De doorbraak in talen! i 'Bemoei je met je eigen zaak' Middenstands opleiding NIV0N HEILOO "Pakt u die doelgroep maar voor me m GRATIS PROEFLES! z ff HATHA YOGA - HEILOO Opleiding/cursus C53 Afdeling Creativiteit OVERZICHT CURSUSSEN SEIZUEN 199111992 I I I I I C. v. B. „Albion TINY MOOIJ-VERVE Leer EngelsDuitsFrans, Italiaans en Spaans Vanaf de eerste les spreken en verstaan Start cursus: in de week van10t/m 14 september 4 Voor meer info: 072-123456 IMO KMO bij ons haal je 't zo! CURSUS INSTITUUT - astrologie; - voetreflexzoriemassage; - magnetiseren; - numerologie 02207-40927 CURSUSSEN; ANNE B0EKEL - HEILOO naaien en patronen volgens "Danckearts Methode" Limmen - Middenweg 2 - 02205-1910 Maandag: doemiddag (mi.) - aquarelleren (av.) Dinsdag: aquarelleren (mo.) - boekbinden (av.) - zonnekind poppen (av.) - zijde schilderen (av.) vouwgroep (av.) Woensdag: tekenen (mo., mi.) - calligrafie (av.) - origami en origami-architevtuur (av.) Donderdag: knipgroep (mi.) - calligrafie (av.) - schrijfgroep (av.) - vouwgroep (av.) Voor opgave en/of inlichtingen: Reina Mulder Het Veid 12 Heiloo tel. 333127 Lineke Muller Poortweijdt 4 Heiloo tel. 334576 en tijdens de activiteitenmarkt in 't Loo op 7 september a.s. Code: informatie- en communicatieverzorging Middenstandscursus, nu ook één avond per week Opleidingen van CvB Albion Beter omgaan met jezelf en anderen Taalcursussen bij De Wester Yoga, het ontwikkelen van lichaamsbewustzijn Algemene ontwikkeling Speels leren leven Cursussen kunstgeschiedenis een succes Quatre mains groep Gerard Groenendaal UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 1991 P.S. Wij geven ook de cursus desktop publishing bij het Bedrijfsadviescentrum van de Hogeschool Alkmaar Tekstschrijven voor al uw externe communicatie: mailings, folders, brochures, etcetera Lay-out van folders, brochures, adver tenties, visitekaartjes, presentatiemappen Zetten en opmaak van al uw drukwerk Scannen van logo's, lijn tekeningen en foto's Laserprintservice Overheadsheets Dia's Bel: 02518-57137 Brakersweg 5, Castricum Fax02518-57697 zoveel vertrouwen hebben ze in ons als communicatiespecialist CODE Informatie- en communicatieverzorging Einde cursus: eind april 1992 Afsluiting:na 2jaar ontvangt u een certificaat. Lesgeld: f 40,- per maand Breakpoint is gevestigd in: Alkmaar Heiloo Beverwijk Schagen Castricum Den Helder Heerhugowaard Noord Scharwoude YOGALESSEN op maandag en dinsdag. Voor beginners en gevorderden. Aanvang 2 en 3 september. InL: Margarets Keyser, tel. 331782 Voor vrijblijvende schriftelijke informatie. Bon invullen, in open envelop, zonder postzegel sturen aan: Breakpoint, Antwoordnummer 769, 1800 WB Alkmaar Naam: Postcode/woonplaats: Belangstelling voor: Engels Frans Duits Spaans Italiaans Adres: en begin een - één of twee avonden per week - in de St. Jan mavo in Heiloo - voor informatie: A. Boerhave 072-332768 Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen Start september. Numerologie: start januari Voor info/inschrijving: Ma.mi. ANTISTRESS voet-massage. 's Avonds voor paren. Di.ocht/av ASTROLOGIE voor beg. 's middags voor gevorderden. Wo.ocht/av HANDLEZEN. Do.och/av SOLAARASTROLOGIE. 10 lessen f 150,- 072-339163 Start cursussen 9 september. U kunt zich opgeven voor het nieuwe sei zoen dat begint op 2 september. y/vo!/ Cursussen Opleidingen CASTRICUM - Zolang electronisch pu bliceren bestaat, geeft Code adviezen over redactionele automatisering en electronisch publiceren. Aan uitgeverij en van boeken, tijdschriften en kranten. Aan reclamebureaus, studio's en han delsdrukkerijen. Aan huisdrukkerijen, afdelingen public relations en voor lichting. Waarom zijn de adviezen van Code waardevol? Omdat het bedrijf zelfstan dig en onafhankelijk is, geen hardware en software verkoopt en dus niet afhan kelijk is van leveranciers. Code is gespe cialiseerd in electronisch publiceren, met een uitgebreid net van internationa le contacten. Binnen Code beschikt men over kennis van automatisering en van grafische technieken. Code is niet alleen zelf productief, maar verzorgt ook opleidingen, bijvoorbeeld wat betreft DTP, het werken met teken pakketten. Alle opleidingen worden af gestemd op de opdrachtgever. Het is een opleidingsprogramma op maat, dus kleinschalig en met meer aandacht voor leerlingen. Docenten van Code geven les in gerenommeerde trainingscentra en hebben een uitgebreide ervaring. Informatie over de activiteiten van Co de, zowel wat betreft opleidingen als wat betreft de productie (ontwikkeling huisstijlen, tekst schrijven, ontwikke ling interactieve instructies voor o.a. electronisch publiceren, enzovoort) kan men verkrijgen bij: Code, informatie- en communicatieverzorging, Brakers weg 5 in Castricum, telefoon 02518- 57137. HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo start weer de mid denstandscursus. Al meer dan 25 jaar houdt bovengenoemde school zich met deze opleiding bezig. De cursisten ko men voornamelijk uit Akersloot, de Eg- monden, Limmen en Heiloo. Veel huidige ondernemers uit die plaatsen hebben op deze school in Heiloo het be langrijke diploma gehaald. De lessen worden in de avonduren gege ven. Het onderwijs is mondeling, prak tijk gericht en het tempo wordt aangepast aan het niveau van de groep cursisten. Tevens is de opleiding niet duur, want het wordt gesubsidieerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De afgelopen jaren is gebleken, dat het een succesvolle vorm van volwassenonderwijs is. Het aantal kandidaten stijgt elk jaar, waarbij op valt dat steeds meer vrouwen zich aan melden. Waarom doet iemand de mid denstandscursus? Het diploma is nood zakelijk voor zelfstandige vestiging; het verhoogt de kansen op de arbeidsmarkt; het biedt een gerichte algemene ontwik keling. De cursus zelf: dit jaar is nu ook moge lijk de cursus op één avond in de week te volgen. Na één jaar wordt dan exa men gedaan in de gevolgde vakken. Het tweede jaar worden de andere vakken behandeld, waar ook een examen op volgt. Slaagt men voor beide examenda- gen dan wordt het Middenstandsdiplo ma ontvangen. Tevens blijft het resul taat van een examendag een aantal ja ren staan. Uiteraard kan men nog steeds na één jaar, 2 avonden per week, exa men doen in alle vakken. Een heel belangrijk punt is, dat iede reen, ongeacht leeftijd of vooropleiding aan de cursus kan deelnemen. De cursus wordt gegeven in de St. Jan Mavo, de Dors 2 in Heiloo. Op maandag- en/of donderdagavond van 19.00 tot 21.45 uur. Bent u geïnteresseerd en u wilt meer informatie: bel dan naar A. Boer have, tel. 072-332768. HEERHUGOWAARD - Centrum voor bewustwording Albion is sinds juni de nieuwe benaming voor 'Isidis'. Isidis was een begrip binnen deze regio, maar ook ver daarbuiten. Velen deden een be roep op het astrologisch en numerolo- gisch adviesbureau, volgden cursussen of opleidingen of ondergingen met suc ces behandelingen Reiki, magnetiseren of voetreflexzonemassage. Voor een nieuwe naam werd gekozen na de ver huizing naar de Bevelandseweg 6a in Heerhugowaard, alwaar een geschikte ruimte was gevonden om lessen, behan delingen of advies te geven. In septem ber en in januari zullen de volgende opleidingen wederom van start gaan. - De opleiding astrologie duurt vier jaar (elk jaar is afzonderlijk te volgen). Ko mend opleidingsjaar (start september) zal Conny Stals lesgeven aan derde- en vierdejaars cursisten. Aan eerste- en tweedejaars cursisten zal worden les ge geven door Hilde Koenders, die het grootste deel van de gehele opleiding in middels bij Albion heeft gevolgd. - Voetreflexzonemassage is een vorm van therapeutisch behandelen welke momenteel erg in trek is. Het is makke lijk te leren en toe te passen. Bovendien bewijst het dikwijls al tijdens de behan deling zijn werking. Omdat men bij Al bion iedereen in staat wil stellen deze unieke wijze van behandelen te leren, is er een opleiding samengesteld die totaal vijf zaterdagen duurt en van start gaat in september. - Numerologie of getallenleer is het op dusdanige wijze vertalen van getallen dat er een beschrijving ontstaat die be trekking heeft op de persoon waar de getallen bijhoren. Getallen die bij een persoon horen zijn bijvoorbeeld de ge boortedatum, het telefoonnummer, het huisnummer, etcetera. Een cursus van zes weken (start januari) leert een ieder hoe deze getallen te interpreteren en om te zetten tot een voor een leek logische beschrijving. - De twaalf weken durende cursus mag netiseren is nieuw en eveanals de oplei ding voetrefelxzonemassage erg populair. Velen willen de tot nu toe on gekende kracht in zichzelf ontwikkelen. Velen weten dat ze deze kracht gebrui ken, maar zoeken toch een deskundige begeleiding bij hun verdere ontwikke ling en voor het doorgeven van deze kracht. De cursus start in september. Voor vrijblijvende informatie kan men dagelijks telefonisch contact opnemen met Albion, tel. 02207-40927. ALKMAAR - De Gordon-Werkgroep N-H verzorgt dit jaar weer de cursus 'Beter omgaan met jezelf en anderen'. Hoofdthema's van deze cursus zijn: Het verrijken van contactuele luister- en spreek vaardigheden, op het wrk, met gezinsleden, buren, vrienden, familie e.a. Bewust worden wat je wel en niet wilt. Hoe je kunt nee zeggen op voor jou onaanvaardbare verzoeken. Je me ning of positieve waardering uiten. Je belangen behartigen op een wederzijds bevredigende manier. Omgaan met con flicten. Hoe je kunt reageren op boos heid, kritiek, macht of verwijten. Helpend luisteren zonder andermans probleem over te nemen. Werkwijze van de cursus: Na het geven van eenvoudige theorie, wordt er prac- tisch geoefend met voorbeelden uit het boek of eigen ervaringen. Er zullen 10 bijeenkomsten zijn van 3 uur, 's avonds, voor ongeveer 10 personen. Aanvang half september in Alkmaar. Voor folder met meer informatie kun je bellen: 072-124614. Een deel van het enthousiaste team van De Wester. HEILOO/ALKMAAR - De Wester is in Heiloo langzamerhand een ver trouwd begrip geworden voor taalcur sussen: vreemde talen leren spreken en verstaan in een ongedwongen groep, waarin je elkaar zo goed leert kennen, dat je durft te spreken. Al doende leert men en zo ga je wekelijks vooruit. Er wordt dan ook les gegeven door be voegde, ervaren, maar vooral ook en thousiaste vakleerkrachten, die gebruik maken van de nieuwste inzichten en lesmethoden. In Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans en Nederlands (als vreemde taal voor buitenlanders) wor den zowel overdag als 's avonds cursus sen verzorgd. Ook individuele lessen zijn mogelijk. Nieuw is een cursus Nederlands voor echtgenotes van in Nederland gestatio neerde buitenlandse functionarissen, waarin de Nederlandse cultuur, beziens waardigheden en excursies deel uitma ken van het lesprogramma. De lesruimte aan de Westerweg kan de steeds groeiende stroom cursisten niet meer allemaal herbergen. Dit probleem is opgelost met een nieuwe, comfortabe le lesruimte, net niet meer in Heiloo, maar één stoplicht verder: aan het Ruusbroechof 37 in Alkmaar (achter het motel, kruising Vondelstraat/Wil lem de Zwijgerlaan. Open huis Aan het Ruusbroechof 37 wordt open huis gehouden op zaterdag 7 september van 10.30-15.30 uur. U kunt dan geheel vrijblijvend binnenlopen, een praatje maken met de leraren, lesmateriaal in zien en een kopje koffie drinken. Zo u wilt kunt u zich direct opgeven en zelfs de boeken vast kopen. De gele folders, waarin alle cursussen zijn vermeld, zijn verkrijgbaar in boek handel en bibliotheek. Op verzoek wor den ze toegezonden. Ook telefonisch krijgt u alle gewenste informatie: tel. 072-128709 (vragen naar Fiorella Mar- tijnse-Visser). HEILOO - Maandag 2 september be ginnen de yogalessen o.l.v. Nienke Osïnga weer. Om het leven zo volledig mogelijk te leven, moet je bewustzijn aankweken en jezelf leren kennen. Li chaamsbewustzijn wordt bevorderd door het beoefenen van yoga. Je li chaam zendt voortdurend een stroom van gedachten en gevoelens uit. Jij moet die stroom opvangen en ernaar leven. Wanneer je schouders b.v. stijf worden, is«dat een signaal om iets te veranderen. Misschien moet je stoppen waar je mee bezig bent of weg uit je onmiddellijke omgeving of misschien hoef je alleen de houding van je lichaam maar te veran deren of diep adem te halen, als ie jezelf kunt afstemmen op de me chanismen van het lichaam, dan beoe fen je yoga als onderdeel van je dagelijks leven. Het ontwikkelen van li chaamsbewustzijn omvat intuïtie, men tale houding (een negatieve of veroordelende houing kan je in de weg staan) aandacht voor het lichaam, ademhaling en bewustzijn in het dage lijks leven. De yogaoefeningen en hou dingen kunnen naast ontspannend, ook heel dynamisch en aktief zijn. De lessen beginnen op maandag 2 sep tember van 10.00-11.15 uur en s avonds van 19.00-20.15 uur in de bal letstudio van Astrid Hart, Westerweg 294 te Heiloo. Bij voldoende belangstel ling start er ook een groep After Work Yoga, maandag om 17.30 uur. Inlich tingen en opgave: Nienke Osinga, tel. 335878. HEILOO - Deze cursus is nieuw en uniek in Heiloo en wordt gegeven door mevr. Jenny Cornelissen. Het is een se rie van 10 lessen, waarin 10 verschillen de onderwerpen aan de orde komen, o.a. een schilder, een componist, een schrijver, een geleerde, een land, een volk, enz. De onderwerpen zijn boeiend en worden per les van 1 uur behandeld. Een ieder die geïnteresseerd is en enkele jaren voortgezet onderwijs heeft geno ten, kan de les volgen. Voor inlichtin gen kunt u bellen naar mevr. Cornelis sen: tel. 072-336878. ALKMAAR - Op een speelse wijze zelf meer uit je leven halen is het motto van deze kursus. Door middel van spel leer je je eigen mogelijkheden ontdekken. Je leert nieuwe vaardigheden en ontdekt hoe je soms door middel van eenvoudi ge verandering in je gedrag nieuwe en ongekende mogelijkheden voor jezelf ontwikkelt. Het gaat in deze cursus niet om kennis, maar om vaardigheden. De groep is bestemd voor iedereen die op een prettige manier nieuwe levenser varing op wil doen. Deze cursus wordt op dinsdagavond gegeven en start zodra er voldoende deelnemers zijn of medio september. Voor mensen die meer theo retische belangstelling voor hun eigen ontwikkeling hebben is er een zaterdag cursus Praktische Psychologie. De kur sus wordt in Alkmaar gegeven. Informatie: St. Samenspel, Merwe- destraat 9, Alkmaar, tel. 072-150897. HEILOO - Ondersteund door de Open bare Bibliotheek is de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs vorig jaar voor het eerst in Heiloo gestart met cursussen kunstgeschiedenis, die een succes bleken. Half september start het nieuwe cursusseizoen in het Open Huis in winkelcentrum 't Loo. Het eerste cursusseizoen in Heiloo bleek enorm aan te slaan. Het enthousiasme voor deze cursussen was boven ver wachting. Cursisten kwamen niet enkel uit Heiloo, maar tevens uit Alkmaar, Bergen, Heerhugowaard en Castricum. Naast een interessante kunstgeschiede nislezing was ook discussie en gezellig heid belangrijk. De cursisten waren zowel over de lessen alsook over de ex cursies erg te spreken. Losse excursies voerden naar Amsterdam, Den Bosch, Den Haag en Keulen. De deelname was groot en tijdens de wandelingen door stad en musea kon de verworven kennis in de praktijk worden toegepast. Resul taat van dit enthousiasme is dat een groot deel van de cursisten zich opnieuw heeft ingeschreven voor kunstgeschiede- nïscursussen en excursies. De vrije academie De kunstgeschiedenis mag zich nog steeds verheugen op een sterk groeiende belangstelling. Het publiek wil meer we ten over de achtergronden van de kunst geschiedenis en niet enkel vrijblijvend kijken naar kunst. Men wil leren waa rom een bepaald kunstwerk er nu juist zo uit ziet en wat de beweegredenen van de kunstenaar zijn geweest. Men leert op de cursus ook de definities kennen van ogenschijnlijk eenvoudige en veel gebruikte begrippen als Gotiek, Barok en Romantiek. De Vrije Academie is een stichting zonder winstoogmerk die het geïnteresseerd publiek de kans biedt om op een toegankelijke en plezierige manier kennis te maken met de geschie denis van kunst. Het komend seizoen wordt weer een afwisselend en boeiend pakket geboden. De Overzichtscursus Kunstgeschiedenis geeft de cursist in vogelvlucht inzicht in de samenhang van de verschillende kunsthistorische periodes en stijlen, va naf de Grieken tot heden. De docenten gaan daarbij ook in op afzonderlijke kunstenaars en kunstwerken. Twaalf bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De cursus De Kunst van de twintigste Eeuw besteedt aandacht aan de belan grijkste internationale stromingen en kunstenaars in de moderne beeldende kunst en bouwkunst. Speciaal op ver zoek van de cursisten wordt deze cursus dit seizoen nog eenmaal herhaald. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. In de cursus Symboliek in de Kunst wordt de inhoud en betekenis van de voorstellingen van kunstwerken behan deld. Iedereen is toch nieuwsgierig naar de veelal duistere voorstellingswereld in de kunst. In de cursus komen onder an dere de volgende onderwerpen aan de orde: de antieke mythologie, de Christe lijke symboliek, symboliek in de 17e eeuw en de symboliek van de moderne tijd. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. Middeleeuwen De cursus Kunst Cultuur in de Midde leeuwen gaat in op 1000 jaar Europese geschiedenis, het Karolingisch, Ro maans en de Gotiek. Vroeger werd deze periode gezien als een zwart gat in onze historie, maar sinds Huizinga's Her fsttij der Middeleeuwen ziet men dit tijdvak als een periode van grote cultu rele en artistieke bloei. Hoogtepunten vormen ondermeer de Paltskapel in Aken, de Toren van Pisa en de gotische kathedralen van Chartres en Parijs, maar ook de eerste briljante olieverf schilderijen van de Vlaamse Primitie ven, waaronder Jan van Eyck. Tien ff". bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De cursussen hebben geen elitair karak ter en voor deelname zijn geen diplo ma's vereist. Het is de opzet om kwalitatief degelijke en wetenschappe lijk verantwoorde cursussen te geven, die evenwel toch voor iedereen toegan kelijk en begrijpelijk zijn. De docenten zijn ervaren kunsthistorici. De lessen worden gegeven aan de hand van naast elkaar geprojecteerde lichtbeelden, zo dat kunstwerken ten opzichte van el kaar vergeleken kunnen worden. Voorafgaand wordt begeleidend lesma teriaal uitgedeeld en worden kunstboe ken besproken. Daarnaast is het ook belangrijk dat de lessen leuk en gezellig zijn. De les duurt een kleine twee uur en wordt onderbroken door een korte pau ze voor koffie of thee. Naast deze cursussen kunnen be langstellenden zich ook apart inschrij ven voor excursies naar Amsterdam, Rotterdam en een volledige dag excursie per touringcar naar Antwer pen. Op veler verzoek organiseert de Vrije Academie tevens een kunstreis naar Rome. De cursusseh starten vanaf 16 septem ber. Inschrijven dient te geschieden via het aanmeldingsformulier in de brochu re. De inschrijvingen worden behandeld op het volgorde van binnenkomst. De gratis cursusbrochure met het volledige cursus- en excursieaanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek van Hei loo, Alkmaar en Castricum, of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, telefoon: 020-6249348. HEILOO - Onze groep telt zo'n 30 lief hebbers van vierhandig pianospel, die regelmatig bijeenkomen op de vier voorspeelmiddagen die per seizoen ge houden worden. Aankomend seizoen hebben we een onderkomen gevonden in het Trefpunt te Heiloo. Een financiële bijdrage van de Verenig de Spaarbank te Heiloo, de muziekhan del Spanjaard en' reis- en assurantie adviesbureau Mukro te Krommenie, maakt het ons mogelijk een workshop vierhandig samenspel te organiseren. Deze zal worden gegeven door de in Heiloo zeker niet onbekende pianisten Doroté Crijns en Thom Janssen in de Muziekschool te Heiloo. Verder hopen wij in de loop van dit sei zoen een index te laten verschijnen waa rin op alfabethische volgorde gerang schikt naar de naam van de componist diens vierhandige composities worden besproken. Binnen de quatra mains groep bestaat een werkgroep Presentatie. Leden hier van stellen in onderling overleg een (po pulair) repertoire samen voor het komende seizoen. Instellingenzoals be jaardenhuizen kunnen deze groep uit nodigen om op te treden en kunnen aan de hand van de repertoirelijst zelf een programma samenstellen. Voor nieuwe leden organiseren wij con tactmiddagen bij één van de leden thuis. Het lidmaatschap loopt van september tot september en kost 25,00. De kon- tributie dekt onze onkosten: leden ont vangen een jaaroverzicht van onze financiën. Voor verdere informatie kunt u terecht bij S. Blom, tel. 072- 330011.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 10