ONDERWIJS- EN ACTIVITEITENMARKT VOOR VOLWASSENEN Amnesty International 15 jaar actief in Heiloo Hoever moet Het komen voordat u eindelijk lid wordt? Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo H amnesty ZATERDAG 7 SEPTEMBER VAN 10.00 - 16.30 UUR IN WINKELHOF 'T LOO TE HEILOO Od de onderwijs- en activiteitenmarkt voor volwassenen kunt u informatie krijgen en/of zich aanmelden voor het volgen ^"n onderwijs, curcussen en aktiviteiten in het seizoen 1991/92 bij onderstaande (onderwijsorganisaties. Deze onderwijs- en informatiemarkt is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoon 33 12 97. De advertentie werd mogelijk gemaakt door een subsidie van de Gemeente Heiloo afd. Onderwijs. De gegevens in deze advertentie zijn zorgvuldig verzameld. In enkele gevallen was van een instelling nog geen te^t beschikbaar In alle gevallen is bij verschil van tekst het originele informatiemateriaal van de instelling geldend. CURSUSSEN VOOR 55-PLUSSERS HOGER ONDERWIJS VOOR OUDEREN VOOR BEROEP, HOBBY EN VRIJE TIJD 10 avonden van 2 uur 16 januari 1992 VOOR BEROEP INTERNATIONAL UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 1991 cursusplaats duur kosten toelatingseis bureau telefoon informatie doelgroep cursusaanbod bureau telefoon informatie doel cursusaanbod doelgroep inschrijving kosten adres telefoon informatie doelgroep cursusaanbod plaats duur kosten toelatingseis secretariaat telefoon doel doelgroep aanbod STICHTING OUDERENWERK HEILOO Westerweg 294, 1852 AS Heiloo 33 12 97 Dhr. G. Zeeman (O.a) het organiseren van sociaal culturele, educatieve, en sportief-recreatieve activiteiten voor ouderen. Engels, Frans, Duits, Spaans Tekenen, Schilderen, Kalligrafie, Pergamano, Origami, Papier-architectuur, Bloemschikken, Beeldhouwen, Houtbewerken Geheugentraining, Video, Schaken, Schaken voor Beginners, Astrologie, Zang, Grafologie, Computercursus Sportinstuif, Fitness voor Mannen, Fitness voor Vrouwen, Trimmen, Gymnastiek, Volksdansen, Yoga, T'ai Chi alle cursussen worden overdag gegeven volwassenen vanaf 55 jaar per cursus op elk gewenst moment variëren per cursus De Boelelaan 1105, 1081 HV Amsterdam 020-54 83 803 dhr. M.Hoek/mevr E.Molenaar, volwassen vanaf 50 jaar De cursussen zijn op wetenschappelijk niveau, ze omvatten niet alleen praktische aspecten, maar ook theoretische verdieping. Nederland en de Europesche integratie Honderd jaarschilderkunst 1850 -1950 Kunst en vroomheid voor de reformatie Verhalende Literatuur Geschiedenis van de antieke en middeleeuwse filosofie Islam en het Westen Sociale Gerontologie Inzicht in de samenleving Inleiding in de culturele antropologie Contemplatieve psychologie Gezinsfunktioneren Inleiding in de medische psychologie Vrije Universiteit. De Boelelaan 1105 Amsterdam 30 september tot medio december, ongeveer f 300,00 Bij voorkeur middelbare schoolopleiding, levens- en beroepservaring zijn echter minstens even waardevol. NEDERLAND RODE KRUIS Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo 33 25 45 Hulpverlening en sociaal culturele activiteiten Gehandicapten en ouderen Vakantieweken voor gehandicapten Welfare secretariaat telefoon doel dag plaats kosten dag plaats adres telefoon informatie Doel cursusaanbod plaats duur kosten aanvang adres telefoon informatie doelgroep duur kosten duur kosten aanvang plaats adres telefoon doel cursusaanbod Speel-o-theek UNIE VAN VRIJWILLIGERS Mvr. A.J. de Groot-Vos, Pijlemeeth 55 te Heiloo 33 26 26 Het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers, met menselijk contact en continuïteit als voornaamste kenmerk. Zwemmen voor 65 dinsdag van 15.00 - 15.30 en vrijdag van 11.30 - 12.00 uur Zwembad Loos f 2,50 per week Soos Overkerck en de Loet activiteiten: o.a. bingo en kaarten Soos Gouwe Boom De soos is bedoeld voor ouderen uit de buurt dinsdag 14.00 - 16.00 uur Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat MARITAS MODEVAKSCHOOL van Doornstraat 28, 1851 JK Alkmaar 33 35 57 Mvr. M.C. van de Stappen-Snel Het geven van gerichte opleidingen in het modevak Kleding maken naar eigen ontwerp van Doornstraat 28 10 weken/lessen f 130,00 9 september 1991 KENNEDY COMPUTER OPLEIDINGEN I.S.M. STICHTING INVO Postbus 293 1850 AS Heiloo 072-33 50 99 mevr. L. Poetsema volwassenen Cursus WP.51 10 avonden van twee uur. f 350,- Wat kan een PC. en wat kan ik ermee? 6 avonden van twee uur. f 175,00 september Kennedy MAVO JENNY CORNELISSEN Bosanemoon 65, 1852 XN Heiloo 33 68 78 spreekvaardigheid vergroten en taalkennis en interesse verbreden. Franse Conversatielessen Nederlands Algemene Ontwikkeling (10 lessen f 85,00) Privé-lessen Frans en Nederlands kosten toelatingseis inschrijving begeleiding adres telefoon doel cursusaanbod duur groepsgrootte plaats startdata kosten informatie adres informatie doel cursusaanbod kosten informatie groep kosten kosten duur Bosanemoon 65 2e week september t/m mei, 1 uur per week f 7,50 per uur (m.u.v. privé-lessen) geen. OPEN UNIVERSITEIT studiecentrum Alkmaar Brillesteeg 11, 1811 CS Alkmaar 15 51 14 C.W. Rosier Studeren bij de Open Universiteit betekent voor het grootste deel thuis studeren; geen vaste tijden om lessen te volgen maar thuis met kant en klaar materiaal aan de slag, waar, wanneer en in welk tempo u maar wilt. volwassenen vanaf 18 jaar Rechten Economie Bedrijfs- en Bestuurswetenschappen Technische Wetenschappen N atuurwetenschappen Sociale Wetenschappen Cultuurwetenschappen Elk leerstofgebied is opgebouwd uit afgeronde, afzonderlijk te volgen cursussen, f 220,00 per cursusmodule van 100 uur een diploma is niet nodig, wel een zekere voor kennis per cursus op elk gewenst moment studiebegeleiders zijn zowel telefonisch als in het studiecentrum bereikbaar CTS Computer Training Service Kerkemeer 22 1921 XW Akersloot 02513-12899 Het verzorgen van computeropleidingen voor bedrijven en particulieren, het adviseren bij en voor het gebruik van programmatuur; ontwikkelt applicaties in onderstaande pakketten. Gespecialiseerd in het opleiden van (toekomstige secretariaatsmedewerk(st)er op het gebied van tekstverwerking en PC-Gebruik en het aanbieden van cursussen aan de wensen van de cursisen. PC-gebruik, MS-Dos, PC-tools, Systeembeheer (P.C.) Word Perfect, Planperfect, Drawperfect, dBase IV of combinaties hiervan, afhankelijk van cursus en voorkennis 4-12 lessen van 2 uur (overdag of s'avonds) 1 - 6 personen Instituut de Wester, Ruusbroekhof 37 Alkmaar vanaf september doorlopend (bij voldoende deelname) In het algemeen f 50,00 per les (in groepsverband) Corrie Tromp-Stam 02213-12899 Frank Tromp 020-6125720 INSTITUUT DE WESTER Westerweg 26 1851 AC Heiloo Ruusbroeckhof 37 1813 BC Alkmaar telefoon 12 87 09 Mvr. Fioretta Martijnse-Visser Modern talen onderwijs in kleine groepen of individueel, zowel s'avonds als overdag Groepslessen Frans, Engels, Duits Spaans, Italiaans. f 280 (of 2 x f 150,00) Privélessen Frans, Engels, Duits, Spaans, Italiaans en Nederlands als vreemde taal op aanvraag Nederlands als moderne vreeemde taal kosten f 850,00 6-12 personen Lady's course Een animerende cursus Nederlands, waarin ook kennis van en liefde voor ons mooie land een plaats krijgt, zowel in het lesprogramma als door verschillende uitstapjes f 1250,00 23/a uur (een ochtend) per week Astrologie f 220,00 22 weken van 1,25 uur per week aanvang cursussen week van 23 september t/m mei kosten duur aanvang adres telefoon informatie Basiscursus Klassieke Homeopathie f 195,00 OPENBARE BIBLIOTHEEK Het Malevoort 13, 1852 KZ Heiloo 33 06 70 Mvr. A. Timmer Beschikbaar stellen van materiaal ter ondersteuning van de individuele gebruiker en de diverse groepen HUMANITAS Reinaertlaan 1-3, 1812 JN Alkmaar 14 18 00 Mvr. J.M. van Oosten-Steyn 'Humanitas helpt Mensen' vrijwilligers-cursussen, al naar de aard van de doelgroep doel bureau telefoon informatie doel aanbod bureau telefoon doel cursusaanbod studie richtingen dag informatie adres telefoon ALKWAARD COLLEGE VOOR BEROEPSONDERWIJS Canadaplein 3-5 Alkmaar 15 85 87 Beroepsgericht onderwijs aan jongeren vanaf 16 jaar en volwassen in de sektoren TECHNIEK, ECONOMIE EN ADMINISTRATIE, DIENSTVERLENING EN GEZONDHEIDSZORG, ALGEMEEN, LEERLINGWEZEN Sektor Leerlingwezen In het leerlingwezen komt de praktijkervaring voor rekening van het bedrijf, winkel of instelling waar de deelnemer werkzaam is. Ook veel volwassenen kiezen in het kader van Beroepsgerichte Volwassen Educatie voor een deeltijd-opleiding. Administratie en informatica, Autoschade/Carrosseriebouw Autospuiten, Bouwtechniek, Brood/Banketbakken, Confectietechniek, Dames en herenkappen, Detail- en Groothandel, Electrotechniek, Fiets - en Bromfietstechniek, Horeca, Installatietechniek, Landbouwmechanisatie, Lastechniek, Metaaltechniek, Meubelmaken, MotorvoertuigentechniekSchilderen Polyesterverwerking in de Scheepsbouw, Verzorging, Woning- en meubelstofferen merendeel der opleidingen kunnen op 2 avonden per week worden gevolgd. nadere informatie over Leerlingwezen, beroeps-., opleidingen, opleidingen in het kader van de Primaire Volwassenen Educatie en overige deeltijdopleidingen: Alk waard, Sector Leerlingwezen Umbriëllalaan 1-2 Heerhugowaard 02207 - 41044 ASA STUDIECENTRUM Antwoordnummer 587 1800 VB Alkmaar telefoon 6111 24 /6113 42 (ook voor aanvraag STUDIEWIJZER) kenmerken kleine groepen, lage cursusgelden, erkende diploma's, op de praktijk gerichte studieboeken moderne hulpmiddelen en bevoegde docenten cursusaanbod Middenstandsdiploma (nieuwe stijl) Basiskennis Boekhouden Praktijdkdiploma Boekhouden Marketing Nima-A Secretaresse Opleiding Toeristisch Medewerker; SEPR-vakdiploma Conversatie: Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans Cambridge: First Certificate of English Bedrijfscorrespondentie: Nederlands, Engels studieplaats Alkwaard College, Havinghastraat 13 Alkmaar HEILOO - De afdeling Heiloo van Am nesty International bestaat in 1991 pre cies vijftien jaar. De werkgroep begon in 1976 met een zestal actieve leden, die zich vooral bezighielden met het 'vrij schrijven' van gevangenen uit allerlei landen. De eerste slachtoffers van het negeren van de internationale rechten van de mens zaten vast in Indonesië, Ni ger en het voormalige Oost-Duitsland. Het is vanaf het begin een zware klus om van afstand overheden te bewerken, zodat gevangenen worden vrijgelaten. Maar het aanzien van Amnesty in de in ternationale politiek neemt toe en steeds meer mensen treden toe tot de orga nisatie. In het jubileumjaar 1991 telt de groep Heiloo 267 leden. Alleen al in 1990 was er een groei met 60. De landelijke cam pagnes hebben hier mee te maken. In dat opzicht zal er ook in 1991 wel een toename van leden komen: Amnesty In ternational bestaat immers 30 jaar in Nederland, een - gezien de situatie in zo veel landen, ver weg en dichtbij - nood zakelijk jubileum dat gevierd zal worden. Het beste cadeau is daarbij na tuurlijk wanneer men zich opgeeft als lid. Via de bon bij dit artikel is dat mo gelijk. Passief In de meeste gevallen is er sprake van een passief lidmaatschap. De leden on dersteunen de uitgangspunten van Am nesty International, worden lid en dragen financieel bij aan de activiteiten van de organisatie. Maar een aantal le den is hier weer actief bij betrokken. Bijvoorbeeld is er een groep die zich specifiek met de situatie in Oost-Europa bezighoudt. Door de recente ontwikke lingen daar heeft het werk een ander ka rakter, maar is zeker niet stop gezet. Bijvoorbeeld is er een paar keer actie ondernomen ten gunste van de Albane- ze minderheid in de Joegoslavische pro vincie Kosovo. Vele Amnesty-leden uit Heiloo schreven brieven naar de Joe goslavische autoriteiten om het oppak ken en afstraffen stop te zetten. Een van de briefschrijvers was burgemeester Schoof uit Heiloo. Vergelijkbare acties zijn gevoerd voor gevangenen in Midden-Amerika, voor mensen die 'zomaar' verdwijnen. Deze internationale acties lopen alle via het hoofdkantoor in Londen, waarna ze via een co ordinator bij onder andere de Heiloo er groep belanden. Respons minimaal Zoals in de inleiding al gezegd, het is soms moeilijk om te blijven volhouden. De respons op de vanuit Heiloo geschre ven brieven is vaak minimaal. Meestal is er geen antwoord, of krijgt men de brief met de opdruk 'adres onbekend' weer retour. Maar ook al hebben de brieven niet een direct positief effect voor de be treffende gevangene, de actieve Amnes- U kunt nü lid worden. Stuur de bon naar Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam. Postzegel hoeft niet, mag wel. Mijn naam: D?bl]d!rge is f 47,50 per jaar. U kunt ook minder betalen tot een minimum van f 20,-. Meer mag vanzelfsprekend j ook. Wacht u met betalen op de acceptgiro. ty-leden houden toch hun motivatie vast: de overheden aan wie ze schrijven kunnen de protesten niet altijd blijven negeren, de internationale aanklacht te gen de schending van de mensenrechten doet afbreuk aan hun politieke re putatie. Behalve de vaste acties doet de groep Heiloo van AI ook mee aan andere, soms zeer schrijnende en actuele acties. Bijvoorbeeld probeert men te realiseren dat Nederlandse wetenschappers of art sen aan hun collega's schrijven in lan den waar Amnesty actie voert. Bij alle acties is het van groot belang dat naast het actie voeren zelf ook zoveel moge lijk publiciteit hieraan wordt gegeven. Natuurlijk zijn er de internationale noodkreten en de landelijke campagnes. Maar ook plaatselijk is publiciteit van het grootste belang. Standwerk De groep Heiloo trekt de aandacht vooral naar zich toe door het voeren van acties. In 1984 was er een activiteit in het Witte Kerkje in het kader van de campagne tegen martelen. Een jaar la ter stond het jongerencentrum Buk Buk een weekend lang in het teken van 'Een klein gebaar voor Amnesty'. In de loop der jaren is Amnesty International vaak met een stand te zien tijdens diverse ma nifestaties, zoals in winkelcentra en ker ken. Om nog meer aan de noodzakelijke weg te timmeren hoopt de groep Heiloo bin nen korte tijd een aantal mensen actief bij de groep te kunnen betrekken. Op die manier kan Amnesty ook in Heiloo veelvuldig haar gezicht laten zien. Daar naast zou de Heilooër afdeling graag wat meer financiële armslag krijgen voor het houden van activiteiten in Hei loo. Wie lid wil worden van Amnesty International kan de bon invullen. Wie een financiële bijdrage wil leveren, kan een gift overmaken op gironummer 2260180 ten name van AI Heiloo, Ker- kelaan 50 te Heiloo. J - /- A -^---1 .rrr.r^wi. De officiële start van de Stichting Jeugd en Jongeren Hedoo met v. rtSZorziaer Jaap- Wint van dar Hors, Bak Bak aoop.Oer Drescher en jongerenwerker Frans Langendijk. i.„imnofliikheden kiee samenloop v ip Paul Wemvefrft m/v Adres: Plaats: HEILOO - Met een weekend boordevol activiteiten is de Stichting Jeugd en Jon geren Heiloo van start gegaan. De stich ting is de voortzetting van een tweetal organisaties, die zich al lange tijd bezig houden met het ontplooien van activi teiten voor jongeren: Buk Buk en Westpoint. In samenspraak tussen de twee" instanties en de gemeente Heiloo is anderhalf jaar gewerkt aan de oprich ting van de nieuwe organisatie. Intensie ve ondersteuning werd daarbij verkre gen van het voormalige Service Buro uit Purmerend. De nieuwe stichting zal zich in eerste in stantie bezighouden met de activiteiten, die reeds bestonden bij Buk Buk en Westpoint. In het oog springend zijn dan natuurlijk de popconcerten, zoals dat van de formatie Bintangs, die afge lopen zaterdag het concertjaar opende voor zo'n 200 bezoekers in de grote zaal van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg, het vaste onderkomen voor jongerenactiviteiten in Heiloo. Disco-avonden Een vaste plaats is er inmiddels ook voor de disco-avonden op vrijdag. Wer den deze avonden het vorige seizoen nog maar eens per maand en alleen voor jongefen van 12 tot en met 15 jaar (alco holvrij) gehouden, vanaf eind septem ber zullen elke twee weken de disco- lichten flitsen op de maat van de muziek. Bovendien worden de avonden niet meer alleen voorbehouden aan de jong- sje tieners. Disco- en vooral danslief hebbers vanaf 16 jaar kunnen op de tweewekelijkse disco-avonden vanaf 22.30 uur terecht. Naast muziek- en dansactiviteiten is het de wens van het stichtingsbestuur om de activiteiten voor jongeren in Heiloo fiks uit te breiden. In de aanloop naar de oprichting var de nieuwe organisatie is er door een werkgroep gestudeerd op nieuwe mogelijkheden, zoals cursussen, workshops en andere mogelijkheden voor jongeren om actief met elkaar aan de slag te gaan. Bij de uitwerking van de nieuwe ideeen en plannen kunnen de vrijwillige mede werkers en bestuursleden rekenen op de steun van twee beroepskrachten. Op dit moment is reeds een jongerenwerker in dienst genomen. Begin 1992 zal er ook een tienerwerker aan de organisatie worden toegevoegd. Door een ongeluk- v. Een deel van de groep vrijwilligers van de Stichting Jeugd en Jongeren. kige samenloop van omstandigheden was het niet mogëlijk deze nu reeds in dienst te nemen. De uitbreiding van de professionele on dersteuning van het jeugd- en jongeren werk in Heiloo is mogelijk gemaakt door de gemeente Heiloo. Na de samen- stelling van een ambtelijke nota besloot de gemeenteraad in het kader van 'nieuw beleid' 40.000 gulden extra sub sidie beschikbaar te stellen, naast de bestaande subsidies voor toer. nog Buk Buk en Westpoint. De laatste groep kreeg al wel subsidie voor professionele begeleiding. Deze is door de extrasubsi die verdubbeld. Het officiële startsein voor de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo werd zondag 1 september gegeven. Tijdens een infor mele-receptie, waar behalve de vele vrij willigers ook vertegenwoord/gers van de gemeente, diverse instanties en vereni gingen en de middenstand aanwezig wa ren, gaf voorzitter Jaap-lVim van der Horst bij wijze van 'openhg in het kort de doelstelling van de ogamsatie weer: 'Een plaats zijn waar jeigd en jongeren graag komen'Dat er rt>g veel moet ge beuren is duidelijk, realiseren van een ruimte voor he tienerwerk, het oprichten van een kantoorruimte voor het personeel en heppstarten van nieu we activiteiten zijnMjvoorbeeld actuele onderwerpen. He/ bestuur is optimis tisch en kreeg varnhe kanten lof toege zwaaid: het zal en zware klus èn een uitdaging zijn d waar te maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 14