Grote reünie Radboudschool Openingsweekend van jongerencentrum De Buk Zwemvierdaagse krijgt een feestelijk slot Limmer polder zuivelloop Manifestatie in Limmen verenigd Ouderenbeleid begint vorm te krijgen Geslaagde bloedafname Rode Kruis Limmen Drumband Excelsior start nieuwe leerlingen- opleiding HSV nieuws De deur staat open bij Limmer monumenten Feestmiddag voor 55-plussers Ina van Duin-Nieuwenhuis strijkt veel narigheid weg Informatie-avond over Openbare School Bewust bewegen Onderscheidingen voor heren Apeldoorn Onderneem 't beter: over kwaliteit in kleinere bedrijven Burgerlijke stand gemeente Akersloot Lelietoernooi Meervogels Fietstocht door polder vanuit Akersloot Scouting Limmen bouwt aan de toekomst Aquarellen een beelden in Galerie Amber UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 1991 HEILOO - De afgelopen 25 jaar hebben ruim 750 leerlingen de St. Radboud school verlaten. Op zaterdag 14 septem ber komen alle leerlingen weer terug naar hun school op het Slimpad. Vanaf 18.00 uur ontmoeten zij elkaar in de feesstent op het schoolplein van de school. Heel veel zal er moeten worden bijgepraat en vooral ook heel veel gela chen over al die jaren op-school In ver band met de te verwachten drukte en mogelijke parkeeroverlast adviseren wij alle oud-leerlingen die nog in Heiloo wonen, om op de fiets naar het Slimpad te komen. In de aula van de school worden op nieuw alle jaargroepen op de foto gezet. In verband met een goed verloop van al deze drukte, wordt iedereen verzocht op tijd aanwezig te zijn om op de foto te komen. Hieronder staan de maximale eindtijden waarop de foto "geknipt" wordt. Elke tien minuten is de volgende jaargroep aan de beurt. Je kunt dus zelf ongeveer uitrekenen wanneer je beslist in de aula moet zijn: 19.00 uur school jaar: 1966/1967, 20.00 uur schooljaar: 1972/1973, 21.00 uur schooljaar: 1978/ 1979, 22.00 uur schooljaar: 1984/1985. Voor het bijwonen van de reünie is het niet nodig om van tevoren een bedrag over te maken. Bij de ingang van de school staat een bus waarin ieder een vrijwillige bijdrage kan deponeren om de onkosten van de organisatie te dekken. In de klaslokaal is het mogelijk om ou de foto's te bekijken. Ook zijn een juf en meester bereid gevonden om nog eens zo'n goede oude les te geven. Denk er dus om dat je topografie-kennis op peil is. Zoals je weet begint het rijtje in Groningen. In één van de klaslokalen is een doorlopende video-voorstelling. Op deze videoband staan de activiteiten van de school vastgelegd van het afgelopen schooljaar. Dit is een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met het onder wijs van nu. HEILOO - Swingen tot je er bij(na) bij neer valt, dat kan je in Buk Buk vanaf het openingsweekend (30 augustus) eens in de 2 weken. Vrijdagavond 30 au gustus van 19.30 uur tot 22.00 uur wordt er een tienerdisco gehouden, va naf 22.30 uur tot 1.00 wordt er mu ziek gedraaid voor jongeren van 16 jaar en ouder. De muziek wordt verzorgd door de drive-in show Galaxy. De en tree in het openingsweekend is gratis. Zaterdag 31 augustus: Renegade en Bin- tangs. Zaal open: 20.00 uur/aanvang: 20.30 uur. Entree: 7,50. Renegade is een band die al vaker in de Buk hebt kunnen zien en horen. Deze uit Alkmaar en omstreken afkomstige band speelt diverse stijlen muziek, er worden o.a. covers gespeeld van John Hiatt, Sting, Melissa Etherige en Pink Floyd. Ook speelt de band eigen num mersdie prima aansluiten op het overige repertoire. Meerstemmige zang afgewis seld met spetterende gitaarsolo's zorgen voor een swingend geheel. Renegade bestaat uit: Patricia Thiele en Theo Kloosterman: zang, Gerben van der Veen: Gitaar, Jan Harmenzon: bas, Paul Kuhne; toetsen en Ron Thiele: Drums. Toen de Bintangs eind 1989 de repetitie ruimte ingingen, hadden ze niet ver wacht dat ze na vijf jaar afwezigheid zo warm verwelkomd zouden worden. Zaalhouders en band stonden verteld van de reakties. Per optreden tussen de 700 en 800 bezoekers die heel erg en thousiast zijn. Dit betekent dat de Bin tangs moeiteloos twee generaties op hun wenken bedient. De oude, bekende nummers, kompleet met dwarsfluit, en de ontlangs geschreven nummers wor den meegezongen door jong en oud. De Bintangs besloten er met volle sterk te tegenaan te gaan. Op het moment is de nieuwe CD klaar en zijn de Bintangs al diverse malen in de media genoemd HEILOO - De Zwemvierdaagse was dit jaar voor de 17e keer. De planning was om de vierdaagse in juni te houden, maar de door de slechte weersomstan digheden verschoven naar augustus. Vrijdagavond werd door Wethouder Mevr. J. J. Wuijster het startsein gege ven voor de laatste avond van de zwem vierdaagse, waaraan dit jaar 404 zwemmers en zwemsters deelnamen (in '90 waren dat er 353). In de pauze, die er was tussen het zwem men van de jeugd en de ouderen, wer den door de 13-jarige Marcel Vos drie leuke muziek nummers op zijn accorde on tengehore gebracht, daarna gaf het duikersteam Icarus uit Rotterdam, een komische duik-show, vanaf de drie me ter plank. Na het zwemmen reikte mevr. Wuijster de prijzen uit aan de kinderen die de te kenwedstrijd hadden gewonnen. Dit waren Mark Berger 3e prijs, Chantal van de Giesen 2e prijs en Marleen Jon- der le prijs. Ook werden de jongste deelnemers Sandra Dellemijn en Nancy Houtebos beiden 5 jaar en de oudste deelnemer de heer J. van Tricht, 67 jaar, in het zonnetje gezet en ontvingen uit handen van de Wethouder hun me daille. Daarna bedankt de Wethouder me vrouw Wuijster de bedrijfsleider de heer G. J. H. Bijkerk en zijn personeel voor hun goede inzet tijdens deze zwemvier daagse en tevens bedankte de Wethou der de duikschool Delta Divin uit Alkmaar, welke tijdens het massale zwemmen onder water toezicht hield op de 404 zwemmers. LIMMEN - Voor een groot aantal deel nemers was het jammer dat de halve marathon door de te grote concurrentie van andere plaatsen in het voorjaar niet meer georganiseerd werd. Besloten is dan ook op kermiszondag in Limmen een halve marathon te lopen. Ook kan er een 5 en 10,5 kilometer gelopen worden. Om het voor het publiek wat interessan ter te maken wordt de halve marathon in tegenstelling tot de Noordermolen- loop nu door middel van 4 ronden door het dorp gelopen. De start is bij de spQr- thal d'Enterij om half elf voor alle af standen. Het inschrijfgeld voor de twee kortste afstanden bedraagt voor de jon geren tot en met vijftien jaar 2,50 en voor de ouderen 3,50 en administra tiekosten 2,00. Voor de halve mara thon bedraagt het inschrijfgeld inclusief de nagestuurde uitslagenlijst 9,00. Voor administratiekosten inclusief uit slagenlijst 5,00. Voor de korste afstand zijn er voor de jeugd tot en met 15 jaar ereprijzen voor de eerste drie jongens en drie meisjes. Voor de 10,5 km zijn er ereprijzen voor de eerste drie heren en drie dames. Bij de halve marathon is er door de Kaasfa- briek een flink geldprijzenpakket be schikbaar gesteld. Hierbij wordt uitgegaan van drie categoriën: heren, dames en heren veteranen. Verwacht wordt dan ook dat er sterke lopers naar Limmen zullen komen. LIMMEN - Op zondag 1 september or ganiseert het plaatselijk sportstimule- rings fonds in sporthal d'Enterij aan de Middenweg de manifestatie 'Limmen verenigd'. Op deze dag timmert zoge zegd het plaatselijk verenigingsleven aan de weg. Zo'n 24 verenigingen en clubs tonen wat Limmen te bieden heeft op het gebied van welzijn, ontspanning, rekreatie, sport etc. De gehele dag worden er demonstraties gegeven en elke deelnemende vereniging of club beschikt over een eigen stand, waar informatie kan worden verkregen over doel, nut, werkwijze, lidmaatschap etc. Kortom, zo bij de aanvang van het seizoen een kleurrijk, gezellig gebeuren, waarbij men zich kan (her)oriënteren over wat Limmen zoal te bieden heeft op het gebied van het verenigingsleven en sport. De sporthal is voor de mani festatie geopen van 11.00-17.00 uur. LIMMEN - In de raadsvergadering van a.s. donderdag 29 augustus zal de raad van Limmen een voorstel van burge meester en wethouder tot vaststelling van een nota ouderenbeleid behandelen. De raad wil het ouderenbeleid meer vorm geven, een werkgroep bestaande uitleden van de Swol, de eerste lijn, in- dikatie commissie, de Cameren o.l.v. de heer H. de Reus heeft voordat zij aan het werk ging koritakt opgenomen met verschillende organisaties zoals b.v. de UW en een aantal personen die be- roèpsmatig met ouderenzorg te maken hebben. Ook organisaties die niet in de werkgroep vertegenwoordigd waren krijgen de gelegenheid hun wensen aan de werkgroep kenbaar te maken. In het advies aan B en W heeft de werk groep suggesties en aanbevelingen ge daan voor een toekomstig ouderenbeleid en haar prioriteiten ken baar gemaakt. In de nota is het college het eens met de aanbevelingen van de werkgroep, zij stelt alleen andere priori teiten. Het college stelt als eerste dat over zaken die ouderen betreffen niet kan worden besloten zonder ze hierin te komen. Het college denkt aan een ad viesorgaan, bestaande uit ouderen die de gemeente kan adviseren over onder werpen die het ouderenbeleid aangaan, zoals woningbouw voor ouderen, wo ningaanpassingen, sociale veiligheid, openbaar vervoer, volksgezondheid e.d. Tevens denkt het college aan meer edu catie en informatievoorziening. Het col lege ondersteunt het advies van de werkgroep om in politieke partijen meer ouderen op te nemen in hun adviesorga nen of op verlies bare plaatsen van de gemeente zoaals verkiezingen te zetten. Het college dringt erbij de verenigingen en stichtingen op aan hun statuten zo te wijzigen dat degenen van 65 jaar en ou der toch in het bestuur kunnen blijven. Tot nu toe is dat niet mogelijk. Voor dit gewenste beleid is het nodig het aantal uren van de ouderenwerker van 3 naar 8 uur te brengen. De gemeente is bereid hiervoor 11.000,- meer subsidie aan de SWOL (Stichting Welzijn Ouderen Limmen) te geven. Het zal dan niet al leen meer gaan om de vrijwilligers te on dersteunen, maar ook de weg weten te vinden in de ingewikkelde materie van regels en wetten. Daar het college een toename van het aantal gebruikers van „tafeltje dekje" verwacht en er in 1992 de verplichting komt dat de maaltijden bij aflevering een bepaalde temperatuur moeten hebben, wordt gedacht aan de aanschaf van „thermocassettes". Hier voor is het college bereid de SWOL een eenmalige subsidie van 12.600 te geven. De SWOL zelf, maakt zich zorgen om haar huisvesting, wordt het gebouw de Wollewei afgebroken? Het college stelt dat als dat ooit zover zou komen er in ieder geval voor vervangende huis vesting gezorgd zal worden. In de nota wordt ook aandacht besteed aan de behoefte van seniorenwoningen en aanleunwoningen het opzetten van een projekt vrijwilligersvervoer, maat regelen m.b.t. de verkeersveiligheid van ouderen, het opzetten van een ouderen- hulpcentrale en de deelname aan een dagverzorgingsprojekt in Heiloo. Het college spreekt tenslotte haar grote waardering uit over het vele werk dat de SWOL doet. Een dergelijke instelling is dan ook onmisbaar voor Limmen. LIMMEN - Op 19 augustus was het een drukte van jewelste in het parochiehuis. Maar liefst 220 donors (waarvan 30 nieuw) gaven gehoor aan de oproep bloed te geven. Het was dan ook een bijzondere gebeurtenis. In aanwezig heid van o.a. de direkteur van het Cen traal Laboratorium van de Bloedtrans fusiedienst (C.L.B.), de filmproducent en Noraby Beijer (N.O.S. vond de pre mière plaats van de promotiefilm over het werk van het C.L.B. Deze, gedeelte lijk in Limmen opgenomen film, werd non-stop vertoond aan de aanwezigen. Ter gelegenheid van deze première kre gen alle aanwezigen naast het gebruike lijke kopje koffie een heerlijke appelpunt met slagroom aangeboden. Namens het C.L.B. bedanken wij alle donors en alle vrijwilligers, die deze avond tot een groot succes hebben ge bracht! LIMMEN - Donderdagavond 29 au gustus a.s. start de drumband Excelsior uit Limmen weer met een nieuwe oplei dingen voor slagwerkers. De opleiding wordt gegeven in het eigen clubgebouw aan de Schoolweg in Limmen. Het doel van de opleiding is om op een ontspan nen manier met slagwerkinstrumenten gezamenlijk muziek te maken. In eerste aanleg zal de opleiding worden verzorgd voor tamboers, maar na een gedegen opleiding kan ook van andere slagwer kinstrumenten gebruik gemaakt worden. De opleiding staat open voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar. De aanvang van de lessen is om 18.45 uur. Diegene die be langstelling heeft of eerst nader wil ken nismaken zijn donderdag 29 augustus van harte welkom. (optredens Vara's popkrant, VPRO, NRC Handelsblad). Al met al zijn de Bintangs op weg naar een nieuw hoogte punt in hun lange karrière. Dat is ook niet zo verwonderlijk want de Bintangs is de meest energieke, overtuigende en gedreven band van Nederland. Wil je zelf beleven waar jong en oud bij uit hun dak gaan, kom dan naar Buk Buk! Ook zijn kaarten voor het optreden van de Tröckener Kecks op 13 september beschikbaar. Prijs per kaart 12,50. Voorverkoopadressen: Centerdisc Hei loo, Slimpad 36, Heiloo; Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. HEILOO - Vrijdag 30 augustus start het HSV-toernooi. De deelnemende vereni gingen zijn Zeevogels, Limmen, Fo resters en HSV, elk met het eerste en tweede team. De vrijdag begint met een replay van de beslissingswedstrijd vorig jaar: HSV - Foresters. Op de andere vel den spelen Zeevogels 1 en Limmen 1 te gen elkaar. Voor de tweede teams kwam dezelfde loting uit de bus. Alle wedstrij den beginnen om 19.00 uur. Zondag 1 september wordt om 12.00 uur eerst de verliezersronde gespeeld, gevolgd om 14.00 uur door de finale. Voor de lagere seniorenteams begint het komend weekend de competitie. Het derde team van HSV ontmoet op eigen veld Vitesse 4 uit Castricum om 10.00 uur. LIMMEN - Onder het motto wordt op zaterdag 14 september de Open Monu menten Dag gehouden. Ook Limmen gaat hieraan meedoen, de Stichting Oud Limmen heeft de organisatie er van op zich genomen. De beide kerken en het Cultureel Cen trum Vredeburg zijn die dag open om de mensen in de gelegenheid te stellen eens op hun gemak rond te kijken. In Vredeburg kan ook het museum voor Bloembollencultuur worden bezocht, waar tevens een diaserie zal worden ver toond over de geschiedenis van de bloembollencultuur en de Hortus Bulborum. In de bibliotheek kunt u alvast een „Open Monumentenkrant" halen. Hierin staat informatie over deze vijfde keer dat de Open Monumentendag in Nederland wordt gehouden. Ook liggen er foldertjes met informatie over de mo gelijkheid voor creatieve jeugdigen om door middel van een tekening, gedichtje of limmerick, aan te geven wat hij of zij, in zijn dorp of stad, het mooiste vindt. Ook in de scholen zijn de folder tjes aanwezig. LIMMEN - De Swol geeft gaarne ge hoor aan een verzoek van de horeca- combinatie De Gastronome en De Lan taarn om 55-plussers uit te nodigen voor een gezellige kermismiddag op vrijdag 6 september om 14.00 uur in een reusach tige feesttent welke geplaatst wordt op het terrein aan de Middenweg tegenover D'Entery. Vrijwilligers van UW en SWOL zullen behulpzaam zijn bij de gratis verstrek king van o.a. koffie met gebak en ook een drankje met een hapje. Het geheel zal worden opgeluisterd door Dick Ca- mu's 55 Plus Show. Dit loflijk initiatief vanuit de Limmer horeca wil de oude ren gedurende de kermisdagen tegemoet komen met een eigen ambiance zodat de kermis niet alleen een gebeuren voor jongeren wordt. De tent is groot genoeg om ook de 55-plussers uit Heiloo Castricum en Akersloot te ontvangen. U bent allen van harte welkom, maar wel wordt er van u gevraagd om er een gezellige, ouderwetse feestmiddag van te maken! BOEKEN VOOR BABY'S EN PEUTERS BIJ LIMMEN VERENIGD LIMMEN - Boeken zijn voor alle kinde ren van het grootste belang. Door lied jes zingen, plaatjes kijken, aanwijzen, praten, vertellen en voorlezen leren ze hoe de wereld eruit ziet. Het is gezellig en knus, al die aandacht, en wat valt er niet op te steken uit een boek. Een boek is interessant, mooi, fascinerend of grie zelig, en dat besef kan al in de wieg be ginnen. De meeste ouders weten dat door de vertrouwdheid met boeken het leren le zen straks gemakkelijker verloopt, maar weet u ook dat het omgaan met boeken - net als spelen - goed is voor de ontwikkeling van de taal, het gevoel en de concentratie? En dat het omgaan met boeken niet vroeg genoeg kan be ginnen? Op zondag 1 september zal de biblio theek Limmen aanwezig zijn bij de ma nifestatie 'Limmen Verenigd' in sporthal d'Enterij met een tentoonstel ling van peuterboeken. Vindt u het moeilijk geschikte boeken uit te zoe ken? U kunt bij onze stand boeken en voorlichtingsmateriaal inzien. Er zijn folders, keuzelijsten en cassettebandjes, die ouders kunnen kopen. Kinderen, die vaak met vader en moeder boeken be kijken of voorgelezen worden, leren be ter en vlugger praten. Voorlezen is leuk. Voor de kinderen, maar ook voor de ouders. LIMMEN - Al tien jaar werkt Ina van Duin als magnetiseur. Zij is lid van de organisatie van paranormale genezers NFPN. Wie hierbij aangesloten is, moet aan strenge voorwaarden voldoen. Als kind al ontdekte Ina van Duin dat ze andere dingen zag dan kinderen uit haar omgeving. Ze schonk er niet veel aandacht aan. Toen ze later een keer met haar man die aan hoofdpijn leed, bij een magnetiseur kwam zei deze: „Wat ik kan, kan jij ook". „Daar schrok ik wel van", vertelt Ina van Duin, „want wat moet je met zo'n uit spraak". Ze probeerde voorzichtig haar krachten uit op buren en vrienden en dat bleef niet zonder resultaat. „Toen brak er een hele moeilijke tijd voor me aan, wat te doen. Dat duurde enige maanden. Toen kwam er iemand bij me met een vreselijke migraine, ze zag werkelijk groen van ellende. Ik heb haar geholpen en ze heeft nooit meer last gehad. Toen is er iets in me ge knapt, en besloot ik er m'n leven mee te vullen", aldus Ina van Duin. NFPN Wil je het serieus aanpakken, dan moet je toegelaten worden tot de NFPN en je aan verschillende tests onderwerpen. Daarbij krijg je les in parapsychologie, medische basis kennis, psychologie, gesprekstraining en welzijnszorg. Heb je daar bij in een jaar nog tien mensen genezen dan krijg je het diploma en het begeerde bordje voor aan de muur. In Nederland zijn er zo'n 200 erkende magnetiseurs. Ina van Duin is al een aantal jaren bezig en heeft menigeen van zijn/haar kwaal verlost of verlich ting gegeven. Het paranormaal genezen is al zo oud als de wereld. Er zijn altijd mensen die er sceptisch tegenover staan gelukkig zijn er evenveel mensen die er baat bij hebben gevonden. Wie door Ina van Duin geholpen wil worden, moet eerst kontakt opnemen met de huisarts. U kunt haar bereiken op telefoon nr. 02205-2537. LIMMEN - Wegens de belangstelling en de vragen die er zijn, vindt er op maan dagavond 2 september om 20.00 uur een informatieavond plaats in de beneden zaal van Cultureel Centrum Vredeburg over de op te richten openbare school. Naast het verstrekken van informatie zullen deze avond uw vragen beant woord worden door bestuursleden van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs, wethouder de heer Snijder en afge vaardigden van de belangengroep. Wij heten u van harte welkom! LIMMEN - Gaan we wel bewust met ons lichaam om tijdens onze dagelijks bezigheden? Lia Kerssens, oefenthera peute Mensendieck, geeft een cursus voor gezonde mensen in groepsverband. Wat is oefentherapie Mensendieck ei genlijk? Oefentherapie Mensendieck is een behandelingsmethode ter verbete ring van de houding en beweging, ter vermindering van spier gewrichtspij nen. Een juist manier van bewegen kan vermoeidheidsverschijnselen verminde ren door de spieren op een goede wijze te gebruiken. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die „wat meer over houding, spieren en de ademhaling wil weten. Ook kan deze cursus een leuke herhaling zijn voor de gene die al eerder oefentherapie Men sendieck hebben gehad. Door middel van kleine oefeningen wordt u duidelijk gemaakt hoe u de dagelijkse houding en bewegingen kunt verbeteren, waarvoor u beter, bewuster met uw lichaam kunt omgaan. O.a. zal tijdens de cursus aan dacht worden besteed aan buk tiltech- nieken maar ook aan de goede zithou- ding enz. De cursus bestaat uit 10 lessen van 1 uur, op de dinsdagavond. De aanvang is op 10 september. De cursus zal gegeven worden in ,Ons Huis' aan de Zuidker- kenlaan 23 in Limmen. De kosten be dragen 70,00. Voor meer inlichtingen kunt u bellen: mw. Starin, tel. 02205- 2048, Lia Kerssens, 02510-33480. EGMOND - Vorige week vrijdag was het een feestelijke dag voor de heren J.C. en Th. Apeldoorn uit Egmond- Binnen. Niet alleen werd op die dag her dacht dat beiden 40 jaar in dienst zijn van het Bouwbedrijf Apeldoorn BV, maar ook ontvingen zij uit handen van Egmonds eerste burger Bromet een ko ninklijke onderscheiding: ieder ontving de eremedaille in goud. Deze onder scheiding kregen zij niet alleen voor hun beroepsmatige activiteiten, maar ook voor de verschillende nevenfuncties ge durende lange tijd. AKERSLOOT - Op maandag 30 sep tember organiseert het instituut voor het midden- en kleinbedrijf (IMK) in motel Akersloot in samenwerking met de ondernemersorganisaties KNOV en NCOV een informatie-avond over kwa liteitszorg in kleinere bedrijven. De avond begint om 20.00 uur. Op deze avond wordt de ondernemer uitgebreid, ondermeer via audio- visuals, geïnformeerd over het belang van kwaliteitszorg en de mogelijkheden er in het eigen bedrijf iets aan te doen. De kosten voor deze avond bedragen 75,00, inclusief een uitgebreide docu mentatiemap en het computerprogram ma Q-service. De informatie-avond wordt gevolgd door workshops voor ondernemers, die daadwerkelijk een be gin willen maken met kwaliteitsverbete ring. De workshops beslaan drie avonden over een periode van zes we ken. Het aantal deelnemers blijft be perkt/tot circa tien. De kosten voor deze workshops bedragen 525,00. Voor informatie: tel. 020-6901071 (M. van Doorn) of 023*319247 (Th.A. Braak). AKERSLOOT - Geboren: Nathalie Jo hanna Maria dochter van Theodorus P. M. Overpelt en Cornelia J. Kerssens. Annick Johanna Catharina dochter van Eduard W. Seignette, en Hendrika A. M. Seignette. Falco zoon van Kazimir Westers en Ir ma J. G. Oude Nijhuis. Daniël Isaï zoon van C. M. Johannes van Sander en M. Jacintha M. Berk hout. Robin Lisa dochter van Leonardus van Leijen en Cornelia M. P. Smit. Florentina Geertruida Alida dochter van Simon Schoon en Agatha G. A. Groen. Mike zoon van Cornelis van Diepen en Alida A. V. Verduin. Overleden: Martha R. Eijsackers w.v. Tiebie. Gehuwd: Op 21 augustus Paul Deijlen en Johanna Anna Maria Min. AKERSLOOT - Met ideaal weer is afge lopen zondag het Lelietoernooi gespeeld. Bij de dames legde Kolping Boys beslag op de eerste plaats. Het se niorenteam van Meervogels had vooral tegenstand van de eigen junioren, maar trok na een spannende strijd toch aan het langste eind en hield de beker in huis. Komende zondag worden er vanaf 10.45 uur thuiswedstrijden gespeeld op het handbalcomplex aan de Boschweg door de meisjes aspiranten, junioren A2 en Al en dames senioren 1 en 2. AKERSLOOT - Op zaterdag 31 augus tus wordt in de omgeving van Akersloot een door de milieukompasgroep georga niseerde fietstocht gehouden. De tocht gaat door ons mooie polderland en on derweg zijn verschillende posten waar enige versnaperingen worden aangebo den. Dus pak zaterdag de fiets en meldt u tussen 11.00 en 13.00 uur bij Sport zaal de Lelie aan de Rembrandtsingel te Akersloot. Daar begint de fietstocht. De lengte is ca. 29 km. Deelname is gra tis. Voor verdere informatie kunt u te recht bij de secr. Hennie Groot, Brahmslaan 8, Akersloot, tel. 02513- 10110. LIMMEN - Het is een poosje stil ge weest rond de vereniging Scouting Lim men, maar de werkzaamheden rond de bouw van het nieuwe onderkomen heeft in de vakantie niet stil gelegen. Vele handen hebben hard gewerkt om het ge bouw nog voor de bouwvak dak-dicht te krijgen en zoals u kunt zien is ons dat gelukt. De laatste werkzaamheden zijn nu aan de orde, aftimmeren, schilderen en andere klusjes liggen nog op ons te wachten. Toch is het onvoorstelbaar hard gegaan en Scouting Limmen hoopt zeer spoedig het gebouw in gebruik te nemen, dan kunnen de kinderen van Scouting Limmen heerlijk spelen in dit geweldige clubhuis en haar mooie om geving. De samenwerking met de Limmerse bouwbedrijven verliep voorspoedig en is al met al een uniek gebeuren geweest in Limmen. Toch wil Scouting Limmen nog iets nieuws, N.L. een nieuwe Naam. Op 1 september is onze vereni ging aanwezig bij Limmen verenigd in de Entery en men kan dan meedoen met een prijsvraag om een leuke, originele naam voor onze club te verzinnen. U hoort en ziet het goed, veel nieuwe din gen en geluiden vanuit Scouting Limmen. Onze vereniging bloeit ook volop. Mis schien heeft u weieens gehoord van de jongste scoutinggroep bij Scouting Ne derland, de Bevers. Een leuk fantasie rijk spel met vele mogelijkheden voor de jonge kinderen. Ook wij willen met zo'n groep beginnen in Limmen. Meis jes en jongens tussen 5 en 7 jaar die dit wel leuk vinden kunnen zich hiervoor opgeven. Voor meer inf. over de Bevers kunt u terecht bij mw. T. Hoogeboom- Bakker, tel. 2830. i LIMMEN - In 1978 besloot de in Castri cum wonende Ingrid de Haas-de Goede met aquarelleren te beginnen. Daartoe nam zij les bij de Heilooër kunstenares Ineke Watzema, lessen die zij ook nu nog volgt. Daarnaast werd zij enige ja ren geleden lid van de vereniging Perspectief in Castricum, waar de kunstenaar Jaap Dekker haar begeleidt. Onderwerp van de aquarellen van In grid de Haas zijn landschappen, dorps- en stadsgezichten en bloemen, waarbij vooral stilte en rust een grote rol spelen. Tónna Lucassen, eveneens woonachtig in Castricum, exposeert bronzen beel den in de galerie. Haar werk is natura listisch, maar wordt wel meer en meer geabstraheerd. Tónna Lucassen volgde een opleiding aan de Vrije Academie te Den Haag en zij kreeg les van de beken de beeldhouwer Karei Gomez. Tot 15 september zal werk van Ingrid de Haas-de Goede te zien zijn bij Galerie Amber te Limmen. Het beeldhouwwerk van Tónna Lucassen zal tot 13 oktober geëxposeerd worden. Galerie Amber, waar zich ook werk van Magda Luttik- hoven, Marian Hake en Ab van Wijhe bevindt, is gelegen aan de Dusseldorper- weg 18 te Limmen. De openingstijden zijn: donderdag-, vrijdag- en zaterdag middag van 14.00-17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 15