Je kunt zien dat je huid het lekker vindt. BRANDWIJK INSTALLATIE TECHNIEK Schoonheidsspecialistes verzorgen uw uiterlijk Tm$ In Heiloo bent u welkom bij: Marleen Bakker Salon Anneke Blom Huidverzorgingsstudio Margriet ter Buurkes-de Vries Schoonheidssalon Lieneke v.d. Bellen "Beautiek" schoonheidssalon Salon Marijke Franse Schoonheidssalon Edith Huidverzorgingsspecialiste mevr. E. Geul-Blom Huidverzorgingsspecialiste Marja Schager Huidverzorgingsspecialiste Ans Wever Schoonheidssalon Joke Nielen Salon Margreet Salon Dicky Steenhart Huidverzorgingsinstituut Trees van Hugten Trees Waldram-van Hugten NATUURLIJKE Nelly de Vries Als u om uw figuur geeft! COEN DOEN SLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Fa. M. STEENH0EK EN ZONEN gas- en sanitair installaties centrale verwarming luchtverwarming mechanische ventilatie Concert slotkapel Raad Egmond vergadert Egmondjesmaat Inzameling kleding Popweekend Akersloot met de Dijk en Shorline Meervogels handbal Jeugdboekenschrijver Rindert Kromhout in Poppentheater Dibbes Burgerlijke stand gemeente Akersloot Expositie in Akermare Aquarelcursus in herfst UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 1991 De schoonheidsspecialist .v.v.v.v Omdat het beroep van schoon heidsspecialisten allang niet meer in de 'leuk achterkamertje'-sfeer zit, maar duidelijk als een beroep wordt gezien hebben velen een specialisa tie. Ook mannen vinden steeds va ker de weg naar de schoonheidsspe cialiste b.v. voor de behandeling van acné, milae (gerstekorrels), co- medone (meeëters) of overtollige haargroei. Veel mannen scheren zich elektrisch, heel praktisch maar bij het inzepen met de kwast wordt de huid al licht gemasseerd en te vens gereinigd, waardoor dus min der ongerechtigheden ontstaan. Blokbehandeling De schoonheidsspecialiste adviseert ook over het gebruik van make-up. Specialisatie Huidverzorgingsinstituut HET iNSTITÜÜT VOOR BEHANDELING VAN OVERBEHARING ALLERGIE ACNE Bronnen van veel leed. Meestal is een effectieve behandeling mogelijk. Zeker als -soms- in sa menwerking met diëtiste Ina Nijdam de oorzaak kan worden gevonden. Stap eens over de "lage" drempel en vraag vrijblijvend om inlichtingen. Gespecialiseerd in: - elektrische ontharing "Blend" - acnebehandelingen - algehele huidrecuperatie. Westerweg 266 - 1852 AR Heiloo - Tel. 072-334562 PRAKTIJK VOOR: Voetreflexzone-massage, Metamorfose-massage, Bloesemtherapie van Dr. Bach, Geneeskrachtige kruiden, Edelsteentherapie, Magnetiseren. Delving 17 1921 VC AKERSLOOT Telefoon 02513-13951 BEHANDELING VOLGENS AFSPRAAK. - Instituut voor figuurverbetering en schoonheidsbevordering. Natuurlijke T. F. M- afslankmethode Wetenschappelijk getest (schriftelijke garantie) Tevens schoonheidsbehan delingen zonnebankkuren beauty dagen. Alleen voor dames. Maak nu een afspraak voor een gratis en vrijblijvende figuuranalyse. Alles onder één dak bij: ALKMAAR, Breedstraat 41 Tel. 072-118615 DEN HAAG, Laan 20 Tel. 070-3654290 HAARLEM, Gr.Houtstraat 93" Tel;023—318388 318169 PURMEREND, Kerkstraat 18 Tel. 029,90-35363 Geopend: ma. t/m do. 10—20 u.; vr. 10—16 u. Voor het VERNIEUWEN VAN UW C.V.-ketel. Hoileweg 71 - Heiloo Tel. 331855 b.g.g.334972 Landelijk erkend Handelsweg 26 1851 NX Heiloo Telefoon 072-330045 Telefax 333581 lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven EGMOND - Op zondag 29 september treedt op, in de Slotkapel te Ègmond aan de Hoef, het Noordhollands Opera- en Operette Quintet. Het ensemble kan gerangschikt worden onder de betere amateurgezelschappen. Het bewijst in zo'n 25 bekende opera- en operettefrag menten dat ze niet voor het eerst dit re pertoire tot ujitvoering brengen. Het Quintet bestaat pit de sopraan Joke Muller en Annie? Elfring, de tenor Ar- win Kluft en de bas Jan Hoek. Ze wor den begeleid door het 5 de lid van het gezelschap de pianist Peter Mohringer. Niet alleen het geijkte werk van Lehar en Strauss wordt ten gehore gebracht ook Verdi, Mozart en von Gluck staan op het programma. Het repertoire van het Opera- en Operette Quintet is dus danig uitgebreid en flexibel dat dikwijls ter plaatse wordt bepaald welke werken uitgevoerd zullen worden. EGMOND - Maandag 30 september houdt de gemeenteraad van Egmond een openbare vergadering in het ge meentehuis aan de Zwartendijk 1 in Eg- mond aan Zee. Het politieke overleg begint om 19.30 uur. De agenda en bij behorende stukken liggen onder andere ter inzage in het gemeentehuis tijdens de openingsuren. EGMOND - In oktober gaat men in Eg- mond beginnen met het gescheiden op halen van huisvuil. Iedereen krijgt een grijze en groene container en een klein groen emmertje. Op 7, 8 en 9 oktober zijn er z.g. inloopavonden georgani seerd waar u alles over dit onderwerp kunt vragen. 7 Oktober in Egmond aan den Hoef, Dorpsstraat, 8 oktober in de Schulp, 9 oktober in Egmond aan Zee. Op 16 oktober gaat het projekt daad werkelijk van start. Elke bewoner ont vangt een milieukrant een een ophaal- kalender zodat men precies weet wan neer welke emmer naar buiten moet. Bovendien staan de voorschriften dui delijk omschreven. Wie zich er niet aan houdt krijgt een rode of een gele kaart. De containers om zelf compost te ma ken zijn in bestelling. De grijze emmer wordt tweemaal per jaar schoon ge maakt, de groene viermaal. T oeristenbelasting De toeristenbelasting gaat omhoog. Be taalde men tot nu toe voor een over nachting 0,90, nu wordt dat 1,25. De raad zal hierover in november defi nitief beslissen. Er wordt niet meer een vast bedrag per bed geheven, maar er wordt voor een daadwerkelijke over nachting betaald. Dit bedrag geldt zo wel voor particulieren als voor kampeerders. Nota voor toerisme Er is een nota toerisme uitgekomen die alle voor en tegens uitvoerig op rij zet. Duidelijk is wel, er moet iets gebeuren. Egmond is te karakteriseren als een be trekkelijk kleinschalige familiebad plaats. Alles is voorhanden, strand, zee, duinen, daarnaast een gezellig dorp met historische plaatsen zoals de abdij, de slotkapel en het slot Egmond aan den Hoef. Dat maakt Egmond bijzonder aantrekkelijk voor het toerisme. In de nota wordt uiteengezet hoe het al lemaal zou moeten met alle voor en te gens daarbij. Herinrichting van de boulevard als ver- blij fsgebied voor de wandelaar is drin gend noodzakelijk. De ver keer sproble- Het is ook mogelijk een z.g. blokbe handeling te nemen. Dat duurt on geveer een half uur. U kunt hier zelf een keuze maken welke behandeling Make-up uit het pakket u wilt gebruiken. Een voorbeeld: epileren, een masker en harsen. U moet dit meer zien als een tussendoortje en u kunt datgene la ten doen wat op dat moment nodig Veel behandelingen vallen onder de specialisatie. Zo b.v. de behande ling van acné of de allergische huid, couperose (rode adertjes op de wan gen), steelwratjes of elektrisch epi leren van overbeharing. De een is nu eenmaal beter in dit, de ander in dat. Zij allen echter zijn er voor ons zo dat wij zo voordelig mogelijk voor de dag komen, waardoor wij ons prettig voelen. Hoewel de make-up maar een heel klein gedeelte van het vak uitmaakt, is het toch een belangrijk onderdeel. Een visagist kan wonderen verrich ten alleen met make-up. Toch zal het in het dagelijks leven hier op neer komen dat u de kleuren die u het meest flatteren, het meeste draagt, mode of geen mode. Laat u echter goed adviserendoor u schoonheidsspecialiste, zij zal u des kundig voorlichten en een z.g. kleu radvies geven. Het pigment in uw huid bepaalt de huidskleur en deze laat zien wat uw sterke kleuren zijn. Met kleding gaat dat net zo, waar om voel je je in het ene kledingstuk vaak zoveel lekkerder dan in het an dere. In negen van de tien gevallen komt dat door de kleur. Veel vrouwen hebben tegenwoordig een baan en daardoor een druk be staan en al zal je geen baan hebben, het leven is jachtig. Daarom is het zo heerlijk om regelmatig naar de schoonheidsspecialiste te gaan en even tot jezelf te komen. matiek, waaronder het parkeren moeten goed bekeken worden. Men denkt aan een shuttle verbinding tussen Alkmaar en Egmond. Het autoverkeer zal terug gedrongen moeten worden. Daar er in ons land en daarbuiten steeds meer vergrijzing optreedt en men rond de eeuwwisseling een snelee afname van jongeren verwacht zullen de wensen an ders komen te liggen. In de eerste plaats trekt deze groep er vaak buiten de schoolvakanties op uit en heeft behoefte aan aktiève rekreatie zoals fietsen, tennissen en zwemmen. Bovendien zullen er hoge eisen aan de voorzieningen worden gesteld. Hoewel de behoefte aan betere pensions en ho tels zal toenemen, mag Egmond haar in tieme karakter niet verliezen. Er zal gekeken moeten worden naar voorzieningen voor als het weer het af laat weten. Egmond moet geen uitgaanscentrum worden maar een badplaats waar jong en oud zich zowel bij goed weer als bij slecht weer kan vermaken. Herbouw kasteel De plannen die er zijn om het kasteel Egmond te herbouwen, komen op losse schroeven te staan. Tijdens een infor mele bijeenkomst van de gemeenteraad bleek men hier weinig in te zien. Het co mité gaat zich nu beraden of het nog zin heeft om door te gaan. AKERSLOOT - Het is toch duidelijk dat de nood hoog is in Roemenië! De KICI (Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen) draagt ook zijn steentje bij, maar zij rekenen daarbij wel op het publiek en willen véél zakken met kle ding ophalen in de gemeente - Aker sloot. Dit gebeurt op donderdag 3 oktober. De bewoners worden verzocht de zak met kleding vóór 9.00 uur buiten de zet ten. Men kan die dag niet alleen alle overtollige kleding kwijt, maar ook beddegoed en aan elkaar gebondeil schoeisel. Gordijnen zijn ook welkom. Het is zeer beslist niet de bedoeling ver sleten textiel in vuile staat in de zak te stoppen, wanneer men de kleding alvo rens in de zak te stoppen laat stomen of wast, dan doet men een extra goede daad! Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting K.I.C.I. in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat 9, tele foon 070-3245467. Naast de hulp aan Roemenië vergeten wij onze beide oude doelgroepen niet: uit de opbrengst van de gevulde zakken worden ook de Stichting Hulp aan Landgenoten in Indoenesië en de Stich ting Nederland-Lesotho gesteund. In Indoenesië worden 1370 gezinnen (4000 personen) met een maandelijkse gift ge holpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Neder lands paspoort meer bezitten. De Stich ting Nederland-Lesotho houdt zich bezig met kleinschalige ontwikke lingsprojecten in dit Afrikaans Konink rijk. Projecten ter bevordering van landbouw en veeteelt, van onderwijs en volksgezondheid. AKERSLOOT - In het derde weekend van oktober zal in Akersloot een groot popweekend worden gehouden, waa raan verschillende grote nationale ar tiesten en bands zullen meewerken. Op de parkeerplaats van de A.R.Z.V. zal een reusachtige tent worden geplaatst, waar een keur aan bekende artiesten en bands zullen optreden. Op vrijdag 18 oktober zal er een Amsterdamse avond worden gehouden waaraan door een groot aantal Amster damse artiesten zal worden meege werkt, zoals Trio Manke Nelis. Verder deze avond niemand minder dan Koos Alberts, Dries Roelvinck, de Mokum- mers, Imca Marina, Carry Tefsen en nog veel meer. Een gigantisch program ma dat 's avonds om acht uur zal aan vangen vanwege het grote aantal artiesten dat op zal treden deze avond. Zaterdag 19 oktober zal de bekende for matie Shorline naar Akersloot komen om aldaar het afscheidsconcert van drummer Jitse Bijpost te houden. Na een periode van bijna 25 jaar vindt Jitse de tijd gekomen om op te stappen en heeft hij besloten om Shorline vaarwel te zeggen. Na deze klapper op zaterdag staat Akersloot zondag 20 oktober te trillen onder de tonen van Neerlands popu lairste formatie van dit moment de Dijk! Na veel moeite is men er in Akersloot in geslaagd om deze razend populaire formatie hier na toe te halen en ook zij zullen ongetwijfeld deze gi gantische hal vol trekken met hun talrij ke fans om zodoende van deze zondag een groot feest te maken. Het voorpro gramma van de Dijk zal worden ver zorgd door de populaire formatie Desire. Al met al een fantastisch programma tijdens dit popweekend Akersloot en kaarten voor al deze avonden afzonder lijk zijn verkrijgbaar bij o.a. Radio Ex pert platenzaken van Ypma en Popeye in Alkmaar en natuurlijk in café De Vriendschap te Akersloot. De kaarten kosten 15 gulden en zijn vanaf heden verkrijgbaar op deze adressen. AKERSLOOT - Ook het Amstelveense Kwiek was niet in staat ook maar één punt van de dames te pakken, zodat de dames nu ongeslagen aan kop staan. Een prima prestatie, na een 8-4 achter stand. De winst was met 11-13 voor Meervogels. Tot de rust leek er voor de heren geen vuiltje aan de lucht, doch een 8-5 ruststand werd doordat er slecht verde digd werd en aanvallen te gehaast wer den afgemaakt, door BHC omgezet in een 12-21 eindstand. De heren, sinds 2 maart ongeslagen, werden met een grote nederlaag geconfronteerd. De dames junioren veroverden één punt op Kombij, dat tot het eind naast Meer vogels te blijven (5-5). De heren junio ren moesten na een toch goed gespeelde wedstrijd de punten aan Volendam la ten. Dit team heeft enige veranderingen ondergaan, maar het vertoonde spel geeft vertrouwen voor de toekomst. AKERSLOOT - Poppentheater Dibbes en de openbare bibliotheek Akersloot presenteren op zondag 6 oktober een le zing door de jeugdboekenschrijver Rin dert Kromhout. De lezing wordt gehouden in poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot, aan vang 14.00 uur. Kaartjes kunnen wor den gekocht bij de bibliotheek of worden gereserveerd bij poppentheater Dibbes (02513-13447); de entree is 2,50 per persoon. Rindert Kromhout debuteerde met een verhaal in het weekblad Donald Duck en schreef daarna voor vele radiopro gramma's en nog meer tijdschriften. Ja renlang besprak hij kinderboeken in de Volkskrant. Hij publiceerde meer dan twintig boeken. Voor kinderen van vier jaar, maar ook voor jongeren vanaf zestien jaar. Rindert Kromhout is zeer populair bij zijn lezers. Hij trekt vrijwel dagelijks door het land om lezingen te houden en kinderjury's bekroonden zijn boeken. Dit jaar ontving hij een zil veren griffel voor zijn boek 'Peppino'. AKERSLOOT - van Berend R. Kerssens. Geboren: Chris, zoon Talens en Tonia M. AKERSLOOT - In beeldentuin Aker- mare wordt de laatste expositie van dit seizoen verzorgd door Marinus Pieter Klap. Deze Bergense beeldhouwer, die gelijktijdig exposeert in Bergen en De nemarken, brengt naast werk in brons, keramiek, speksteen, albast en serpen- tijn, levensgrote vaak witte mensfiguren in polyester, die ten opzichte van het an dere werk in de tuin, een verblindend ef fect hebben. Vooral in Spanje, waar Marinus Pieter Klap veelvuldig werkt en exposeert, komen-deze sculpturen goed tot hun recht. De tentoonstelling is te zien tot oktober op vrijdag en zaterdagn van 11.00-17.00 uur en volgens af spraak, Uiterdijk 2, Akersloot, tel. 02513-12598. BERGEN - Lekker buiten schilderen in de herfstvakantie: dat kan. Een mooi aquarel maken van een groepje pad destoelen onder een berk of een schil derachtig grondkleurig duinlandschap onder een helder blauwe lucht. Bent u enthousiast om eens het penseel ter hand te nemen of heeft u al vaker ge schilderd, u kunt zeker meedoen aan de gezellige schilderweek die gehouden wordt van 13 tot en met 19 oktober, da gelijks van 10.00-13.00 uur. Inlichtin gen: Rita Hartmann, tel. 02208-98542. HEILOO - Heiloo telt zo'n vijftien schoonheidsspecialistes die ervoor zorgen dat u er goed uitziet. In deze moderne tijd speelt het uiterlijk een belangrijke rol, er goed uit zien, dat is het devies. Wat doet de schoonheidsspecialiste voor u? Vooropgesteld, een bezoek aan de schoonheidsspecialiste is een prettige bezigheid. Een standaard behandeling ziet er als volgt uit: eerst wordt het gezicht goed gereinigd, er wordt een huid diagnose gemaakt. Dan een behan deling met de vapazöne, vervolgens compressen en een masker. Bij de huiddiagnose wordt er geke ken naar het soort huid dat u hebt, de vochtigheidsgraad wordt beke ken, hoe zit het met de doorbloe ding, de gevoeligheid, de reactivi teit, de huidspanning, de pigmenta- tie en de rimpelvorming. Als dit al lemaal vastgesteld is kan de schoon heidsspecialiste bepalen welke be handeling u nodig hebt en welke produkten voor u het best geschikt zijn. De meeste schoonheidsspecia listes werken met natuurlijke pro dukten. Beroep

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 10