C ?rtv li Stichting Welzijn Ouderen bestaat bij gratie vrijwilligers Damvereniging Heiloo Atletiekvereniging Trias Muziekvereniging Eensgezindheid Sjoelclub Heiloo 80 Vrijwilligers runnen SV De Foresters Postduivenvereniging Luchtpost Heiloo Zeevogels 1931 - 1991 Geheugenoefeningen voor ouderen Tennisvereniging HSV DRINGEND VERZOEK Stichting De Slotkapel werk van vrijwilligers Sjoelen Karatedo Funakoshi V olley balvereniging Effect Heiloo Schaken overdag Tennisvereniging Limmen UITKIJKPOST 21 AUGUSTUS 1991 sm\ f&kï» 1 mm muWÊÊUÊÈ Sport De Wollewei, het centrum voor het Limmer ouderenwerk. LIMMEN - De Stichting Welzijn Oude ren Limmen (SWOL) bestaat, uitgezon derd één beroepskracht van drie uur in de week, geheel uit vrijwilligers. De be roepskracht is er ter ondersteuning van de vrijwilligers. Hij houdt hen op de hoogte van nieuwe zaken, het (snel) wij zigen van de voorschriften enz. De SWOL is er vQor iedereen boven de vijf en vijftig jaar en er wordt van alles georganiseerd en daarbij zijn weer vrij willigers nodig. De heer Piet van der Steen zegt hierover: ,,Op vrijwilligers moet je zuinig zijn, je kunt niks meer doen zonder hen". Het stichtingsbestuur van de SWOL, gehuisvest in de Wollewei, bestaat uit tien mensen uit alle groeperingen van de samenleving Rode Kruis, UW, Stich ting de Cameren enz., kortom mensen die hun voelhoorns in de samenleving hebben. Zij werken met geld van de overheid en moeten daar verantwoor ding van afleggen aan de gemeente. De SWOL zorgt ervoor op velerlei ge bied, om de ouder wordende mens bij de tijd te houden. Er wordt een cursus engels gegeven, maar ook geheugen training. U kunt in de Wollewei biljarten, kienen, kaarten. Er is yoga, gymnastiek en volksdansen. Er zijn ook regelmatig films te zien, die gemaakt zijn door Kees Druiven. Deze zijn zeer de moeite waard en hebben verschillende onderwerpen. Egypte, Is rael, maar er is ook een film over kaste len in Nederland en een film over paddestoelen te zien geweest. De heer Piet van der Steen geeft zelf middagen waarin hij u meer vertrouwd maakt met de oratoria. Hij laat frag menten horen en verteld daar bij. Er wordt ook wel eens een middag een no taris uitgenodigd om te spreken over- erfrecht, of een verpleeegkundige die iets vertelt over ongelukken om de wo ning en hoe daar mee om te gaan. Het muziekgezelschap Limbombarde laat regelmatig muziek uit de vorige eeuw horen. Dan zijn er nog de z.g. „opfriscursus sen", weet u nog altijd precies of iets nu met een t een d of dt, geschreven wordt? Sommige mensen durven geen brief meer te schrijven, na zo'n cursus gaat dat weer een stuk beter. Wie niet in staat, hetzij tijdelijk of per manent zelf te koken kan maaltijden krijgen van Tafeltje dekje. Vrijwilligers zorgen er voor dat u de maaltijd warm en op tijd krijgt. Een ander onderdeel is de telefoon cirkel. Er is ook gesuggereerd om een senioren raad op te richten, die onder de SWOL werkt, om geluiden uit de samenleving (die niets met een vereniging te maken hebben) op te vangen en door te geven aan de SWOL, die dan op haar beurt weer gaat bekijken of er iets aan te doen is. Zo U ziet, een lange lijst van uiteenlo pende aktiviteiten. En dit kan toch alle maal maar dankzij een groep mensen die bereid is zich belangeloos voor hun medemens in te zetten. Laten we zuinig op ze zijn. HEILOO - Op 31 december 1936 werd in de toenmalige kapperszaak van de heer A. Kroon de Damclub Heiloo (D.C.H.) opgericht met als doelstelling om wekelijks in een gezellige en ont spannen sfeer zich geestelijk te ontwik kelen en te verrijken door het beoefenen van de denksport: dammen. Begin sep tember begint deze vereniging met haar 55ste seizoen. Als gevolg van de maat schappelijke ontwikkelingen en de na tuurlijke afvloei is het aantal leden geleidelijk teruggelopen tot het huidige aantal van 12. Het bestuur is er echter van overtuigd dat er in Heiloo nog wel (thuis)dammers zijn, die onze gelederen willen en kunnen versterken. Voor meer informatie kunt u bellen de heer Kraak man, tel. 333847 of de heer Ursem, tel. 332677. HEILOO - Gedurende 25 jaar al, wordt in Heiloo, niet zonder succes, de atle tiek beoefend op de sintelbaan aan het Maalwater. Wie daar nu komt ziet een gloednieuwe kunststofbaan liggen. Een sportaccommodatie waar de gemeente Heiloo trots op kan zijn. De 25-jarige Trim- en atletiekvereniging Trias, die de baan inrichtte, is daar ook bijzonder ge lukkig mee. De problemen van afgelaste vyedstrijden en -trainingen behoren bin nenkort tot het verleden. Ook de nieuwe accommodatie zal door Trias, van jong tot oud, intensief worden gebruikt. Mini-pupil (6 jaar) tot en met veteraan (v.a. 35 of 40 jaar) traint bij Trias o.l.v. gediplomeerde trainers, in lopen, sprin gen en werpen. Er wordt per leeftijds groep ingedeeld. Aanvankelijk worden de trainingen in speelse vormen gego ten. Hoe ouder je wordt, hoe steviger de training en hoe meer onderdelen van de atletiek worden getraind. Gedurende de komende maand septem ber is volop gelegenheid kennis te ma ken met de moeder der sporten, zoals de atletiek wordt genoemd. Eerst is er op 7 september een open dag - kennisma kingswedstrijden voor jongens en meis jes van 6 t/m 15 jaar. Op 21 september wordt de nieuwe accommodatie offi cieel geopend met daarbij, een 'top'- atletiekwedstrijd. En het laatste wee kend van september wordt, traditie getrouw, gedurende 2 dagen gestreden voor de jaarlijkse clubtitels van Trias. Bij de ongeveer 600 leden tellende vere niging wordt overigens niet uitsluitend wedstrijdsport beoefend. Bijna net zo lang als de vereniging bestaat wordt al onder deskundige leiding getrimd. Dit kan in de zaal, bos/park of op de baan plaatsvinden. Daarnaast bestaat sinds kort ook de mogelijkheid om zich re creatief met atletiek bezig te houden. Anders dan bij het trimmen ligt hier het accent op het beoefenen van de meeste atletiekonderdelen, zonder dat 'presta tie' voorop staat. Zowel bij trimmen als recreatieatletiek staat ontspanning en gezelligheid in het vaandel. Kortom: onder het motto 'niets moet - alles mag' kan je bij Trias terecht om iets aan de conditie te wer ken zonder wedstrijdgericht te zijn. Leeftijd speelt in dit verband geen rol; de trimmers en recreanten bij Trias va rieren van 20 jaar tot 65 Geinteresseerd? Vraag dan nadere in formatie bij: Niek van Baar (tel. 126254) of Ben Brouwer (tel. 332647) voor wedstrijdatletiek; Tiny Bakker (tel. 334539) voor recreatieatletiek; Jo- landa Brasser (tel. 334545) voor trim- groepen. HEILOO - Eensgezindheid bestaat al 92 jaar. In deze tijd heeft de vereniging haar bestaansrecht in de Heilooër ge meenschap meer dan eens bewezen. Be halve het geven van concerten is men aanwezig bij diverse festiviteiten in het dorp, bij de intocht van St. Nicolaas. Ook worden regelmatig serenades gege- ven op bruiloften en recepties. Uitstap jes naar andere plaatsen behoren ook tot het verenigingsleven. Waarom is het zo leuk om lid te zijn van Eensgezindheid? Allereerst omdat een blaasinstrument een leuk instrument is om te bespelen. Trompet, bügel, hoorn, bariton, trombone, bas, saxofoons en slagwerk maken deel uit van het orkest. Voor al deze instrumenten is er muziek op allerhande nivo en uit verschillende genres. Ten tweede is samen muziek maken iets geweldigs. Het iedere week samen repeteren, werken naar een con cert toe en vervolgens de uitvoering ge ven is voor muzikanten fantastisch. Daarnaast is er vanzelfsprekend nog tijd om naast de muziek iets met elkaar te doen. Lid worden van de vereniging biedt ver der nog een aantal voordelen. Er kan kan een muziekopleiding worden ge volgd aan de Volksmuziekschool. Dit tegen een aanzienlijk lager tarief dan voor de gewone lessen geldt. Bovendien is de aanschaf van een duur instrument niet nodig, men krijgt dat gratis van de vereniging iri bruikleen. Hoewel Eensgezindheid op dit moment een aardig aantal (vooral jonge) leden heeft, zijn nieuwe gegadigden van harte welkom. Wanneer het u wel wat lijkt eens een instrument te leren bespelen, of dit in het verleden al eens heeft gedaan, dan hebben wij vast en zeker een plaats je voor u. Wanneer u de vereniging nog eens wat nader zou willen leren kennen, is dat ook mogelijk. U kunt dan gerust eens een repetitie komen bezoeken. Als bijzonderheid valt nog te vermelden dat Eensgezindheid een sponsor heeft, te weten Verenigde Bedrijven Ko Har- tog/Beveiligingstechniek Alkmaar. Sponsoring is in de sport welliswaar al gemeen, maar komt in de wereld van de amateur blaasmuziek nog maar zelden voor. Eensgezindheid repeteert op don derdagavond om acht uur in het be drijfsgebouw van Ko Hartog/Beveili- gingstechniek Alkmaar aan de Oude Werf (Ypestein). Lid zijn van de vereniging kost 2,00 per week voor jongeren en 3,25 voor volwassenen. Met alle genoemde voor delen ziet u in dat dit bedrag zeker niet hoog is. Nadere informatie omtrent de vereniging kan worden verkregen bij: D. Beemster, Westerweg 353, Heiloo, tel. 331970. Verenigingen HEILOO - Op donderdag 5 september gaat de sjoelclub Heiloo van start met het seizoen 1991/1992. De club bestaat uit leden van alle leeftijden, die elke donderdagavond van 20.00 tot ongeveer 22.30 uur een gezellige sjoelavond bele ven. Door natuurlijk verloop in de vere niging kan de sjoelclub weer een aantal nieuwe leden gebruiken. Wie belangstel ling heeft voor deze ontspannende sport is welkom op donderdagavond in het Open Huis om nader kennis te maken met sport en vereniging. Voor meer in formatie kan men bellen: 072-332043. HEILOO - De sportvereniging De Fo resters heeft drie takken van sport in huis: veldvoetbal, zaalvoetbal en hand bal. Voor de buitenactiviteiten beschikt men over een schitterende accommoda tie, De Egelshoek, aan de Laan van Muijs. De veldvoetballers zijn de hoofdgebruikers hiervan, met 450 spe lende leden zijn de vier velden wekelijks in gebruik. Maar voor het zover is ko men er heel wat vrijwilligers in actie. Foresters kent tal van activiteiten, die volledig door vrijwilligers worden uitge voerd. Ondermeer: het bestuur, de tech nische commissie en de teamleiders, het materiaalbeheer, kantinebeheer, wed strijdsecretariaat, onderhoud, het club blad De Egel en de grens- en scheids rechters. Bij elkaar komen zo'n 80 vrijwilligers in actie om de club te run nen. Van hen is een belangrijk deel niet meer actief in de voetballerij, men is uit gespeeld, maar keert de club niet de rug toe en men neemt een bepaalde functie op zich. De spelende leden beperken zich in hoofdzaak tot het beoefenen van de sport of deze nu recreatief of prestatief wordt opgevat. Maar toch, aldus het huidige voetbalbestuur, is er sprake van een kentering. De belangstelling van jongere, nog spelende leden voor bij voorbeeld taken in het bestuur, de senioren- en de jeugdcommissie neemt toe. „Het is waarschijnlijk toeval", al dus voorzitter Piet Stoffers, maar er lijkt een nieuwe generatie bestuurders aan te komen bij De Foresters. Men heeft ambitie en als bestuur haken we daarop in". Nieuwe bestuursleden worden bij de voetbalclub niet direct voor de leeuwen gegooid. Er is een soort trapsgewijze doorstroming, waarna men tenslotte in het bestuur terecht kan komen. En dan nog is het de bedoeling, dat men een jaar lang met raad en daad wordt bij gestaan door degene voor wie men in de plaats komt. „We hebben het geluk dat het potentieel in onze vereniging aanwe zig is", aldus Stoffers. Er wordt voor de medewerkers eens per jaar een afsluitende avond georgani seerd. „Tijdens zo'n feest proberen we het noemen van namen zoveel mogelijk te voorkomen. Elke vrijwilliger bij onze vereniging is belangrijk, of men nu een enkele keer actief is of wekelijks", zegt Piet Stoffers. Extra mogelijkheden voor de vrijwilligers bestaan via opleidingen die de KNVB biedt, bijvoorbeeld cur sussen voor scheidsrechters, jeugdlei ders of kaderleden. Binnen De Foresters is er periodiek overleg, bijvoorbeeld tussen de jeugdleiders en de jeugdcom missie. Zoals nagenoeg iedere voetbalvereni ging. heeft De Foresters een betaalde trainer voor de selectie. Maar commen taar hierop vanuit het onbetaalde vrij willigerskorps is er zelden. Het is geaccepteerd, maar ook is het zo dat de selectie van de Heilooër club in de afge lopen jaren goed heeft gepresteerd. Het kampioenschap bleef weliswaar liggen, maar het meespelen in de top was steeds een goede stimulans voor de overige le den om zich in te zetten voor hun vere niging. Binnen een grote vereniging als De Fo resters zijn er gelukkig ook nog enkele functies die door de jaren heen intact gebleven zijn. Een uitstekend voorbeeld is het 'lief en leed': een vrijwilliger van de club houdt de ziekenboeg in de gaten en zorgt voor een attentie. Het zijn on dermeer deze zaken, waarin de kracht van een vrijwilligersorganisatie blijkt. Houden zo, derhalve. HEILOO - Iedereen weet dat de post duif het vermogen heeft om terug te vliegen naar zijn eigen hok. Ondanks vele wetenschappelijke onderzoeken is nog nooit precies vastgesteld waar het oriëntatievermogen vandaan komt. Wel is duidelijk geworden dat weersomstan digheden en het magnetisch veld van de aarde belangrijke factoren zijn bij het terugvliegen naar het hok. De eigen schap van de postduif altijd terug te ke ren naar hun hok wordt door de postduivenhouders gebruikte om met de door hun gekweekte duiven wedstrijden te organiseren. In Heiloo zijn ongeveer 30 postduiven- houders aktief, die een hok in de tuin hebben. De afmetingen van de tuin zijn bepalend hoe groot een hok is en hoe veel duiven er gehouden kunnen wor den. Bij de gemeente kan informatie worden aangevraagd wat de normen voor een erf zijn, een vergunning voor 8m2 wordt altijd verstrekt. Om mee te doen aan wedstrijden moeten minimaal 20 oude duiven en 20 jonge duiven wor den aangehouden. Duiven die aan wedstriden deelnemén vliegen/trainen in grote cirkels, ongeveer 1 uur per dag, meestal op een vaste tijd rondom het hok. Een buurman die postduiven houdt zorgt met zijn dieren niet voor overlast in de buur. De postduivenhouder tracht door be wust te kweken, eigenschappen van dui ven vast te leggen. Zo zijn er duiven die alleen op lange afstanden prestaties le veren. De afstanden die in wedstrijdver band worden vervlogen variëren van -120 km (roosendaal) tot 1200 km. (Bar celona). De specialisatie draagt er toe bij dat de postduivenhouder niet elke weekend aan wedstriden deel hoeft te nemen maar zich kan concentreren op bepaalde vluchten gedurende een be paalde periode van het vliegseizoen. Op dat gebied zijn er de laatste jaren veel zaken in de organisatie gewijzigd waar door de sport bijvoorbeeld minder be lastend is geworden voor het gezin. De duiven die worden ingebracht voor EGMOND - De voetbalvereniging Zee vogels uit Egmond aan de Hoef is een bloeiende vereniging. Het is niet voor niets dat de club op 3 november al 60 jaar 'jong' is. Dit feit wordt echter op kleine schaal gevierd, omdat vooral de financiële kant dit niet meer toelaat. Niet dat de vereniging arm is, maar voor diverse geplande aktiviteiten, waa ronder de bouw van 4 nieuwe kleedka mers en het 'renoveren' van de kantine, is het geld hard nodig voor deze doe leinden. Voor een groot deel is de bouw ook ge financierd door de opbrengst van de Su perloterij. Hiervan is 2 weken geleden de 7de trekking gehouden. De laatste trekking, waarin de hoofdprijs, een Mazda 323, wordt verloot is dan op de dag van het 60 - jarig bestaan, 3 novem ber. Het eerste elftal speelt dan om 14.00 uur een thuiswedstrijd tegen N.F.C. uit Amstelveen en vanaf 16.00 uur is er dan het bekende Ibis-combo, dat de sfeer erin zal brengen. Op deze dag zal ook officieel de tribune worden overgedragen. Dit stukje van zelfwerkzaamheid wordt natuurlijk eer der in gebruik genomen, waarschijnlijk met de eerste thuiswedstrijd in de com petitie tegen bilur Vitesse '22 uit Castricum. Zeevogels heeft 11 seniorenteams, waarvan het 1ste elftal uitkomt in de lste klasse van de K.N.V.B. de op één na hoogste amateurafdeling! De jeug dafdeling groeit weer door de aanwas van vele jeugdige (vanaf 6 jr.) voetbal lertjes. Ook de damesafdeling, met 3 senioren- en 3 jeugdteams draait volop mee. Het lste team speelt in de hoogste damesafdeling van West 1! De vereniging heeft natuurlijk veel steun van de mensen die zich vrijwillig voor hün Zeevogels inzetten, zoals de kantine-medewerkers, mensen die het onderhoud plegen aan kleedkamers en het complex, de kaartjesverkopers, de supporters, de trainers, de sponsors, jeugdleiders, enz. U ziet het, op spor tief, maar ook op recreatief terrein, wordt er voldoende gescoord. Verdere inlichtingen over het wel en wee van de vereniging kunt u krijgen bij: W. Huiberts, secr. senioren, tel. 02206 - 5335; P. Ranzijn-Kaptein, dames, tel. 02206 - 3834; G. v. Wielink, jeugd, tel. 02206 - 2679. HEILOO - Met ingang van 27 septem ber zal de Stichting Ouderenwerk Hei loo op vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur wederom een cursus 'geheu genoefeningen voor ouderen' starten. Deze cursus is bedoeld voor ouderen met een 'normale' vergeetachtigheid, te lefoonnummers, voornemens, stukken tekst uit de krant en boeken, enz. De cursus 'geheugenoefeningen voor ouderen' duurt tien weken en wordt ge houden in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo: De kosten bedragen 75,00 (exclusief cursusboek van 18,50). De cursus wordt begeleid door een deskun dig docente. Voor nadere informatie en/of opgave kunt u kontakt opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, telefoon 331297, bereikbaar iedere ochtend tij dens kantooruren. wedstrijden moeten over een goede con ditie beschikken en worden door de postduivenhouder met grote zorg voor bereid. Gezonde duiven kunnen afhan kelijk van de afstand en weersomstan digheden een vliegsnelheid van 120 km per uur bereiken. Niet alleen binnen de vereniging Luchtpost Heiloo kunnen kampioenschappen worden behaald maar ook op regionaal, provinciaal en landelijk, nivo kan worden deelgeno men. Luchtpost Heiloo is aangesloten bij de afd. A Noord-Holland (ongeveer 2000 leden) en bij de Nederlandse Post duivenhouders Organisatie (ongeveer 50.000 leden). Deze organisaties zijn verantwoordelijk voor de ringenadmi- nistratie, uitgave weekblad, het vervoer naar de lossingsstations en los singstijdstippen. Wilt u of uw kind ook (of weer) post duiven gaan houden dan kunt u met on ze sekretaris de heer Pepping, Egelenburg 26, tel. 334323 kontakt op nemen. Tot half september zijn we elke vrijdagavond in ons verenigingslokaal, achter sporthal Het Vennewater aanwezig. HEILOO - Naast de bestaande tennis verenigingen Het Vennewater (12 ba nen) en Heiloo (7 banen), welke beiden op harde c.q. kunststofbanen spelen, is tennisvereniging H.S.V. qua grootte de derde Heilooër vereniging. Niet zo groot, maar wel een zeer sportieve en gezellige, inmiddels 9 jaar jonge vereni ging, die de beschikking heeft over 4 prima gravelbanen met verlichting. Onder andere vrij veel oud-selektie- voetballers van Foresters en H.S.V. zet ten hun sportieve aspiraties voort op dit tenniscomplex aan de Bayershoffweg en dit in uitstekende harmonie. De vereni ging beschikt over een eigen clubge bouw, waar het goed toeven is. Door de vereniging worden veel aktiviteiten ge organiseerd. Zo is het open dubbeltoer- nooi tot in de wijde omtrek bekend. De belangstelling van vele tennisenthou siaste Heilooënaren om lid te worden van tennisvereniging H.S.V. is nog steeds aanwezig. Op de seniorenwacht lijst, die nog tot 31 december 1991 open is, staan ongeveer 90 personen, zodat toch al gauw een aantal jaren gewacht moet worden voordat men lid kan wor den. Voor de jeugd bestaat er geen le denstop. Nieuwe jeugdleden zijn bij ons welkom. Belangstellenden kunnen kon takt opnemen met de ledenadministra tie, die uitgevoerd wordt door Tecla Zoon, Oudburgerlaan 6, tel. 335475. Het seizoen bij H.S.V. loopt van 1 april tot 1 november, 's winters is het tenni scomplex gesloten. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Velen zetten zich in voor de restauratie van de Slotkapel, zoals die van de glas-in-lood ramen door specialisten. EGMOND - Stichting de Slotkapel, werkt me zo'n 40 vrijwilligers, tachtig procent zijn nog werkers van het eerste uur en zetten zich al zo'n acht jaar in om de zo broodnodige restauratie van de Slotkapel te realiseren. Dit vereist vanzelfsprekend een grote inzet. We spraken met de voorzitter van de Stich ting Dora Thijssen: „We hebben een bestuur waarin C. Brommet, J. Lute, A. Kooy, S. Touw, R. Notenboom, H. de Vries en P. van Kesteren en ikzelf zitten. De concerten is één ander onderdeel. De akoestiek in de kapel is erg goed, we hebben dan ook een groot aanbod van mensen die hier graag willen spelen, maar er wordt goed geselecteerd. Dan zijn er de buffetten voor recepties e.d. die worden in eigen beheer ge maakt. Elke medewerker heeft zo zo'n specialiteit en we hebben een aantal re cepten. Alleen voor de maand september staan er al 17 huwelijken op de agenda. Van heinde en ver komt men naar Egmond a/d Hoef om daar te trouwen", aldus Dara Thijssen. Hier blijkt wederom hoe onmisbaar vrijwillegers zijn: Een van hen verzorgt de bloemen in de kapel voor een trou werij, van te voren wordt geïnformeerd naar de kleuren van het bruidsboeket, zodat in dezelfde kleur kan worden doorgewerkt en dat zijn nu net een van die dingen die het bijzonder maken. De Slotkapel wordt, buiten de vele con certen ook gebruikt voor de try-outs van het conservatorium, daar mag pu bliek bij. Jan Lute, de historicus, houdt weer een aantal lezingen. Al deze aktivi teiten, het werk van vrijwilligers, zorgen voor de nodige financiële middelen om de Slotkapel te restaureren. Binnenkort begint men met fase twee. Glas in lood ramen Op 13 augustus is men gestart met de restauratie van de ramen, deze waren door de zure regen zo aangetast dat re paratie dringend noodzakelijk was. De ramen gaan eruit en het glas wordt uit de sponning gehaald. Glazenier Boght- man uit Haarlem zal alle stukjes op een cartoon leggen en de ontbrekende glaas jes opnieuw maken. Alles wordt in nieuw lood gevat en komt in een bron zen lijst te hangen. Het gaat om elf ra men. Dan wordt er in de ramen museaal kogelvrijglas gezet en daarachter komen dan de glas in lood ramen te hangen. Zo heeft de zure regen geen vat meer op de ze ramen. De grote herdenkingssteen boven de ingang wordt ook gerestau reerd, ook de grafstenen staan op de lijst. De Stichting restauratie is belast met de instandhouding van het gebouw. Zij moeten fondsen aanschrijven, subsidie krijgen en de gelden bij elkaar zien te krijgen voor restauratie en verfraaiing. De Slotkapel draait geheel zelfstandig door verhuur van het gebouw, huwelij ken, concerten, exposities krijgt men de gelden bij elkaar. Een bijzondere prestatie van al die vrij willigers die er met hart en ziel voor werken. Wie zin heeft zich bij deze en thousiaste mensen aan te sluiten is van harte welkom. Funakoshi verzorgt ook in Heiloo karate-trainingen. HEILOO - Karatevereniging Funakoshi begint vrijdag 23 augustus weer met de lessen in de gymzaal aan de Dors te Hei loo. Deze vereniging verzorgt karateles- sen in Alkmaar, Amsterdam, Heerhugowaard, Bergen, Heiloo en Schagen. Karate bestaat uit vele onderdelen. De belangrijkste is het kihon, de basisbewe gingen. Deze bewegingen komen terug in elk onderdeel van het karate. Voorts bestaat het karate uit kata en kumite. Bij kata worden de basisbewegingen in een bepaalde volgorde uitgevoerd. Het is een schijngevecht tegen één of meer aanvallers. Kumite wil zeggen vrij vech ten en wordt in verschillende fasen aan geleerd. Kata en kumite wordt ook in wedstrijdvorm bedreven. In Heiloo trainen de beginners op vrij dagavond van 19.00 - 20.30 uur en de gevorderden van 20.30 - 22.00 uur. Als u interesse hebt; kom dan eens kijken of train eens mee. Voor meer informatie: Erik Verheul, tel. 072-401878. ALKMAAR - Een heel oud spel, wat vroeger op veel verjaar-partijtjes of bij andere feestjes werd gespeeld. Een spel wat zo ongeveer omstreeks 1600 al werd gespeeld is uitgegroeid tot wat het nu is: niet alleen een spel maar voor velen een sport voor jong en oud. En met oefenen en concentratie is het mogelijk een zo goed mogelijk resultaat te krijgen, hoewel dit voor een ieder, heel verschillend zal kunnen zijn. De een zal veel oefenen maar nooit verbete ring in zijn spel zien. En de ander heeft meer gevoel en inzicht en weet hoe hij zijn of haar schijven moet schuiven of een andere schijf die voor een opening ligt moet raken. Dit alles heeft er toe geleid dat er de laatste jaren een groeiende belangstel ling is voor het sjoelen. Zodat er bijna in iedere streek of regio wel een sjoelve reniging is of wordt opgericht. Een ver eniging wel of niet aangesloten bij de Nederlandse Sjoel Bond; die in 1977 is opgericht. Zo bestaat er dus de moge lijkheid dat ieder een spelletje zou kun nen sjoelen of in competitieverband met verschillende klasses, wat het spel aan trekkelijker maakt. Heeft u misschien al eens gedacht, is dat iets voor mij? Kom gerust eens kijken of hoor eens of er bij'u in de naaste om geving een sjoelvereniging is. Wij willen u er graag mee helpen. Sjoelvereniging 'Ricochet' Alkmaar. Voor inlichtingen kunt u bellen 072-119629, mevr. Meta Wit, 02294-2018, Hr. R. de Boer, 02206-2549, Hr. N. Noort. HEILOO - Met het 25-jarig jubileum nog in het achterhoofd gaat volleybal vereniging Effect zich weet richten op het volleybalseizoen 91/92. Veel zweet druppels zijn er al gevloeid op de eerste trainingen. Volleybalvereniging Effect is een springlevendige vereniging met 250 leden. Een groot deel hiervan zijn onze jeugdleden. De jeugdafdeling is de laatste jaren weer gegroeid, mede dank zij de inspanningen, die we ons ge troosten bij het jaarlijks (lagere) scholentoernooi in Heiloo. Desondanks kunnen we altijd nieuwe jeugdleden ge bruiken. Vooral bij de jongensafdeling zou aanvulling geen kwaad kunnen. Onze vereniging biedt de leden verschil lende mogelijkheden. Men kan alleen de training volgen of men speelt mee in de volleybalcompetitie. Ook hierin zijn bij de senioren 2 mogelijkheden of men speelt (en traint) in de recreatiecompeti tie óf in de gewone Nevobo competitie. In de recreatieafdeling gaat het iets ge moedeijker en men speelt eens in de drie weken óp de dinsdagavond in sporthal 't Vennewater de wedstrijden. Wil men Nevobo competitie spelen dan houdt dit in dat men op maandagavond traint en op een dinsdag- of woensdagavond een wedstrijd speelt. In de Nevobo competi tie speelt men wekelijks. Voor de beginners hebben we een instroom-groep gecreëerd, waarin nieu we leden worden opgevangen. Deze groep traint elke maandagavond van 18.45 tot 20.00 uur in sporthal 't Venne water. Effect heeft elke maandagavond een trainingsavond in sporthal 't Venne water. De jeugd traint in principe tussen 18.00 en 20.00 uur. De senioren vullen de avond tot 23.00 uur. Tenslotte biedt Effect nog de mogelijk heid van de 50-plus-leden. Deze dames en heren zijn geen 18 meer, maar willen toch gezellig een uurtje volleyballen. Deze trainingen vinden plaats in de gymzaal aan de Dors bij de St. Jan/Kennedy Mavo van 15.00 tot 16.00 uur. Wilt u kennismaken met deze boeiende zaalsport, schroom dan niet, trek de sportschoenen aan en stap de sporthal binnen. Ieder adspirant-lid mag om de sfeer te proeven een paar maal gratis meetrinen om vervolgens over een lid maatschap te beslissen. Voor verdere in formatie kunt u terecht bij: Afd. Jeugd: Alie de Jong, Pr. Irenelaan 22, Egmond aan den Hoef, tel. 02206-3397; Afd. re creatie: Vrony Dijkstra, Rechte Honds- bosschelaan 5, Heiloo, tel. 072-335775; Afd. competitie: Harry van Gelder, Termijen 188, Heiloo, tel. 072-335776; Afd. 50-plus: Eitje Rijks, Keldercroft- laan 26, Heiloo, tel. 072-334767. HEILOO - Begin oktober organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt aan de Westerweg 294 voor 55plussers een cursus schaken voor be ginners en diegene die al een paar jaar geschaakt hebben. De cursus wordt overdag gegeven en wel iedere maan dagmiddag van 14.0016.00 uur en zal tot medio mei duren. Docent is dhr. J. de Jager, de cursuskosten bedragen ƒ2,50 per week (inclusief consumptie). Nadere informatie en/of opgave: Stich ting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. LIMMEN - Tennis leeft weer in Lim men! Het tennispark De Voetel staat als zeer verzorgd park bekend. Voor de le den van T.V. Limmen zijn er ruime speelmogelijkheden met een gunstige verhouding van banen en leden. Dit voorjaar zijn er voor zowel senioren als voor junioren diverse activiteiten geor ganiseerd. Het midzomer-mixtoernooi dat in de maand juni gehouden is, was een bijzonder geslaagd evenement dat volgend jaar zeker herhaald gaat wor den. Ook voor de veteranen zijn er aparte speelmogelijkheden. Voor de jeugd zijn een aantal belangrij ke zaken inmiddels ingezet zoals de ten- nislessen, meer speeltijd en de inrichting van een gezellig jeugdhonk met veel ge bruiksmogelijkheden. In het jeugd eind- toernooi hebben we alweer een aantal veel belovende talenten kunnen ontdek ken. T.V. Limmen is een tennisvereni ging die het rekreatieve karakter blijft behouden maar toch ook, vooral bij de jeugd, het prestatie gerichte tennis meer kansen en begeleiding wil gaan geven. Het ledenaantal is afgelopen seizoen met meer dan 15°7o toegenomen. Dit be tekent dat de speelfacaliteiten volgend jaar worden uitgebreid. Voor de begin ners en overige jeugd worden komende winter balvaardigheid- en tennislessen georganiseerd tegen redelijke tarieven. Een ideale gelegenheid voor uw zoon of dochter om te leren tennissen. Ook als u zelf interesse heeft voor het tennissen adviseren wij u om nu al kontakt met ons op te nemen. Voor informatie kunt u terecht bij mevr. A. Zuurbier (ledenadm.) tel. 02205-2319, of bij de heer W. Rotte veel, tel. 02205-3061.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 14