Dutch SBand C°"ege Heiloo vergrijst, probeer jonge Firma Rozing ingrijpend vernieuwd Schoonheidssalon Anneke Bom uitgebreid met kuurafdeiing KfisP» VAN VUUREN 56e JAARGANG NO. 38-18 SEPTEMBER 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN speelt voor De Vijfhoek huishoudens vast te houden OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Kerkdienst voor verstan delijk gehandicapten Tweede prijs in Heiloo Zieken thuis verzorgen Vredesweek 1991 van 21 tot en met 29 september The tower of London Rommelmarkt Vrieswijk-Termijen Wiikvereniging Plan Oost Voorkomen is beter dan genezen Nationale collecte nierstichting: 22 t/m 28 september Geen fusie voetbal verenigingen p.VAHOEjt®°S?van Laatste kans voor spaans in Heiloo Prijswinnaars Fancy-Fair Enthousiaste reakties op introduktie nieuw c.d. spaarsysteem Centerdisc CU A PUh/l A M f* DAKDEKKER - LOODGIETER nHUniVIMINm Holleweg 19 072-335085 EEN STIJL VAN KLEDEN vertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 18b0 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren yK A i te bereiken onder nummer 072-330175. N\Redactie-adressen: Y Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) i j Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 HEILOO - Zondag 22 september wordt er om 14.30 uur een kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten gehouden in de Trefpuntkerk, Louise de Colig- nystraat 20 te Alkmaar. Iedereen is daarbij van harte welkom!Voorganger is Ineke Keur, pastoraal medewerkster van ,Riegersdaal'. Het thema van de dienst is ,De verloren munt'. Organiste is Marion Kroon. Verder zal het kinder koor de Reigertjes muzikale medewer king verlenen. Het zal zeer zeker een blijde dienst worden met veel muziek. HEILOO - Ter ondersteuning van de collecte van de Nederlandse Hartstich ting wordt voor de collecteweek een krant onder de collectanten verspreid met informatie over de Nederlandse Hartstichting. In deze krant, is ook een slagzin-wedstrijd opgenomen. De hier mede te winnen prijzen zijn gratis door diverse bedrijven beschikbaar gesteld. Kort geleden kreeg het comitee Vrien den van de Nederlandse Hartstichting uit Heiloo bericht dat uit de vele inzen dingen ook een deelnemer uit Heiloo voor een prijs in aanmerking kwam. De promotor van de Nederlandse Hartstichting, de Heer de Winter, ver telde hun dat de tweede prijs uit de slag zinwedstrijd gewonnen is door de Heer C. Bolten. Tijdens een feestelijke bij eenkomst reikte de heer S. C. Kaan dorp, de prijs, een cheque, te besteden bij Philips, uit aan de gelukkige winnaar. HEILOO - De salon van Anneke Bom ziet er schitterend uit. Samen met archi- tekt Henk Mühren is alles nu zo ver bouwd dat men hier een hele dag door kan brengen om te kuren en er als her boren vandaan te gaan. Er is de be schikking over een sauna een bubble bad een hoogte zon en een schoonheids salon. Dan nog een zitje en een bar waar de lunch gebruikt kan worden. ,,Een kuurdag is heerlijk" zegt Anneke Bom, en ziet er als volgt uit: om 9.30 uur ont vangst en even bespreken wat we gaan doen, dan een kwartier in de sauna en douchen. Dan is men aan een kopje koffie toe. Daarna volgt een gezichtsbe handeling en worden de handen ver zorgd dan de zonnebank en een zeebad. Na de lunch gaat men weer in de sauna, douchen en even uitrusten dan worden de voeten gedaan. Vervolgens gaat u na een peeling in een pakking van algen, weer in bad en ontspannen. Aan het ein de van de dag kunt u zich opmaken en de haren weer in model brengen en u bent een ander mens geworden". Anneke Bom werkt veel veel met alg.produkten. Zeewater bevat immers een groot aantal levensnoodzakelijke elementen die het mineraal evenwicht kunnen bewerkstelligen en instand hou den. Bovendien zijn ze rijk aan vitami nen. Het jodium in de algen heeft een regulerende werking op de schildklier. Hierdoor wordt de verbranding van af valstoffen gestimuleerd en ontstaat er een plaatselijke afslanking. Door de re latie tussen schildklier en andere klieren kan ook de eetlust en het stress niveau verminderen. Om nu na zo'n dag, thuis ook de verzorging voort te zetten zijn er een aantal produkten die u thuis kunt gebruiken een lichaamslotion en een gel voor onder de douche en een peelingcre- me om de behandeling te ondersteunen. Wie hier eenmaal de smaak van de pak ken heeft zal uit zichzelf wat meer op de voeding letten en wat meer gaan bewe gen. Zo is de cirkel dan rond en u zult zich er wel bij voelen. Anneke Bom aan de Ewisweg 42, wil u daar graag bij hel pen. Het werk in de schoonheidssalon gaat natuurlijk gewoon door. Stijlvolle meubelen bij vier etages woonplezier. HEILOO - Er is hard gewerkt bij de fir ma Rozing aan de Westerweg, waaraan valt u meteen bij binnenkomst op. De lang£ wand in licht en donker grijs laat u een uitgelezen collectie gordijnen en tapijten zien. Omdat er ook lange gor dijnen te zien zijn geeft het u een totaal beeld van de gehele stoffering. De hallo geen lampjes doen de rest. Door de gro te oppervlakte is er voor elke smaak wat te vinden. Nieuw is het merk Vivante, een nieuwe exklusieve woonstijl. Veel leer in hele mooie warme kleuren en een doordachte vormgeving. Voeg daarbij een lak dressoir (in vele kleuren te leve ren) en een tafel met een granieten blad en uw interieur is up to date en zeer smaakvol. Beneden zijn de Sity meubelen, maat werk voor mensen met een eigen stijl. U kunt naar eigen idee uw bankstel inde len, gewenste hoogte, soort armleggers stof of leer alles is mogelijk. Interstar staat garant voor strakke wandmeube- len en kasten, ook hier is kombinatie van kleur en materiaal mogelijk. De se nioren worden bij de Firma Rozing ze ker niet vergeten. Komfortabele fau teuils en eetkamer stoelen met bijpas sende tafel en kast zullen de ouderen een warm en behagelijk gevoel geven terwijl hun interieur helemaal van deze tijd is. Voor een goede nachtrust heeft de Fir ma Rozing alles over. Zij hebbeji dan ook een grote keuze in matrassen, lat- tenbodems en waterbedden, dit laatste maakt steeds meer opgang en verbetert nog steeds, a.s. Donderdagavond van 19.00-21.30 uur is er open huis en kunt u zelf een kijkje gaan nemen. Waar de Dutch Swing College Band (DSC) optreedt komen volle zalen en swingt het de pan uit. In Heiloo zal dat voor de derde achtereenvolgende keer ook weer het geval zijn want op 24 ok tober is de DSC-band "back in town". Op initiatief. Op initiatief van de Rota ry Club Heiloo zal deze wereldvermaar de band wederom concerteren in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg en met een verrukkelijk programma ko men dat is gebaseerd op een mix van dixieland en Chicago-jazz. Evenals- de voorgaande keren is de totale netto op brengst bestemd voor een goed sociale maatschappelijk doel. Deze keer koos de Rotary Club Heiloo voor het kinderverblijf De Vijfhoek. Dankzij het enorme bezoekersaantal dat cïe vorige keren getuige wilde zijn van het swingende avondje DSC, kon den mooie bedragen voor het goede doel worden overhandigd. Dat de zwaar bezette DSC-band veel over heeft om zich voor het goede doel in te spannen blijkt wel uit het feit dat de 24e oktober speciaal wordt vrijge maakt. Klarinettist Bob Ka^er enthou siast: "We zitten weliswaar midden in een Duitse toerneeperiode, maar Heiloo wilden we niet laten schieten. We wor den daar al een paar jaar uitstekend ontvangen en het publiek is razend- enthousiast. Eén dag na Heiloo vertrek ken we dan weer naar München en Heiloo kennende zal dat wel een pittig reisje worden. Na Duitsland maken we een trip langs Nederlandse zalen samen met het trio van Pia Beek. Onze natio nale première is op zaterdag 16 novem ber in Hoorn. Begin 1992 gaan we verder weg namelijk naar Australië en Nieuw Zeeland terwijl we in mei vol gend jaar Engeland aandoen. Je ziet wel, de DSC, die met enkele nieuwe le den in de band speelt, blijft een wereld band en Heiloo zal opnieuw ervaren waarom". De entreeprijs voor het concert van de DSC band in de Moeder Gods Kerk be draagt 17,50 en de aanvang van het concert is 20.00 uur. Kaarten kunnen worden verkregen bij de voorverkoopa dressen Jef Letschert Drogisterij (Hee- renweg), Avis Boekhandel (Koopcen trum Stationsplein) en Jan Braams Rookwarenshop in 't Loo. Ook via adressen waar de officiële affiches van dit concert zijn opgehangen kunnen kaarten wprden betrokken. Het unieke concert wordt mogelijk gemaakt door volle medewerking van de sponsors, het kerkbestuur en de jongerenorganisatie Rotar Act. HEILOO - De wijkverpleegkundigen van Kruisvereniging Heiloo geven infor matiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of omgeving te maken hebben met ernstig of langdu rig zieken. De informatiemiddagen zijn ook bestemd voor hen die hiermee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te verzorgen worden aangeleerd, o.a. gebruik van hulpmid delen, medicijngebruik, voeding en waar de kruisvereniging u verder mee kan helpen. De data zijn: 24 en 31 okto ber, 7 en 1 november a.s., 's middags van 14.00-15.30 uur in het wijkgebouw, Holleweg 94 te Heiloo. Aan deze bijeen komsten kunnen maximaal 12 personen deelnemen en als u lid bent van de kruis vereniging zijn er geen kosten aanver- bonden. Opgave bij de wijkverpleeg kundigen tussen 12.00-13.00 uur, tele foon 072-331073, vóór 1 oktober a.s. In de Vredesweek van 1991 die als the ma heeft 'Aangevochten Vrede' organi seert het Interkerkelijk Vredesberaad Heiloo in samenwerking met het Inter kerkelijk Pastores Beraad Heiloo een aantal aktiviteiten. -Op zondag 22 september 1991 om 19.00 uur in de Witte Kerk een oecume nische dienst voor de vrede, met als voorgangers: zuster Humilia, pastoraal medewerkster 'Onze lieve Vrouw ter Nood' en Drs. M. Braamse, pastor in het Psychiatrisch Centrum St. Wil- librord. -Op woensdag 25 september 1991 om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk. (Noordergeeststraat) een inleiding met als titel 'De gevolgen van de Golfoorlog voor de dialoog Christendom-Islam, met uiteraard mogelijkheid tot discus sie. Prof. Wessels is hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam in de zendingswetenschappen en de Islamolo- gie. Van 1972-1978 was hij docent aan de Near East School of Theology te Bei rut (Libanon). -Op zondag 29 september 1991 om 10.30 uur in de 'Moeder Gods' Kerk een oecumenische dienst van Schrift en Ta fel met al§ voorgangers pastor H. Helsloot en Ds. F.J. van der Wind. Traditiegetrouw verleent het oecume nisch koor onder leiding van mevr. Lida van der Hilst haar medewerking. HEILOO - Het Genootschap Nederland-Engeland afdeling Alkmaar start maandag 23 september haar eerste winter lezing in Grand Café Restaurant Koekenbier in Alkmaar. Brigadier Mears komt speken over The Tower London. Dit jaar bestaat het Genoot schap 45 jaar. Voor mensen die Enge land een warm hart toedragen is het de moeite waard om eens kennis te komen maken. Iedereen is van harte welkom. HEILOO - Op zaterdag 21 september a.s. houden Vrieswijk en Termijen rom melmarkt van 10.00-16.00 uur. Heeft u nog spulletjes kunt u die dan brengen op Vrieswijk 156. U spullen kunnen gratis gehaald worden. Dan kunt u bel len tussen 19.00 en 19.30 uur op tel. 072-334441. HEILOO - Vrijdag 20 september is er weer bridgen, gaarne opgeven op woensdag 18 september bij Gerard, tel. 336702, Lokatie Oostkanter 14, aan vang 19.45 uur. - r Een dagje kuren in de totaal vernieuwde schoonheidssalon van Anneke Bom. Slager Kramer kreeg uit handen van Ted de Braak het diploma van het Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten. Voor mevrouw Kramer was er een grote bos bloemen. HEILOO - Deze uitspraak is zeker van toepassing voor ouderen en diegenen welke geen enkele binding meer hebben met het arbeidsproces. Want juist in de ze leeftijdsgroep is men gauw tevreden om het woord ,Rust' te aanvaarden met gevolg dat er door te veel zittend leven en te weinig beweging passief verder wordt geleefd. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat deze manier van leven voor lichaam en geest funeste gevolgen kan hebben. Reeds 5 jaar geleden nam de Stichting Ouderenwerk Heiloo het initiatief om voor mannen van 50 jaar en ouder een fitness-groep te gaan star ten die van begin af aan succesvol draait. Er wordt onder leiding van een gediplomeerd docent wekelijks een uur lang aangepaste lichaamsoefeningen ge daan, zonder gebruik van toestellen. Verhoging van de vitaliteit en verster king van lichaam en geest is hiervan het gevolg, waarvoor men wekelijks met ge noegen naar toe leeft. Een goede ge zondheid en prima conditie is van le vensbelang voor een ieder! En dit staat hoog in het vaandel geschreven, echter men moet er wel wat aan doen!De mo gelijkheid hiervoor is aanwezig, want voor het komend seizoen zijn er nog en kele plaatsen vrij. Informatie de heer C. Nieuwenhuis, tel. 331390 of in de gym nastiekzaal van de Kennedy-Mavo aan de Dors t.o. de Tennishal, waar elke dinsdagmiddag van 15.15-16.15 uur wordt les gegeven. HEILOO - Vergeleken met de regio en de provincie wonen er in Heiloo naar verhouding weinig jonge huishoudens met kinderen en veel mensen van 45 jaar en ouder. Zet deze trend zich voort, dan loopt Heiloo steeds verder uit de pas met de leeftijdsopbouw. Men is dan ook hang dat het aantal sterfgevallen bin nenkort het aantal geboorten gaat over treffen. Dit bleek uit het conceptvolks huisvestingsplan dat vorige week door burgemeester en wethouders werd ge presenteerd. Het plan werd samenge steld door buro Companen uit Arnhem. Hoewel er in Ypestein flink gebouwd wordt, neemt het aantal inwoners niet toe. Oorzaak hiervan is, dat er steeds minder mensen in meer woningen wo nen. Er is een tekort aan kleine goedko pe woningen. Voor kleine huishoudens er zijn bovendien te weinig aangepaste woningen voor senioren. Heiloo heeft 600 woningen minder gebouwd, de oor zaak daarvan dat er in de jaren tachtig veel mensen naar elders vertrokken om dat ze te lang op een woning moesten wachten. Evenwicht Het Volkshuisvestingsplan nu is er op gericht dit weer in evenwicht te brengen. De jonge huishoudens zien vast te hou den in Heiloo. Dit vereist overleg met de provincie om meer te kunnen bouwen. In Ypestein Zuis-oost kan met tot 1998 voort. Daarna zal er gekeken worden of er in de bebouwde kom nog iets ge bouwd kan worden of in Heiloo-zuid. Zodra het besluit door de raad is gaat men van start met officiële werkgroepen zoals de Woningbouwverenigingen, Stichting Ouderenwerk en participanten uit het vel. Alle gegevens worden dan verzameld om te zien hoe het beter kan. Op vaste tijden zal men de behoefte dan bij moeten stellen. Doorstroming Ook de doorstroming schiet te kort, er wonen te veel mensen in te goedkope of te dure huizen. Het aantal huursubsidie en de subsidie bedragen zijn in Heiloo aan de hoge kant. Niet ingezetenen wor den alleen als woningzoekende erkend als zij een ekonomische binding met Heiloo hebben, of wanneer oud inwoners, die niet zelfstandig elders wo nen, terug willen naar Heiloo. De gemeente wil een centraal punt voor alle woningzoekenden. Zo krijgt men een duidelijker beeld van de vraag en het aanbod. De nieuwbouw zal bij moe ten dragen aan een totaal woningaan bod en zo goed mogelijk op de vraag in spelen. Goedkope kleine woningen moeten i.v.m. meerdere huishoudens- kategorieën een multi-funktionele opzet krijgen. De wat duurdere woningen als boven genoemd zijn bestemd voor ouderen en andere doorstromers in di verse leeftijdsklassen. Inventarisatie Uit de inventarisatie is gebleken dat het goedkope deel van de aanwezige koop woning voorraad een belangrijke funk- tie kan vervullen voor de gemeentelij ken woningzoekenden. Bij de huidige" schaarste is het daarom zaak dat deel voor niet gebondenen of te schermen en het bestaan (gemeentelijke) woonruim tevergunningenstelsel voor de goedko pere sektor te aktiveren. Fax 072-335644 Ieder draagt z'n steentje bij de juiste woningen voor de juiste mensen te bouwen. ALKMAAR -» BEVERWIJK HAARLEM HEEMSKERK- HEILOO De jaarlijkse nationale collecteweek van de Nierstichting vindt dit jaar plaats van 22 tot en met 28 september. Door ca. 60.000 collectanten wordt in bijna alle woonplaatsen in Nederland gecol lecteerd. In 1990 overschreed de collecte opbrengst voor het eerst de acht miljoen gulden. De Nierstichting hoopt dat dit bedrag ook in 1991 weer zal worden bij eengebracht. De opbrengst van de jaarlijkse collecte is voor de Nierstichting de financiële ba sis die haar activiteiten voor de nierpa tiënten in Nederland, met name voor de chronische nierpatiënt, mogelijk moet maken. Ieder jaar komen er in nederland onge veer 900 nieuwe chronische nierpatiën ten bij. Jaarlijkse collecte Eenmaal per jaar doet de Nierstichting een beroep op de gehele Nederlandse bevolking voor een financiële bijdrage. Dat is nu, deze week. U kunt de Nierstichting helpen door een een bijdrage te geven aan de collectant of een bijdrage over te maken op giro 388.000 of bank 70.70.70.880 te name van de Nierstichting in Bussum. Voor inlichtingen: Nierstichting Mevr. M. de Jong, Groot Hertoginnelaan 34, Postbus 2020, 1400 DA Bussum, tel. 02159-15057 en in Heiloo: fam. Affour- tit, Torenlaan 37, 1851 TA Heiloo, tel. 332815, ook voor het aanmelden van kollektanten! HEILOO - In de week gehouden alge mene ledenvergadering van HSV is een einde gemaakt aan de geruchtenstroom als zou een fusie mogelijk tot stand kun nen komen met de voetbalvereniging De Foresters. Met algemene stemmen werd besloten dat HSV op eigen voet zou doorgaan. Een stijgend aantal leden en een financieel gezonde boekhouding zullen aan dit besluit zeker ten grond slag hebben gelegen. Ma^foetèode?°ederen- Tel072-330550 OeUd»***® HEILOO - Het regionale taleninstituut Breakpoint biedt mensen de laatste mo gelijkheid om in te stromen bij een ta lencursus Spaans voor beginners en. ge vorderden. De cursus worden gegeven in de plaats Heiloo. De nadruk van de cursus bij Breakpoint ligt op het spre ken en verstaan van de vreemde taal. Breakpoint gebruikt hiervoor een spe ciale methode die op het converseren af gestemd is, waardoor een ieder de taal op een natuurlijke manier kan aanleren. BFJ Koets van taleninstituut Break point: doordat het de laatste tijd erg warm is geweest, zijn veel mensen ver-* geten zich in te schrijven voor een talen cursus. Breakpoint creërt voor deze per sonen een extra mogelijkheid om zon der achterstand bij een talencursus in te stromen. De eerste les is altijd een gratis proefles". Bel voor info. 072-404480. HEILOO - De fancy-fair in het verzor gingshuis de Loet te Heiloo heeft afge lopen zaterdag een bruto bedrag van 5.069,50 opgebracht. Volgens de or ganisatoren was dit een bijzonder goed resultaat en kunnen zij terugzien op een geslaagde dag. Onderstaande prijwinnaars kunnen bij de receptie van het verzorgingshuis hun prijs ophalen: kleine sjoelbak: mevr. van de Kam, Molenweg 20; grote sjoel bak: Rob van de Ploeg, Drevelstraat 15, Alkmaar; Spiraal: Rick Gonggrijp, Steenzout 28, Heerhugowaard; ringetje weppen: J. Kaandorp, Kandelaar 78; Spijkerslaan: J. Scholten, R. Honds bosschelaan 31; stokvangen: Arnold Geluk, Drevelstraat 14, Alkmaar; Bal- lengooien: Robin van Hoorn, Nic. Beetsweg 34. De naam van de pop was Camilia, maar de naam is niet geraden. Inlevering eerste C.D. Spaarkaart Centerdisc krijgt feestelijk tintje. HEILOO - Wat leuk! Gaaf zeg! Dit wa ren zo'n beetje de reacties die Atie en Centerdisc-crew op de introduktie van hun nieuwe c.d. spaarkaart kregen. We hebben er lang over nagedacht aldus Atie van Centerdisc. We wilden iets ex tra's bieden voor trouwe bezoekers van onze c.d. zaak. Bestaande c.d. spaar kaarten bevielen me niet. Je moet zóveel stempels hebben om een c.d. te krijgen. Dat duurt de meeste mensen te lang. Meestal zijn ze zo'n spaarkaart al kwijt voordat hij vol is! In zaken met een dergelijk spaarsysteem zijn de c.d.'s ook véél duurder. Van daar dat wij voor een andere opzet ge kozen hebben. Bij iedere c.d. vanaf 30,- krijg je een Centerdisc stempel. Al met 7 stempels krijg je de volgende c.d. voor de helft van de prijs. De reac ties van onze klanten zijn heel leuk. Ze ven stempels heb je immers vrij snel. Er zijn nu al mensen die met een vol kaart je komen. Wat ook leuk is is dat in de toekomst een bepaalde goede c.d. ge promoot kan worden door een extra bo nusstempel (zoals deze week level 42), ondanks de scherpe prijzen! en inclusief een kopje koffie! At A I 1IAO Makelaar Taxateur o.g. S?potheVkEeRnKOOPIM UI If a Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 assurantiën A.U. WWW Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES tiVM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1