Informatierubriek van de gemeente Heiloo f HEILOO Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten t/m 28 augustus 1991 Elders geboren Huwelijksaangiften tot 28 augustus 1991 Huwelijken t/m 28 augustus 1991 Overlijden tot 28 augustus 1991 Elders overleden Een groenbericht van de afdeling beplantingen Binnenkort renovatie gazons Gemeente Heiloo werkt aan de weg Plastic zakken in GFT-afval kunnen niet gecomposteerd worden. Agenda raadsvergadering voer donderdag Brandweer Heiloo viert vijftigjarig bestaan met open huis 10.00 - 13.00 uur en van 15.00 - 17.00 uur. In de middag Weer tijd voor rioolrechten en afvalstoffenheffing Kwijtschelding Onderwijs- en activiteitenmarkt voor volwassenen in 't Loo Gemeente Heiloo zoekt voorzitter van de welstandscommissie Gemeenteraad Heiloo behandelt de gemeenterekening 1990 Opname kosten/baten-overzicht (p.10 RIEO) Een groenbericht van de afdeling beplantingen Binnenkort verlagen van bermen. 'Met chemisch afval gooit u meer weg dan u denkt' Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur RETOUR UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 1991 Maureen d.v.: Groefsema, Robertus C. en: Kaandorp, Johanna P. Marijne d.v.: Niesert, Erik P. en: Hellema, Hendrikje Clasque d.v.: Poorter, Teunis S. en: Kentie, Beatrix Y. Daan z.v.: Nanne, René en: Hulst, Jacqueline J. Florine C.M. d.v.: Reichert, Constant L.A. en: Thoen, Johanna W.M. Manon d.v.: Admiraal, Paulus N.J. en: Stallinga, Myranda L. Diederick R.A. z.v.: Boswijk, Albert en: Ruigentuin, Carla C. Charlotte J.M. d.v.: Croes, Michel H.G. en: Koning, Jeannette C.M. Jordy M. d.v.: Haanraads, Petrus H.J. en: Kaptein, Margaretha J. Chiara d.v.: Jongerius, Rudolf A. en: Monchieri, Maria T. Ruben H. z.v.: Boulonois, René en: Scholten, Elisabeth M. Sophie N. d.v.: van Hekken, Ronald A. en: Stelling, Annet N. Joppe z.v.: Stins, Leo en: Hoorn, Silvia H. Mamix B. z.v.: Sombroek, Bernardus en: Bleeker, Yvonne A. David J. z.v.: Touber, Gustaaf H.J. en: Steltenpool, Laurentia M. Renate S. d.v.: Winder, Marcus A.S. en: Vink, Kitty E. Lisanne C. d.v.: Flens, Jan G. en: Grin, Monique C. Catharina S. d.v.: Heldoorn, Robbert M. en: Beumer, Alida M. Bohnenn, Arjan A. en: Schouten, Elisabeth C.M. Swart, Maarten C. en: Stroo, Anita D. Blom, Etienne R. en: Loermans, Berendina M.P. van Trigt, Ronaldus N.C.M. en: Kempers, Brigitte M. Groot, Willibrordus M. en: Meijland, Columba W.M. Vonk, Anthonie G. en: Beke, Alida C.M. Sikkens, Tom en: van Monsjou, Eugenie M. Roemer, Rudolf G.M. en: Nicolai, Geertruida Kampstra, Renze van der Graaf, Ferdinanda H. w.v. Hof Lute, Catharina e.v. Sprenkeling Sinke, Joos F. Begin september zullen enkele gazons in de gemeente Heiloo worden gerenoveerd. De reden hiervan is dat de gazons in de loop der jaren een erg onregelmatig oppervlak hebben gekregen, grote kale plekken vertonen en een slechte grasmat is ontstaan. De werkzaamheden bestaan uit het kapotfresen van de grasmat, het aanbrengen van compost, egaliseren van het terrein en het opnieuw inzaaien met gras. Wanneer deze werkzaamheden, zoals is gepland, in de vroege herfst worden uitgevoerd, komt het gras nog dit najaar op en is er voordat de winter invalt weer een nieuwe grasmat ontstaan, waarop weer kan worden gespeeld. De navolgende gazons zullen worden gerenoveerd: Trapveldje gemeentebos. Gazonstrook Bakkersweg. Centrumgebied Ypestein. Gazon Werkendelslaan. In de Werkendelslaan wordt eveneens het plantsoen aangepast. Struiken zullen worden verwijderd en gazon aangelegd. De mooiste struiken zullen als solitair worden gehandhaafd. De plannen hiervoor hebben in het voorjaar op het gemeentehuis ter inzage gelegen. Wij vragen u begrip voor het ongemak wat mogelijk wordt veroorzaakt tijdens de uitvoering der werkzaamheden. Getracht zal worden de overlast tot een minimum te beperken. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de afdeling Beplantingen, tel. 313234. Op of omstreeks 11 september a.s. zal, als het weer het toelaat, in de gemeente Heiloo begonnen worden met het aanbrengen van slijtlagen op een flink aantal wegen. De volgende wegen worden van een slijtlaag voorzien: Breedelaan, tussen het Slimpad en de Molenweg. De Driestal, tussen de Laan van Muijs en Het Vierkant. Groot Barlaken, tussen de Laan van Frans en de Dokterslaan, tussen de Dokterslaan en de Nw. Plantagie. Kanaalweg, tussen de Kennemerstr.weg en kruisp. Rosendaal. Kennemerstr.weg, tussen huisnr. 41 't/m 61 en Middellaan Kerkelaan, tussen de Willibrordusweg en De Beun. Laan van Muijs, tussen de Westerweg en De Dors. Lijnbaan, tussen de Schipperslaan en Einde weg. Het Malevoort, tussen de Zeeweg en de Past. v. Muyenweg. Molenweg, tussen Breedelaan en Wilgenlaan. Nijenburgerweg, tussen begin oprit RW en brug Ringvaart. Schoutslaan, tussen Breedelaan en Molenweg. Spoorlaan, tussen Kerkelaan en R. Hondsb.laan. Het Vierkant, tussen Laan van Muijs en Bayershoffweg. Wilgenlaan, tussen Breedelaan en Molenweg. Willibrordusweg, tussen Schoollaan en v.d. Veldenstraat. Het Zevenhuizen, tussen ing. sportpark en Het Malevoort. Westerweg (fietsp.) tussen Kerkelaan en Kuillaan. Zuiderneg (fietsp.) tussen parkeert. Zeeweg en Het Malevoort. Daarnaast wordt de slijtlaag aangebracht op het evenemententerrein aan de Omloop en op Het Malevoort, ter hoogte van de aansluiting met de Vennewatersweg. De bewoners langs de genoemde wegen worden vroegtijdig op de hoogte gebracht van de datum waarop de werkzaamheden plaatsvinden. Zij worden gevraagd op deze dag(en) de wegen autovrij te houden. In verband met mogelijk teerspatten is ook het parkeren in de aanwezige parkeervakken niet aan te raden. Voor het exacte tijdstip en de duur van de werkzaamheden moet een voorbehoud gemaakt worden in verband met de weersomstandigheden. De heer B. de Groot van de gemeente Heiloo is de toezichthouder op de werkzaamheden. Bij hem kunt u terecht als u vragen heeft naar aanleiding van deze aankondiging. Zijn telefoonnummer is 072 - 334008. Als hij niet aanwezig is, kunt u met uw vragen ook terecht bij de heer J. Rijnbeek, tel. 072 - 313203. Sinds enige tijd wordt in onze gemeente het groente-, fruit- en tuinafval, kortweg gft-afval, gescheiden opgehaald. De praktijk wijst uit dat veel inwoners zich inspannen om op deze wijze bij te dragen aan een schoner milieu. Bij het ophalen van het gft-afval komen de medewerkers van de reinigingsdienst echter nog wel eens plastic zakken tegen in de rolemmers. In veel huishoudens blijkt men namelijk pedaalemmerzakken te gebruiken om de keukenemmer schoon te houden. Op zich kan dit geen kwaad zolang de plastic zak niet in de groene rolemmer terecht komt maar -leeg- in de grijze container. In de rolemmer hoort alleen organisch afval (gft) thuis! Plastic is een kunststof en hoort in de grijze container te worden aangeboden. Uit navraag blijkt dat veel mensen zich laten misleiden door de aanduiding op de verpakking van de pedaalemmer-zakken dat de zakken gemaakt zijn van 'milieu vriendelijk' plastic. Maar zoals hierboven al staat: plastic is een kunststof en kan niet gecomposteerd worden. Er bestaat alom twijfel aan de milieuvriendelijkheid van deze zakken. Als u op een milieuveilige wijze uw kleine emmer schoon wilt houden, kunt u bijvoorbeeld gebruikmaken van de papieren afvalzakken die bij verschillende supermarkten in Heiloo te koop zijn. Deze zakken kunt u, als ze vol zijn met gft, wel in de groene rolemmer deponeren. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: 25-jarig raadslidmaatschap A.J.M. ten Hoope. Vaststelling verkorte notulen van de raadsvergaderingen van 2 mei en 6 en 27 juni 1991 (27 juni wordt nagezonden). Instellen van een commissie tot onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer J.F. Vrugt, en besluit tot toelating. Vaststelling voorbereidingsbesluit voor een perceel grond, gelegen aan de Hoogeweg/hoek Groeneweg. Vaststellen voorbereidingsbesluit "Station en omgeving". Vaststelling Procedureverordening planschadevergoeding ex. artikel 49 Wet Ruimtelijke Ordening. Verhoging tijdsbestedingsnorm wethouders. Opheffen openbare W.J. Hofdijkschool. Buiten gebruik stellen van schoolgebouwen W.J. Hofdijkschool en Pinkeltje. Verhuur perceel Slimpad 16 (voorheen kleuterschool 't Kieftennest). Vaststellen programma Basiseducatie 1992. Uitbreiden visrecht hengelsportvereniging D.V.W. Voorlopige vasstelling rekening gemeentelijk grondbedrijf en gemeenterekening 1990 en aanwijzing commissie Financiën als commissie van onderzoek van de rekeningen. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukkeh: Afscheid J.A.M. de Witte. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 5 september 1991 tij dens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 8.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken. Op zaterdag 7 september viert de Vrijwillige Brandweer Heiloo haar vijftigjarig bestaan voor de inwoners van heiloo. Het programma bevat tal van activiteiten dit in samenwerking met Scouting Heiloo, de Brandweerstam en Brandwondenstichting (afd. Heiloo) en de Fanfare-showband worden uitgevoerd. Rode Draad van de dag vormt het Open Huis bij de brandweer zelf. Voor de schooljeugd is er een kleurwedstrijd en een behendigheidswedstrijd met water, waaraan namens elke basisschool een schoolteam meedoet. Andere activiteiten die op het programma staan, zijn o.a. een tentoonstelling over brandveiligheid rondom huis, bezichtiging en rondrit van twaalf oude en nieuwe brandweervoertuigen en demonstratie van de brandweer met hulp van het publiek. De activiteiten vinden plaats tussen 10.00 en 17.00 uur in de omgeving van de Brandweerkazerne. Een activiteitenoverzicht vindt u hieronder. 10.00 - 12.00 uur Waterspel door de schoolteams van alle basisscholen in Heiloo, aan de Karremelvijver in Plan Oost. 10.00 - 17.00 uur Tentoonstelling over brandveiligheid in huis en over rampenbestrijding, in de garage van de brandweerkazerne.. Bezichtiging van oude en nieuwe brandweervoertuigen, opgesteld langs de Raadhuisweg. 13.00 - 15.00 uur De tentoongestelde brandweervoertuigen maken een rondrit door Heiloo, vooraf gegaan door de Fanfare-showband. Demonstraties van de hulpverlening door de brandweer bij autoongevallen en bij het blussen van branden. Bij de demonstraties wordt het publiek actief betrokken. Deze week ontvangt u de aanslag rioolrechten/afvalstoffenheffing voor het belastingjaar 1991. Het tarief voor rioolafvoerrecht is f 88,80. De tarieven afva stoffenheffing zijn om de volgende redenen verhoogd: 1De gestegen kosten van afvalverwerking, veroorzaakt door strengere milieu-eisen, zoals bijvoorbeeld: - investeringen ten behoeve van gescheiden inzameling; - aanpassing van de vuilverbrandingsin stallatie aan de huidige milieueisen; - hoge kosten van gescheiden inzamelen van Klein Chemisch Afval (K.C.A.) en koelkasten; - hogere milieupremie oud papier. I Daartegen heeft de compostering van G.F.T. een verlagend effect. 2. Besloten is het kostendekkingspercentage geleidelijk te verhogen. Betaalde de burger tot dusver 70% van de kosten, de tarieven voor 1991 dekken nu de kosten voor bijna 80%. Gestreefd wordt naar een kostendekkend tarief in 1994. De wijze van berekening van het belastingbedrag is vermeld op de bijsluiter bij het aanslagbiljet. In het kort komt het erop neer dat voor een éénpersoonshuishouden f 164,40 en voor een meerpersoonshuishouden f 259,50 voor afvalstoffen voor een heel jaar betaald moet worden. Bezwaar tegen de aanslag kan binnen twee maanden na dagtekening van het aanslagbiljet worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Het indienen van een bezwaarschrift schort overigens de verplichting tot betaling niet op. Uitstel van betaling is mogelijk, maar moet gemotiveerd schriftelijk worden aangevraagd. Indien u vragen heeft m.b.t. de aanslag kunt u contact opnemen met het bureau Belastingen, kamer 101, tel.nr. 072-313122 's morgens van 08.00 uur tot 12.00 uur. In tegenstelling tot het geen op de achterzijde van het aanslagbiljet vermeld staat, is het niet meer mogelijk kwijtschelding aan te vragen. Hiervoor is in de plaats gekomen de mogelijkheid een bijdrage te verkrijgen op grond van het gemeentelijk minimabeleid. Inlichtingen hierover kunt u verkrijgen bij de afdeling Sociale Zaken, de heer G. van Hoik, tel.nr. 072-313195. Op zaterdag 7 september a.s. vindt de jaarlijkse onderwijs- en activiteitenmarkt voor volwassenen plaats. De organisatie van deze markt berust dit jaar bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Nieuw is ook de plaats waar de onderwijsmarkt gehouden wordt: winkelcentrum 't Loo! De organisatoren hopen dooMje'ze locatie ook de aandacht te trekken van het winkelende publiek. Immers, die nu geen plannen heeft om aan een cursus of activiteit te beginnen, kan door de markt op andere gedachten komen. Wat hetzelfde is gebleven, is de deelname van een groot aantal organisaties met de presentatie van hun activiteiten. De onderwijs- en activiteitenmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. De welstandscommissie adviseert het College van burgemeester en wethouders over de welstandsaspecten van gebouwen en te (ver-)bouwen objecten. Daarnaast formuleert de commissie een welstandsbeleid voor de gemeente. Voor deze commissie zoekt het College een voorzitter die bij voorkeur bestuurlijke ervaring heeft en zich betrokken voelt bij architectonische vormgeving, met name m.b.t. Heiloo. Als u meer wilt weten over deze vacature en over de wervingsprocedure dan kunt u contact opnemen met de heer ing. G.A. Bijnsdorp, tel. 072 - 31 32 15. leder jaar stelt de gemeenteraad een begroting vast. In de begroting staat wat het College van burgemeester en wethouders mag uitgeven. Om aan de gemeenteraad te laten zien wat er in een jaar werkelijk is uitgegeven, stelt het College de zgn. jaar- of gemeenterekening op. Met deze rekening legt het college verantwoording af aan de gemeenteraad over het gevoerde beleid. Tussen de begroting en de rekening zitten verschillen. Hieronder geven wij u een overzicht van de inkomsten (baten) en uitgaven (lasten). Zoals u ziet, zijn de uitgaven in 1990 hoger geweest dan de inkomsten. Dit is in onze gemeente sinds 1986 niet meer voorgekomen. Het ziet er niét naar uit dat het om een eenmalige tegenvaller gaat. Het positieve verschil tussen inkomsten en uitgaven vertoonde namelijk al vanaf 1988 steeds kleiner wordende verschillen. Om tijdig te voorkomen dat het tekort verder oploopt, is er inmiddels een ombuigings commissie ingesteld. Deze, uit de raad breed samengestelde commissie zal maatregelen voorstellen die de financiële positie van onze gemeente blijvend gezond moeten houden. Heeft u belangstelling voor de financiële positie van uw gemeente? De rekening in één oogopslag is er voor u! De gemeentelijke jaarrekening is niet echt makkelijk te lezen. Daarom maakt de gemeente Heiloo sinds enkele jaren een zgn. Rekening in één oogopslag (RIEO). Deze RIEO bevat de hoofdlijnen en belangrijkste aandachtspunten in de gemeenterekening. Het gemeentebestuur hoopt hierdoor de rekening meer toegankelijk te maken voor zoveel mogelijk mensen. Als u belangstelling heeft voor de RIEO kunt u deze publicatie inzien bij de receptie in de hal van het gemeentehuis en in de openbare bibliotheek Heiloo. U kunt ook een gratis exemplaar afhalen bij de balie van het gemeentehuis. Op donderdag 5 september behandelt de gemeenteraad de gemeenterekening in haar openbare raadsvergadering. Deze vergadering vindt plaats om 20.00 uur in het gemeentehuis. U bent daarbij van harte welkom. In navolging van voorgaande jaren zullen ook dit jaar weer verschillende grasbermen in Heiloo opnieuw onder profiel worden gebracht. De reden hiervan is dat de bermen in de loop der jaren te hoog geworden zijn als gevolg van het inspoelen van zand en slik vanaf de weg en het opvangen van stof, achterblijven van grasresten etc. Hierdoor komt de afwaterende functie van de bermen in gevaar. Het ligt in de bedoeling, dat de werkzaamheden in de week van 9 september zullen starten en ca. twee weken zullen duren. De werkzaamheden bestaan uit het afgraven en opnieuw onder profiel brengen van de bermen en het opnieuw inzaaien met gras. De bermen in de navolgende straten zullen worden verlaagd: Droonecampstraat Zuidergeeststraat De Driestal Oostzijde Wildtlaan Kistenmaker Wij vragen u begrip voor het ongemak wat mogelijk wordt veroorzaakt tijdens de uitvoering der werkzaamheden. Getracht zal worden de overlast tot een minimum te beperken. Nadëre informatie hierover is te verkrijgen bij de afdeling Beplantingen, tel. 313234. Breng het daarom naar de chemocar Dinsdag 10 september - De Loet (naast de glasbak) - Van Foreestlaan (brievenbus) - Willibrordusweg (glasbak) 08.30 uur tot 09.30 uur 09.30 uur tot 10.30 uur 10.30 uur tot 12.00 uur - Stationsplein (glasbak) - Zevenhuizerlaan (glasbak) - Rosendaal (glasbak) 12.30 uur tot 14.00 uur 14.00 uur tot 15.00 uur 15.00 uur tot 16.00 uur Woensdag 11 september - Boekenstein (scholen) - De Kloosterhof (scholen) - Ewislaan (glasbak) - Het Hoekstuk (glasbak) - Ringweg (brievenbus) - v. Vladerackenlaan (brievenbus) Of breng het naar één van de allang bestaande inzamelpunten. Folder met adressen verkrijgbaar op het gemeentehuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4