Cursus tekstverwerken W.P. 5.1 Jaarboekjes KBO en AMBO Cursussen astrologie Programma Teleac Pridini op de planken Trimmen voor 55-plus Cursussen Stichting Ouderenwerk Heiloo Federatieve Vrouwenraad Hobbyfarm start het nieuwe seizoen Cursus Pools voor beginners Cursus Shiatsu massage Open dag Zonneweide Squash, snelstgroeiende sport in Nederland Zandopspuiting in Egmonfo Videocursussen open studio De bibliotheek een informatiebron Sjoelclub Heiloo Schaken overdag Noordhollands ballet centrum draait alweer op volle toeren Geslaagde open dag bij De Boscrossers Uitstapje van de UW-zwemgroepen PV Luchtpost Pony-paardenkeuring Clubkampioenschappen HSV tennis Ponyclub Heiloo UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 1991 HEILOO - In de tweede-helft van sep tember zal in de Kennedy Mavo te Hei- loo wederom een cursus W.P. 5.1 gestart worden. Deze zeer volledige cur sus van 10 avonden wordt georgani seerd door de Kennedy Computer Opleidingen. De docenten hebben zich vooral toegelegd op het samenstellen van cursussen voor beginnenden in de computerwereld. Talloze opmerkingen en suggesties van ex-cursisten zijn in de lesstof verwerkt, zodat de lessen echt voldoen aan de vragen en eisen van de leerlingen. Het cursusgeld bedraagt 350,00. Daar de gemeente Heiloo subsidie geeft, beta len uitkeringsgerechtigden slechts 50,00 en vrouwen uit Heiloo zonder ei gen inkomen kunnen een subsidie krij gen van 50%De cursus wordt met een examen afgesloten. Na het slagen wordt een erken diploma afgegeven. Op veler verzoek zal binnenkort een vervolgcursus W.P.5.1 van start gaan, dit gecombineerd met MS-DOS. Voor volledige 'computer-analfabeten' echter is de cursus 'Wat kan een PC en wat kan ik ermee?'. Beide laatste cursussen nemen 6 avonden in beslag en kosten 195,00. Bovengenoemde subsidierege ling (cursusgeld 50,00 resp. 5Q% sub sidie) geldt ook voor de twee laatstgenoemde cursussen.. Voor informatie- en/of inschrijfformu lier kunt u bellen: 072-335099 (vragen naar Mw. Poetsema). Een bijzondere samenwerking HEILOO - De katholieke en de algeme ne bond van ouderen hebben ieder voor hun leden een jaarboekjes 1991-1992 sa mengesteld. Het is een bijzonder handi ge gids over het doen en laten van beiden. In het kort wordt het specifieke van iedere bond aangegeven. Daarnaast wordt in het kort uiteengezet hoe beide bonden de belangen van alle 50 plussers behartigen én in Den Haag bij de rege ring én in Haarlem bij de provincie én in Heiloo bij de gemeente. Tevens blijkt eruit hoe uitzonderlijk het samenwer kingsverband in Heiloo is. Gezamenlijk beheren zij het Trefpunt, waar meer dan 25.000 personen elkaar in de loop van het jaar ontmoeten. Het College van B. en W. zal in de persoon van Me vrouw Willemse wethouder van sociale zaken, uit handen van de beide voorzit ters het jaarboekje in ontvangst nemen. Door dit gebaar geeft zij te kennen dat de gemeente het werk van de bonden waardeert. In de laaste oplage van de Uitkijkpost is in het artikel ,,De Katholieke Bond van Ouderen" een hinderlijke fout geslo pen. De contributie per jaar bedraagt namelijk geen 4,00. Alleen al het maandblad vergt meer. Het lidmaat schap per jaar per persoon kost 14,00. U ontvangt dan maandelijks ,De Nestor', kunt iedere dag deelnemen aan de activiteiten in het Trefpunt en kunt bij de KBO aankloppen voor het behartigen van uw belangen. HEILOO - De astrologie-cursussen on der auspiciën van De Wester worden ge geven door de atsroloog J. Kuegt, die de astrologie zijn hele leven al beoefent. De cursussen, van beginners tot (zeer) gevorderden, zijn bedoeld om door middel van de astrologie inzicht te krij gen in eigen (en andermans) mogelijk heden, beperkingen en levensdoel. En om meer te begrijpen van de kosmische samenhang van de verschillende ver schijnselen in ons leven en in de wereld om ons heen. Bij alle lessen ontvangt u de leerstof op papier, zodat tijdens de lessen alle aan dacht op de mondelinge toelichting ge richt kan worden en er voldoende tijd is om vragen te stellen. Zoals gebruikelijk is bij De Wester zijn de groepen klein en bent u verzekerd van individuele aandacht. U kunt de heer Kuegt persoonlijk spre ken op de open dag die Instituut De Wester organiseert op zaterdag 7 sep tember aan het Ruusbroechof 37 te Alk maar (achter het motel). Meer informa tie: 072-128709 (De Wester) of 072- 332644 (dhr. Kuegt). HEILOO - In het algemeen voorlich tingsprogramma van Teleac, dat op maandag 2 september wordt uitgezon den om 19.40 uur (herhalingen op 9, 10 en 12 september), wordt een overzicht gegeven van de nieuwe projecten, die dit najaar op het programma staan. Komend seizoen zullen er twaalf nieuwe series worden uitgezonden, te weten: 'Russisch, taal en volk', 'Grieks voor beginners', 'Japan na 1945, een nieuwe wereldmacht', 'Britse en Amerikaanse literatuur van deze eeuw', 'Ruimteschip aarde', 'Sprekend over de middeleeu wen', 'Het getemde paradijs, Europese tuinen vroeger en nu', 'De geheugencur sus van Teleac', 'Thuis in geldzaken', 'Integraal management', 'Effectief ver gaderen' en 'Kennissystemen, toepas sing van kunstmatige intelligentie'. Van de series 'Andiamo, vakantiecursus Italiaans', 'Graven voor de farao', 'In donesië, taal en cultuur', 'Kalligrafe ren, de kunst van het schoonschrijven', 'Logistiek', 'PC-privé', 'Portugees voor beginners' en 'Zelf cosmetica ma ken' zal dit najaar een herhaling te zien zijn. De Teleac-krant, waarin uitgebreide in formatie over de projecten voor het na* jaar '91 is opgenomen, is gratis verkrijgbaar bij Teleac en bij de boek handel. Voor meer informatie over deze projecten is Teleac via telefoonnummer 030-946946 dagelijks tijdens kantooru ren te bereiken. Alle studiepakketten zijn behalve bij Teleac ook verkrijgbaar via de boekhandel. HEILOO - Al meer dan 10 jaar verzorgt de demonstratiegroep van de Volks dansvereniging Pridini uit Heiloo, op tredens in zowel verpleeg- en verzorgingshuizen, als in diverse Noordhollands theaters. Ook wordt er opgetreden voor personeels- en wijkve- renigingen en bijv. ouderenbonden. De groep bestaat uit enthousiaste mensen, die volksdans, en zang als hobby heb ben, en daar anderen van willen laten meegenieten. In de afgelopen jaren is de groep ook gastvrouw/heer geweest van volksdans groepen uit Roemenië en Hongarije, die Heiloo bezochten, en rond Pasen '92 zal een groep uit Kings Lynn (G.B.) komen logeren. Samen met deze groep zal op zaterdagavond 18 april '92 in theater de Beun een optreden worden gegeven. Het is de bedoeling dat Pridini in '93 een tegenbezoek zal brengen. Voor haar aktiviteiten kan de demonstratiegroep- bestaande uit een volksdans- en zanggroep altijd nieuwe mensen gebruiken. Wanneer u geïnte resseerd bent, en danservaring heeft (dit mag ook op stijldanks of ballet gebied liggen) kunt u zich aanmelden. Na een indansperiode op woensdagavond, kan dan worden overgestapt naar de vaste repetitieavond op vrijdag, tweemaal per maand. Voor nadere informatie, ook voor boe kingen en optredens, kunt u contact op nemen met Nel Coolegem, tel. 072- 335427. HEILOO - Met ingang van woensdag 4 september organiseert Stichting Oude renwerk Heiloo trimmen voor 55-plus- sers in het Heilooër Bos. De 55-plussers van vandaag zijn jonger dan de 55- plussers van gisteren. Ze zijn gezonder, want ze doen meer aan sport. Gezond heid en lichaamsbeweging hebben alles met elkaar te maken. U kunt op latere leeftijd met veel dingen minder toe, maar lichaamsbeweging hebt u even hard nodig als vroeger. Goede en ver antwoorde lichaamsbeweging houdt u jong en u blijft er energiek door. Helemaal alleen aan sportieve lichaams beweging doen is moeilijk. Er is altijd wel iets om af te haken. Dat doet zich minder voor, wanneer een groepje leef tijdsgenoten op je wacht. Gezamenlijke recreatie-sport beoefenen is gewoon veel leuker dan trimmen in je eentje. Ze ker als daar een sportdöcent bij is. Elke woensdagmiddag van 14.00-15.00 uur. Een uur lang oefeningen en stukjes trimmen', maar wel in uw eigen tempo. Verzamelpunt: kantine van tennisvere niging Heiloo, De Dors 1, Heiloo. (Op de hoek van de Dors en de Belieslaan). De kosten bedragen 7,50 per maand. Voor inlichtingen en opgave de heer S. Lichtenbelt, Debussystraat 96, Alk maar, tel. (072) 119839. Cursussen Sport Opleidingen Verenigingen HEILOO - Het komend seizoen organi seert de Stichting Ouderenwerk Heiloo de volgende cursussen: Cursus Astrologie voor beginners en ge vorderden bestaande uit 10 lessen op: maandag-, dinsdag-, en woensdagoch tend en donderdagmiddag. Cursus Gra fologie bestaande uit 10 lessen op: woensdagochtend. Beide cursussen voor inlichtingen en/of opgave dhr. P. Kloos, tel. 330883. Beeldhouwen wekelijks op donderda gochtend en -middag. Cursus bloemschikken bestaande uit 6 lessen op woensdagmiddag: Zijden- bloemen schikken op woensdagmiddag. Kerstkransen en -stukjes maken op woensdagmiddag. Voor inlichtingen en/of opgave mevr. Wesselius, tel. 334822. Cursus calligrafie bestaande uit 10 les sen op donderdagmiddag. Voor inlich tingen en/of opgave dhr. H. Dijkstra, tel. 331194. Cursussen Duits voor beginners en 2e jaars, wekelijks op dinsdagochtend. Cursussen Engels verschillende niveaus wekelijks op maandag, dinsdag en woensdagochtend. Voor inlichtingen en/of opgave dhr. J. Linnenkamp, tel. 333872. Cursussen Frans verschillende niveaus wekelijks op woensdag- en donderda gochtend. Cursus geheugentraining bestaande uit 10 lessen op vrijdagmiddag. Houtbewerking wekelijks op maandag middag. Voor inlichtingen en/of opga ve dhr. J. Schrama, tel. 331459. Cursus origami bestaande uit 8 lessen op donderdagochtend. Cursus papier architectuur bestaande uit 4 lessen op donderdagochtend. Cursus pergamano bestaande uit 4 les sen op dinsdagmiddag. Schaken voor beginners wekelijks op donderdagmiddag. Cursussen Spaans verschillende niveaus op maandagochtend. Cursus tekenen/schilderen voor begin ners wekelijks op maandagmiddag en woensdagochtend Vrij tekenen/schilderen voor gevorder den wekelijks op vrijdagmiddag. Voor inlichtingen en/of opgave dhr. J. Kuij- zer, tel. 336919. De cursussen zijn bestemd voor perso nen van 55 jaar en ouder. De cursussen worden overdag gegeven in het Tref punt, Westerweg 294 en in het Open Huis, 't Loo 19 te Heiloo (beeldhouwen en houtbewerken in de Hobby farm, Pastoor van Muyenweg) De cursussen zijn niet diploma-gericht. Men neemt gezamenlijk deel met leeftijdgenoten. De cursussen worden gegeven door be voegde docenten. Voor alle cursussen kunt u informatie inwinnen en zich op geven bij de stichting Ouderenwerk Hei loo, telefoon 072-331297. Het bureau van de stichting is dagelijks bereikbaar van 09.00-12.30 uur. HEILOO - Eind september start de Fe deratieve Vrouwenraad Heiloo het tweede gedeelte van het seizoen 1991. De volgende activiteiten en cursussen staan op het programma. In het najaar van 1991 is er een reeks van vijf bijeenkomsten over communi catie met als docent mw. drs. Chr. Hoopman, filosoof. In deze cursus zal worden ingegaan op diverse aspecten van communicatie, bijvoorbeeld 'hoe werkt taal', 'wat is non-verbale commu nicatie en wat voor invloed heeft deze op en in relaties tussen mensen, tussen mannen en vrouwen'. De data van de bijeenkomsten zijn: vrijdag 27 septem ber, 4, 11, 18 en 25 oktober van 9.15-12.30 uur in het Open Huis. Mw. drs. E. Jellema, historica, verzorgt twee lezingen over feministische en niet feministische kunst. De eerste lezing is op woensdag 30 oktober met als onder werp Barbara Hepworth, een beeld houwster. Het leven van de beeldhouwster wordt behandeld en haar werk zal worden belicht vanuit de ach terliggende vragen 'waf maakt haar werk typisch vrouwelijk?', 'wat is het verschil tussen vrouwen- en mannen- kunst?' en 'waarom vrouwen zelden beeldhouwen'. De tweede lezing heeft als titel 'Van oervrouw tot huisvrouw' en vindt plaats op woensdag 6 novem ber. Beide lezingen duren van 9.15-11.30 uur en vinden plaats in het Open Huis. Drie bijeenkomsten worden in de vorm van een werkgroep gehouden met als docent de schrijfster Judy van Emme rik. De onderwerpen zijn hierbij 'Over Picasso en zijn vrouwbeeld', 'Proza en poëzie: twee zussen of een één-eiige tweeling' en 'Feminisme, mythologie en raadsels'. De werkgroepen vinden plaats op 14, 21 en 28 november van 9.15 tot 11.30 uur in het Open Huis. De kosten voor de eerste cursus is 25,00 per deelneemster, voor de twee lezingen 10,00 per deelneemster en voor de drie werkgroepbijeenkomsten 15,00 per deelneemster. Voorts ko men er per cursus nog wat materiaal kosten bij. Voor aanmeldingen en verdere informatie kunt u bellen: mw. Van der Neut (333043) of mw. Driest (331842). HEILOO - Dit bericht is voor alle jonge knutselaars in Heiloo. De jeugd kan in september weer aan de slag in de Hob byfarm. Er kan weer worden gesol deerd, geschilderd, getekend, geplakt, geborduurd, gegipst, geëmailleerd en natuurlijk, niet te vergeten, gezaagd en getimmerd. De Hobby farm is een gezellige club, waar de kinderen veel ruimte en moge lijkheden hebben om te knutselen voor niet veel geld. De contributie bedraagt 32,50 per half seizoen en 60,00 per heel seizoen. HEILOO - Bij voldoende belangstelling zal de Stichting Ouderenwerk Heiloo komend seizoen in Heiloo een cursus Pools voor beginners overdag organise ren. Reden hiervoor is de indruk, dat onder andere door het toenemen van de kontakten van Heilooërs met Polen er behoefte en belangstelling zal zijn om (in enige mate) in hun landstaal te kun nen communiceren. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie en/of opgave kontakt opnemen met het bu reau van de Stichting Ouderenwerk Hei loo, Westerweg 294 te Heiloo, telefoon 331297 (bereikbaar van 9.00-12.30 uur) BERGEN - Shiatsu of meridiaan massa ge is een traditionele Oosterse genees wijze welke via Japan naar Europa is gekomen. Vele ziekten en kwalen ont staan door geblokkeerde energiestroom in het lichaam. Shiatsu helpt op een na tuurlijke wijze deze blokkades opheffen om de oorspronkelijke vitaliteit terug te krijgen. In de cursus wordt u geleerd met een voudige technieken geblokkeerde ener giestroom op gang te brengen. Shiatsu is door iedereen aan te leren en is toe pasbaar op jongen oud. In tegenstelling tot andere vormen van massage vindt Shiatsu niet plaats op de huid maar op bij voorkeur katoenen kleding. Een basiscursus bestaat uit 16 lessen en start op dinsdag 10 september om 9.15 uur en om 20.00 uur. Ook zal tijdens de cursussen ruime aandacht worden be steed aan ademhalingstechnieken en Do-In. Do-In is een individuele vorm van zelfmassage waarbij men de eigen energie wakker maakt, waardoor men zich fit en ontspannen voelt. Op 10 za terdagochtenden van 9.00 tot 10.30 uur zal er alleen Do In worden gegeven. Voor diegenen, die reeds kennis hebben gemaakt met Shiatsu zijn er nog enkele plaatsen vrij in de vervolgcursus op donderdagavond 12 september van 20.00 tot 22.00 uur. De lessen worden gegeven in de Shiatsu Studio' achter Stroomerlaan 20 te Bergen. Voor inlich tingen en aanmeldingen kunt u bellen met Joop van der Meij, tel. 02208- 97711. ALKMAAR - Zonneweide, Centrum voor Bewust Zijn, houdt haar Open Dag op 31 augustus van 10.00 - 15.00 uur. Het programma is als volgt: van 10.15 - 11.00 uur en van 13.15 - 14.00 uur informatie en kennismakingsoefe ningen van de cursus Bewust Zijn In tuïtieve Ontwikkeling; van 11.30 - 12.45 uur informatie over de Oriëntatiecursus Natuurgeneeswijzen/Zelfontwikkeling; van 12.00 - 13.00 uur informatie over Reikicursus en -behandelingen en van 14.00 - 15.00 uur informatie over de Af- ro/Caribean dans workshops, Zonne weide is gevestigd aan de Oudegracht 113, 1811 CC Alkmaar, tel. 072-121901. LIMMEN - Dat squash zo snel aan po pulariteit wint komt doordat het een sport is, die makkelijk is aan te leren, veel gemakkelijker dan tennis. Het idea le van een half uurtje squash is het feit dat deze sport onmiddellijk oproept tot activiteit. Het is een echte reactiesport, waarbij men een enorme zwaaisnelheid gebruikt en fel moet wenden en keren. Het kleine balletje dat via de zijmuur of achtermuur op de speler afkomt, moet steeds opnieuw worden teruggeslagen. Men kan niet afhaken. Squash kan men vanaf zijn tiende jaar tot op hoge leeftijd spelen. Het is een bij uitstek geschikte sport voor jongeren tussen de 14 en 30 jaar, die zich niet be hoeven in te houden, maar eens lekker tegen de bal kunnen meppen. Bij Tennis- en Squashcentrum De Voe- tel in Limmen kunt u deze sport beoefe nen. U kunt eens een keertje een baan huren voor een half uur; bevalt dat goed, dan kunt u een proefabonnement van een maand nemen en daarna naar keuze een winter (1 oktober - 1 april) of een jaarabonnement. Voor jeugd tot 18 jaar is er een speciaal jaarabonnement (iedere dag tot 18.00 uur). Uiteraard wordt er ook les gegeven. Ook voor tennisles voor volwassenen en kinderen kunt u terecht op bovenge noemd centrum. Zie de advertentie el ders in dit blad. De Hobbyfarm is öp drie dagen in de week geopend. Woensdagmiddag van twee uur tot half vier, vrijdagavond van zeven uur tot half negen en op zaterda gochtend voor de jongere kinderen. Dit alles gebeurt onder leiding'van een enthousiaste groep mensen, die zelf veel lol beleven aan die paar uurtjes in de week. Als je zin hebt om lid te worden kom dan langs op de eerste woensdag, vrijdag of zaterdag in september, 4, 6, of 7 september. We huizen in de voor malige huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg. Voor meer informatie kunt u bellen met Renate van der Steen-IJpelaan (338850), ook voor mensen die leiding willen geven. EGMOND - In de kustvakken Honds- bossche Zeewering-Egmond aan Zee en Den Helder-Callantsoog zullen in 1992 zandsuppleties plaats moeten vinden. Voor beide lokaties is bescherming van de zeereep noodzakelijk. De veiligheid van het achterland is niet in het geding. Dit adviseert het Provinciaal Overlegor gaan Kustverdediging (POK) Noord- Holland in een brief aan de Minister van Verkeer en Waterstaat. In het kustgedeelte van Egmond aan Zee tot Den Helder is sprake van voor tdurende kusterosie. Uit metingen van rijkswaterstaat is inmiddels gebleken dat de zandsuppleties bij Egmond aan Zee, en in mindere mate Bergen aan Zee, vrij sterk zijn beschadigd. De eer dere verwachting, dat een deel van het verdwenen zand vlak voor de kust te recht is gekomen, is niet met metingen aan te tonen. Voor beide lokaties is in het kader van de strategie 'Handhaven van de kust lijn' bescherming van de zeereep nood zakelijk. Ten behoeve van de bescherming van de infrastructuur en de horecavoorzieningen in de zeereep en gezien de grote recreatiedruk is restau ratie van de suplletie bij Egmond aan Zee en Bergen aan Zee dringend nodig. Dit zal gecombineerd moeten worden met een suplletie voor het kustvak tot de Hondsbossche Zeewering. Dit project moet, volgens het POK, meer prioriteit krijgen dan suplletie van het kustvak ten noorden van Callant- soog. Hier is minder direct gevaar voor aantasting van de te beschermen belan gen. De Minister van Verkeer en Wa terstaat zal naar verwachting dit najaar een beslissing nemen over de in 1992 uit te voeren kustverdedigingswerken. HEILOO - Stichting Open Studio orga niseert in het najaar van 1991 negenent wintig verschillende video-cursussen. Het cursusaanbod is onderverdeeld in vijf niveau's. Naast de videobasis- en vi deovervolgcursussen, die bedoeld zijn voor de eerste kennismaking met video zijn er diverse gespecialiseerde cursus sen zoals: Camera, Montage, Titelen, Produceren, Scenario, BVU 3-machine instructie, Regie etc. Ook staan de ver trouwde 'Acteren voor de camera' cur sussen basis/vervolg op het programma, alsmede enkele gespeciali seerde cursussen zoals: TV Presentatie, Spelregie, TV Interview/Item. Voor belangstellende en geïnteresseerde organiseert Open Studio zaterdag 31 au gustus een open dag. Van 13.00 tot 16.00 uur staan medewerkers en docen ten u te woord en beantwoorden uw vragen. Ook kan men de diverse monta geruimtes bekijken en de daar gehouden demonstraties bijwonen. Open Studio, Zoutkeetsgracht 114, 1013 LC Amster dam, tel. 020-6243720. LIMMEN - Bij alles wat men doet is in formatie nodig. Of men zich nu bezig houdt met studie, het huishouden (al of niet gecombineerd met een baan), het krijgen en opvoeden van kinderen of het volgen van cursussen; de bibliotheek heeft er informatie over. Sleutelen aan je auto, fiets of brommer, het (ver)bouwen van je huis, voorberei den van je vakantie, het maken van mu ziek, het uitzoeken hoe laat de trein gaat en welke bus je dan moet hebben, het oprichten en managen van een zaak: de bibliotheek heeft er informatie over. Beroepenvoorlichting, het maken van scripties, spreekbeurten houden, (onli ne) literatuuronderzoek: de bibliotheek is uw informatiebron. Iedereen kan binnenlopen, rustig aan de leestafel de krant of zijn/haar favoriete tijdschrift lezen, iets opzoeken in de ve le boeken die voor dat doel daar zijn neergezet. De bibliotheek in Limmen heeft mappen met folders van diverse cursussen en opleidingen in de regio ter inzage. Alle materialen zijn gratis te raadplegen. Pas wanneer men boeken mee wil nemen is een kaart nodig. Zo'n kaart is één jaar geldig en kost bij de openbare bibliotheek Limmen, Kapel- weg 6a: - niets voor de jeugd tot 18 jaar; 15,00 voor 18 - 26 jaar; 25,- voor 26 - 65 jaar; 15,00 voor 65 HEILOO - Donderdagavond 5 septem ber start SJoelclub Heiloo weer zijn clu bavond in het Open Huis van 20.00 tot 22.15 uur. Sjoelen is een heel oud spel dat omstreeks 1600 al werd ge speeld. Veel mensen denken dat dit spel alleen gespeeld wordt door ouderen, maar bij Sjoelclub Heiloo is dat niet het geval, want het jongste lid is 16 jaar en een groot aantal leden is rond de veertig jaar en dit loopt door tot zeventig jaar. Dus een spel voor jong en oud en daar om houdt Sjoelclub Heiloo donderdag 5 september open huis, zodat iedereen kan kennismaken met de sjoelsport in clubverband. Sjoelclub Heiloo is \2Vi jaar jong en er wordt onderling in 5 groepen competitie gespeeld. Hoe beter je speelt in des te hogere groep wordt je ingedeelt, zodat er de gehele winter sei zoen een felle strijd wordt geleverd wie in zijn groep met de eerste prijs en de eer gaat strijken. Voor inlichtingen kunt u bellen naar de heer G.J.H. Bijkerk, tel. 072-332043, mw. J. Klop, tel. 072-335002, of hr. T. Winnips, tel. 072-336582. HEILOO - Begin oktober organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt aan de Westerweg 294 voor 55-plussers een cursus schaken voor be ginners en diegene dié al een paar jaar geschaakt hebben. De cursus wordt overdag gegeven en wel iedere maan dagmiddag van 14.00-16.00 uur en zal tot medio mei duren. Docent is de heer J. de Jager. De cursuskosten bedragen 2,50 per week (ipclusief) consump tie). Nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Het seizoen bij het Noord hollands Balletcentrum, Stationsweg 115, Heiloo, is op 19 augustus begon nen. Zoals elke jaar met nieuw begin- nersgroepen in o.a. Tapdance, Calla- netics, Jazzballet, kleuterballet en klas- siekballet. Voor elke leeftijd is er wat te doen zoals bijv. de speciale lessen voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar Juniordance en van 11 t/m 14 jaar Teendance. Om kennis te maken is het mogelijk eerste een gratis proefles mee te doen en daar na pas in te schrijven. Voor moeders met kinderen is er op verschillende tij den Trimdance (conditietraining op mu ziek) met oppas voor de kindren. Alle lessen worden gegeven door enthousi aste en bevoegde docenten. Bel voor in formatie en kom dan voor een profes. Bel Yvonne van Zoelen, tel. 02208- 18462 (tussen 17.00-19.00 uur). HEILOO - Afgelopen zaterdag werd er bij fietscrossclub De Boscrossers een open dag georganiseerd. Alles lag er piekfijn bij en de vele vlaggen maakte ook dat het er gastvrij uitzag. Al vroeg was er bedrijvigheid om alles op tijd te laten beginnen. Even na 11.00 uur be gon de training met het nationale pro motie team en de leden van de Bos crossers. Na een uitgebreide warming- up, die trouwens zéér belangrijk i$, was iedereen klaar voor de professionele training. Er werden groepjes gevormd, zodat een ieder aan de beurt kwam. Langs de kant stond de jeugd van Heiloo met open mond te kijken. Ook zij kregen een fiets van de vereniging en werden ingedeeld bij de training. Menigeen kreeg het aar dig warm van de vele inspanningen. Het was een zeer leerzame les voor vele cros sers en een hele eer om van de wereld kampioene Corine Dorland, Wilco Groenendaal en Rob Bulten training te krijgen. Hierna mocht iedereen even uitrusten en genieten van een kop thee. Daarna stond er een trial uitgezet. Dit is een leuke afwisseling na zo'n intensieve training. Deze trial-dit is een hindernis- «baan - moest iedereen tweemaal rijden, zodat er een gemiddelde tijd berekend kon worden. De beste Boscrossers wa ren: Bob van Westerop (17 jr.), Marcel de Groot (14 jr.) Dennis Been (13 jr.) Bas de Jager (12 jr.) Marcello Costantin (10 jr.), Tim Suykerbuyk (9 jr.) en Loes van Westerop (8 jr.) Hierna begon een echte fietscross- wedstrijd voor de jeugd van Heiloo. Voor een ieder werd een fiets ^n helm aangegeven. De eerste manche duurde héél lang, omdat de meeste van de kin deren niet wisten hoe het gaat tijdens een wedstrijd. Per leeftijd werd er gestreden om de snelste plaats en iede reen mocht drie keer fietsen over de crossbaan. Ook daar werden de punten opgeteld en de gemiddelde beste plaats berekend door de jury. Daarna was de prijsuitreiking en zo trots als een pauw werden de prijzen in ontvangst genomen op een ere-podium en menig kind ging met een echte beker naar huis. Dit waren de uitslagen; bij de 5 jr.: Rick Houtenbos 1ste en Sjoerd Bot 2de. Bij de 6 jr.: Tim Blank 1ste, Tanja Houtenbos 2de, Frank ten Dam 3de. Bij de 7 jr.: Cristoff Düsser 1ste, Rudi Tervoort 2de,. Jitse de Haan 3de. Bij de 8 jr.: Mike Pieterse 1ste, Dolf Bot 2de, Lobke de Haan 3de. Bij de 9 jr.: Martijn Solleveld 1ste, Sander Morsch 2de, Menno Morsch 3de. Bij de 10 jr.: Tim Suykerbuyk 1ste, Laurens ten Dam 2de. Bij de 11 jr.: Jelle Benschop 1ste, Koen Hoogland 2de. Bij de 12 jr.: Bas de Jager 1ste, Sam de Groot 2de, Men no Visser 3de. Bij de 13 jr.: Dennis Been lste, Maaike de Jager 2de. De organiserende fietscrossclub De Boscrossers kan terugzien op een leuke geslaagde dag en hopen vele kinderen enthousiast gemaakt te hebben voor de ze sport. Elke woensdagmiddag is de crossbaan geopend voor de jeugd van Heiloo, die graag wil fietscrossen. Voor 1,00 kunnen ze crossen van 13.30 tot 15.00 uur. Er zijn fietsen beschikbaar voor degene die geen crossfiets bezit. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met mevr. E. de Groot, tel. 072-334661. HEILOO - Wat een gelui dat we voor ons jaarlijks uitstapje ook gerekend hadden op slecht weer! Het goot met bakken uit de lucht, toen we op donder dag 24 juni in de bus stapten. Dat deed echter niets af aan de vrolijke stem ming, waarin we naar landgoed Beec- kestijn in Velsen afreisden. Stappend over de plassen bereikten we het fraaie hoofdgebouw, waar een des kundig heer ons rondleidde langs de stijlkamers. Hij vertelde ons veel bij zonderheden over de geschiedenis van het huis en zijn bewoners. We bewon derden o.a. de prachtige gedekte tafel, waarvan het servies uit Paleis Huis ten Bosch in bruikleen was gegeven. Ook in de keuken namen we een kijkje, waar we ons nu onbekende voorwerpen als bijvoorbeeld een luierwarmer te zien kregen. In het koetshuis was op ons gerekend en stonden de koffie en taartjes klaar. In middels was de regen opgehouden. Dit gaf een aantal van ons de gelegenheid het park en de kruidentuin te bezichti gen, terwijl de overigen teruggingen naar het hoofdgebouw om de dia's over Beeckestijn te bekijken. Hierna stond de bus ons alweer op te wachten om ons naar Heiloo te bren gen. Na een ommetje door de nieuwe buurt Ypestein, die velen van ons nog niet kenden, reden we weer de parkeer plaats achter 't Loo op. Graag bedan ken we de UW Heiloo ende Fa. Hofstede uit Alkmaar voor hun finan ciële bijdrage, zodat de deelnameprijs binnen de perken kon blijven. Uit de reacties bleek dat, ondanks de regen, men het een fijne ochtend heeft gevon den en dat geldt zeker ook voor ons UVV-sters. HEILOO - De meeste duivenhouders werden zaterdag verrast. Dit seizoen kwam het nog niet voor dat de duiven op korte afstand vroeg werden gelost. Vrijdagavond werden er 286 duiven voor de wedvlucht vanaf Kapellen 140 km ingebracht. De lossing was om 7.15 uur, gelet op de weersomstandighe den in Heiloo tegen de verwachtingen. De stevige zuidwesten wind zorgde er voor dat de eerste duiven een snelheid van 90 km per uur konden bereiken. Ve le duivenhouders waren niet bij hun hok aanwezig. Wel aanwezig was Rien Mei jer die de eerste prijs behaalde met een constatering om 8.46 uur. De laatste prijsduif was voor Jan Ranzijn. De uitslag: le Rien Meijer, 2e Comb. Bruin/Wittebrood. 5e Edwin Maat, 6e Co de Haan 9e Comb. Molenaar 12. Arie Breed 13. Henk Lases 14. Fred Kaandorp 24. Jan Telleman 26 Kees van Schooten 28e Johan Pepping 30 Jan Ranzijn. De stand in de koppel wedstrijd van de navluchten: le Comb. Bruin/Wittebrood en Jan Ranzijn 2e Rien Meijer/Henk Lases 3e Comb. Mo lenaar/Kees van Schooten. ALKMAAR - Er zal weer een pony- paardenkeuring aan de hand zijn op woensdag 25 september, tijdens de Landbouwdag in Alkmaar. Alle paar den en pony's, met of zonder papier, kunnen hieraan meedoen! Ook Haflin- gers, Fjorden, Friezen, IJslanders e.d. Hengsten worden niet toegelaten. De keuring is op de Gedempte Nieuwesloot en begint om 10.00 uur. De deelnemers dienen om 9.30 uur aanwezig te zijn. Het inschrijfgeld is 2,50 per paard/pony, te voldoen op de keurings dag. Er zijn mooie^ prijzen beschikbaar gesteld. Bovendien ontvangt elke deel nemer een herinnering. De sluitingsda tum is 30 augustus. Voor inlichtingen en opgave kunt u bellen: 072-126066. HEILOO - Afgelopen weekend werden op het tenniscomplex van HSV de fina les van de enkelspelen gespeeld voor de senioren. Deze clubkampioenschappen zijn dit jaar anders van opzet dan voor heen; wij spelen elke week een onder deel. Afgelopen week waren dat dus de enkels, deze week de gemengd dubbels en tot slot de heren/dames-dubbels. Mede door het fantastische weer was het op de finaledag een zeer gezellige en tourage. Bij de Heren IA stond zeer verrassend Henk van Rijnsoever in de finale tegen de huidige clubkampioen Rienk Ba- rendsma. Rienk toonde aan op dit mo ment de beste te zijn van de vereniging. Na de reeds gewonnen wisselbeker bij de jeugd (3x achter elkaar) is hij hard op weg om ook de wisselbeker bij de senio ren definitief te houden. Met speels ge mak won hij van Henk van Rijnsoever met 6-2 en 6-1. Bij de dames in de hoogste categorie ging de eer voor de tweede maal naar Sandra Vos. In de reeds op zaterdag gespeelde finale was Nel Harreveld niet opgewassen tegen het krachtige spel van Sandra Vos. Verder bleek dat vooral vanuit de lagere categorieën in de nabije toekomst vele sterke nieuwe spelers naar boven zullen komen en zich goed zullen kunnen me ten met de gevestigde orde. Uitslagen enkels: HE IA le Henk Ba- rendsma, 2e Henk van Rijnsoever. DE IA le Sandra Vos 2e Nel Harreveld HE 1B le Nico Keeman 2e Fred Admiraal DE 1B le Nel de Vries 2e Gre Hink HE 2 le Kees van Raam 2e Erik van Beek DE 2 le Ans Keppels 2e Ans Boerlage HE3 le Martin Tros 2e Alex Kosters DE 3 le Janny de Laat 2e Tanja de Boer HE4 le Paul Oudejans 2e Cees de Waard DE 4 le Trudy Bergsma 2e Co- lien Boersen. HEILOO - Ponyrijden is een leuke sport voor jongens en meisjes. Daarom is in '72 Ponyclub Heiloo en Omstreken opgericht. Ponyclub Heiloo en Omstre ken is aangesloten bij de K.N.F. - Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rij verenigingen en Ponyclub- welke zetelt in Ermelo. De Ponyclub is een vereniging (dus geen manege), bedoeld voor kinderen van 6 t/m 18 jaar, die in het bezit zijn van een eigen of verzorgpony. De vereniging telt wedstrijd (K.N.F.) ruiters en niet- wedstrijd (recreatie)ruiters. Er worden dressuur-, afdelingsdressuur- en spring- lessen gegeven door gediplomeerde in- structrices. De Ponyclub is ook een bloeiende vere niging wat betreft het houden van aller lei aktiviteiten zoals onderlinge wedstrijden, ringsteken, barbecue, vos- sejacht, duinritten en het opluisteren van dorpsevenementen. Elke zondag morgen, zomer en winter, worden dres- suurlessen gegeven op het terrein van de Ponyclub aan de Zeeweg in Heiloo. Kinderen die graag lid willen worden kunnen een gratis probeerles volgen met hun pony. Wilt u nog meer inlichtingen over deze gezellig vereniging, dan kunt u zich wenden tot de secretaaresse mevr. J. Kanakis, tel. 072-128719. Concours Hippique Uitslagen van het grote Concours Hip pique te Heiloo op 25 augustus: Rijbaan 1: afd. dressuur: le P. C. Hei loo 121 punt. Rijbaan 2. Ll-dressuur: 3e pr. Suzanne Groot 118+ pnt.; Rijbaan 3: B.- dressuur: 5e Martine Kuyper 121 pnt.; Rijban 5 Ll-dressuur: 3e Vanessa v.Ar- kel 124 pnt.; 5e Elvira v. Houten 120 pnt.; Rijbaan 6. Ll-dressuur: 3e Eric Groot 124 pnt.; Rijbaan 7. L2-dressuur: 2e Eric Groot 127 pnt.; Rijbaan 8 L2-dressuur: le Janeke Peeters 127 pnt., 5e Renske v. Vliet 123 pnt; Rij baan 10 M2 dressuur: 2e Sandrine v. Rees 125 pnt.; 2e proef M2 Sandrine v. Rees 120 pnt.; le prijs. B-springen: Cat. C. le pr. Suzanne groot; Cat. D 5e pr. Marlies Broers; Cat. E; le pr. Eric Groot; 2e Cindy v.d. Peet; bestaande rijpony: 6e pr. Sandri ne v. Rees;. 7e pr. Chantal Hoebe.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12