de Opbrengst collecte Rode Kruis 1991 Korte cursus Middle Management Protestactie tegen WAO-plannen kabinet Open dag TTV Rozing Ski gymnastiek HSV nieuws De Vroegte Wint Ponyclub Heiloo Activiteiten commissie ANBO-KBO Seizoenstart postzegelclub Vrijwilligershulp bij rouwverwerking Postzegels verzamelen: een winterse liefhebberij Auteurs jeugdboeken in poppentheater Dibbes Record Trias-jongens Katholieke Ouderenbond Cursus gedichten schrijven Lezing bij Anbo-Kbo Wijkvereniging Plan Oost start seizoen Vakantiekleurwedstrijd Albert Heijn Heiloo Nieuwste Novib catalogus gratis Ook per FAX bereikbaar: 335644 Laurentiuskoor in abdij HSV blij met sponsors Akersloot krap bij kas Meervogels handbal Avond alleengaanden Burgerlijke stand gemeente Akersloot PV Luchtpost Egmond gaat huisvuil gescheiden inzamelen UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 1991 HEILOO - In mei van dit jaar heeft het bestuur van de afdeling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis reeds bekend gemaakt dat dit jaar (1991) de jaarlijkse collecte bij wijze van proef op een ande re manier georganiseerd zou worden. Dit besluit werd ingegeven door het feit dat de laatste jaren het steeds moeilijker werd het nodige aantal collectanten op de been te brengen. Daarnaast bleken ook steeds meer inwoners in de collecte periode (eind mei) met vakantie te zijn, zodat op veel adressen geen gehoor werd gekregen. Het bestuur realiseerde zich zeer goed dat het nieuwe systeem met acceptgiro's op alle huisadressen nadelen en bezwa ren met zich mee zou brengen. Achteraf bezien zijn deze bezwaren in aantal ge ring gebleven, maar het volgende jaar zal hierop ingespeeld worden door bij het hoofdkantoor in Den Haag de nodi ge aanpassingen in de systematiek voor te stellen. Het bestuur van de afdeling Heiloo acht zich echter gelukkig dat het overgrote deel van de inwoners van Heiloo zich met hun giften heel duidelijk achter de doelstellingen van het Nederlandse Ro de Kruis heeft gesteld. Het jaar 1991 vertoont een verdubbeling van de op brengst en wel, in ronde cijfers, ruim 24.000,00 (1990: 11.200,00), terwijl de giften nog steeds binnenkomen. Van deze plaats danken wij u voor uw extra bijdragen, die ten goede komen aan de activiteiten die het Rode Kruis in Heiloo organiseert. Daarnaast steunen wij op het internationale vlak de buiten landse hulpacties georganiseerd door het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. HEILOO - De Kamer van Koophandel organiseert in samenwerking met het In stituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een korte cursus Middle Management. Gelet op de grote belangstelling die er vorig jaar voor de cursus bestond en de positieve reacties van deelnemers is Middle Management opnieuw in het KvK-IMK-cursusprogramma op genomen. De cursus Middle Management is speci aal bedoeld voor bedrijfsleiders en chefs, de middle managers of wel het middenkader uit ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf. De cursus wordt op de avonden van 1, 15 en 22 oktober gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel. De kosten be dragen 295,00 per persoon. Voor meer informatie en aanmelding kan men telefonisch contact opnemen met de Kamer, tel. 072-195700. HEILOO - De WAO-AAW Belangen vereniging Heiloo voert zaterdag 7 sep tember actie tegen de voorgenomen aantasting van de hoogte en duur van de WAO-uitkeringen. Door de voorgeno men maatregelen zullen mensen, die ar beidsongeschikt zijn of worden binnen de kortste tijd op het sociaal minimum worden gedrukt en geen enkele kans meer hebben om zich aan de op hen af komende armoede te onttrekken. Ver paupering en isolement nemen dan de plaats in van alle verwachtingen die je als werkend mens allen koestert. Arbeidsongeschikt worden betekent nu gestraft te worden tot een levenslang verblijf vol wanhoop, ellende en uit zichtsloosheid. Daartegen willen wij protesteren en de mensen op de hoogte stellen van wat deze maatregelen voor de mensen gaan betekenen. Komt allen naar deze open dag, welke gehouden wordt in winkelcentrum 't Loo, aan staande zaterdag. HEILOO - De zomervakantie zit er weer op en dat betekent dat het tafelten- nisseizoen voor de jeugd en senioren be gint. Als u geïnteresseerd bent om te gaan tafeltennissen kunt u gerust langs komen bij de Driestal in Heiloo. Daar wordt op zaterdagochtend van 10.00- 12.00 uur en op woensdagavond van 19.00-20.30 uur door de jeugd getafel tennist, op vrijdagavond vanaf 19.30 uur door de senioren. Er bestaat een mogelijkheid om in competitie verband te spelen of als recreant de sport te be oefenen. Maar waarom tafeltennis? Tafeltennis kan' door iedereen zonder noemens waardige risico's worden gespeeld, dat geldt zowel voor de 7-jarige als de 70-jarige. Jong en oüd, de hele familie kan het spelen, met zijn tweeën, maar ook met zijn vieren en bovendien in ve lerlei combinaties (van enkele tot ge mengd dubbel). Tafeltennis is een faire sport, direct li chaamcontact bestaat niet,,mede daar om kan iedereen zonder gevaar deze sport beoefenen. Tafeltennis kan altijd worden gespeeld, omdat het gespeeld wordt in een overdekte ruimte. Verder is het veelzijdig en afwisselend, het hele lichaam is voortdurend in beweging, terwijl het spel bovendien bijzondere ei sen stelt aan snelheid, behendigheid, en reactievermogen. De financiën beno digd voor het spelen van tafeltennis hoeven voor niemand een beletsel te zijn. Bijna iedereen heeft wel eens getafelten nist. Toch zijn maar weinig mensen lid van een tafeltennisvereniging. TTV Ro zing biedt een uitstekende gelegenheid om eens nader kennis te maken met de tafeltennissport en om deze eens inten siever te gaan beoefenen. Daarom wordt op zaterdag 7 september een open dag gehouden voor de jeugd. De senio ren kunnen iedere vrijdagavond aan de slag. We spelen in de goed verlichte en verwarmde gymzaal aan de Driestal en beschikken over goed materiaal, waa ronder ook batjes. Daarnaast zijn er be geleiders om een ieder met raad en daad bij te staan. Heeft u interesse dan kunt u gerust langs komen op de Driestal of wilt u nog verdere informatie, dan kunt u te recht bij Jeroen Bijpost, tel. 072- 335320. HEILOO - Cios-sportleider Rob Wuijster start vanaf woensdag 18 sep tember met het geven van skigym- nastiek. Vele blessures en ongevallen tijdens het skiën zijn te voorkomen, ge deeltelijk door gebruik te maken van goed en betrouwbaar materiaal. Maar ook is het belangrijk dat uw lichaam goed op het skiën is voorbereid. Tijdens het skiën wordt uw lichaam in tensiever (zwaarder) belast dan in het dagelijks leven. Wanneer u uw lichaam goed voorbereidt voorkomt dat onget wijfeld teleurstellingen en onnodige blessures. Skigymnastiek is ideaal om je voor te bereiden op de wintersport skivakantie. Tijdens de gymnastiek wordt aandacht geschonken aan: uit houdingsvermogen, kracht, balans, le nigheid en coördinatie. De trainingsdagen in de gymzaal aan het Slimpad zijn woensdag van 21.00- 22.00 uur en vrijdag van 20.30 tot 21.30 uur. Voor inlichtingen: Fit door Bewe gen, Rob Wuijster, tel. 332764. HEILOO - Het was afgelopen vrijdag en zondag gezellig en druk op het HSV- sportcomplex. Het zomertoernooi van de vereniging werd onder ideale weer somstandigheden gespeeld. Winnaar bij de eerste elftallen werd Zeevogels, door tweemaal winst. Bij de tweede teams trok HSV aan het langste eind, eveneens door een dubbele zege. Aanstaande zondag begint de competi tie. Voor HSV 1 staat de thuiswedstrijd tegen De Rijp op het programma, aan vang 14.00 uur. Het tweede team speelt om 11.00 thuis tegen Spirit. Team 3 gaat op bezoek bij Purmerend. HEILOO - Op zondag 8 september or ganiseert DVW de jaarlijkse W. Mooij- wedstrijd. Deze baarsviswedstrijd zal worden vervist in het Noordhollands kanaal, op de mosselbankjes nabij Bur gervlotbrug. Deelnemers aan de wedstrijd moeten vroeg paraat staan: om 6.30 uur wordt verzameld bij de brandweerkazerne nabij 't Loo. Baarzen doet men goed met de korte vaste stok, vissend met een baarstuig (peuteren), maar ook een swingtiphen- gel of een lichte werphengel met schui- flood gooien hoge ogen. September is de baarsmaand bij uitstek, zodat alle kans bestaat op een spannende wedstrijd met goede vangsten. Denkt u wel om goede materialen voor het tijde lijk bewaren van gevangen baarzen? Voor opgave en/of inlichtingen: P. Scholten (336397) of P. Welp (02518- 54867). HEILOO - P.C. Heiloo heeft een kam pioene in haar midden. Bij de Neder landse kampioenschappen voor paarden en pony's, die werden verreden op 31 augustus in Ermelo, behaalde Sandrine van Rees met haar pony Mar co de le plaats in de M-dressuur. Bij de prijsuitreiking kwamen de volgende punten naar voren: proef 1 - 112 en 106 pnt., hierbij werd zij le; 2e proef 115 en 105 pnt. hierbij werd zij 2e. Van het to taal aantal punten werd het gemiddelde genomen, zodat zij eerste werd in de klasse M. Het C-viertal werd ook - nu voor de tweede keer - uitgezonden naar de Leva- de en behaalde de 7e plaats met 118 en 122 punten. Margriet Meijer bracht het 4-tal voor. Het wat een schitterende dag en P.C. Heiloo is dan ook met recht trots op de prachtige prestaties van haar leden. HEILOO - Na een zonnige zomer en aan het einde van de vakantieperiode is het weer hoog tijd om in ons mooie Hei loo aan de nodige activiteiten te begin nen. De activiteiten-commissie van de beide ouderenbonden staat er klaar voor. De leden van deze commissie heb ben een goed gevuld en afwisselend pro gramma voor het seizoen 1991/'92 klaar liggen. Om al enigszins in de stemming te ko men en de spieren wat soepeler te krij gen wordt op woensdag 11 september gedanst, aanvang 14.00 uur, in het Tref punt aan de Westerweg. Verder weer de bekende evenementen zoals: klaverjas- drive, sjoelen, bingo, modeshows, en niet te vergeten het Sint Nicolaasfeest en de Kerstviering. Ook enkele bustochten staan weer op het programma. Dit alles nu even in vogelvlucht. Er is natuurlijk nog meer te beleven in het Trefpunt. Komt u gerust eens langs bijvoorbeeld bij het dansen op 11 september. ALKMAAR - Op vrijdag 6 september begint het seizoen bij de afdeling Alk maar van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars. De eerste bijeenkomst wordt gehouden in een zaal van het Petrus Canisius College aan de Fabritiusstraat 1 te Alkmaar en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Iedere be langstellende kan in de rookvrije zaal meedoen met het ruilen van zegels, een veiling en een verloting. ALKMAAR - De vereniging Handrei king zoekt op korte termijn vrijwil ligsters, die anderen hulp willen bieden bij rouwverwerking. Mensen, die zelf iemand hebben verloren en denken lot genoten tot steun te kunnen zijn door middel van huisbezoeken. De vrijwil ligsters krijgen vooraf een gesprekstrai- ning. Wilt u meer weten over deze manier van hulpverlening of zich hier voor aanmelden, dan kunt u bellen met M. van de Aakster (072-119266) of B. van Lienen (072-119745). HEILOO - Alleen al in de gemeente Heiloo zijn er honderden, zo niet meer dan duizend mensen met dezelfde lief hebberij: het verzamelen van postze gels. De grafische kunstwerkjes met gom houden heel met lieden op winterse avonden of regenachtige dagen in hun ban. Voor de een is het de waarde, die ze vertegenwoordigen. Voor een ander gaat het om de afbeeldingen, het thema van het ontwerp. Wereldwijd zetten postorganisaties, zoals de Nederlandse PTT, zich ervoor in om fraaie zegels uit te geven. Voor sommige landen is het zelfs een extra bron van inkomsten. Vooral de Oosteuropese landen hebben in dit opzicht een enorme reputatie. In nagenoeg iedere gemeente is er ook wel een vereniging, waar postzegelver zamelaars elkaar kunnen ontmoeten om zegels te ruilen of te verkopen of om er varingen uit te wisselen. Bepaalde clubs geven ook een eigen blad uit, naast en kele landelijke 'vakbladen'. In Heiloo bestaat de postzegelvereniging Heiloo. Deze bestaat sinds 1959. Een van de bestuursleden van dit moment is de heer De Wijs. Hij werd als verzamelaar 23 jaar geleden lid en zit nu alweer 19 jaar in het bestuur. Een vrijwilligersbaantje, waar voor hem behoorlijk veel tijd in is gaan zitten. De heer De Wijs is namelijk behalve se cretaris ook hoofd van het rondzend- verkeer, een van de belangrijkste activiteiten van de vereniging. Het rondzendverkeer houdt in dat er boek jes met postzegels circuleren onder de leden. Uit deze boekjes kan men zegels kopen, terwijl de leden via de boekjes natuurlijk ook hun dubbele zegels of ze gels die zij niet sparen te koop kunnen aanbieden. De controle op dit verkeer is een administratief zware klus. Per kistje van vijftien boekjes kost het een uur of twee om alles na te lopen. In totaal wordt zo'n 100 keer per jaar deze con trole uitgevoerd. 'Onze vereniging is absoluut niet uit op winst', aldus De Wijs. De leden hoeven dan ook niets extra te betalen voor deel name aan het rondzendverkeer, geen vast bedrag noch een percentage van de verkoop. In feite is het rondzendverkeer de bestaansreden van de vereniging. De ontmoetingsavonden in het Open Huis, zo'n zes per jaar, staan vooral in het te ken van de betaling van gekochte zegels. Daarnaast worden er ook op deze avon den nog wel eens zegels geruild of verkocht. Voor vrijwilligerswerk zijn de activitei ten van de heer De Wijs toch wel verant woordelijk. 'Je werkt met de waarde stukken van een ander', zegt De Wijs en dat is zo. Voor een aantal verzamelaars is de opbrengst van de verkoop via het rondzendverkeer tegelijk de financie ring voor hun eigen aankopen. De con trole moet precies zijn, waarbij nog eens het risico op beschadiging bestaat, waardoor zegels in een klap niets meer waard zijn. Bij postzegelvereniging Heiloo zijn in totaal zeven functies voor vrijwilligers weggelegd. Voorzitter, secretaris, pen ningmeester, drie commissarissen in het bestuur en het hoofd van het rondzend verkeer. Onder elkaar worden de werk zaamheden, zoals de ontmoetingsavon den, verdeeld. Het meeste werk rust op de schouders van de penningmeester (contributie) en het hoofd van het rond zendverkeer. 'We timmeren niet echt aan de weg', geeft De Wijs toe. 'Zo hebben we bij voorbeeld geen aparte jeugdafdeling. Jongeren kunnen wel lid worden via hun ouders. Dat moet op die manier vanwege de waarde van de zegels in het rondzendverkeer'. De vereniging draait op de circulerende boekjes met zegels. Rond de 150 leden maken van deze dienst gebruik. Wie dat wil kan nog voor de start van het seizoen 1991-1992 in het circuit stappen, dat in de tweede helft van september begint. Men kan zich daarvoor wenden tot de heer De Wijs, Laghe Weijdt 56 in Heiloo, tel. 332985. AKERSLOOT - Op zondag 6 oktober, midden in de kinderboekenweek, gaat in poppentheater Dibbes te Akersloot een serie van vier middagen met jeugd boekenschrijvers van start. Deze nieuwe activiteit van het poppentheater, dat naast eigen voorstellingen ook al andere theaters en films in het gebouw aan het Wilhelminaplein vertoonde, zal mede georganiseerd worden door de Openba re Bibliotheek Akersloot en boekhandel Knijnenberg te Heemskerk. In de maand voorafgaande aan een lezing zul len de boeken van de te verwachten schrijver in een aparte stand in de bibli otheek onder de aandacht worden ge bracht en bij de lezing zal boekhandel Knijnenberg met een boekenstal aanwe zig zijn. Het programma is: 6 oktober Rindert Kromhout, 8 december Miep Diekmann, 12 januari Sjoerd Kuyper en 9 februari Joke van Leeuwen. De lezin gen beginnen om 14.00 uur en de entree is 2,50. Kaartjes kunnen worden ge kocht bij de bibliotheek in Akersloot of telefonisch worden gereserveerd bij poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot, tel. 02513-13447. HEILOO - Tijdens atletiekwedstrijden afgelopen vrijdagavond in Heerhugo- waard heeft het kwartet Casper Boek hout, Ard van Berkel, Serge Toxopeus en Henkjan Thoes een uitstekende prestatie geleverd. Zij wonnen de 4 x 400 meter estafette voor A-junioren in 3.31.4 min. Daarmee verbeterden zij het al 21 jaar oude clubrecord van Trias met maar liefst 2.1 sec. Ook staat de ploeg nu hoog op de nationale ranglijst. In Hoorn werd zaterdag de districtsfi nale van de C/D jeugdcompetitie ge houden. De meisjes D van Trias hadden ook een plaats bij de beste zes ploegen van Noord-Holland en Utrecht vero verd. Helaas waren de prestaties niet zo goed als in de voorwedstrijden, zodat er niet meer inzat dan een zesde plaats. In dividueel viel vooral Marga Margareth op met een speerworp van 26.86 m, wat een persoonlijk record betekende. HEILOO - Het verenigingsjaar van de Katholieke Bond van Ouderen begint op 10 september met een eucharistievie ring, aanvang 9.30 uur onder leiding van pastor Helsloot. Bij deze feestelijke samenkomst begeleidt mevrouw Kotter- mans als opvolgster van de heer P. Groot de verschillende liederen. Na de koffie spreekt mevrouw Joke Forceville-van Rossum over 'kwaliteit van leven'. Ook zij is een oudere, maar één die in en door het leven gelouterd is. Zij heeft èn in haar gezin èn in haar per soonlijk leven veel tegenslag en droef heid moeten verwerken. Kwaliteit van leven. Juist nu worden in de gesprekken het voor en tegen van eu- ihenasie weer aan de orde gesteld. Juist nu vraagt men zich door de WAO- kwestie vaak af wat voor zin het leven soms heeft. Joke Forceville kan met ze ker recht van spreken schrijven en ver woorden wat 'kwaliteit van leven' inhoudt. De KBO verwacht dat vele leden deze seizoenstart zullen meebeleven. Mocht het vervoer een bezwaar zijn, dan wordt u zonder kosten van uw kant van huis opgehaald en na afloop weer thuis ge bracht. Enkele leden stellen hun auto hiervoor beschikbaar. U moet wel van te voren even bellen: 332528 of 332892 (na 18.00 uur). HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo overweegt te beginnen met een cursus schrijven van gedichten voor 55-plussers. Het schrijven van gedjchten is het leren in weinig woorden iets te zeggen - uit eigen ervaring - dat vaak kernachtig en veelzeggend is. Met het schrijven van gedichten krijg je plezier in schrijven; kun je experimenteren met taal; je fantasie ontwikkelen; ervarin gen van jezelf en anderen verwoorden en het effect van je taal leren kennen en gebruiken. Degenen die dit leuk zouden vinden, misschien altijd al hebben willen doen of er er reeds mee bezig zijn, kunnen voor nadere informatie en/of opgave contact opnemen met het bureau van de stichting Westerweg 294 te Heiloo, tele fonisch bereikbaar van 8.30-12.30 uur onder nummer 331297. HEILOO - Op uitnodiging van de Cul turele Commissie van de A.N.B.O. de K.B.O. en de Stichting Ouderenwerk Heiloo komt Piet Buur, natuurgids bij het I.V.N. een dia-lezing houden over de slootkanten en bermen langs de weg in en rond Heiloo. Door een andere vorm van bermbeheer vinden wij van daag de dag weer veel meer soorten bloeiende planten in onze bermen dan voor zo'n tien jaar terug. Als wandelaar of fietser kunnen we weer volop genie ten van de planten uit onze vroegere hooilanden die we nu weer in vele varia ties kunnen bewonderen. Piet Buur zal ons vooral wijzen op de grote verscheidenheid van de vele soor ten wilde planten. Zij zijn niet alleen bijzonder mooi, maar hebben ook 'n rijke historie in de folklore of plante- norde. En wat weer helemaal in is, als geneeskrachtige kruiden. Wij verwach ten daarvoor iedereen boven de 50 jaar op donderdag 12 september om 14.00 uur Het Trefpunt aan de Westerweg 294 in Heiloo, de toegang bedraagt 2,50 p.p. HEILOO - September is begonnen en dat betekent ook dat het nieuwe seizoen bij Wijkvereniging Plan Oost van start gaat. Er is een groot aantal activiteiten georganiseerd, die worden gehouden in het wijkgebouw aan De Oostkanter 14. Bij de activiteiten zijn leden en niet- leden welkom. Op de maandagavond is 't Oosthonk ie dere week open vanaf 20.30 uur. Voor een praatje, een spelletje of een drankje is een ieder welkom. De entree voor le den is 0,50, niet-leden betalen 1,00. Op dinsdag 24 september start de cursus kruidengeneeskunde. Deze bestaat uit acht bijeenkomsten van 10.00-12.00 uur op de dinsdagochtend; de cursus wordt gegeven door Tineke Beukers-Kunst. De kosten voor deze cursus bedragen voor leden 80,00, niet leden betalen 20,00 meer. Opgave voor 8 september telefonisch via nummer 330451 (na 17.00 uur). Elke woensdagochtend is er naailes in 't Oosthonk van 10.00-11.30 uur. Het gaat om hulp en uitleg bij alles wat u zelf wilt maken. De kosten per keer zijn voor leden 6,50, niet-leden betalen 7,50. Inlichtingen: Ria de Vries, tel. 334234. Op de woensdagmiddag of -avond (af hankelijk van belangstelling en voor keur) zal er een cursus bridge verzorgd worden door de heer Van de Vlies. De eerste les is op 18 september. Voor in lichtingen (kosten en dergelijke): de heer Van de Vlies, tel. 333141. Voor op gave (voor 15 september): tel. 337947 of 336702. Vanaf 19 september start de wijkvereni ging met het geven van conditietrainin gen voor mannen en vrouwen op de donderdagochtend van 10.00-11.00 uur. De lessen worden gegeven door Cios- sportleider Rob Wuijster en zijn ge schikt voor iedereen. De kosten per kwartaal zijn 50,00 voor leden, niet- leden 60,00. Opgeven voor 8 septem ber via tel. 330451 (na 17.00 uur). In september wordt ook weer gestart met een cursus Engels. Een cursus voor iedereen, die Engels wil leren spreken, er wordt niet opgeleid voor een diplo ma. De lessen vinden in principe plaats op de donderdagavond van 19.30-21.30 uur. De kosten bedragen voor leden 6,50 per les, niet-leden 7,50. Voor informatie en/of opgave kan men bel len 072-126295. Op de vrijdagavond staan zoals gebrui kelijk in de afgelopen jaren weer maan delijks bridge- en klaverjasavonden op het programma. Iedere eerste vrijdag van de maand klaverjassen, de derde vrijdag van de maand bridge. Bij vol doende belangstelling zal iedere vierde vrijdag van de maand mah-jong op het programma staan. De prijswinnaars van de kleurwedstrijd bij Albert Meijn. HEILOO - In de periode van 4 juli t/m 10 augustus konden kinderen bij alle fi lialen van Albert Heijn een kleurplaat afhalen. Elke week een andere plaat dat betekent dus zes verschillende platen. Wie zijn kleurplaat inleverde bij een van de filialen van AH kreeg een mooie an sichtkaart. De animo was groot er is heel wat afgekleurd alleen in Heiloo al kwamen 473 kleurplaten binnen, waar van 95% door meisjes was ingezonden (kleuren jongens niet meer?). Vorige week woensdag werden de prijzen in Heiloo uitgereikt door de assistent be drijfsleider Kool. Voor de kinderen was er een traktatie voor de ouders koffie met koek. De winnaars zijn: t/m 6 jaar 1. Kathy van Haaren 5 jaar; 2. Bernou Melisse 6 jaar; 3. Hasse Jansen 3 jaar. 7 t/m 9 jaar: 1. Dorienne Schellart 8 jaar; 2. Jolande Ligthart 7 jaar; 3. Win Chi Lam 9 jaar; 10 t/m 12 jaar: 1. Martijn Schoorwelde 10 jaar; 2. Suzanne van Baargen 11 jaar; 3 Ilona Mes 12 jaar. De eerste prijs bestond uit een stereo radio; tweede uit een conté kleurpakket; derde een play- cube quartz horloge. HEILOO - De nieuwe Novib-catalogus is zojuist verschenen. Op 64 pagina's zijn bijna 600 handgemaakte, originele artikelen uit de Derde Wereld verza meld, aangevuld met informatie over de makers ervan. Steeds meer Nederlan ders kopen artikelen uit deze bijzondere catalogus. Door deze groeiende be langstelling is de oplage dit jaar ver hoogd naar 260.000. Met de Novib-catalogus winkelt u in de Derde Wereld en steunt u deze op een andere en zeer direkte manier. In de catalogus staan artikelen uit de Derde Wereld dit volgens de tradities van oude culturen zijn gemaakt. Een greep uit de inhoud: sieraden uit Mexi co, kleding uit Indonesië, tassen uit Pe ru, speelgoed, boeken van schrijvers uit de Derde Wereld, dekbedovertrekken en handdoeken uit India, muziekinstru menten, kunstvoorwerpen, kerstartike len en kerst- en nieuwjaarskaarten. De artikelen worden rechtstreeks inge kocht bij de makers. Tussenhandel en opkopers zijn zo uitgeschakeld. Dit be tekent dat de makers een eerlijke prijs voor hun werk krijgen. Door te bestel len draagt u bij aan een eigen inkomen voor ambachtslieden, kunstenaars en kleine boeren in de Derde Wereld. Een inkomen dat zij gebruiken voor betere voeding, huisvesting, medische verzor ging en onderwijs. Een zeer direkte vorm van ontwikkelingssamenwerking dus. De Novib-catalogus is gratis aan te vra gen door een kaartje te sturen naar No vib, Antwoordnummer 1304, 2501 WB Den Haag. U kunt de catalogus ook te lefonisch aanvragen via de Novib Tele- lijn 013-633355. U ontvangt de Novib- catalogus binnen 7 dagen gratis thuis. EGMOND-BINNEN - Het Laurentius- koor uit Oudorp onder leiding van Riet Woldhuis-Tamis zal op zondag 8 sep tember een concert geven in de Abdij van Egmond. De soliste tijdens het mid dagconcert is de sopraan José Jonkers. Er zal echter niet alleen gezongen wor den. Ook de bekende Russische klavier virtuoos Alexander Pavloff, sinds kort de vaste begeleidder van het koor, zal een gedeelte van het programma vóór zijn rekening nemen. Bovendien treedt het jeugdorkest The Pipers of Trebon uit Tsjechoslowakije op tijdens dit con cert. Er worden werken gebracht van onder andere Mozart, Purcell en Fox. De aanvang van dit concert, dat gratis voor een ieder toegankelijk is, is 14.30 uur. Sponsor L. Nieuwlandvoorzitter P. Leeky PR-man J. Smeets en de heren A. Hoetjes, P. Apeldoorn en J. Bakkerdie zorgdroegen voor de plaatsing van het nieuwe scorebord. HEILOO - ,,Een goede start van het nieuwe seizoen", aldus de heer Smeets van de afdeling PR van HSV afgelopen vrijdag. Voor de aanvang van het HSV- toernooi memoreerde hij namens het bestuur de grote ondersteuning die HSV van de Heilooër middenstand mag on dervinden. Liefst 45 goed verzorgde re clameborden van deze ondernemingen omzomen reeds het hoofdveld van de Heilooër sportvereniging en dat zullen er hopelijk nog veel meer worden. Maar de hoofdschotel was vrijdaga vond het in gebruik nemen van een elec- tronisch scorebord met afstandsbedie ning. Een prachtige aanwinst, waarvoor de heer Nieuwland van de firma Nidrac zijn financiële steun had gegeven. Ook de hoofdsponsor Aris de Wit van het gelijknamige café bleef bij de start van het nieuwe seizoen niet achter en schonk het tweede elftal nieuwe trai- ningskleding. Ed van Haaren overhandigde namens sponsor Ar es de Wit de trainins- kleding aan het tweede elftal. AKERSLOOT - Tijdens de raadsverga dering op 29 augustus in Akersloot vroeg VVD-raadslid T.Dil aandacht voor de gemente-financiën. Voor 1991 en 1992 dreigt uitvoering van grotere projecten als Geesterweg, ponthaven 't Schouw, extra personeel en huisvesting van het- gemeentelijk apparaat in de knel te komen. Burgemeester Cornelisse kondigde een scherpe keuze noodzaak aan, waaronder vergroting van de ge meentelijke middelen. Met betrekking tot onderwijsvoorzie ningen moest wethouder J. Terluin na drukkelijk verklaren Openbaar en Bijzonder Onderwijs gelijk te behande len. VVD en PvdA konden namelijk niet op alle onderdelen instemmen met een aantal vergoedingen voor de Jacobus- en Johannesschool zoals voor gesteld door het college. Eenstemmig was de raad over voorstel len om de politie meer mogelijkheden te geven om preventief op te treden bij hinder en overlast veroorzaakt door (groepen) personen op de openbare weg. Ook aanpassing van de woning bouwprijzen in het bestemmingsplan Akersloot-Zuid vond instemming. Be langrijkste wijziging was de verhoging van de vrije sectorprijs van 191,00 tot 230,00 per m2 (exBTW) en een verho ging van het aantal vrije sector wonin gen. De intentie-overeenkomst met het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten voor ontwikkeling van de Klaas Hoorn polder wordt met 6 maanden verlengd. Omdat de PvdA tegen dit bouwplan is, stemde deze partij tegen de verlenging. Een nieuw verschijnsel in Akersloot zal de hoge verkeersdrempel worden. De mededeling van wethouder W. Veldt, dat bij de Rembrandtschool een tweetal hogere drempels wordt aangelegd, werd door de raad met instemming begroet. Tot dusver was het beleid van Akersloot om via plateaubestrating van geringe hoogte, een snelheidsverlaging van het autoverkeer te bereiken. AKERSLOOT - Bij de eerste thuis wedstrijd van het veldseizoen maakten de dames een nerveuze indruk. Met drie strafworpen mee voor JHC en veel bal verlies van Meervogels nam de bezoe kende ploeg bij rust een 5-6 voorsprong. In de tweede helft kwam er rust in het spel en werden de geboden kansen be nut. De doelvrouw van Meervogels, In- grid Schotte, groeide mee in de wedstrijd en stond JHC nog maar een goal toe. De eindstand werd 11-7 voor Meervogels. Zaterdag 7 september zijn er van 13.00 tot 17.00 uur wedstrijden voor de jeugd op het terrein aan de Boschweg. Zondag 8 september treden heren 2 (13.00 uur tegen Watervogels) en heren 1 (14.15 uur tegen OSC) aan in Akersloot. HEILOO - Op maandag 9 september is er een interkerkelijke avond voor al leengaanden in restaurant Koekenbier in Alkmaar. Vanaf 19.30 uur wordt voor hen een nazomer-buffet geser veerd, daarna wordt er eën film ver toond. De avond voor alleengaanden vanaf ongeveer 25 jaar eindigt rond 22.00 uur. Voor opgave kan men te recht bij tel. 072-337282 (b.g.g. 023-313902, kantooruren). AKERSLOOT - Geboren: Nicolaas Pe trus Adrianus, zoon van Petrus C. J. Duinmaijer en Johanna P. M. Graas; Bas, zoon van Gideon Hilferink en In- grid Louw. Overleden: Johannes L. M. van Dijk. Gehuwd: Op 30 augustus Nicolaas Wil helmus Johannes Bol en Lena Kunna Pol. HEILOO - Voor de navlucht vanaf Stroomek, 190 km werden 265 duiven ingebracht. Om 9.30 uur werden de dui ven gelost. Ondanks de oostenwind be haalden de duiven een snelheid van gemiddeld 65 km per uur. Wederom be haalde Rien Meijer de eerste prijs met een constatering op 12.05 uur. De comb. Jan Ranzijn eiste 15 prijsduiven van de 53 op. De uitslag: le Rien Meijer, 2e Johan Pepping, 3e Edwin Maat, 4e Comb. Molenaar, 5e Jan Teileman, 6e Henk Houtenbosch, 10e Sjaak Bakker, 11e Co de Haan, 14e Comb. Jan Ranzijn, 21e Comb. Bruin Wittebrood, 25e Me rel Groenland, 31e Henk Lases, 34e Kees v. Schooten, 43e Arie Breed. De comb.-Molenaar heeft, met nog 2 vluch ten te gaan, de leiding in de navlucht- competitie overgenomen. EGMOND - De gemeente Egmond be gint op 14 oktober met het gescheiden inzamelen van huisvuil. Het groente-, fruit- en tuinafval (GFT) wordt van het overige huisvuil gescheiden. De nieuwe ophaalmethode betekent een belangrij ke verandering voor de bevolking. Door het dagelijkse huisvuil gescheiden in te zamelen, levert Egmond een bij drage aan een schonere leefomgeving. De afvalproblemen in ons land zijn groot. In Nederland produceren we jaarlijks ruim 400 kilo per persoon. De helft van de afvalberg bestaat uit na tuurlijk afval. Het is een verkwisting om deze waardevolle bestanddelen te verbranden of te storten. Van het groente-, fruit en tuinafval kan compost worden gemaakt. Daarom gaat het ook Egmond scheiden aan de bron. In de week van 1 oktober ontvangt elk huishouden twee mini- containers. In de groene mini-container gaat het GFT, in de grijze het overige huisvuil. De gemeente heeft een uitge breide voorlichtingscampagne opgezet om de bewoners op de hoogte te stellen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8