1 -theek Bibli- Openbare bibliotheek Opfrissingscursus VVN Brandweer Heiloo viert haar 50-jarig bestaan Jeugd Double Stars in rayonteam van NH Dierenbescherming Ingezonden Politiberichten Gevonden voorwerpen Oud papier acties in Heiloo Hoorzitting over huisvuilcentrale Alkmaar Cursus latijn: nadruk op klassieke cultuur Goede Doel in Turbo D.V.W. jeugd Dolle tuindagen Intratuin Raad Heiloo vergadert Geslaagd Zonnebloem ziekendag Oriëntatiecursus voor startende ondernemers Nijenburg naar Slagharen Cursussen astrologie Nieuwe broodsoorten bij Bakker Borst Katholiek Vrouwengilde UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 1991 Tien jaar boekendienst aan huis HEILOO - Tien jaar geleden werd „De Boekendienst aan huis" slechts aarze lend opgericht: „Lukt het wel? Hoe lang houdt het stand?" Immers, ideeën kunnen nog zo leuk en geslaagd zijn, op de uitvoering komt het aan en daar heb je mensen voor nodig. Welnu, de biblio theek in Heiloo was altijd allang blij, wanneer ze voor de dienstverlening de beschikbare werkuren aan elkaar wist te knopen. Dus kwam het bezoeken van de oudere alleenstaande inwoners in Heiloo, voor wie de bibliotheek of te ver weg is, of die niet voldoende valide zijn om de boeken te sjouwen, neer op vrijwillige krachten. Zijn er, zo vroeg men zich af, in Heiloo wel voldoende mensen te vin den om een dergelijk verbond aan te gaan. Nou en of! Uiteraard schommelt het aantal wel eens door ziekte of ande re besognes. Dat wordt echter weer re delijk snel aangevuld. In Heiloo wonen, voor zover men dit nog niet weet, aardiger mensen dan men denkt. Die aardige vrijwilligers, vrou welijk, zowel als mannelijk, zijn men sen die openstaan voor anderen. Naar hen willen luisteren en zoals in dit geval, tijd aan hen willen besteden speciaal voor hen. Er dikwijls speciaal voor hen op de fiets op uit trekken wanneer regen en storm gieren over Zeeweg, Omloop en 't Malevoort. Niet iedereen heeft een auto. Minstens eenmaal in de 3 weken be zoekt men de gebruikers van de boeken dienst aan huis met boeken en andere bibliotheekmaterialen. Een niet aflaten de zorg dus, waarmee de gebruikers en debibliotheek uitermate blij zijn. Daarom organiseert de bibliotheek voor het 10-jarig bestaan van deze uiterst so ciale dienst van de bilbiotheek bestaan de uit 25 mensen, een feestelijke middag op 16 september. Dan komt o.a. de heer F. v.d. Wijngaard van het Riagg een praatje houden. De heer v.d. Wijngaard zal komen spreken over „Omgaan met ouderen en minder validen". Wat de heer vd. Wijngaard dan zal ver tellen is voor de vrijwilligers zoals ver woord dor de vakman v.d. Wijngaard wellicht nieuw. Evenwel, de essentie van het verhaal, het omgaan met ouderen, dat herkennen ze. Het is voor hen iets zo vanzelfsprekends geworden, vooral door de vriendschappelijke banden die ontstonden met de gebruikers van de „boekendienst aan Huis", waardoor ze in de contacten met hen, altijd de juiste woorden wisten te vinden. Carla van de Bibliotheek. ALKMAAR - Veilig Verkeer Nederland (afdeling Alkmaar en omstreken) houdt een opfrissingscursus voor automobi listen welke al een tijdje hun rijbewijs hebben. Deze automobilisten kunnen een afspraak maken voor een donderda gavond om samen met een verkeersdes- kundige eens de verkeersregels opnieuw te behandelen. Dit gebeurt aan de hand van C.B.R.-dia's, welke één voor één besproken worden. Deze avond begint om 19.30 uur en kost u 7,50 per persoon. Reservering voor deze avond gebeurt op volgorde van binnenkomst aanmelding. Veilig Verkeer Nederland hoopt met de ze avonden een bijdrage te leveren aan de verkeersveiligheid, omdat er nog vele door onwetendheid foutep in het ver keer maken en omdat er aan aantal nieuwe verkeerregels zijn bijgekomen. Door weer een nieuwe kijk op de ver keerregels krijgt u weer een vertrouwd gevoel op de weg. Voor deze cursus kunt u zich opgeven via V.V.N. (J. Craanen), telefoon 072-610450. HEILOO - Op zaterdag 7 september viert de vrijwillige brandweer Heiloo haar 50-jarig bestaan voor de inwoners van Heiloo. Het programma bevat tal van activiteiten, die in samenwerking met Scouting Heiloo, de Brandweer- stam, de Brandwondenstichting en de fanfare-showband worden uitgevoerd. Rode draad van de dag vormt het open huis bij de brandweer zelf. Voor de jeugd is er een kleurwedstrijd en een be hendigheidswedstrijd met water, waar aan namens elke basisschool een team meedoet. Andere activiteiten die op het programma staan zijn onder andere een tentoonstelling over brandveiligheid rondom huis, bezichtiging en rondrit van twaalf oude en nieuwe brandweer voertuigen ën demonstraties door de brandweer met hulp van het publiek. De activiteiten vinden plaats tussen 10.00 en 17.00 uur in de omgeving van de brandweerkazerne nabij 't Loo. Een overzicht is te vinden op de vele affi ches, die inmiddels in Heiloo zijn ver spreid. De exacte datum van oprichting van de vrijwillige brandweer Heiloo is 19 de cember 1941. In verband met de te ver wachten weersomstandigheden in de cember staan de jubileumfestiviteiten voor het grote publiek in september gepland. Met de organisatie van deze festiviteiten is de brandweer echter al een Vol jaar bezig. Ook de basisscholen worden nadrukke lijk bij de activiteiten betrokken. De brandweer liet speciaal voor de school jeugd drie verschillende kleurplaten ma ken, die onderdeel zijn van een kleurwedstrijd. Per leeftijdscategorie is een kleurplaat beschikbaar. Tijdens de feestelijkheden demonstreert de vrijwillige brandweer Heiloo ook en kele vormen van hulpverlening, zoals de hulp bij auto-ongevallen en het bvlussen van branden. Bij de demonstraties wordt nadrukkelijk de hulp van het pu bliek betrokken. Op deze wijze hoopt de brandweer ook om toeschouwers 'warm' te krijgen zich aan te melden als lid van de brandweer. Voor deze be langstellenden is er een boekje samen gesteld met algemene informatie over het korps in Heiloo. S - De succesvolle adspiranten van Double Stars. Staand Bram van Langen en Sander Vermeer (rechts), zitten van links naar rechts Ernst van 't Veer, Albert van Vuure en Bas Nolta. competitie, maar hebben nog de speel gerechtigde leeftijd voor de adspiran ten. Het rayonteam speelt 7 september in en bij Hoofddorp vanaf 10.00 uur te gen Haarlem, het Noorden, het Oosten en Amsterdam. De finaleronde vindt plaats op 28 september. Voor het pupillenteam van Noord- Holland, dat onder meer gecoached wordt door Michael Blokker, wist de speler van Double Stars Jeroen Heijne zich te selecteren. Dit rayonteam speelt op 7 september in Almere tegen Amster dam, Midden-Nederland en het Oosten. Ook hier vindt de finaleronde plaats op 28 september. HEILOO - De wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland staan bij het honkballen weer voor de deur. De adspiranten van het rayon Noord- Holland starten zaterdag 7 september met de eerste ronde. Double Stars Hei loo is sterk vertegenwoordigd in dit team. Niet minder dan vijf spelers wisten zich te selecteren: Bram van Lan gen, Bas Nolta, Ernst van 't Veer, San- der Vermeer en Albert van Vuure. Zij komen reeds uit in de junioren- Inspectie Heiloo e.o. 072-335642, na 18.00 uur 337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106 of 337853. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Actie vakantiepleegdier: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen) 072-114861. Goed tehuis gevraagd voor Katten: Duffie en Poes, een onafschei delijk stelletje dat moet verhuizen we gens allergie van een kind. Duffie is een zwart/wit poesje van 4 jr. en niet zo'n schootkat als de bruingevlekte Oosterse korthaar Poes 5 jr. Het zijn twee heel lieve en makkelijke binnen-poesen, ge wend aan kleine kinderen en een hond. Verder zijn er nog een paar jongkies, een rood katertje van 12 weken en 2 cy perse poesjes van 9 weken. En nog di verse andere katten, in leeftijd variërend van 5 weken tot 11 jaar. Belt u gerust om meer bijzonderheden, 072- 337853. Honden: Lo, een lhasa apso van 2Zi jr. is een gec. reu die niet tegen alleen kan zijn en niet goed met kinderen overweg kan. Inl.: 02518-56881. Vermist Halfsiamese poes, beige met donkere vlekken, witte bef, borst, buik en poten, blauwe ogen, omg. Abdij Egmond Bin nen. Gec. donkercyperse kater, Nic. Beetsweg, Heiloo, In.: 072-616106. Gevonden Cypers katertje van 3 4 maanden met witte sokjes en befje, bruine ogen, Kei zerskroon, Limmen, Inl.: 072-616106. Klein teefje met zwart rug en gele poot jes, golvende vacht, omg. Belieslaan, Heiloo, inl.: 02205-2256. Beide afhankelijk van de politiek HEILOO - Er zijn in Heiloo twee soor ten mensen, die op geheel andere wijze uitzien naar een beslissing van een poli tiek lichaam. De WAO-ers zien met angst en vrezen uit naar wat de Tweede Kamer zal beslissen, maar de verwach tingen zijn bepaald niet hoog gestemd. Het zal wel minder worden. De wethou ders van Heiloo, deze zien met goede verwachtingen uit naar de beslissing van de gemeenteraad; het kan niet missen, het zal zeker meer worden. Hoe is het mogelijk dat in deze tijd, vol gens de politiek één van bezuinigingen, er zulke tegenstrijdige beslissingen val len. Je werkte hard en maakte extra uren en werd daardoor het slachtoffer van de huidige maatschappij en haar systemen, zwaar of ongezond werk en stress. Het valt dan moeilijk te verkrop pen dat je als WAO-er moet inleveren, terwijl je denkt via premies je rechten te hebben opgebouwd. Of is er voor ons nu een nieuwe mogelijkheid om via de sociale vernieuwing ook aan te kloppen bij de gemeenteraad voor een extra aan vulling op onze vergoeding? Het zal wel ongelijk verdeeld blijven in deze wereld, maar waarom eigenlijk? We zitten als WAO-ers te ver van het vuur. WAO-AAW Belangenvereniging HEILOO - In een horecabedrijf werd de portemonnee van iemand uit z'n broek zak gestolen. De verzekeringsplaat van een bromfiets werd bij het sportcomplex aan het Ze venhuizen ontvreemd. Bij een garagebedrijf op de Oude Werf werd een personenauto ontvreemd, Opel Ascona, blauw, kenteken SV-50-KJ. Door een personenauto werd een ver- keerszuil omvergereden. De bestuurder reed door. Een oplettende getuige no teerde het kenteken, zodat de dader kon worden opgespoord en verantwoorde lijk worden gesteld. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Inbraak woning aan het Zandstuk. Bin nengekomen door een raam en ont vreemd werd o.a. een gitaar en een versterker. Op een camping aan de Omloop werd een personenauto beschadigd, doordat onverlaten over het dak en motorkap hebben gelopen. In een woning aan de Kennemerstraat- weg ontstond een begin van brand. Vlam in de pan was de oorzaak. De schade beperkte zich tot de afzuigkap. In een woning aan de Poortweijdt was een brandje ontstaan in een fornuis. De brandweer kon het snel blussen. Terwijl een vrouw bij het winkelcen trum 't Loo bezig was haar bromfiets op slot te zetten, werd haar plactic tas, die zij onder haar arm klemde, wegge rukt. De dader gooide de tas leeg op straat en nam de portemonnee mee, die in de tas zat. In de portemonnee zat een paar honderd gulden. De blonde jonge man droeg een spijkerjas en witte sport schoenen. Op de rijksweg A9 ontstond een aanrij ding tussen twee personenauto's, door dat een 46-jarige inwoonster van Schagen te laat de voor haar langzaam rijdende file opmerkte. Door te abrupt te remmen schoot haar auto via de mid denberm tegen een naast haar rijdende auto. Deze week uit en botste tegen de vangrail. Er was alleen materiële schade. Op de kruising Kennemerstraatweg/ Kerkelaan deed zich een aanrijding voor tussen twee personenauto's. Een 20-jarige bestuurder uit Spanje verleen de geen voorrang. Er ontstond alleen materiële schade. Vanaf een geparkeerde auto aan de Kennemerstraatweg werden twee wiel doppen gestolen. Er is geprobeerd in te breken in de kan tine van de Double Stars aan Het Ze venhuizen. Men heeft de voordeur trachten te forceren. Bij twee winkels aan de Westerweg wer den ruiten vernield. Eén werd ingetrapt en de andere werd ingegooid met een steen. Een 31-jarige bestuurder uit Heerhugo- waard nam de bocht Kanaalweg/Ken- nemerstraatweg te snel waardoor hij de macht over het stuur verloor. Hij raakte een vluchtheuvel en een tuinhek. Bij on derzoek bleek alcoholgebruik. De ver plichte ademanalyse wees uit dat de bestuurder te veel had gedronken. Aan de Blomhof werd uit een persone nauto een hoeveelheid benzine gestolen. Bij een alcoholcontrole bleek een 22-jarige bestuurder uit Zaandam te veel hebben gedronken. De ademanaly se wees dit uit. Er werd ingebroken in de kantine van De Foresters aan de Laan van Muijs. Toegang werd verkregen door een ruit te vernielen. Er werd een tosti-apparaat weggenomen. In de periode van 26 augustus tot en met 2 september werden 8 fietsen gestolen. HEILOO - Bij de rijkspolitie in Heiloo werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: blauwe portemon nee met inhoud, wit katoenen jasje, zwarte portemonnee met inhoud, bril met metalen montuur, fietssleuteltje, wieldop van een auto, gouden oorsteker met diamantje, zilveren ketting en di verse sleutels. ALKMAAR - Op woensdagavond 4 september houden Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en het Hoogheem raadschap van Uiterwaterende Sluizen van Kennemerland en Westfriesland een hoorzitting over de aanvragen voor een Afvalstoffenwetvergunning en een ver gunning in het kader van de Wet veron treiniging oppervlaktewater voor de NV Huisvuilcentrale Noord-Hollanil te Alkmaar. Tijdens de hoorzitting kun nen mondelinge inspraakreacties op de aanvragen worden gegeven. De hoorzit ting vindt plaats in Cultureel Centrum de Vest, Canadaplein 2 te Alkmaar en begint om 20.00 uur. De NV Huisvuilcentrale Noord-Hol land heeft bij GS en het bestuur van het Hoogheemraadschap van Uiterwateren de Sluizen in Kennemerland en West friesland vergunningen aangevraagd om een nieuwe vuilverbrandingsinstallatie op te richten en in werking te hebben. Gedeputeerde Staten coördineren de vergunningenprocedure. De installatie is bestemd voor het ontvangen, ops laan, bewerken en verbranden van af val. De installatie zal ook elektrische en eventueel thermische energie opwekken. Daarnaast is vergunning aangevraagd voor het bewerken en opslaan van reststoffen en het overslaan van geschei den ingezameld groente-, fruit- en tui nafval. De nieuwe vuilverbrandingsin stallatie zal gesitueerd zijn op het be drijventerrein Boekelermeer te Alkmaar. Tot 16 september liggen de aanvragen met een bijbehorend milieu-effectrap port (MER) nog ter visie. Schriftelijke inspraakreacties kunnen tot die datum worden verstuurd aan het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land, Postbus 123, 2000 MD te Haarlem. HEILOO - Tegenwoordig wordt onze blik op de wereld en haar geschiedenis verruimd door televisie, radio, tijd schriften en kranten. Kortom, wij kun nen de wereld bereizen vanuit onze eigen huiskamer. Speelfilms en docu mentaires over de oudheid worden de laatste tijd veelvuldig vertoond op ons scherm. Hoe vaak komt het dan niet voor dat iets u onduidelijk blijft? Ook tijdens de vakantie heeft u misschien kunstvoorwerpen, gebouwen of zelfs opgravingen bezocht waarover u graag iets meer zou willen weten. Het Cornelis DrebbelCollege biedt u het komende cursusjaar de gelegenheid vele facetten van de oudheid te bestuderen. Er zal aandacht worden besteed aan het dagelijkse leven, geschiedenis, archeo logie, mythologie, astrologie, etc. Dit alles wordt toegelicht met platen, dia's en video's. Zo heeft u na een jaar een brede kennis opgedaan van de antieke wereld. Een ander belangrijk onderdeel is het inzicht verschaffen in de taal van de ou de Romeinen. Dit wordt gedaan met be hulp van de methode Teleac, die u op aangename wijze begrip en kennis van de grammatica bijbrengt en u een basis woordenschat leert. Na dit basisjaar kunt doorgaan en in de twee jaren daar op volgend zal uw basiskennis worden verdiept. Tevens zal u worden geleerd om met behulp van een woordenboek een Latijnse tekt zelfstandig te vertalen. Na de periode kunt u deelnemen aan het VWO-examen Latijn. U begrijpt dat een dergelijke opzet bij zonder aantrekkelijk kan zijn voor ver schillende mensen. Een groep, bijvoorbeeld de reislustigen, de nieuws gierigen, muziekstudenten of paramedi ci, zou alleen het eerste jaar kunnen volgen. Een tweede groep kan na het eerste jaar ruime aandacht besteden aan de Romeinse 'taal en literatuur. Voor nadere inlichtingen over de cursus kunt u terecht bij de docent, Alexandra van Baarle-Blom, tel. 02518-55336. Voor in formatie over inschrijving, kosten etc. kunt u terecht bij: Cornelis Drebbel College, Nassauplein 10 te Alkmaar, tel. 072-123109. UITGEEST - Zaterdag 7 september komt als afsluiting van de Heemskerkse Feestweek Goede Doel naar Turbo 2000 in Uitgeest. Henk en Henk zullen in Turbo 2000 het best van het Goede Doel ten gehore brengen. Kaarten a 10,00 zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de receptie van Bowling Uitgeest of aan de zaal van Turbo 2000. Het optreden van Henk en Henk begint om ca. 00.30 uur en Turbo 2000 is als vanouds geo pend tot 05.00 uur. Donderdag 5 september De Duif, Mariënstein 180. Tussen 8.30-16.30 uur. Halen op verzoek: 330051. Zaterdag 7 september Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Dagelijks onder schooltijd kan oud papier ge bracht worden. Ook gebruikte kleding. BSC Double Stars Heiloo, perkeerter- rein sportcomplex Het Vennewater. Ge hele dag, ook zondag. Sportvereniging Foresters, parkeer plaats Egelshoek, Laan van Muijs. Tus sen 8.00-17.00 uur. Hockeyvereniging De Terriers, kantine sportcomplex Het Vennewater. Tussen 11.00-17.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Iedere maandag Volleybalvereniging Effect, container nabij sporthal Het Vennewater. Tussen 18.00-22.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school- en/of werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, 8.45-15.30 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, 8.30-15.15 uur. Alle dagen v Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Wester weg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. De jeugdige viskampioenen van Heiloo met hun trofeeën. HEILOO - Afgelopen zaterdag organi seerde het jeugdbestuur van D.V.W. al weer de vijfde en tevens laatste viswedstrijd van dit seizoen. Ondanks dat de voetbalcompetitie weer begonnen was, gaven zo'n 37 kinderen zich op voor de wedstrijd, welke gehouden werd in de Lange Vijver in plan Oost te Heiloo. Vele kinderen lieten zich bege leiden door hun ouders c.q. andere fa milieleden. Kennelijk waren zij bewust geworden van de prestaties van hun kind(eren) die ze met eigen ogen wilde aanschouwen. Na het startschot werd er fanatiek ge vist, het een na het andere visje werd boven water gehaald. Ton Blokken- horst (oud zes jaar) ging zo in de wedstrijd op dat hij zichzelf tot drie keer toe ving. Ook voor hem geld het spreekwoord „Oefening baart kunst". Na de wedstrijd vond de prijsuitreiking plaats in de aula van de Benedictus school. Ieder kind ging deze keer ook weer naar huis met een versnapering en een prijsje. In totaal werden er 253 visjes gevangen. Eerste werd Jan de Wit met 32 stuks, tweede List Fransen met 25 stuks en derde Jelle Bosman met 17 stuks. De grootste vis werd gevangen door Niels Koppes met een lengte van 22 cm. Het totaal eindklassement, gevist over vijf wedstrijden ziet er als volgt uit: Eerste Jelle Bosman met 86 stuks (tevens jeugdkampioen van Heiloo 1991). Tweede Jan de Wit met 68 stuks en der de Paul Steenhoek met 62 stuks. De grootste vis van het seizoen werd gevan gen door Mark Zwart met een lengte van 36 cm. De laatste genoemde vier winnaars kregen ieder een prachtige troffee uitgereikt. Het jeugdbestuur van D.V.W. kan te rugzien op een succesvol jaar. Het ge middeld aantal deelnemers, aan de door hun georganiseerde viswedstrijden, ligt hoger dan voorgaande jaren. Thans zijn er zo'n 250 kinderen uit Heiloo lid van de vereniging. Zij hopen dan ook dat dit aantal in de toekomst groeit, zodat er nog meer kinderen plezier kunnen bele ven aan de viswedstrijden. HEILOO - Van 4 tot en met 11 septem ber is het bij Intratuin Heiloo aan de Vennewatersweg in zuidwestelijk Hei loo een grote uitverkoop. Verbazing wekkende kortingen op diverse artike len door het hele assortiment, zelfs tot vijftig procent. Onder andere op tuin meubelen, barbecues, kamer- en tuin planten, hout en vele andere artikel- groepen. Op zaterdag 7 september van 14.00 tot 16.00 uur organiseert Intratuin Heiloo tevens een veiling met opbod. Diverse interessante artikelen voor in en om uw huis zullen de revue passeren en u be paalt daarvoor zelf de prijs. Voor de kinderen is er bijna traditioneel het nodige te beleven bij Intratuin Hei loo. Op zaterdag 7 september kunnen zij tussen 11.00 en 16.00 uur omgeto verd worden in echte clowntjes. Daar naast is er voor hen een Dolle Tuin- kleurplaat, die zij naar hartelust kunnen versieren. Zaterdag 21 september wor den de winnaars bekend gemaakt. Voor de eerste prijswinnaar is er een Sony walkman. Zo ziet u dat een dagje Intratuin voor het hele gezin zeker de moeite waard is, interessant, aantrekkelijk en nu ook ex tra voordelig. HEILOO - Aan de universiteit van Amsterdam is onze plaatsgenoot Leo Rozing op 30 augustus afgestudeerd op het vrij doctoraal examen natuurkunde. HEILOO - Aan de basis van alle Zonnebloem-activiteiten ligt het regel matig bezoeken van langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen, ongeacht hun le vensbeschouwing. Het belangrijkste hierbij zijn de sociale contacten tussen zieken en gezonden. Aandacht voor el kaar en laten blijken dat ook zij erbij horen in onze samenleving. Vanuit deze bezoeken zijn in de loop der jaren diverse activiteiten ontstaan, waaronder de ziekendag. Met als thema 'Het liefste thuis' heeft de afdeling Hei loo van De Zonnebloem haar gasten uit genodigd om op zondag 15 september deel te nemen aan de heilige mis, welke om 11.00 uur wordt gehouden in de Willibrorduskerk. Pastoor Helsloot zal hiering voorgaan, met begeleiding en zang door het jongerenkoor Mogojoko. Na de mis is er voor de genodigden een lunch in de pastorie van de kerk. Lotenverkoop Eén van de berlangrijkste bronnen van inkomsten voor de Zonnebloem is de opbrengst uit de verkoop van loten. Op vrijdag 6 september worden er de gehele dag loten ter verkoop aangeboden in winkelhof 't Loo. Op zaterdag 7 en zon dag 8 september worden de loten ver kocht bij respectievelijk de Moeder- godskerk en de Willibrorduskerk. De Heilooër afdeling van De Zonnebloem is een ieder erkentelijk wanneer men door de aankoop van loten het werk van de organisatie mede mogelijk maakt. ALKMAAR - De Kamer van Koophan del organiseert in samenwerking met het IMK op dinsdag 17 september een voor lichtingsbijeenkomst voor startende on dernemers. Het is van groot belang dat zij, die het plan hebben opgevat een ei gen bedrijf te beginnen, zich zo goed mogelijk informeren over de uiteenlo pende aspecten van het ondernemer schap. Teleurstellingen hebben vaak ook nadelige financiële consequenties. Een grondige voorbereiding is het halve werk om risico's zoveel mogelijk te be perken. Tijdens de bijeenkomst staan centraal de onderwerpen financiën en de klant, twee uiterst belangrijke onderdelen an het ondernemerschap. Wat betreft het thema financiën komen aan de orde: in vesteren, lenen en verdienen. Bij het thema klant wordt behandeld hoe de ondernemer zijn klanten kan ontdek ken, bereiken en behouden. Gelet op de aard en inhoud van de bijeenkomst is deze ook zeker geschikt en nuttig voor diegenen die recentelijk al daadwerke lijk als ondernemer zijn gestart. De oriëntatiedag voor startende onder nemers wordt op 17 september gehou den van 14.00-20.00 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel Alk maar. Voor documentatie- en lesmateri aal en een broodmaaltijd wordt een bijdrage in de kosten gevraagd van 50,00 per deelnemer. Belangstellen den kunnen zich telefonisch aanmelden via tel. 072-195700/195703. HEILOO - Morgen, donderdag 5 sep tember, is de eerste vergadering van de Heilooër gemeenteraad na het zomerre ces. Deze openbare vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van net ge meentehuis. Tijdens deze bijeenkomst zal speciale aandacht besteed worden aan het 25-jarig raadlidmaatschap van de heer A.J.M. ten Hoope, fractievoorzitter van Heiloo 2000. Dit gebeurt aan het begin van de zitting. Aan het eind staat het afscheid van CDA-raadslid J.A.M. de Witte op de rol; hij wordt opgevolgd door de heer J.F. Vrugt. Naast deze 'personeelsaangelegenhe den' komt ook een voorbereidings- besluit voor 'Station en omgeving' aan de orde. De opheffing van de Hofdijk- school alsmede het buiten gebruik stel len van de schoolgebouwen van de Hofdijkschool en Pinkeltje komen eve neens aan bod. Voor een volledig overzicht van de agendapunten verwijzen wij naar de ge meentelijke voorlichtingsrubriek in deze Uitkijkpost. Ook kan men nog terecht in de bibliotheek en het gemeentehuis tijdens de openingsuren. HEILOO - Op zondag 8 september komt het Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg uit Heiloo voor een speciaal optreden naar het Ponypark Slagharen. De leiding is in handen van mevrouw A. Nagelhout-Mulder. De bedoeling is de gasten van het park muzikaal te onthalen. De Wereld van Plezier ontvangt ook dit jaar weer een groot aantal orkesten, af komstig uit geheel Nederland. Het op treden van muziekverenigingen wordt door het publiek steeds bijzonder op prijs gesteld. Het Ponypark is uitge breid met een aantal nieuwe acttacties. Vorig jaar werd begonnen met het dage lijks brengen van spannende Westerns hows. Dat gebeurt ook dit jaar. Er wacht de gasten uit Heiloo een bijzon dere dag. HEILOO - De astrologiecursussen on der auspiciën van De Wester worden ge geven door de astroloog J. Knegt, die de astrologie zijn hele leven al beoefent. De cursussen, van beginners tot (zeer) gevorderden, zijn bedoeld om door middel van de astrologie inzicht te krij gen in eigen (en andermans) mogelijk heden, beperkingen en levensdoel. En om meer te begrijpen van de kosmische samenhang van de verschillende ver schijnselen in ons leven en in de wereld om ons heen. Bij alle lessen ontvangt u de leerstof op papier, zodat tijdens de lessen alle aan dacht op de mondelinge toelichting ge richt kan worden en er voldoende tijd is om vragen te stellen. Zoals gebruikelijk is bij De Wester zijn de groepen klein en bent u verzekerd van individuele aandacht. U kunt de heer Knegt persoonlijk spre ken op de open dag die Instituut De Wester organiseert op zaterdag 7 sep tember aan het Ruusbroechof 37 te Alk maar (achter het motel). Meer informa tie: 072-128709 (De Wester) of 072- 332644 (dhr. Knegt). HEILOO - De Heilooër warme bakker Piet Borst heeft onlangs een tweetal nieuwe broodsoorten aan het toch al ruime assortiment toegevoegd. Het zijn de Spekkel en het Sovital brood. Met de Spekkel hoeft u niet langer te twijfele'n tussen de heerlijke smaak van wittebrood en de gezonde voedingsei genschappen van bruine broodsoorten. Spekkel is immers een zeer speciaal wit tebrood, verrijkt met geplette soja en zonnebloempitten. Dit is duidelijk merkbaar in de korst, waar ze door het bakproces verkleuren tot donkere stip pen. De kruim daarentegen behoudt haar natuurlijke gouden kleur. Een beetje mout zorgt voor de delicate smaak. Geplette soja en zonnebloempitten be vatten naast proteinen en vitamine B ook veel voedingsvezels, die stimule rend werken op de spijsvertering. Bo vendien zorgen de zonnebloempitten voor een verhoogd percentage poly- onverzadigd vetzuur. Door deze ingre diënten is Spekkel speciaal wittebrood een verstandige keuze voor wie belang hecht aan lekkere en verantwoorde voeding. De tweede nieuwkomer is het Sovital brood. Eveneens zeer gezond brood met de oerkracht van proteinen, vitaminen en mineralen. In het deegmengsel wor den ondermeer gebroken rogge, gebro ken soja, lijnzaad, sesamzaad en zonnebloempitten gebruikt. Bij Bakker Borst aan de Statjpnsweg en in het Hoekstuk zijn deze broodsoorten elke dag vers verkrijgbaar. De moeite van het proberen meer dan waard. HEILOO - Op woensdag 11 september houdt het Katholiek Vrouwengilde St. Monica haar eerste bijeenkomst van dit seizoen. Om 19.30 uur wordt begonnen met een liturgieviering met medewer king van pastor Walstra. Daarna wordt de jaarvergadering met bestuurswisse-' ling gehouden. Na de pauze is er bingo met leuke prijzen. Het Katholiek Vrouwengilde is een ei gentijdse vrouwenorganisatie, die een ontmoetingsmogelijkheid wil bieden voor haar leden. Doel hiervan is een bij drage te leveren aan de ontplooiing en ontwikkeling van de vrouw, zowel per soonlijk als met betrekking tot haar plaats in het gezin, de kerk en de samen leving. Voor het komende seizoen staan de vol gende activiteiten op het programma: openingsavond (11 september), fiets tocht PEN (18 september), 'De tinten van stilte' (16 oktober), bezinningsdag met vicaris Geukers (5 november), 'Hoe goed ken je je' (20 november), kersta vond (18 december), Oudhollandse spellen (22 januari), donor-codicil (19 februari), Federatieve Vrouwenraad (19 maart), koffieochtend (25 maart), slota- vond eendagsbestuur (17 april) en bede vaart (21 mei). Natuurlijk wil het KVG graag nieuwe leden ontvangen. U bent welkom op één van de ledenavonden (entree introdu- cées 3,00) in 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo, aanvang 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6