/Mascotte /Klwuut Intra-tip... teiintratuin Nieuwe najaarscollecties Net wat meerMode e A.J. VOS 56e JAARGANG NO. 39 - 25 SEPTEMBER 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN -theek Bibli CUAPUM A dakdekker - loodgieter nAUnlVIAINla Holleweg 19 072-335085 VAN V VUUREN O Het is weer feest in de bibliotheek dat ietsje meer service... simon peek Xlp* juujelier Disco voor alle jongeren vanaf 16 jaar bij de Buk Koffieconcert Caecilia Collecte voor de dieren bescherming Familienaam Baltus centraal bij expositie in de Oude Pastorij OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Grote kaartenactie bij Super Discount Hockey vereniging Terriërs viert 40-jarig jubileum Jazzsociëteit Heiloo Prachtige volle bolchrysant In diverse Ak PA kleuren I£1 Al I van 21,50 voor ITjW V heiloo (west) Kennemerstraatweg 101, Heiloo Ladies: Men: NU: bij uw aankoop een leuk boxershort of shawltje GRATIS EEN STIJL VAN KLEDEN Kunststof atletiekbaan officieel in gebruik ee HEILOO - Met het startschot voor een massale estafette door jeugdleden van de atletiekvereniging Trias stelde me vrouw J. Wuijster-Schuddeboom, we thouder voor sport en recreatie, afgelopen zaterdag de kunststof atle tiekbaan in Heiloo officieel in gebruik. Met de ingebruikname van de baan ging een grote wens van Trias in vervulling. De vereniging is dan ook de hoofdge bruiker -van de gemeentelijke atletiek baan, die gezien het aantal Trias-leden van buiten Heiloo, tevens een regionale functie heeft. De regionale functie en het feit dat de atletiekbaan geschikt is voor gebruik door gehandicapte sporters waren voor de provincie Noord-Holland doorslag gevend bij het verlenen van een subsi diebedrag van 200.000 gulden. Met de aanleg van de nieuwe atletiekbaan was een totaal-bedrag gemoeid van ruim an derhalf miljoen gulden. Hiervan nam de gemeente Heiloo het merendeel voor haar rekening. Atletiekvereniging Trias zorgde voor een groot deel voor de 'aankleding' van de baan: de noodzake lijke attributen voor de verschillende at- letieknummers werden uit een speciaal fonds voldaan. De ingebruikname was een feestelijke gebeurtenis. Niet alleen vanwege de voorlopig laatste dag van de fraaie na- Mevrouw Wuijsterwethouder van sportzaken in Heilooen Trias voorzitter Ben Brouwer (r) spraken de vele aanwezigen bij de opening van de kunststof atletiekbaan toe. zomer, maar ook door de aanwezigheid van zoveel vertegenwoordigers van bon den, verenigingen, overheden en andere belangstellenden. Honderden mensen luisterden toe toen mevrouw Wuijster namens de gemeente en de heer Brou wer als voorzitter van Trias de loftrom petten lieten schallen over de totstand koming van de nieuwe accommodatie. Waarderende woorden waren er voor de atletiekbond KNAU, de raadsleden en medewerkers van de gemeente Heiloo, de werknemers van uitvoerder Heidemij en natuurlijk voor de leden van Trias, die door middel van veel inzet plannen gemaakt en geld verzameld hadden. Na de korte speeches, waarin de atle- tiektermen zeker niet ontbraken, loste mevrouw Wuijster een oorverdovend schot als start voor een estafette voor de Trias-jeugd. Hierna werd de baan in be zit genomen door junioren en senioren voor de openingswedstrijden, waarover elders meer in deze Uitkijkpost. Het ko mend weekend zullen de leden van Trias tijdens de traditionele clubkampioen schappen de nieuwe baan werkelijk testen. Als de resultaten van afgelopen zaterdag een graadmeter zijn, dan zul len er heel wat clubrecords -sneuvelen. Een beter begin kan men zich natuurlijk niet wensen. HEILOO - Een heel feestelijk program ma, met voor iedereen wat. Van 2 - 12 oktober hebben we de Kinderboeken week met interessante tentoonstellingen voor de jeugd en voor volwassenen. Op 7 oktober opening van de jongeren- hoek: een eigen plek in de bibliotheek voor de jeugd-tussen 14 en 18 jaar. Op 11 oktober worden de ouderen (maar andere inwoners van Heiloo zijn ook van harte welkjm) verwend. Dan komt Liselore Gerritsen voor de inwo ners van de Loet en Overkerck, in Over- kerck voorlezen uit eigen werk. Eigen lijk kun je bij deze fijnzinnige artieste beter spreken van voordragen uit eigen werk. Maar nu eerst de Kinderboekenweek. Wat heeft de bibliotheek voor de jeugd van Heiloo in petto? Het thema van de Kinderboekenweek 1991 luidt: Huizen in boeken". Een huis, (voor dieren een hol, een hok, maar 't kan ook een mand of een doos zijn) kun je simpel een be scherming tegen de buitenwereld noe men. Iets waarin je je alleen of met je familie kunt terugtrekken om te eten, te slapen, te werken, kortom te wonen. In de boeken, die de bibliotheek deze week voor de jeugd bij elkaar heeft ge zocht, spelen huizen of een andere be schutting een grote rol. Zoals in ,,Pluk van de Petteflet" en ,,Het verhaal van Bobbel die in een bakfiets woont". Om dat huizen en wonen alles met elkaar te maken hebben, is er op de jeugdafde ling een tentoonstelling over huizen en wonen" en een tentoonstelling van door de kinderen zelf thuis gebouwde huizen, gemaakt van bouwstenen (lego bijvoor beeld) of andere materialen. Op zaterdag, 5 oktober is er een spel- middag voor alle kinderen van Heiloo, vinaf groep 4. Verklappen doen we nu eens niets. Alleen.dat het wel heel spannend gaat worden. Kaartjes a 1,00, verkrijgbaar aan de balie. Aan vang 14.00 uur. Voor volwassenen een tentoonstelling van door de jaren heen bekroonde jeugdboeken. Fijn om even door te bla deren, met het oog op de komende feestdagen. En, oh ja, voor de jeugd is er ook nog een wedstrijd ,,Wie richt het leukst een huis in" met tekenschrift of penseel. Tekeningen van een huis zon der voorgevel, maar verder helemaal af- bouwd, verkrijgbaar bij het jeugdburo. Wie het huis het mooist inricht, wordt de opperbinnenhuisarchitect van Hei loo. Zie ook de affiches in de bibli otheek. En nu dan Liselore Gerritsen, op 11 ok tober, aanvang 10.00 uur in Overkerck. Liselore Gerritsen heeft lang genoeg ge leefd om te weten wat werkelijk belang rijk is in 't leven. Daar schrijft ze over, daar zingt ze over. Voor haar optreden in Overkerck heeft ze teksten uit zelfge schreven werk bijelkaar gesprokkeld. Teksten, aangestoken door het vlam metje van begrip, die de luisteraar en de lezer van haar boeken volledig zullen verwarmen. Dus kom: Kaarten a 1,00 verkrijgbaar in de Uitleenposten in de te huizen tijdens openingsuren en aan de balies in de bibliotheek. Carla van de Bibliotheek. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 Met een oorverdovend startschot opende mevrouw Wuijster de ver nieuwde atletiekaccommodatie. HEILOO - Reeds met het openingswee kend eind augustus van De Buk was er een disco voor alle discogangers vanaf 16 jaar. Nu ook, na de tienerdisco, die tot 22.00 uur duurt. Vanaf half elf kun nen de disco dames en heren zich op de dansvloer van het Brunogebouw laten gaan. De disco duurt zeker tot 01.00 uur en er kan een biertje gedronken worden. Galaxy zal ook hier de disco verzorgen en de medewerkers van De Buk zorgen voor de rest. De discogangers zelf moe ten voor de sfeer zorgen maar dat lijkt mij geen probleem. Vrijdag 27 septem ber 22.30 uur, zaal Buk, Buk, Pastoor van Muijenweg. Entree 2,50. HEILOO - Op zondag 6 oktober van 12.00 uur tot ongeveer 13.30 uur zal het Heilooër Harmonie Orkest Caecilia een koffieconcert verzorgen in de Muziek school, Het Veld 1 te Heiloo. De toe gang en een kopje koffie zijn gratis. Naast een luchtig en afwisseld program ma worden enkele mooie stukken ge bracht, waarmee Caecilia op concours zal gaan. Het belooft een muzikaal en gezellig zondagmiddagconcert te wor den, waarbij u van harte welkom bent. HEILOO - In de week van 4 oktober, Werelddierendag, gaan er weer ruim 100 collectanten van de Dierenbescher ming in Heiloo, Limmen en Akersloot op pad. Deze jaarlijkse collecte vormt voor de Dierenbescherming de belan grijkste inkomstenbron om haar activi teiten te financieren. Die activiteiten zich in deze streek o.a. op de opvang en plaatsing van zwerfdieren: honden kat ten, knaagdieren, vogels enz. Veel vrij willigers zijn hiervoor dagelijks in touw. Daarnaast beschikt de Dierenbescher ming ook over inspecteurs die kldchten van het publiek over de verwaarlozing van dieren - ook in deze gemeenten komt dit zeer regelmatig voor - onder zoeken. Verder worden landelijke acties zoals tegen de bio-industrie, voor het gebruik van scharrelprodukten, dier- proefvrije cosmetica, betere wetgeving enz. ondersteund. Zo wordt er nu aan een diervriendelijke winkelsgids ge werkt waarin alle winkels, restaurants, bakkers en slagers in deze regio die dier vriendelijke produkten (dierproefvrije cosmetica, scharrelprodukten, vleesloze gerechten) verkopen, zullen worden ver meld teneinde de verkoop er van te be vorderen. Verder doen we nu mee met een Euro pese actie tegen het stierenvechten en steunen wij het werk van de Werelddie renbescherming (World Society for the Protection of Animals). Dit is slechts een deel van de zaken waarmee de Die renbescherming zich dagelijks bezig houdt. De Dierenbescherming heeft nog dringend behoefte aan collectanten. In lichtingen mw. M. Kant, 072-335669., HEILOO - Op zaterdag 28 september wordt in de Oudheidskamer van de Ou de Pastorij, de expositieruimte van de vereniging Oud Heiloo, een bijzondere expositie geopend. De tentoonstelling is de weergave van een twintigjarig onder zoek door de heer R.J. Baltus uit Hei loo naar zijn voorgeslacht. Dit geslacht heeft geleefd en leeft nog altijd voor een groot gedeelte in Noord-Holland en in het bijzonder Noord-Kennemerland. De onderzoekingen hebben geresulteerd in een inmense hoeveelheid gegevens, namen en jaartallen uit veelsoortige ar chieven. Uiteindelijk is de heer Baltus gelukt om een stamboom samen te stel len van achttien aaneensluitende gene raties, die een periode beslaan van 600 jaar. Uit deze gegevens, jaartallen, ac- ten, maar ook anekdotes en voorvallen uit het gewone leven van alledag heeft de heer Baltus een keuze gemaakt, wel ke in de Oude Pastorij te zien isr De expositie wordt zaterdag 28 septem ber geopend door mw. E. van Vliet- Mak, werkzaam bij het Gemeente Ar chief Alkmaar. Daarna is de expositie voor iedere belangstellende te bezichti- gën tot en met zaterdag 30 november. De openingstijden van de Oude Pastorij zijn op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Modeman Stationsweg 61 Heiloo Makelaar Taxateur o.g. Apotheken °°P [CHl Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN |"vM Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES r' HEILOO - Deze week gaat bij de Super Discount aan de Zevenhuizerlaan een grote kaartenactie van start, waarbij de klanten kans maken op fantastische prijzen. De hoofdprijs van deze lande lijke actie is een droomreis naar een bestemming van eigen keuze ter waarde van 10.000 gulden. Maar daarnaast zijn er nog talloze andere prijzen, van hi-fi sets en walkmans tot waardebonnen voor gratis boodschappen doen bij de Super Discount. De basis voor de actie is het aloude kaartspel. Wanneer men voor 15 gulden aan boodschappen doet ontvangt men twee speelkaarten. Is daar een joker- kaart bij, dan heeft-men direct prijs. Via een nummer op de kaart krijgt men een bepaald produkt gratis. Om voor de grotere prijzen in aanmer king te komen moet men vijf opeenvol gende kaarten van één soort hebben (harten, ruiten, klaver of schoppen). De vijf kaarten moeten op'een wedstrijd- formulier bevestigd worden. Hierop vult men tevens de eigen naam in en maakt bovendien de slagzin af. Het complete formulier kan hierna in de wedstrijdbus in de winkel gedeponeerd worden. Heeft men twee azen dan maakt men kans op de superhoofdprijs. De actie loopt tot en met 29 november van dit jaar. De prijswinnaars krijgen uiterlijk vier weken hierna persoonlijk bericht. Meer informatie over de actie deze week in de advertentie op de ach terpagina van de Uitkijkpost. Natuur lijk kunnen ook de medewerkers van de Super Discount u uitgebreid informe ren. De reünistendag bij het jubilerende Terriërs werd door velen aangegrepen om de eigen vaardigheden nog eens in de praktijk te brengen. HEILOO - In het weekend dat het Ne derlandse hockey internationaal wat minder presteerde dan in het recente verleden, vierde de Heilooër hockey ve reniging De Terriërs het slotfeest van haar 40-jarig jubileum-programma. Af gelopen zaterdag ontmoetten oud-leden elkaar op het sportieve en sociale vlak op de velden en in de kantine van De Terriërs in sportpark Het Vennewater. In de avonduren was er een groot feest in Motel Heiloo voor de oudere jeugd HEILOO - Die zomer waar geen einde aan leek te komen, is nu toch echt wel voorbij.Dat betekent, dat zij die de jazz een warm hart toedragen, in de ko mende maanden weer terecht kunnen in de jazzsociëteit, telkens op de laatste zondagmiddag van de maand - 15.00 uur tot 18.00 uur. Omringd door de goede zorgen van de familie Sondaar kunt u in een ontspannen sfeer wat bij praten, nieuwe contacten leggen en. luisteren naar wat een solist van formi dabel formaat, begeleid door het Black Jack Quartet, op zijn instrument te ver tellen heeft. In tegenstelling tot voor gaande jaren is de eerste bijeenkomst al in september! Hoort, zegt het voort: 29 september 's middags van 15.00 - 18.00 uur in de foyer van het Open Huis. HET GROENE WARENHUIS Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 t/m wo. 2 okt. a.s Voor de inwendige mens werd uitstekend gezorgd uij net i erriers-jeesi. Het was met een hapje en een drankje goed toeven in de nazomer-zon. en de senioren met een buffet en een ka- baret door de eigen leden. De historie van De Terriërs begint in Alkmaar, waar de vereniging een terrein deelde met de hockeyclub Alkmaar. Na zo'n twintig jaar was het niet meer mo gelijk met beide verenigingen in de Kaasstad de accommodatie te delen. Terriërs besloot uit te wijken en kwam min of meer toevallig terecht in Heiloo. Daar was nog geen hockeyvereniging èn het was dichtbij 'moederstad' Alkmaar. Aanvankelijk was de situatie niet ideaal wat betreft de velden (tijdelijk onder dak bij voetbalclub HSV), maar na ver loop van tijd kreeg men de beschikking over de ruimte op Het Vennewater. De oude Schiphol-loods maakte plaats voor een eigen kantine en kleedkamers en zo'n vijf jaar geleden werd het huidi ge kunstgrasveld, vernoemd naar oud voorzitter Wim Gallee, op eigen kosten gerealiseerd. Terriërs is anno 1991 een gezonde, grote vereniging met zo'n 500 leden. Vanaf 6 jaar Hockey kan bij De Terriërs gespeeld worden door iedereen vanaf 6, 7 jaar oud. De Heilooër vereniging heeft voor de allerjongsten, die spelenderwijs ver trouwd raken met de noodzakelijke vaardigheden die hockey eigen zijn, en kele zeer ervaren trainers rondlopen. De ervaring leert dat jeugd vaak langdurig trouw blijft aan de hockey sport. Jonge ren, die een carrière maken van de F- jeugd tot de A-junioren, zijn geen uit zondering. Daarna komt, zoals bij an dere sportdisciplines ook gebeurt, het verloop. Door onder andere studie en verhuizing verlaten jongeren de vere niging. De Terriërs heeft in totaal zo'n 25 jeugdteams, van jong tot oud. Bij de se nioren zijn er bij de dames en de heren elk maar twee teams. De veteranen (4 ploegen) en veterinnen (3 ploegen) zijn weer sterker vertegenwoordigd. Het bestuur van de jubilerende vereniging constateert weliswaar een afnemende belangstelling voor de buitensport in z'n algemeenheid - 'Men heeft het druk met van alles en nog wat' - maar de sfeer bij De Terriërs is uitstekend. Veel activiteiten Jaarlijks is er een aantal terugkerende activiteiten voor jeugd en volwassenen, zoals het Sint Nicolaas-feest, de mosse lavond en natuurlijk het grote internati onale toernooi. Een mengeling van sport en gezelligheid vormde de rode draad bij de viering van het jubileum. Dit begon medio augustus met het Pup pies-weekend voor de jongste leden: 80 kinderen, een tentenkamp, een water ballet, kortom groot feest. Daarna volg de het internationale Take Five Toernooi eind augustus. De ABC-jeugd kon zich een week later uitleven tijdens een western-feest, compleet met rode ostier en een disco-avond. Het sluitstuk was afgelopen zaterdag. Alle activitei ten werden door een speciale jubileum commissie georganiseerd. Accommodatie Vanaf deze week keren de leden van De Terriërs weer terug naar de kern van hun lidmaatschap: het spelen van hoc key. Het eerste herenteam en het eerste damesteam moeten zich in de derde klasse handhaven, de overige teams zul len elk op hun niveau zo goed mogelijk presteren om de clubnaam hoog te hou den. Voor hun wedstrijden kunnen de Terriërs-teams op dit moment beschik ken over het eigen kunstgrasveld en een viertal 'normale' velden. Door de ge meentelijke heroriëntatie wat betreft de buitensport-accommodaties is het nu nog niet te zeggen hoe de situatie er over een jaar zal uitzien, laat staan over vijf jaar, wanneer het negende lustrum ge vierd zal worden. Want dat staat wel vast: Terriërs zal zich geen kans laten ontnemen om het onderling contact tus sen de leden buiten de lijnen van het veld de ruimte te geven. X-posé Esprit Collection Portobello's Cartoon Tehen Triangle Chilly Time Radio Turnover S'Oliver Matinique Portobello's C.P. Company Armani Marc O'Polo Cottonfield Esprit Men Bogie S'Oliver een uitgebreide collectie jeans: o.a. Aviatic, Big John, Chevignon, Esprit, Rifle, Trader, Tripper, Levi's Kleine veranderingen gebeuren gratis in eigen atelier Vrijdag koopavond Zondagmiddag 29 september -geopend. n. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren i te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: N. Y7 Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) J Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude J J (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-Jiuis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. ALKMAAR - BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK - HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1