zeker ook voor De Foresters. Onder deskundige (bege-)leiding wor den de jongere leden in staat gesteld technische vaardigheden aan te leren respectievelijk te verhogen. Jaarlijks wordt voor de jongere leden ondermeer een jeugdkamp georganiseerd, een waar festijn! Wist u overigens dat De Fo resters ook met seniorenteams aan de zaterdagcompetitie deelneemt? Bent u geïnteresseerd? Kom eens langs ons sportpark De Egelshoek aan de Laan van Muijs in Heiloo of bel voor nadere informatie met onze secretaris, tel. 332551. HEILOO - Falkland is de enige ama teurtoneelvereniging in Heiloo. Sinds de oprichting in 1924 heeft de vereniging altijd gestreefd naar een zo hoog moge lijk spelnivo. En dat doen de huidige speelsters en spelers van Falkland nog steeds. Per toneelseizoen worden er 4 produk- ties op de planken gebracht. In het na jaar een avondstuk plus een stuk voor kinderen. Datzelfde gebeurt in het voorjaar. Zo brengt Falkland in het komende na jaar het toneelstuk 'Vuur in de sneeuw' van Sam Shepard op 25 en 26 oktober. En voor de kinderen wordt op 16 en 17 november het vrolijke stuk 'Een heel klein circus' op de planken gezet. Die toneelplanken zijn die van theater De Beun in Heiloo, een accommodatie waar Falkland heel blij mee is. Falkland is een bloeiende vereniging, die echter best wat versterking kan ge bruiken. Met name mannelijke leden zijn welkom. Loop gerust eens binnen op één van onze repetitieavonden. Wij repeterenop maandagavond en op woensdagavond van 20.00 - 23.00 uur in het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. U bent van harte welkom! Voor meer informatie kunt u bellen naar Connie Keijsper, tel. 072 - 119737. Verleden jaar zat het het bestuur niet mee, vijf bestuursleden trokken zich te rug. Iemand met een financiële ervaring was dringend nodig want een begroting van 80.000,- vereist wel iemand met inzicht in deze materie. Kerssens ging ,,de boer op" en vond gelukkig de juiste mensen en heeft de E.A. Meervogels weer een prima bestuur. ,,Je moet niet bang zijn om fouten te maken. Wie geen fouten maakt doet niets", aldus Kerssens. Vrijwilligers zijn er nog altijd nodig. Het bestaande gebouw moet o.a. nog een keer geschilderd worden en je hoeft geen lid van de vereniging te zijn om een handje te helpen. In de organisatie zit ten evenveel mannen als vrouwen. Bij de leden ligt dat zowat hetzelfde. De Meervogels handbal bestaat nu 30 jaar en wil nu graag op een hoger niveau gaan spelen. Laten we hopen dat het straks lukt en de nieuwe accommodatie daar een steentje toe bij zal dragen. HEILOO - Maandag 26 augustus om 20.00 uur beginnen wij weer met onze wekelijkse klaverjasavonden tot en met mei 1992. Door natuurlijk verloop kun nen wij weer enkele leden hebben, die van een gezellig avondje kaarten hou den. Er wordt bij ons eerlijk gespeeld zonder mes op tafel. Voor nadere in lichtingen kunt u zich melden bij de vol gende bestuursleden: de hr. Wassing, tel. 116253 of 334689, de hr. Knegt, tel. 334056 of de hr. Leurink, tel. 334366, liefst tussen 17.00-19.00 uur. HEILOO - Het NIVON - voluit: Neder- lands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk - is in Heiloo geen onbekende klank. De vereniging, die al meer dan 60 jaar bestaat en ca. 40.000 leden telt, is zowel landelijk als plaatselijk aktief en beweegt zich op ve lerlei gebied: van vorming en politieke aktie tot natuurvriendelijke recreatie en creativiteit. Nivon-leden zijn te ken schetsen als: sociaal en progressief, ge richt op zinvolle, niet-commerciële invulling van de vrije tijd en in brede zin cultureel geïnteresseerd. Kort gezegd: het NIVON wil mensen sa menbrengen en stimuleren tot een zin volle besteding van hun tijd. Door te praten en te discussieren, het vormen van een eigen mening, het samen onder nemen van velerlei bezigheden buiten de dagelijkse werksfeer. Voor jongeren om zich bewust te maken van hun plaats in de maatschappij, voor ouderen om ook na het beeindigen van een aktieve loop baan zinvol bezig te blijven. Activiteiten Er worden discussie- en scholingsbijeen komsten gehouden waarbij zowel poli tieke als culturele onderwerpen aan de orde komen. Daarnaast is er volop ruimte om zich te uiten in creatieve zin: van tekenen tot fotografie, van hande narbeid tot doe-het-zelven. Er is een net van Natuurvriendenhuizen met een staf van vrijwilligers waar men voor een re delijk bedrag kan verblijven en waar cursussen eri bijeenkomsten worden ge houden. Er zijn zomer- en winterreizen in binnen- en buitenland. Jongeren en 50-plussers hebben hun eigen organisa tie in het grotere geheel. En niet in de laatste plaats is er de actieve recreatie: voor elk wat wils, en wat er maar voor tkomt uit de initiatieven van de leden zelf. Want zelfwerkzaamheid is een van de voornaamste uitgangspunten. De contributie behoeft voor vrijwel nie mand een bezwaar te zijn. Voor het eerste lid van een gezin is dat momenteel 37,00 per jaar; huisgenoten en jonge ren betalen minder. De leden ontvangen het twee-maandelijkse verenigingsblad Toorts. Bovendien hebben leden veelal recht op korting op de kosten van cur sussen e.d. En hoewel de bezuinigings woede van de overheid ook het Nivon bedreigt, is het landelijk bestuur vast besloten met alle ten dienste staande middelen het eigen karakter en de zelfstandigheid van de vereniging te ver dedigen en in stand te houden. Afdeling Heiloo Veel van dit alles komt tot uiting in de plaatselijke afdelingen: meer dan 100 in totaal. Heiloo behoort al jaren tot de zeer actieve afdelingen; steeds weer zorgt het bestuur met de steun van de le den voor een afwisselend programma zoals creativiteitscursussen, lezingen, excursies enz. Al deze activiteiten zijn niet alleen toegankelijk voor de leden zelf; iedereen kan ervan profiteren. Het nieuwe winterprogramma is zojuist ver schenen; de leden hebben de inmiddels ontvangen en andere belangstellenden kunnen het - met meer informatie over de vereniging zelf - aanvragen bij de se cretaris, J. Klunder, Sandecamplaan 1, 1851 XJ Heiloo, tel. 333255. Uiterste concentratie tijdens een honkbalwedstrijd bij Double Stars. HEILOO - Twee jaar geleden besloten de verenigingen Foresters en B.S.C. Heiloo te fuseren. Doel: de krachten van zowel het spelersmateriaal als het kader te bundelen om zodoende te pro beren voor ieder die één van deze moei lijk sporten wil beoefenen, daarvoor ook de meeste kansen te bieden. Uit de ze fusie is toen Double Stars Heiloo ont staan. Hoewel het huidige seizoen nog niet is afgesloten, zijn de voorbereidin gen voor het volgende seizoen reeds in volle gang. Nieuw kader wordt aange trokken; plannen, met name voor jeugdteams, worden opgezet: Kortom, het bruist van de aktiviteiten bij Double Stars Heiloo. Dit jaar werd bij de honkbal met drie seniorenteams en zeven jeugdteams aan de kompetitie deelgenomen. Het is zo goed als zeker dat het junioren A-team, met in hun midden drie spelers die nog adspirant-gerechtigd zijn(!), zich zal plaatsen voor deelname aan de kampi oenschappen voor Nederland. Voorts slaagden vijf spelers erin door te drin gen in de selektie van het Noord- Hollands adspirantenteam dat in sep tember om het Nederlandse Kampioen schap gaat spelen en, last but not least, leverde Double Stars Heiloo zijn eerste international af: Job Peters maakte deel uit van het Nederlands Juniorenteam dat in Italië een derde plaats bij de Eu ropese kampioenschappen behaalde. Kortom: er wordt bij Double Stars Hei loo driftig aan de weg getimmerd. Bij de softbal werd met vier da mesteams en een herenteam aan de competitie deelgenomen. Onder leiding van Fred van Putten maakt het eerste (zeer jeugdige) damesteam een moeilijk seizoen door, maar de goede stemming en het enthousiasme waarmee gespeeld wordt, zorgen er voor dat ook volgend jaar met opgeheven hoofd gestart gaat worden. Tenslotte de Peanuts. Jongens en meisjes tot en met 9 jaar strijden ie dere week of hun leven ervan afhangt. Een genot om naar te kijken. Tot eind september zijn er ieder weekend meer dere wedstrijden op de velden van het Vennewater. Mocht u meer informatie over Double Stars Heiloo willen verkrijgen, kunt u kontakt opnemen met Annelies Peters, Brasemcroftlaan 11, telefoon 333788, of Eric Smit, Molenweg 2, telefoon 333583. HEILOO - Na een lange zomervakantie komen de leden van het gemengd koor "Zingen houdt Jong" op dinsdag 26 augustus weer bijeen voor de eerste re petitie in het nieuwe seizoen. Het be looft een bijzonder seizoen te worden, want in januari 1992 bestaat dit koor voor 50-plussers twintig jaar. Het vierde lustrum zal zeker op waardige en gezel lige wijze gevierd worden. Onder de vele koren, die Heiloo koren, die Heiloo rijk is, neemt "Zingen houdt Jong" een heel eigen plaats in. De repe tities vinden overdag plaats, wat voor vele ouderen bijzonder prettig is. Het repertoire bevat liederen en koorstuk ken in verschillende talen, in over eenstemming met de stemmogelijkhe- den, boeiend en fijn om te zingen. En uiteraard is er een pauze met een kopje koffie. Het is zeker de moeite waard om eens kennis te komen maken met de wijze van werken, de gezellige groep koorle den en de prachtige ruime zaal, waarin gerepeteerd wordt. Wanneer u van zin gen houdt en tenminste de leeftijd van 50 jaar bereikt hebt, bent u, geheel vrij blijvend, van harte welkom op één van de repetities, die op 26 augustus begin nen en vervolgens op iedere dinsdag daarna plaats vinden in het gebouw van de Stichting Ouderenwerk aan de Hee renweg 294 in Heiloo. ALKMAAR - Na de zeer succesvolle uitvoering van de "Grosse Messe" van W.A. Mozart en het "Stabat Mater" van G. Rossini start het Toonkunstkoor op 22 augustus met de repetities voor het concert van het komende seizoen. Ook nu is dirigente Vera Groot er weer in geslaagd een interessant programma voor het komende concert samen te stel len. In studie wordt o.a. genomen "The Music Makers" van E. Elgar en het "Schicksalslied" van J. Brahms. Het Toonkunstkoor repeteert iedere donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Odeongebouw, Jan Steen straat 1 te Alkmaar, onder leiding van dirigente Vera Groot. Voor inlichtingen kan contact opgenomen worden met de secretaresse, mevrouw van Dijk, tel. 072-120019, of met de dirigente, me vrouw Vera Groot, tel. 072-117831.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12